Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.


הלימוד של ד"ר לין בנושא תפילה ואסיפות תפילה

DR. LIN’S TEACHINGS ON PRAYER
AND PRAYER MEETINGS
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בערב יום אדוני, ה-29 במאי, 2016
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, May 29, 2016

"אך כאשר יבוא בן-האדם, הימצא את האמונה עלי אדמות?" (לוקס י"ח 8).

רב הפרשנים לא מפרשים נכון את הפסוק הזה. למשל, באחת הפרשנויות המפורסמות כתוב, "המצב הכללי בכל העולם יהיה חוסר אמונה". אבל זה לא מה שישוע מדבר עליו בקטע הזה. הוא לא מדבר כאן על הכפירה הכללית באחרית הימים, וישוע גם לא שואל אם יהיו מאמינים אמיתיים כשיחזור. בעצם, ישוע אמר לפטרוס את ההיפך מזה,

"אבנה את קהילתי, ושערי שאול לא יגברו עליה" (מתי ט"ז 18).

בואו נעמוד ונשיר את "כסאות וכתרים יאבדו"! זה בעמוד 4 בדף השירים שלכם, בית רביעי.

ממלכות הארץ אך קמות ליפול,
   רק עדת ישוע נצח לא תיפול;
גם מלאך המוות בה לא יעצור;
   זאת עצת ישוע – היא לא תעבור.
חיילי ישוע, לחזית צאו
   דגל המושיע לפניכם שאו.
("חיילי ישוע, לחזית צאו" מאת סבינה ברינג-גולד).

אתם יכולים לשבת.

במתי ט"ז 18 אנחנו רואים שלא משנה איזו כפירה עמוקה ואיומה תגיע, תמיד יהיו הרבה משיחיים עם אמונה מושיעה כשהמשיח יחזור. הרבה משיחיים אמתיים יילקחו, חלקם בסין ובחלקים אחרים של העולם השלישי, במקומות שיש בהם התעוררות אמיתית היום.

"כי האדון הוא ירד מן השמים בתרועה בקול שר המלאכים ובשופר אלוהים ואז יקומו ראשונה המתים במשיח. אחרי כן אנחנו החיים הנותרים נלקח אתם יחדו בעננים לקראת האדון לאויר ובכן נהיה תמיד עם האדון" (הראשונה לתסלוניקים ד' 16-17).

אפילו בזמן הצרה הגדולה יהיו המוני אנשים שיוושעו.

"המון רב אשר לא יכול איש למנותו, מכל הגוים" (חזון יוחנן ז' 9).

"אלה הם הבאים מן הצרה הגדולה, ויכבסו את שמלותם, וילבינום בדם השה" (חזון יוחנן ז' 14).

ולכן ישוע לא דיבר על היעדר אמונה מושיעה בעת ביאתו, כשאמר,

"אך כאשר יבוא בן-האדם, הימצא את האמונה עלי אדמות?" (לוקס י"ח 8).

לד"ר טימותי לין (1911-2009), שהיה במשך הרבה זמן רועה הקהילה שלי, הייתה הבנה מצויינת של התנ"ך. היה לו דוקטורט בשפה העברית ובשפות הקרובות לה. בשנות ה-50 הוא לימד בבית הספר למוסמכים של אוניברסיטת בוב ג'ונס תיאולוגיה שיטתית, תיאולוגיה תנ"כית, עברית תנ"כית, ארמית תנ"כית, ערבית קלאסית, ופשיטתא. בהמשך הוא שימש בתפקיד נשיא הסמינר הסיני האוונגלי, אחרי שהחליף את ד"ר ג'יימס האדסון טיילור ה-3.

ד"ר לין נתן את הפרשנות האמיתית לפסוק שלנו,

"אך כאשר יבוא בן-האדם, הימצא את האמונה עלי אדמות?" (לוקס י"ח 8).

I. דבר ראשון, חשיבות ההתמדה בתפילה.

ד"ר טימותי לין היה חוקר תנ"ך מצוין, שלימד במספר סמינרים אמריקאים וגם היה נשיא הסמינר הסיני האוונגלי בטאיוואן. הוא היה גם אחד המתרגמים של התנ"ך בגרסת ניו אמריקן סטנדרט. ד"ר לין היה רועה הקהילה שלי במשך 22 שנה. אני יכול לומר, ללא ספק, שד"ר לין היה אחד מרועי הקהילות הכי יעילים שאי פעם הכרתי. כשהייתי חבר בקהילה שלו, ראיתי את התחיה שאלוהים שלח, שנושעו במהלכה מאות רבות של אנשים ובאו לקהילה. ד"ר לין אמר,

המילה 'אמונה' נמצאת בשימוש נרחב בתנ"ך. ניתן לקבוע את המשמעות המדויקת שלה רק לאחר בחינה זהירה של ההקשר שלה. לפני הפסוק הזה מופיע משל, שמלמד אותנו להתפלל תמיד ולא להתייאש [לוקס י"ח 1-8], בעוד שהקטע הבא אחריו [לוקס י"ח 9-14] הוא המשל על תפילות הפרוש והמוכס. בכך ההקשר של הפסוק הזה [לוקס י"ח 8] מראה בבירור שהמילה 'אמונה' מתייחסת כאן לתפילה באמונה. והדברים שאמר אדונינו הם בעצם קינה על אובדן האמונה בקרב הקהילה שלו ערב ביאתו השניה (ד"ר טימותי לין, הסוד לגדילת הקהילה, הקהילה הסינית הבפטיסטית הראשונה של לוס אנג'לס, 1992, עמ' 94-95).

ד"ר לין אמר שנושא המשל בלוקס י"ח 1-8 הוא שהמשיחיים צריכים להתמיד בתפילה ולא לחדול. פסוק 8 מגלה לנו שבאחרית הימים, הימים שבהם אנחנו חיים היום, למשיחיים לא תהיה אמונה לשקוד בתפילה. לכן אפשר להוסיף הערה לפסוק,

"אך כאשר יבוא בן-האדם, הימצא את האמונה [לשקוד בתפילה] עלי אדמות?" (לוקס י"ח 8).

עוד אמר ד"ר לין,

בקהילות רבות אסיפות התפילה ננטשו [או שהפכו למפגשי לימוד תנ"ך של אמצע השבוע, עם תפילה סמלית אחת או שתיים בלבד]. במצב עגום שכזה, מספר לא מבוטל של קהילות מתעלמות לחלוטין מהאזהרה החשובה הזו מתוך מרדף אחר סיפוק-עצמי, ו[לעתים קרובות] גם מבטלות את אסיפות התפילה שלהן. זה באמת סימן לכך שביאתו השניה של האדון קרבה! בימינו, [חברי קהילה] רבים עובדים את הטלוויזיה יותר מאשר את אדונם...זה באמת עצוב!...הקהילות של אחרית הימים מפגינות...אפתיות [חוסר עניין] קיצונית בנוגע לאסיפות תפילה (ד"ר טימותי לין, שם, עמ' 95).

כך בלוקס י"ח 8 רואים את הסממנים להיעדר התפילה בקהילות לפני ביאתו השניה של המשיח, רואים את סממני התקופה שאנחנו חיים בה, סממנים של היעדר תפילה ולא של חוסר מוחלט באמונה מושיעה. היעדר תפילה בקהילות הוא אחד הסימנים לכך שאנחנו חיים באחרית הימים, לפני ביאתו השניה של אדונינו.

"אך כאשר יבוא בן-האדם, הימצא את האמונה [לשקוד בתפילה] עלי אדמות?" (לוקס י"ח 8)

בואו נשיר את "למד אותי להתפלל".

למד אותי להתפלל, אדון, למד אותי להתפלל;
   זוהי זעקת לבי, יום אחר יום;
חפץ אני לדעת את רצונך ואת דרכך;
   למד אותי להתפלל, אדון, למד אותי להתפלל.
("למד אותי להתפלל", מאת אלברט ס. ריץ', 1879-1966).

II. דבר שני, חשיבות אסיפות התפילה.

ד"ר לין הראה שלתפילה של אדם אחד אין את הכוח והסמכות שיש לתפילה משולבת באסיפות תפילה. הוא אמר,

לעיתים קרובות האנשים אומרים שאין הבדל אם מתפללים לבד או בקבוצה, ושזה לא משנה אם מתפללים לבד בבית או יחד עם אחים ואחיות בקהילה. אמירות כאלו הן בקושי נחמתם העצמית של העצלנים או הסבר מתקבל על הדעת של אלה שמתעלמים מכוחה של התפילה! ראו מה אדונינו אומר על צד זה של התפילה:

לעיתים קרובות האנשים אומרים שאין הבדל אם מתפללים לבד או בקבוצה, ושזה לא משנה אם מתפללים לבד בבית או יחד עם אחים ואחיות בקהילה. אמירות כאלו הן בקושי נחמתם העצמית של העצלנים או הסבר מתקבל על הדעת של אלה שמתעלמים מכוחה של התפילה! ראו מה אדונינו אומר על צד זה של התפילה:

"ועוד אומר אני לכם: שנים מכם [בקהילה] כי יהיו לב אחד בארץ, על כל דבר אשר ישאלו בוא יבוא להם מאת אבי שבשמים. כי בכל מקום אשר יאספו שנים או שלושה בשמי, שם אני בתוכם" (מתי י"ח 19-20).

     אדונינו הזכיר לנו באופן נחרץ שהפקת תועלת מהסמכות השמיימית הזו לעולם לא תושג בזכות מאמציו של אינדיבידואל יחיד, אלא רק בזכות מאמץ משותף של הקהילה כולה. במילים אחרות...כאשר הקהילה [מתפללת] בלב אחד...הקהילה יכולה [לקבל את] הסמכות הרוחנית הזו.
     אולם הקהילה באחרית הימים לא מסוגלת לראות את האמת הזו, וגם לא זוכרת כיצד ניתן [לקבל את] כוח אלוהים. איזה אובדן! יש [לקהילה] את הסמכות השמיימית ממעל, אבל לא את הידע לנהל אותה, ועדיין היא רוצה לקשור את פעולת השטן, לשחרר את האסורים ולחוות את נוכחות אלוהים. אבל אבוי, כל זה לא יכול לקרות! (ד"ר טימותי לין, שם, עמ' 92-93).

אז ד"ר לין לימד על החשיבות המוחלטת של תפילת אמונה, והחשיבות המוחלטת של אסיפות התפילה הקהילתיות. בואו נעמוד ונשיר את "למד אותי להתפלל".

למד אותי להתפלל, אדון, למד אותי להתפלל;
   זוהי זעקת לבי, יום אחר יום;
חפץ אני לדעת את רצונך ואת דרכך;
   למד אותי להתפלל, אדון, למד אותי להתפלל.

אתם יכולים לשבת.

III. דבר שלישי, חשיבות התפילה "בלב אחד".

בואו נפתח במעשי השליחים ונקרא בקול רם.

"כל אלה היו שוקדים יחדו בלב אחד בתפילה ובתחנונים, הם והנשים עם מרים אם ישוע ועם אחיו" (מעשי השליחים א' 14).

"כל אלה היו שוקדים יחדו בלב אחד בתפילה ובתחנונים...". ד"ר לין אמר,

בתנ"ך בשפה הסינית המילים "בלב אחד" מתורגמות ל"עם אותו לב ועם אותן מחשבות". לכן, כדי שנוכחות אלוהים תשרה באסיפת התפילה, על הנוכחים לא רק להבין את חשיבות התפילה, אלא עליהם לבוא [לאסיפות התפילה] עם רצון...להעתיר, להתפלל, להפגיע ולהודות לאלוהים בלב אחד. אז אסיפות התפילה יהיו מוצלחות וגם שאר השירות יהיה מוצלח (ד"ר טימותי לין, שם, עמ' 93-94).

כדי להתפלל "בלב אחד" כולנו צריכים לומר "אמן" כשאח אחר מדריך את התפילה. כשכולנו אומרים "אמן", אנחנו מתפללים "בלבד אחד".

שמעתם את הלימוד של ד"ר לין בנושא חשיבות האמונה בתפילה, חשיבותן של אסיפות התפילה הקהילתיות, וחשיבותה של האחדות, "תפילה בלב אחד". ובכל זאת, חלק מהיושבים כאן הערב, לא פוקדים אף אחת מאסיפות התפילה שלנו. אין פלא שהחיים הרוחניים שלכם כל כך משעממים! האם יש כאן כאלה שיאמרו, "רועה, מעתה ואילך אגיע לפחות לאסיפת תפילה אחת?" עצמו את עיניכם בבקשה. אם תעשו את זה, אנא הרימו את ידכם. מבקש מכולם להתפלל שאלוהים יעזור להם לקיים את הבטחתם! (כולם מתפללים).

אם עדיין לא נושעתם, אני מאוד מפציר בכם להגיע לפחות לאסיפת התפילה של יום שבת בערב. עצמו את עיניכם בבקשה. מי יאמר, "כן, רועה, אתחיל להגיע לאסיפת התפילה כל שבת בערב?" בבקשה הרימו את ידכם. מבקש מכולם להתפלל שאלוהים יעזור להם לקיים את הבטחתם! (כולם מתפללים).

המשיח מת על הצלב כדי לשלם עבור החטאים שלכם. הוא שפך את דמו כדי למחות את כל חטאכם. הוא עבר סבל נוראי, מוסמר לצלב, כדי לכפר על חטאכם. הוא קם מן המתים ביום השלישי. עכשיו הוא חי לימין האלוהים. בואו למשיח ותיוושעו מחטאכם.

מי מהלא-נושעים בקרבנו רוצה שנתפלל עבור ישועתו? עצמו את עיניכם עוד פעם. אנא הרימו את ידכם כדי שנוכל להתפלל עבור הישועה שלכם. מבקש מכולם להתפלל שהם יתוודו על חטאיהם ויבואו למשיח, כדי שיטהר אותם בדמו! (כולם מתפללים). בואו נעמוד ונשיר את שיר מס' 7 בדף השירים שלכם, "למד אותי להתפלל", את כל שלושת הבתים!

למד אותי להתפלל, אדון, למד אותי להתפלל;
   זוהי זעקת לבי, יום אחר יום;
חפץ אני לדעת את רצונך ואת דרכך;
   למד אותי להתפלל, אדון, למד אותי להתפלל.

כוח בתפילה, אדון, כוח בתפילה,
   בתוך החטא הצער והדאגה של העולם,
אנשים אובדים וגוססים, נפשות ביאוש;
   הו, תן לי כוח, כוח בתפילה!

את רצוני הרע, אדון, יכול אתה לחדש;
   את טבעי החוטא יכול אתה להכניע;
מלא אותי עכשיו בכוח חדש;
   כוח להתפלל וכוח לעשות!
("למד אותי להתפלל", מאת אלברט ס. ריץ', 1879-1966).

ד"ר צ'אן, הדרך אותנו בבקשה בתפילה עבור מישהו שיוושע הערב! אם תרצו לדבר איתנו על להיות משיחי אמיתי, אנא לכו עכשיו בעקבותיו של ד"ר קייגן, ג'ון קייגן ונוח סונג לחלקו האחורי של האודיטוריום. הם ייקחו אתכם למקום שקט שבו נוכל לדבר ולהתפלל עבור הישועה שלכם.


אם הדרשה הזו בירכה אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net. (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קטע הכתובים שהוקרא לפני הדרשה על ידי מר אבל פרידהום: לוקס י"ח 1-8.
שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר בנג'מין קינקייד גריפית':
"למד אותי להתפלל" (מאת אלברט ס. ריץ', 1879-1966).

מתאר

הלימוד של ד"ר לין בנושא תפילה ואסיפות תפילה

DR. LIN’S TEACHINGS ON PRAYER
AND PRAYER MEETINGS

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן

"אך כאשר יבוא בן-האדם, הימצא את האמונה עלי אדמות?" (לוקס י"ח 8).

(מתי ט"ז 18; הראשונה לתסלוניקים ד' 16-17; חזון יוחנן ז' 9, 14)

I.    דבר ראשון, חשיבות ההתמדה בתפילה, לוקס י"ח 8.

II.   דבר שני, חשיבות אסיפות התפילה, מתי י"ח 19-20.

III.  דבר שלישי, חשיבות התפילה "בלב אחד", מעשי השליחים א' 14.