Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.


תלמידים ושדים

DISCIPLES AND DEMONS
(Hebrew)

דרשה זו נכתבה ע״י ד״ר ר. ל. היימרס ג׳וניור
וניתנה ע״י רב. ג׳ון סמואל קייגן
במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
ביום ראשון בבוקר, ה-22 ביולי, 2018
A sermon written by Dr. R. L. Hymers, Jr.
and preached by Rev. John Samuel Cagan
at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, July 22, 2018

זה השיעור השלישי שלנו על המשיח שמלמד את תלמידיו. כאשר אנחנו עוקבים אחרי ישוע ורואים כיצד לימד אותם, אנחנו לומדים איך לעשות את זה היום.

ישוע לא לימד את תלמידיו באופן בו הקהילות מנסות היום ללמד אנשים צעירים. אנחנו צריכים לשים לב טוב טוב לאופן בו ישוע עשה תלמידים, כי הוא היה מאוד מוצלח בזה, לעומת הקהילות שלנו שבדרך כלל נכשלות. אחת הטעויות שלהן היא הניסיון לגרום לתלמידים שלנו להשתנות לפני שמלמדים אותם להיות תלמידים. לעומתן, ישוע הקדיש שלוש שנים ללמד את תלמידיו בטרם נולדו מחדש (יוחנן כ׳ 22; ראו ג׳. ורנון מקג׳י ותומאס הייל). זה הבדל משמעותי בין מה שישוע עשה לבין מה שאנחנו מנסים לעשות היום.

הבדל משמעותי נוסף נמצא בתכנים שישוע לימד אותם. כבר מההתחלה ישוע קרא להם ואמר, ״ואתנכם דייגי אנשים״ (מרקוס א׳ 17). הוא לימד אותם מתוך מטרה עיקרית אחת – שיהיו מסוגלים לעזור לאחרים להפוך לתלמידים. כבר מההתחלה ישוע סיפר להם שזו מטרתו. וזו גם מטרתי. לא באתי לספר לכם סיפורים מהתנ״ך, כפי שעושים בבתי-הספר של יום ראשון. מטרתי ללמד אתכם להיות ציידי נפשות, כדי לגרום לאחרים ללכת אחרי המשיח ולהציל נפשות אובדות. כבר מההתחלה המשיח אמר להם את זה (ראו מרקוס א׳ 16-20).

הדבר השני שהמשיח לימד אותם היה להתמודד עם השטן ושדיו. הסתכלו במרקוס א׳ 21-27.

״ויבואו אל כפר נחום; וימהר לבוא בשבת לבית הכנסת וילמד. וישתוממו על תורתו, כי היה מלמדם כאיש שלטון ולא כסופרים. ואיש היה שם בבית הכנסת שלהם אשר רוח טמאה בו, ויזעק לאמור: ׳אהה, מה לנו ולך ישוע הנצרי? להאבידנו באת? ידעתיך מי אתה, קדוש האלוהים׳. ויגער בו ישוע לאמור: ׳היאלם וצא ממנו׳. ויסחבהו רוח הטומאה, ויזעק בקול גדול, ויצא ממנו. ויבהלו כולם וישאלו איש את רעהו לאמור: ׳מה זאת? מה היא התורה החדשה? אשר אף לרוחות הטומאה מצווה הוא בגבורה והנה שומעות לו״ (מרקוס א׳ 21-27).

הרימו את מבטכם. הדבר השני שהמשיח לימד את ארבעת תלמידיו היה הכוח שלו על השטן ושדיו. לפי ה- Reformation Study Bible (עמ׳ 290),

שדים הם מלאכים שסרחו... המשרתים את השטן. לאחר שחברו למרד של שטן, הושלכו מגן עדן...צבא השדים של השטן [משתמש ב]צורות רבות של הונאה והרתעה. תפקידה של המלחמה הרוחנית היא להתנגד להם (אפסים ו׳ 10-18).

בתור תלמיד חדש, ישוע רוצה שתדע על השטן ושדיו. אחד האנשים שישוע נתקל בהם היה אחוז שד. בתנ״ך ה-King James, המילה היוונית לשדים תורגמה ל-״devils״. הסתכלו במרקוס א׳ 39,

״ויהי [ישוע] קורא בכנסיותיהם בכל הגליל, ויגרש את השדים״ (מרקוס א׳ 39).

ככל שתהפוך להיות תלמיד של ישוע, כך תצטרך להיות מודע יותר לשדים שסביבך. השדים מעוורים את עיני האנשים, כך שלא יראו את האמיתות שמופיעות בתנ״ך. השדים ינסו להפחיד אותך ולגרום לך להפסיק להגיע לקהילה שלנו. השדים ינסו למנוע ממך להיות משיחי. ד״ר תומאס הייל אמר,

עלינו לזכור כי אחיזת שדים היא לא סוג של מחלת נפש. שדים או רוחות רעות הם משרתים של שר השדים, השטן. הם פועלי אוון. כאשר הם נכנסים באדם, הם הופכים אותו לאסיר או לעבד של השטן. רק דרך כוחו של ישוע אפשר להתגבר על השדים האלה ולשחרר את האדם האחוז בהם (ד״ר תומאס הייל, The Applied New Testament Commentary; הערה על מרקוס א׳ 21-28)

אנשים נהיים אחוזי שדים דרך שימוש בסמים, כישוף, וצורות נוספות של מרד עמוק באלוהים.

מישהו יאמר, ״ובכן, לא השתמשתי בסמים, לא לקחתי חלק בכישוף, לא עשיתי את הדברים האלה״. אני שמח שלא הרחקתם לכת בחטא עד לשם. אבל יחד עם זאת, מחשבותיכם הושפעו (הומרצו) ע"י "שר ממשלת האוויר" (השטן; אפסים ב' 2). המחשבות של האדם הישן שבכם מומרצות ע"י השטן, "שר ממשלת האוויר".

הדבר השני שהשטן עושה זה לעוור אתכם לאמת. הקשיבו למה שכתוב בשניה לקורינתים ד' 3-4.

"ואם נעלמה בשורתנו, נעלמה היא מן האובדים: אשר אל העולם הזה עיוור בהם את מחשבות חסרי האמונה, לבלתי זרח להם נגה בשורת כבוד המשיח אשר הוא צלם האלוהים" (השניה לקורינתים ד' 3-4).

"אל העידן הזה" הוא תרגום מוצלח יותר של "אל העולם הזה". השטן הוא אל העידן הזה. השטן עיוור את מחשבותיהם של "חסרי האמונה". אולי אתם תוהים למה אתם לא מבינים את בשורת המשיח. התשובה פשוטה – אלוהי העידן הזה [השטן] עיוור את מחשבותיכם. אבל למשיח יש הרבה יותר כוח על השטן או על מי משדיו. בגלל זה ישוע גירש בקלות את השד הזה בכפר נחום. המשיח אמר "צא ממנו" והשד "יצא ממנו" (מרקוס א' 25, 26).

אם אתם רוצים להיות משיחיים אמיתיים ותלמידים של ישוע, המשיח צריך לקחת מהשטן את השליטה על מחשבותיכם. היפי אחד אמר פעם לד"ר היימרס, "אני צריך השתלת מוח". זה כמובן מוגזם מדי. מה שהבחור הצעיר הזה היה צריך זה שהמחשבות שלו יטוהרו על ידי ישוע. ישוע עושה את זה בצורה פשוטה מאוד. הוא רוחץ את מחשבותיכם בדבר אלוהים – התנ"ך. התנ"ך מדבר על "טהרה ברחיצת המים" (אפסים ה' 26). בתהילים קי"ט 130 כתוב,

"פתח דבריך יאיר, מבין פתיים" (תהילים קי"ט 130).

האם אתם רוצים להיות תלמידים של ישוע? הנה דרך פרקטית להתחיל. מדי ערב לפני השינה, קראו דרשה אחת של ד"ר היימרס מהאתר שלנו. הכתובת של אתר האינטרנט שלנו היא www.realconversion.com. אם בכל ערב תקראו דרשה אחת של ד"ר היימרס לפני שתלכו לישון, הפסוקים וההערות מהתנ"ך יטהרו את מחשבותיכם ובמהרה תגיעו לבטוח בישוע ותיוושעו! בואו נעמוד ונשיר את שיר 5, "I Know the Bible is True".

יודע אני כי התנ"ך מאת האלוהים נשלח, ישן כחדש;
   קדוש ומלא השראה, הדבר החי, יודע אני כי התנ"ך אמת הוא.
יודע אני, יודע אני, יודע אני כי התנ"ך אמת הוא.
   מלא השראה ממעל לכל אורכו, ידוע אני כי התנ"ך אמת הוא.

יודע אני כי התנ"ך אמת הוא, עקב השלום שהוא נותן בתוכי;
   הוא מוצא אותי, מנחם אותי יום יום, ונותן לי ניצחון על החטא.
יודע אני, יודע אני, יודע אני כי התנ"ך אמת הוא.
   מלא השראה ממעל לכל אורכו, ידוע אני כי התנ"ך אמת הוא.

אף כי צרים ברוח אמיצה ידחו את המסר הישן, אך בכל זאת חדש,
   נאמר שהאמת שלו תמתק יותר ויותר, אני יודע כי התנ"ך אמת הוא.
יודע אני, יודע אני, יודע אני כי התנ"ך אמת הוא.
   מלא השראה ממעל לכל אורכו, ידוע אני כי התנ"ך אמת הוא.
(“I Know the Bible is True” by Dr. B. B. McKinney, 1886-1952).


כאשר אתם כותבים לד"ר היימרס, עליכם לציין מאיזו מדינה אתם כותבים, אחרת הוא לא יוכל לענות לאימייל שלכם. אם הדרשות האלה מברכות אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים. ניתן להשתמש בהן ללא רשותו של ד"ר היימרס. לעומת
זאת, הדרשות המצולמות של ד"ר היימרס וכל שאר הדרשות המצולמות מהקהילה שלנו מוגנות בזכויות
יוצרים, וניתן להשתמש בהן ברשות בלבד.

שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר בנג׳מין קינקייד גריפית׳:
(״I Know the Bible is True" Dr. B. B. McKinney, 1886-1952).