Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.


הביאו אותם משדות החטא!

!BRING THEM IN FROM THE FIELDS OF SIN
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בערב יום אדוני, ה-7 באוגוסט, 2016
A sermon given to the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, August 7, 2016

"צא אל הדרכים ואל הגדרות, ופצר בהם לבוא, למען ימלא ביתי" (לוקס י"ד 23).

במשך הרבה שנים לא ידעתי איך להרוויח נפשות. לא ידעתי איך לגרום לאנשים האובדים להיוושע ולהביא אותם לקהילה. ניסיתי כמעט כל דרך אפשרית. ניסיתי לחלק עלונים. אבל העלונים לא הביאו את האנשים האובדים לקהילה. ניסיתי ללמד ברחוב. אבל זה לא הביא את האנשים האובדים לקהילה. ניסיתי להעיד בפני האנשים ברחוב או ליד פתח דלתם. אבל גם זה לא עבד. הם היו מתפללים תפילה אחת לישועה. אבל לא באו לקהילה. ניסיתי לעשות עליהם "פולו-אפ" אחרי שהתפללו. אבל גם ה-"פולו-אפ" לא הביא אותם לקהילה. הרגשתי מאוד מתוסכל ומובס.

אבל עדיין סירבתי להרים ידיים. ידעתי שחייבת להיות איזושהי דרך לגרום לאנשים האובדים להיוושע ולבוא לקהילה. זה קרה כשקראתי את הפסוק שלנו. כבר קראתי אותו בעבר, אבל לפתע נראה שהוא מדבר אלי. ברגע ההוא נולדה שיטת הבישור שלנו. דבריו של ישוע הפכו להיות המדריך שלנו להצלת נפשות.

"צא אל הדרכים ואל הגדרות, ופצר בהם לבוא, למען ימלא ביתי"
       (לוקס י"ד 23).

במקום ללכת לאנשים ולגרום להם לומר את "תפילת החוטא" – ואז לנסות לגרום להם לבוא לקהילה, עשינו משהו חדש. הבאנו אותם לקהילה לפני שניסינו לגרום להם להיוושע. וזה עבד! ואז עשינו בעצם את מה שישוע אמר לעשות. אנחנו הפצרנו "בהם לבוא" עוד לפני שנחשפו לבשורה בדרשות שלי.

הרבה אנשים לא באו לקהילה. אבל היו כאלה שכן. וחלקם שמע אותי מלמד ונושע. אבל הם היו אנשים שהפצירו בהם לבוא. ורכשו חברים חדשים בקהילה. והם החלו להפגין נוכחות קבועה בקהילה עוד לפני שנחשפו לבשורה.

כמו שאמרתי, לא כל מי שהזמנו לבוא באמת בא. במשל של ישוע רואים שרב האנשים לא באים. בפסוק 18 כתוב, "ויחלו כולם יחדו להתנצל" על כך שהם לא באים. רב האנשים לא יבואו בכלל. "הפצרנו" בהם לבוא לקהילה שלנו, אבל רק בודדים באמת באו. ביקשנו מהם "לבוא". לבוא לאן? לבוא לקהילה, כמובן! לפי המשל, לאיזה מקום אחר הם יכלו "לבוא"? בפועל רק אנשים ספורים באו לקהילה. הם שמעו דרשות בישור דינמיות. הם ממש אכלו איתנו "סעודה גדולה" – ככתוב בפסוק 16. הם נהנו מארוחה איתנו – שמיד אחריה התקיימה מסיבת יום הולדת קצרה לאחד מחברי הקהילה. היה להם זמן נהדר איתנו במסיבה! ואז היינו מזמינים אותם לבוא שוב ביום ראשון הבא.

רבים מאלה שבאו לא חזרו שוב. אבל היו כאלה שכן באו. ואז הם שמעו את הבשורה, שוב ושוב, מדי כל אסיפה. כעבור זמן מה הם החלו להבין את הבשורה. כעבור זמן נוסף חלקם באו תחת תוכחת חטא ואז חלק החל לבטוח בישוע ונושע. כמה מכם, שנמצאים איתנו כאן הערב, באו לקהילה שלנו באופן הזה? גם אם עדיין לא נושעתם, כמה מכם באו לקהילה שלנו באופן הזה? עמדו בבקשה. (הם נעמדים.) רואים? רב האנשים בקהילה שלנו באו באופן הזה! באתם לקהילה שלנו בגלל שצייתם למשיח. הוא אמר,

"צא אל הדרכים ואל הגדרות, ופצר בהם לבוא, למען ימלא ביתי"
       (לוקס י"ד 23).

"הביאו אותם" – שירו איתי את הפזמון!

הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו אותם משדות החטא;
הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו את התועים אל ישוע.
("הביאו אותם" מאת אלכסינה תומאס, המאה ה-19).

אחרי שהתחלנו להשתמש בשיטת הבישור של המשיח, למדנו בהדרגה דברים נוספים. למדנו להיות בררנים לגבי האנשים שאנחנו מביאים. בהתחלה הבאנו את כולם. אבל הקהילה שלנו נמצאת בלב העיר. אנחנו נמצאים ממש במרכז לוס אנג'לס. יש כאן המון אנשים מאוכלוסיות קשות. חלק היו על סמים. אנחנו לא יכולים לעזור להם יותר מדי. חלק זקנים ומקובעים על אורח חיים ספציפי. גם להם לא הצלחנו לעזור. בימי ישוע הוא אמר להם להביא "את העניים ואת הנדכאים ואת העיוורים ואת הפסחים" (פסוק 21). אבל בימי ישוע האנשים האלה היו הרבה יותר נאורים ורציניים מהאנשים היום. הייתם יכולים להביא אנשים כאלה לקהילה מבלי לחשוש שהם יעשו דברים משוגעים. אבל היום יש הרבה אנשים שהם פראיים ובלתי-נשלטים מדי מכדי להביאם לקהילה. אז גם ישוע עצמו אמר להיות בררן. ישוע אמר לתלמידים שלו,

"אל דרך הגויים אל תלכו, ואל עיר השומרונים אל תבואו. לכו אל הצאן האובדות אשר לבית ישראל" (מתי י' 5, 6).

בהמשך הוא אמר להם להיות בררנים אפילו עוד יותר. ישוע אמר להם להפסיק לבשר לאנשים מסויימים, ואפילו לערים שלמות. הוא אמר,

"וכל אשר לא יקבל אתכם ולא ישמע לדבריכם, ויצאתם מן הבית ההוא ומן העיר ההיא, וניערתם את עפר רגליכם. אמן אומר אני לכם, כי יקל לארץ סדום ועמורה ביום הדין מן העיר ההיא" (מתי י' 14, 15).

המשיח היה בררן וכאלה גם אנחנו צריכים להיות. מישהו אמר, "תפסת מרובה – לא תפסת". גילינו שאנשי קולג' צעירים בגילאי 16 עד 24 הם קהל היעד הטוב ביותר לבישור בשיטה שלנו. רב הקהילה שלנו נבנתה על בסיס קבוצת הגיל הזו. גילינו גם שלסינים צעירים שלומדים בקולג' יש את הסיכוי הרב ביותר להגיע לאמונה. כמובן שאנחנו גם מקבלים כמה בודדים ממקומות אחרים. יש בקהילה שלנו למעלה מ-20 קבוצות אתניות שונות. אבל האחדות של הקהילה נשענת על העובדה שהם עכשיו (או היו) סטודנטים בקולג'. הם לא סתם עוד סטודנטים בקולג'. זהו פלח אוכלוסייה של אנשים צעירים שלא נטלו סמים קשים. הם מהווים את מה שאנחנו מכנים "קבוצת היעד" שלנו. בבישור שלנו אנחנו מתמקדים בהם. בשנים האחרונות התווספו לקהילה שלנו כ-50 אנשים צעירים מהם.

"צא אל הדרכים ואל הגדרות, ופצר בהם לבוא, למען ימלא ביתי"
       (לוקס י"ד 23).

בואו נשיר את הפזמון הזה שוב!

הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו אותם משדות החטא;
הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו את התועים אל ישוע.

אני שומע מבשרים שאומרים שהיום קשה מדי להרוויח אנשים. הם אומרים שמשנה לשנה זה נהיה קשה יותר. הם אומרים שאנחנו חיים באחרית ימים. וזה הופך את הצלת הנפשות מהעולם למשימה קשה מדי. אחרים מספרים לנו שאף אחד לא יתן את מספר הטלפון שלו לאדם זר שהוא פוגש בקולג' או בקניון. אבל התיאוריה שלהם לא מבוססת על עובדות. הם לא בדקו את העניין כמו שאנחנו עשינו. אנחנו יודעים מניסיון, שהרבה צעירים נותנים את שמם הפרטי ואת מספר הנייד שלהם לאדם ידידותי בקולג'. הם עושים את זה כל שבוע. אני לא חושב שהם היו עושים את זה לפני עשרים שנה, ומשם המטיפים מביאים את הרעיון שזה לא יעבוד. הם לא מבינים שנכנסו לעידן חדש עם צ'אט, פייסבוק וכל השאר. הצעירים בני דור המילניום נותנים היום את מספר הטלפון שלהם לאדם זר ידידותי. מאות מהם עושים את זה מדי שבוע באמצעות הקהילה שלנו. אבל צריך להתמקד בצעירים מהקולג', בגלל שאנשים מבוגרים יותר לא יתנו את המספר שלהם. המטיפים חושבים ששום דבר לא יעבוד, ושכל שיטת בישור היא קשה מדי. אבל הם טועים. ישוע אמר,

"שאו עיניכם וראו בשדות, כי כבר הלבינו לקציר" (יוחנן ד' 35).

הקולג'ים, הקניונים והרחובות מלאים באנשים צעירים. ואנחנו צריכים ללכת אחריהם. אנחנו צריכים ללכת אחריהם בקנאה ובנחישות. העיר מלאה בהם. הקציר תמיד רב. הוא תמיד גדל כאשר סטודנטים חדשים מצטרפים לקולג' מידי סמסטר. ישוע אמר,

"רב הקציר והפועלים מעטים; לכן התחננו אל בעל הקציר לשלוח פועלים לקצירו" (מתי ט' 37, 38).

בואו נשיר את זה עוד פעם!

הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו אותם משדות החטא;
הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו את התועים אל ישוע.

זו לא עבודה קלה. נדהמתי לגלות שיש לנו אנשים שחוזרים מבישור עם מעט מאוד שמות ומספרי טלפון. חלקם חוזר מבישור בידיים ריקות לחלוטין. לילה אחד זה הטריד אותי מאוד. האמת היא ששדות הקציר מלאים באנשים צעירים. ישוע אמר שאנחנו צריכים להתפלל שאלוהים "ישלח פועלים לקצירו". חלקכם יוצא לבישור, אבל לא מביא הרבה שמות. אתם לא מביאים הרבה שמות בגלל שאתם לא "פועלים" להביא שמות. הצעירים האובדים נמצאים שם בהמוניהם. אבל אתם לא "פועלים" להביא את השמות שלהם! אפשר לתרגם את "פועלים" ל"עובדים".

כאשר אתם הולכים לבישור, אתם חייבים לעבוד בזה! אתם חייבים לעבוד קשה, אחרת לא תקבלו שמות. אתם חייבים לעבוד קשה בהצלת נפשות כדי להביא הרבה שמות ומספרי טלפון. אני מתפלל שבשבוע הבא אתם תעבדו בזה! אל תתעצלו! אל תתבלבלו! אל תעמדו בצד ותחכו שהזמן יעבור! אתם חייבים לעבוד קשה כדי להביא את השמות שלהם!

"צא אל הדרכים ואל הגדרות, ופצר בהם לבוא, למען ימלא ביתי"
       (לוקס י"ד 23).

בואו נשיר את זה!

הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו אותם משדות החטא;
הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו את התועים אל ישוע.

בבוקר של יום ראשון שעבר נוח סונג נתן דרשה נהדרת. זו הייתה בסך הכל הדרשה השניה שלו. אבל היא הייתה חזקה! נוח סונג אמר,

הבעיה הכי גדולה שהצעירים מתמודדים איתה היום היא הבדידות. אני יודע שזה נכון! אתם יכולים להיות בקהל. אבל אתם לא מכירים אישית את האנשים. אתם יכולים לצאת לדייט, אבל אתם יודעים שזה לא יחזיק מעמד לזמן רב. אתם יכולים להתאהב. אבל זה תיכף ייגמר. אתם יכולים ללכת בקניון, אבל אף אחד לא מכיר אתכם ולאף אחד לא אכפת מכם. אתם יכולים להיכנס לפייסבוק או לצ'אט – אבל אתם יודעים שלאנשים שאיתם אתם מדברים לא אכפת מכם. הם בסך הכל חברים וירטואליים – לא חברים אמיתיים. מהי התשובה לכך? התשובה נמצאת ממש כאן, במשכן הבפטיסטי ה"חדש"! (נוח סונג, "אלוהים שונא בדידות").

כן! נוח צודק! הילדים של היום בודדים! לא רק חלק מהם. כולם חווים בדידות. גשו ישר אליהם. חייכו ואמרו להם "שלום". אל תפחדו! ג'ון קייגן אמר לי, "אנחנו עושים להם טובה בכך שאנחנו מזמינים אותם למסיבה בקהילה שלנו". הוא צודק! אנחנו עושים להם טובה ענקית בגלל שאנחנו מציעים להם את מה שהם צריכים. אתם מה שהם צריכים כדי לטפל בבדידות שלהם. מה שהם צריכים כדי לחיות חיים טובים יותר. מה שהם צריכים כדי למצוא שלום עם אלוהים דרך ישוע המשיח! אתם לא מדברים איתם כמו אנשי מכירות, כמו אנשי מכירות שמנסים לקבל מהם משהו. לא! לא! אתם ממש לא אנשי מכירות! אתם נמצאים בבישור, לא כדי לקחת מהם משהו! לא כדי לעבוד עליהם! לא כדי למכור להם משהו שהם לא צריכים! אתם נמצאים שם כדי לתת להם משהו. לתת להם משהו שהם כל כך זקוקים לו! אתם נמצאים שם כדי להביא אותם למסיבה בקהילה שלנו. אתם נמצאים שם כדי להביא אותם למצוא חברים טובים. אתם נמצאים שם כדי להביא אותם הביתה, לקהילה, כדי שיוכלו לשמוע על ישוע המשיח – ולקבל חינם את מתנת הישועה ואת אהבתו הנצחית!

"צא אל הדרכים ואל הגדרות, ופצר בהם לבוא, למען ימלא ביתי"
       (לוקס י"ד 23).

בואו נשיר את זה!

הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו אותם משדות החטא;
הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו את התועים אל ישוע.

אל תפחדו כשאתם הולכים לבישור! הם צריכים את מה שיש לנו להציע. הם צריכים את זה באופן נואש! אתם עושים להם טובה. אתם נמצאים שם כדי לעזור להם. לתת להם את מה שהם צריכים. לקבל את השמות שלהם כדי שאנחנו נוכל להביא אותם. כדי שאנחנו נוכל לתת להם את האהבה והחברות כפי שמעולם לא הכירו – אהבת אלוהים, האהבה המדהימה של האב, הבן ורוח הקודש – החברות, החום, ההתחברות והשמחה שיש במשכן הבפטיסטי ה"חדש"!

השדות לבנים מרב קציר! בשבוע הבא לכו והביאו הרבה שמות ומספרי טלפון מבישור אישי! בואו איתנו לבישור בימי רביעי בערב! בואו איתנו לבישור בימי חמישי בערב! בואו גם בימי שבת בערב! כן – ובואו גם בצהרי יום ראשון! חיזרו עם ידיים מלאות שמות, לא רק שם אחד או שניים. חיזרו עם המון שמות! אתם יכולים לעשות את זה! אל תפחדו. יש לכם את מה שהצעירים האלה זקוקים לו נואשות! לכו ועשו את זה! לכו ועשו את זה! לכו ועשו את זה!

"צא אל הדרכים ואל הגדרות, ופצר בהם לבוא, למען ימלא ביתי"
       (לוקס י"ד 23).

בואו נעמוד ונשיר את שיר מס' 8. זה "הביאו אותם". שירו אותו, זה שיר מס' 8 בדף השירים שלכם. שירו אותו, ויישמו אותו בשבוע הבא!

האזינו! את קולו את הרועה אני שומע,
   במדבר החשוך והקודר,
קורא לכבשה שסטתה מן הדרך
   הרחק מעדרו של הרועה.
הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו אותם משדות החטא;
הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו את התועים אל ישוע.

מי ילך ויעזור לרועה הטוב הזה,
   יעזור לו למצוא את הצאן האובדות שלו?
יחזיר את האובדים לעדר,
   שם יקבלו מחסה מהקור?
הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו אותם משדות החטא;
הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו את התועים אל ישוע.

שם במדבר אתה שומע את זעקתם,
   שם בהרים השוממים והגבוהים,
האזינו! זה האדון מדבר אליכם,
   "לכו ומצאו את צאני באשר תהיינה"
הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו אותם משדות החטא;
הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו את התועים אל ישוע.
("הביאו אותם" מאת אלכסינה תומאס, המאה ה-19).

האם הדרשה הזו נתנה לכם השראה להביא עוד שמות? האם הערב אתם מבינים את הצורך? האם תאמרו, "כן, ד"ר היימרס, בשבוע הבא אעשה הרבה יותר". אם זה מה שאתם רוצים, אני מבקש מכם לקום ולבוא קדימה. בואו תעלו לבמה או תעמדו לידה! בזמן שאתם באים, אמי תנגן את "הביאו אותם". (הם באים).

ג'ון סמואל קייגן, התפלל בבקשה שאלוהים יעזור לכל אחד מהם להביא יותר שמות בשבוע הבא. (ג'ון קייגן מתפלל). עכשיו נוח סונג יתפלל (הוא מתפלל). ובזמן שאמי מנגנת את הפזמון, שירו אותו בזמן שאתם חוזרים למקומות שלכם.

הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו אותם משדות החטא;
הביאו אותם, הביאו אותם,
   הביאו את התועים אל ישוע.

אתם יכולים לשבת. העבודה העיקרית של ישוע המשיח הייתה להושיע את הנפשות האובדות. ישוע אמר שהוא בא, "לבקש ולהושיע את האובד" (לוקס י"ט 10).

אם עדיין לא נושעתם, אני כאן בשביל לספר לכם שישוע יכול להושיע אתכם. שובו מהחטאים שיש בחייכם ובואו להיות "פנים אל פנים" עם ישוע המשיח – כפי שנוח סונג עשה. ישוע סבל ומת על הצלב. הוא מת במקומכם, כדי לשלם את המחיר על החטא שלכם. הוא שפך את דמו על הצלב כדי לטהר אתכם מכל חטא. אם תרצו לבטוח במשיח, גשו בבקשה הערב לד"ר קייגן או התקשרו אליו למשרד הביתי שלו וקבעו אתו פגישה, כדי שיוכל לייעץ לכם איך להיוושע. שאלוהים יברך את כולכם! אמן.


כאשר אתם כותבים לד"ר היימרס, עליכם לציין מאיזו מדינה אתם כותבים, אחרת הוא לא יוכל לענות לאימייל שלכם. אם הדרשות האלה מברכות אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net. (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים. ניתן להשתמש בהן ללא רשותו של ד"ר היימרס. לעומת
זאת, הדרשות המצולמות של ד"ר היימרס וכל שאר הדרשות המצולמות מהקהילה שלנו מוגנות בזכויות
יוצרים, וניתן להשתמש בהן ברשות בלבד.

קריאת הכתובים לפני הדרשה שנעשתה על ידי מר אבל פרודהום: לוקס י"ד 16-23.
שיר הסולו שבוצע על ידי מר בנימין קינקייד גריפית':
"הביאו אותם" (מאת אלכסינה תומאס, המאה ה-19).