Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

אלכסמנוס והאלוהים שלו

ALEXAMENOS AND HIS GOD
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בבוקר יום אדוני, ה-7 ביוני, 2015
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, June 7, 2015

"המתהלל יתהלל בה'" (הראשונה לקורינתים א' 31).

מה אנחנו יכולים ללמוד משני הפרקים הראשונים של הראשונה לקורינתים? אחד הדברים הכי מעניינים הוא מה שאנחנו לומדים על המאמינים הראשונים. אי אפשר לקרוא את שני הפרקים הללו מבלי לראות עד כמה הם שמו את המשיח במרכז. אלה שחשבו שהם חכמים, דחו את המשיח, "כי דבר הצלוב סכלות הוא לאובדים, אבל לנו הנושעים גבורת אלהים" (א' 18). "ואנחנו משמיעים את המשיח הצלוב" (א' 23). "המשיח אשר הוא גבורת אלוהים וחכמת אלוהים" (א' 24). "משיח ישוע אשר היה לנו לחכמה מאת האלוהים ולצדקה ולקדושה ולפדיום" (א' 30). "כי לא אמרתי לדעת בתוככם דבר בלתי אם ישוע המשיח, והוא הנצלב" (ב' 2). ד"ר ג'. ורנון מקג'י אמר,

שאול לא נכנס לדיונים פילוסופיים...הוא פשוט המשיך לדבר על הצלב של המשיח. הוא לימד על המושיע הצלוב. זה סוג השירות שדרוש היום יותר מתמיד. (ד"ר ג'. ורנון מקג'י, דרך התנ"ך, כרך ה', הוצאת תומאס נלסון, 1983, עמ' 13; הערה על הראשונה לקורינתים ב' 2).

"המתהלל יתהלל בה'" (הראשונה לקורינתים א' 31).

המילה היוונית ל"יתהלל" פירושה "להתרברב" – להתפאר, להיות גאה במשהו. השליח אומר לנו להתפאר במשיח – להיות גאים במשיח – להתגאות במשיח – "להתהלל בה'". המאמינים הראשונים דיברו על המשיח כל כך הרבה, שהבלתי מאמינים אמרו עליהם שהם מהללים יהודי מת! ד"ר מייקל גרין אמר, "יש דוגמא חזקה מאוד לנחישות הזו [לדבר על המשיח] במגורים של נערי-השליח מתקופת האימפריה הרומית, בגבעת פאלאטין ברומא. יש שם ציור מתחילת המאה ה-3 לספירה, שצויר ביד [של ילד], ובו נראה ילד עומד בתנוחת הלל, עם יד אחת מורמת. האובייקט שעליו הוא מסתכל הוא דמות על צלב, אדם עם ראש של חמור. מתחת לציור מופיע קשקוש, 'אלכסמנוס מהלל את אלוהיו'. ברור שאחד מנערי-השליח היה משיחי, והוא לא התבייש בזה. עמיתיו לבית הספר לעגו לו בכוונה בגלל עמדותיו. אבל הוא לא נבוך [מבוייש] מזה...כתובת נוספת בכתב יד אחר [אמרה] 'אלכסמנוס נאמן'. אולי הייתה זו תגובתו שלו לקריקטורה האכזרית. אני חושב שככה זה היה" (ד"ר מייקל גרין, בישור בקהילה הראשונה, וויליאם ב. ארדמנס פובלישינג קומפני, 1970, עמ' 174, 175).

העתקתי את הגרפיטי הזה היישר מהמקור. זו תמונה של הציור המקורי, שנלקח היישר מקיר חדרם של נערי-השליח בגבעת פאלאטין שברומא העתיקה, בסוף המאה ה-2 לספירה.

Alexamenos and his God

דמעות נקוו בעיני כשהסתכלתי על הקריקטורה העתיקה הזו. היה שם ילד קטן בן 10 או 12 שעמד בשביל ישוע! וילד רע צייר אותו מהלל את ישוע – עם ראש של חמור! חשבתי, "תודה לך אלוהים על ילד כמו אלכמנוס"! היו אלה ילדים וילדות כאלה שהפיצו את הבשורה על המשיח ברחבי העולם הרומי! אני מחכה לפגוש אותך בשמיים, אלכמנוס! אני מתפלל שיהיו לנו בקהילה צעירים כמוהו – צעירים וצעירות שיתגאו במשיח – לא משנה כמה יהפכו אותם למושא ללעג ולצחוק מצד הדור חסר-האלוהים הזה!

משפחת דאגר ספגה לינץ' ללא משפט. במשפחה יש 19 ילדים. לפני 12 שנה אחד הבנים נגע בשתי אחיותיו בצורה שאינה הולמת. הוריו לקחו אותו למשטרה. הוא היה רק בן 15, אז הרישום הפלילי נגנז. לפני מספר שבועות מפקד משטרה טיפש מאוד מעיירה קטנה בארקנסו פתח את הרישום הפלילי הגנוז ומסר אותו לתקשורת. הם צלבו את משפחתו, וכינו את ביתם "בית האימה". למה הם עשו את זה? בגלל שמשפחת דאגר חברה בקהילה בפטיסטית – בגלל שהם משיחיים!!! שתי האחיות הלכו להתראיין לפוקס ניוז, בגלל שהן ידעו שזה היה המקום היחיד שמישהו יהיה הוגן כלפיהן. הגברות הצעירות הללו הלכו להתראיין לפוקס ניוז כדי להגן על הוריהן. ואז ראיתי את פניו השטניים והמבחילים של וופי גולדברג שצעק עליהן. "אל תכניסו את אלוהים לזה!" "תפסו את המשיחיים! תפסו אותם! תפסו אותם!" – שום דבר לא השתנה מאז ימי רומא העתיקה, בהם השליכו בנות משיחיות לתוך הארנה כדי שייקרעו על ידי אריות! וופי גולדברג נראה כמו נרון או קליגולה! "הרגו את המשיחיים! תפסו אותם! תפסו אותם! תפסו אותם!" שאלוהים יעזור לנו – אם אלה האנשים ששולטים בתקשורת! בימים האכזריים והמרושעים האלה, זה מה שצריך להיאמר על ידי כל צעיר כאן הבוקר, "אלכסמנוס נאמן".

"המתהלל יתהלל בה'" (הראשונה לקורינתים א' 31).

אנוש לא יוכל להשתוות אליו,
   מקרב בני האדם;
הוגן הוא יותר מכל ההוגנים,
   שממלאים את הרכבת השמימית,
שממלאים את הרכבת השמימית.

לו חב אני את חיי, את נשמת אפי,
   ואת כל שמחותיי;
הוא עוזר לי לנצח את המוות,
   ומציל אותי מפני קבר,
ומציל אותי מפני קבר!
   ("מתיקות נשגבת מומלכת יושבת" מאת סמואל סטנט, 1727-1795).

אפשר שתהיה לכם תקשורת שמאלנית! אפשר שיהיה לכם את וופי גולדברג, ואת כל האספסוף הליברלי ושונא האלוהים של הוליווד! אפשר שיהיה לכם את כל אלה! אבל אין להם מה להציע! כלום! כלום! כלום! – "אלכסמנוס נאמן"! "אלכסמנוס נאמן"! "אלכסמנוס נאמן"! שזה יהיה ברור, אלוהים יקר! שזה יהיה ברור!

"המתהלל יתהלל בה'" (הראשונה לקורינתים א' 31).

אנחנו לא באים לקהילה כדי שיבדרו אותנו. אנחנו לא באים לשמוע "צוותי הלל" שמנגנים כמו אמנים במועדון לילה בלאס-וגאס. אנחנו לא באים לשמוע בדיחות או סיפורים על שיפור עצמי. אנחנו יכולים לשמוע בדיחות טובות יותר מג'ימי פאלון. אנחנו יכולים לקרוא סיפורים על שיפור עצמי ברידרס דייג'סט. אנחנו לא באים לקהילה להסתנוור ממוזיקת רוק "משיחית". זה ריק. זה לא נוגע בנפשותינו. זה משאיר אותנו עם טעם של נסורת בפה. זה ריק, נטול תוכן, בזבוז של זמן!

אשתי ואנוכי היינו באסיפת ערב ביום שבת בקהילת ענק במחוז אורנג', ליד סאן-דייגו. המוזיקה הייתה מחרישת אוזניים. היא הייתה מהפנטת. היא הייתה מוזיקת רוק מושלמת. היא הסתיימה בשיא מטורף. היא התעלתה על כל מה שאי פעם שמעתי במקום כלשהו.

ואז האנשים יצאו החוצה. הם נראו מבולבלים, מעורפלים, גררו רגליים כמו הזומבים מ"ליל המתים החיים". אף אחד לא חייך. אף אחד לא דיבר. אף אחד לא בירך את האחר לשלום. הם נכנסו לבד – כדי שיבדרו אותם. והם יצאו לבד. ד"ר דיויד וולס אמר, "בדידות היא מגפה מודרנית. זו מגפה של ניתוק, חוסר שורשים, חוסר שייכות לשום מקום באופן ספציפי וגם באופן כללי. זה הסבל שבבדידות, בחוסר תשומת הלב, ובאדישות המתמשכת של העולם" (ד"ר דיויד פ. וולס, האומץ להיות פרוטסטנטי, אירדמנס, 2008, עמ' 33).

ד"ר וולס הוא תיאולוג נפלא, והוא צודק. "בדידות היא מגיפה מודרנית". אבל לקהילת ענק כזו לא הייתה תשובה לבדידות. הדבר היחיד שהיה לה זה להקת רוק – וכל אחד מעד לבד – כמו שקורה אחרי משחק באיצטדיון דודג'ר! מהי התשובה? התשובה היא קהילה שמרכזה הוא ישוע המשיח עצמו. המשיח הוא התשובה – לא מוזיקת רוק. המשיח הוא התשובה – לא קהל גדול ובודד! אין לקהילות הענק המודרניות האלה מה להציע! אין! אין! אין! רק לקהילות שמכבדות את המשיח, שמכריזות את המשיח וששמות את המשיח במרכז יש תשובה! התשובה תמיד הייתה ותמיד תהיה בישוע המשיח עצמו. הילד הקטן שחי בסוף המאה ה-2 לספירה ידע את זה. זו הסיבה ש"אלכסמנוס מהלל את אלוהיו"! זו הסיבה ש"אלכסמנוס נאמן"!

"המתהלל יתהלל בה'" (הראשונה לקורינתים א' 31).

ומה עם הישועה? האם אתם שומעים את כל אותם מטיפים "גדולים" מלמדים כיצד להיוושע? הו אלוהים, אני שומע אותם מדברים על כל דבר אחר! הם מדברים על רוח הקודש. הם מלמדים איך להרגיש טוב. הם מלמדים כיצד להצליח. יש מישהו בשם ג'וזף פרינס שאפילו מדבר על חסד. אבל מי מלמד כיצד להיוושע? אף אחד! מי מדבר על הצלב? אף אחד! מי מדבר על הדם? אף אחד! מי נותן דרשה שלמה על ישוע? אף אחד!

בחור עני אחד מקובה שלח לי מייל לפני כמה ימים. הדרשות האלה מגיעות לכל העולם – למעלה מ-200 מדינות, ב-32 שפות. אז הבחור הקובני הצעיר הזה כתב. הוא אמר שהוא נכנע לישוע ונטבל. אבל אז אחד החברים שלו סיפר לו על הבחירה. הוא אמר שזה הציק לו. הוא אמר שלמשמע העניין על הבחירה הוא התחיל לפקפק בישועה שלו. אני לא מבין את זה! נראה לי שהבחירה אמורה לעשות אתכם בטוחים יותר לגבי הישועה שלכם. זה לא תלוי בכם. זה תלוי אך ורק במשיח! אמן! אבל הוא התחיל לצפות בפול וואשר ולקרוא את ג'ון מקארת'ור. הוא גם קרא את הדרשה של ריי קומפורט, "הסוד השמור ביותר של הגיהנום". ואז הוא צפה במספר קטעי וידאו נוספים על קלוויניזם בשם "חסד מדהים". כל זה בלבל אותו. אז הוא כתב לנו ואמר, "אני חושב שאני צריך ממך המלצה לספרים על התורה, חשיבה והכנה לתוכחת חטא". הוא אמר, "אני צריך להבין את התורה לעומק". זה מה שעניתי לו,

שים לב שאפילו פעם אחת לא הזכרת את שם המשיח! כתבת לי אימייל ארוך על התורה, מבלי להזכיר ולו פעם אחת את שם ישוע, את פועלו על הצלב או את דמו המטהר מחטא! זו המלכודת של הקלוויניזם המודרני. שים לב שאתה יכול לקרוא שעות את פול וואשר, את ג'ון מקארת'ור ואז להתחיל לחשוב על התורה במקום על ישוע המשיח! זו הבעייה שלי עם אנשים כמו וואשר, מקארת'ור וריי קומפורט. הם מטיפים טובים יותר של התורה מאשר של הבשורה! (לחצו כאן כדי לקרוא את הדרשה שלי, "תשובתי לפול וואשר – מסר מדהים עוד יותר לנוער!").

ואז שלחתי לו שתי דרשות שלי: "ישוע המשיח עצמו" ו"מה אתם חושבים על המשיח?" זה מה שהוא זקוק לו – ישוע המשיח עצמו! וזה מה שאתם זקוקים לו – ישוע המשיח עצמו!

"המתהלל יתהלל בה'" (הראשונה לקורינתים א' 31).

אנוש לא יוכל להשתוות אליו,
   מקרב בני האדם;
הוגן הוא יותר מכל ההוגנים,
   שממלאים את הרכבת השמימית,
שממלאים את הרכבת השמימית.

הוא ראני צולל לתוך צער רב,
   ומיהר לרווחתי;
עבורי הוא נשא את הצלב המביש,
   ונשא את כל צערי,
ונשא את כל צערי.

מנדיבות ליבו אני מקבל
   כאלו הוכחות על אהבתו השמיימית,
לו היו לי אלף לבבות לתת,
   אדון, הם כולם צריכים להיות שלך.
אדון, הם כולם צריכים להיות שלך.

כל כך פשוט לבוא לישוע. אותו ילד קטן ברומא העתיקה בא אליו – וגם אתם יכולים!

אלכסמנוס מהלל את אלוהיו! אלוהיו ממוסמר לצלב, סובל כדי לשלם את המחיר עבור חטאו של אלכסמנוס.

רוברט היימרס מהלל את אלוהיו! אלוהיו ממוסמר לצלב, סובל כדי לשלם את המחיר עבור חטאו של רוברט היימרס.

אלכסמנוס מהלל את אלוהיו! אלוהיו הוא ישוע מנצרת. אלוהיו ירד משמיים כדי למות על הצלב, כדי לשלם עבור חטאיו של אלכסמנוס, וגם עבור חטאיכם. אלוהיו הוא ישוע, שקם מן המתים בגופו, באופן פיזי, ועכשיו נמצא בשמיים – לימין האב.

אלכסמנוס מהלל את אלוהיו. העולם אומר שאלוהיו הוא ראש של חמור! העולם לועג וצוחק על אלכסמנוס שמהלל את ישוע. אבל הוא כותב על הקיר השני, "אלכסמנוס נאמן". למה הוא נאמן? בגלל שאלוהיו, ישוע, אמר, "לא יבוא איש אל האב, בלתי על ידי" (יוחנן י"ד 6).

אלכסמנוס מהלל את אלוהיו. כל העולם הרומי נופל וקורס. האלילים נופלים. כל הגדולה מתפוגגת. אבל המשיח עולה מעל חורבות הקולוסאום והפרתנון.

"המתהלל יתהלל בה'" (הראשונה לקורינתים א' 31).

אלכסמנוס מהלל את אלוהיו. התנ"ך מנבא שהגלים יהמו, האדמה תרעד, הירח יהפוך לדם, והבתים, הסלעים וההרים יתפוררו ויפלו. ממלכות הארץ תתפוגגנה. בני האדם יתחבאו בנקיקי הסלעים מרב פחד. כולם טעו. הילד צדק. "אלכסמנוס נאמן". האם תבטחו באלוהיו? האם תבטחו בישוע, ותטוהרו בדמו היקר מכל חטאיכם? אני מתפלל שכן. בשמו, אמן.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קריאת הכתובים לפני הדרשה שנעשתה על ידי מר אבל פרידהום: הראשונה לקורינתים א' 26-31.
שיר הסולו שבוצע על ידי מר בנימין קינקייד גריפית':
"מתיקות נשגבת מומלכת יושבת" (מאת סמואל סטנט, 1727-1795).