Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-41 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.


המצפון הקהה

THE SEARED CONSCIENCE
(Hebrew)

מאת ד״ר ר. ל. היימרס, הבן
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בבוקר יום אדוני, ה-16 באוקטובר, 2016
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, October 16, 2016

״והרוח מגיד בפרוש כי באחרית הימים יסורו מן האמונה לפנות אל הרוחות המתעות ואל תורות השדים. דוברי שקר בחנופה ונכווים במדעם״ (הראשונה לטימותיוס ד׳ 1-2).

התנ״ך מלמד שבאחרית הימים המין האנושי יעשה גרוע יותר ויותר. לפי כל הסימנים נראה שאנחנו חיים עכשיו באחרית הימים. הקשיבו לתרגום המודרני כדי להבין איך זה יראה. איך מתנהגים האנשים בימים האחרונים של ההיסטוריה. כתוב,

״באחרית הימים יבואו זמנים קשים. כי יהיו האנשים אוהבי עצמם, אוהבי כסף, גאוותנים, שחצנים, מגדפים, ממרים את פי הוריהם, כפויי טובה, חסרי קדושה. קשוחי לב, בלתי מתרצים, מלשינים, הוללים, אכזרים, שונאי טוב. בוגדים, פוחזים, יהירים, אוהבים תענוגות יותר משהם אוהבים את אלוהים. ואמנם כל הרוצים לחיות חיי חסידות במשיח ישוע, ירדפו. אך אנשים רעים ומדיחים יגבירו רעתם. יתעו ויותעו״ (השניה לטימותיוס ג׳ 1-4, 12-13, ניו אינטרנשיונל ורז׳ן).

זה המצב האיום שאיתו כולנו מתמודדים באחרית הימים. זה מה שאתם פוגשים בזמן הזה של כפירה וחטא. אין פלא שלפי התנ״ך, אנחנו חיים עכשיו בזמנים מסוכנים ונוראיים. לא מפתיע שאנחנו חיים בעידן של סטיה מינית. אין פלא שהסרטים כל כך איומים, מלאי תאווה, ערפדים ורוצחים צמאי דם. לא מפתיע שהאנשים אוהבים את ׳ליל כל הקדושים׳, את השדים ואת המוות. אין פלא שהקהילות שלנו ריקות, בשעה שהצעירים הולכים למסיבות ומשתמשים בסמים כמו מריחואנה ואקסטזי. אין פלא שצוחקים עליכם שאתם הולכים לקהילה בכל יום ראשון. לא מפתיע שחושבים עליכם שאתם מוזרים אם אתם חיים חיים נקיים, מתפללים וקוראים בתנ״ך. ובגלל זה כתוב בתנ״ך, ״באחרית הימים יבואו עתים קשות״ (השניה לטימותיוס ג׳ 1).

אבל מהו הגורם לכל החטא, הבלבול וההרג הזה? למה הפוליטיקאים שלנו כל כך רעים? למה הפושעים מתאספים ברחובות כדי לירות בשוטרים ולשרוף בניינים? מה עומד מאחורי הפיגועים והרציחות שמבצעים היום טרוריסטים מוסלמים? ולמה הדור שלכם עזב את הקהילות שלנו לטובת חיים אנוכיים ומלאי חטא? התשובה נמצאת בפסוק המרכזי שלנו להיום,

״והרוח מגיד בפירוש, כי באחרית הימים יסורו מן האמונה לפנות אל הרוחות המתעות ואל תורות השדים. דוברי שקר בחנופה ונכווים במדעם״ (הראשונה לטימותיוס ד׳ 1-2).

רוח הקודש אומרת את זה ״בפירוש״. פירוש הדבר שאלוהים אומר את זה באופן מאוד ברור. הוא רוצה שתדעו את האמת החשובה הזו. אלוהים רוצה שתדעו בבירור ששדים קיימים באמת. אלוהים אומר שהם שדים שמדיחים [מתעים]. שדים שהובילו אתכם להאמין בלימודי שקר, ״תורות השדים״. לימודי השקר האלה מגיעים דרך מורים צבועים. הם יכולים להיות מורים בבית הספר או במכללה שלכם. הם מלמדים אתכם את שקר האבולוציה. הם מספרים לכם שאתם בסך הכל חיה. הם מלמדים אתכם שאין אלוהים. הם מלמדים אתכם שאין דבר כזה טוב או רע. הם מלמדים אתכם שהתנ״ך מלא בטעויות. אפילו רבים מהוריכם לימדו אתכם את השקרים האלה! אין פלא שהערים שלנו מלאות בפשע. אין פלא שאתם לא יודעים במה להאמין.

האנשים השטניים האלה עושים את זה בגלל שהם ״נכווים במדעם״. זאת אומרת שמצפונם הושחת וקהה. מצפונם הושחת על ידי השדים עד שקהה לחלוטין. מצפונם הושחת וקהה עד שלא יכול יותר להבדיל בין טוב לרע. השדים נמצאים עכשיו בשליטה מלאה על לבבם ומחשבותיהם של רבים.

מטרתם של השדים היא להרוס גם את מצפונכם. הם רוצים לשלוט בכם. הם יכולים לשלוט בכם אם יקהו את מצפונכם.

כאשר אלוהים ברא את האדם, הוא נתן לו את המצפון. הוא נתן בו ״נשמת חיים״. בעברית המילה היא ״נשמה״. הנשמה נתנה לאדם שני דברים שאין לחיות – הראשונה, את היכולת לדעת את אלוהים, והשניה, את היכולת לדעת טוב ורע.

האם אי-פעם צפיתם בסרט של דיסני, ״פינוקיו״? פינוקיו היה בובה עשוית עץ. והוא רצה להיות ילד אמיתי. בתור בובה לא היה לא מצפון. במקום מצפון, היה לו צרצר קטן שאמר לו מה טוב ומה רע. הוא נכנס להרבה צרות כשהצרצר לא היה לידו. אבל כשהוא נהיה ילד אמיתי, הוא לא היה צריך את עזרתו של הצרצר. כשהפך לילד אמיתי הוא קיבל מצפון אמיתי שאמר לו מה טוב ומה רע.

בדיוק ההפך הגמור מזה קרה לאדם הראשון. כאשר אדם חטא, הוא הפך מאדם אמיתי לבובה של השטן. היה שד שהשחית את מצפונו והוא הפך להיות בובה של השטן. כאשר אדם חטא, מצפונו הושחת ולא תפקד יותר. הוא סיפק שלל תירוצים כאשר אלוהים עימת אותו עם החטא שלו. במקום לקבל את תוכחת החטא, הוא ניסה להסתתר מאלוהים. וכאשר אלוהים מצא אותו, הוא תירץ את חטאו במקום להתוודות עליו בפני אלוהים. קין, בנו בכורו, ירש את מצפונו המושחת של אביו. אפילו בשעה שרצח את אחיו, הוא לא חש שום אשמה על כך. במקום להתוודות על חטאו הוא סיפק תירוצים. במקום להתוודות על חטאו הוא נהיה גרוע עוד יותר. מצפונו הושחת על ידי השטן וקהה. ״ויצא קין מלפני ה׳״, וישב בארץ נוד, שפירושה ארץ ה״נדודים״. הוא לא הרגיש שום צורך לקבל סליחה על חטאו. הוא כעס על אלוהים. הוא נהיה נווד, שנע ונד ברחבי העולם עד שמת והלך לגיהנום. השטן פיתה אותו. השטן גרם לו לרצוח את אחיו. ואז השטן השחית והקהה את מצפונו – עד שכבר היה מאוחר מדי להושיע אותו. כאשר השטן מקהה את מצפונכם לרמה כזו, אתם כבר לא יכולים להיוושע. אתם לעולם לא תרגישו אשמה יותר. המצפון שלכם יהיה מת. לעולם לא תבואו לישוע כדי להיטהר בדמו. אתם תנועו ותנודו בחייכם עד שבסוף תמותו ותלכו לגיהנום לנצח נצחים. זה יקרה לכל אחד מכם שנמצא כאן הבוקר הזה, אם תמשיכו לחטוא עד שמצפונכם יקהה, לרמה שכבר לא תוכלו יותר לחוש אשמה על חטאיכם, לשלב שבו כבר לעולם לא תבואו למשיח כדי להיטהר בדמו ששפך על הצלב. אדם שלא מרגיש אשם על חטאו לעולם לא יוכל להיוושע. אלוהים ויתר עליו. הוא חטא בחטא הבלתי נסלח. בדומה לקין, הוא הפך להיות עבד השטן.

אני מזהיר אתכם שלא לתת לשטן להקהות את מצפונכם. שובו לישוע מן החטא לפני שמצפונכם יקהה לעד.

כולכם נולדתם עם מצפון מעוות. בדומה לקין, ירשתם אותו מאדם. בהמשך, בתור ילדים, הקהתם את מצפונכם עוד יותר. בכל פעם ששיקרתם להוריכם, הקהתם אותו עוד קצת. בכל פעם שגנבתם משהו, הקהתם אותו עוד קצת. בכל פעם שהעתקתם במבחנים, הקהתם אותו עוד קצת. בכל פעם שצפיתם בפורנוגרפיה ושלהבתם את עצמכם עם מחשבות מיניות, הקהתם אותו עוד קצת. בסוף עשיתם את כל הדברים האלה בכוונה תחילה – ובכך הקהיתם את מצפונכם עם חטאים גדולים עוד יותר. חטאים שאף אחד לא יודע עליהם. חטאים שיגרמו לאמכם להתבייש בכם. מצפונכם קהה עוד ועוד, עד שבסופו של דבר מצאתם את עצמכם עושים חטאים שמעולם לא חשבתם שתוכלו לעשות. אבל עכשיו אתם כן עושים אותם ונהנים מזה – וזה כבר בכלל לא מפריע לכם. אתם יודעים מה החטאים שלכם. אין צורך שאני אפרט. הם כבר לא מדאיגים אתכם יותר. למעשה, עכשיו אתם נהנים להיות חוטאים.

בגלל זה חלקכם מתחיל לשנוא את ההגעה לקהילה. אתם שונאים את זה שאנחנו מדברים על החטא שלכם. חלקכם שונא אותי בגלל שאני מדבר על החטאים שלכם. חלקכם שמח כשחליתי ולא יכולתי יותר לעמוד ולהטיף בעצמה. שמחתם כשג׳ון קייגן ונוח סונג התחילו ללמד במקומי. חשבתם שהם יהיו סלחנים יותר כלפיכם ממה שהייתי אני. אבל עכשיו אתם רואים שהם מטיפים נגד חטאיכם אפילו יותר חזק ממני. ועכשיו חלק מכם חושב שתוכלו לברוח מהלימוד אם תעזבו את הקהילה הזו! אני מכיר אתכם. ואתם שונאים אותי בכל לבכם! הייתם רוצים שאלך. עכשיו אתם מתחילים לקוות שנוח וג׳ון ילכו גם כן. המצפון שלכם קהה כל כך, שעכשיו אתם מתכננים לעזוב את הקהילה הזו. השטן הידק את אחיזתו בכם. הוא הקהה את המצפון שלכם. פעם היה לכם הזמדנות לחזור לישוע ולהיוושע. אבל עכשיו חלק מכם שונא אפילו את ישוע! אתם שונאים לשמוע את שם ישוע!

אבל איך אתם יכולים לשנוא אותו כל כך? הוא אוהב אתכם יותר משיוכל מישהו אי-פעם לאהוב אתכם! ישוע עזב את ההדר של גן-עדן כדי לרדת לפה ולסבול עבורכם. החטא שלכם הונח על נפשו הטהורה. בגת שמני הוא הזיע טיפות גדולות של דם, כדי להושיע אתכם. הוא עמד בשקט בזמן שהרביצו לו, עקרו את זקנו וירקו עליו, כדי להושיע אתכם. אף אחד ממכריכם לא יוכל אף פעם לאהוב אתכם מספיק, ויסבול את כל זה עבורכם, כדי להושיע אתכם, לרפא אתכם ולתת לכם חיים חדשים. ישוע אוהב אתכם. הוא יושיע אתכם. הוא ישקיט את הפחדים שלכם וירפא את נפשיכם. הוא יתקן את המצפון המסכן והשבור שלכם. בגלל זה הוא מת בשבילכם על הצלב. מסמרו את ידיו ואת רגליו באמצעות מסמרי ענק. תלו אותו על הצלב בשמש הקופחת – עד שלשונו התייבשה כל כך, שהיא נדבקה לחיכו.

ישוע לא שונא אתכם. איך יוכל לשנוא אתכם? הוא בא לעולם כי הוא אוהב אתכם. הוא סבל אימת מוות בלתי ניתנת לתיאור על הצלב, בגלל שהוא אוהב אתכם. ישוע תמיד אהב אתכם. וישוע אוהב אתכם גם עכשיו.

העדות שלי היא בדיוק ההיפך הגמור מעדותו של ג׳ון קייגן. ובכל זאת היא דומה לה ביסודה. ג׳ון התגאה בחטאיו ונהנה לגרום כאב לאנשים. אני בכלל לא התגאיתי בחטאיי, ואף פעם לא ניסיתי להכאיב לאנשים. ג׳ון שייך את עצמו לאלה ששונאים את אלוהים – או במילים אחרות, ילדי הקהילה האובדים. אני לא חיבבתי את ילדי הקהילה והתרחקתי מהם ככל שיכולתי. ג׳ון קיבל תוכחה על חטאיו במשך מספר שבועות. אני הייתי תחת תוכחת חטא במשך כשבע שנים. ג׳ון רצה להיות ילד רע. אני רציתי להיות ילד טוב. עד כה העדויות שלנו לחלוטין שונות אחת מהשניה.

אבל בשני מובנים הן בדיוק אותו דבר. שנינו ניסינו להיוושע ולא הצלחנו. ג׳ון אמר, ״פשוט לא הצלחתי לבוא למשיח בכוח הרצון, וזה גרם לי להרגיש כל כך חסר אונים״. זה בדיוק מה שאני הרגשתי. ג׳ון היה תחת תוכחת חטא למשך מספר שבועות. אני הייתי תחת תוכחת חטא במשך כמעט שבע שנים. ג׳ון אמר שאלוהים משך אותו למשיח, ״בגלל שלעולם לא הייתי בא לישוע בעצמי״. זה בדיוק גם מה שקרה לי. ג׳ון השתדל להיות רע. אני השתדלתי להיות טוב. אבל שנינו בטחנו בעצמינו ואף אחד מאיתנו לא בטח במשיח.

השתדלתי להיות טוב. אלוהים יודע כמה שהשתדלתי להיות ילד טוב. הפסקתי לעשן. בכל יום ראשון בבוקר הלכתי לקהילה. גם בכל יום ראשון בערב הלכתי לקהילה. ויתרתי על חיים נוחים כדי להיות רועה קהילה. הקדשתי את עצמי ללימוד בגיל 17. הוסמכתי ללמד בגיל 19. חודשים ספורים לאחר מכן הלכתי לשרת בקהילה סינית. כולם חשבו שאני בחור טוב. אבל הם לא ידעו את האמת עלי. הם לא ידעו כמה רע היה ליבי. הם לא ידעו שהייתי כמו הפרושים שישוע דיבר עליהם בלוקס י״ח – מנסים להיוושע באמצעות מעשים טובים. הייתי כמו ילד סיני. אבל לא הצלחתי להיות מספיק טוב כדי לגרום למצפון שלי להפסיק להגיד לי שפשוט יש לי לב חוטא. כמו חוטא מטונף שלא אוהב את ישוע בכלל. עד שבוקר אחד ישוע בא אלי וידעתי שהוא אוהב אותי. אף פעם לא ידעתי את זה קודם לכן. חשבתי שהייתי טוב יותר מילדי הקהילה – אבל האמת שהייתי יותר גרוע מהם. אימצתי לי התנהגות דתית, אבל בכלל לא הכרתי את ישוע. ואז הוא בא אלי. אף פעם לא באתי אליו בעצמי. חשבתי שאני מספיק טוב, אפילו בזמן שהמצפון שלי אמר לי שזה שקר מוחלט. ואז ישוע בא אלי. אפילו לא ביקשתי ממנו להושיע אותי. אבל הוא עשה זאת בכל מקרה. הוא ירד אלי ומשך אותי אליו. הוא רחץ אותי בדמו היקר.

מישהו שאל אותי, ״תגיד, רועה, למה אתה תמיד מדבר על דם ישוע?״ זה פשוט מאוד. דמו עשה עבורי את מה שאני לא הצלחתי לעשות בכוחות עצמי. הוא אהב אותי כל כך, שהוא מחה את נפשי החוטאת בדמו היקר.

ישוע אוהב גם אתכם. הוא יבוא אליכם. ביטחו בישוע, וחטאיכם, מצפונכם הספקות שלכם והפיתויים שלכם יטוהרו בדמו היקר ויהפכו להיות לבנים משלג – בגלל שהוא כל כך אוהב אתכם!

אף פעם לא הרגשתי שמישהו אוהב אותי. הייתי מנודה. אבי עזב כשהייתי בן שנתיים. כשהייתי בן 12 לא יכולתי יותר לגור עם אימי. עברתי לגור אצל אנשים שלא רצו אותי. אף אחד לא רצה אותי. זה הפך אותי לפרוש קר. אני אהיה הכי טוב מכולם! אעשה את עצמי למשיחי!

אבל לא הצלחתי לעשות את זה! ניסיתי וניסיתי! אבל לא הצלחתי. הייתי אובד - אובד בדת! אבל ישוע אהב אותי. לפתע ידעתי שהוא אוהב אותי. והוא בא אלי והושיע את נפשי בדמו. אם הוא יכול להושיע אדם צבוע שכמותי, הוא יכול להושיע כל אחד שנמצא כאן הבוקר הזה. הוא אוהב אתכם. הוא ימחה את חטאיכם – את החטא שבליבכם ובחייכם. הוא אוהב אתכם. הוא יבוא אליכם. הוא ירחץ אתכם בדמו הקדוש. אני יודע שהוא יעשה את זה, בגלל שהוא אוהב אתכם. אמן.

שומע אני את המושיע אומר, ״אכן מועט כוחך;
   ילד של חולשה, ראה והתפלל, גלה בתוכי את כל כולך.
ישוע שילם הכל, הכל אני חייב לו;
   החטא הותיר כתם ארגמן, והוא הפך אותו לבן משלג.

אדון, כעת מוצא אני את כוחך ואת כוחך בלבד,
   אשר יכול לשנות את כתמי המצורע ולהמיס לב של אבן.
ישוע שילם הכל, הכל אני חייב לו;
   החטא הותיר כתם ארגמן, והוא הפך אותו לבן משלג.

אין בי מאומה טוב כדי לבקש את חסדך,
   אכבס את בגדיי עד שילבינו מדמו של שה גולגולתא.
ישוע שילם הכל, הכל אני חייב לו;
   החטא הותיר כתם ארגמן, והוא הפך אותו לבן משלג.
(״ישוע שילם הכל״ מאת אלווינה מ. הול, 1820-1889).


כאשר אתם כותבים לד"ר היימרס, עליכם לציין מאיזו מדינה אתם כותבים, אחרת הוא לא יוכל לענות לאימייל שלכם. אם הדרשות האלה מברכות אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net. (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים. ניתן להשתמש בהן ללא רשותו של ד"ר היימרס. לעומת
זאת, הדרשות המצולמות של ד"ר היימרס וכל שאר הדרשות המצולמות מהקהילה שלנו מוגנות בזכויות
יוצרים, וניתן להשתמש בהן ברשות בלבד.

קטע הכתובים שהוקרא לפני הדרשה על ידי מר ארון יאנסי: השניה לטימותיוס ג׳ 1-8.
שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר נוח סונג:
(״ישוע שילם הכל״ מאת אלווינה מ. הול, 1820-1889).