Print Sermon

Šie pamokslų rankraščiai ir video įrašai kiekvieną mėnesį pasiekia apie 1,500,000 kompiuterių vartotojų daugiau nei 221 šalių www.sermonsfortheworld.com svetainėje. Šimtai kitų tikinčiųjų turi galimybę matyti video pamokslų įrašus YouTube interneto kanale, tačiau netrukus jie palieka šį kanalą ir ateina į mūsų svetainę, nes kiekvienas pamokslas nukreipia juos iš YouTube į mūsų svetainę. Žmonės randa mus YouTube, o jis nukreipia juos į mūsų svetainę. Pamokslų rankraščiai 46 kalbomis kiekvieną mėnesį yra pasiekiami tūkstančiams žmonių. Pamokslų rankraščiai nėra apsaugoti autorinėmis teisėmis, tad pamokslininkai gali juos naudoti be leidimo. Paspauskite čia, jei norite sužinoti, kaip galite kas mėnesį, paremti mus šiame didingame darbe skelbiant Evangeliją visam pasauliui, įskaitant musulmoniškas ir hindu kalba kalbančias tautas.

Kai rašysite dr. Hymersui, būtinai nurodykite, iš kurios šalies jūs esate, nes kitaip jis negalės jums atsakyti. Dr. Hymerso el. paštas: rlhymersjr@sbcglobal.net.
LENGVAS IR ŽUDANTIS LIŪDESYS

A SOFT AND VIOLENT SADNESS
(Lithuanian)

P. John Samuel Cagan

Pamokslas pasakytas baptistų Padangtės bažnyčioje, Los Andžele,
2017 m. balandžio 30 d. sekmadienio rytinėse pamaldose.
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, April 30, 2017

„Viena moteris, dvylika metų serganti kraujoplūdžiu ir išleidusi gydytojams visus savo išteklius, – bet jos nė vienas negalėjo pagydyti, prisiartino iš užpakalio ir prisilietė Jo drabužio apvado. Ir bematant kraujas liovėsi plūdęs.“ (Luko 8, 43-44)


Moteris sunkiai sirgo. Ji padarė viską ką galėjo, kad išgytų nuo savo ligos. Ji lankėsi pas gydytojus, tačiau jie negalėjo jos išgydyti. Ji išleido visus pinigus, kuriuos turėjo, kad išsigydytų savo ligą. Ji išbandė visus gydymo metodus už kuriuos įstengė susimokėti, tačiau niekas jos neišgydė. Gydoma to meto gydytojų ji iškentė visus gydymo metodus, kuriuos tik jie pasiūlė. To meto žydų tautoje ji buvo laikoma nešvari. Ji buvo vieniša ir niekas negalėjo su ja bendrauti.

Ji nebeturėjo pasirinkimų. Ji buvo netekusi vilties. Ji neturėjo vilties iki to momento kol pamatė Jėzų. Ji pamatė Jėzų minioje. Ji žinojo, kad Jėzus gali ją pagydyti. Jai reikėjo nusigauti iki Jėzaus. Ji nebuvo tikra ar jai pavyks nusigauti iki Jėzaus. Jis atrodė taip toli, kad atrodė neįmanoma, kad ji būtų išgirsta. Ji buvo išbandžiusi viską ir žinojo, kad vienintelis asmuo, kuris jai gali padėti yra Jėzus. Ji prasibrovė pro minią ir palietė Jėzų. Ji negalėjo paliesti pačio Jėzaus, tačiau ji sugebėjo paliesti Jo drabužio kraštą. Tuo momentu kai ji palietė Kristaus apsiaustą jos liga buvo išgydyta – Jėzus ją išgydė. Ši istorija tiesiogiai liečia ir jus.

I. Pirma, jūs sergate.

Visa žmonija serga. Žmonija buvo užkrėsta liga, kuri nugrežė ją į save. Šios ligos pasėkmė yra žmonių nusisukimas nuo vienas kito, pasinaudojimas vienas kitu ir galiausiai savęs susinaikinimas. Ši liga nėra jokia paslaptis. Mokslas ir istorija įvardijo šią ligą nors ją gali vadinti skirtingais vardais. Dievui ši liga yra žinoma kaip nuodėmė. Nuodėmė užkrėtė visą žmoniją. Nuodėmė užkrėtė ir tave. Biblija sako:

„Nes visi nusidėjo ir stokoja Dievo šlovės.“ (Romiečiams 3, 23)

Kiekvienas buvo užkrėstas nuodėmės liga. Nors nuodėmė yra praktikuojama ir daroma visą gyvenimą jos nereikia mokytis. Nuodėmė natūraliai vystosi ir pūliuoja tavyje. Nuodėmė daro įtaką viskam ką darai. Kada esi nesąžiningas tai yra nuodėmės ligos įrodymas. Kada žiūri pornografiją įrodo, kad esi nuodėmingas. Tu netampi nusidėjėliu darydamas dalykus, kurie yra neteisingi. Nuodėmės liga yra paveldima. Tu gimei nusidėjėliu. Tu esi nusidėjėlis ir todėl, kad esi nusidėjėlis darai dalykus, kurie yra neteisingi. Nuodėmė užkrėtė tavo širdį. Savo tyliose mintyse nori daryti daug siaubingų dalykų, kurių nedarai. Tu būtum daug blogesnis nei dabar jei galėtum padaryti tai ką svajoji. Tavo širdis gali įsivaizduoti melus taip lengvai kaip ir tavo plaučiai gali kvėpuoti. Tavo širdis leidžia tau paslapčia trokšti baisių dalykų ir tuo pačiu metu nekenti savęs kaip gero asmens. Tu esi užkrėstas nuodėme, nuodėmė daro žmones savanaudžiais, melagiais ir bjauriais. Biblija sako:

„Mes visi esame kaip nešvarūs, mūsų teisumas kaip purvini skarmalai. Mes visi vystame kaip lapai, mūsų piktadarystės blaško mus kaip vėjas.“ (Izaijo 64, 6)

Nuodėmė yra liga. Nuodėmė turi simptomus ir pašalinius poveikius. Nuodėmės pasekmės dažnai pasireiškia giliu nelaimės jausmu žmonių gyvenimuose. Žmonės turi didelį gėdos jausmą, jaučia depresiją ir skausmą dėl nuodėmės pasekmių. Tylumos apmąstymuose kartais galima jausti tamsybę viduje. Laikas nuo laiko gali viduje jausti niūrumą, kurį atrodo lydi nekaltumo nebuvimas. Tavo gyvenimas yra prarytas tuštybės jausmo, kurio beveik neįmanoma apibūdinti. Tu esi patyręs nuodėmės simptomus. Laikas nuo laiko savo viduje esi jutęs savo padėties svyravimus, jis pulsuoja tavyje lengvu ir žudančiu liūdesiu. Tikrai prisimeni tuos momentus, kuriais taip jauteisi ir kažkokiu būdu tavyje buvo žinojimas, kad nebegali su tuo jausmu ilgiau gyventi. Tarsi atsiliepdamas į išgyvenimo instinktą pradėjai ieškoti gydymo. Ir taip kaip ir visas pasaulis pradėjai ieškoti gydymo, kurį gali pasiūlyti šis pasaulis.

„Viena moteris, dvylika metų serganti kraujoplūdžiu ir išleidusi gydytojams visus savo išteklius, – bet jos nė vienas negalėjo pagydyti.“ (Luko 8, 43)

II. Antra, jūs ieškojote kaip išgyti nuo savo ligos.

Yra daugybė gydymo metodų, kurie buvo tau pasiūlyti nuodėmės simptomams gydyti. Žmonės išmoko sumažinti nuodėmės simptomus tenkindamiesi įvairiais malonumais. Visame pasaulyje žmonės vartoja narkotikus, kad pabėgtų nuo nuodėmės simptomų. Kažkodėl gyventi yra taip šlykštu, kad tabletė, adata ar butelis gali visa tai užmiršti nors ir trumpam. Gali leistis į malonumus kaip būdą sumažinti nuodėmės simptomus. Tavo pasirinktas narkotikas gali būti ne heroinas ar alkoholis, bet kažkas kita kad ir kas tai bebūtų, kad ir koks bebūtų naudojamas simptomų gydymo būdas veda į priklausomybę.

Gydymas malonumais yra pristatomi su daugybe kaukių. Šiandien žmonės yra priklausomi nuo virtualaus pasaulio malonumų. Neseniai atlikta apklausa buvo diskutuojama Business Insider, tyrimas atskleidė, kad vidutiniškai asmuo savo išmanųjį telefoną paliečia nuo 2000 iki 5000 kartų per dieną. Žmonės yra priklausomi nuo skubios informacijos, komunikacijos ir tyrinėjimų, kuriuos jiems siūlo naujos technologijos. Jie nuolat yra perkrauti informacija, tad niekada neturi laiko pagalvoti – negali pajusti nuodėmės simptomų.

Tu taip pat turi išmanųjį telefoną savo kišenėje. Kiekvienu laisvu momentu tu prarandi save savo telefone. Tarpuose tarp sąmoningų veiksmų tu nesąmoningai jį išsitrauki iš savo kišenės. Yra būdas kaip nuo to pabėgti. Yra gydymas. Tu gydai nuodėmės simptomus, tačiau jų niekaip neišsigydai.

„Viena moteris, dvylika metų serganti kraujoplūdžiu ir išleidusi gydytojams visus savo išteklius, – bet jos nė vienas negalėjo pagydyti.“ (Luko 8, 43)

Technologijos suteikia tau priėjimą prie kito pasaulio. Technologijos leidžia tau rasti pasaulį, kuris atrodo yra labiau trokštamas nei tas, kuriame gimei. Žmonės praleidžia valandų valandas kasdien socialiniuose tinkluose. Žmonės fotografuoja save dešimt, penkiolika ar dvidešimt kartų kol padaro tobulą savęs prezentaciją, kad patalpintų save virtualioje realybėje. Jie pristato save kažkuo kuo nelaiko savimi esant. Jie kruopščiai apdoroja kiekvieną nuotrauką ir kiekvieną pranešimą, kad pasaulis matytų idealią versiją to kas jie yra.

Tu turi Facebook paskyrą. Turi Instagram paskyrą. Tu praleidi daug laiko rinkdamasis geriausius kampus ir savo duomenis, ir pasaulis nemato to asmens, kurį tu pažįsti save esant. Jei tik padarysi viską teisingai, gal pasaulis tave įtikins, kad esi graži, gera, kad nekenti nuo nuodėmės simptomų. Tu radai gydymo metodą, tačiau dar nesi išgydyta.

„Viena moteris, dvylika metų serganti kraujoplūdžiu ir išleidusi gydytojams visus savo išteklius, – bet jos nė vienas negalėjo pagydyti.“ (Luko 8, 43)

Pastebėk koks užimtas pasidarė tavo gyvenimas. Pajusti tavo tikrąją padėti užtrunka laiko. Todėl stengdamasis pabėgti nuo savo tikrosios padėties taip susiplanuoji gyvenimą, kad būtum visada užsiėmęs. Net tavo laisvalaikis nėra laisvas. Tavo sąžinė yra perkrauta nuo informacijos. Tu valandų valandas kasdien praleidi žaisdamas video žaidimus. Tavo virtualus pasaulis yra užėmęs tikrąjį. Tau sėdint paskaitose, automobilių spūstyse ar klausantis pamokslo tu galvoji kaip greičiau grįžti namo ir sėsti prie video žaidimų, nors kažkiek. Tu per daug užsiėmęs, kad pajustum lengvą ir žudantį liūdesį, kuris yra tavo gyvenime. Esi per daug užsiėmęs, kad suvoktum savo padėties realybę.

Tu praradai ištisas dienas sėdėdamas prieš kompiuterio ekraną. Tau nepatinka jausmas sėdėti vienam su savo paties mintimis todėl nuolat esi interneto kompanijoje. Tu negali net minutėlei sustoti, nes visada esi prisijungęs ten. Esi prisijungęs prie muzikos, video žaidimų, interneto, malonumus teikiančių patirčių, prie bet ko tik ne gyvenimo realybės. Tu sau sakai, kad nebijai nuodėmės simptomų. Tu tik visa tai darai tik iš nuobodulio. Visa tai darai nes tai linksma, o ne todėl, kad tau to reikia. Tačiau jei sustosi ir pastebėsi kaip stipriai tu vaikaisi linksmybių pastebėsi, kad tai griauna tavo gyvenimą. Nėra laiko pergyventi ar rūpintis, nes taip susidėliojai savo gyvenimą, kad eis per daug užsiėmęs. Biblija sako:

„Geriau turėti saują su ramybe negu pilnas rieškučias vargstant ir gaudant vėjus.“ (Eklezijasto 4, 6)

Sakai sau, kad negali nieko padaryti, neturi laisvo laiko. Tau yra semestro pabaiga, po to laukia projektas, po to darbas. Visa tai niekada nesibaigs. Tu visada ir liksi užsiėmęs. Tau reikia, kad tavo gyvenimas būtų toks. Tu tiki, kad kažkada ateityje bus kitaip. Tiki, kad vieną dieną tu baigsi mokslus ir pradėsi uždirbti pinigus ir galiausiai vieną dieną didžiuosiesi savimi. Tačiau nesvarbu ką ir kur bebaigtum, nesvarbu kiek pinigų uždirbsi, nebūsi patenkintas ir niekada nebus gana. Biblija sako:

„Tai yra didelė blogybė: kaip jis atėjo, taip ir išeis. Kokia jam nauda iš to, kad jis dirbo vėjams?“ (Ekleziasto 5, 15)

Tavo viltys neišsipildys. Jokia pinigų suma ir joks tobulas darbas staiga neatlygins tau patirtimi tokio gyvenimo, kurio trokšta tavo siela. Tu niekada nebūsi patenkintas savo gyvenimu. Tu nesi laimingas. Tu kenti nuo nuodėmės simptomų ir vis bandaisi gydytis. Tu gydaisi nuodėmės simptomus, tačiau niekada neišgysi.

„Viena moteris, dvylika metų serganti kraujoplūdžiu ir išleidusi gydytojams visus savo išteklius, – bet jos nė vienas negalėjo pagydyti.“ (Luko 8, 43)

Joks gydymas nepadės išgyti nuo nuodėmės. Net visi pasaulio malonumai neišgydys tavo nuodėmės ligos. Visi pasaulio pinigai kartu paėmus nenupirks tau vaistų. Sena giesmė tai pasako tokiu būdu:

Arai deimantų, aukso kalnai,
   Sidabro upės, neapsakomas kiekis papuošalų,
Visa tai sudėjus negalėtų nupirkti tau ir man,
   Ramybės kada mes miegam ar švarios sąžinės.
(“Acres of Diamonds” Arthur Smith, 1959).

Tau nereikia dar daugiau nuodėmės ligos gydymo metodų. Tie gydymo metodai, kuriuos naudoji tik slopina ligos simptomus. Gydymo būda slopina simptomus, tačiau jie negydo ligos. Toliau gydydamasis tu iššvaistysi visą savo gyvenimą. Ir vieną dieną, staiga bus per vėlu. Nuodėmės liga tik pablogės ir ji vis toliau progresuos. Tavo liga yra chroniška, bjauri ir nepagydoma. Ši nuodėmės liga sunaikins tave. Biblija sako:

„Atpildas už nuodėmę – mirtis, o Dievo dovana – amžinasis gyvenimas per Jėzų Kristų, mūsų Viešpatį.” (Romiečiams 6, 23)

Tau reikia vaistų tavo ligai. Tau reikia vienintelio vaisto, kuris yra. Tau reikia Jėzaus Kristaus.

III. Trečia, vaistai nuo jūsų nuodėmės ligos yra Jėzus.

Tavo nuodėmės ligos gydymui reikalingas daugiau nei paviršutinis gydymas. Kaip ir moteriai mūsų tekste tau reikia nusigręžti nuo visų kitų gydymo metodų ir atsigręžti į Jėzų.

„Viena moteris, dvylika metų serganti kraujoplūdžiu ir išleidusi gydytojams visus savo išteklius, – bet jos nė vienas negalėjo pagydyti, – prisiartino iš užpakalio ir prisilietė Jo drabužio apvado. Ir bematant kraujas liovėsi plūdęs.“ (Luko 8, 43-44)

Ši moteris buvo išbandžiusi viską ką gali ir niekas nepagydė jos ligos kol ji neatsigręžė į Jėzų. Nors ir daugelis bandė ją pagydyti, niekas nesugebėjo. Ji atsigręžė į Jėzų kaip paskutinę viltį ir Jėzus ją pagydė. Jėzus yra vienintelis vaistas nuodėmės ligai. Tik Jėzus gali išgydyti tavo nuodėmės ligą, nes tik Jėzus mirė už tavo nuodėmę. Jėzus visais atžvilgiais yra tobulas. Jėzus yra be dėmės, Avinėlis be nuodėmės, kuris nešė tavo nuodėmės naštą savo kūne iki Kryžiaus. Jis buvo prikaltas prie kryžiaus, kad išpirktų tavo nuodėmę. Jėzus praliejo savo Kraują kaip antikūnį tavo nuodėmei. Biblija sako:

„Tikrai jis nešė mūsų negalias ir sau pasiėmė mūsų skausmus. O mes laikėme jį nubaustu, Dievo ištiktu ir pažemintu. Jis buvo sužeistas už mūsų kaltes ir sumuštas už mūsų nuodėmes. Bausmė dėl mūsų ramybės krito ant jo; jo žaizdomis esame išgydyti.“ (Izaijo 53, 4-5)

Visa tai Jėzus padarė, nes Jis myli tave. Jėzus mirė už tavo nuodėmes, kad tavo nuodėmės liga būtų išgydyta. Tu esi nusidėjėlis. Tu bandei visokius gydymo metodus. Joks gydymas nepadėjo tau. Jokia vaistų dozė jokio gydymo metodo nepagydys tavęs. Tu kenti nuo mirtinos nuodėmės ligos. Tu turi būti įtikintas, kad sergi. Kol nežinai, kad sergi tu būsi įsitikinęs kad simptomų nebuvimas įrodo, kad tau nereikia gydymo. Tačiau tau reikia gydymo. Jėzus pasakė:

„Tai išgirdęs, Jėzus atsiliepė: „Ne sveikiesiems reikia gydytojo, bet ligoniams! Aš atėjau šaukti ne teisiųjų, bet nusidėjėlių atgailai.““ (Morkaus 2, 17)

Tau reikia pamatyti ir pajusti tavo nuodėmės ligos realybę. Kada pajusite ligos simptomus nemėgint jokio kito gydymo – atsigręžkit į Jėzų. Nemaskuokite nuodėmės simptomų ir atsigręžkite į Jėzų. Tik Jėzus gali tave išgelbėti iš nuodėmės. Tas išgelbėjimas, kurį siūlo Jėzus nėra uždirbamas. Moteris buvo išgydyta, jai buvo atleistos nuodėmė ir Jėzus ją išgelbėjo. Ji nesusimokėjo už jos išgydymą. Ji neįtikinėjo Jėzau, kad ją pagydytų. Atrodė, kad ji negalėjo pasiekti Jėzaus, tačiau ji siekė Jį ištiesė ranką į Jį. Ji siekė paliesti Jį, palietė tik Jo apsiausto kraštą ir tikėjimu ji buvo išgelbėta! Nors tu negali pasiekti Jėzaus, tu gali Jo siekti! Nors jauti tarsi negali prie Jo prisigauti, siek tikėjimu Kristaus ir Jis tave išgelbės! Tikėjimu pasitikėk Jėzumi ir Jis tave išgelbės! Pasitikėk Jėzumi ir būk išgydytas iš nuodėmės ligos. Amen.


KADA RAŠYSI DR. HYMERSUI, PARAŠYK, IŠ KOKIOS ŠALIES RAŠAI, NES KITAIP JIS NEGALĖS TAU ATSAKYTI. Jei šie pamokslai palaimino tave, parašyk dr. Hymersui el. laišką ir pasakyk jam tai, tačiau visuomet nurodyk, iš kurios šalies rašai. Dr. Hymerso el. pašto adresas: rlhymersjr@sbcglobal.net (paspauskite čia). Dr. Hymersui jūs galite rašyti bet kuria kalba, tačiau jei galite, parašykite angliškai. Jei rašysite dr. Hymerso paštu, jo adresas yra P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Jūs galite jam paskambinti: (818) 352-0452.

(PAMOKSLO PABAIGA)
Kiekvieną savaitę jūs galite skaityti Dr. Hymerio pamokslus internete -
www.sermonsfortheworld.com
Paspauskite ant nuorodos „Pamokslai lietuvių kalba“.

Šie pamokslų rankraščiai yra be autorinių teisių. Galite juos naudoti be Dr. Hymerio
sutikimo. Tačiau visi Dr. Hymerio video pamokslai yra saugomi autorinių teisių ir gali būti
naudojami tik su jo sutikimu.

Raštą prieš pamokslą skaitė p. Noah Song: Luko 8, 43-48.
Solo giesmę prieš pamokslą giedojo p. Benjaminas Kincaidas Griffithas:
“Turn Your Eyes Upon Jesus” (Helen H. Lemmel, 1863-1961).


PAMOKSLO PLANAS

LENGVAS IR ŽUDANTIS LIŪDESYS

A SOFT AND VIOLENT SADNESS

P. John Samuel Cagan

„Viena moteris, dvylika metų serganti kraujoplūdžiu ir išleidusi gydytojams visus savo išteklius, – bet jos nė vienas negalėjo pagydyti, prisiartino iš užpakalio ir prisilietė Jo drabužio apvado. Ir bematant kraujas liovėsi plūdęs.“ (Luko 8, 43-44)

I.   Pirma, jūs sergate. Romiečiams 3, 23; Izaijo 64, 6.

II.  Antra, jūs ieškojote kaip išgyti nuo savo ligos.
Pamokslininko 4, 6; 5, 15; Romiečiams 6, 23.

III. Trečia, vaistai nuo jūsų nuodėmės ligos yra Jėzus.
Izaijo 53, 4-5; Morkaus 2, 17.