Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

אותות העיתים

SIGNS OF THE TIMES
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בבוקר יום אדוני, ה-27 בדצמבר, 2015
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, December 27, 2015

"חנפים, אתם מכירים את פני השמיים, ואותות העיתים לא תכירו?" (מתי ט"ז 3).

הפרושים והצדוקים היו שתי הקבוצות הדתיות המרכזיות בתקופתו של המשיח. הם דרשו סימן מיוחד מהשמיים. אבל הם כבר קיבלו סימן ועוד סימן – שמוכיח שישוע היה המשיח שלהם. הוא האכיל חמשת אלפים איש – באורח נס הוא הכפיל את חמשת כיכרות הלחם ואת שני הדגים (מתי י"ד 15-21). הוא הלך על המים בים כנרת (מתי י"ד 22-33). הוא ריפא כמויות גדולות של אנשים שנגעו בו (מתי י"ד 36). הוא ריפא את ביתה של האישה הכנענית (מתי ט"ו 21-28). הוא ריפא כמות גדולה של אנשים שהיו עיוורים, משותקים, נכים "ורבים כהמה" (מתי ט"ו 29-31). בפעם השניה הוא האכיל בדרך נס ארבעת אלפים איש – הוא הכפיל שבעה כיכרות הלחם ו"מעט דגים" (מתי ט"ו 32-39).

ניתן להם סימן ועוד סימן – שמראה שישוע היה המשיח שלהם. ולמרות זאת הם עדיין ביקשו עוד סימן. מתיו הנרי, הפרשן האנגלי הגדול, אמר, שהם רצו "אות מן השמיים", אבל לא בגלל שהם רצו להאמין בו. הם רצו "אות מן השמיים" כדי שיוכלו לייחס אותו לשטן, "שר האוויר". הם רצו להראות שהמשיח עבד עבור השטן, ולא עבור אלוהים (הפרשנות של מתיו הנרי לתנ"ך כולו, הוצאת הנדריקסון, הדפסה מחודשת בשנת 1991, כרך ה', עמ' 182).

והמשיח ענה להם,

"דור רע ומנאף מבקש לו אות; ואות לא ינתן לו, בלתי אם אות יונה הנביא..." (מתי ט"ז 4).

אות יונה הנביא היה תקומתו של המשיח מן המתים.

"כי כאשר היה יונה במעי הדג; כן יהיה בן האדם בלב האדמה שלושה ימים ושלושה לילות" (מתי י"ב 40).

כפי שיונה קם לתחיה אחרי שהיה במעיו של הלוויתן, כך יקום גם המשיח באופן פיזי מן הקבר (כמו ד"ר ג'. ורנון מקג'י, דרך התנ"ך, הוצאת תומאס נלסון, 1983, כרך ד', עמ' 69; הערה על מתי י"ב 40). תחיית גופו המת של המשיח היה האות היחיד שהוא הציע להם.

וכעת הגענו לפסוק שהקראנו בהתחלה,

"חנפים, אתם מכירים את פני השמיים, ואותות העיתים לא תכירו?" (מתי ט"ז 3).

מהתבוננות בשמים הם יכלו לחזות את מזג האוויר ביום שלמחרת. אבל הם היו עיוורים רוחנית מכדי להבין את האותות ואת הניסים שעשה המשיח בקרבם.

וככה זה גם היום. בכל מקום סביבנו יש סימנים שמעידים על כך שאנחנו חיים בזמן שקרוב מאוד לקץ העולם, כפי שאנחנו מכירים אותו. הקץ קרוב. זה מוזר, אבל היום יש מעט מאוד לימוד בנושא – בקושי! במשך שנים רבות הנושא הזה היה מאוד פופולרי. בילי גראהם היה מסיים כל כנס שלו בדרשה על האותות.

אבל היום מעט מאוד מטיפים עושים את זה. אני שואל אותם את אותה השאלה שישוע שאל,

"ואותות העיתים לא תכירו?" (מתי ט"ז 3).

למה אתם לא רואים את אותות העיתים? מה מונע מכם לראות שקץ העולם שלנו ממש קרוב? כל אות מצביע על העובדה שהזמן נגמר. סופה של האנושות כולה קרב.

"ואותות העיתים לא תכירו?" (מתי ט"ז 3).

I. הסימן הראשון לסוף הקרב הוא עליית הפגאניזם וההתרחקות מהמשיח בעולם המערבי, ובכל מקום אחר היום.

הייתה ביו.אס.איי טודיי כתבה בשם, "סקר: יותר אמריקאים מתרחקים מן הדת" (יו.אס.איי טודיי, ה-7 במרץ, 2002, עמ' 1A, 1D, 7D). האנשים בארה"ב עוזבים את האמונה המשיחית במספרים דומים לבריטניה, אירופה ומקומות אחרים. אחוז האנשים ב-7 מדינות, שאמרו על עצמם שהם "חסרי דת":

וושינגטון     25%
ורמונט         22%
קולורדו       21%
אורגון         21%
נבאדה         20%
וויומינג       20%
קליפורניה    19%

הדבר שבולט כאן הוא שההיפים הישנים – כהרגלם – מהללים את עצמם במקום להיות בקהילה, ככתוב בעברים י' 25. הם מהללים ועובדים "את הבריה לעבדה תחת בוראה" (רומים א' 25). "ובאמרם חכמים אנחנו [רב דור ההיפים] היו לכסילים" (רומים א' 22).

המשיח אומר לנו שבעולם המערבי האהבה המשיחית האמתית תיעלם ככל שהקץ יתקרב:

"ומפני אשר ירבה הפשע, תפוג אהבת הרבים" (מתי כ"ד 12).

אנשי דור ההיפים הישן הם כיום בני 51 עד 71. ההיפים הזקנים האלה שיקרו לכם, הצעירים. הם סיפרו לכם שאתם יכולים לצאת ולהתחבר לטבע ושאתם לא חייבים לבוא לקהילה. ההיפים הזקנים והמסוממים האלה שיקרו לכם! זה שקר! זה שקר! זה שקר! "אם אין לכם את הקהילה כאם, לא יהיה לכם את האלוהים כאב!" תגידו להם שסיפריאנוס אמר את זה במאה ה-3 לספירה! (200-258 לספירה). תגידו להם שאני מסכים עם סיפריאנוס! הרפורמטור הגדול ג'ון קלווין אמר את אותו הדבר! אם לא תראו בקהילה המקומית שלכם כאם, לא תראו באלוהים את אביכם!

סיפריאנוס נושע בגיל מאוחר. הוא נבחר להיות הרועה של הקהילה הגדולה ביותר באפריקה, בעיר קרתגוס. היו לו חילוקי דעות עם הבישוף של רומא, כאשר טען שצריך להשוות את סמכויותיהם של כל רועי הקהילות המובילים. סטפן, האפיפיור, איים לנדות את סיפריאנוס בעקבות השקפותיו האיתנות בענייני המשמעת בקהילה. הרבה אנשים עזבו את הקהילות שלהם במהלך הרדיפות הקשות של הרומים. סיפריאנוס טען שאסור לתת לעוזבים לחזור לקהילות, מבלי לעבור תהליך קפדני של חזרה בתשובה. האפיפיור סטפן טען שצריך להקל על חזרתם לקהילה של אלה שעזבו בעקבות הרדיפות. סיפריאנוס טען שהם לא צריכים לחזור לקהילה בקלות, אם בכלל. אחרי שהאפיפיור איים לנדות את סיפריאנוס, הוא ניצל מנידוי בכך שנרצח על ידי הפאגאנים, והפך להיות קדוש מעונה. הוא זכור בעבור עמדתו האיתנה בענייני המשמעת בקהילה. סיפריאנוס היה קרוב לראות את הקהילה כקהילה המקומית, שאותה כינה "הקהילה הנראית". הוא הרגיש שאלה שעזבו את הקהילה הנראית עקב רדיפות, צריכים לעבור תקופת מבחן וחזרה בתשובה לפני שתינתן להם האפשרות לחזור לקהילה המקומית שלהם. בנקודה הזו, סיפריאנוס דומה במידה מסויימת לפרוטסטנטים הראשונים. אם האפיפיור סטפן היה מקשיב לו, הכנסיה הקתולית היום הייתה קטנה יותר, אבל חזקה יותר מכפי שהיא היום.

אני משוכנע שאנחנו צריכים דור חדש של מטיפים בפטיסטים שיהיו קפדנים כמו רועה הקהילה הזה בעניינים הנוגעים למשמעת הקהילתית. ואני אומר, במילים של סיפריאנוס וג'ון קלווין, "אם אין לכם את הקהילה כאם, לא יהיה לכם את האלוהים כאב!" (ראו ג'. ד. דאגלאס, המי ומי בהיסטוריה המשיחית, הוצאת טינדייל האוס, 1992, עמ' 186-187). ספרו לכל אחד שאני מסכים עם סיפריאנוס. הוא מת בגלל אמונתו. אני מסכים אתו שאתם צריכים להישאר נאמנים לקהילה המקומית שלכם. אני מסכים אתו ועם ג'ון קלווין הרפורמטור. אנשים שאומרים לכם שאתם צריכים לעזוב את הקהילה שלכם הם שקרנים. אנשים שאומרים לכם שהם משיחיים ללא נוכחות בקהילה ביום ראשון הם שקרנים. "משיחיות" בלי מחוייבות לקהילה המקומית היא סימן לאחרית הימים. זה שקר מהשטן!

"ואותות העיתים לא תכירו?" (מתי ט"ז 3).

II. הסימן השני לקץ הוא הבלבול המנטלי שבא מסמים, צפיה אינסופית בטלוויזיה, שעות של משחקי וידאו, "גלישה ברשת" וצפיה בפורנוגרפיה.

כתוב בתנ"ך שבאחרית הימים האנשים ירדו לרמה נמוכה מזו של חיות בגלל החטא שלהם. כתוב בתנ"ך,

"וזאת תדע כי באחרית הימים יבאו עתים קשות: כי יהיו האנשים...זוללים ואכזרים" (השנייה לטימותאוס ג' 1-3).

אפשר למצוא את המילה היוונית ל"קשות" רק במקום אחד נוסף בברית החדשה, בסיפור של האיש אחוז השדים מארץ הגדריים. נאמר לנו שהוא היה "רגזנים מאוד" (מתי ח' 28). המילה היוונית ל"אכזריים" היא אותה מילה ל"קשות" באגרת השניה לטימותיוס ג' 1. המילה היא "חָלֶפִּי", ופירושה "מסוכן, עצבני, אכזרי" (סטרונג). מספר הולך וגובר של אנשים הופכים להיות כאלה – "מסוכנים, עצבניים ואכזריים". אנחנו רואים את זה כל יום בחדשות.

אתם זוכרים את הדיווח בחדשות על האישה בפורט וורת' בטקסס? היא הייתה עוזרת אחות. היא נטלה סם "אקסטזי". היא פגעה בגבר עם מכוניתה ונהגה את כל הדרך לביתה כשפניו תקועים בתוך השמשה המנופצת שלה. היא נכנסה לחניון המקורה שלה וסגרה את הדלת. הגבר נשאר לשכב כשפניו תקועים בתוך השמשה למשך שלושה ימים, ובזמן הזה הוא גסס לאיטו מאובדן דם. מספר פעמים ביום האישה יצאה לראות אם הוא כבר מת. כעבור שלושה ימים, לאחר שבסופו של דבר הוא מת, היא דחפה את גופתו לתוך תא המטען של מכוניתה וזרקה אותה בפארק. התובע של מחוז טאראנט שבטקסס אמר, "אכזריות היא מילה לא מספיקה. חסרת לב? לא אנושית? אולי ברגע זה הגדרנו מחדש חוסר אנושיות" (לוס אנג'לס דיילי ניוז, ה-8 במרץ 2002, עמ' 1). צריך לזכור שהאישה הזו הייתה עוזרת אחות. יש לציין שהאישה הזו ראתה את עצמה כמשיחית. אז עכשיו יש לנו רוצחים בדם קר שקוראים לעצמם משיחיים! אל תאמינו לזה! משיחיים אמיתיים לא מתנהגים ככה!

אתם לא יכולים ליטול "אקסטזי" או כל סם אחר אפילו פעם אחת מבלי להסתכן בלהפוך להיות אחוזי שדים. אנשים אחוזי שדים הם אכזרים, מסוכנים וחסרי מעצורים. הרחובות היום מלאים באנשים אחוזי שדים. הם נמצאים בכל מקום בטלוויזיה ובסרטים. הסרטים היום מלאים בערפדים, זומבים, רוצחים, עינויים, דם וזוועות אחרות. כל שנה זה הולך ונהיה גרוע יותר! האמריקאים נהיו צמאי דם כמו הרומים העתיקים – שהשליכו משיחיים לגוב האריות – והריעו בקולוסיאומים בזמן שהמשיחיים נקרעו לגזרים! דור שלם הפך להיות מושפע משדים. רבים מהאנשים אחוזי השדים הללו יעשו את כל שביכולתם כדי לגרום לכם לעזוב את הקהילה המקומית שלכם. הרבה מהאנשים שעזבו את הקהילה שלנו מלפני 20 שנה, תקפו אותנו באינטרנט, והתנהגו כמו אחוזי שדים. אני משוכנע שחלקם היו נתונים תחת השפעתו הישירה של השטן. נאלצנו לערב את האף.בי.איי כדי לעצור את ההתקפות שלהם! אין להם יראת אלוהים. אבל האף.בי.איי עצר אותם! תודה לאל! כתוב בתנ"ך,

"המלטו נא מן הדור העיקש [חסר כל היגיון, לא ישר, מעוות, סטרונג] הזה" (מעשי השליחים ב' 40).

חוסר היציבות המנטלי והאכזריות השטנית של הרבה אנשים היום הם סימנים לכך שהקץ קרוב.

"ואותות העתים לא תכירו?" (מתי ט"ז 3).

III. הסימן השלישי לקץ הוא התגברות הטרור בעולם.

כותרת שהייתה בטיים מגזין:

נשק [גרעיני] בעצמה של 10 קילו-טון שמתפוצץ בעיר ניו-יורק? זה לא קרה. אבל זה יכול לקרות.

שישה חודשים אחרי ה-11 בספטמבר, ארה"ב [הייתה] נואשת במאבקה לתקן מערכת כושלת לפני שתגיע מתקפה נוספת. ובזמן שהסוכנים שלנו מנסים להדק את המצוד, תחקיר של הטיים מעלה את השאלה, האם נוכל לעצור את ההתקפה הבאה? (ה-11 במרץ, 2002, עמ' 24-25).

מגזין הטיים לא בטוח שנוכל להגן על עצמנו. נכתבה הסתיימה במילים, "עכשיו יצאנו למתקפה. השאלה הגדולה היא אם עשינו זאת בזמן" (שם, עמ' 37). מגזין הטיים ממשיך לספר לנו,

המומחים אומרים שהמחבלים מנסים למצוא דרכים לזרוע חורבן בארה"ב, שעדיין לא עושה את כל שביכולתה כדי להגן על עצמה מפני מתקפה.

[המחבלים בונים] פצצות מלוכלכות שעלולות להפיץ קרינה באזורים נרחבים וליצור פאניקה (שם, עמ' 26-27).

האם קיצונים מוסלמים יפוצצו פצצות רדיואקטיביות בניו יורק או בלוס אנג'לס? הטיים סבור שיש סיכוי לכך. לסוכנות הידיעות הבריטית, רויטרס, הייתה כותרת מפחידה, "ידיעות מצביעות על כך שהעולם מוצף בחומר גרעיני גנוב" (ה-6 במרץ, 2002, www.reuters.com).

ד"ר לודמילה זייצבה מאוניברסיטת סטנפורד אמרה, "זה באמת מפחיד". חוקרים בינלאומיים ליקטו וערכו את מה שלדבריהם הוא מסד הנתונים המלא ביותר בעולם אודות חומר גרעיני אבוד, גנוב או שנמצא במקום הלא-נכון – המתאר הצפה של העולם באורניום ברמה צבאית ובפלוטוניום שאין להם אבא ואמא. בסוכנות רויטרס אמרו, "העובדות מצמררות" (שם). ממש עכשיו איראן מייצרת נשק גרעיני כדי לתקוף את ארה"ב וישראל. מי יעצור אותם? לא אובמה ולא הילרי קלינטון! הם עשו עסקה עם איראן שתאפשר לה להתקדם בייצור הנשק גרעיני! שאלוהים יעזור לנו! עם סוג כזה של מנהיגות אנחנו נמצאים היום במצב מסוכן!

האם העולם יתאדה בסופת אש גרעינית? כתוב בתנ"ך:

"וירק המלאך הרביעי את קערתו על השמש ויינתן לו ללהט את בני האדם באש: וילהטו בני אדם בחום גדול" (ההתגלות ט"ז 8-9).

מה היה קורה אם אלוהים היה מרשה לאיראן ליצור סופת אש שכזו? מה יקרה לכם אם לוס אנג'לס תישרף בשואה גרעינית? מה תעשו כשהעולם יעלה באש? איפה תסתתרו כשנותקף בפצצות גרעיניות?

בצעירותו בילי גראהם אמר את הדברים הבאים בנוגע לאש המשפט:

כאשר הנביאים מדברים על אש במשפט שיבוא על העולם, או כאשר פטרוס מזכיר את האש שתבוא בסוף הדור הזה, לא סביר שהם התכוונו לאש של שריפה. זו יכולה להיות אש של ביקוע גרעיני, שחרור כוח גרעיני ע"י ביקוע האטום...כנראה שזו תהיה אש המשפט שתבוא על העולם המרושע (בילי גראהם, עולם עולה באש, הוצאת דאבלדיי, 1965, עמ' 246-247).

כשזעמו של אלוהים ייפול במשפט שיבוא על לוס אנג'לס, מה תעשו כדי להימלט? איפה תסתתרו כשקיצונים מוסלמים יפוצצו פצצות "מלוכלכות" בערים שלנו, ויהפכו אותן לגיהנום עלי אדמות?

אין אדם לא נושע שיהיה מוכן לאש שאלוהים ישלח על הארץ באחרית הימים. הדרך היחידה להיות מוכן היא להתחיל ללכת לקהילה שמאמינה בתנ"ך, כמו שלנו, ולהיות נוכח בכל אסיפה. הקשיבו לדרשות כאילו חייכם תלויים בהן. ואז, וודאו, תהיו לגמרי בטוחים, שנושעתם – ושאתם לא עוד חבר קהילה אובד.

זו הסיבה שאתם צריכים לבוא ישר לישוע המשיח, המתווך בין האדם החוטא והאלוהים הקדוש. המשיח מת מוות נוראי על הצלב כדי לשלם את המחיר על החטא שלכם. הוא שפך את דמו על הצלב כדי שחטאיכם יימחו. אחר כך המשיח קם באופן פיזי מן המתים ועלה חזרה השמיימה, שם הוא יושב עכשיו לימין אלוהים. כדי להיוושע אתם חייבים לבוא למשיח, בכבודו ובעצמו. כדי להיוושע אתם חייבים לבטוח בישוע. ולאחר מכן תיכנסו למלוא ההתחברות בקהילה הבפטיסטית לפי הברית החדשה, ותיטבלו במסגרת הזו. רק לאחר שנושעתם, אתם תהיו מוגנים, כאשר אש המשפט תשרוף את העיר הרעה הזאת. בטחו במשיח. עשו זאת עכשיו – כל עוד יש זמן! אמן.


אם הדרשה הזו בירכה אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net. (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קטע הכתובים שהוקרא לפני הדרשה על ידי מר אבל פרידהום: מתי ט"ז 1-4.
שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר בנג'מין קינקייד גריפית':
"בזמנים שכאלה" (מאת רות קאי ג'ונס, 1902-1972).

מתאר

אותות העיתים

SIGNS OF THE TIMES

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן

"חנפים, אתם מכירים את פני השמיים, ואותות העיתים לא תכירו?" (מתי ט"ז 3).

I.    הסימן הראשון לסוף הקרב הוא עליית הפגאניזם וההתרחקות מהמשיח בעולם המערבי,
ובכל מקום אחר היום, עברים י' 25; רומים א' 25, 22; מתי כ"ד 12.

II.   הסימן השני לקץ הוא הבלבול המנטלי שבא מסמים, צפיה אינסופית בטלוויזיה,
שעות של משחקי וידאו, "גלישה ברשת" וצפיה בפורנוגרפיה,
השניה לטימותיוס ג' 1, 3; מתי ח' 28; מעשי השליחים ב' 40.

III.  הסימן השלישי לקץ הוא התגברות הטרור בעולם, חזון יוחנן ט"ז 8-9.