Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

התמדה בתפילה – עד שתקבל את מה שאתה מבקש!

PRAYING THROUGH – ‘TILL YOU GET WHAT YOU ASK FOR!
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בערב יום אדוני, ה-23 באוגוסט, 2015
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles Lord's Day Evening, August 23, 2015

בבשורת לוקס ישוע שם דגש על "התמדה בתפילה" – כלומר, תפילה על נושא מסויים עד שתקבל עליו מענה, גם אם תצטרך להתפלל במשך זמן רב עד שהתשובה תגיע. זו הכוונה ב"התמדה בתפילה". ד"ר ג'ון ר. רייס אמר,

כשאנחנו אומרים "התמדה בתפילה" אנחנו מתכוונים למאמין שלוקח את [הבעיה] שלו לאלוהים וממתין עד לקבלת תשובה מאלוהים לתפילותיו... לעולם לא נוכל לדעת בביטחון את רצון אלוהים לתת לנו דברים מסוימים, עד שלא נחכה לאלוהים... נזכיר מספר דוגמאות מהתנ"ך לתפילה עיקשת... נחמיה צם והתפלל בשקידה על מצבה העגום של ירושלים השוממה תחת הכיבוש של אויביה. הוא אמר, "ישבתי ואבכה, ואתאבלה ימים, ואהי צם ומתפלל, לפני אלהי השמים" (נחמיה א' 4)....הוא התחנן לאלוהים...[בסופו של דבר] תפילתו נענתה. משהו השתנה בליבו של המלך ונחמיה נשלח חזרה כדי לבנות את חומות העיר...בגלל שהוא התפלל בהתמדה...
     היהודים בפרס צמו והתפללו שאלוהים ישמור על חייהם [כאשר עמדו להיות מושמדים] בתקופתה של אסתר המלכה. הם התמידו בתפילה במשך שלושה ימים ושלושה לילות עד שהייתה להם ישועה ונקמה באויביהם.
     אנשי נינווה צמו והתפללו, ואלוהים [הציל] את עירם הגדולה, ו[לא השמיד אותה, אלא שלח תחיה גדולה].
     בברית החדשה זה [קרה] באותו אופן. [לפני] חג השבועות...התלמידים התמידו בתפילה [בחדר אחד יחדיו. אלוהים שמע את תפילתם וענה להם. לאחר מספר ימי תפילה אלוהים שלח להם את התחיה האדירה של חג השבועות, כאשר שלושת אלפי יהודים אובדים חזרו בתשובה באופן פלאי, כמתואר במעשי השליחים א' וב'. זו דוגמא יוצאת מן הכלל להתמדה בתפילה עבור נושא מסוים, עד שאלוהים ייתן את מה שביקשו ממנו]...
     במעשי השליחים י"ב, פסוקים 1 עד 17, אנחנו רואים קבוצה של מאמינים שהתכנסה יחדיו בביתה של מרים...והתמידה בתפילה עד ששאול השליח שוחרר מבית הכלא על ידי המלאך. [הם התמידו בתפילה עד ששאול שוחרר באופן פלאי מבית הכלא]. זו הייתה תפילה שנמשכה זמן רב, תפילה של לב מבקש, תפילה של לב שבור. וזו היא הדוגמא למאמינים של הברית החדשה בכל מקום (ד"ר ג'ון ר. רייס, תפילה – לבקש ולקבל, סורד אוף ד'ה לורד פובלישרס, הודפס מחדש ב-1981, עמ' 203, 206-209, הערותיו של ד"ר היימרס בסוגריים).

בבשורת לוקס ישוע נתן שתי דוגמאות להתמדה בתפילה. הראשונה מופיעה בלוקס י"א 5-8. עימדו בבקשה וקראו בקול רם את ארבעת הפסוקים הללו. זה בעמוד 1090 בתנ"ך הלימוד סקופילד.

"ויאמר אליהם, מי בכם אשר לו אוהב, והלך ובא אליו בחצות הלילה ואמר אליו: ידידי, הלווני שלושת ככרות-לחם. כי אוהבי בא אלי מן הדרך, ולי אין כל לשום לפניו? והוא מבית יענה ויאמר, אל תוגיעני, כי כבר נסגרה הדלת, וילדי שוכבים עמדי במטה, לא אוכל לקום ולתת לך. אומר אני לכם, גם כי לא יקום לתת לו על היותו אוהבו, יקום בעבור עזות פניו ויתן לו ככל צרכו" (לוקס י"א 5-8).

אתם יכולים לשבת. שימו לב לפסוק 8. זה הפסוק החשוב,

"יקום בעבור עזות פניו ויתן לו ככל צרכו" (לוקס י"א 8).

המילה "עזות פנים" לא נמצאת יותר בשימוש בשפה המודרנית. פירושה "התעקשות דוחקת". ד"ר רייס אמר, "הקטע מתייחס בבירור ל[מאמין] שמחכה לכוח [שיגרום לידידו להיוושע]. למאמין יש את הזכות לבוא לאלוהים ולהתחנן ללחם החיים [עבור] האחרים...לחם עבור החוטאים ניתן רק לאלה שגילו את סוד 'עזות הפנים' [להתפלל עד שאלוהים יתן לחברו האובד את חסד החזרה בתשובה]...למאמין שרוצה את הכוח העל טבעי, ועושה-הניסים של רוח הקודש [לגרום לחברו לחזור בתשובה] יש את הזכות להמתין לאלוהים, [להתמיד בתפילה עד שחברו יוושע]" (רייס, שם, עמ' 209).

"יקום בעבור [התעקשותו הדוחקת, הלוחצת] ויתן לו ככל צרכו" (לוקס י"א 8).

המקום השני, שבו ישוע לימד אותנו להתמיד בתפילה, הוא לוקס י"ח 1-8. עימדו בבקשה וקראו בקול רם את הפסוקים הללו. זה בעמוד 1100 בתנ"ך הלימוד סקופילד.

"וגם משל דיבר אליהם, להתפלל תמיד ולא להתרפות. ויאמר, שופט היה בעיר אחת אשר לא ירא את האלהים ולא נשא פני אדם. ואלמנה הייתה בעיר ההיא, ותבוא אליו לאמור, דינה את דיני ממריבי. וימאן יום ויום, ומקץ ימים אמר בנפשו, גם כי לא אירא את האלהים ולא אשא פנים לאדם, אעשה את משפט האלמנה הזאת על הלאותה אותי, פן תבוא תמיד ודכאתני במילים. ויאמר האדון, שמעו את אשר אומר דיין העוולה. והאלוהים ההוא לא יעשה משפט בחיריו הקוראים אליו יומם ולילה ואליהם יתאפק? אני אומר לכם, כי עשו יעשה את משפטם במהרה, אך בן האדם בבואו הימצא אמונה בארץ?" (לוקס י"ח 1-8).

אתם יכולים לשבת.

הנושא המרכזי של המשל הזה הוא התמדה בתפילה. הנקודה הזו מופיעה בפסוק 1,

"וגם משל דיבר אליהם, להתפלל תמיד ולא להתרפות" (לוקס י"ח 1).

עלינו "להתפלל תמיד, ולא להתרפות". המילה "להתרפות" פירושה "לוותר", "לפרוש". עלינו תמיד להתפלל ולא לוותר או לפרוש. פירוש הדבר הוא, שכשאר אנו מתחילים להתפלל על נושא מסוים, עלינו להמשיך להתפלל עבורו עד שנקבל מענה. אל תפרשו, אל תוותרו, עד שתקבלו את מה שאתם מתפללים עבורו.

מידי שנה אני מקבל מספר כרטיסי ברכה לרגל חג המולד מגברים ומנשים שלפני חמישים שנה היו התלמידים שלי בבית הספר של יום ראשון, בקהילה הבפטיסטית הסינית הראשונה. אני זוכר בבירור שהתפללתי עבור כל אחד ואחת מהם עד שחזרו בתשובה. זה מאוד משמח אותי לראות שהם עדיין משיחיים טובים, גם חמישים שנה אחרי. לפני מספר שבועות ראיתי רבים מהם בהלווייתו של ד"ר מרפי לאם. זה מילא אותי בשמחה לראות שהם עדיין משיחיים טובים!

במהלך שנותיי האחרונות בקהילה הסינית, בשנות ה-60, נהייתי מודאג מהצורך בתחיה. לפני מספר שנים ד"ר מרפי לאם הזכיר לי שבכל פעם שהתפללתי בפומבי בקהילה, התפללתי עבור תחיה. אפילו כשלעיתים נתבקשתי להתפלל לפני הארוחה הקהילתית, הייתי מתפלל שאלוהים ישלח תחיה. לעיתים קרובות התפללתי עבור תחיה גם בתפילותיי האישיות. גם אחרים היו מתפללים עבור זה, אבל האמת שבאמת הייתי המום, ואפילו אכול-דאגות, מהצורך בתחיה. התפללתי עמוקות וארוכות שאלוהים יפעל בכיוון. בקיץ של שנת 1969 אלוהים החל לשלוח תחיה שנמשכה לסירוגין במשך 4 שנים. באחת האסיפות בקהילה ההיא, 40 צעירים באו קדימה בדמעות ובבכי, אחרי שלימדתי באסיפת בישור ב-29 באוגוסט, 1970 ("הכבוד לאלוהים", חוברת יום השנה ה-20, אף.סי.בי.סי, מרץ 1972, עמ' 28).

עבור קהילה שמונה 150 חברים, היענותם של 40 אנשים הייתה אירוע מספיק גדול כדי להיות אחת ה"כותרות" של 20 השנים הראשונות של הקהילה הזו. על פי התיעוד הקהילתי, כל ה-40 נטבלו במהלך שתי אסיפות טבילה גדולות ("הכבוד לאלוהים", עמ' 29). שמותיהם צוינו בתיעוד. כמעט כולם משיחיים גם היום. מוקדם יותר החודש ראיתי את חלקם בהלווייתו של ד"ר לאם. אלוהים ענה לתפילה עיקשת, אחרי שהתפללנו בהתמדה לתחיה העוצמתית שבאה על הקהילה הבפטיסטית הסינית הראשונה בשנות ה-60 המאוחרות וה-70 המוקדמות. לפני שהתחייה הגיעה לסיומה, מאות צעירים באו לקהילה ההיא.

בשנות ה-90, בקהילה של לבנים בחוף המזרחי, הרגשתי שוב עמוקות את הצורך בתחיה. צמתי והתפללתי כל היום. עליתי ברעד לדוכן ונתתי דרשה פשוטה על ישועה. בנו של רועה הקהילה, הרועה השותף של הקהילה, בא קדימה בדמעות, ואמר שהוא אובד וזקוק לחזרה בתשובה. ההזמנה עמדה בעינה עד אחרי השעה 23:00. למעלה מ-75 אנשים באו לבמה בבכי. אדם זקן אחד זחל על ידיו וברכיו תוך שהוא זועק, "אני אובד! אני אובד!" צעירים, שהיו בקהילה כל חייהם, באו קדימה ופרצו בבכי. קיילי, בנו של ד"ר יאן פייסלי, עמד ליד אשתי והבנים. הוא לחש לאישתי, "מעולם לא ראיתי דבר כזה!" בשלושת החודשים הבאים הגיעו למעלה מ-500 אנשים, כולם ברצינות גמורה, רבים מהם בוכים, חלקם אפילו זועקים. מאוחר יותר רועה הקהילה הטביל מאות מהם תוך זמן קצר. לאחרונה שמעתי מטיף בפטיסטי פונדמנטליסטי שאומר שהוא מעולם לא ראה תחיה שכזו. אני מודה לאלוהים שראיתי תחיה פעמיים – כתשובה לתפילה עיקשת. אם היינו מתפללים תפילות גדולות, ומוותרים על השטות של ה"החלטיות", אני חושב שאלוהים היה שולח תחיה שוב – כפי שעשה בזמנים עברו.

אני יודע שאלוהים עונה לנו כשאנחנו מתפללים בהתמדה. אימי הייתה בת 80 ועדיין לא נושעה. היא עברה התקף לב שיכול היה להרוג אותה. היא הייתה אז הולכת לגיהנום. אבל התפללתי עבור הישועה שלה במשך 40 שנה, ממש כל יום. בסופו של דבר, יום אחד ידעתי בליבי שהתפללתי בהתמדה. לימדתי בניו-יורק. התקשרתי לד"ר קגן וביקשתי ממנו להגיע ולהדריך אותה למשיח. הוא חשש לבוא, בגלל שקודם לכן היא הבהירה לו בצורה ברורה שהיא לא מעוניינת אפילו לדבר על "להיוושע". אבל אמרתי לד"ר קגן שהתפללתי בהתמדה, וידעתי בליבי שהיא תיוושע ביום ההוא. ד"ר קגן הלך לחדרה באותו אחר הצהריים – ו...זה היה כל כך קל! אמא מיד חזרה בתשובה. ב-4 ביולי של אותה שנה הטבלתי אותה בקהילה של ד"ר וואלדריפ, במהלך אסיפת טבילה משולבת. מאותו הרגע והלאה אמא הפכה להיות בריאה חדשה במשיח ישוע, אחרי שנושעה בגיל 80.

אני יודע שאתם יכולים להתפלל בהתמדה עבור ישועתם של אנשים! אני יודע שאתם יכולים להתפלל בהתמדה עבור תחיה, ולקבל את מבוקשכם בקהילה המקומית. אני יודע שאתם יכולים להתפלל בהתמדה עבור חבר אובד בקהילה. וגם אתם תדעו את זה – אם תתחילו להתפלל עבור נפש אובדת אחת שבאה הנה, ותמשיכו להתפלל עבור אותו האדם, מבלי להתרפות, עד שאלוהים יתן לכם את מבוקשכם! אמן!

אנחנו מתכננים לצום ולהתפלל ביום שבת הבא. אם אתם יכולים להצטרף אלינו בצום, אנא אל תאכלו כלום אחרי ארוחת הערב ביום שישי, עד שנתכנס כאן בקהילה לארוחה משותפת, שתתקיים בשעה 17:30. שוב, מצרף לכם רשימה של נושאים לקריאה במהלך יום הצום והתפילה בשבת. הרשימה מופיעה בסופה של הדרשה הזו. ניתן לכם העתק כדי שתוכלו לקחת הביתה.

אני כל כך גאה בכם! אתם אנשים נהדרים! אני מאמין שהרבה צעירים ייוושעו אחרי שתתפללו עבורם! ד"ר צ'אן, אנא הדרך אותנו בתפילה.


1.   שמרו על הצום שלכם בסוד (במידת האפשר). אל תלכו ותספרו לאנשים שאתם צמים.

2.   הקדישו זמן לקריאה התנ"ך. קראו כמה חלקים מספר מעשי השליחים (עדיף קרוב להתחלה).

3.   שננו את ישעיהו נ"ח 6 במהלך הצום של יום שבת.

4.   התפללו שאלוהים יביא לנו 10 אנשים חדשים או יותר שיישארו איתנו.

5.   התפללו לחזרה בתשובה בקרב הצעירים הלא-נושעים שלנו. התפללו שאלוהים יעשה להם ככתוב בישעיהו נ"ח 6.

6.   התפללו שאלה שבאו היום (יום ראשון) בפעם הראשונה, יימשכו לכאן גם ביום ראשון הבא. התפללו עבורם בשם, אם אפשר.

7.   התפללו שאלוהים יראה לי מה לדבר ביום ראשון הבא – בבוקר ובערב.

8.   שתו הרבה מים. בערך כוס מים אחת לשעה. בתחילת הצום אתם יכולים לשתות כוס קפה גדולה, אם התרגלתם לשתות קפה כל יום. אל תשתו משקאות קלים, משקאות אנרגיה וכו'.

9.   אם יש לכם אי אילו שאלות בנוגע לבריאותכם, גשו לראות רופא. (אתם יכולים לבוא אל ד"ר קרייטון צ'אן או אל ד"ר ג'ודית' קגן בקהילה שלנו). אל תצומו אם יש לכם בעיות בריאות רציניות, כמו סוכרת או לחץ דם גבוה. נצלו את יום השבת רק כדי להתפלל עבור הבקשות הללו.

10. התחילו את הצום אחרי ארוחת הערב ביום שישי. אל תאכלו כלום אחרי ארוחת הערב ביום שישי עד הארוחה שתהיה לנו בקהילה ביום שבת בשעה 17:30.

11. זכרו שהדבר הכי חשוב להתפלל עבורו הוא שהצעירים האובדים בקהילה שלנו ייוושעו – וגם עבור הצעירים החדשים שבאים בזמן הזה, שיישארו איתנו באופן קבוע.

אם הדרשה הזו בירכה אותך, בבקשה שלח/י אימייל לד"ר היימרס וספר/י לו.
ספר/י לו גם בבקשה מאיזו מדינה את/ה. האימייל של ד"ר היימרס הוא
rlhymersjr@sbcglobal.net (לחץ/י כאן) אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל
שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קריאת הכתובים לפני הדרשה שנעשתה על ידי מר אבל פרידהום: לוקס י"ח 1-8.
שיר הסולו שבוצע על ידי מר בנימין קינקייד גריפית':
"למד אותי להתפלל" (מאת אלברט ס. ריץ')