Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.


ההוכחה לכך שישוע הוא הבן!

THE PROOF OF CHRIST’S SONSHIP!
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בערב יום אדוני, ה- 15באפריל, 2017
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, April 15, 2017

"על דבר בנו אשר מזרע דוד לפי הבשר; אשר הוכן לבן האלוהים בגבורה לפי רוח הקדושה בתחייתו מבין המתים הוא ישוע המשיח אדונינו" (רומים א' 3-4).

אני מעריך מאוד את ד"ר ווילבור מ. סמית' על הידע העצום שלו בספרות המשיחית, ועל היושרה שלו כשעזב את סמינר פולר ב-1963, לאחר שהסמינר נטש את האמונה במהימנות התנ"ך והחל לדבוק בליברליזם (ראו ד"ר הארולד לינדסל, הקרב עבור התנ"ך, מהדורת 1978, עמ' 110-112). ד"ר סמית' שאל שאלה נוקבת לגבי רומים א' 4, "אני תוהה מדוע המטיפים הכי גדולים שלנו אף פעם לא מטיפים, או לפחות מפרסמים דרשה, על הפסוקים החשובים האלה?" (ד"ר וילבור מ. סמית', לכן, עמדו, הוצאת קיטס, מהדורת 1981, עמ' 583). אני חושב שהסיבה לכך נעוצה בעובדה שב-125 השנים האחרונות היו מעט מאוד דרשות על תחיית המשיח, בעיקר לאחר עליית ה"דסיז׳יוניזם". החל מתקופתו של צ׳. ג׳. פיני, המסרים הוקדשו יותר ויותר לאדם ולמעשיו. בימים אלה, המטיפים נוטים לתת לענייני אלוהים להיעלם ברקע. במקום זה, הם מתרכזים במעשי האדם. לכן האמונה האוונגלית הפכה היום להיות בעיקר לאנתרופולוגית במקום תיאולוגית, פסיכולוגית במקום כריסטולוגית, כזו ששמה במרכז את האדם ולא את המשיח.

כל הדרשות שנמצאות בספר מעשי השליחים, פרט לאחת, עוסקות בתחייה. השליחים לא יכלו להטיף מבלי לדבר על תחיית המשיח! זה היה בלב ליבה של הבשורה שהם הטיפו. היום, לעומת זאת, אם בכלל מזכירים את תחיית המשיח, זה מוגבל לבוקר יום ראשון של חג הפסחא. ואפילו אז, רק לעיתים רחוקות המטיפים נכנסים לעובי הקורה של הנושא הזה.

בספרו, משיחיות ללא משיח, ד"ר מייקל הורטון מצביע על העובדה שהדרשות של חג הפסחא בקהילות שמרניות רבות הן לרוב "משהו לגבי איך ישוע התגבר על המכשולים ושאנחנו האוונגליקלים יכולים [להיראות] כמו [הליברלים] היום, שמדברים על פסיכולוגיה זולה, פוליטיקה, או מוסר במקום על הבשורה" (ד"ר מיכאל הורטון, משיחיות ללא משיח: הבשורה האלטרנטיבית של הקהילה האמריקאית, הוצאת בייקר בוקס, 2008, עמ' 30). באופן מוזר, לד"ר ר. א. טוריי, שאותו אני מעריך, אין אפילו דרשה אחת על תחייתו של המשיח בספרו המפורסם, איך לפעול עבור המשיח (פלמינג ה. ריבל, ללא תאריך). ד"ר טוריי כותב 156 תקצירי דרשות עבור מטיפים, אבל אף אחד מהם לא מוקדש במלואו לתחייתו של המשיח! נראה שהמצב היום אף גרוע יותר!

כאשר אני מסתכל על ספרי מזמורים מודרניים אני מוצא רק כעשרה מזמורים על תחייתו של המשיח. כולם מלבד אחד נכתבו לפני המאה העשרים. שניים נכתבו במאה ה-18, שלושה במאה ה-19, אחד במאה ה-16, אחד במאה ה-17, אחד במאה ה-15 ושניים במאה ה-8! המזמור היחיד הטוב באמת על תחיית המשיח, הוא ״חי שוב״ של פול ריידר, שנכתב במאה ה-20, אבל למיטב ידיעתי, הוא לא מופיע בשום ספר מזמורים. עמדו ושירו את הפזמון איתי!

זה שמת חי שוב,
   זה שמת חי שוב;
שובר את אחיזתו החזקה והקפואה של המוות,
   זה שמת חי שוב!
("חי שוב" מאת פאול ריידר, 1878-1938).

אתם יכולים לשבת. אתם יכולים לשלוח לי מכתב לת.ד 15308, לוס אנג'לס, קליפורניה, 90015, ארה״ב, ולבקש את מילות השיר והמנגינה של המזמור של פול ריידר. שוב, אני חושב שהמחסור בשירים מודרניים על תחיה מעיד על כך שהנושא הכה חשוב הזה נזנח לזמן רב מאוד, מימי פיני. המשיח

"הוכן לבן האלוהים בגבורה...בתחייתו מבין המתים" (רומים א' 4),

אבל כמעט אף אחד לא מלמד על זה, ואנחנו כמעט אף פעם לא שרים על כך! לא פלא שהקהילות בעולם המערבי מתייבשות ונעלמות! ללא אמונה בתחיית המשיח אין סיכוי להתעוררות, ואין מסר חי – בגלל שחצי מהבשורה נשכחה – ונעלמה כמעט כליל מהדרשות שלנו! אלוהים עזור לנו!

אני רואה שבעולם השלישי נוטים הרבה יותר להדגיש את תחיית המשיח מאשר באירופה או באמריקה. לא פלא שהאמונה המשיחית שם גדלה, בעוד שכאן היא עומדת במקום!

התכתבתי באימייל עם אדם צעיר בשנות ה-20, שמגיע ממדינת עולם שלישי. הוא סיפר, ״בילדותי עברתי עינויים קשים כדי [לנסות לגרום לי] להתכחש לאמונה המשיחית. זעקתי לעזרה, אבל אף אחד לא בא, וראיתי הרבה [משיחיים] שמתו... ילדים נרדפים ונשלחים לבתי מחסה בהודו, מיאנמר, עוברים עינויים חוזרים ונשנים באמצעות שוקים חשמליים כדי שיוותרו על ישוע... אני אחד מאלה ששרדו את כל זה". כאשר קראתי זאת בכיתי. איפה אנחנו יכולים למצוא ילדים או צעירים כאלו באמריקה, או במערב בכלל? הבחור הצעיר הזה אמר שהוא וילדים אחרים נשענו על התחייה של המשיח. כאשר הם חוו את המשיח שקם מן המתים הם ידעו שהוא בן האלוהים. הם ידעו שהוא חי – קם מהמתים! זה הפך אותם למשיחיים אמתיים! וזה מה ששאול השליח אומר בפסוק שלנו. המשיח

"הוכן לבן האלוהים בגבורה...בתחייתו מבין המתים" (רומים א' 4),

בואו נשיר את הפזמון עוד פעם!

זה שמת חי שוב,
   זה שמת חי שוב;
שובר את אחיזתו החזקה והקפואה של המוות,
   זה שמת חי שוב!

פירוש המילה היוונית שתורגמה ל"להכין" הוא "לתאר", "לסמן" (סטרונג #3724). ישוע תואר וסומן כבן אלוהים על ידי תחייתו מהמתים. בתנ"ך ג'נבה מ-1599 נכתב "נראה והוכרז" (הערה 1# על רומים א' 4) המשיח "נראה והוכרז" כבן האלוהים בתחייתו מהמתים,

"הוכן לבן האלוהים בגבורה...בתחייתו מבין המתים" (רומים א' 4),

I. דבר ראשון, איך המשיח הוכן לבן אלוהים.

זה לא היה בעיקר בגלל הלימוד שלו. הוא לימד דברים נפלאים רבים, כולל הדרשה על ההר. אך הלימוד שלו לבדו לא הוכיח שהוא היה בן אלוהים. גם לא הניסים שעשה, אפילו לא זה שהקים שלושה אנשים מן המתים. בתקופת התנ"ך הנביא אליהו הקים ילד מן המתים והוא לא היה בן אלוהים (מלכים א' י"ז 17-24). אלישע גם הקים ילד מהמתים (מלכים ב' ד' 32-37), אבל אלישע לא היה בן אלוהים. גם משה עשה ניסים רבים, כולל קריעת ים סוף, אבל הוא לא היה בן אלוהים. האות היחיד שמכריז את ישוע כבן האלוהים הוא התחייה של גופו שלו. ישוע עצמו אמר שהתחייה שלו הייתה האות שהוא ייתן לדור רע,

"ויען ויאמר אליהם דור רע ומנאף מבקש לו אות ואות לא יינתן לו בלתי אם אות יונה הנביא: כי כאשר היה יונה במעי הדג שלושה ימים ושלושה לילות כן יהיה בן האדם בלב האדמה שלושה ימים ושלושה לילות" (מתי י"ב 39-40).

ישוע הומת כדי להראות לכהן הגדול שהוא היה בן האלוהים (מתי כ"ה 63-66). כאשר היה תלוי על הצלב הכהן הגדול לעג לו ואמר,

"בטח באלוהים, עתה יפלטהו אם חפץ בו, כי אמר, ׳בן האלוהים אני׳" (מתי כ"ז 34).

אך אלוהים הוכיח שישוע היה בנו בכך שהקים אותו מהמתים. ישוע,

"הוכן לבן האלוהים בגבורה...בתחייתו מבין המתים" (רומים א' 4),

אלוהים הכין את ישוע כבנו על ידי כך שהקים את גופו המת ביום השלישי!

זה שמת חי שוב,
   זה שמת חי שוב;
שובר את אחיזתו החזקה והקפואה של המוות,
   זה שמת חי שוב!

II. דבר שני, למה ישוע הוכן להיות בן האלוהים.

ד"ר צ'ארלס הודג' (1797-1878), שלמשך זמן רב היה נשיא הסמינר התאולוגי של הברית החדשה בפרינסטון, אמר,

עד שישוע לא הוקם מן המתים, ההוכחה שהוא בן האלוהים לא הושלמה, ושלמות טבעו לא הייתה ידועה לשליחים...התחייה שלו הייתה ההוכחה לכך שהוא בן האלוהים...בקטעים [רבים] [של התנ"ך] התחייה של המשיח מוצגת כראיה הטובה ביותר לאמיתות של כל מה שהמשיח לימד, ולמהימנות של כל מה שאמר...המשיח הכריז בצורה גלויה שהוא בן האלוהים, ותקומתו מן המתים הייתה חותם אלוהים לאמיתות דבריו. אם הוא היה ממשיך להיות תחת כוחו של המוות, אלוהים היה מפריך את ההצהרה שלו שהוא בן האלוהים; אך כאשר הקים אותו מן המתים, הוא הכיר בו באופן פומבי, ואמר, זהו בני, היום אני מכריז את זה בפניכם (ד"ר צ'ארלס הודג', פרשנות לספר רומים, הוצאת ד׳ה באנר אוף טרות׳ טראסט, מהדורת 1997, עמ' 20-21; הערות על רומים א' 4).

לכן, הראיה לכך שהמשיח הוא בן אלוהים הייתה התחייה שלו, והיא אימתה כל דבר אחר שהוא לימד.

ד"ר ווילבור סמית' אמר שהתחייה של המשיח נותנת מבטיחה את

...אמיתות ואמינות כל דבריו של המשיח. [כיוון שהוקם] שוב מהקבר [כפי שניבא] ונבואה זו התגשמה, לכן תמיד היה נראה לי שכל דבר אחר שאדונינו אי-פעם אמר, מוכרח להיות אמת גם כן...כאשר האדון אמר שמי שיאמין בו יקבל חיי נצח, ומי שיסרב להאמין בו יורשע לנצח, הוא אמר את האמת... לעולם לא נוכל לקבל את תחיית המשיח, ובאותה העת לפקפק בדבר שיצא מפיו (סמית', לכן, עמדו, כנ״ל, עמ' 418-419).

ישוע אמר לתלמידיו,

"וייקח אליו את שנים העשר, ויאמר להם: ׳הננו עולים ירושליימה, וכל הכתוב בידי הנביאים על בן האדם ימלא. כי יימסר לגוים, והתלו בו, והתעללו, וירקו בפניו, והכוהו בשוטים, והמיתוהו, וביום השלישי קום יקום" (לוקס י"ח 31-33).

מה שישוע ניבא בלוקס י"ח 31-33 התרחש מילה במילה. התעללו בו, הרביצו לו, ירקו עליו, הלקו אותו ולקחו אותו למות על הצלב. אבל ביום השלישי אחרי צליבתו הוא קם מן המתים. ההתגשמות המלאה של נבואתו של ישוע על עצמו מעידה על אמיתות כל דבר אחר שאמר, כיוון שהוא

"הוכן לבן האלוהים בגבורה...בתחייתו מבין המתים" (רומים א' 4),

"זה שמת חי שוב." שירו זאת!

זה שמת חי שוב,
   זה שמת חי שוב;
שובר את אחיזתו החזקה והקפואה של המוות,
   זה שמת חי שוב!

בגלל שהוא קם מן המתים, בדיוק כפי שאמר שיקרה, אנחנו יכולים להיות בטוחים שהוא גם דיבר אמת כשאמר,

"אמן אומר אני לכם אם לא תשובו...לא תבואו אל מלכות השמים" (מתי י"ח 3)

עלינו להתייחס למילים הללו ברצינות רבה, כיוון שהן יצאו מפיו של בן האלוהים שקם לתחייה. האם חזרתם בתשובה? האם אתם בטוחים שחזרתם בתשובה? בן אלוהים אומר ש"לא תבואו אל מלכות האלוהים" אם לא תחזרו בתשובה. כמה שאתם צריכים לחשוב ברצינות על חזרתכם בתשובה! איך שאתם צריכים להיות בטוחים שחזרתם בתשובה!

עוד אמר בן האלוהים שקם מן המתים,

"אנוכי הדרך והאמת והחיים. לא יבוא איש אל האב בלתי על ידי" (יוחנן י"ד 6).

עלינו לקחת את המילים הללו ברצינות רבה! כמה שאתם צריכים להיות חרדים כדי לבוא אליו ולהיוושע! כמה שעליכם להיות זהירים כדי להוציא ממחשבותיכם כל אמונות טפלה ותורת שקר, ולהישען על ישוע לבדו – כיוון שהוא אמר, "לא יבוא איש אל האב בלתי על ידי".

עוד אמר בן אלוהים הקם לתחיה,

"הבא אלי, לא אהדפנו החוצה" (יוחנן ו' 37).

הו, כמה שעליכם "להתאמץ להיכנס" אליו! (לוקס י"ג 24). כמה שעליכם להיות זהירים ומחושבים לגבי לבוא לישוע. זכרו שהוא אמר,

"פנו אלי כל העמלים והטעונים, ואני אניח לכם" (מתי י"א 28).

אנחנו מתפללים שתקשיבו לבן האלוהים שהוקם מן המתים. אנחנו מתפללים שתבואו אליו ישירות, שתרחצו מחטאיכם בדמו שנשפך על הצלב – ושתיוושעו בזכות תחייתו מן המתים. שמעו אותו! האמינו למה שהוא אמר! בואו ישירות אליו והיוושעו, בדיוק כפי שהוא קרא לכם לעשות – כיוון שהוא

"הוכן לבן האלוהים בגבורה...בתחייתו מבין המתים" (רומים א' 4).

זה שמת חי שוב,
   זה שמת חי שוב;
שובר את אחיזתו החזקה והקפואה של המוות,
   זה שמת חי שוב!
("חי שוב" מאת פאול ריידר, 1878-1938).


כאשר אתם כותבים לד"ר היימרס, עליכם לציין מאיזו מדינה אתם כותבים, אחרת הוא לא יוכל לענות לאימייל שלכם. אם הדרשות האלה מברכות אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים. ניתן להשתמש בהן ללא רשותו של ד"ר היימרס. לעומת
זאת, הדרשות המצולמות של ד"ר היימרס וכל שאר הדרשות המצולמות מהקהילה שלנו מוגנות בזכויות
יוצרים, וניתן להשתמש בהן ברשות בלבד.

הפסוקים שהוקראו לפני הדרשה על ידי מר נוח סונג: לוקס י"ח 31-34.
שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר בנג׳מין קינקייד גריפית׳:
״הריעו, אתם שפעם בזתם לישוע!״ (מאת ג׳ון בייקוול, 1721-1819).

מתאר

ההוכחה לכך שישוע הוא הבן!

THE PROOF OF CHRIST’S SONSHIP!

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן

"על דבר בנו אשר מזרע דוד לפי הבשר; אשר הוכן לבן האלוהים בגבורה לפי רוח הקדושה בתחייתו מבין המתים הוא ישוע המשיח אדונינו " (רומים א' 3-4).

I.   דבר ראשון, איך ישוע הוכן להיות בן האלוהים, מלכים א' י"ז 17-24;
מלכים ב' ד' 32-37; מתי י"ב 39-40; כ"ו 63-66; כ"ז 43.

II.  דבר שני, למה ישוע הוכן להיות בן האלוהים, לוקס י"ח 31-33;
מתי י"ח 3; יוחנן י"ד 6; ו' 37; לוקס י"ג 24; מתי י"א 28.