Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.


ניסיון המשיח ונפילת השטן!

THE TEMPTATION OF CHRIST
AND THE FALL OF SATAN!
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה שניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
ביום ראשון בבוקר, ה-29 ביולי, 2018
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, July 29, 2018

האדון ישוע המשיח התעמת עם השטן. בואו נסתכל במתי ד' 1. עמוד 997 ב- Scofield Study Bible.

"אז נשא הרוח את ישוע המדברה למען ינסהו השטן" (מתי ד' 1).

הרימו את מבטכם. השם הראשון של השטן מופיע כאן בתור "השטן". הוא מתורגם מהמילה היוונית "diabolos" שפירושה "מוציא דיבה" או "משמיצן". הוא ניסה את ישוע כדי שיוכל "להשמיץ" אותו, אם המשיח היה נכנע לו. הסתכלו על פסוק 3,

"ויגש אליו המנסה ויאמר, 'אם בן האלוהים אתה, דבר לאבנים האלה ותהיינה ללחם" (מתי ד' 3).

השם השני של השטן שמופיע כאן הוא "המנסה". הוא מתורגם מהמילה היוונית "pěirazō" שפירושה "לנסות" או "לבחון". ישוע ציטט את התנ"ך מדברים ח' 3, "לא על הלחם לבדו יחיה האדם, כי על כל מוצא פי ה'" (מתי ד' 4).

בשלב הזה, גם השטן ציטט מהכתובים. שייקספיר צדק כשאמר, "השטן יודע לצטט את התנ"ך לפי הצורך". השטן ציטט את תהילים צ"א 11-12, אם כי לא ציטט במדויק. כתות כמו עדי יהוה והמורמונים נוהגים לצטט פסוקים מהתנ"ך, אבל הם לא מדייקים בציטוט. ישוע ענה לשטן במדויק,

"ויאמר אליו ישוע, 'ועוד כתוב: לא תנסה את ה' אלוהיך'" ציטוט מדברים ו' 16 (מתי ד' 7).

אז ניסה השטן את ישוע בפעם השלישית, ואמר ייתן לישוע את כל ממלכות תבל אם רק ישתחווה לו. בואו נסתכל במתי ד' 10,

"ויאמר אליו ישוע, 'סור ממני, השטן, כי כתוב: לה' אלוהיך תשתחווה ואותו לבדו תעבוד'" ציטוט מדברים ו' 13, י' 20 (מתי ד' 10)

ד"ר ג'. ורנון מקג'י אמר, "בכל פעם האדון ישוע ענה לשטן מתוך הדבר [התנ"ך]. נראה שהשטן חשב כי [התנ"ך] סיפק תשובות טובות, כי ממש בפסוק הבא אנחנו קוראים, 'וירף ממנו השטן' (מתי ד' 11)" (ג'. ורנון מקג'י, Thru the Bible, הערות על מתי ד' 1-11).

שימו לב שבפסוק 10 ישוע נתן את השם השלישי של השטן, "סור ממני, השטן..." הוא מתורגם מהמילה היוונית "Satanas", שפירושה "המאשים". ישוע נבחן כדי להוכיח שהוא לא נשבר. אני יודע שאתם ואני לא חזקים כמו האדון ישוע המשיח. אבל נוכל לקחת ממנו דוגמא ולהתאמן להיות חיילים ותלמידים שלו! שימו לב שלכל ניסיון ישוע ענה בציטוט מהתנ"ך, דבר אלוהים. הוא לא אמר, "ובכן, אני חושב כך או אחרת" או "ובכן, אני מאמין שיש דרך טובה יותר". במענה לשטן, ישוע פשוט ציטט את הפסוקים הנכונים מהתנ"ך. את התואר השני שלי עשיתי בסמינר מאוד ליברלי ואנטי-תנ"כי. לא הייתה לי ברירה אלא ללכת לשם, מפני שלא היה לי מספיק כסף ללכת לסמינר טוב כמו זה שג'ון קייגן לומד בו. אבל דבר אחד למדתי בסמינר הגרוע הזה. למדתי לענות לפרופסורים רק בציטוטים מהתנ"ך. הם קראו לי פונדמנטליסט צר אופקים. אבל זה בכלל לא הפריע לי! הלכתי אחרי ישוע. הייתי התלמיד שלו – לא שלהם!

לכן זה מאוד חשוב שתקפידו לבוא לכאן ללמוד את התנ"ך. אל תברחו לקהילות או לשיעורי תנ"ך אחרים. לא בטוח שאלה שמדריכים את הקבוצות ההן יודעים היטב את התנ"ך, ולכן לא יוכלו ללמד אתכם להיות תלמידים של המשיח! אם תמשיכו לבוא לכאן, נלמד אתכם את דבר האלוהים הטהור ונעזור לכם לשנן הרבה פסוקים חשובים. הנה פסוק שתוכלו לשנן היום.

"בלבי צפנתי אימרתך, למען לא אחטא לך" (תהילים קי"ט 11).

כעת אני רוצה שנסתכל בתנ"ך, בדבר אלוהים, ונראה מהיכן הגיע השטן. חלק מהניאו-אוונגליסטים החלשים יגידו לכם שזה לא חשוב לדעת על השטן. אבל אם אתם רוצים להיות תלמידים של המשיח, אתם חייבים לדעת משהו על השטן! בואו נפתח בישעיהו י"ד 12-15. עמוד 726 ב- Scofield Study Bible. עמדו בבקשה וקראו בשקט בזמן שאני מקריא בקול רם.

"איך נפלת משמים, הילל בן-שחר! נגדעת לארץ, חולש על גוים. ואתה אמרת בלבבך: 'השמים אעלה, ממעל לכוכבי-אל ארים כסאי, ואשב בהר מועד בירכתי צפון, אעלה על במתי עב, אדמה לעליון. [אהיה אלוהים!] אך אל שאול תורד, אל ירכתי בור" (ישעיהו י"ד 12-15).

אתם יכולים לשבת.

בפסוק 12 השטן מכונה "הילל". הילל פירושו אור זורח. רק הידיעה ששמו של השטן הוא "אור זורח" תעזור מאוד לחלק מכם בהמשך. בכתות מסוימות ובקבוצות פנטקוסטליות אנשים רואים "אור זורח" והם חושבים שזו רוח הקודש. לא! לא! זה השטן! זה הילל! בשניה לקורינתים י"א 14 כתוב, "הלא השטן גם הוא עשה עצמו כמלאך האור". כאשר אתם רואים אור על ראשו של מישהו, זה שטן! זה לא אלוהים! זו לא רוח הקודש. זה השטן ש"עשה עצמו כמלאך האור". יש היום ספרים פופולריים שבהם מסופר על אנשים שמתו, עלו לשמיים, וחזרו לארץ. כמעט כולם סיפרו שראו "אור" בשמיים. כמעט בכל אחד מהמקרים השטן הוליך אותם שולל – הם ראו את השטן וחשבו שזה אלוהים! אבל זה בלתי אפשרי. המשיח אמר לנו,

"את האלוהים לא ראה איש מעולם" (יוחנן א' 18).

אם הם באמת ראו "אור", זה לא היה אלוהים! זה היה הילל (השטן) או אחד משדיו! אף פעם לא אלוהים!

נחזור לישעיהו י"ד 12. הילל "חלש על גוים" לאחר שנזרק החוצה מגן עדן לארץ. במקור, הילל היה מלאך רב עוצמה בגן עדן. אבל הילל נזרק מגן עדן לאחר שניסה לתפוס את מקומו האלוהים רב העוצמה. עקבו אחריי, בזמן שאני מקריא שוב מישעיהו י"ד 13-15. בואו נעמוד.

"ואתה אמרת בלבבך: 'השמים אעלה, ממעל לכוכבי-אל ארים כסאי, ואשב בהר מועד בירכתי צפון, אעלה על במתי עב, אדמה לעליון. אך אל שאול תורד, אל ירכתי בור" (ישעיהו י"ד 13-15).

הסתכלו על ההערה שיש בתחתית עמוד 726 בסקופילד. כתוב שם, "ברור שפסוקים 12-14 מתייחסים לשטן... הקטע הגדול הזה מסמן את ראשית החטא בתבל. החטא למעשה התחיל כאשר הילל אמר 'השמיים אעלה'". בואו נפנה עכשיו לחזון יוחנן י"ב 9. זה בעמוד 1341, די בסוף הספר. עקבו אחרי בזמן שאני מקריא.

"ויושלך התנין הגדול, הנחש הקדמוני, אשר נקרא שמו מלשין ושטן, המדיח תבל כולה. הוא הושלך ארצה ומלאכיו עימו הושלכו" (חזון יוחנן י"ב 9).

התנין הגדול כאן הוא הילל, השטן, "הנחש הקדמוני, אשר נקרא שמו מלשין ושטן". רב החוקרים המודרניים היום סבורים שהשטן יושלך פעם נוספת בקץ העולם. הפסוק הזה מסייע להסביר את אותו אירוע ההשלכה שמתואר בישעיהו י"ד. בכל מקרה, זה מהיכן שהגיע השטן. עוד נאמר לנו בפסוק 9 ש"מלאכיו עימו הושלכו". כך המלאכים המרדניים האלה הפכו להיות השדים, אשר לפי המסופר בתנ"ך, התעמתו עם ישוע. כדאי לשים לב לעוד קטע בחזון יוחנן י"ב 9, "שטן, המדיח תבל כולה".

ווינסטון צ'רצ'יל לא היה משיחי שהקפיד ללכת לקהילה, אבל הוא הבין שהשטן קיים. צ'רצ'יל ידע שהשטן הוא זה שעמד מאחורי היטלר וצבא הרשע של גרמניה במלחמת העולם השניה. לכן צ'רצ'יל ידע שהוא לא יכול לעשות שלום עם היטלר. אחרים כגון צ'מברליין, לורד האליפקס, וה"פייסנים" חשבו שיוכלו לכרות הסכם שלום עם היטלר. אבל צ'רצ'יל ידע שצריך לעצור את הכוחות השטניים של העולם הזה, אחרת יבוא הקץ על מה שהוא כינה "הציוויליזציה המשיחית".

לכן עלינו להילחם כתלמידי המשיח. השותף שלי, רב. ג'ון קייגן ילמד על האויב שלנו – השטן – היום בערב בשעה 18:15. הכנו ארוחה חמה וטובה עבורכם, ואחר כך תוכלו לשמוע את הרועה ג'ון מלמד. אל תשכחו לחזור לפה היום בערב ב-18:15!

בואו נעמוד ונשיר את השיר המדהים של לותר, "A Mighty Fortress Is Our God". זה שיר מספר 1 בדף השירים שלכם. בואו נעמוד ונשיר אותו!

משגב, מעוז, אלוהינו, מגן חזק מנשק,
   הוא ממלט נפשותינו מכל שואה ועושק.
אויבנו הקדמון רעות עודו תוכן;
   רבה עוד עוצמתו, חדה היא עורמתו,
בארץ אין כמוהו.

על מאמצינו אין לסמוך, כי חיש ניפול כולנו,
   אך לימיננו איש מוסמך שאדוני מינהו.
האם תשאל מיהו? זהו ישוע המשיח:
   אדוני צבאות הוא שמו, ללא שינוי מדור ודור,
והוא צריו יכניע.
   ("A Mighty Fortress is Our God", מאת Martin Luther, 1483-1546)


כאשר אתם כותבים לד"ר היימרס, עליכם לציין מאיזו מדינה אתם כותבים, אחרת הוא לא יוכל לענות לאימייל שלכם. אם הדרשות האלה מברכות אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים. ניתן להשתמש בהן ללא רשותו של ד"ר היימרס. לעומת
זאת, הדרשות המצולמות של ד"ר היימרס וכל שאר הדרשות המצולמות מהקהילה שלנו מוגנות בזכויות
יוצרים, וניתן להשתמש בהן ברשות בלבד.

שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר בנג׳מין קינקייד גריפית׳:
"A Mighty Fortress Is Our God" (מאת Martin Luther, 1483-1546).