Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.


קרב התפילה בתחיה!

THE BATTLE OF PRAYER IN REVIVAL!
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה שניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
ביום ראשון בערב, ה-9 ביולי, 2017
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, July 9, 2017

כאשר אני מסתכל בספרי השירים שלי, אני לא מוצא אף שיר על קהילה במלחמה – חוץ מאחד. רק שיר אחד על קהילה לוחמנית, וגם בו, רק שורה אחת בנושא! יש 15 שירים על ״ביטחון״. יש 32 שירים על ״הלל״. יש 20 שירים עבור ״ילדים״. יש 21 שירי ״הערצה״. אבל יש רק שיר אחד על קהילה ״לוחמנית״ – קהילה במלחמה! ורק בית אחד בשיר האחד הזה, וגם הוא לא מספר לנו כיצד לנהל מלחמה! הנה הבית היחיד בכל ספר שירים שמספר לנו שאנו נמצאים במלחמה עם השטן ומלאכיו! מר גריפית׳ שר את הבית הזה לפני זמן קצר.

כוח המשיח הלאה מתקדם;
צבא אויביו יבריח ובעוז יכם!
קריאת הלל חיל שטן תרעיד;
ועזוז הרוח שאול אותו יוריד!
חיילי ישוע, לחזית צאו,
דגל המושיע לפניכם שאו.
   ("חיילי ישוע, לחזית צאו" מאת סבינה ברינג-גולד, 1834-1924).

זה הבית היחידי בשיר האחד והיחיד שמספר לנו שאנו נמצאים במלחמה עם השטן ומלאכיו! והבית האחד הזה הוסר מכל ספרי השירים המודרניים! הבית הזה הוסר בשנת 1957. גרוע מכך, השיר כולו הוסר כמעט מכל ספרי השירים המודרניים! המשיחיים בעולם המערבי אפילו לא יודעים שמתנהלת מלחמה. אנחנו ישנים. מדי שנה הבפטיסטים הדרומיים מאבדים כרבע מיליון חברי קהילה. מדי שנה כאלף מהקהילות שלהם סוגרות את שעריהם לעד! זה כולל גם את קהילות ה-BBFI שלנו. אסיפות התפילה הפכו לשיעורי תנ״ך או שבוטלו לחלוטין. אסיפות הערב של יום ראשון מתבטלות בכל הקהילות בעולם המערבי. כולל בקהילות ה-BBFI שלנו. את מה שמכונה ״לימוד״ הפכו לפרשנות יבשה להחריד של התנ״ך. אין לימוד של הבשורה. אני לא מכיר שום רועה קהילה שיודע איך להכין דרשה על הבשורה – ויותר מזה, גם איך ללמד אותה! לא שמעתי לימוד על הבשורה באף אחת מהקהילות שלנו היום. ד״ר מרטין לויד-ג׳ונס היה אחד המטיפים הגדולים של המאה ה-20. הוא אמר,

     אלוהים יודע שהקהילה המשיחית נמצאת במדבר כבר שנים ארוכות. אם אתם קוראים על ההיסטוריה של הקהילה לפני שנת 1840, אתם תגלו שבהרבה מדינות היו תחיות על בסיס קבוע... כמעט כל עשר שנים או משהו כזה. המצב השתנה מאז. מאז 1859 הייתה רק תחיה משמעותית אחת...עברנו את אחת התקופות העקרות [מתות] בהיסטוריה הארוכה של הקהילה...והמצב הזה עדיין נמשך גם היום...אל תאמינו ל[אף אחד] שטוען כי התקופה הזו כבר חלפה, כי היא לא. הקהילה עדיין במדבר (ד״ר מרטין לויד-ג׳ונס, תחיה, קרוסווי בוקס, מהדורת 1992, עמ׳ 129).

למה הקהילות שלנו מתות? ניסינו להפיח רוח חיים בכך ששרנו פזמונים במשך 40 דקות! ניסינו לרגש את האנשים עם תופים וגיטרות. אבל זה לא עזר! שום דבר ממה שנעשה לא עזר לנו – שום דבר לא עזר לבפטיסטים או לכריזמטים לחוות תחיה מאלוהים. אני חוזר – שום דבר לא עזר לנו!

אז מה התשובה? אנחנו לא יודעים מול מי אנחנו נלחמים! אנחנו אפילו לא יודעים שיש מלחמה! בואו נפתח בבקשה את תנ״ך הלימוד של סקופילד בעמוד 1255. זה יוצא אפסים ו׳ 11 ו-12. בואו נעמוד בזמן שאני מקריא את הפסוקים האלה.

״לבשו כלי נשק אלוהים למען תוכלו עמוד נגד נכלי השטן. כי לא עם בשר ודם מלחמה לנו, כי עם שרים ושליטים, עם המושלים בחשכת העולם הזה, עם הרוחות הרעות אשר במרומים״ (אפסים ו׳ 11, 12).

אתם יכולים לשבת. לפי תרגום הניו אמריקן סטנדרד בייבל לפסוק 12,

״כי לא עם בשר ודם [אויב אנושי] מלחמה לנו, אלא עם רשויות ושררות, עם מושלי חשכת העולם הזה, עם כוחות רוחניים רעים בשמיים״ (אפסים ו׳ 12, ניו אמריקן סטנדרד בייבל).

ד״ר צ׳ארלס ריירי אמר, ״אויבי המשיחיים הם צבא השדים של השטן, והם תמיד ערוכים למלחמה קטלנית״ (הערה על אפסים ו׳ 12). זה קרב בלתי נראה – הקרב הרוחני של השטן. אין לנו את הכוח ואת הקנאה להילחם בשטן ובמלאכיו. אנחנו אפילו לא יודעים שאנחנו אמורים להילחם בהם! השטן הרדים אותנו! אפילו בבית הבודד בשיר ״חיילי ישוע, לחזית צאו״ יש טעות. כתוב שם, ״קריאת הלל חיל שטן תרעיד!״ לא – הם לא! השדים לא מפחדים מ״קריאת הלל״! הם צוחקים על ״ קריאת הלל״! הם צוחקים על הבפטיסטים ששרים פזמונים! עם תופים! עם גיטרות חשמליות! הם צוחקים על הצעקות של הכריזמטים! הם צוחקים על כך שאנחנו חושבים שנוכל להפחיד אותם עם רעש והלמות תופים!

אל לנו לחשוב שעומדת בפנינו משימה קלה. אחד הכלים הכי חזקים של השטן הוא לגרום לנו לחשוב שבקלות נוכל לקבל את נוכחות אלוהים בקרבנו בתחיה, ״״כי לא עם בשר ודם מלחמה לנו״. נקראנו להיאבק, להילחם בכוחות החושך השטניים.

אל לנו לחשוב שזו תהיה משימה קלה להיאבק ולהילחם בכוחות האלה! קודם כל, אנחנו חיים בתרבות שנשלטת על ידם. שמתי לב שתחיה מגיעה לעיתים הרבה יותר קרובות בארצות פאגאניות מאשר בעולם המערבי. זה בגלל שבארה״ב ובעולם המערבי אנחנו חיים בתרבות שלחלוטין נשלטת על ידי שד עצום שמחזיק אותנו בכוחו. עלינו להיאבק במושלים בחשכת העולם הזה. או כפי שד״ר אונגר תרגם את זה, ״במושלי העולם של החשיכה הזו״. ד״ר ריירי אמר, ״מלאכי רשע מבקשים לשלוט על ענייני האומות... המאבק בין מלאכי הטוב לבין מלאכי הרשע על השליטה באומות ממשיך״ (תנ״ך הלימוד של ריירי, הערה על דניאל י׳ 13). ד״ר אונגר מכנה אותם ״מושלי העולם של החשיכה הזו״ (דמונולוגיה תנ״כית, קרג׳ל, 1994, עמ׳ 196). בדניאל י׳ 13 השד השולט מכונה ״שר מלכות פרס״. היום ״שר המערב״ שולט בארה״ב ובבעלות בריתה. השד השולט קיבל כוח כדי לשעבד את אנשינו לחומרנות. שד החומרנות חוסם את תפילותינו, משעבד את אנשינו, ומונע תחיות. ד״ר מרטין לויד-ג׳ונס היה אחד מבין מעט המטיפים הגדולים שהבינו את זה. הוא אמר שהשד הזה עיוור את שכלם של הלא-משיחיים והרס את הקהילות שלנו. הוא אמר, ״כל הקונספט של אלוהים למעשה נעלם...אמונה באלוהים, במצוות ובישועה [הינה] דבר חסר ונשכח״ (תחיה, כנ״ל, עמ׳ 13). כל זה קרה עקב פעולתו של שד החומרנות הגדול, השד שאני מכנה ״שר המערב״.

במדינות רבות בעולם השלישי לשד השולט של החומרנות אין את הכוח כפי שיש לו בתרבות שלנו. מליוני צעירים בסין, באפריקה, בהודו-סין ואפילו במדינות מוסלמיות – מליוני צעירים שם הופכים למשיחיים.

אבל בארה״ב ובקרב בעלות בריתה מליוני צעירים עוזבים את הקהילות. עורך המשאלים ג׳ורג׳ בארנה מספר לנו ש-88% מאלו שגדלו בקהילות עוזבים את הקהילות שלנו בערך בגיל 25, ״כדי לעולם לא לחזור״.

כיצד שד החומרנות הגדול שולט בהם? הם נשלטים על ידי פורנוגרפיה, שבה הם בוהים באינטרנט במשך שעות. הם צוחקים בזמן התפילה, אבל מהופנטים לרשתות החברתיות במשך שעות. הם אוחזים בסמארטפונים שלהם בשניה שהם מתעוררים בבוקר. לפי דיווח עדכני, הם פותחים את הסמארטפונים שלהם יותר מ-150 פעמים ביום. הם מסוממים ומטושטשים על ידי המריחואנה. מבוקר ועד לילה הם נשלטים על ידי הגאדג׳טים שמחברים אותם לשדים של החומרנות. כמעט כל רגע פנוי שלהם מנוצל לבהות בסמארטפון. הם בוהים בהם כמו שבני ישראל בהו באלילים שלהם בתקופת הושע הנביא. אני טוען שהרשתות החברתיות הן אליל שמשמש את השטן לשלוט בלבבות ובשכל של הצעירים שלנו היום! והרב המכריע של המטיפים חושב שזה מגניב ומודרני! הם אפילו לא מבינים שהם מתמודדים עם כוחות שטניים, כפי שד״ר לויד-ג׳ונס אמר! אין פלא שהקהילות שלנו כל כך מושפעות מהעולם וכל כך חלשות!

המצב בתקופת הושע הנביא היה רע מאוד, שאלוהים אמר לו, ״חבור עצבים [ישראל], הנח לו״ (הושע ד׳ 17). אלוהים ויתר על העם הזה. הם נעזבו ונותרו לבדם תחת הכוח של השדים – משועבדים על ידי כוחות שטניים!

אנחנו מביאים אותם לקהילה. אבל אלוהים לא נוכח כאן. הם יכולים להרגיש שאלוהים לא נמצא כאן. הושע הנביא אמר שהם, ״ילכו לבקש את ה׳ ולא ימצאו, חלץ מהם״ (הושע ה׳ 6). אלוהים עזב! הוא עזב את הקהילות שלנו. מזה מספר שבועות הוא עזב גם את הקהילה שלנו. הוא לא עזב בגלל שהוא לא קיים! ממש לא! הוא עזב בגלל שהוא קיים! בגלל זה הוא השאיר אותנו לבד. כולו קדוש. כולו כועס עלינו. בגלל זה רוח הקודש עזבה. בגלל זה אין לנו תחיה!

אנחנו מביאים אותם לקהילה. אנחנו מארגנים להם מסיבת יום הולדת וארוחה נחמדה. אנחנו מקרינים להם סרט מצויר. אבל זה כל מה שיש לנו לתת להם! אנחנו מרגישים כמו החבר המפציר שאומר, ״לי אין כל לשום לפניו״ (לוקס י״א 6). חברו הגיע, אבל לא היה לו מה לתת לו! שום דבר חוץ מקצת אוכל וסרט מצויר ישן. אין משהו מאלוהים לשים לפניו! והמשל הזה מסתיים במילים האלו, ״אף כי האב מן השמיים ייתן את רוח הקודש לשואלים מאתו״ (לוקס י״א 13).

אבל אנחנו לא רוצים לחזור ולעשות את מה שעשינו בשנה שעברה. השינה החולנית והעצלות שלנו מעדיפה קהילה בלי רוח הקודש. פשוט לזרום עם השגרה. למה לעורר מהומה? למה להפריע לנו? תנו לישון בשקט. אנחנו לא רוצים לחזור לעבודה הקשה של צום ותפילה עבור נוכחות וגבורת אלוהים.

מזה 40 שנה לא הייתה לנו ולו תחיה אחת בקהילה. למה לא? הרבה פעמים לימדתי על תחיה. אבל אף פעם לא קיבלנו אחת כזו. בכל פעם שעסקנו בעניין, הייתה התנגדות. אנשים התעצבנו. אנשים עזבו את הקהילה. ממש התחלנו לפחד לעסוק בתחיה. במקום ברכה זה נראה כמו קללה! זה נבע בעיקר מהעובדה שמרבית האנשים אצלינו עדיין לא חזרו בתשובה. כמות האנשים שרצו תחיה הייתה זעומה. הוכרענו על ידי אלה שלא נושעו. אבל הם עזבו בהדרגה. עכשיו רב חברי הקהילה שלנו הם אנשים שנושעו. הרגשתי שהגיע הזמן להתפלל שוב עבור תחיה.

יש עכשיו מספיק משיחיים אמיתיים שעולים במספרם על אלו שלא נושעו באמת. אז התחלנו להתפלל עבור תחיה. היו בינינו מספיק אנשים שהאמינו באלוהים ושהוא ענה לנו. גס׳י זקמיצין נושעה. מין וו נושע. דני קרלוס נושע. איאקו זאבאלאגה נושע. טימותי צ׳אן נושע. ג׳וזף גונג נושע. ג׳ולי סיבילאי נושעה. באיאנג זאנג נושע. אנדרי מאטסוסאקה נושע. אלישיה זקמיצין נושעה. תומס לונג נושע. תום קזאיה נושע. ארווין לו נושע. ג׳סיקה יין נושעה. רוברט וואנג נושע. סוזן צ׳ו נושעה. וירג׳ל ניקל נושעה. נושעו 17 אנשים. ד״ר צ׳אן עבר התעוררות. ג׳ון סמואל קייגן התמסר ללימוד הבשורה. ארון יאנסי וג׳ק נאן הפכו להיות מועמדים לתפקיד השמש. כריסטין וון וגב׳ לי הפכו להיות לוחמות תפילה.

אבל היינו חייבים להילחם בשטן ובמלאכיו כמעט כל לילה! ד״ר קייגן כתב את הדברים הבאים בתיעוד היומיומי שהוא מנהל על התחיה. ״ד״ר היימרס אמר שהוא שם לב לשני דברים בזמן שהוא קרא את התיעוד הזה. דבר ראשון, כאשר אלוהים נוכח ברוחו, קורים דברים גדולים ונפלאים. דבר שני, כאשר אלוהים לא נוכח, שום דבר לא קרה״. במהלך התחיה אחד האנשים תקף אותי ועזב עם משפחתו את הקהילה. ועוד בחורה צעירה עזבה את הקהילה. הם הגיבו בדיוק כפי שהגיבו אנשי ה״דלת הפתוחה״ של פעם. מקרים כאלה חושפים בבירור את פרצופו של השטן שפועל נגד התחיות.

ג׳ק נאן כתב על עימות עם השטן בתפילה. ג׳ק התפלל עם ארון יאנסי. הוא כתב, ״התחלנו להתפלל ולבקש את נוכחות אלוהים. כאשר התחלתי את התפילה השניה שלי, הרגשתי מסוחרר ועל סף עילפון. היה לי קשה לבנות את התפילה ואמרתי לארון שאני לא מסוגל להמשיך. כשארון התחיל להתפלל גם הוא התחיל להרגיש קושי להתפלל. הרגשנו שהיה מחסום שטני עצום, ירדנו על הברכיים והתחלנו להתפלל שהנוכחות השטנית תסור מעלינו וביקשנו הגנה בדם המשיח. סיימתי את התפילה תשוש, כשאני שוכב על הרצפה עם הפנים כלפי מטה. התחלנו את סבב התפילה השלישי, והתחלנו להרגיש שאלוהים פרץ את מעטה האפילה והנוכחות השטנית הוסרה. ידענו שהפגישה ההיא הייתה מכרעת. זה קרה בערך בשעה 16:00״.

במהלך אסיפת הערב, שעתיים מאוחר יותר באותו היום, דיברתי על הסיבות לכך שאין תחיה בארה״ב ובעולם המערבי. הדרשה ההיא כללה את העדות המלאה של ג׳ון קייגן. כאשר נתתי את ההזמנה, מר ניקל בא קדימה עם דמעות בעיניים והודה בכך שהוא אובד. ד״ר קייגן ליווה אותו והוא בטח בישוע ונושע. עכשיו אנחנו מבינים למה בזמן התפילה היה לארון ולג׳ק נאן כזה מאבק עם השטן שעתיים קודם לכן!

ביום השנה החדשה נתתי דרשה בשם ״שנה של גיהנום – שנה של תחיה!״ אמרתי שחווינו אמונה משיחית אמתית מהי, כמו בברית החדשה – מלחמה רוחנית.

״כי לא עם בשר ודם מלחמה לנו, כי עם שרים ושליטים, עם המושלים בחשכת העולם הזה, עם הרוחות הרעות אשר במרומים״ (אפסים ו׳ 12).

הקרב נוצח רק במלחמה רוחנית בתפילה.

ביום שלישי הקרוב ג׳ון סמואל וד״ר קייגן יטוסו להודו, שם ג׳ון ילמד במסגרת שלושה מסעות בישור שונים. אני מבקש מכל חברי הקהילה שלנו לבוא ביום רביעי בערב לאסיפת תפילה – לא יהיה בישור. אנחנו נקדיש שעה לתפילה לישועות במהלך האסיפות של ג׳ון קייגן, ושעה נוספת לתפילה שאלוהים ישלח תחיה לקהילה שלנו. אני מבקש מכולכם להגיע לאסיפת התפילה החשובה הזו, ביום רביעי בערב, בשעה 19:00.

הערב לא לימדתי את הבשורה. אבל אני מלמד אותה כל הזמן ובכל אסיפה. ישוע מת על הצלב עבור חטאיך. הוא שפך את דמו הקדוש כדי לטהר אותך מכל חטא. הוא חי, נמצא לימין האלוהים, ומפגיע בעדך. בטח בישוע המשיח עצמו. הוא יושיע אותך מהחטא שלך וממשפט אלוהים. אני מתפלל שבקרוב תבטח בישוע.

ד״ר קייגן וג׳ון קייגן, בואו בבקשה ותתיישבו על שני הכסאות שבקדמת הדוכן. הם טסים להודו ביום שלישי למשך שלושה שבועות. ג׳ון הולך ללמד במסגרת מסעות בישור בשלוש ערים שונות. אני מבקש מכל הקהילה לבוא קדימה ולהתפלל עבורם.


כאשר אתם כותבים לד"ר היימרס, עליכם לציין מאיזו מדינה אתם כותבים, אחרת הוא לא יוכל לענות לאימייל שלכם. אם הדרשות האלה מברכות אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים. ניתן להשתמש בהן ללא רשותו של ד"ר היימרס. לעומת
זאת, הדרשות המצולמות של ד"ר היימרס וכל שאר הדרשות המצולמות מהקהילה שלנו מוגנות בזכויות
יוצרים, וניתן להשתמש בהן ברשות בלבד.

הפסוקים שהוקראו לפני הדרשה על ידי ד״ר כ. ל. קייגן:
שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר בנג׳מין קינקייד גריפית׳:
"חיילי ישוע, לחזית צאו" (מאת סבינה ברינג-גולד, 1834-1924).