Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.


איך לדעת את רצון אלוהים

HOW TO KNOW THE WILL OF GOD
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בבוקר יום אדוני, ה-15 במאי, 2016
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, May 15, 2016

"והיו עושי הדבר ולא שומעיו בלבד, לרמות את נפשכם" (יעקב א' 22).

א. וו. פינק (1886-1952) אמר, "יש הרבה 'שומעים' של הדבר, שומעים פשוטים, שומעים מכובדים, שומעים מעוניינים; אבל אבוי! מה שהם שומעים [לא משפיע] על החיים: זה לא מכווין את אורחות [חייהם]. ואלוהים אומר שאלה שאינם עושים את הדבר מרמים את עצמם!...במקום שאין [התמסרות] הולכת וגוברת של הלב והחיים לדבר אלוהים, ידע רב יותר יוביל רק להרשעה גדולה יותר...אלוהים נתן לנו את דברו...כדי להנחות אותנו: כדי שנדע מה הוא רוצה שנעשה" (ארת'ור וו. פינק, "הכתובים וציות", מתוך מרוויחים מהדבר, פרי גרייס ברודקאסטר, קיץ 2015, עמ' 1, 2).

"אלוהים נתן לנו את דברו...כדי להנחות אותנו". אני מסכים לחלוטין עם מר פינק. זה מה שלימדו אותי, אפילו לפני שנושעתי. הקהילה הבפטיסטית בהאנטינגטון פארק, שהלכתי אליה כשהייתי נער, טעתה בנוגע להרבה דברים, אבל לא בנקודה הזו. לימדו אותי שאלוהים מדבר אלינו ומראה לנו את רצונו רק מתוך הכתובים. למדתי לא לחפש את רצון אלוהים ברגשות או בתחושות. מאוחר יותר למדתי את זה במיוחד מרועה הקהילה שלי, ד"ר טימותי לין, וגם מד"ר ג'. ורנון מקג'י. בחסד אלוהים, אני יכול לומר יחד עם כותב המזמור, "נר לרגלי דבריך, ואור לנתיבתי" (תהילים קי"ט 105). במשלי ו' 22 נכתב על דבר אלוהים, "בהתהלכך תנחה אותך, בשכבך תשמור עליך, והקיצות, היא תשיחך". בגלל זה כתוב בפסוק שלנו, "והיו עושי הדבר ולא שומעיו בלבד, לרמות את נפשכם" (יעקב א' 22). הפסוק הזה אומר לנו כיצד נוכל לדעת את רצון אלוהים.

I. דבר ראשון, הפסוק מדבר על אלה שמרמים את עצמם בעניין רצון אלוהים.

אני מדבר על החלק השני של הפסוק, "לרמות את נפשכם". אלה שלא רוצים להיות "עושי הדבר" ירומו. הם לא יוכלו לדעת את רצון אלוהים עבור החיים שלהם. היום זה מאוד נפוץ בקרב האנשים בקהילות. הם מרומים לעיתים קרובות, ולא מסוגלים לדעת את רצון אלוהים עבור החיים שלהם.

הם שוכחים שהשטן הוא רמאי גדול. כתוב בתנ"ך שהשטן מדיח את כל הגויים (חזון יוחנן כ' 3). הוא מכונה "מלשין ושטן, המדיח תבל כולה" (חזון יוחנן י"ב 9). "שטן" פירושו "מתנגד" או "אויב". הוא מתנגד לאלוהים. הטריק הכי ישן שלו הוא לרמות אנשים. הוא "מדיח תבל כולה". המילה היוונית ל"מדיח" היא "פלאנון". פירושה "להוליך שולל", "לפתות", "להטעות", "לפתות ולהוליך שולל". זה מה שהשטן עשה כבר מההתחלה. הוא הדיח את האבות הראשונים שלנו, הוליך אותם שולל, פיתה אותם לאכול מהפרי האסור בגן. הרבה משיחיים היום מתיימרים לחשוב שהם יודעים את רצון אלוהים עבור החיים שלהם. אבל הם הוטעו על ידי השטן. רבים חושבים שרוח הקודש מדריכה אותם, אבל בפועל זה השטן. אסור לכם לשכוח את זה אף פעם. פטרוס השליח דיבר למשיחיים כשאמר, "התעוררו [היו ערניים], שקדו [הזהרו], כי יריבכם [אויבכם] השטן מתהלך...ומבקש את אשר יבלע" (הראשונה לפטרוס ה' 8). ד"ר מקג'י אמר, "אני לא חושב שתוכלו להתנגד לשטן בכוחות עצמכם...אתם צריכים שעוד מאמינים יעמדו איתכם" (דרך התנ"ך; הערה על הראשונה לפטרוס ה' 9). אני חושב שהוא ממש צודק. אם אתם עומדים לבד או שיש לכם התחברות קרובה עם אדם לא-נושע, גם אם יהיה זה אח או אחות בבשר, השטן יפתה ויתעה אתכם. כתוב בתנ"ך,

"הולך את חכמים יחכם; ורועה כסילים ירוע" (משלי י"ג 20).

ההערה בסקופילד היא פרשנות טובה למילה 'כסיל'. כתוב שם (עמ' 678) "'כסיל' בכתובים הוא אף פעם לא אדם מפגר שכלית, אלא דווקא אדם יהיר ועצמאי; אחד שמארגן את חייו כאילו אלוהים לא קיים". אדם יהיר הוא כסיל, אפילו אם הוא חבר קהילה. הקפידו להיות בהתחברות עם אנשים חכמים ולא עם כסילים! השטן עלול להשתמש בכסילים כדי להרחיק אתכם מרצון אלוהים.

בנוסף, אפשר שגם משיחיים שקריים יתעו אתכם. זה נכון במיוחד באחרית הימים. כתוב בתנ"ך,

"אנשים רעים וקוסמים יוסיפו סרה להיות מתעים ונתעים" (השניה לטימותיוס ג' 13).

משיחיים שקריים בהחלט יתעו אתכם ויוליכו אתכם שולל. אבל התשובה לשניה לטימותיוס ג' 13 נמצאת בפסוקים 14 ו-15. דבר אלוהים הוא המדריך הבטוח בימים הרעים הללו. הצמדו לאלה שמצייתים לתנ"ך. אל תקשיבו לאלה ש"מתעים ונתעים".

בנוסף, אתם עלולים להיות מודחים גם על ידי מה שמכונה "הדרכה" של רוח הקודש. היום זו המלכודת העיקרית של אוונגליסטים החדשים. לימדו אותם שכל מחשבה שעוברת להם בראש היא "הדרכה" מרוח אלוהים. רבים מהם מדברים על זה המון. הם אומרים, "אלוהים הדריך אותי לעשות את זה" או "אלוהים הדריך אותי לעשות ככה". שומעים את זה כל הזמן. זה נשמע מאוד רוחני. אתם מתחילים לחשוב שאדם כזה הוא משיחי חזק. אבל התנ"ך מכנה אותם 'כסילים'. כתוב בתנ"ך,

"בוטח בלבו הוא כסיל" (משלי כ"ח 26).

שומעים אותם אומרים, אפילו באמצע הרחוב, "האדון הדריך אותי לעשות את זה". "האדון הדריך אותי לשם". האדון הדריך אותי ללכת". בכל פעם שאתם שומעים את המילים הללו, אתם שומעים אותן מאדם שהוא 'כסיל'.

"בוטח בלבו הוא כסיל" (משלי כ"ח 26).

התנ"ך אומר בפשטות, "אל בינתך אל תשען" (משלי ג' 5). כשהאנשים לא עושים את זה, הם חושפים את עצמם לרמאות, שמחזירה אותנו לפסוק שלנו,

"והיו עושי הדבר ולא שומעיו בלבד, לרמות את נפשכם" (יעקב א' 22).

II. דבר שני, הפסוק מדבר על אלה שבאמת מוצאים את רצון אלוהים.

"והיו עושי הדבר ולא שומעיו בלבד..." (יעקב א' 22).

כדי לשמוע את דבר אלוהים ולקבל ממנו הדרכה, אתם צריכים להיות מוכנים לציית למה שאתם שומעים. מצב השמיעה מתואר הפסוק הקודם, יעקב א' 21.

"לכן הסירו מעליכם כל טינוף ותרבות רעה, וקבלו בענוה את הדבר הנטוע בכם, אשר יכול להושיע את נפשותיכם" (יעקב א' 21).

כדי שיהיה יותר ברור, אצטט גם מהתרגום המודרני.

"לכן היפטרו מכל הטינוף המוסרי והרשע שכה נפוץ, וקבלו בענווה את הדבר השתול בכם, אשר יכול להושיע אתכם" (ניו אינטרנשיונל ורז'ן).

אדם חייב להיפטר מכל הטינוף המוסרי והרשע שכה הנפוץ. זה כולל את הפורנוגרפיה והמרירות. חלק מהגברים מצפים לדעת את רצון אלוהים בשעה שהם משועבדים למחשבות לא-נקיות. חלק מצפים לדעת את רצון אלוהים בעודם מרירים כלפי הוריהם, כלפי רועה הקהילה שלהם או כלפי מנהיגים אחרים בקהילה שלהם. יש להם לב מריר. לאחרים יש התחברות קרובה עם אנשים שפועלים נגד אלוהים ושחיים בעולם. הם אוהבים כל כך את האנשים האלה, שהם שוכחים ש"אהבת העולם איבת אלהים היא" (יעקב ד' 4). אחרים מלאים בקנאה ובגאווה. אתם חייבים להתוודות בפני אלוהים על כל הדברים הללו ולבקש ממנו להסיר אותם מהלב שלכם. רק אז תהיו ענווים מספיק כדי לקבל את דבר אלוהים בתור המדריך שלכם לחיים. רק אז תהיו "עושי הדבר, ולא שומעיו בלבד". ספורג'ן הגדול העיר הערה על הפסוק הזה, "המקרה [של אנשים, שפעם שהעמידו פנים שהם משיחיים, ומתחילים עכשיו להיות סקפטיים] כמעט ואינו משתנה, ולא משנה במה נתחיל, יש איזשהו סוד מרושע בחיים שלהם, שהם מנסים להסתיר אותו מהמצפון שלהם. השטן מנסה לגרום להם להעביר ביקורת חריפה על השירות, בגלל שהבשורה לוחצת חזק על מצפונם האשם, וגורמת להם להרגיש לא בנוח עם חטאיהם. אם אתם רוצים לשמוע את דבר אלוהים מתוך הנאה ורצון לקבל ממנו, עליכם 'להסיר מעליכם על טינוף ותרבות רעה'; בגלל שלדברים האלה יש כבר דיעה קדומה על דבר אלוהים" (צ'. ה. ספורג'ן, "לפני דרשה, תוך כדי דרשה, אחרי דרשה", אם.טי.פי, מס' 1847). אם אתם רוצים לקבל מדבר אלוהים, עליכם להסיר מעליכם כל טינוף. רק אז תוכלו להיות "עושי הדבר". רק כאשר תצייתו לדבר אלוהים תוכלו לדעת את רצונו עבור החיים שלכם. כעת אתן לכם שש דרכים מהתנ"ך לדעת את רצון אלוהים.

1. שוב, וזה הדבר הכי חשוב, כדי לדעת את רצון אלוהים, עליכם לא לבטוח בלבכם. כפי שאמרתי לכם מקודם, התנ"ך מאוד ברור בנושא,

"בוטח בלבו הוא כסיל" (משלי כ"ח 26).

ולמה זה כל כך חשוב? בגלל ש

"עקוב הלב מכל, ואנוש הוא: מי ידענו?" (ירמיהו י"ז 9).

אין פלא שאדם שבוטח בליבו מכונה 'כסיל'.

2. כדי לדעת את רצון אלוהים, עליכם לרצות לעשות את רצון אלוהים, ולא את רצונכם.

"החפץ לעשות רצונו ידע לקחי, אם מאת אלוהים הוא או מנפשי אדבר" (יוחנן ז' 17).

ד"ר ג'ון ר. רייס אמר, "פירוש הדבר הוא שאם אדם בוחר לעשות את רצון אלוהים, אלוהים יגלה לו את רצונו" (הבן של אלוהים, פרשנות לבשורת יוחנן, סורד אוף דה לורד פובלישרז, 1976, עמ' 162). ד"ר הנרי מ. מוריס אמר, "אפשר לקרוא את זה ככה: 'אם אדם רוצה ברצינות לעשות את רצונו, הוא ידע...לכן, תנאי קדם לאימות רצונו של אלוהים הוא, במידה מסויימת...רצון אמיתי לעשות את רצון אלוהים, אפילו אם התשובה מנוגדת להעדפותיו האישיות'" (תנ"ך הלימוד של המגן; הערה על יוחנן ז' 17).

3. כדי לדעת את רצון אלוהים, עליכם להתוודות ולזנוח את חטאיכם.

"מכסה פשעיו לא יצליח; ומודה ועוזב ירוחם. אשרי אדם מפחד תמיד; ומקשה לבו, ייפול ברעה" (משלי כ"ח 13, 14).

4. כדי לדעת את רצון אלוהים, אל תבוזו למוסר של אביכם המשיחי.

"אויל ינאץ מוסר אביו; ושומר תוכחות יערם" (משלי ט"ו 5).

"בן חכם מוסר אב; ולץ לא שמע גערה" (משלי י"ג 1).

5. כדי לדעת את רצון אלוהים, עליכם לציית לעצתם של המנהיגים הרוחניים שלכם בקהילה.

"שמעו אל מנהיגיכם והכנעו מפניהם, כי שוקדים הם על נפשותיכם כעתידים לתת חשבון, למען יעשו זאת בשמחה ולא באנחה..." (עברים י"ג 17).

בתנ"ך הלימוד של הרפורמציה נכתב על עברים י"ג 17, "מנהיגי קהילה נאמנים הם כמו רועים או שומרים נאמנים, שמצלצלים בפעמוני האזהרה של העיר. דאגתם של המנהיגים היא עמוקה ואמיתית, בגלל שמונו לתפקיד על ידי אלוהים ועתידים לתת לו דין וחשבון. כולם יסבלו אם תהיה התנגדות לשירות שלהם".

6. כדי לדעת את רצון אלוהים, עליכם להקדיש את חייכם לאלוהים ולא להידמות לעולם.

"ועתה הנני מעורר אתכם, אחי, ברחמי אלוהים, אשר תגישו את גוויותיכם קורבן חי וקדוש ונרצה לאלוהים. ואל תדמו לעולם הזה, כי אם התחלפו להיות לכם לב חדש לבחון מה הוא רצון האלוהים הטוב והנחמד והשלם" (רומים י"ב 1, 2).

"לב חדש הוא לב שספוג בדבר אלוהים ונשלט על ידו" (תנ"ך הלימוד של מקארת'ור; הערה על רומים י"ב 2).


בואו נעמוד ונשיא את שיר מס' 4 בדף השירים שלכם.

בזמן שאנחנו הולכים עם האדון לאור דברו,
   איזה הדר הוא שופך בדרכנו!
בזמן שאנחנו עושים את רצונו הטוב, הוא עדיין נשאר איתנו,
   וגם עם כל מי שבוטח ומציית.
בטח וציית, כי אין דרך אחרת
   לשמוח בישוע, אלא רק לבטוח ולציית.

לעולם לא נוכל לבחון את תענוגות אהבתו
   עד שאת הכל נניח על המזבח;
בגלל שהחסד שהוא מקרין, והשמחה שהוא מעניק
   שמורים לאלה שבוטחים ומצייתים.
בטח וציית, כי אין דרך אחרת
   לשמוח בישוע, אלא רק לבטוח ולציית.

אז בהתחברות מתוקה לרגליו נשב.
   או שלצידו נלך בדרך;
נעשה את שיאמר, נלך לאן שישלח;
   לעולם לא נפחד, אלא רק נבטח ונציית.
בטח וציית, כי אין דרך אחרת
   לשמוח בישוע, אלא רק לבטוח ולציית.
("בטח וציית" מאת ג'ון ה. סאמיס, 1846-1919).

אנא הישארו לעמוד.

שאול השליח אמר ברומים י' 16, "לא כולם שמעו לקול הבשורה". ד"ר מרטין לויד-ג'ונס אמר, "שימו לב איך שאול אומר את זה. הוא לא אומר שהם לא האמינו בבשורה, אלא שהם לא שמעו בקולה...הבשורה מחכה לתגובה. היא קוראת לפעולה...היא קוראת לציות. הבשורה נועדה להשפיע על כל חייו של האדם. היא נועדה לשלוט, להיות הדבר המרכזי בחיים, כזו שמנהלת את השקפת עולמו של האדם. זו הכוונה במילה ציות...ציות הוא דבר בסיסי, בגלל שמהות החטא היא חוסר ציות לאלוהים" ("בשורת אלוהים וציות").

המשיח קורא לכם לשוב מחטאיכם ולבוא אליו. הוא מת על הצלב כדי לשלם על חטאיכם. הוא קורא לכם לציית לבשורה – הוא קורא לכם לבוא אליו מתוך ציות למצוותיו. אם לא תבואו אליו, אתם לא מצייתים למצוותיו. עליכם להשליך את עצמכם לגמרי ולחלוטין על ישוע המשיח. "זהו ציות לבשורה. זה מה שהופך אותך למשיחי" (לויד-ג'ונס, שם). אם תרצו לדבר איתנו על ציות לבשורה ועל ישועה אמיתית, לכו בבקשה אחרי ד"ר קייגן, נוח סונג וג'ון קייגן לקצה האודיטוריום. בזמן שכל העיניים עצומות עכשיו, לכו בבקשה אחריהם לקצה האולם. הם ייקחו אתכם ל'חדר השאלות', ושם תוכלו לדבר ולהתפלל. אמן.


אם הדרשה הזו בירכה אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net. (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קטע הכתובים שהוקרא לפני הדרשה על ידי מר אבל פרידהום: יעקב א' 21-25.
שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר בנג'מין קינקייד גריפית':
"בטח וציית" (מאת ג'ון ה. סאמיס, 1846-1919).

מתאר

איך לדעת את רצון אלוהים

HOW TO KNOW THE WILL OF GOD

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן

"והיו עושי הדבר ולא שומעיו בלבד, לרמות את נפשכם" (יעקב א' 22).

(תהילים קי"ט 105; משלי ו' 22)

I.    דבר ראשון, הפסוק מדבר על אלה שמרמים את עצמם בעניין רצון אלוהים,
חזון יוחנן כ' 3; י"ב 9; הראשונה לפטרוס ה' 8; משלי י"ג 20;
 השניה לטימותיוס ג' 13; משלי כ"ח 26; ג' 5.

II.   דבר שני, הפסוק מדבר על אלה שבאמת מוצאים את רצון אלוהים, יעקב א' 21;
ד' 4; משלי כ"ח 26; ירמיהו י"ז 9; יוחנן ז' 17; משלי כ"ח 13, 14; ט"ו 5;
י"ג 1; עברים י"ג 17; רומים י"ב 1, 2; רומים י' 16.