Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.


הקריאה שלנו להיות שליחים!

OUR CALL TO BE MISSIONARIES!
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס ג'וניור
רועה הקהילה בדימוס
by Dr. R. L. Hymers, Jr.,
Pastor Emeritus

דרשה שניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
ביום ראשון אחרי הצהריים, ה-8 במרץ, 2020
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Afternoon, March 8, 2020

לדעתי ישעיהו היה הנביא הגדול ביותר. אבל אתם יודעים איך הפך ישעיהו להיות איש אלוהים? התשובה נמצאת בישעיהו פרק ו'.

"בשנת מות המלך עזיהו ואראה את אדני ישב על כסא רם ונשא; ושוליו מלאים את ההיכל" (ישעיהו ו' 1).

ישעיהו שמע את השרפים קוראים, "קדוש, קדוש, קדוש יהוה צבאות; מלא כל הארץ כבודו" (ישעיהו ו' 3).

ישעיהו הצעיר אהב את המלך עוזיה שהיה מלך טוב ומכובד. אך כעת, כשהמלך הטוב מת, מה יקרה לישעיהו? אני חושב שהאיש הצעיר הזה הרגיש כמו חלקכם היום. אתם מדוכדכים בגלל שהקהילה שלנו הפסיקה להתקיים. אבל אלוהים לא גמר עם ישעיהו.

החזון שאלוהים נתן לישעיהו לא נתן לו מנוח. אך הוא לא גרם לו לשקוע בתוך דיכאון וחוסר תקווה אלא עשה משהו אחר. הוא אמר,

"אוי-לי כי נדמיתי, כי איש טמא-שפתים אנכי, ובתוך עם טמא שפתים אנכי יושב; כי את המלך יהוה צבאות ראו עיני" (ישעיהו ו' 5).

+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

ניתן לקרוא את הדרשות שלנו גם בנייד בכתובת
WWW.SERMONSFORTHEWORLD.COM. לחץ על הכפתור הירוק שרשום עליו
"APP" ועקוב אחר ההוראות.

+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

זו הייתה פריצת דרך רוחנית בחייו של ישעיהו הצעיר! זו פריצת דרך רוחנית שגם אתם יכולים לחוות. אבל אתם צריכים לרצות את אלוהים יותר מכל דבר אחר! ד"ר א. ו. טוזר אמר, "הם לא עזבו את הקהילה בגלל שהם לא רצו את אלוהים- הם עזבו את הקהילה בגלל שהיה משהו שהם רצו יותר מאת אלוהים...כשהטבע הישן שלהם הרים את ראשו – הם הפנו את גבם לאלוהים ועזבו את הקהילה. הם נכנסו למערכת יחסים עם איש או אישה לא מאמינים. הם היו חברים של מישהו מהעולם. הם עבדו בעבודות בהן אין סיכוי לשמח או לכבד את אלוהים. הם חזרו חזרה אל העולם. הם היו נחושים להשיג את מה שהם הכי רצו... אני סירבתי להטעות אותם ולהוליך אותם שולל שאפשר להיות משיחי ולאהוב את העולם הזה, בגלל שזה פשוט לא אפשרי. אתה יכול להיות צבוע ולאהוב את העולם. אתה יכול להיות רועה קהילה שמטעה את הצאן שלו ולאהוב את העולם. אתה יכול להיות אוונגליסט קל דעת ומודרני ולאהוב את העולם. אבל אתה לא יכול להיות משיחי אמיתי, שמאמין בתנ"ך, ולאהוב את העולם. זה מצער אותי שאני עומד לבד על האמת הזו, אבל אני לא מתכוון לשקר על כך" (The Tozer Pulpit).

ד"ר טוזר אמר זאת בעוד הזדמנות, "לדעתי הצורך הגדול ביותר כיום הוא שמבשרים שטחיים וקלי דעת יראו חזון שידהים אותם – כמה אלוהים רם ונישא ושוליו מלאים את ההיכל." בלי שמקבלים חזון כזה של אלוהים "נשאר לנו רק להשתמש ביכולות שלנו, ואז אנחנו חייבים לעשות פעילויות זולות וחסרות ערך כדי לתפוס את תשומת הלב של הקהילה...אנחנו כל כך מפחדים להיות צרי אופקים עד שפתחנו את דלתנו לעולם. זה מוביל רק לטרגדיה רוחנית... האוונגליזם כיום מקבל ציון בלתי מספיק ביחס שלו לאלוהים, לעולם ולחטא" (Leaning Into the Wind).

שימו לב לפסוק 5,

"אוי-לי כי נדמיתי, כי איש טמא-שפתים אנכי, ובתוך עם טמא שפתים אנכי יושב; כי את המלך יהוה צבאות ראו עיני" (ישעיהו ו' 5).

רק אחרי זה ישעיהו הצעיר טוהר באש אלוהים "וסר עונך, וחטאתך תכפר" (ישעיהו ו' 7).

עכשיו תסתכלו בפסוק 8. "ואשמע את קול אדני אמר, את מי אשלח ומי ילך לנו? ואמר- הנני שלחני" (ישעיהו ו' 8).

כשהיה הפיצול בקהילה הייתי בטוח שאני עומד לאבד את הקנאה שלי לבשור. לכן החלטתי לבלות כל ערב עם שלושה אנשים שנתנו הכול למשיח – רועה הקהילה ריצ'ארד וומבראנד, ג'ון ווסלי והשליח החלוץ בסין, ג'ונתן גופורת'. זו הייתה החלטה נבונה. הפכתי את חדר האמבטיה הקטן שליד חדר השינה שלנו לחדר תפילה והתחברות עם שלושת האנשים הללו. מוורמבראנד למדתי על התמדה ויציבות. מווסלי למדתי להמשיך דרך ניסיון אחר ניסיון. אבל את השיעור החשוב ביותר למדתי מגופורת' ואישתו רוזילנד- אנחנו חייבים לרדת על ברכינו ולהתפלל. הדסון טיילור רשם מכתב שנתן לגופורת' ואישתו השראה. הוא רשם, "ניסינו להיכנס כשליחים לפרובינציה הונאן (שבסין) במשך שנתיים והצלחנו רק לאחרונה. אחי, אם תיכנס לפרובינציה הזאת, אתה חייב להתקדם על הברכיים." המילים האלו של הדסון טיילור הפכו לסלוגן של גופורת' בשירות שלו בצפון הונאן.

ואז התינוקת שלהם מתה. גופורת' רשם, "גרטרוד מתה. זה אבדן נורא בשבילנו. לפני פחות משבועיים היא הרגישה טוב, אבל היא מתה ב24 ליולי, רק שישה ימים אחרי שהיא חלתה בדיזנטריה. הייתי צריך לקחת את הגופה שלה בעגלה לאורך 50 מייל...שם, בין הערביים, היינו צריכים לקבור את התינוקת היקרה שלנו." שתי ילדות סיניות באו כל בוקר לשים פרחים טריים על הקבר של התינוקת האהובה שלנו.

אחרי שגרטרוד מתה נולד לגב' גופורת' תינוק קטנטן. הם קראו לו "דונלד הקטנטן." הוא נפל וקיבל מכה בראש הקטן שלו ולמעשה איבד את היכולת לשלוט בידיים וברגליים שלו. בחום הלוהט של הקיץ, ב25 ליולי, גם דונלד הקטנטן מת והוא בן 19 חודשים בלבד. בפעם השנייה גופורת' לקח את גופת בנו הקטנה בעגלה לאורך 50 מייל. דונלד הקטנטן נקבר ליד גופתה של אחותו הקטנה, גרטרוד. מיד כשחזרו מהקבורה, גופורת' ואישתו היקרה התכוננו לעזוב לביתם החדש בצפון הונאן. התינוק שלהם בן חמשת החודשים נסע איתם.

ואז ג'ונתן גופורת' גסס ממחלת הטיפוס. אישתו נקרעה בין החיים למוות. ב3 לינואר נולדה התינוקת פלורנס. היה כל כך חם באותו הקיץ שפאול הקטן כמעט מת ממכת חום, אבל הצליח להתאושש כשהחום פחת.

הרבה קשיים נוראיים הגיעו לאחר מכן. הילד הראשון שלהם מת באביב. ילדים אחרים שלהם מתו לאחר מכן ממלריה ודלקת קרום המוח. לאחר מכן גופורת' ואשתו היו צריכים לברוח בגלל מרד בוקסר. הם ניצלו ממוות רק בנס.

גב' רוזילנד הפכה לחירשת. הוא היה האוזניים שלה. וכשגופורת' הפך להיות עיוור לחלוטין, היא הייתה העיניים שלו. הוא מת בשנתו כשאשתו הייתה באמבטיה. בהלוויה שלו, הבן שלו פאול אמר, "אבא שלי היה עבורי אדם דגול." ביתו, רות, הפכה לשליחה בוויאטנם. רות רשמה לאימה, "אני רק חושבת על הכבוד הגדול שאבא קיבל...אלוהים ייעד אותו לשירות נעלה יותר."

הספר Goforth of China נכתב על ידי אישתו רוזילנד אחרי מותו. איזו שליחה נהדרת רוזילנד הייתה!

היא פגשה איתו בפעם הראשונה אחרי שראתה את התנ"ך שלו, "ראיתי שהתנ"ך שלו היה שחוק כמעט לחלוטין, ומסומן כולו." היא אמרה, "זה היה הגבר שאני רוצה להתחתן איתו." כשהוא הוא אמר לה באותו הסתיו, "האם תצטרפי אליי לחיות בסין?" תשובתה הייתה "כן." וכמה ימים לאחר מכן הוא שאל אותה, "האם תתני לי את ההבטחה שלך, שתמיד תרשי לי לשים את האדון והשירות שלו בראש סדר העדיפויות, אפילו מעלייך?" והיא עתה לו, "כן, תמיד." כמה מעט היא ידעה מה תעלה לה ההבטחה הזו!

"ואשמע את קול אדני אמר, את מי אשלח ומי ילך לנו? ואמר- הנני שלחני" (ישעיהו ו' 8).

הקהילה השלנו איבדה את אלו שלא היו מוכנים להיות שליחים. תפילתי אחר הצהריים הזה היא שכולכם תהיו שליחים. נצטרך להתאמץ יותר כדי לאסוף מספיק כסף על מנת להמשיך לתחזק את השירות שלנו באינטרנט. אתם ואני יכולים להיות שליחים לעולם באמצעות (1) בישור; (2) תפילה עבור השירות הבינלאומי שלנו; (3) תרומה חודשית שתאפשר לשירות שלנו באינטרנט להפיץ את הדרשות שלנו ברחבי העולם, כולל הדרשה הזאת, ולעזור לשליחים בעולם השלישי להכריז את הבשורה. רועה שליח אחד אמר על ההזדמנויות שלנו היום, "אנחנו צריכים להיות משיחיים גלובאליים, עם שירות גלובאלי, בגלל שהאלוהים שלנו הוא אלוהים גלובאלי." האם תענו יחד עם רוזילנד גופורת', "כן, תמיד"?

מלא את מחשבותיי, מושיע, אני מתפלל- עזור לי לראות רק אותך היום; גם אם תיקח אותי דרך גיא צלמוות, אתה נמצא איתי עם הכבוד הנצחי שלך.
מלא את מחשבותיי, מושיע אלוהי, עד שרוחי תזרח בגבורתך.
מלא מחשבותיי כדי שכל מה שאראה יהיה דמותך הקדושה משתקפת בתוכי.

מלא מחשבותיי, כל תשוקותיי הן עבורך; נפשי מתמלאת בהשראה
מהשלמות שלך ומאהבתך הקדושה שזורמת דרכי עם אור מלמעלה.
מלא את מחשבותיי, מושיע אלוהי, עד שרוחי תזרח בגבורתך.
מלא מחשבותיי שכל מה שאראה יהיה דמותך הקדושה משתקפת בתוכי.

מלא את מחשבותיי ואל תיתן לצל החטא לעמעם את האור שבתוכי.
תן לי לראות רק את פנייך המבורכים, המשמחים את נפשי בחסדך האינסופי.
מלא את מחשבותיי, מושיע אלוהי, עד שרוחי תזרח בגבורתך.
מלא מחשבותיי שכל מה שאראה יהיה דמותך הקדושה משתקפת בתוכי.
(“Fill All My Vision” by Avis Burgeson Christiansen, 1895-1985).


כאשר אתם כותבים לד"ר היימרס, עליכם לציין מאיזו מדינה אתם כותבים, אחרת הוא לא יוכל לענות לאימייל שלכם. אם הדרשות האלה מברכות אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים. ניתן להשתמש בהן ללא רשותו של ד"ר היימרס. לעומת
זאת, הדרשות המצולמות של ד"ר היימרס וכל שאר הדרשות המצולמות מהקהילה שלנו מוגנות בזכויות
יוצרים, וניתן להשתמש בהן ברשות בלבד.