Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

מלאכים שנפלו – אזהרה לאנשים שנפלו

(דרשה מס' 4 על השניה לפטרוס)
FALLEN ANGELS – A WARNING TO FALLEN MEN
(SERMON #4 ON II PETER)

(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בערב יום אדוני, ה-17 במאי, 2015
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, May 17, 2015

"כי לא חס אלוהים על המלאכים אשר חטאו, כי אם הורידם לקצבי הרים ויסגירם בכבלי אופל לשמרם למשפט" (השניה לפטרוס ב' 4).

התנ"ך מלמד שהשטן היה מלאך ראשי שמרד באלוהים, והושלך מגן עדן ארצה. נפילתו של השטן מתוארת ביחזקאל כ"ח 11-19 ובישעיהו י"ד 13-14. מלאכים רבים הצטרפו למרד של השטן. חלקם הושארו חופשיים כדי שיהפכו להיות מה שמכונה בתנ"ך "שדים". אבל חלקם הושלכו לגיהנום. אלה הם השדים שהפסוק לעיל מדבר עליהם. ד"ר צ'ארלס ס. ריירי אמר, "אלה הם המלאכים שנפלו אחרי שחטאו באופן חמור, בכך שחיו בזוגיות עם נשים, כפי שמתואר בבראשית ו' 1-4" (תנ"ך הלימוד של ריירי, מודי פרס, 1978; הערה על השניה לפטרוס ב' 4).

באפסים ו' 11-17 מסופר שתחת שליטתו של השטן יש אלפי שדים – והם מאוד פעילים היום בעולם. ד"ר מרטין לויד-ג'ונס אמר, "יש אלפי, אולי מיליוני רוחות רעות" (אחדות משיחית, ד'ה באנר אוף טרות' טראסט, 1980, עמ' 58).

בשנות ה-1970 המוקדמות הייתי המייסד של קהילה עבור היפים צעירים. היא עדיין קיימת, למרות שהיא קהילה דרום-בפטיסטית היום. החוויה הזו גרמה לי להיות מודע לכוח השטני. ראיתי ושמעתי דברים שלא יכלו לבוא משום מקור טבעי.

בספרו הקלאסי שדים היום בעולם, ד"ר מריל פ. אוגר, מהסמינר התיאולוגי של דאלאס, הראה כיצד פועלים היום הכוחות השטניים. שמות הפרקים הם "שדים ורוחניות", "שדים וקסם", "שדים ואחיזת שדים", "שדים ותורות שקר", ואחדים אחרים (ד"ר מרגיל פ. אוגר, שדים היום בעולם, טינדייל האוס פובלישרז, 1971).

אבל השדים שהפסוק שלנו מדבר עליהם עשו יותר מאלה שאנחנו נתקלים בהם היום. נכון אמר ד"ר ג'ון מקארת'ור, "הם נכנסו באנשים שחיו בזוגיות מופקרת עם נשים" (תנ"ך הלימוד של מקארת'ור, הערה על השניה לפטרוס ב' 4). זה יצר גזע של אנשים שהיו אחוזי שדים עד כדי כך, שאלוהים שלח את המבול כדי להשמיד את כולם. בגלל הפשע הזה, חבורת השדים הזו הושלכה לגיהנום (לשאול) – כבולים באפילה. ד"ר קן ווסט אמר, "פטרוס מדבר על מקום בעולם הבלתי נראה, ששם כלואים [אותם] מלאכים שנפלו, עד למשפט הכס הלבן", שבמהלכו הם יושלכו לתוך אגם האש (קן ס. ווסט, מילות הלימוד של קן מהברית החדשה בשפה היוונית, כרך 2, ארדמנס פובלישינג קומפני, 1954, הערה על השניה לפטרוס ב' 4).

ד"ר הנרי מ. מוריס אמר, "חלק מסוים ממלאכי השטן לא רק הלכו בעקבות... המרד של השטן באלוהים, אלא גם ניסו להשחית את כל המין האנושי על אחיזה פיזית ב'בנות האדם' (בראשית ו' 1-4; השניה לפטרוס ב' 4). הם...רותקו לתא הכי נמוך וכי חשוך בשאול, בציפייה למשפט האחרון" (ד"ר הנרי מ. מוריס, תנ"ך הלימוד של המגן, וורלד פובלישינג, 1995; הערה על יהודה ו').

"כי לא חס אלוהים על המלאכים אשר חטאו, כי אם הורידם לקצבי הרים ויסגירם בכבלי אופל לשמרם למשפט" (השניה לפטרוס ב' 4).

ההיגיון כאן הוא שכפי שאלוהים העניש בחומרה את המלאכים הסוררים, כך גם יעניש את בני האדם הסוררים שלא נפדו על יד ישוע.

I. דבר ראשון, חשבו על הפסוק שלנו כעל אזהרה.

"כי לא חס אלוהים על המלאכים אשר חטאו, כי אם הורידם לקצבי הרים"

ראו בזה את המשפט בגין החטא. ראו בזה את הנקמה העתידית, בגלל שהם שמורים למשפט! שימו לב שהמלאכים שחטאו, היו פעם מלאכים בשמיים! פעם הם חיו בגן עדן עצמו. לא היה להם קשר עם הרוע. החברים שלהם היו רוחות מושלמות כמותם. ובכל זאת הם יכלו לבחור בחטא, והם בחרו בחטא. הרוע חדר לתוך ליבם של המלאכים האלה. קנאה, גאווה ומרד חדרו לתוכם, והם הושלכו לגיהנום, וחירותם נשללה לעד.

אתם יכולים להיות ילדים להורים יראי אלוהים. אתם יכולים לגדול בקהילה. ועדיין אתם יכולים לגמור כחוטאים אבודים ולהיות "מוסגרים בכבלי אופל, לשמרם למשפט".

היטלר הושבע בקהילה וניטבל. לאחר מכן היטלר הלך לבית ספר למוסיקה ולמד לשיר במקהלה. מאו צה טונג הלך לבית ספר תנכ"י. סטלין הלך לסמינר, ולמד לקראת השירות. דרווין למד את התנ"ך וקיבל תואר ראשון בתיאולוגיה. למעשה, זה היה התואר היחיד שהוא קיבל! בכל זאת אלפי אנשים אינטליגנטים היום מאמינים לתיאוריות הפראיות והדמיוניות שלו, לאדם שההשכלה היחידה שלו היא תואר ראשון בתיאולוגיה! חישבו על הנזק הלא-יתואר שהאנשים האלה עשו למין האנושי! חישבו על הרוע והחטא שהוביל אותם להרוס אינספור חיי אנשים!

וינסנט ואן-גוך היה בנו של איש שירות. ואן-גוך עצמו לקח מספר דרשות מודפסות של ספורג'ן ולימד אותן בקהילות שונות בלונדון. למרות זאת, ואן-גוך התמכר לאבסינת, השתגע מהסם והתאבד! המשוררת אמילי דיקינסון הלכה לבית ספר שהייתה בו התעוררות. כל חבריה נושעו. אבל אמילי דיקינסון סירבה לבטוח במשיח. היא סיימה את חייה כמתבודדת, שאף פעם לא עזבה את חדרה, תוך שהיא שוקעת בשגעון וביאוש. אולי תאמרו, "אף אחד מהדברים האלה לא יקרה לי". האם אתם בטוחים בזה? כתוב בתנ"ך,

"לכן האומר בנפשו אני עומד, ירא פן ייפול" (הראשונה לקורינתים י' 12).

לא משנה כמה אתם חזקים, לא משנה כמה אתם חכמים, היזהרו! אם מלאכים יכולים ליפול, גם את יכולים! המלאך הראשי הילל בן-שחר, התנוון להיות שטן! המלאכים בשמיים נפלו לתוך חטא ורבים מהם הפכו להיות שדים מונעי-מין שהרעילו את המין האנושי לפני המבול! יהודה השליח, שעשה ניסים וגירש שדים, הפך להיות "בן האבדון", שבגד במשיח האלוהים!

"לכן האומר בנפשו אני עומד, ירא פן ייפול".

הסיפור הזה נלקח במקור מדרשה שספורג'ן לימד על הפסוק הזה. קצין אחד בהודו אילף נמר. הוא גידל אותו מאז שהיה גור. הוא התהלך סביב ביתו כמו חתול, וכולם שיחקו איתו. אבל יום אחד האיש ישב בכסאו ונרדם. הנמר ליקק את ידו. העור היה סדוק והנמר טעם דם. מאותו הרגע הוא לא התאים יותר להתגורר בבית. הוא רץ להרוג, וברח החוצה לתוך הג'ונגל. הנמר היה מבוית. אבל הוא עדיין נמר. כך אדם יכול להיות משיחי למראית עין. אבל ליבו לא השתנה, אז הוא עדיין אדם שנפל. בקרוב טעם החטא יחשוף את חיית הפרא שבו. הקליפה הדקיקה של יראת השמיים תיעלם תחת פיתוי. אולי אתם נראים טוב, אבל עד שלא תחזרו בתשובה אתם עדיין מסוגלים לעשות את החטא הכי גרוע. הכרתי אנשים שהלכו לשרת ולימדו דרשות נפלאות, אבל חזרו לחטא מהסוג הגרוע ביותר. הכרתי אדם אחד שהיה מורה טוב. אבל אחרי כמה שנים הוא התחיל לקחת סמים. אשתו זרקה אותו מהבית והוא חי ברחוב. לילה אחד הוא נרצח בפארק. אפשר היה לשמוע אותו צורח ממרחק של כמה רחובות משם! כתוב בתנ"ך,

"וקרה להם כאשר יאמר משל האמת, הכלב שב על קיאו והחזיר עלה מן הרחצה להתגולל ברפש" (השניה לפטרוס ב' 22).

"אחריתם תהיה רעה מראשיתם" (השניה לפטרוס ב' 20).

"כי לא חס אלוהים על המלאכים אשר חטאו". למה שיחוס על בן אדם שלא חזר בתשובה, כמוך? עד שלא תחווה חזרה אמיתית בתשובה למשיח, תהיה בטוח שהחטא שלך ימצא אותך. ואז אלוהים ישליך אותך למטה, למקום בו יש עינויים, שהוכנו לשטן ולמלאכיו. אלוהים יעניש את אלה שחיים ומתים בחטאיהם. אלוהים לא חס על המלאכים אשר חטאו – והוא לא יחוס עליך אם תמשיך במצבך ולא תחזור בתשובה. זו האזהרה שיש בפסוק שלנו.

II. דבר שני, חשבו על התקווה שעולה מהפסוק.

אלוהים ויתר על המלאכים שחטאו. אבל חוטא אובד כמוך יכול להיפדות. בזכות חסד אלוהים, גברים ונשים שנפדו יעמדו למרות שהמלאכים נפלו! מעולם לא היה למלאכים החוטאים האלה מושיע שימות במקומם. מעולם לא הייתה להם את רוח הקודש, כדי שתוכיח אותם ותקרב אותם לישוע. דמו מעולם לא היה זמין עבורם כדי לטהר אותם מהחטא שלהם. הם לא שמעו מעולם את הבשורה. מדהים אותי שאלוהים הציע סליחה וישועה לגברים ונשים רשעים. הישועה מעולם לא הוצעה למלאכים שנפלו. ויתרו עליהם מיידית והם נכבלו בשרשראות באפילה עד למשפט האחרון ואגם האש. אלוהים לא נתן למלאכים האלה הזדמנות שניה. הוא לא חיכה הרבה שנים לפני ששפט אותם בגין החטא שלהם. ברגע שהם חטאו, הם נכרתו מיד לנצח נצחים.

כמה שנים חייתם בחטא? חלקכם העביר כבר שנים רבות ללא חזרה בתשובה. דחיתם את המשיח במשך זמן רב, על אף ששמעתם את הבשורה, שמוכרזת מידי יום ראשון מעל הדוכן הזה! הסבלנות של אלוהים כלפיכם מדהימה! הוא לא חס על המלאכים אשר חטאו, אבל הוא כן חס עליכם! למה זה ככה?

הבשורה אף פעם לא הוצעה למלאכים האלה. ברגע שהם נפלו, לא הייתה להם שום הזדמנות ישועה עתידית. הם נפלו בלי לקום יותר. אף פעם לא היה למלאכים קורבן. לא היה את בן האלוהים שימות עבורם. ובכל זאת פעמים רבות קראתי לכם להתוודות ולבוא לישוע. קראתי לכם לבטוח בישוע ולקבל חיים נצחיים.

אין מחילה ואין תקווה לשדים. אבל כן יש מחילה ותקווה עבורכם. המשיח קורא לכם,

"פנו אלי כל העמלים והטעונים, ואני אניח לכם" (מתי י"ד 28).

ישוע קורא לכם, "בואו אלי". הוא מעולם לא נתן הזמנה כזו למלאכים שנפלו. אבל הוא כן נותן אותה לכם, "פנו אלי...ואני אניח לכם". בואו אלי, בטחו בי, ואני אטהר אתכם מכל חטא בזכות דמי!

הוא מעולם לא הציע את זה למלאכים שנפלו, אבל הוא כן מציע את זה לכם! זו האהבה המדהימה שווזלי שר עליה,

"אהבה מדהימה, כיצד זה ייתכן
שאתה, אלוהי, תמות עבורי?"
   ("וזה ייתכן?" מאת צ'ארלס ווזלי, 1707-1788).

ממש עכשיו ישוע מוכן להושיע כל מי שיבטח בו! לא משנה איזה חטא עשית, ברגע שתבטח בו, הוא יעשה אותך טהור בזכות דמו!

כמה זה קשה לבטוח בו? מאוד קל לבטוח בו. מספר פעמים בשבוע אני קורא את ספרו של רועה הקהילה וורמבראנד מעונה עבור המשיח. רועה הקהילה מספר,

פעם הכרתי בישוף אורתודוקסי ברומניה. הוא היה איש מטעם הקומוניסטים, והוקיע את הצאן שלו. לקחתי את ידו בשתי ידיי וסיפרתי לו את משל הבן האובד. זה היה בערב אחד בגן שלו. אמרתי, "תראה באיזו אהבה אלוהים מקבל חוטא שחוזר. הוא אפילו מקבל בשמחה גם בישוף שחוזר בתשובה". שרתי איתו שירים משיחיים. האדם הזה חזר בתשובה (ריצ'ארד וורמבראנד, מעונה עבור המשיח, ליבינג סאקריפייס בוקס, 1998, עמ' 90).

לא משנה כמה חטאים עשית, או חשבת לעשות, ישוע יסלח לך. הוא יסלח לך ואתה תהיה טהור בזכות דמו. ישוע יעשה עבורך את מה שעשה עבור הבישוף האורתודוקסי. רק בטח בו! הוא יושיע אותך. ישוע אמר,

"הבא אלי לא אהדפנו החוצה" (יוחנן ו' 37).

האדון ישוע מזמין אותך לבוא אליו. אני נדהם, כשאני חושב על ישוע, שמתחנן בפני החוטאים לבוא ולבטוח בו. נראה לי שהחוטאים הם אלה שצריכים להתחנן בפני ישוע שיסלח להם! בכל זאת ישוע הוא זה שמתחנן בפני החוטאים שיבואו אליו! זו רוח הקודש שמתחננת בפני החוטאים שיבואו אליו! זו הקהילה שמתחננת בפניהם שיבואו אליו! אלה הם המאמינים שמתפללים עבורם שיבואו אליו!

"והרוח והכלה אומרים, בוא. והשומע יאמר, בוא. והצמא יבוא" (חזון יוחנן כ"ב 17).

על מה אנחנו מתפללים? אנחנו מתפללים שתבואו לישוע! מה עושה רוח הקודש? היא קוראת לכם לבוא לישוע! מה ישוע אומר? הוא אומר, "בואו אלי!" מה ישוע אומר לכולנו לעשות? הוא אומר, "פצר בהם לבוא" (לוקס י"ד 23). כולנו רוצים שתבואו לישוע ושתיוושעו. אנחנו לא אומרים את זה למלאכים שנפלו, אלא אנחנו אומרים את זה לכם! בואו! בואו! בואו! בואו לישוע ותיוושעו! בואו לישוע עם כל הספקות שלכם! בואו אליו עם כל הפחדים שלכם! בואו אליו עם כל החטאים שלכם!

שם עומד המושיע עבורי,
   מושיט קדימה את ידיו הפצועות;
אלוהים הוא אהבה! אני יודע, אני מרגיש,
   ישוע בוכה ועדיין אוהב אותי.
("מעמקי החסד" מאת צ'ארלס ווזלי, 1707-1788).

אבא, אני מתפלל שחוטא אחד יבוא אל ישוע בנך ויוושע! בשמו, אמן.

אם המסר הזה בירך אותך, בבקשה שלח/י אימייל לד"ר היימרס וספר/י לו - rlhymersjr@sbcglobal.net (לחץ/י כאן) אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קריאת הכתובים לפני הדרשה שנעשתה על ידי מר אבל פרידהום: השניה לפטרוס ב' 4-9.
שיר הסולו שבוצע על ידי מר בנימין קינקייד גריפית':
"מעמקי החסד" (מאת צ'ארלס ווזלי, 1707-1788; תחת המנגינה של "בדיוק כפי שאני").

מתאר

מלאכים שנפלו – אזהרה לאנשים שנפלו

(דרשה מס' 4 על השניה לפטרוס)
FALLEN ANGELS – A WARNING TO FALLEN MEN
(SERMON #4 ON II PETER)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן

"כי לא חס אלוהים על המלאכים אשר חטאו, כי אם הורידם לקצבי הרים ויסגירם בכבלי אופל לשמרם למשפט" (השניה לפטרוס ב' 4).

(יחזקאל כ"ח 11-19; ישעיהו י"ד 13-14; בראשית ו' 1-4; אפסים ו' 11-17)

I.   דבר ראשון, חשבו על הפסוק שלנו כעל אזהרה, השניה לפטרוס ב' 4א;
הראשונה לקורינתים י' 12; השניה לפטרוס ב' 22, 20.

II. דבר שני, חשבו על התקווה שעולה מהפסוק, מתי י"א 28; יוחנן ו' 37;
חזון יוחנן כ"ב 17; לוקס י"ד 23.