Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

השחיתות המוחלטת שלכם

YOUR TOTAL DEPRAVITY
(Hebrew)

מאת ד"ר כ. ל. קייגן
by Dr. C. L. Cagan

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
ביום שבת בערב, ה-17 באוקטובר, 2015
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Saturday Evening, October 17, 2015

המין האנושי הוא "תחת החטא". זה כתוב בהרבה מקומות בתנ"ך. כתוב בתנ"ך שאנחנו "מתים בפשעים" (אפסים ב' 5). נאמר עלינו "מתים הייתם בפשעיכם וחטאתכם" (אפסים ב' 1). שאול השליח כתב, "החטא השוכן בקרבי" (רומים ז' 20). כולנו נמצאים במצב נורא. אתם במצב נורא.

המצב הזה נקרא שחיתות מוחלטת. כל אחד מושחת באופן מוחלט. אתם מושחתים באופן מוחלט. הערב אנחנו נראה מה לא נחשב לשחיתות מוחלטת ולאחר מכן נראה מה כן.

I. דבר ראשון, מה לא נחשב לשחיתות מוחלטת.

שחיתות מוחלטת היא לא החטאים שעשיתם באופן אישי. אל תטעו – כבר עשיתם הרבה חטאים, והם נוראיים. כתוב בתנ"ך, "כל חטא פשע [עבירה] בתורה הוא" (הראשונה ליוחנן ג' 4). כאשר אתם עוברים על תורת אלוהים, אתם חוטאים.

כשאלוהים אומר לא לעשות משהו, ואתם עושים אותו, אתם חוטאים. כתוב בתנ"ך, "לא תענה ברעך עד שקר [לא תשקר]" (שמות כ' 16). אתם יודעים שאסור לכם לשקר, אבל בכל זאת אתם עושים את זה. אתם חוטאים כנגד אלוהים. כתוב בתנ"ך, "לא תגנוב" (שמות כ' 15). כאשר אתם גונבים אתם חוטאים לאלוהים.

כשאלוהים אומר לעשות משהו ואתם לא עושים את זה, אתם חוטאים. ישוע אמר, "ואהבת את ה' אלוהיך בכל לבבך, ובכל נפשך, ובכל מדעך" (מתי כ"ב 37). ובכל זאת, במשך שנים חייתם את החיים כשאלוהים לא היה חשוב לכם. בכל פעם שפספסתם את אסיפת הקהילה ביום ראשון, עברתם על המצווה הזו. חטאתם.

כתוב בתנ"ך, "לא תנאף" (שמות כ' 14). וישוע אמר, "כל המסתכל באישה לחמוד אותה, נאוף נאפה בלבו" (מתי ה' 28). בכל פעם שאתם צופים בפורנוגרפיה במחשב שלכם, אתם חוטאים בחטא הנורא הזה.

כתוב בתנ"ך, "כבד את אביך ואת אימך" (שמות כ' 12). לא כתוב לכבד אותם אם הם מאמינים, או אם הם אף פעם לא טעו – כתוב פשוט לכבד אותם. בכל פעם שאתם עוברים על המצווה הזו, אתם חוטאים. הערב יש בניכם כאלה שממש שונאים את אביהם או את אימם. זה חטא נוראי.

יש לכם רשימה ארוכה ונוראית של חטאים. הרשימה הזו תהיה בסיס להרשעתכם במשפט האחרון. כתוב בתנ"ך, שכל דבר שאתם עושים, אומרים או חושבים נרשם אצל אלוהים – ב"ספריו" של אלוהים. במשפט האחרון, "ישפטו המתים מן הכתוב בספרים כמעשיהם" (חזון יוחנן כ' 12). אתם תעמדו לפני אלוהים. כל מה שעשיתם במהלך החיים ייקרא בקול רם מול כולם. כתוב בתנ"ך, "אבל רכי הלב [אלה שחוששים יותר מדי ממה שאנשים אחרים יגידו], ואשר אינם מאמינים, והמגואלים, והמרצחים, והזונים [פּוֹרְנִיס ביוונית, אלה שצופים בפורנוגרפיה, או שמקיימים יחסי מין מחוץ לנישואין] והמכשפים, ועובדי האלילים, וכל המשקרים [כל אלה שמשקרים – האם אי פעם שיקרתם?], חלקם האגם הבוער באש וגופרית, אשר הוא המוות השני" (חזון יוחנן כ"א 8). אתם תתביישו בעצמכם. אתם תושלכו לאגם האש.

לא יעזור לכם לומר שאתם אנשים טובים כמו רב האנשים. לא יעזור לכם לומר שאתם "בן אדם נחמד". אתם יודעים שאתם חוטאים. גם אלוהים יודע את זה. לא יעזור לכם לומר שיש מישהו שיותר גרוע מכם. שניכם תושלכו לאגם האש.

לא יעזור לכם לוותר על כמה חטאים ולנסות להיות אדם טוב יותר. חטאי העבר שלכם כבר כתובים בספריו של אלוהים. אפילו אם לא חטאתם יותר אף פעם, עדיין תושלכו לאגם האש על מה שכבר עשיתם. לא יעזור לכם לומר שהייתם יכולים להיות גרועים יותר. אתם כבר רעים מספיק. אתם בצרה צרורה, ואין לכם מה לעשות כדי להינצל.

התיעוד של חטאיכם הוא נוראי. אבל זו לא המשמעות של "שחיתות מוחלטת". התיעוד של חטאיכם אינו בר השוואה לרשע ולאימה של טבעכם החוטא. המעשים הרעים שאתם עושים נובעים מתוך הטבע החוטא שלכם. ישוע אמר, "כי מקרב האדם, מליבו, יוצאות המחשבות הרעות, נאוף, וזנה, ורצוח, וגנוב, ואהבת בצע, ורשעה, ורמיה, וזוללות, ועין רעה, וגידוף, וזדון, וסכלות: כל הרעות האלה מקרב האדם הן יוצאות" (מרקוס ז' 21-23). פירוש המילה "מקרב" היא "מבפנים". הפסוק הזה מדבר על מה שקורה אצלכם בפנים. אתם לא סתם עושים את הרע, אתם רעים. אתם עושים דברים רעים בגלל שאתם רעים. אתם לא סתם עושים חטאים, אתם חוטאים. אתם עושים חטאים בגלל שאתם חוטאים. הדברים שאתם עושים נובעים ממי שאתם. וזה מוביל אותנו לנקודה הבאה.

II. דבר שני, מה כן נחשב לשחיתות מוחלטת.

שחיתות מוחלטת מתייחסת לאיך שאתם. כלומר, אם אתם חוטאים ומושחתים מבפנים. זו הסיבה שעשיתם את המעשים שעשיתם. זה נבע מהטבע שלכם. כתוב בתנ"ך שאתם, "בני-רוגז בטבענו" (אפסים ב' 3). ככה אתם. ירשתם את הטבע החוטא הזה מאביכם הראשון, אדם. הוא חטא, והעביר את החטא למין האנושי כולו, להוריכם ואז גם לכם. זו הסיבה שהמחבר של תהילים כתב, "הן בעוון חוללתי, ובחטא יחמתני אמי" (תהילים נ"א 7). עכשיו גם אתם חוטאים. זה כל מה שאתם. תמיד תישארו כאלה. זה הכי טוב שאי פעם תוכלו להיות.

שחיתות מוחלטת פירושה שאתם נמצאים במצב קבוע של חטא ואינכם יכולים לצאת ממנו. כתוב בתנ"ך שאתם "מתים בפשעים" (אפסים ב' 5). אתם "מתים הייתם בפשעיכם וחטאתיכם". בפסוק שלנו כתוב שאתם "תחת החטא" (רומים ג' 9). אתם משועבדים לחטא. ישוע אמר, "כל עושה חטא, עבד [דוּלוֹס ביוונית] הוא לחטא" (יוחנן ח' 34). שאול השליח אמר שאתם "עבדי החטא" (רומים ו' 20). אתם לא ילדי אלוהים. אתם שייכים לשטן. אתם נתונים ב"רשת השטן אשר צדם בה לרצונו" (השניה לטימותיוס ב' 26).

בתוך ליבכם, במרכז שלכם, אתם אויבים של אלוהים. התנ"ך אומר את זה. כתוב, "מחשבת הבשר [הבלתי נושע] רק שנאת אלהים היא" (רומים ח' 7). בגלל זה אתם אנוכיים. בגלל זה אתם מסרבים לעשות את מה שאלוהים רוצה, ובפנים אתם רוצים לעשות משהו אחר. אפילו אם אתם לא אומרים כלום בקול רם, אתם מתנגדים לזה בפנים, בגלל שבתוך הלב שלכם אתם אויבים של אלוהים. אתם נגד אלוהים.

אתם לא תוכלו להבין דברים רוחניים, גם אם תנסו. כתוב בתנ"ך, "הן האדם הטבעי איננו מקבל את דברי רוח אלהים, כי המה סכלות לו ולא יוכל להבינם, באשר המה נדונים בדרך הרוח" (הראשונה לקורינתים ב' 14). בגלל זה אין טעם לשאול, "איך אני בוטח בישוע"? זה לא משהו שאתם יכולים ללמוד!

מחשבותיכם ויצר לבכם לא מוסרי. כתוב בתנ"ך, "כי יצר לב האדם רע מנעריו" (בראשית ח' 21). גם מחשבותיכם רעות. ככה אתם מפנים, ואין לכם מה לעשות כדי לשנות את זה.

אתם לא יכולים לשנות את עצמכם או להפוך את עצמכם לטובים. כתוב בתנ"ך שאתם לא יכולים! כתוב שהאדם האובד, "לא תשתעבד לתורת האלהים, ואף לא תוכל" (רומים ח' 7). אתם לא יכולים להיות טובים. כבר ניסיתם, ונכשלתם. נכשלתם שוב ושוב. ואתם תמיד תיכשלו.

אתם לא יכולים לשנות את הטבע שלכם – את איך שאתם מבפנים. כתוב בתנ"ך, "היהפוך כושי עורו, ונמר חברבורותיו? גם אתם תוכלו להיטיב, למודי הרע" (ירמיהו י"ג 23). אתם לא יכולים לשנות את עורכם. הנמר לא יוכל לשנות את חברבורותיו. ואתם לא יכולים להיפטר מהטבע הרע שלכם. איוב אמר, "מי יתן טהור מטמא? לא אחד" (איוב י"ד 4). אתם לא יכולים לשנות את עצמכם ולהפוך להיות מלא-טהורים לטהורים. נסו את זה! מהר מאוד תגלו שלמרות הכל אתם נשארים מלוכלכים.

הרשו לי לשאול אתכם שאלה. אתם יכולים להפסיק להיות אנושיים? האם אתם יכולים להשתנות כך שתפסיקו להיות יצור אנושי? כמובן שלא! אבל כל היצורים האנושיים הם חוטאים! כתוב בתנ"ך, "כולם חטאו" (רומים ג' 23). כתוב בתנ"ך "אין צדיק אין גם אחד" (רומים ג' 10). מאחר ואתם לא יכולים להפסיק להיות אנושיים, אתם לא יכולים להפסיק להיות חוטאים. אתם לא יכולים לשנות את הטבע החוטא והמושחת שלכם. אין לכם מה לתלות תקווות בעצמכם.

אין דבר שביכולתכם לעשות כדי לרצות את אלוהים. התנ"ך מראה את זה בצורה ברורה מאוד. כתוב, "כל אשר בבשר יסודם, לא יוכלו להיות רצויים לאלוהים" (רומים ח' 8). "בבשר יסודם" פשוט מתייחס לאנשים אובדים. אם אתם אובדים, אין דבר שתוכלו לעשות כדי לרצות את אלוהים – שיהיה מבסוט מכם. אפילו מה-שנקרא מעשים טובים או פעילות דתית לא ירצו את אלוהים. כתוב בתנ"ך, "כבגד עידים כל צדקותינו" (ישעיהו ס"ד 5). אתם אולי חושבים שאתם יכולים לרצות את אלוהים, או אומרים שאתם יכולים – אבל אלוהים אומר שאתם לא יכולים! האם אלוהים צודק או שהוא טועה? כשאתם מנסים להיות בסדר עם אלוהים על ידי לימוד, או מנסים להשתפר, אתם אומרים שאלוהים טועה. ואתם תיכשלו שוב ושוב. לעולם לא תוכלו לעשות משהו שירצה את אלוהים.

לא תוכלו ללמוד דבר שיושיע אתכם. שוב, בגלל זה אין טעם לשאול, "אבל איך עלי לבטוח בישוע"? לימוד של דבר-מה לא יעזור לכם. לימוד של דבר-מה לא ישנה את הטבע שלכם. ישוע אמר לאנשים אובדים כמוכם, "מדוע לא תדעו לשוני? יען אשר לא תוכלון לשמוע את דבריי" (יוחנן ח' 43). ופעם נוספת, המשיח אמר, "אשר מאת האלוהים, הוא ישמע את דברי האלוהים; ואתם לא שמעתם, באשר אינכם מאת האלוהים" (יוחנן ח' 47).

לא תוכלו לבוא למשיח או לבטוח בו בזכות מאמציכם. ישוע עצמו אמר, "לא יוכל איש לבוא אלי, בלתי אם ימשכהו אבי אשר שלחני, ואני אקימנו" (יוחנן ו' 44). לא אני אמרתי את זה – ישוע המשיח אמר את זה! אתם יכולים לנסות להיוושע בכוחות עצמכם – אבל אתם לא תצליחו. אתם יכולים לנסות וללמוד את המילים הנכונות. אתם יכולים לחפש אחר הרגשה כזו או אחרת – או לא להרגיש כלום. אבל לעולם לא תגיעו לשום מקום. אתם לא תיוושעו – מפני שאתם לא יכולים להושיע את עצמכם! אתם מתים. אתם רעים מבפנים. איך תוכלו להושיע את עצמכם? אתם לא יכולים.

בתור חוטאים אובדים, אתם "מתים לאלוהים" – מלאים בחטא וחסרי תקווה לחלוטין. אתם לא מסוגלים להושיע את עצמכם. אתם לא יכולים להביא על עצמכם את הישועה. אתם מתים לאלוהים. אתם "מתים בפשעים". אתם אולי מנסים שלא לחשוב על החטא שלכם, אבל הוא עדיין שם. אלוהים עדיין רואה אותו, בין אם אתם רואים אותו או לא. אלוהים כועס עליכם בגלל החטא שלכם. אלוהים חש גועל מהחטא שלכם. בחורה אחת כתבה, "נגעלתי מעצמי". גם אתם צריכים. אם אתם לא, פירוש הדבר שאתם לא ערים לאמת.

מה היא התשובה? אצלכם אין שום תשובה וגם אף פעם לא תהיה! "ישועתה לה'" (יונה ב' 9). אתם חייבים את המשיח! רק דם המשיח יכול "[לטהר אתכם] מכל חטא" (הראשונה ליוחנן א' 7). בזבוז הזמן שלכם לא יוביל אתכם לשום מקום – מלבד הגיהנום. התהיות שלכם לא יובילו אתכם לשום מקום – מלבד הגיהנום. התהיות והניסיונות שלכם לא יובילו אתכם לשום מקום – מלבד הגיהנום. אים לכם תקווה.

אתם חייבים את המשיח! אתם חייבים את הדם שלו! אתם חייבים את חסד אלוהים שימשוך אתכם למשיח. לא תוכלו להושיע את עצמכם. אתם חייבים את המשיח! ישוע אמר, "אנוכי הדרך, והאמת והחיים. לא יבוא איש אל האב, בלתי על ידי" (יוחנן י"ד 6). האם זו האמת או לא? האם אתם מאמינים בזה או לא? ישוע אמר שלא תוכלו לבוא לאלוהים אלא דרכו – דרך ישוע המשיח עצמו! אין דרך אחרת, אין אמת אחרת, אין חיים אחרים! כבר ניסיתם הכל, ונכשלתם. אין שם שום דבר. אתם חייבים את המשיח! המשיח! ישוע המשיח עצמו! המשיח! אתם חייבים שחטאיכם יימחו בדמו של המשיח! דם! דם! דם! אתם חייבים את המשיח! המשיח! המשיח! אמן.


אם הדרשה הזו בירכה אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net. (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
בכל שבוע תוכלו לקרוא באינטרנט את דרשותיו של ד"ר היימרס
בכתובת www.sermonsfortheworld.com.
לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

מתאר

השחיתות המוחלטת שלכם

YOUR TOTAL DEPRAVITY

מאת ד"ר כ. ל. קייגן

"כולם תחת החטא" (רומים ג' 9).

(אפסים ב' 5, 1; רומים ז' 20)

I.   דבר ראשון, מה לא נחשב לשחיתות מוחלטת, הראשונה ליוחנן ג' 4; שמות כ' 16, 15;
מתי כ"ב 37; שמות כ' 14; מתי ה' 28; שמות כ' 12; חזון יוחנן כ' 12; כ"א 8;
מרקוס ז' 23-21.

II.  דבר שני, מה כן נחשב לשחיתות מוחלטת, אפסים ב' 3; תהילים נ"א 7;
אפסים ב' 5; רומים ג' 9; יוחנן ח' 34; רומים ו' 20; השניה לטימותיוס ב' 26;
רומים ח' 7; הראשונה לקורינתים ב' 14; בראשית ח' 21; רומים ח' 7;
ירמיהו י"ג 23; איוב י"ד 4; רומים ג' 23, 10; ח' 8; ישעיהו ס"ד 5;
יוחנן ח' 43, 47; ו' 44; יונה ב' 9; הראשונה ליוחנן ה' 7; יוחנן י"ד 6

.