Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-41 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

הוא יחזיק אותך חזק!

HE WILL HOLD YOU FAST!
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בבוקר יום אדוני, ה-28 ביוני, 2015
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord's Day Morning, June 28, 2015

"אני אתן להן חיי עולם, ולא תאבדנה לנצח, ואיש לא יחטוף אותן מידי" (יוחנן י' 28).

אני זוכר ששמעתי מטיף אחד אומר שאף פעם אסור ללמד את הלא-מאמינים על ההבטחה הזו. הוא אמר שזה יגרום לאובדים להיות עם ביטחון עצמי מופרז. זה יוביל אותם לחטא. צריך להחזיק אותם במצב לא נוח, מבלי שאי פעם יהיו בטוחים שיוכלו "להחזיק מעמד" עד הסוף. האמנתי בזה לזמן מה. אני מכיר הרבה מאמינים יקרים שמחזיקים בדיעה הזו. מטיפים שמאמינים בזה לעיתים מפחדים מהפסוק הזה.

אבל אנחנו צריכים להסתכל על האנשים ששמעו את המשיח אומר את זה לראשונה. בפסוק 31 כתוב שהם "ירימו...אבנים כפעם בפעם לסקלו" (יוחנן י' 31). הם שנאו את המשיח על שאמר את זה. המשיח העביר את המסר הזה לבלתי-מאמינים. אני בטוח שיש כאן בקרבנו כמה לא-מאמינים. אנחנו עובדים קשה, אנחנו מתפללים חזק, כדי שאנשים בלתי-נושעים יהיו נוכחים בכל אסיפה. אומר לכם את אותו הדבר שישוע אמר להמון הבלתי-נושעים הזועם.

"אני אתן להן חיי עולם, ולא תאבדנה לנצח, ואיש לא יחטוף אותן מידי" (יוחנן י' 28).

"אני אתן להן חיי עולם". לפי ההקשר, המילה "להן" מתייחסת לצאנו של המשיח. "צאני תשמענה את קולי ואני ידעתין ואחרי תלכנה" (יוחנן י' 27). "אני אתן להן חיי עולם". אנחנו לא יכולים לקרוא את המחשבות של האנשים ולקבוע אם הם חלק מצאנו של המשיח או לא. אבל בפסוק הקודם מוסבר כיצד לזהות מי הם אנשי אלוהים. "צאני תשמענה את קולי ואני ידעתין ואחרי תלכנה". סימני ההיכר של מאמין אמיתי הם אלה – הם שומעים את המשיח, הם מכירים אותו הוא מכיר אותם, והם הולכים אחריו בצייתנות. אלה הם סימני ההיכר של מאמין אמיתי. וישוע מדבר עליהם,

"אני אתן להן חיי עולם, ולא תאבדנה לנצח, ואיש לא יחטוף אותן מידי" (יוחנן י' 28).

"האמונה הפועלת באהבה" (גלטים ה' 6) היא סימן ההיכר לצאנו של המשיח. ישוע אומר להם, "אני אתן להן חיי עולם, ולא תאבדנה לנצח, ואיש לא יחטוף אותן מידי ". ד"ר מרטין לויד-ג'ונס אמר, "עם המשיח אנחנו לא נמצאים בתקופת ניסיון, ואין שום אפשרות לנפילה מהחסד" (ביטחון (רומים ה'), הוצאת ד'ה באנר אוף טרות' טראסט, 1971, עמ' 236).

מישהו יכול לומר, "אני נמצא תחת המכבש של הבשורה. אני יודע שאני צריך לבוא למשיח, אבל אני גם יודע שלא אוכל לבוא. אני חייב אבל לא יכול. מה אני אמור לעשות?" התשובה פשוטה, היכנעו למשיח. זעקו אליו. הוא יענה על כל שאלותיכם. הוא ישבור עם פטיש את מכבש הבשורה ויושיע את נפשך. אתה אומר, "אני לא מבין את זה". ברור שלא. זה מסתורין. ביוונית זה "מִיסְתֶרִיוֹ". כלומר משהו שמוח אנושי לא יכול להבין, ובכל זאת הוא נכון בתנ"ך. שאול השליח אמר, "כי אם נדבר בסוד חכמת האלהים, הנסתרה, אשר האלוהים יעדה...לפני ימות עולם" (הראשונה לקורינתים ב' 7). השליכו את עצמכם על המשיח. בטחו בו. כל שאלותיכם תקבלנה מענה בו. הוא יושיע אתכם בזכות דמו וצדקתו. והוא ישמור אתכם עד לקץ. הוא ישמור אתכם לאורך כל זה. אם תהיו חלק מצאנו של המשיח!

"אני אתן להן חיי עולם, ולא תאבדנה לנצח, ואיש לא יחטוף אותן מידי" (יוחנן י' 28).

שלושת הסעיפים בפסוק שלנו מספקים שלוש סיבות להאמין בביטחון הנצחי שיש לצאנו של המשיח.

I. דבר ראשון, יש את מתנתו של המשיח.

דבר ראשון המושיע אומר, "אני אתן להן חיי עולם". חיי עולם ניתנים לכל אחד מאיתנו כמתנה. לא היו לנו חיי עולם כשנולדנו. נולדנו כילדיו של אדם. נולדנו למות. לא הרווחנו אותם בגלל מעשה כלשהו. לא נוכל להרוויח אותם בעשותנו את הטוב. לא נוכל להרוויח אותם על ידי קריאת פסוקים מהתנ"ך. לא נוכל להרוויח אותם בכך שנאמר את מילותיה של תפילה כלשהי. זו מתנה. בגלל שזו מתנה, אי אפשר להרוויח אותה. כאשר אדם מקבל חיי עולם לנפשו, זו מתנה בחינם. אנחנו לא מקבלים את זה כתגמול. זו מתנה בחינם.

אלוהים יודע את הסוף כבר מההתחלה. כאשר הוא נותן לאדם חיי עולם, הוא יודע על כל ליקוי ופגם שיש בו. הוא יודע מראש באיזה אופן האדם ייכשל לפעמים. הוא לעולם לא היה נותן לאדם חיי עולם ואז לוקח אותם חזרה בגלל פגם כלשהו – בגלל שהוא ידע על כל הפגמים של האדם לפני שנתן לו את המתנה.

איך יכול להיות שיינתנו לכם חיי נצח ואז תמותו? כשישוע אומר "נצח" הוא מתכוון ל"נצח". ספורג'ן אמר, "בשום מקרה בלתי אפשרי עבורי לחטוא ולאבד את חיי הנצח". אלה "חיי נצח".

כשישוע דיבר עם האישה ליד הבאר, הוא אמר,

"ואשר ישתה מן המים אשר אנוכי נותן לו, לא יצמא לעולם, כי המים אשר אתן לו יהיו בקרבו למקור מים נובעים לחיי העולם" (יוחנן ד' 14).

בתנ"ך הלימוד של הרפורמציה כתוב, "המילה 'מים חיים' בתנ"ך [מתייחסת ל] מים זורמים – מסמלת את הפעולה [של האלוהים]". "מים נובעים" מצביעים על השפע; "חיי עולם" הם בלתי נגמרים וזורמים בשפע לעד! אלה הם חיי האלוהים שנמצאים בתוך נפשו של האדם! ישוע נותן לצאנו חיי נצח מאת אלוהים בלבבם – תמיד נובעים – לעולם לא נגמרים – תמיד זורמים! זו מתנה. אי אפשר להרוויח אותה. זו מתנה מהמשיח. הוא אף פעם לא לוקח בחזרה את מה שהוא נותן!

מישהו יכול לומר, "מה יקרה אם לא אוכל להחזיק מעמד? מה יקרה אם אכנע?" הו ידידי, אתה עדיין חושב כמו קתולי מתקופת ימי הביניים! אתה לא יכול להרוויח את זה! איך זה ייתכן? אתה "מת בפשעים". איך אדם מת יוכל להחזיק מעמד? איך בכלל יכול אדם מת לעשות משהו כדי להרוויח ישועה? תודה לאל, כתוב בתנ"ך,

"אחרי היותנו מתים בפשעים [אלוהים] החיינו עם המשיח, (בחסד נושעתם)" (אפסים ב' 5).

חיי נצח ניתנים לנפש מתה. חיי נצח הם מתנה, שניתנה לגברים ולנשים שמתים בחטא! אלה הן החדשות הטובות של הבשורה! הללו את האדון! "אני אתן להן חיי עולם, ולא תאבדנה לנצח" (יוחנן י' 28).

הוא לא יתן לנפשי לאבד, הוא יחזיק אותי חזק;
   נקניתי על ידו במחיר כזה גבוה, הוא יחזיק אותי חזק.
הוא יחזיק אותי חזק, הוא יחזיק אותי חזק;
   בגלל שמושיעי אוהב אותי כל כך, הוא יחזיק אותי חזק.
("הוא יחזיק אותי חזק" מאת אדה ר. הברשון, 1861-1918).

ספורג'ן אמר, "אנחנו מצפים מהאמין להחזיק מעמד את הקץ, בגלל שהחיים שאלוהים נתן בתוכו הם מהסוג שחייב להמשיך להתקיים, חייב להתגבר על כל הקשיים, חייב להבשיל...חייב להביא אותו לכבוד נצחי" (צ'. ה. ספורג'ן, "הנצחה ללא הנחה", אם.פי.טי, מס' 1055). זה חייב! זה חייב! זה חייב להביא אתכם לכבוד נצחי! זו מתנה! זו המתנה של ישוע המשיח! הוא אומר, "אני אתן להן חיי עולם". הללו את שמו הקדוש! הוא נותן לנו חיי עולם! אנחנו לא משלמים על זה כלום. ישוע שילם על זה במותו על הצלב! ישוע קיבל את זה עבורנו בקומו מן המתים!

הללויה, זה נעשה! אני מאמין בבן;
נושעתי בדמו של הצלוב!
   ("הללויה, זה נעשה" מאת פיליפ פ. בליס, 1838-1876).

"אני אתן להן חיי עולם, ולא תאבדנה לנצח, ואיש לא יחטוף אותן מידי" (יוחנן י' 28).

חיי נצח הם מתנה מהמשיח.

II. דבר שני, יש את הבטחתו של המשיח.

"אני אתן להן חיי עולם, ולא תאבדנה לנצח..." הוא אומר, "אני אעשה את זה". איזו הבטחה נפלאה! "לא תאבדנה לנצח". אני שמח שהוא אמר את זה. יש אנשים שאמרו שבהחלטה שלהם הם יעזבו. הם יחליטו ללכת ממנו. אבל המשפט הזה מבטל את הרעיון הזה – "לא תאבדנה לנצח". זה אומר כל הזמן. "לא תאבדנה לנצח". האם הם מאמינים צעירים עם מעט ידע? האם האמונה שלהם קטנה בגלל שהם נושעו רק לא מזמן? "לא תאבדנה לנצח". כשיהיו בוגרים יותר ובעיות החיים יעיקו על אמונתם הראשונה, האם הם יהפכו להיות חלק מהעולם הזה ויאבדו את אמונתם? "לא תאבדנה לנצח". הם יאבדו אם חיי העולם הזה יוכלו להרוס אותם. הם יאבדו אם הרשע יוכל לשעבד אותם מחדש, אבל הוא לא. "לא תאבדנה לנצח". כל זמן נכלל במילה "לנצח". מה אם הם עוברים פיתויים קשים? "לא תאבדנה לנצח". מה יקרה אם הם יתקררו כל כך, שהאהבה והלהט שהם יעלמו? "לא תאבדנה לנצח". החטא לעולם לא ישלוט בהם שוב. "לא תאבדנה לנצח".

אני מאמין כבר 54 שנים. היו זמנים שאלוהים נראה רחוק. היו זמנים שפיקפקתי בישועה שלי. היו זמנים שחשבתי שרגלי יחליקו ואז אובד לנצח. אבל ישוע תמיד העביר אותי דרך זה. ישוע תמיד משך אותי אחורה מסף הייאוש. לא גדלתי בבית משיחי. לא היו לי דוגמאות טובות ללמוד מהן. רוחות הפחד נשבו סביבי. כמעט מתתי. ראיתי רבים אחרים שנפלו. הרגשתי שאסחף איתם. הייתי חלש מדי מכדי להמשיך. הרגשתי כמו חסר בית. הרגשתי כמו שהרגיש דוד כשהיה במערה, כאשר התחבא מהאויב שלו, שאול המלך.

"הבט ימין וראה ואין לי מכיר, אבד מנוס ממני, אין דורש לנפשי" (תהילים קמ"ב 5).

"אם אמרתי מטה רגלי, חסדך ה' יסעדני" (תהילים צ"ד 18).

אני יודע את זה מניסיון. "אם אמרתי מטה רגלי, חסדך ה' יסעדני". מניסיון אני יודע שישוע אמר את האמת. "לא תאבדנה לנצח, ואיש לא יחטוף אותן מידי". עכשיו זו לא סתם איזושהי דוקטרינה עבורי. זו אמת חיה – מפיו של האדון ישוע המשיח. "אני אתן להן חיי עולם, ולא תאבדנה לנצח".

לעולם לא אוכל להחזיק מעמד, הוא יחזיק אותי חזק.
   בגלל שאהבתי קרה לעיתים קרובות, הוא חייב להחזיק אותי חזק.
הוא יחזיק אותי חזק, הוא יחזיק אותי חזק;
   בגלל שמושיעי אוהב אותי כל כך, הוא יחזיק אותי חזק.

אנשים צעירים, הייתי צעיר ועכשיו אני זקן. אני יודע שההבטחה של ישוע היא אמת. אני יודע שהיא נכונה עד לשד עצמותיי! "אם אמרתי מטה רגלי, חסדך ה' יסעדני". אני יודע שישוע אמר את האמת,

"אני אתן להן חיי עולם, ולא תאבדנה לנצח, ואיש לא יחטוף אותן מידי" (יוחנן י' 28).

הוא החזיק אותי. הוא החזיק אותי חזק. אני יודע שהוא יכול לעשות את זה גם עבורך! זו הסיבה שאני יכול לומר לך בביטחון לבטוח במושיע שלי, ישוע. בטחתי בו לפני הרבה שנים, ואף פעם לא אבדתי. אם תבטח בו, הוא לעולם לא ייתן לך לאבד! זו ההבטחה של המשיח עצמו!

III. דבר שלישי, יש את כוחו של המשיח.

"איש לא יחטוף אותן מידי " (יוחנן י' 28ב). שימו לב שבגרסת הקינג ג'יימס המילה "איש" כתובה בהטיה. זאת אומרת שמתרגמי גרסת הקינג ג'יימס הכניסו את המילה "איש" – בגלל שהיא לא נמצאת בטקסט היווני. המילה היוונית היא "טִיס". פירושה "אף אחד" (ג'ורג' ריקר ברי) או "אף אדם או אובייקט (סטרונג). לכן חוקר היוונית הנהדר א. ט. רוברטסון אומר על הפסוק הזה, "הצאן ירגיש בטוח...לא זאב, לא גנב, לא פושע, לא שכיר, לא שד, ואף לא השטן יוכל לחטוף את הצאן מידי" (תמונות מילים; הערה על יוחנן י' 28). ד"ר רוברטסון מתייחס ליוחנן ו' 39,

"וזה רצון האב אשר שלחני, אשר כל הניתן לי לא יאבד לי, כי אם אקימנו ביום האחרון" (יוחנן ו' 39).

ד"ר רוברטסון התייחס גם ליוחנן י"ז 12, "אני נצרתי אותם...את אשר נתתם לי שמרתי, ולא אבד מהם איש..." והתייחס גם לקולוסים ג' 3, "חייכם צפונים עם המשיח באלוהים". בגרסת הניו קינג זה כתוב, "לא יחטוף אותן איש מידי".

ספורג'ן אמר, "אתם יודעים שאסור לנו לקרוא את המילה 'איש' מהטקסט שלפנינו, בגלל שהיא נמצאת במקור [היווני]...ולכן אנחנו צריכים לקרוא את זה – 'אף אחד לא יחטוף אותן מידי'. לא רק – אף 'אדם', אלא גם אף שטן... זה לא כולל סתם אנשים, שיכולים להיות האויבים [הכי גרועים] שלנו...זה כולל גם רוחות שנפלו; אבל אף אחד לא יוכל לחטוף אותנו מידו. אין שום אפשרות שמישהו יהיה מסוגל, לא משנה איזו תוכנית תהיה לו, להוציא אותנו מתוך...רכושו, בניו היקרים, הילדים המוגנים שלו. איזו הבטחה מבורכת!" (שם).

זכרו את רועה הקהילה וורמברנד. אתם אולי תוהים למה אני קורא את ספרו מעונה למען המשיח שוב ושוב. אתם אולי תוהים למה אני אוהב לקרוא ספר כל כך נורא. אז הנה הסיבה. אני לא קורא אותו מתוך עניין חולני כלשהו או מתוך אהבת דם ושפיכות דמים. אני קורא את ספריו בגלל שאני נמשך לכוח שיש לישוע לקיים את הבטחתו שעולה מתוכם. הקיצונים הקומוניסטים עינו את רועה הקהילה וורמברנד בגלל שהטיף את הבשורה. הם חבטו בכפות רגליו עד שלא יכל יותר לעמוד ולהטיף. כשהוא דיבר אצלינו בקהילה, הוא היה צריך לחלוץ את נעליו ולשבת על כיסא בגלל הצלקות העמוקות ברגליו. הם ניקבו את גופו עם ברזל מלובן ב-18 חורים עמוקים. הם הכריחו אותו לעמוד במשך שעות. הם הרעיבו אותו. הם נעלו אותו בתוך תא שורץ עכברים. הם שמו אותו בבידוד, במקום שהוא לא שמע קול אנושי במשך חודשים. בכל זאת הוא עבר את כל זה – ודיבר מספר פעמים בקהילה שלנו. אתם אומרים, "בטח היה לו רצון ברזל". לא, הוא יהיה הראשון לומר לכם שהוא היה אדם חלש מאוד. הוא עבר את כל העינויים האלה בגלל שההבטחה של המשיח היא אמת!

"אני אתן להן חיי עולם, ולא תאבדנה לנצח, ואיש לא יחטוף אותן מידי" (יוחנן י' 28).

אני יודע שהיא אמת, בגלל שגם אני חוויתי עד כמה היא אמיתית בצרות קטנות יותר שעברתי בחיי. נוחו בישוע ויהיו לכם חיי נצח. ישוע לא יכול לשקר.

אני מוכרח לסיים עכשיו שוב עם ציטוט של ספורג'ן הגדול, "כשעוד הייתי [צעיר] ראיתי הרבה ילדים מבטיחים שחייהם התנפצו בשלב מוקדם בכך שנפלו לתוך שחיתות [וחטאים] גדולים. הרגשתי בליבי [שנאה] כלפי החטאים שהם עשו. הורחקתי מהם [על ידי הוריי]. בכל זאת פחדתי שהחטאים שאותם צעירים נפלו לתוכם ישלטו עליו. השחיתות של ליבי שלי הובילה אותי לפקפק בעצמי. השתכנעתי שכל עוד לא אוושע, אוולד מחדש ואקבל חיים חדשים, אני לא בטוח. אחרת אני עלול לאכול את הפיתיון של השטן. פחדתי שאמיט על עצמי בושה מוסרית, כפי שעשו הילדים שהכרתי. המחשבה הזו הפחידה אותי. אבל כאשר שמעתי שישוע ישמור עלי מפני נפילה, הלימוד הקסים אותי וגרם לי לקוות שהוא יושיע אותי. חשבתי, 'אם אלך אל ישוע ואקבל ממנו לב חדש ורוח נכונה, אוכל להישמר מפני החטא שהאחרים נפלו לתוכו; אני אהיה מוגן על ידו'. המחשבה הזו דחפה אותי לבטוח בישוע. שמחתי לשמוע שישוע שומר בנאמנות על כל אלה שהתמסרו לו; שהוא יכול ורוצה לקחת אדם צעיר, לגרום לו לשנות את דרכיו ולשמור עליו אפילו עד הקץ. אנשים צעירים, אין ביטוח חיים שדומה לאמונה בישוע המשיח" (צ'. ה. ספורג'ן, שם, במידה מסויימת הוסבר בפשטות על ידי ד"ר היימרס עבור השומעים המודרניים).

"אני אתן להן חיי עולם, ולא תאבדנה לנצח, ו[אף אחד] לא יחטוף אותן מידי" (יוחנן י' 28).

יכול להיות שתבוא לכם מחשבה נוספת. אמרתי שאין אויב אנושי ואין שד שיוכל לחטוף אתכם מידיו של המושיע. "אבל", אתם אומרים, "מה יקרה אם אני בעצמי אעזוב את ישוע? מה יקרה אם אני בעצמי אעזוב את הקהילה ואחזור חזרה לעולם?" ידידי היקר, "אני בעצמי" כבר כלול במילה "אף אחד". אני יודע שרבים אחרים, אשר הייתה להם חזרה מזוייפת בתשובה, עזבו וחזרו לחיי העולם. אבל אני גם יודע שאף פעם לא היה להם את סימני ההיכר של צאן המשיח. הם מעולם לא שמעו את קולו. הוא מעולם לא הכיר אותם. הם מעולם לא הלכו אחריו. הם בסך הכל עשו החלטה שטחית, ואז חזרו בהם. אבל אני לא מבקש מכם לעשות את זה. אני מבקש מכם לבוא לישוע מנצרת, בן אלוהים. אני מבקש מכם לבטוח בו ולנוח בו. ספורג'ן אמר, "הו! חוטא, אולי תבוא היום לבטוח בישוע ורק בישוע, ואז תיקח את התנ"ך. אל תפחד ממנו – 'אני אתן להן חיי עולם, ולא תאבדנה לנצח, ואף אחד לא יחטוף אותן מידי'" (שם).

הוא יחזיק אותך חזק, הוא יחזיק אותך חזק;
בגלל שמושיעי אוהב אותך כל כך, הוא יחזיק אותך חזק.

אבא, אני מתפלל שמישהו ששומע או קורא את הדרשה הזו ימצא מנוחה בכך שיבטח בישוע, שיתן להם חיי עולם. בשמו, אמן.

אם המסר הזה בירך אותך, בבקשה שלח/י אימייל לד"ר היימרס וספר/י לו - rlhymersjr@sbcglobal.net (לחץ/י כאן) אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קריאת הכתובים לפני הדרשה שנעשתה על ידי מר אבל פרודהום: יוחנן י' 22-29.
שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר ג'ק נאן: "הוא יחזיק אותי חזק"
(מאת אדה ר. הברשון, 1861-1918).

מתאר

הוא יחזיק אותך חזק!

HE WILL HOLD YOU FAST!

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן

"אני אתן להן חיי עולם, ולא תאבדנה לנצח, ואיש לא יחטוף אותן מידי" (יוחנן י' 28).

(יוחנן י' 31, 27; גלטים ה' 6; ראשונה לקורינתים ב' 7)

I.   דבר ראשון, יש את מתנתו של המשיח, יוחנן י' 28א; ד' 14; אפסים ב' 5.

II.  דבר שני, יש את הבטחתו של המשיח, יוחנן י' 28א; תהילים קמ"ב 5; תהילים צ"ד 18.

III. דבר שלישי, יש את כוחו של המשיח, יוחנן י' 28ב; ו' 39; י"ז 12; קולוסים ג' 3.