Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.


המאבק בסנדמניאניזם

(דרשה מס׳ 3 בסדרת זעקות הקרב)
THE BATTLE AGAINST SANDEMANIANISM
(NUMBER THREE IN A SERIES OF BATTLE CRIES)
(Hebrew)

מאת ד״ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בבוקר יום אדוני, ה-22 בינואר, 2017
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord's Day Morning, January 22, 2017

״דרשו בכתובים, אשר תאמרו שיש לכם חיי עולם בהם, והמה המעידים עלי. ואתם אינכם רוצים לבוא אלי, להיות לכם חיים״ (יוחנן ה׳ 39, 40).

עד שלא תהיו סטודנטים לתיאולוגיה כנראה שלא תכירו את המילה סנדמניאניזם. זה לימוד שקר שמשחית את הנפש. הוא הרס את לימוד הבשורה. הוא שלח מליוני בני אדם ללהבות הנצחיות של הגיהנום. סנדמניאניזם הפך להיות פופולרי בזכות רוברט סנדמן (1718-1771). הרעיון המרכזי שלו הוא שברגע שאתם מקבלים את מה שהתנ״ך כותב על המשיח, אתם נושעים. לפי הסנדמניאניזם, כל מי שמאמין, שהמשיח מת עבור חטאיו וקם מן המתים, ייוושע – כל מי שמאמין בדברים האלה שלקוחים מהתנ״ך, ייוושע. היום הסנדמניאניזם הוא טעות גדולה בכל הקהילות שלנו. הוא גורם למיליוני אנשים ללכת לגיהנום. גם בקהילה שלנו יש כמה אנשים שמאמינים בתורת המוות השקרית הזו! הם לא מקשיבים לי, למרות שאני מדבר בגנותה באופן קבוע. הם ממשיכים להאמין בתורת המוות של הסנדמניאניזם. חמישה אנשים מהקהילה שלנו, שחשבו שהם נושעו בשנה שעברה, מאמינים בזה. הם נותרו אובדים והולכים לאבדון בגלל שהם מאמינים בזה (ראו ״סנדמניאניזם״ בהפוריטנים: מוצאם וצאצאיהם מאת ד״ר מרטין לויד-ג׳ונס, הוצאת ד׳ה באנר אוף טרות׳, מהדורת 1996, עמ׳ 170-190).

הם טוענים שאם תאמינו במה שהתנ״ך אומר על מותו של המשיח, אתם תיוושעו. זו התפישה שלהם. ד״ר מרטין לויד-ג׳ונס אמר, ״זו אחת הבעיות המרכזיות שעומדות לפיתחנו בעת הזו״ (שם, עמ׳ 177). לפחות שישה אנשים מהקהילה שלנו, שחשבו שהם נושעו בשנה שעברה, נותרו אובדים בגלל שהם מאמינים במה שכתוב בתנ״ך על מותו של המשיח, ולא בוטחים במשיח עצמו.

הם חושבים שהם נושעו בזכות העובדה שהם מאמינים שישוע מת על הצלב. הם מאמינים במה שכתוב בתנ״ך על מותו של המשיח. אבל אמונה בתנ״ך לא מושיעה אף אחד. במהלך הדרשה הזו אוכיח לכם את זה.

I. דבר ראשון, הסנדמניאניזם תוקן על ידי המשיח עצמו.

ישוע דיבר לפרושים. מנקודת מבטם על הישועה, היהודים האלה היו סנדמניאניסטים. ישוע אמר,

״דרשו בכתובים, אשר תאמרו שיש לכם חיי עולם בהם, והמה המעידים עלי. ואתם אינכם רוצים לבוא אלי להיות לכם חיים״ (יוחנן ה׳ 39 ,40).

האנשים האלה חשבו שיוכלו להיוושע על ידי לימוד תנ״ך ואמונה בתנ״ך. מתיו הנרי אמר, ״הם חיפשו [חיי נצח] על ידי קריאה ולימוד הכתובים. האמירה הבאה הייתה נפוצה בקרבם, ׳כל היודע את דברי התורה [הכתובים] יהיו לו חיי נצח׳. הם חשבו שמקומם בגן עדן מובטח אם יאמרו בליבם...קטעים מהתנ״ך״ (הפירוש של מתיו הנרי לתנ״ך). ד״ר פרנק גייבלין אמר שהם חשבו שאמונתם בתנ״ך ״תתן להם חיים״ (הפירוש לתנ״ך של הפרשן). הם האמינו בכתובים, אבל לא באו לישוע.

זו הטעות בסנדמניאניזם. ד״ר לויד-ג׳ונס אמר, ״כל מה שצריך זה לקבל את מילות התנ״ך לליבך״ (שם, עמ׳ 175). ״הם חושבים שאמונה במה שהתנ״ך אומר על ישוע תושיע אותם״ (שם).

עשרות אלפי ילדים למדו בקהילות שלנו את תורת המוות הזו. לימדו אותם לשנן פסוקים מהכתובים. אחר כך הם ״מרימים את ידיהם״ – ונטבלים! הם בכלל לא באים למשיח. כל מה שהם צריכים זה להאמין במה שכתוב ביוחנן ג׳ 16 ולמלמל כמה מילות תפילה. הקהילות שלנו שולחות מליוני ילדים (ומבוגרים) לגיהנום בגלל תורת השקר של הסנדמניאניזם. ישוע אמר,

״דרשו בכתובים, אשר תאמרו שיש לכם חיי עולם בהם, והמה המעידים עלי. ואתם אינכם רוצים לבוא אלי להיות לכם חיים״ (יוחנן ה׳ 39 ,40).

בקהילה שלנו יש חמישה אנשים כאלה.

בחור סיני צעיר אמר שהוא נושע בגלל שהוא מאמין ש״ישוע מת עבורו״. הוא חשב שאמונה במה שנכתב בתהנ״ך על ישוע זה אותו דבר כמו לבוא לישוע! הוא נותר סנדמניאניסט אובד.

בחורה צעירה אחת אמרה, ״ישוע הוא היחיד שיכול להושיע אותי״. היא האמינה במה שנכתב על ישוע בתנ״ך, אבל היא עצמה לא באה לישוע. היא לא באה לישוע בגלל שליבה לא הפסיק להקשיב לדברי השטן, שאמר לה לעזוב את הקהילה. היא לא הניחה למחשבות החוטאות האלה. היא מאמינה שישוע הוא המושיע היחיד, אבל היא לא חזרה בה מהעצה השטנית שקיבלה מאנשים אובדים. אז היא נותרה סנדמניאניסטית אובדת שמאמינה בתנ״ך, ולא בוטחת בישוע עצמו. היא מאמינה במה שנכתב על ישוע בתנ״ך. אבל היא לא בא לישוע עצמו. בגלל שהיא לא חזרה בתשובה על החטא שלה, היא לא באה אל ישוע עצמו כדי להיטהר בדמו. היא נותרה סנדמניאניסטית אובדת.

בחור היספאני צעיר אמר שביטחון בישוע שקול לאמונה שהמשיח מת על הצלב. שוב, הבחור הצעיר הזה מאמין במה שכתוב בתנ״ך, בגלל שהוא מחזיק בסנדמניאניזם. אמונה בתנ״ך, ובעובדה שישוע מת על הצלב עבורו לא שקולה לביטחון בישוע עצמו. אז הוא נותר סנדמניאניסט אובד.

עוד בחור סיני צעיר אמר את אותו הדבר. הוא אמר שלבטוח בישוע ולהאמין שהוא מת על הצלב זה אותו דבר. הוא מאמין במה שנכתב בתנ״ך, אבל לא בוטח בישוע. גם הוא נותר סנדמניאניסט אובד.

עוד בחורה סינית צעירה אמרה שביטחון בישוע ואמונה בכך שהוא מת עבורה זה אותו הדבר. היא ידעה שזו טעות, אבל ״הופתעה״ כאשר ד״ר קייגן שאל אותה אם זה אותו דבר. היא ״הופתעה״ בגלל שעמוק בליבה, היא אף פעם לא בטחה בישוע. כל מה שהיא עשתה זה להאמין בפסוק אחד או שניים מהתנ״ך. היא ״הופתעה״ בגלל שהיא אף פעם לא בטחה בישוע, ורק נשענה על לימוד מהתנ״ך. גם היא סנדמניאניסטית אובדת.

אתם מאמינים שדונלד טראמפ הוא הנשיא. אבל מעולם לא פגשתם אותו! אמונה שהוא הנשיא אינה שקולה להגעה אליו. יש הבדל ברור בין אמונה במה שנכתב בתנ״ך על ישוע לבין ביטחון בישוע. זה אולי נראה כמו הבדל קטן – אבל הוא לא קטן. אם לא בטחתם בישוע עצמו, אתם תלכו לגיהנום! ישוע אמר, ״אתם אינכם רוצים לבוא אלי להיות לכם חיים״ (יוחנן ה׳ 40). אמונה בפסוק מהתנ״ך או בלימוד מהתנ״ך לא תוכל להושיע אף אחד מהאש הנצחית של הגיהנום!

למה אנשים עושים את זה? בגלל שהם לא מרגישים אשמים בחטא שלהם! אם הייתם עוברים תוכחת חטא כמו שעבר ג׳ון קייגן, הייתם מבינים ששום דבר לא יעזור לכם להיוושע – שום דבר! זה כולל את האמונה שישוע יכול להושיע אתכם! אף אחד חוץ מישוע עצמו לא יוכל לתת לכם מנוח בזמן שאתם עוברים תוכחת חטא! אתם תאמרו, ״מה יכול למחות את חטאי? שום דבר פרט לדם ישוע״. ״אני בא, אדון, אני בא אליך עכשיו. רחץ אותי, טהר אותי בדם שזרם בגולגולתא״.

II. דבר שני, הסנדמניאניזם הוא תורת שדים.

״דרשו בכתובים, אשר תאמרו שיש לכם חיי עולם בהם, והמה המעידים עלי. ואתם אינכם רוצים לבוא אלי להיות לכם חיים״ (יוחנן ה׳ 39 ,40).

למה הפרושים חקרו את התנ״ך, אבל לא באו לישוע? בגלל שהם היו תחת השפעת כוח שטני! ישוע אמר לאותם אנשים, ״מדוע לא תדעו לשוני? יען אשר לא תוכלון לשמע את דברי. אתם מאת אביכם השטן...״ (יוחנן ח׳ 43, 44).

לא תוכלו לשמוע אותי אומר שאמונה במה שנכתב בתנ״ך על ישוע היא לא אותו דבר כמו לבטוח בו. אתם לא מצליחים להבין את הנקודה הפשוטה הזו בגלל שאתם תחת שליטתו של השטן. זה מה שישוע אמר. הוא אמר, ״לא תוכלון לשמע את דברי. אתם מאת אביכם השטן״ (יוחנן ח׳ 43, 44). אתם שייכים לשטן. השטן הוא האלוהים שלכם. השטן עיוור את מחשבותיכם. השטן לא רוצה שתבטחו בישוע ותיוושעו. שאול השליח אמר,

״ואם נעלמה בשורתנו, נעלמה היא מן האובדים. אשר אל העולם הזה עיוור בהם את מחשבות חסרי-האמונה...״ (השניה לקורינתים ד׳ 3, 4).

כיצד השטן מחזיק אתכם בעיוורון? איך זה שהשטן אוחז בכם כל כך חזק, כדי שלא תבואו לישוע?

1. צעירים סינים רבים מוחזקים בעיוורון וכבולים לשטן בגלל ההורים הבודהיסטים הלא-נושעים שלהם. ההורים האלה ישתמשו בכל הכוח השטני כדי למנוע מכם להיוושע. אבל ישוע אמר, ״האוהב את אביו ואת אמו יותר ממני, אינו כדאי לי״, מתי י׳ 37. בקרוב יחול ראש השנה הסיני. חלק מההורים הלא-נושעים שלכם יתכננו ארוחת ערב בדיוק על הזמן של הקהילה. אתם צריכים לומר להם עכשיו, היום, שלא תהיו איתם אם הם מתכננים ארוחת ערב בזמן אסיפת התפילה של שבת בערב או שתי האסיפות של יום ראשון – ואז תקיימו את הבטחתכם ותהיו בקהילה, לא משנה כמה הם יכעסו עליכם. אל תתנו לשטן להשתמש בכעס של הורים בודהיסטים לא-נושעים כדי לאחוז בכם. אתם אומרים, ״אבל, הם ישתוללו ויצעקו עלי״! תנו להם להשתולל ולצעוק! עדיף לשמוע עכשיו את הצעקות השטניות שלהם, מאשר לשמוע את אלוהים דוחה אתכם במשפט האחרון. השתחררו מהמרד החוטא שלהם באלוהים! השתחררו מכבלי השטן.

2. רבים מכם מוחזקים בעיוורון וכבולים לשטן בגלל שאתם מסתירים חטאים. יש לכם חטאים שאתם חושבים שאף אחד לא יודע עליהם – אתם חושבים לעצמכם, ״אף אחד לא יודע״. אבל אתם טועים. יש שני גורמים שיודעים איזה ״חטאים סודיים״ אתם עושים. מי הם הגורמים האלה? הגורם הראשון שיודע על החטאים הסודיים שלכם הוא אנוכי. תראו, בחודש אפריל הקרוב אהיה כבר 59 שנה בשירות. היו אנשים שהאשימו אותי בקריאת מחשבות – אבל אני לא קורא מחשבות, ממש לא. אבל אני יודע לקרוא פנים. אחרי שבמשך 59 שנה התבוננתי בפניהם של האנשים בקהילה, אני בדרך כלל קולע די טוב ויודע לומר מה החטאים הסודיים שלכם. ידעתם ששוטרים עוברים אימונים בקריאת פרצופים? אני חושב שהסמינרים ובתי הספר לתנ״ך שלנו צריכים להכניס קורס שילמד את המטיפים הצעירים לקרוא פרצופים. כן, בדרך כלל מספיק לי לראות את הפנים שלכם כדי לומר איזה חטאים אתם מסתירים.
אבל יש עוד מישהו שקולע הרבה יותר טוב ממני. למעשה, הוא מדייק ב-100 אחוז מהמקרים לגבי החטאים הנסתרים שלכם. והוא נמצא כאן עכשיו וצופה בכם. למעשה הוא יודע הכל על החטאים הסודיים שלכם. יודעים מי זה? ניחשתם נכון – זה אלוהים! אי אפשר להתחבא מפניו. הוא נמצא בכל מקום – כלומר הוא נוכח בכל מקום באותו הזמן. הוא רואה את כל מה שאתם עושים עם הגוף שלכם. הוא רואה כל מחשבה שעוברת לכם בראש. הוא יודע את הסודות הכי כמוסים שלכם. כתוב בתנ״ך, ״כי ה׳, עיניו משוטטות בכל הארץ״ (דברי הימים ב׳ ט״ז 9). ״בכל מקום עיני ה׳, צופות רעים״ (משלי ט״ו 3). ״תמיד, עיני ה׳ אלוהיך בה״ – בכל חטא נסתר שאתם עושים. ״תמיד, עיני ה׳ אלוהיך בה״ (דברים י״א 12). וכתוב בתנ״ך שאלוהים רושם בספריו את כל החטאים הנסתרים שלכם. הספרים שלו הם כמו מחשב אחד ענק, וכל חטא שעשיתם נרשם שם. במשפט האחרון אתם תעמדו מול אלוהים. הוא יקריא כל פרט מהחטאים שחשבתם שאיש לא ידע עליהם. אחרי שיסיים להקריא את חטאיכם מתוך הספרים, לא תוכלו להגן על עצמיכם. אתם תזכרו בחטאים בעצמכם. אחרי שאלוהים יקריא את רשימת החטאים הסודיים שלכם, אתם ״תושלכו באגם האש״ (חזון יוחנן כ׳ 11-14).

3. רבים מכם מוחזקים בעיוורון וכבולים לשטן בגלל שאתם לא מודים שיש לכם לב רע. כתוב בתנ״ך, ״עקוב הלב מכל, ואנוש הוא״ (ירמיהו י״ז 9). ג׳ורג׳ ווייטפילד (1714-1770) אמר, ״לא משנה כמה חזק אתם מתכחשים לזה. כאשר תתעוררו, אתם תראו שהחטא בחייכם נובע מליבכם המושחת... אלוהים רואה ש[פנים ליבכם] הוא כל כך מורעל ומרדן, שיהיה הוגן מצידו להרשיע אותכם, גם אם מעולם לא עשיתם שום חטא גלוי״. ג׳ולי אמר, ״רוח הקודש הראתה לי שלא באמת הייתי אדם טוב... הייתי אדם נוראי, הייתי אנוכי וגאוותן מאוד, והרגשתי אשם כל כך בגלל על.. מי שהייתי עמוק [בלב]... הרגשתי חוטא ורע״. כלפי חוץ היא הייתה בחורה טובה, אבל ליבה היה חוטא. היא אמרה, ״העמדתי פנים שאני טובה, בשעה שעמוק בפנים [ליבי] ממש לא הייתי... ידעתי שלא הייתי מספיק טובה כדי להושיע את עצמי... פני התמלאו בדמעות״. כל חייה היא הלכה לקהילה אוונגליסטית, ורק עכשיו היא הרגישה את החטא הנורא של ליבה. היא אמרה שהתנ״ך לא השפיע על חייה, כל עוד לא הרגישה את החטא שבליבה; לטהרה מכל חטא לא הייתה שום משמעות עבורה כל עוד היא לא באה תחת תוכחת חטא. לא הייתה לזה משמעות עבורה כל עוד היא לא הרגישה כמה נורא היה ליבה. הסנדמניאניסטים בקהילה האוונגליסטית לימדו אותה את מה שכתוב בתנ״ך, אבל לא היה לזה שום השפעה על חייה, כל עוד אלוהים לא הוכיח אותה על חטאי ליבה.

III. דבר שלישי, הסנדמניאניזם שולח אנשים רבים וטובים למראית עין לגיהנום.

אתם חושבים לעצמכם, ״אף פעם לא הייתי עושה דברים נוראים כמו שאנשים אחרים עושים. אני אדם נקי. אני הולך לקהילה כל יום ראשון. אני אדם טוב״. אבל אני מוכרח להזהיר אתכם, שלא משנה כמה אתם טובים, לא משנה כמה פעמים אתם מתפללים או קוראים בתנ״ך, לא משנה כמה אתם מאמינים במה שהתנ״ך אומר על ישוע – אתם תלכו לגיהנום יחד עם כל הרשעים, אם לא תבטחו בישוע עצמו. אמונה בכך, שישוע המשיח מת על הצלב כדי להושיע אתכם, לא תושיע אתכם! הקשיבו למה שאמר השליח,

״כתבי הקודש, היכולים להחכימך לישועה, על ידי האמונה במשיח ישוע״ (השניה לטימותיוס ג׳ 15).

אמונה בכך שהמשיח מת עבורכם, לא תושיע אתכם. זו רק אמונה מתוך דוקטרינה. התנ״ך נועד להדריך אתכם ל״ישועה...במשיח ישוע״. אם אתם לא בוטחים בישוע, לא נושעתם, לא משנה כמה אתם מאמינים בתנ״ך. מטרת התנ״ך היא להוביל אתכם לישוע המשיח עצמו!

במאמר בשם ״לימוד מהתנ״ך או מהרוח?״, הייתה לד״ר א. וו. טוזר תובנה עמוקה על הטעות שבסנדמניאניזם. ד״ר טוזר אמר,

״הקהילות מלמדות את ילדיהן תנ״ך [אבל] לעולם בונות בהם אמונה משיחית חיה... החיים הרוחניים שלהם נכונים ומספיק מוסריים, אבל מכאניים לגמרי. אי אפשר להאשים את [החבר׳ה הצעירים ה]אלה בצביעות. רובם [מאוד] רציניים לגבי זה. הם פשוט עיוורים.... הם אולצו להסתפק בקליפה החיצונית של האמונה, כאשר כל אותה העת ליבם השתוקק למציאות רוחנית, והם לא מבינים מה לא בסדר איתם...ישוע המשיח הוא האמת, ואי אפשר להגבילו למילים [מהתנ״ך] גרידא״.

האמת אי פעם הרגשתם כמו נוח סונג? נוח אמר, ״ידעתי שאני לא בסדר מול אלוהים. הלכתי לדבר עם ד״ר קייגן וחשתי אשמה על החטא שלי, ועל הלב הרמאי וחסר-הדעת שלי. רוח הקודש הראתה לי איזה חוטא חסר-ישע הייתי. נגעלתי כל כך מהחטא שלי, והרגשתי כל כך לא ראוי לחסד של אלוהים...ד״ר היימרס היה באמצע דרשה והוא אמר, ׳אמונה מושלמת לא מושיעה. רק ישוע מושיע!׳ הייתי עיוור לעובדה שישוע היה שם כל הזמן הזה. רק הייתי צריך לבטוח בו. ד״ר היימרס שאל אותי אם אהיה מוכן לבטוח במשיח ואמרתי ׳כן׳. ד״ר היימרס התחיל לשיר, ׳למרות שמליונים כבר באו, עדיין יש מקום לאחד, יש מקום בשבילך לרגלי הצלב׳. באתי לישוע עם כל האשמה והחטא, והוא גירש אותי מפניו. באותו הרגע נחתי בו! איזה מושיע סולח! הרגשתי אפס כמו לכלוך, וישוע הרים אותי והושיע אותי. ישוע דימם עבורי על הצלב כדי לשלם על חטאיי, ואת אהבתו כלפי לעולם לא אשכח״. הבחור הצעיר שכתב את זה הוא נוח סונג. הוא מתכונן ללמוד כדי להיות רועה קהילה בעצמו. אביו מתרגם לסינית את כל הדרשות שלנו, שתוכלו לצפות בהן בוידאו בכתובת www.sermonsfortheworld.com. בעוד מספר שבועות נוח ילך ללמד בסין ובאינדונזיה!

ידידי, אולי תפסיק ״רק להאמין״ שישוע מושיע? אולי תבוא ישירות לישוע ותבטח בו לבדו? ישוע ימחק מספרי הדין את החטאים שעשית. הוא יטהר אותך בדמו. הוא יושיע אותך. הוא יושיע אותך. הוא יושיע אותך עכשיו! אמן.


כאשר אתם כותבים לד"ר היימרס, עליכם לציין מאיזו מדינה אתם כותבים, אחרת הוא לא יוכל לענות לאימייל שלכם. אם הדרשות האלה מברכות אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים. ניתן להשתמש בהן ללא רשותו של ד"ר היימרס. לעומת
זאת, הדרשות המצולמות של ד"ר היימרס וכל שאר הדרשות המצולמות מהקהילה שלנו מוגנות בזכויות
יוצרים, וניתן להשתמש בהן ברשות בלבד.

קטע הכתובים שהוקרא לפני הדרשה על ידי מר אבל פרודהום: יוחנן ה׳ 39-46.
שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר בנג׳מין קינקייד גריפית׳:
״יש מקום בשבילך לרגלי הצלב״ (מאת איירה פ. סטנפיל, 1914-1993).

מתאר

המאבק בסנדמניאניזם

(דרשה מס׳ 3 בסדרת זעקות הקרב)
THE BATTLE AGAINST SANDEMANIANISM
(NUMBER THREE IN A SERIES OF BATTLE CRIES)

מאת ד״ר ר. ל. היימרס, הבן

״דרשו בכתובים, אשר תאמרו שיש לכם חיי עולם בהם, והמה המעידים עלי. ואתם אינכם רוצים לבוא אלי, להיות לכם חיים״ (יוחנן ה׳ 39, 40).

I.    דבר ראשון, הסנדמניאניזם תוקן על ידי המשיח עצמו, יוחנן ה׳ 39, 40.

II.   דבר שני, הסנדמניאניזם הוא תורת שדים, יוחנן ח׳ 43, 44;
השניה לקורינתים ד׳ 3, 4; מתי י׳ 37; דברי הימים ב׳ ט״ז 9; משלי ט״ו 3;
דברים י״א 12; חזון יוחנן כ׳ 11-14; ירמיהו י״ז 9.

III.  דבר שלישי, הסנדמניאניזם שולח אנשים רבים וטובים למראית עין לגיהנום, השניה לטימותיוס ג׳ 15.