Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

דמו הבלתי-נשחת והמשחרר של ישוע המשיח

THE INCORRUPTIBLE AND REDEEMING
BLOOD OF JESUS CHRIST
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בערב יום אדוני, ה-13 בספטמבר, 2015
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord's Day Evening, September 13, 2015

"מפני שיודעים אתם כי לא בדבר נפסד לא בכסף ולא בזהב נפדיתם...כי אם בדם יקר של שה תמים, שאין בו מום, בדם המשיח" (הראשונה לפטרוס א' 18-19).

וויליאם קופר (1731-1800) כתב את המילים היפות של השיר המפורסם הזה:

מאז ומתמיד מתוך אמונה ראיתי את הזרם
שנובע מתוך פצעיך השותתים,
אהבה משחררת הייתה בראש מעיניי,
ותהיה עד יום מותי.

השיר הזה היה השיר המועדף על צ'. ה'. ספורג'ן (1834-1892). המטיף הגדול הזה אמר,

אין משהו ששווה לי לחשוב או ללמד עליו מלבד הנושא הגדול הזה. דם ישוע המשיח הוא החיים של הבשורה (צ'. ה. ספורג'ן, "הדם של הקומץ", ה-28 בפברואר, 1886, דוכן המשכן המטרופוליטני, כרך 32, עמ' 121, הודפס מחדש ע"י בוב רוס מפילגרים פובליקיישנס, ת.ד. 66, פאסאדנה, טקסס 77501).

למה ספורג'ן, רב-המטיפים, נתן הצהרה חזקה שכזו? למה הוא אמר, "אין משהו ששווה לי לחשוב או ללמד עליו" מלבד דם ישוע המשיח? אפשר לראות שזה באמת היה נכון מתוך קריאת מאות הדרשות שהוא לימד, שמודפסות בדוכן המשכן המטרופוליטני. אבל למה? למה שהמטיף הכי גדול בעולם דובר-האנגלית יהפוך את דם המשיח לנושא המרכזי שלו? פשוט בגלל שאין שום נושא חשוב יותר בתנ"ך!

התנ"ך מלמד שלמין האנושי אין ישועה בלי דם ישוע המשיח. אני רוצה שהערב נמקד את המחשבה שלנו בשני דברים הנוגעים לדם המשיח. שתי הנקודות הן מהפסוקים שהקראתי מהראשונה לפטרוס א' 18-19.


1. דם המשיח הוא בלתי-נשחת.

2. דם המשיח חיוני לשחרור שלכם.

I. דבר ראשון, דם המשיח הוא בלתי-נשחת.

בספר תהילים מופיעה הנבואה הזו, שהתגשמה במשיח:

"כי לא תעזוב נפשי לשאול, לא תיתן חסידך לראות שחת" (תהילים ט"ז 10).

בעברית, פירוש המילה "שחיתות" הוא "הרס" או "ריקבון" (הקונקורדנציה של סטרונג).

הפסוק הזה מתהילים מצוטט גם בברית החדשה:

"לא תעזוב נפשי לשאול, לא תיתן חסידך לראות שחת...לכן (דוד) בחזותו למרחוק דבר על תקומת המשיח, כי לא נעזבה נפשו לשאול, וגם בשרו לא ראה שחת" (מעשי השליחים ב' 27, 31).

יש אנשים בימינו שאומרים שהבשר של המשיח קם לתחיה, אבל דמו נספג באדמה מסביב לצלב והתקלקל. אבל התנ"ך נותן פסוק אחר שכתוב בו שגם דמו של המשיח הוא בלתי-נשחת:

"מפני שיודעים אתם כי לא בדבר נפסד לא בכסף ולא בזהב נפדיתם...כי אם בדם יקר של...המשיח" (הראשונה לפטרוס א' 18-19).

המילה "לא-נפסד" בפסוק הזה מגיעה מ"לקלקל" או "להרוס". הפסוק הזה מראה שדם המשיח לא יכול להתקלקל או להיהרס. כסף וזהב הן החומרים שנהרסים הכי פחות מכל החומרים על הארץ, אבל אפילו כסף וזהב יהרסו כשהעולם יישרף תחת משפט אלוהים. נאמר לנו ש"היסודות יבערו והתמוגגו, והארץ והמעשים אשר עליה ישרפו... כל אלה ימוגו" (השניה לפטרוס ג' 10-11). היסודות עצמם (פירוש המילה היוונית הוא "אטום") יישרפו. כל מה שיש בעולם "יימוג" (הכוונה "ייהרס") באש אלוהים. זה כולל גם את הכסף ואת הזהב; "כל אלה ימוגו".

אבל בראשונה לפטרוס א' 18-19 נאמר לנו שלא נפדינו בדבר נפסד, "אלא בדמו היקר של המשיח". הפסוק הזה מראה לנו בבירור (לפי סטרונג) את דם המשיח הבלתי נפסד, הבלתי נשחת והלא מקולקל.

לפי מאמר במגזין פרונטליין,

כאשר דמו של המשיח נשפך, הוא לא נקרש ונעלם לתוך עפר האדמה. הוא לא, כי דבר ה' אומר שזה דם בלתי נשחת. אדמת גולגולתא לא ספגה את דמו היקר של שה האלוהים. מאחר וכאשר משתמשים במילה "בלתי נשחת" בהקשר לגופו של המשיח, מתכוונים לתקומת גופו, כך גם הכוונה במילים דם בלתי נשחת יכולה להיות אך ורק שדם המשיח הוקם באותה פעולה על-טבעית (מגזין פרונטליין, מרץ/אפריל 2001, עמ' 5).

אחרי שישוע קם מן המתים, הוא אמר:

"ראו את ידי ואת רגלי, כי אנוכי הוא; מששוני וראו, כי רוח אין לו בשר ועצמות, כאשר אתם רואים בי" (לוקס כ"ד 39).

התלמידים נדהמו לראות את המשיח שהוקם לתחיה. הם חשבו "כי רוח הם רואים" (לוקס כ"ד 37). הרבה אנשים חושבים שישוע קם לתחיה כרוח. הפסוקים האלה מתקנים את רעיון המשיח-רוח ה"אשלייתי". לא, הוא קם לתחיה בגוף בשר ועצמות. הוא אמר לתלמידים להסתכל על הפצעים בידיו וברגליו.

"ואחר אמר אל תומא, שלח אצבעך הנה, וראה את ידי; ושלח את ידך הנה ושים בצדי; ואל תהי מחוסר אמונה, כי אם מאמין" (יוחנן כ' 27).

המשיח אמר לתומא לשים את ידו בחור שבצידו, שנוצר מחניתו של החייל בעת שהיה על הצלב.

הנקודה שלי היא: המשיח אמר לתלמידים להסתכל על החורים בידיו, רגליו ובצידו. אם היה נשאר דם בגוף ה"בשר ועצמות" שלו שהוקם לתחיה, הוא היה זורם החוצה מהפצעים הללו. אבל בגופו לא נשאר דם. הדם כבר הוקם בכוח אלוהים.

כאשר מרים המגדלית פגשה את ישוע לאחר שקם מן המתים, הוא אמר לה,

"אל תגעי בי, כי עוד לא עליתי אל אבי, ולכי נא אל אחי, והגידי להם אני עולה אל אבי ואביכם, ואל אלוהי ואלוהיכם" (יוחנן כ' 17).

ובכל זאת, זמן לא רב לאחר מכן, התלמידים "ניגשו ויאחזו ברגליו" (מתי כ"ח 9). הוא לא הרשה למרים לגעת בו, בגלל שהוא עדיין עוד לא עלה לאלוהים, ובכל זאת, זמן קצר לאחר מכן, הוא הרשה לתלמידים לאחוז ברגליו. ההערה בסקופילד נותנת לנו את ההסבר, שנראה תנ"כי להפליא בעיני:

ישוע מדבר למרים בתור הכוהן הגדול שממלא את מצוות יום הכיפורים (ויקרא ט"ז). אחרי שהקריב את הקורבן, הוא בדרכו להציג את הדם המקודש בשמיים, וכך בין המפגש עם מרים בגן והמפגש במתי כ"ח 9, הוא עלה וחזר – תיאור המסתדר באופן מושלם עם הכתוב (הערה בסקופילד על יוחנן כ' 17).

גם ד"ר ג'ון ר. רייס האמין באותו התיאור בדיוק.

בתנ"ך, הכוהן הגדול לקח דם והיזה אותו על כס החסד בקודש הקודשים. כך גם ישוע לקח את דמו לשמיים, בין המפגש שלו עם מרים לבין המפגש שלו עם התלמידים:

"והמשיח בבואו להיות כוהן גדול לטובות העתידות, עבר בתוך המשכן המעולה בגדולה ושלמות אשר לא נעשה בידי אדם, כי איננו מהבריאה הזאת. גם לא בא בדם שעירים ועגלים, כי בדם נפשו בא בפעם אחת אל הקודש פנימה, וימצא גאולת עולם" (עברים ט' 11-12).

שימו לב שכתוב בפסוק שהוא נכנס "בפעם אחת אל הקודש פנימה". זה מוכרח היה לקרות בזמן אחר ממועד עלייתו, בגלל שכתוב בתנ"ך,

"ויהי אחרי אשר דיבר איתם האדון, וינשא השמימה, וישב לימין האלוהים" (מרקוס ט"ז 19).

באופן חוזר ונשנה נאמר לנו בברית החדשה שהוא יושב לימין האלוהים, והפסוק הזה מספר לנו שהוא הלך לשבת לימין האב מיד אחרי שדיבר עם התלמידים ועלה השמיימה. זה הופך את העניין, שהוא עלה בעבר ושם את דמו ב"קודש" (עברים ט' 12) שבשמיים, למתקבל על הדעת.

"מפני שיודעים אתם כי לא בדבר נפסד לא בכסף ולא בזהב נפדיתם...כי אם בדם יקר של...המשיח" (הראשונה לפטרוס א' 18-19).

דם המשיח נמצא עכשיו על כס החסד שבשמיים. הוא בלתי נשחת. הוא לא יכול להיהרס או להירקב. כל זה הוא על-טבעי. כמובן! תוציאו את העל-טבעי ותראו שאין פה אמונה משיחית – רק מוסר. אבל זה לא כישוף. אי אפשר לשלוט על דם המשיח. זה לא כישוף! הדם הוא על-טבעי, אבל הוא לא מגיב לכישוף. "החלטיות" היא כישוף! זו הסיבה שאנחנו דוחים אותה. אלוהים הוא זה שמחליט לטהר אותך עם הדם.

אני יודע שד"ר מקארת'ור לא מאמין בזה. אני גם יודע שהוא קיבל את הרעיונות השקריים שלו אודות הדם מאדם מוזר בשם קולונל ר. ב. ת'ים, ג'וניור. הייתי שם בסתיו 1961 בזמן שג'ון מקארת'ור הצעיר הלך לסדרה של שיעורי תנ"ך מפי ת'ים, שבהם (ת'ים) לימד את אותם הדברים שלאחר מכן גם מקארת'ור לימד לאורך השנים. אני בטוח שד"ר מקארת'ור קיבל את הרעיונות שלו מר. ב. ת'ים, כי ראיתי אותו רושם הערות ממש על הנקודות הללו. ת'ים לימד שפירוש המילה "דם" הוא "מוות". – לא "דם כלשהו שזורם בחלל האוויר במקום כלשהו". אלה רעיונות שמופיעים מפעם לפעם בדרשותיו של מקארת'ור, ואני אישית יודע שהוא קיבל את הרעיונות הללו מקולונל ר. ב. ת'ים. זו טרגדיה, בגלל שד"ר מקארת'ור נותן לימוד טוב בנושאים אחרים. בכל שבוע הקהילה שלנו מתפללת עבור ד"ר מקארתו'ר, כדי שיעזוב את הדוקטרינות המוזרות של ר. ב. ת'ים אודות דם המשיח.

II. דבר שני, דם המשיח חיוני לשחרור שלכם.

בפסוקים שלנו נאמר לנו שלא נפדינו בדבר נפסד, אבל כן נפדינו בדם המשיח. פירוש המילה היוונית למילה "נפדיתם" בראשונה לפטרוס א' 18 הוא "להרפות" או "לשחרר" (לפי סטרונג וויין), "לציין שחרור" (וויין).

עד שלא "תורפו" ו"תשוחררו" על ידי דם המשיח, לנצח תהיו

1. תחת "קללת התורה" (גלטים ג' 13). אתם תחת קללת התורה כי אתם לא יכולים לשמור אותה. אתם לא יכולים לשמור את המצוות של תורת אלוהים בשלמותן. זו הסיבה שהתורה מהווה קללה עבורכם. היא מראה שאתם אשמים ולא נותנת לכם שום דרך להימלט ממשפט. אין דבר מלבד דם ישוע שיכול לשטוף את חטאיכם, כדי ש"תורפו" ו"תשוחררו" מקללת התורה.

2. עד שלא "תורפו" ו"תשוחררו" על ידי דם המשיח לנצח תהיו תחת שלטון השטן, אשר "צדם...לרצונו" (השניה לטימותיוס ב' 26). אין דבר שיוכל "להרפות" את אחיזתו בכם, או "לשחרר" אתכם, מלבד דם ישוע המשיח!

3. עד שלא "תורפו" או "תשוחררו" על ידי דם המשיח, לנצח תהיו תחת הזעם והמשפט של האלוהים הקדוש. שום דבר מלבד דם ישוע המשיח לא יוכל "להרפות" ו"לשחרר" אתכם מפני משפט אלוהים.


ידידי, אתה חייב את דם המשיח! אתה חייב את המשיח כדי שישחרר אותך מקללת התורה, כדי שישחרר אותך מהעבדות שלך לשטן, וכדי שישחרר אותך מזעמו של אלוהים כועס! כמה שאתה חייב – אתה חייב את דמו היקר של ישוע המשיח, כדי שישחרר אותך מהקללה, מהכבלים והזעם. אני חוזר, אתה חייב את דם המשיח! אני מתפלל שבקרוב תבטח בישוע המשיח!

אם הדרשה הזו בירכה אתכם, ד"ר היימרס ישמח לשמוע מכם. כשאתם כותבים לד"ר היימרס, אתם צריכים להגיד לו מאיזו מדינה אתם, אחרת הוא לא יוכל לענות על המייל שלכם. אם הדרשות הללו בירכו אתכם, שילחו לד"ר היימרס מייל וספרו לו על כך, אבל אל תשכחו לציין מאיזו מדינה אתם. כתובת המייל של ד"ר היימרס היא: rlhymersjr@sbcglobal.net. (לחץ כאן). אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר. אם אתם רוצים לכתוב לד"ר היימרס מכתב, הכתובת שלו היא: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. אתם יכולים להתקשר אליו לטלפון מס' 352-0452 (818).

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

תפילה לפני הדרשה על ידי מר אבל פרידהום.
שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר בנימין קינקייד גריפית':
     "ישוע , דמך וצדקתך"
          (מאת קאונט ניקולס פון צינצנדורף, 1700-1760; (תורגם ע"י ג'ון ווזלי, 1703-1791).

מתאר

דמו הבלתי-נשחת והמשחרר של ישוע המשיח

THE INCORRUPTIBLE AND REDEEMING
BLOOD OF JESUS CHRIST

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן

"מפני שיודעים אתם כי לא בדבר נפסד לא בכסף ולא בזהב נפדיתם...כי אם בדם יקר של שה תמים, שאין בו מום, בדם המשיח" (הראשונה לפטרוס א' 18-19).

I.    דבר ראשון, דם המשיח הוא בלתי-נשחת, תהילים ט"ז 10; מעשי השליחים ב' 27, 31;
הראשונה לפטרוס א' 18-19; השניה לפטרוס ג' 10-11; לוקס כ"ד 39, 37;
יוחנן כ' 27, 17; מתי כ"ח 9; עברים ט' 11-12; מרקוס ט"ז 19.

II.   דבר שני, דם המשיח חיוני לשחרור שלכם, גלטים ג' 13; השניה לטימותיוס ב' 26;
תהילים ז' 11.