Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.


רשתות חברתיות, משחקי וידאו ופורנוגרפיה יהרסו את חייכם!

SOCIAL MEDIA, VIDEO GAMES AND PORNOGRAPHY
WILL RUIN YOUR LIFE!

(Hebrew)

שיעור מאת ד"ר כ. ל. קייגן
ניתן במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
ביום ראשון בצהריים, ה-18 במרץ, 2018
A lesson by Dr. C. L. Cagan
given at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Afternoon, March 18, 2018

"העבר עיני מראות שווא; בדרכך חייני" (תהילים ק"ט 37).

פירוש המילה "שווא" הוא "רשע, חורבן, הרס מוסרי, חוסר תועלת" (ראו בקונקורדנציית סטרונג #7723). כותב המזמור התפלל שאלוהים ישמור על עיניו מלראות "רשע, חורבן, הרס מוסרי, חוסר תועלת." אבל זה מה שאנשים צעירים מסתכלים עליו במשך שעות בכל יום – דברים שהם רעים, ממיטים חורבן, הרסניים מבחינה מוסרית וחסרי תועלת.

ומה אלו הדברים הללו? מה שאתם מסתכלים עליו במחשב שלכם! אני לא אומר שאף פעם אל תשמשו במחשב או באייפון שלכם. השתמשו בו כאשר אתם צריכים אותו ללימודים או לעבודה. לא אמרתי אף פעם לא להיכנס לאינטרנט. עשו זאת כאשר אתם צריכים. אבל אני מדבר על בזבוז השעות שלכם מידי יום. אני מדבר על פייסבוק ורשתות חברתיות אחרות. אני מדבר על משחקי וידאו. אני מדבר על פורנוגרפיה. הדברים שללו לא טובים לכם. הם לא סתם הנאה בלתי מזיקה. הם יפגעו בכם. והם כולם חסרי תועלת – בזבוז זמן. הם יכולים להרוס אתכם. הם יחרבו את חייכם.

דבר ראשון, רשתות חברתיות יהרסו את חייכם. מהן רשתות חברתיות? הן הדרך בה אנשים מתחברים באינטרנט. הם שולחים מסרים זה לזה. הם מעלים תמונות ושולחים אותם זה לזה. הם מספרים ל"חברים" האלקטרוניים שלהם מה הם עושים. הם מסתכלים מה אחרים עושים. הם רושמים תגובות זה לזה. הם מבזבזים שעה אחרי שעה על כך.

אני לא רואה דברים טובים במדיות החברתיות. אף פעם לא ראיתי שם מישהו מזמין אנשים לקהילה. אף פעם לא ראיתי אנשים שמעידים שם על המשיח. אף פעם לא ראיתי פסוק מהתנ"ך. המדיה החברתית מלאה ברכילות ובזבל – אפילו אצל אנשים שהולכים לקהילה!

אני מדבר על פייסבוק. אני מדבר על אינסטגרם וסנפצ'אט. אני מדבר על טוויטר – לשלוח את הציוצים שלכם ולקרוא את הציוצים של אנשים אחרים! אני מדבר על איך אתם מבזבזים את זמנכם.

האדם הממוצע מבזבז יותר משעתיים ביום על המדיות החברתיות. זה לא רק בארצות הברית, זה בכל העולם! (ראו The Statistics Portal, Adweek ו- Social Media Today. לחצו על הקישורים כדי לקרוא את המאמרים.) שעתיים ביום בממוצע. ישנם אנשים שמבזבזים חמש או שש שעות ביום. אבל בואו נחשוב רק על שעתיים ביום. במהלך חייכם, זה יותר מחמש שנים!

תוכלו לקבל ציונים טובים בהרבה אם תלמדו שעתיים ביום במקום לבזבז את הזמן הזה על המדיות החברתיות. תוכלו להשתפר בעבודה עם שעתיים נוספות ביום. תוכלו לדבר עם אנשים וליצור לכם חברים אמתיים. תוכלו להיות בני אנוש שוב!

וגרוע מכך, הרשתות החברתיות ממכרות. האם את מסתכלים בפייסבוק ובשאר הרשתות החברתיות ברגע שאתם קמים בבוקר – ובמהלך היום – ולפני שאתם הולכים לישון? האם אתם יכולים להסתדר בלי זה במשך שבוע? במשך שנה? אם אתם לא יכולים, אתם מכורים.

בכתבה של פוקס ניוז (29.12.2017, לחצו כאן) רואים שפייסבוק הוא ממכר כמו קוקאין ואופיואידים. ד"ר טרה עמרני מאוניברסיטת ניו יורק אמרה, "לעשות "לייק" ולהגיב בפייסבוק מפעיל חלקים זהים במוח כמו אופיואידים... התחושה/חוויה של המוח...זהה לזו הנוצרת מקוקאין."

סין פארקר הוא אחד מהמייסדים של פייסבוק. הוא היה הנשיא של פייסבוק. פארקר אמר, "זה משנה לחלוטין את היחסים שלכם עם החברה, אחד עם השני... זה יכול לשנות את הפרודוקטיביות [להספיק לעשות דברים] שלכם בדרכים משונות... רק אלוהים יודע מה זה עושה למוח של ילדים" (פוקס ניוז, המקור הנ"ל). היוצרים של הרשתות החבריות ידעו מה הם עושים, ועשו זאת בכוונה! פארקר אמר,

המחשבה שעמדה מאחורי בניית האפליקציות האלו, שפייסבוק היא הראשונה בהן...הייתה: 'איך נצרוך כמה שיותר מהזמן ומתשומת הלב שלכם?, זה אומר שאנחנו צריכים למצוא דרך לתת לכם מכת דופמין קטנה [דופמין הוא כימיכל במוח] פה ושם, כל פעם שמישהו אהב או הגיב לתמונה או לפוסט או למשהו. וזה יגרום לכם לתרום יותר תוכן, שייתן לכם...עוד תגובות ולייקים. וזה משוב מעגלי של מתן תוקף חברתי... בדיוק מסוג הדברים שהאקר כמוני יביא, וכך שאני מנצל את הפגיעות בפסיכולוגיה האנושית... אנחנו הופכים להיות הממציאים, היוצרים... אנחנו מבינים זאת באופן מודע. ולמרות זאת אנחנו עושים את זה. (מתוך כתבה באקסיוס – לחצו כאן כדי לקרוא אותה).

איך תוציאו את הרשתות החברתיות מחייכם? בדיוק כפי שאתם נפטרים מסמים בחייכם. הפסיקו זאת! אם אתם מרגישים שאתם עומדים לחזור לשם, אל תעשו זאת! עדיף שלא יהיה לכם מחשב או אייפון מאשר לבזבז שעתיים ביום. אולי תרגישו משעשע בתחילה, אבל אתם תהפכו לאדם אמתי במקום אדם וירטואלי. התרחקו מהמדיות החברתיות לפני שהן יהרסו אתכם!

דבר שני, משחקי וידאו יהרסו את חייכם. ישנם אלפי משחקי וידאו. חלקם משחקי ספורט. אתם משחקים כדורגל או כדורסל. אתם שולטים בשחקנים, וכאשר אתם משחקים יום אחרי יום אתם משתפרים. חלק מהמשחקים הם משחקי פנטזיה. אתם נכנסים לעולם של פנטזיה. אתם הופכים לדמות דמיונית. אתם רואים מפלצות. יש לכם כוחות-על. ישנם אנשים שמעדיפים את עולם הפנטזיה על העולם האמתי. רבים ממשחקי הווידאו הם משחקי מלחמות והרג. אתה הורג מאות אנשים. אתה יכול להפוך בעצמך לרוצח. ניקולס קרוז, שהרג 17 אנשים בתיכון שלו בפלורידה, שיחק במשחקי וידאו אלימים כל היום. השכן שלו אמר, "זה היה הרג, הרג, הרג, לפוצץ משהו ואז להרוג עוד, כל היום." (מיאמי הארלד, ה-18 בפברואר, 2018).

אנשים מבזבזים המון זמן על משחקי וידאו. לפי אחד המחקרים, נמצא כי מדובר ב-6.3 שעות בשבוע בממוצע. (טיים, ה-27 במאי, 2014, לחצו כאן כדי לקרוא אותו). וזה הממוצע. מחקר של ה-NPD מ-2014 מצא כי ישנם 34 מיליון "שחקנים כבדים" בארצות הברית שמבזבזים בממוצע 22 שעות בשבוע [יותר מ-3 שעות ביום] במשחקי וידאו (לחצו כאן כדי לקרוא את הכתבה). וזה היה לפני ארבע שנים! כיום אני פוגש פעמים רבות בנים וצעירים שמבזבזים ארבע, חמש ושש שעות ביום על משחקי וידאו.

איזה בזבוז זמן! כל שעה שאתם מבזבזים במשחקי וידאו היא שעה שבה יכולתם ללמוד, לעבוד, או להיות עם אנשים אחרים. היפטרו ממשחקי הווידאו! הציונים שלכם יעלו. יהיו לכם חברים אמתיים. לחלקכם, זה יטהר את מחשבותיכם ותוכלו להבין את הבשורה ולהיוושע!

משחקי וידאו הם ממכרים. אתה ממשיך לחזור אליהם – שוב ושוב. אתה מתקדם קצת. יש תגמול לפנייך. אז אתה לא פורש. אתה לא יכול לפרוש! אתה מכור. זה כמו סמים.

משחקי וידאו נבנו כך שיהיו ממכרים. באתר PsychGuides.com רשום, "אחת מהסיבות העיקריות שמשחקי הווידאו יכולים להיות ממכרים...היא שהם בנויים להיות כאלו. המעצבים של משחקי הווידאו, כמו כל אחד אחר, מנסים להרוויח, ומחפשים תמיד דרכים לגרום לאנשים נוספים לשחק במשחקים שלהם. הם משיגים זאת בכך שהופכים את המשחק מאתגר בדיוק במידה שתמשיך לחזור אליו שוב, אך לא קשה מידי כדי שהשחקן לא יוותר לבסוף. במילים אחרות, ההצלחה מרגישה ממש מעבר לפינה. מהבחינה הזאת, התמכרות למשחקי וידאו דומה מאד להפרעה אחרת מוכרת מאד: התמכרות להימורים" (לחצו כאן כדי לקרוא את הכתבה)

משחקי וידאו יכולים להרוס את חייכם. קית' בקר, חבר מועצת המנהלים של Smith & Jones Addiction Consultants, אמר, "ככל שאנו מסתכלים על זה, כך אנחנו רואים יותר משחקים שהשתלטו על חייהם של ילדים." הוא אומר הוא אומר שהתמכרות למשחקים יכולה להרוס את החיים. לילדים שמשחקים בין ארבע לחמש שעות ביום אין זמן לחיי חברה, לעשות שיעורי בית או לשחק במשחקים ספורטיביים. "זה לוקח מהם את ההתפתחות החברתית הנורמלית. אתה יכול לפגוש בחור בין 21 עם אינטיליגנציה רגשית של בן 12. הוא מעולם לא למד איך לדבר עם בנות. הוא מעולם לא למד לשחק במשחקי ספורט." (WebMD, לחצו כאן כדי לקרוא את הכתבה).

משחקי וידאו מבזבזים את הזמן שלכם. הם מעוותים את החשיבה שלכם. היפטרו מהם לפני שהם יהרסו את חייכם! עדיף שלא יהיה מחשב או אייפון מאשר לבזבז את הזמן שלכם במשחקי וידאו. זרקו אותם מחוץ לחייכם ממש כפי שהייתם נגמלים מהרואין. אני יודע שאתם רגילים אליהם. אבל פשוט אל תעשו זאת. ייתכן שתרגישו מצחיק בהתחלה, אבל אתם תקבלו את חייכם בחזרה!

דבר שלישי, פורנוגרפיה תהרוס את החיים שלכם. מעולם לא פגשתי בחור בתיכון או בקולג' שלא הסתכל בפורנוגרפיה – בנשים ערומות או באנשים שעושים סקס. זה נמצא בכל מקום. זה לא תמיד היה ככה. הפורנוגרפיה הייתה חבויה. היא הייתה לא חוקית. אבל בשנה בה נולדתי יו הפנר ייסד את מגזין פלייבוי. מיליוני אנשים הסתכלו בתמונות. הרבולוציה של הפורונוגרפיה הייתה בכל מקום. היו מגזינים מלוכלכים בכל פינה וילדים יכלו להסתכל עליהם. היו מופעי עירום בכל עיר.

היום אנשים רואים פורנוגרפיה במחשבים שלהם – מיליונים מהם. ארבעים מיליון אמריקאים מבקרים בקביעות באתרי פורנוגרפיה (הסתכלו ב- Webroot.com. לחצו כאן לקריאת הכתבה). חברת אבטחת המידע Optenet אומרת כי "יותר מ-36% מהתוכן באינטרנט הוא פורנוגרפיה." (לחצו כאן לקריאת הכתבה). הפורנוגרפיה נמצאת בכל מקום.

זה חטא לצפות בפורנוגרפיה. המשיח אמר, "כל המסתכל באשה לחמוד אותה נאף נאפה בלבו" (מתי ה' 28). כן, אני יודע שאינכם יכולים להסתכל לקרקע כל היום! אתם לא יכולים להימנע מלראות נשים. הן חצי מהמין האנושי. אני לא אומר שלכם הבחורים אף פעם לא יהיו מחשבות על מין. לגוף של גבר צעיר יש את התשוקה. אתם לא יכולים לברוח ממחשבות על מין. אבל אתם לא צריכים לצפות בפורנוגרפיה! לצפות בפורנוגרפיה ולחשוב על מה שראיתם, זוהי תאווה בלב שלכם. זהו חטא!

המלך דוד עשה זאת. לילה אחד הוא "[ה]תהלך על-גג בית-המלך, וירא אישה רחצת מעל הגג; והאישה, טובת מראה מאד" (שמואל ב' י"א 2). זה לא קרה בטעות. הוא הסתכל עליה וחשב עליה. ואז הוא "דרש לאשה" (י"א 3). הוא קרא לה. הוא קיים אתה יחסי מין. הוא הרס את חייו! זה התחיל מפורנוגרפיה באותו הערב.

תנו לי לשאול אתכם "שאלה תיאורטית." אתם לא צריכים לענות עליה. האם אתם זוכרים מה שראיתם? האם אתם זוכרים זאת שנים לאחר מכן? כמובן שאתם זוכרים. עדיף לא לראות זאת מלכתחילה. אם בכל זאת צפיתם, אל תעשו זאת שוב. אתם לא צריכים את זה במחשבות שלכם!

פורנוגרפיה היא בזבוז זמן. יכולתם לעשות משהו אחר. אבל זה גרוע מכך. פורנוגרפיה ממכרת. "מחקרים שבדקו את אזורי המוח שמגיבים בעת צפייה בפורנוגרפיה מצאו שאלו אותם אזורים שמופעלים בזמן צריכת אלכוהול, קוקאין וניקוטין... לכן, צפייה בפורנוגרפיה, במיוחד אם הופכת לכפייתית, מפעילה את אותם האזורים במוח שמפעילים סמים ואלכוהול. המחקרים הללו מציעים הוכחה לכך שצפייה קבועה וכפייתית בפורנוגרפיה היא עוצמתית ממש כמו שימוש בסמים." (ראו באתר thedoctorweighsin.com. לחצו כאן לקריאת הכתבה). "התמכרות לפורנוגרפיה באינטרנט נכנסת לאותה המסגרת ועובדת באותן הדרכים כמו צריכה של חומרים" (ראו באתר yourbrainonporn.com. לחצו כאן לקריאת 39 מחקרים שמוכיחים שפורנוגרפיה באינטרנט היא ממכרת).

פורנוגרפיה היא כמו סמים. אתם זוכרים מה שראיתם – שוב ושוב. אתם חושבים על כך. זה מושך אתכם כמו מגנט. אתם חוזרים שוב. אתם לא יכולים להוציא זאת מראשכם. אתם לא יכולים להפסיק. אתם הולכים עמוק יותר ויותר. זה יעוות את החשיבה שלכם. זה יעוות את הרגשות שלכם. לא תחשבו בצורה בהירה. לא יהיו לכם חיי נישואים נורמליים. לא תחשבו על החטא שלכם ועל הצורך שלכם בדם המשיח. הפורנוגרפיה תמנע מכם להיוושע.

התרחקו מהפורנוגרפיה לפני שהיא תהרוס את חייכם! עדיף שלא יהיה לכם מחשב או אייפון מאשר לצפות בפורנוגרפיה. תזרקו את זה כמו הרואין או קוקאין. הפסיקו ולעולם אל תחזרו! אתם תרגישו מוזר בתחילה. אתם תרצו לצפות בזה. תגידו "לא" לעצמכם. פשוט אל תעשו זאת. אתם לא מעשנים מריחואנה, נכון? למה לא? ובכן, אתם פשוט לא עושים זאת, גם אם אחרים עושים זאת. אתם לא משתמשים בקוקאין, נכון? אתם פשוט לא עושים זאת. זה אותו הדבר עם פורנוגרפיה. פשוט אל תעשו זאת, לא משנה איך זה מרגיש. הפסיקו ולעולם אל תחזרו.

השקיעו זמן בחשיבה על הנפש שלכם. הקשיבו בתשומת לב לדרשות שאתם שומעים בקהילה. קראו את הדרשות הכתובות שאנו נותנים לכם. קראו אותם באתר שלנו www.sermonsfortheworld.com. צפו בדרשות המצולמות באתר שלנו. חישבו על חטאיכם, ובמיוחד על טבעכם החוטא. התפללו לאלוהים שימשוך אתכם למשיח, כדי שחטאיכם ירחצו בדמו. אני מתפלל שתבטחו בישוע בקרוב. אמן.


כאשר אתם כותבים לד"ר היימרס, עליכם לציין מאיזו מדינה אתם כותבים, אחרת הוא לא יוכל לענות לאימייל שלכם. אם הדרשות האלה מברכות אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים. ניתן להשתמש בהן ללא רשותו של ד"ר היימרס. לעומת
זאת, הדרשות המצולמות של ד"ר היימרס וכל שאר הדרשות המצולמות מהקהילה שלנו מוגנות בזכויות
יוצרים, וניתן להשתמש בהן ברשות בלבד.