Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.


דברים טובים באים בתפילה

GOOD THINGS COME THROUGH PRAYER
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בערב יום אדוני, ה-5 ביוני, 2016
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, June 5, 2016

"הן אתם הרעים יודעים לתת מתנות טובות לבניכם, אף כי אביכם שבשמים יתן אך טוב לשואלים מאתו?" (מתי ז' 11).

בקטע הנפלא הזה ישוע מעודד אותנו להתפלל. במקור היווני פסוקים 7 ו-8 מופיעים בלשון הווה. המשמעות היא להמשיך לבקש, להמשיך לדפוק. כאשר רוח הקודש באה ושמה צורך כלשהו על ליבכם, זה משא מהאדון. אתם תקבלו תזכורות חוזרות ונשנות להתפלל עבור זה, עד שיגיע מענה מאבינו שבשמיים.

כשחזרתי עם משפחתי מחופשה קצרה במקסיקו, מיד הובאו לפתחי שמונה בעיות גדולות בקהילה שלנו. נדמה היה שלא הייתה דרך להתמודד עם הבעיות הללו. שמתי כל אחת מהן לפני אלוהים בתפילה, מבלי לדעת מה לעשות איתן. אלה היו בעיות עצומות. כמובן שהאויב הטריד את מחשבותיי עם ספקות ופחדים. אבל המשכתי להתפלל, כמו הבחור שאמר לישוע, "אני מאמין, אדוני, עזור-נא לחסרון אמונתי" (מרקוס ט' 24). זו תפילה טובה להתפלל כשאמונתך חלשה, "אני מאמין, אדוני, עזור-נא לחסרון אמונתי" – כדי להתגבר על חוסר אמונתי, כדי לחזק את אמונתי. אז ככה התפללתי עבור שמונה הבעיות הגדולות הללו.

ואלוהים ענה לתפילותיי אחת אחרי השניה. הבעיות שנראו בלתי אפשריות לפיתרון, נפתרו אחת אחרי השניה, כתשובה לתפילה. בעיה אחת, שהתפללתי לפתרונה במשך למעלה מ-15 שנה, נפתרה ביום הראשון האחרון! איזה נס! תודה לאל שממנו מגיעות כל הברכות! בנוסף, כל שמונה הבעיות שדיברתי עליהן, נפתרו אחת אחרי השניה. הבעיה האחרונה נפתרה ממש רגע לפני שהתיישבתי לכתוב את הדרשה הזו! זו הייתה בעיה רצינית. במשך חודשים שלמים היא הייתה כמו עול על ליבי! אבל כשאלוהים פתר אותה, זה נראה כל כך קל! העול הוסר, ואלוהים נתן את הפיתרון בכזאת קלות, שעכשיו זה נראה לי טפשי שהייתי כל כך מודאג מזה!

בואי נפשי, הכיני חליפתך,
   ישוע אוהב לענות לתפילה;
הוא עצמו הזמין אתכם להתפלל,
   ולכן לא יגיד לכם 'לא'.
ולכן לא יגיד לכם 'לא'.

אתה בא כמלך;
   נושא עימך בקשות גדולות;
כי חסדו וכוחו הם כאלה,
   שאין אחד שיוכל לבקש יותר מדי,
שאין אחד שיוכל לבקש יותר מדי!
   ("בואי נפשי, הכיני חליפתך" מאת ג'ון ניוטון , 1725-1807).

כשאני נזכר איך אלוהים ענה לתפילותיי, זה גורם ללבי לשיר! הלב שלי שר בהודיה לאלוהים על המענה לתפילתי! כשאלוהים עונה לתפילה, אתם צריכים להיות זריזים להודות לו!

"הן אתם הרעים יודעים לתת מתנות טובות לבניכם, אף כי אביכם שבשמים יתן אך טוב לשואלים מאתו?"
(מתי ז' 11).

כי חסדו וכוחו הם כאלה,
   שאין אחד שיוכל לבקש יותר מדי,
שאין אחד שיוכל לבקש יותר מדי!

הללויה! הללויה! הללויה! תנו כבוד לאלוהים! תנו כבוד לאלוהים! הוא עונה לתפילה! (מחיאות כפיים)

השנה ראינו תשובות בלתי-רגילות לתפילות. ראינו שתי נשים בגילאי ה-80 שנושעו. ראינו שנים-עשר צעירים חדשים שנושעו בטווח של ימים ספורים זה מזה. ואז רוברט וואנג נושע כשד"ר רסמוסן לימד בבוקר יום ראשון של חג הפסחא. ואז וודי השתחרר מאחיזת שדים – נס חסד אמיתי! ואז ג'סי זקמיצין! הוא הסתכל עלי במבט כועס כשגילה שאני אוהב את טראמפ. אבל תוך זמן לא רב זלגו דמעות מעיניו בזמן שישב בחדר, וד"ר קייגן הדריך אותו לבטוח במושיע! מדהים! רק אלוהים יכל לעשות דבר כזה בחיים שלו! ולנטין הררה לא נראה כמו אחד שיש לו סיכוי! אבל אלוהים גילה לי שהוא ייוושע. וזמן קצר לאחר מכן הוא נושע! מדהים! רק אלוהים יכל לעשות את זה! ואז נתתי מסר שיועד בעיקר למשיחיים. הזכרתי את הבשורה ממש בקצרה. אבל איזו הפתעה זו הייתה לשמוע שתום קסיה נושע אחרי המסר! שכחתי להזכיר גם את הישועה של גב' זאבאלאגה אחרי שג'ון קייגן פשוט הזמין אותה לבטוח בישוע – והיא עשתה את זה – אחרי למעלה מ-35 שנה של ספקות ובלבול! מדהים! רק אלוהים יכל לעשות את זה! השנה נושעו 17 אנשים – ועברה רק חצי שנה! (מחיאות כפיים)

חבריי היקרים, אלוהים הוא אלוהי הניסים! הוא עונה לתפילה! הוא נותן אך טוב לשואלים מאתו! אחים ואחיות יקרים, בואו נמקד את התפילות שלנו לנוכחות אלוהים באסיפות שלנו. אני רוצה שבכל פעם שאתם מתפללים, תבקשו את נוכחות אלוהים. רועה הקהילה שלי בקהילה הסינית היה ד"ר טימותי לין (1911-2009). הוא דיבר הרבה על הצורך להתפלל עבור נוכחות אלוהים בקהילה. ד"ר לין אמר,

     מטרת העל בתפילה היא בקשת הסכמתו של אלוהים לברך אותנו בחסדו, לרפא את החולים, לנחם את האבלים, לספק את צרכיהם של הנזקקים, לשחרר את האסורים, לעזור ללא-מאמינים להאמין, ולמאמינים לגדול, וכן הלאה... למעשה, כל הבקשות הללו הן טיפול בסימפטומים ולא בשורש הבעיה. אדונינו... נתן לנו טיפול בשורש הבעיה – נוכחותו בקרבנו!
     בנוכחותו, כל הבעיות הללו תיפתרנה, החושך יהפך לאור, ואסון יהפוך לשפע... הללו את האדון! הוא הבטיח להיות איתנו בתפילה...מטרת התפילה היא לקבל את נוכחות אלוהים (ד"ר טימותי לין, הסוד לגדילת הקהילה, אף.סי.בי.סי, 1992, עמ' 108, 109).

לכן אני מבקש שבכל פעם שאתם מתפללים, תתפללו לנוכחותו של אלוהים בקהילה שלנו. כשאתם מתפללים בבוקר, אל תשכחו להתפלל עבור נוכחותו של אלוהים בקרבנו. כשאתם מודים לאלוהים על האוכל לפני שאתם מתיישבים לאכול, תגידו לפחות כמה מילים בבקשה לנוכחותו בקהילה שלנו. כשאתם מתפללים עבורי, התפללו לנוכחותו של אלוהים בלימוד שלי. התפללו גם לנוכחותו של אלוהים בזמן שאני מכין את הדרשות במשרד הביתי שלי. כשאתם מתפללים לקציר הסתו, התפללו לנוכחותו של אלוהים בקרבנו. ללא נוכחותו, הבישור שלנו לא יניב שום פרי. כשאתם מתפללים לשירות האינטרנט לעולם, התפללו לנוכחותו של אלוהים בקרב אלה שקוראים את הדרשות, מלמדים מתוכן או צופים בהן בוידאו. כשאתם מתפללים עבור הבישור, התפללו שנוכחותו של אלוהים תהיה עימנו בבישור. כשאתם מתפללים עבור הסולואים של מר גריפית', ועבור השירה הקהילתית שלנו, התפללו לנוכחות אלוהים בשירים. התפללו לנוכחות אלוהים באסיפות התפילה שלנו. התפללו שנוכחות אלוהים תשבור את הלבבות של "ילדי הקהילה" האובדים. אבל אל תעצרו כאן – התפללו שנוכחות אלוהים תשנה את האנשים החדשים שבאים אלינו. לימדו את השמות של האנשים החדשים – והתפללו שנוכחות אלוהים תראה להם את הצורך שלהם במשיח – ושתמשוך אותם למושיע. התפללו שנוכחות אלוהים תקשור את השטן ושדיו. התפללו לנוכחות אלוהים ב'חדר השאלות', אחרי האסיפות. התפללו שנוכחות אלוהים תרפא את החולים, כמו שקרה לגב' רופ ולי. התפללו לנוכחות אלוהים בכל פעילות קהילתית שלנו. התפללו לנוכחות אלוהים בזמן שנוח סונג וג'ון קייגן מלמדים במהלך קציר הסתו. התפללו לנוכחות אלוהים בכל פעם שאני מדבר. התפללו לנוכחות אלוהים בכל פעם שד"ר קייגן מדבר. במשל החבר העיקש ישוע אמר,

"הן אתם הרעים יודעים לתת מתנות טובות לבניכם, אף כי האב מן השמים יתן את רוח הקודש לשואלים מאיתו"
(לוקס י"א 13).

אנחנו תמיד צריכים לבקש את נוכחות אלוהים ורוח הקודש בקרבנו. וזה צריך להדריך אותנו להתפלל שאלוהים יפאר את שמו בקרבנו על ידי תחיה. אני מקווה שבכל פעם שאתם מתפללים, תתפללו שאלוהים ישלח תחיה בקרבנו! כן – בכל פעם! תחיה היא זרם חזק יותר של נוכחותו בקרבנו. אנחנו צריכים גם להתפלל את התפילה של חבקוק,

"ה', פועלך בקרב שנים חייהו, בקרב שנים תודיע; ברוגז רחם תזכור" (חבקוק ג' 2).

"ה', פועלך...חייהו". שיר ישן שתמיד אהבתי מתאר את זה היטב.

גשמי ברכה,
   אנחנו צריכים גשמי ברכה;
טיפות רחמים יורדות סביבנו,
   אבל אנחנו מתחננים לגשמים.
("יבואו גשמי ברכה" מאת דניאל וו. וויטל, 1840-1901).

"טיפות הרחמים" הן 17 או 18 הנפשות שנושעו השנה. אבל "גשמי הברכה" באים כשאלוהים שולח כוח תחיה, במלוא עוצמת הברכה שלו.

אלוהים הוא זה ששולח תחיה. הקהילה יכולה להמשיך הלאה ולהיות טובה. נוכל לראות נפשות שנושעות. נוכחות אלוהים תהיה איתנו. אבל בתחיה הכל מועצם. פתאום התפילות הופכות להיות יותר עוצמתיות. הדרשות הופכות להיות חזקות בצורה מדהימה. תוכחת חטא נהית חזקה יותר. כל אסיפה הופכת להיות 'חדר שאלות' עוצמתי. הדמעות זולגות בזמן שהאנשים מתוודים על חטאיהם. אפילו אלה שכבר נושעו יתוודו על חטאיהם – לעיתים קרובות באופן גלוי מול כולם. הבשורה שהאובדים שמעו במשך שנים הופכת להיות מסר חדש עבורם, מסר שעד כה הם מעולם לא הבינו.

בדרך כלל התחיה מגיעה כאשר כמה אנשים בקהילה מתחילים להרגיש שהם זקוקים למשהו נוסף. שהם לא מרוצים יותר מהשגרה בקהילה. הם מתחילים להתפלל שאלוהים יפעל בקרבם באופן ניסי. המשיחיים התחילו להיות מודעים לכך שהם הרבה יותר קרים ממה שהם חשבו. הם מתוודים שהם חיים כמו העולם. הם מתוודים על החטא שנמצא בליבם. לרב הם מתוודים בפומבי. הם זועקים לאלוהים שיסלח להם ושיחדש אותם. אלוהים עצמו נוגע בקהילה והיא הופכת להיות כמו הקהילה בספר מעשי השליחים.

תפילה נהדרת עבור כוח תחיה ניתנה על ידי ישעיהו הנביא. הוא התפלל,

"לו קרעת שמים ירדת, מפניך הרים נזלו" (ישעיהו ס"ג 19).

אני מקווה שתשננו את התפילה הזו, וממש תשתמשו במילים האלו כשאתם מתפללים עבור תחיה.

ד"ר מרטין לויד-ג'ונס כינה את ישעיהו ס"ג 19 "התפילה האולטימטיבית לתחיה". הוא אמר,

"'לו קרעת שמים ירדת, מפניך הרים נזלו' – ואין בי ספק [לומר] שזו היא התפילה האולטימטיבית בהקשר לתחיה. כמובן שזה תמיד נכון להתפלל שאלוהים יברך אותנו...ושיהיה רב חסד אלינו. זו צריכה להיות התפילה הקבועה שלנו. אבל יש פה משהו שהוא מעבר, ואפשר לראות כאן את ההבדלים בין מה שהקהילה תמיד צריכה להתפלל עבורו לבין התפילה המיוחדת, הבלעדית והדחופה עבור נוכחות רוח אלוהים בתחיה... הוא אומר, 'לו קרעת שמיים'. יש פה תהליך של קריעה. אלוהים מתפרץ פה [בקרבנו]" (ד"ר מרטין לויד-ג'ונס, תחיה, קרוסוויי בוקס, 1992, עמ' 305-307).

התפילה של ישעיהו מופיעה בפזמונו הקטן של שיר שאנחנו שרים לעיתים קרובות,

רוח אלוהים חיים,
   אנחנו מתפללים, בואי, רדי.
רוח אלוהים חיים,
   אנחנו מתפללים, בואי, רדי.
המיסי אותנו, עצבי אותנו, שברי אותנו, כופפי אותנו.
   רוח אלוהים חיים,
אנחנו מתפללים, בואי, רדי.
   ("רוח אלוהים חיים" מאת דניאל אייברסון, 1899-1907;
      שונה על ידי ד"ר היימרס).

כשאתם מתפללים עבור תחיה, שירו את הפזמון הזה, ואז התפללו במילים של ישעיהו ס"ג 19,

"לו קרעת שמים ירדת, מפניך הרים נזלו" (ישעיהו ס"ג 19).

הרי הגאווה, הרי החטא והמרד, הרי חוסר-האמונה ינזלו כשאלוהים יקרע את השמיים וירד להיות בקרבנו.

אז אנחנו חייבים להתפלל לנוכחות אלוהים בכל מה שאנחנו עושים בקהילה. אבל יותר מזה אנחנו חייבים להתפלל לצליחה גדולה יותר של רוח הקודש בתחיה. כשהתחיה מגיעה, היא באה כמעט תמיד בהפתעה. ראיתי תחיה שלוש פעמים בחיי. בפעם הראשונה והשלישית שראיתי תחיה, רוח הקודש באה בכזאת הפתעה, שהופתענו והוכרענו תחת כוח אלוהים! אם אלוהים ישלח לכאן תחיה, אתם לעולם לא תשכחו אותה כל ימי חייכם. במשך חודש אחד תעשה בקהילה שלנו יותר עבודה ממה שנעשה במשך 20 שנה! אני יודע. ראיתי במו עיניי את מה שאלוהים יכול לעשות כשהוא קורע את השמיים ויורד בכוח רב יותר ממה שראינו עד כה. קחו את הדרשה הזו הביתה וקראו אותה כשאתם מתפללים. קודם כל, התפללו לנוכחות אלוהים בכל מה שאנחנו עושים. אחר כך התפללו גם עבור צליחה מוגברת של רוח אלוהים בתחיה.

תמיד התפללו עבור נוכחות אלוהים בכל מה שאנחנו עושים. אבל תפללו גם עבור צליחה גדולה עוד יותר של רוח הקודש בקרבנו בתחיה. ישוע אמר,

"הן אתם הרעים יודעים לתת מתנות טובות לבניכם, אף כי אביכם שבשמים יתן אך טוב לשואלים מאתו?"
(מתי ז' 11).

"אדון, שלח תחיה". שירו את זה!

אדון, שלח תחיה,
   אדון, שלח תחיה,
אדון, שלח תחיה,
   ותן לה לרדת ממך.
("אדון, שלח תחיה" מאת ד"ר ב. ב. מק'קיני, 1886-1952;
      שונה על ידי ד"ר היימרס).

מבקש מכל אחד הערב להתפלל עבור ישועה (כולם מתפללים).

בואי נפשי, הכיני חליפתך,
   ישוע אוהב לענות לתפילה;
הוא עצמו הזמין אתכם להתפלל,
   ולכן לא יגיד לכם 'לא'.
ולכן לא יגיד לכם 'לא'.

אתה בא כמלך;
   מביא עימך בקשות גדולות;
כי חסדו וכוחו הם כאלה,
   שאין אחד שיוכל לבקש יותר מדי,
שאין אחד שיוכל לבקש יותר מדי!

הערב אתם יכולים להיוושע מהחטא. רוח הקודש יכולה לגרום לכם להיות ערים לחטא שלכם. רוח הקודש יכולה למשוך אתכם למשיח, כדי שיטהר אתכם מחטא בדמו היקר. אם תרצו לדבר איתנו על ישועה, לכו עכשיו בעקבות ד"ר קייגן וג'ון קייגן לחלקו האחורי של האודיטוריום. הם יקחו אתכם למקום שקט שבו נוכל לדבר ולהתפלל. אמן.


אם הדרשה הזו בירכה אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net. (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קטע הכתובים שהוקרא לפני הדרשה על ידי מר אבל פרידהום: מתי ז' 7-11.
שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר בנג'מין קינקייד גריפית':
"בואי, נפשי, הכיני חליפתך" (מאת ג'ון ניוטון, 1725-1807).