Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.


חזיונות בלילה –
דרשת חג הפסחא

VISIONS IN THE NIGHT –
AN EASTER SERMON
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בערב יום אדוני, ה-27 במרץ, 2016
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, March 27, 2016

"במאמר הראשון כתבתי, תאופילוס, על כל אשר החל ישוע לעשות וללמד, עד היום אשר לוקח למרום, אחרי צוותו ברוח הקודש את השליחים אשר בחר בהם. ואשר גם התייצב להם באותות רבות אחרי ענותו, וירא אליהם ארבעים יום, וידבר על מלכות האלוהים" (מעשי השליחים א' 1-3).

ישוע קם מן המתים. אין ספק בכך. הקבר שלו נאטם על ידי הרומאים, וחיילים רומים שמרו עליו. אבל בבוקר יום ראשון של חג הפסחא אלוהים גלל את האבן הענקית ושבר את האיטום הרומי. ואז ישוע יצא החוצה מן הקבר, באור ראשון. הקבר הריק עצמו מהווה עדות לתחייתו מן המתים!

ישוע קם מן הקבר. אין ספק בכך. מאות אנשים ראו אותו חי אחרי תחייתו. שאול השליח אמר, "ואחרי-כן נראה ליותר מחמש מאות אחים כאחד... ואחרי-כן נראה אל יעקב, ואחריו אל כל השליחים. ואחרי כולם נראה גם אלי" (הראשונה לקורינתים ט"ו 6-8). "התייצב להם באותות רבות אחרי ענותו, וירא אליהם ארבעים יום, וידבר על מלכות האלוהים" (מעשי השליחים א' 3).

ד"ר ג'ון ר. רייס אמר,

תארו לעצמכם כמה מדהימה עדותם של מאות אנשים, ממש כך, שראו את ישוע אחרי תקומתו, חלקם פעם אחר פעם [למשך] 40 יום...מאות עדים הסכימו שישוע קם מן המתים. לא נמצא אדם שטען כי ראה את גופתו המתה אחרי [חג הפסחא], וגם לא נמצא אדם שסתר אף לא אחת מן העדויות. העדים [סיפרו ש]הם אחזו במושיע, נגעו בו, הרגישו את עקבות המסמרים בידיו וברגליו, ראו אותו אוכל, התחברו איתו למשך 40 יום...העדות הזו כל כך מדהימה, שרק אלה שממאנים להאמין, דוחים אותן מבלי לבדוק. אין פלא שכתוב בתנ"ך שישוע "התייצב להם באותות רבות אחרי ענותו", מעשי השליחים א' 3 (ד"ר ג'ון ר. רייס, תקומתו של ישוע המשיח, סורד אוף ד'ה לורד פובלישרז, 1953, עמ' 49-50).

הקבר הריק ומאות עדי הראיה הם הוכחות חותכות לתקומתו של המשיח מן המתים.

ובכל זאת, ההוכחה הכי חזקה היא השינוי שהתחולל בחייהם של תלמידי המשיח. החיים שלהם השתנו לחלוטין אחרי שראו את המשיח לאחר תקומתו. הם היו פחדנים שהתחבאו מרב פחד בחדר נעול. אבל אחרי שראו את המשיח שקם לתחיה, הם בישרו באומץ שהוא חי – קם מן המתים! והם שילמו על כך בחייהם!

פטרוס – הוכה כמעט עד מוות, ואז נצלב כשראו הפוך כלפי מטה.
אנדרי – נצלב על צלב בצורת איקס.
יעקב בן זבדי – ראשו נערף.
יוחנן – הושלך לתוך קדירה של שמן רותח ואחר כך הוגלה לאי פטמוס, כשהוא מצולק לכל חייו.
פיליפוס – הוכה ואז מוסמר לצלב.
בר-תלמי – עורו קולף ממנו בעודו בחיים ואז נצלב.
מתי – ראשו נערף.
יעקב, אחיו למחצה של האדון – הושלך ארצה מגג המקדש ואז הוכה למוות.
תדי – נורה למוות על ידי חיצים.
מרקוס – נגרר על ידי עדר סוסים, עד שמת.
שאול – ראשו נערף.
לוקס – תלו אותו על עץ זית, עד שמת.
תומא – נדקר על ידי חניתות ואז הושלך לתוך תנור בוער.

(ספר הקדושים המעונים החדש של פוקס, ברידג'-לוגוס פובלישרז, 1997, עמ' 5-10; גרג לורי, מדוע התחיה?, טינדייל האוס פובלישרז, 2004, עמ' 19-20).

האנשים האלה עברו סבל נוראי, ופרט ליוחנן, כולם מתו בדרכים נוראיות. למה כל זה קרה להם? בגלל שהם אמרו שראו את ישוע המשיח חי אחרי שקם מן המתים! בני האדם לא יסבלו וימותו עבור משהו שהם לא ראו! האנשים האלה ראו את המשיח אשר "התייצב להם באותות רבות אחרי ענותו [מותו], וירא אליהם [ונראה על ידם] [במשך] ארבעים יום" (מעשי השליחים א' 3). כשהיה ממש זקן, וגופו היה מצולק באופן נוראי מהשמן הרותח, יוחנן השליח אמר, המשיח הקם לתחיה הוא אשר "בעינינו ראינו אשר הבטנו ואשר מיששו ידינו" (הראשונה ליוחנן א' 1). אני אומר שאפשר להאמין לאנשים האלה! הם סבלו ומתו בגלל שלימדו שהמשיח קם מן המתים. אנשים לא סובלים ולא מתים עבור משהו שהם לא ראו! האנשים האלה ראו את המשיח, ונגעו בו אחרי שקם מן המתים! ולכן העינויים והמוות עצמו לא עצרו בעדם מללמד על "המשיח הקם מן המתים"!

תומא ראה אותו בחדר,
קרא לו רבו ואדונו,
הושיט את אצבעותיו אל עבר החורים
שנעשו על ידי המסמרים והחרב.
זה שהיה מת, שב לחיות!
זה שהיה מת, שב לחיות!
שבר את שרשראות המוות החזקות והקרות כקרח -
זה שהיה מת, שב לחיות!
   ("שב לחיות" מאת פול ריידר, 1878-1938).

ועכשיו התלמידים פוגשים את ישוע הקם לתחיה בפעם האחרונה. הוא ציווה עליהם לחכות בירושלים עד ש"יטבלו ברוח הקודש". ישוע אמר,

"אבל תשאו גבורה בבוא עליכם רוח הקודש, והייתם עדי בירושלים ובכל יהודה ובשומרון ועד קצה הארץ" (מעשי השליחים א' 8).

וזה מביא אותנו לקהילה שלנו, שממוקמת במרכז לוס אנג'לס, בלב ליבה של העיר. אני אומר, שבחסד אלוהים, יש לנו בקהילה את אחת מקבוצות המשיחיים הטובות בארה"ב! ואת אחת מקבוצות הצעירים המשיחיים הטובות בעולם! אני לא מתבייש להגיד את זה, בגלל שלא אני אחראי לכך. הקרדיט מגיע ל"שלושים ותשעה" – קבוצה קטנה של אנשים עובדים שהקריבו את זמנם ואת כספם כדי להציל את בניין הקהילה הזה מפשיטת רגל, לאחר שפיצול מזעזע בקהילה גרם לעזיבתם של 400 חברי קהילה. הללו את שם ישוע! הוא הוביל אותנו לניצחון!

הקרדיט מגיע גם לצעירים בקהילה שלנו. הם לוחמי תפילה יוצאים מן הכלל. הם מקדישים לתפילה פרק זמן של למעלה משעה – לא למסרים ולא ללימוד תנ"ך, אלא לתפילה – למעלה משעה בכל שבוע. יש לנו גם שתי קבוצות תפילה של בחורים ובחורות צעירות שמתאספות פעמיים בשבוע למשך שעה נוספת, ופונות בתפילה לאלוהים שישלח תחיה בקרבינו. התפילות שלהם נענו בדמות נושעים רבים שבאו מן העולם. כבר בשבעת השבועות של האביב הנוכחי 13 אנשים נושעו בעקבות התפילות שלהם. אחד מהם היה אתאיסט בן 89. אחד היה קתולי בן 86. אחת הייתה אישה שהתנגדה למשיח במשך 40 שנה. אחד היה כבול בכבליו של השטן כל חייו. תשעת האחרים הם כולם צעירים שבאו מהעולם, והגיעו לקהילה שלנו מהקולג'ים שבהם אנחנו מבשרים. הללו את שם ישוע! ככה אנחנו מרוויחים נפשות!

ד"ר דיויד רלסטון לימד בקהילה שלנו בסופ"ש שעבר. הוא שליח וגם המייסד של "משיח לגויים". ד"ר רלסטון העלה לפייסבוק שלו תמונה של הקהילה שלנו – לצד המילים הללו. ד"ר רלסטון כתב,

     אתמול [בשבת] בערב והיום [בראשון] בבוקר לימדתי במשכן הבפטיסטי שבמרכז לוס אנג'לס, היכן שד"ר היימרס הבן הוא רועה הקהילה. אסיפה מדהימה, אין כסאות ריקים, נראה שחצי מהאנשים מתחת לגיל 30!
     בנוסף, כל מילה שנאמרת מתורגמת עבור הקהל מאנגלית לספרדית ולסינית. מסר נהדר, עם הרבה אמירות 'אמן' ומחיאות כפיים במהלך המסר. מדי חודש המסרים של הרועה היימרס נקראים באינטרנט מתוך ממוצע של 120,000 מחשבים מ-210 מדינות שונות – וגם נצפים ביו-טיוב.
     אני לא מכיר אף מטיף בשורה אחר, שמגיע לכל כך הרבה אנשים בכל העולם וכל כך עקבי עם הבשורה.
     אני חושב שהשירות הזה הוא כמו השירות של ספורג'ן בגרסה המודרנית שלו.

הללו את שם ישוע! אלוהים עונה לתפילות בשמו!

הקהילה הזו יקרה בעיני יותר מכל הזהב שבעולם. השירות הכלל-עולמי הזה יקר בעיני מ"נהרות של כסף, ותכשיטים אין ספור". אולי זה נראה בעיניכם כדבר פעוט, אבל הקהילה הזו היא הדבר הכי חשוב עבורי בעולם!

חיי, אהבתי אתן לך,
   אתה שה האלוהים שמת עבורי;
חפץ אני להיות נאמן לעד,
   מושיעי ואלוהי!
אחיה עבורו, שמת עבורי,
   כמה מלאים יהיו חיי!
אחיה עבורו, שמת עבורי,
   מושיעי ואלוהי!
("אחיה עבורו" מאת ראלף א. האדסון, 1843-1901;
      שונה על ידי ד"ר היימרס).

אני לא רק רואה איזה אוצר הקהילה הזו עכשיו – אני גם רואה מה הקהילה הזו צריכה להיות, מה היא חייבת להיות, ובחסד אלוהים, מה שהיא גם תהיה! בחזיונות הלילה אני רואה את כל האודיטוריום הזה מלא עד אפס מקום בצעירים! בחזיונות הללו אני רואה את רוח הקודש יורדת ממעל בגל ועוד גל של התעוררות! אני רואה את הפנים השמחות של הצעירים שמצאו את ישוע המשיח, וראו בו את המושיע והאדון שלהם! בחזיונות הלילה אני רואה צעירים שבוכים, מתפללים, וצועקים משמחה, כמו שעשו המתודיסטים, הבפטיסטים והפרסביטריאנים הקדמונים! אני רואה צעירים שמקדישים את חייהם להטפת הבשורה – וחלקם הולכים להיות שליחים של ישוע המשיח בשדות אחרים! אני רואה קהילה עצומה שפורצת החוצה – עם אהבת אלוהים שזורמת החוצה מהמקום הזה ומגיעה לכל הפינות החשוכות של המדינה והעולם שלנו! אני רואה את ישוע המשיח רם ונישא, ושופך את אהבתו על מאות רבות של נפשות אובדות ובודדות בכל הארץ, דרך השירות של הקהילה הזו! בחזיונות הלילה אני שומע אותם שרים,

אחיה עבורו, שמת עבורי,
   כמה מלאים יהיו חיי!
אחיה עבורו, שמת עבורי,
   מושיעי ואלוהי!

שירו את זה איתי!

אחיה עבורו, שמת עבורי,
   כמה מלאים יהיו חיי!
אחיה עבורו, שמת עבורי,
   מושיעי ואלוהי!

בקרוב אהיה בן 75. אולי לא אספיק לראות את כל הדברים הללו טרם מותי. אבל את חלקם כבר ראיתי – בחזיונות הלילה! מר גריפית', עזור לנו בבקשה לשיר את השיר היפה של גב' כריסטיאנסן, "מלא את כל חזוני". עמדו בבקשה. זה מספר שש בדף השירים שלכם.

מושיע, אני מתפלל, מלא את כל חזוני,
   תן לי רק לראות את ישוע היום;
גם כי תובילני בגיא,
   תפארתך שאינה דוהה תנחני.
מושיע שמיימי, מלא את כל חזוני,
   עד שרוחי תזרח בתפארתך.
מלא את כל חזוני, שאראה
   את דמותך הקדושה משתקפת בתוכי.

מלא את כל חזוני, מלא כל רצון
   עשה שתפארתך לנפשי תשמש השראה
עם שלמותך ואהבתך
   הצף את דרכי באור ממרום.
מושיע שמיימי, מלא את כל חזוני,
   עד שרוחי תזרח בתפארתך.
מלא את כל חזוני, שאראה
   את דמותך הקדושה משתקפת בתוכי.

מלא את כל חזוני, רוקן מחטא
   אשר מאפיל על האור שזורח בפנים.
תן לי לראות את פניך המבורכים,
   לשמח נפשי בחסדך האינסופי.
מושיע שמיימי, מלא את כל חזוני,
   עד שרוחי תזרח בתפארתך.
מלא את כל חזוני, שאראה
   את דמותך הקדושה משתקפת בתוכי.
("מלא את כל חזוני" מאת אויס בורגסון כריסטיאנסן, 1895-1985).

אני מסיים את הדרשה הזו עם מילותיו של שליח גדול לסין ולאפריקה, צ'ארלס ט. סטאד (1860-1931).

חיים רק פעם אחת,
   ואלה יחלפו במהרה.
רק מה שנעשה עבור המשיח
   יישאר.

אף פעם אל תשכחו את המילים האלה כל עוד אתם חיים. חזרו אחריהן איתי.

חיים רק פעם אחת,
   ואלה יחלפו במהרה.
רק מה שנעשה עבור המשיח
   יישאר.

ד"ר קייגן, הדרך אותנו בתפילה בבקשה.


אם הדרשה הזו בירכה אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net. (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קטע הכתובים שהוקרא לפני הדרשה על ידי מר אבל פרידהום: מעשי השליחים א' 1-9.
שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר בנג'מין קינקייד גריפית':
"הסכסוך הסתיים" (תורגם על ידי פרנסיס פוט. 1832-1909).