Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

הפלות וביאתו השניה של המשיח!

ABORTION AND THE SECOND COMING OF CHRIST!
(Hebrew)

מאת ד"ר כ. ל. קייגן
by Dr. C. L. Cagan

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בבוקר יום אדוני, ה-17 בינואר, 2016
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, January 17, 2016

"בבית אבי מדורות רבים; ואם לא כן, הייתי אומר לכם. הנני הלך להכין לכם מקום. והיה כי הלכתי והכינותי לכם מקום, שוב אשוב ולקחתי אתכם אלי, למען תהיו גם אתם באשר אני שם" (יוחנן י"ד 2-3).

מיליונים בסין, באפריקה ובחלקים אחרים של העולם השלישי, בוטחים היום במשיח. התעוררות נשפכת משמיים. אבל בארה"ב ובמערב הקהילות קרות ואין התעוררות.

באירופה ובארה"ב הפנינו את גבינו לאלוהים. ב-1973 בית המשפט העליון בארה"ב אישר לבצע הפלות מלאכותיות. במשך 43 שנה אפשרנו הרג של מיליוני תינוקות מבלי להניף יד כדי לעצור את זה. 58 מיליון תינוקות אמריקאים נרצחו בתוך רחם אימם על ידי הפלה. הארץ שלנו הרגה פי 9 יותר אנשים ממה שהיטלר הרג. האומה הזו נמצאת תחת משפט אלוהים. אפילו אלה המכונים שמרנים לא עומדים נגד הפלות. הקונגרס הרפובליקני אישר תקציב שכולל בתוכו סכומים גדולים מכספי המיסים שלכם לטובת 'הורות מתוכננת', שמוכרת חלקי תינוקות לניסויים. בושה לרפובליקנים! תודה לאל שפרנקלין גראהם התפטר מהמפלגה הרפובליקנית! תודה לאל שהוא אמר, "אין בי תקווה שהמפלגה הרפובליקנית, המפלגה הדמוקרטית או מסיבת התה יעשו את מה שהכי טוב לאמריקה" (http://www.foxnews.com/politics/2015/12/22/evangelist-franklin-graham-slams-quits-gop.html?intcmp=hppop). הרשו לי להבהיר היטב שהמפלגה הדמוקרטית הרבה יותר גרועה מהרפובליקנית. אין תקווה במפלגה הרפובליקנית, במפלגה הדמוקרטית או בכל גוף פוליטי אחר. תקוותנו האמתית היחידה היא במשיח! המשיח אמר, "שוב אשוב". ויש סביבנו הרבה סימנים לשובו.

אני משוכנע שהחטא שאנחנו רואים בקהילות שלנו ובאומה שלנו הוא סימן לכך שביאתו השניה של המשיח קרובה. אבל יש עוד סימן נוסף. היהודים חוזרים לארצם. אלוהים אמר ליהודים "וקבצתי אתכם מכל הארצות, והבאתי אתכם אל אדמתכם" (יחזקאל ל"ו 24). אלוהים אמר להם, "והבאתי אתכם אל אדמת ישראל" (יחזקאל ל"ז 12). הנבואה החלה להתגשם בשנת 1948, כאשר הוקמה מדינת ישראל. כאשר עם ישראל חוזר לארצו – אנחנו יודעים שהסוף קרב! אנחנו רואים את זה לאורך כל חיינו. אנחנו חיים עכשיו בתקופה שקרובה לקץ העולם ולביאתו השניה של המשיח.

אני רוצה היום להסתכל על ביאתו השניה של המשיח ביתר פירוט. כתוב בתנ"ך שביאתו תהיה בשני חלקים. ראשית, הוא יבוא באוויר. אחר כך הוא יבוא לארץ.

I. דבר ראשון, מה יקרה כאשר המשיח יבוא באוויר.

המשיח יבוא באוויר ויקח את המשיחיים אתו לשמיים. כתוב בתנ"ך,

"כי האדון הוא ירד מן השמים בתרועה, בקול שר המלאכים, ובשופר אלוהים. ואז יקומו ראשונה המתים במשיח. אחרי כן אנחנו, החיים הנותרים, נלקח איתם יחדו בעננים לקראת האדון לאויר, ובכן נהיה תמיד עם האדון" (הראשונה לתסלוניקים ד' 16-17).

זוהי בעצם ה"לקיחה". המילה האנגלית ל"לקיחה" מגיעה מהמילה הלטינית שפירושה "חטיפה" או "השגה". כתוב בתנ"ך ש"יקומו ראשונה המתים במשיח", יוקמו מן המתים ויועלו לפגוש את המשיח. אחר כך "נלקח איתם יחדו בעננים לקראת האדון לאויר". כל המשיחיים יקבלו גוף אלמוות. כתוב בתנ"ך,

"אנחנו לא כולנו נישן המוות, אבל כולנו נתחלף. ברגע אחד, כהרף עין, כתקוע השופר האחרון. כי יתקע בשופר, והמתים יחיו בלי כליון, ואנחנו נתחלף" (הראשונה לקורינתים ט"ו 51-52).

"ברגע אחד, כהרף עין" המאמינים יקבלו גוף אלמוות. אנחנו נפגוש את האדון ישוע באוויר ונלקח אתו השמיימה.

מתי זה יקרה? אף אחד לא יודע את היום, כמו שהמשיח אמר, "היום ההוא והשעה ההיא אין איש יודע" (מתי כ"ד 36). כל מי שנותן תאריך לשובו של המשיח הוא נביא שקר! אבל אנחנו יכולים לדעת בערך את תקופת הזמן שבה זה יקרה. כשאנחנו רואים את הופעתם של הסימנים אחד אחרי השני, אנחנו יודעים שאנחנו חיים באחרית הימים.

הרבה אמריקאים חיים בסרט שהם יוכלו להנות מהחיים עם הכסף שלהם, בכיף, ועם סופי שבוע בני שלושה ימים – ואז ביום אחד הם יילקחו מחוף הים או מההרים, מבלי לסבול בכלל. זה בטח יישמע מוזר למשיחיים בצפון קוריאה, ששם הם סובלים כליאה, הרעבה ומוות בגלל האמונה בישוע. זה יהיה בגדר חידה עבור המשיחיים באיראן, עיראק וסוריה, ששם המוסלמים עורפים את ראשיהם אם הם בוטחים בבן האלוהים. אין שום סיבה שעוני, רדיפה ומוות לא יגיעו גם לארה"ב, לפני שהמשיח יבוא באויר. אני אופתע אם משפט אלוהים לא יבוא על מדינה שהורגת את התינוקות שלה.

ורבים מכם יישארו מאחור. המשיח סיפר משל על עשר העלמות. ה"עלמות" לא היו לא-מאמינות מהעולם, אלא נשים מאמינות. חמש מהן היו נושעות, וחמש האחרות היו אובדות. ואז הגיע החתן, המשיח. "ותבואנה הנכונות עמו אל החתונה, ותיסגר הדלת" (מתי כ"ה 10). חמש הנושעות הלכו לפגוש את המשיח. חמש האחרות נותרו מאחור. "ותיסגר הדלת". הן בכו, "אדונינו, אדונינו, פתח לנו" (מתי כ"ה 11). אבל האדון ענה, "לא ידעתי אתכן" (מתי כ"ה 12).

למה שהאדון לא ידע אתכם? בגלל שאתם לא רציתם לדעת אותו! לא רציתם לבטוח בו! החטא שלכם לא נמחה בדם המשיח. המחיר עבור החטא שלכם לא שולם במותו על הצלב. לא קיבלתם חיים מתחייתו. בקטע מהפרק שהקריא מר פרודהום, ישוע אמר, "לא יבוא איש אל האב, בלתי על ידי" (יוחנן י"ד 6). לא בטחתם בישוע, ולכן לא תוכלו להיות עם אלוהים. כאשר תבוא הלקיחה, אתם תישארו מאחור!

II. דבר שני, מה יקרה אחרי שהמשיח יבוא באויר.

בלקיחה המשיח יבוא באויר והמשיחיים יועלו לפגוש אותו שם. המשיח יקח את אנשיו לשמיים. מה יקרה להם?

המשיח דיבר על עצמו כחתן במשל עשר העלמות. הוא אמר, "החתן בא, ותבואנה הנכונות עמו אל החתונה" (מתי כ"ה 10).

"כי באה חתונת השה ואשתו התקדשה. וינתן לה ללבוש בוץ טהור וצח, כי הבוץ הוא צדקות הקדושים. ויאמר אלי, כתוב, אשרי הקרואים אל משתה חתונת השה" (חזון יוחנן י"ט 7-9).

המשיח הוא "שה האלוהים", הנושא חטאת העולם (יוחנן א' 29). אשתו היא המשיחיים מכל הדורות, הלבושים ב"צדקות הקדושים". ישוע חיכה הרבה זמן לחתונתו. ואיזה זמן זה הולך להיות! "אשרי הקרואים אל משתה חתונת השה".

משהו נוסף יקרה בשמיים לפני שהמשיחיים יחזרו לארץ עם אדונם. זה יהיה משפט המאמינים ומתן השכר. זה נקרא "משפט הוימאטוס". פירוש המילה היוונית "וימאטוס" הוא כס המשפט. שאול השליח כתב, "כי כולנו עתידים להיראות לפני כסא דין [וימאטוס] המשיח, למען ישא איש כפועלו בחיי גופו, אם טוב ואם רע" (השניה לקורינתים ה' 10).

זה לא המשפט האחרון של המתים הלא-נושעים, שבו הבלתי מאמינים יישפטו על חטאיהם ויישלחו לאגם האש. זה משפט למשיחיים על מה שעשו בארץ. משפט הזה הוא רק למשיחיים, ככתוב בתנ"ך, "כי לא יוכל איש לשית יסוד אחר, זולתי המוסד שהוא ישוע המשיח" (הראשונה לקורינתים ג' 11). ללא יסוד שהוא המשיח, אתם אובדים ותלכו לגיהנום. אבל אם יש לכם את המשיח, תישפטו על מה שעשיתם עבורו. כתוב בתנ"ך, "ואם יבנה הבונה על היסוד הזה זהב או כסף או אבנים יקרות או עץ או חציר או קש, יגלה מעשה כל איש, כי היום הוא יבררהו" (הראשונה לקורינתים ג' 12-13). אם משיחי בונה חיים מ"זהב או כסף או אבנים יקרות...יקבל שכרו" (הראשונה לקורינתים ג' 12, 14). אבל אם אתם מבזבזים את זמנכם עם "עץ או חציר או קש", מעשיכם "יישרף" ולא יהיה לכם שכר במלכותו (הראשונה לקורינתים ג' 15).

איזה שכר יתן המשיח, ולמה? ישוע לא שכח אתכם. אם אתם עבדו הנאמן, הוא יתן לכם מעמד גבוה במלכותו. הוא יאמר לכם, "הטבת לעשות, עבד טוב ונאמן, כי במעט נאמן היית ועל הרבה אפקידך. בוא לשמחת אדוניך" (מתי כ"ה 21, 23). לאחד הוא יאמר, "אף אתה, היה על חמש ערים" (לוקס י"ט 19). לאחר יאמר, "היה שליט על עשר ערים" (לוקס י"ט 17). משיחיים נאמנים ימלכו בארץ עם המשיח למשך 1000 שנים.

משיחיים יקבלו שכר עבור סבלם. כתוב בתנ"ך, "אם נסבול גם נמלוך אתו, ואם נכחש בו, גם הוא יכחש בנו" (השניה לטימותיוס ב' 12). אלה שמתים כקדושים עבור ישוע יקבלו שכר. המשיח אמר, "היה נאמן עד המוות, ונתתי לך עטרת החיים" (חזון יוחנן ב' 10).

יהיה שכר למשיחיים שמרווחים נפשות. כתוב בתנ"ך, "המשכילים יזהרו כזוהר הרקיע, ומצדיקי הרבים, ככוכבים לעולם ועד" (דניאל י"ב 3). מה פירוש להצדיק מישהו? פירושו להרוויח נפש למשיח!

כאשר תעלו לפגוש את המשיח, זה לא ישנה איזה רכב היה לכם, או כמה כסף היה לכם, או כמה פעמים טסתם לחו"ל. אבל זה כן ישנה אם הרווחתם נפשות! הדבר היחיד שתוכלו לקחת איתכם לשמיים הוא הנפשות שאתם מרוויחים למשיח! התחילו לעבוד כדי להרוויח נפשות! הביאו שמות מהבישור! הביאו אנשים לשמוע את הבשורה! שהמשיח ייתן לכם את עטרת מרוויח-הנפשות!

אבל אם עדיין לא נושעתם, אתם לא תהיו במשפט הזה. לא בטחתם במשיח, שמת כדי לשלם עבור חטאכם. לא בטחתם במשיח, שנתן את דמו כדי לטהר אתכם מחטא. לכן תשארו מאחור לסבול את האש, הכאב, הדם והמוות שיהיו בצרה הגדולה. כאשר תמותו, אתם תלכו לגיהנום. במשפט האחרון, תושלכו לאגם האש. זה מה שיקרה לכם.

III. דבר שלישי, מה יקרה כאשר המשיח יבוא לארץ.

קודם כל המשיח יבוא באוויר וייקח את המשיחיים אתו לשמיים. אחר כך הוא ירד עם המשיחיים לארץ כדי להקים את מלכותו. המשיח עלה השמיימה מהר הזיתים, שבמזרח ירושלים. בשעה שהתלמידים ראו אותו עולה, שני מלאכים אמרו להם,

"זה, ישוע, אשר הועלה מעליכם השמים, בוא יבוא כאשר ראיתם אותו עולה למרום" (מעשי השליחים א' 11).

ישוע עלה מהר הזיתים והוא יחזור באותה הדרך, באופן פיזי, להר הזיתים – והמשיחיים ישובו אליו. כתוב בתנ"ך, "ועמדו רגליו ביום ההוא על הר הזיתים... ובא ה' אלוהי, כל קדושים עמך" (זכריה י"ד 4-5). בלקיחה, המשיח יבוא באוויר, עבור המשיחיים. מאוחר יותר הוא יבוא לארץ, עם המשיחיים. אלה הם שני החלקים של הביאה השניה. כאשר המשיח יבוא לארץ, הוא יקים את מלכותו וימלוך במשך 1000 שנים. כתוב בתנ"ך שהמשיחיים "יחיו וימלכו עם המשיח אלף שנים" (חזון יוחנן כ' 4).

אבל אם לא נושעת, כל הדברים האלה הם לא בשבילך! אתה תפספס את כל זה. מה יקרה לך? משפט, כאב, עינויים ואש! בלקיחה אתה תישאר מאחור. זעם אלוהים יישפך עליך. במהלך הצרה הגדולה אתה תסבול כאב אינסופי. כאשר תמות, אתה תושלך לתוך הגיהנום ו"תיעצב במוקד" (לוקס ט"ז 24). במשפט האחרון, אתה תיגרר מהגיהנום ותיאלץ לשמוע את כל חטאיך מוקראים מספריו של אלוהים. ואחר כך אתה "תושלך באגם האש" כדי להישרף לנצח נצחים (חזון יוחנן כ' 15).

אם לא נושעת, לא תהיה לך לקיחה, לא שכר, לא שמיים ולא מלכות! לא רצית לבטוח במשיח. החטא שלך לא שולם במותו על הצלב. החטא שלך לא טוהר בדמו! אז אתה תיאלץ לסבול בעצמך עבור החטא של עצמך. אז כבר "לא ישאר עוד זבח על החטאים" (עברים י' 26), אלא "ביעותיי הדין העתיד" (עברים י' 27). משפט! אש הגיהנום! לך, לך, לך! אוי, הלוואי וזה לא יהיה ככה. בשמו של ישוע, אמן.


אם הדרשה הזו בירכה אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net. (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קטע הכתובים שהוקרא לפני הדרשה על ידי מר אבל פרידהום: יוחנן י"ד 1-6.
שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר בנג'מין קינקייד גריפית':
"בזמנים שכאלה" (מאת רות קאי ג'ונס, 1902-1972).

מתאר

הפלות וביאתו השניה של המשיח!

ABORTION AND THE SECOND COMING OF CHRIST!

מאת ד"ר כ. ל. קייגן

"בבית אבי מדורות רבים; ואם לא כן, הייתי אומר לכם. הנני הלך להכין לכם מקום. והיה כי הלכתי והכינותי לכם מקום, שוב אשוב ולקחתי אתכם אלי, למען תהיו גם אתם באשר אני שם" (יוחנן י"ד 2-3).

(יחזקאל ל"ו 24; ל"ז 12)

I.    דבר ראשון, מה יקרה כאשר המשיח יבוא באוויר, הראשונה לתסלוניקים ד' 16-17; הראשונה לקורינתים ט"ו 51-52; מתי כ"ד 36; מתי כ"ה 10, 11, 12; יוחנן י"ד 6.

II.   דבר שני, מה יקרה אחרי שהמשיח יבוא באויר, מתי כ"ה 10; חזון יוחנן י"ט 7-9;
יוחנן א' 29; השניה לקורינתים ה' 10; הראשונה לקורינתים ג' 11-15;
מתי כ"ה 21, 23; לוקס י"ט 19, 17; השניה לטימותיוס ב' 12;
חזון יוחנן ב' 10; דניאל י"ב 3.

III.  דבר שלישי, מה יקרה כאשר המשיח יבוא לארץ, מעשי השליחים א' 11;
זכריה י"ד 4-5; חזון יוחנן כ' 4; לוקס ט"ז 24; חזון יוחנן כ' 15; עברים י' 26, 27.