Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

הסימנים לביאתו השניה של המשיח

SIGNS OF CHRIST’S SECOND COMING
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בבוקר יום אדוני, ה-17 במאי, 2015
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord's Day Morning, May 17, 2015

"אמר נא לנו, מתי תהיה זאת? ומה אות בואך, ואות קץ העולם?" (מתי כ"ד 3).

אני קורא שלושה עיתונים מדי יום. אני גם מקדיש מספר דקות כדי לצפות בשני ערוצי חדשות בכבלים. כל דבר שאנחנו שומעים בחדשות מראה שהעולם שלנו מלא מהומות. טרור, מלחמות, בני ערובה והפצצות מתרחשות ברחבי העולם מדי יום. קהילות רבות נשרפות וראשם של המאמינים נערף בידי ההמונים. בקרוב תהיה לאיראן פצצה גרעינית. הם יאיימו על קיומנו. הם מאיימים שהם יבריחו פצצות לתוך ערינו, יפוצצו אותן ויהרסו את אורח חיינו.

הנשיא ג'ון פ. קנדי היה אדם קתולי. יום אחד הוא שיחק גולף עם בילי גראהם. הוא סיפר למר גראהם שהכנסיה הקתולית מאמינה בביאתו השניה של המשיח. הם נוהגים לדקלם את המשפט, "משם הוא עתיד לבוא, לשפוט את החיים והמתים". אבל הנשיא קנדי רצה לדעת יותר על הביאה השניה. לפני 60 שנה המבשר הצעיר בילי גראהם הובל למשרד שברחוב דאונינג 10, לונדון. צ'רצ'יל אמר לו, "אני לא חושב שיש לעולם עוד הרבה שנים להתקיים. הבעיות שלנו עוד לפנינו". היום נדמה שכמעט כל מי שנמצא בהנהגה חש את הפחד הזה. הדור שאנחנו חיים בו הולך וגווע לנגד עינינו. נדמה שאנחנו מתקדמים לעבר שיא ההיסטוריה וקץ העולם.

הנושא הזה עניין את התלמידים. הם שאלו את ישוע, "מה אות בואך, ואות קץ העולם?" המילה היוונית ל"עולם" היא "אֵאוֹנוֹס". פירושה "דור" – הדור שאנו חיים בו, התקופה המשיחית. המשיח לא גער בהם על ששאלו את השאלה הזו – "מה אות בואך, ואות קץ [הדור]?" במקום לגעור בהם, הוא נתן להם רשימה ארוכה של "סימנים". הם ביקשו סימן אחד, אבל המשיח נתן להם הרבה בפסוקים הבאים, וגם בחלקים של האפוקליפסה הסינופטית שמופיעה במרקוס י"ג ובלוקס כ"א.

יש שלוש טעויות נפוצות בנוגע לסימנים שנתן המשיח. דבר ראשון, הפרטריסטים טוענים שכל הסימנים האלה בהכרח התרחשו במאה הראשונה לספירה. קלוויניסטים מודרניים רבים הם פרטריסטים שחושבים כך. אני חושב שהם טועים. למשל, צריך דמיון מאוד מפותח כדי לייחס את פסוק 14 למאה הראשונה לספירה ובד בבד גם לשמר את המשמעות המילולית, הפרשנות המילולית של הכתובים. כתוב בפסוק הזה,

"ותיקרא בשורת המלכות הזאת בכל הארץ לעדות לכל הגויים, ואחר יבוא הקץ" (מתי כ"ד 14).

זו נבואה פשוטה וברורה של המשיח. היא בודאות לא התממשה עד היום.

אנחנו יודעים שהתלמידים הפיצו את הבשורה ברחבי האימפריה הרומית אבל לא בישרו את הבשורה "בכל הארץ" – בודאות לא בצפון ובדרום אמריקה, יפן, אוסטרליה, האיים בים, ובכל מקום אחר. רק עכשיו הנבואה במתי כ"ד 14 מתממשת כלשונה "בכל הארץ".

אם כך, אני חושב שהטעות השניה בנוגע לסימנים היא לדחוף את כולם לעתיד, אל תוך תקופת שבע שנות הצרה הגדולה. זה מה שהדיספנסיאניסטים נוטים לעשות. אני חושב שזו טעות לדחוף את כל הסימנים לעבר, לתוככי המאה הראשונה לספירה – ואני גם חושב שזו טעות לדחוף את כל הסימנים האלה לעתיד, במיוחד לתקופת הצרה הגדולה. אני משוכנע שה"סימנים" שניתנו לנו הם לעכשיו, לימים הרעים האלה.

מוזר שיש היום בקהילות כל כך מעט לימוד על הסימנים. נדמה לי שהדחיה המודרנית של הסימנים היא סימן בפני עצמו! אני חושש שזה מציב בקטגורית ה"לגלגנים" מספר מטיפים שאומרים "איה הבטחת בואו?" (השניה לפטרוס ג' 3-4). אני גם חושב שדחיית הסימנים מראה ש"כאשר אחר החתן לבוא, ותנומנה כולן ותרדמנה" (מתי כ"ה 5). הקהילות הישנות לא מעוניינות לשמוע על הסימנים. זה עלול להעיר אותן! ד"ר מ. ר. דה-האן אמר, "קיימות, אם כך, שתי סכנות. הסכנה הראשונה היא קביעת תאריכים, והשניה, שנמצאת בצד השני של סקאלת הרוע, רצינית לא פחות, היא התעלמות מהסימנים..." (ד"ר מ. ר. דה-האן, סימני הזמנים, קרג'ל פובליקיישנס, מהדורת 1997, עמ' 13). המטיפים ברב הקהילות היום מתעלמים מהסימנים!

ואז יש את הטעות השלישית. בשנת 2011 הארולד קמפינג נקב ביום ובשעה שבה יבוא המשיח בענני השמיים, בלקיחה. הוא אמר שזה יקרה ב-21 במאי, 2011, בשעה 18:00. כמובן שהוא טעה. ישוע אמר בצורה ברורה, "והיום ההוא והשעה ההיא אין איש יודע" (מתי כ"ד 36). אם מישהו יגיד לכם שהוא יודע את המועד שבו יבוא המשיח, אל תקשיבו לאדם הזה!

התלמידים ביקשו סימן אחד לבואו "ולקץ [הדור]", אבל המשיח נתן להם הרבה סימנים. אני הולך לחלק כמה מהסימנים שניתנו על ידי המשיח ושליחיו לשלוש קטגוריות.

I. דבר ראשון, יש סימנים בקהילות.

למעשה, זה היה הסימן הראשון שישוע נתן, במתי כ"ד 4-5.

"ויען ישוע ויאמר להם, ראו פן יתעה אתכם איש, כי רבים יבואו בשמי, לאמר, אני הוא המשיח; והתעו רבים" (מתי כ"ד 4-5).

נדמה שהכוונה כאן היא בעיקר לשדים, שמציירים את עצמם כמשיח. שאול השליח הזהיר מפני "ישוע אחר, אשר לא הכרזנו" (השניה לקורינתים י"א 4). השליח אמר גם,

"הרוח מגיד בפירוש, כי באחרית הימים יסורו מן האמונה, לפנות אל הרוחות המתעות, ואל תורות השדים" (הראשונה לטימותיוס ד' 1).

היום אנחנו רואים את ה"משיח-רוח" של הגנוסטיקה שמוכרז בהרבה קהילות. המשיח הגנוסטי הזה הוא רוח, לא בשר ודם אמיתי כמו המשיח בכתובים. כתוב בתנ"ך, "כל רוח, אשר איננו מודה בישוע המשיח הבא בבשר, לא מאלוהים הוא" (הראשונה ליוחנן ד' 3). מבין כל התרגומים המודרניים, התרגום הנכון של הפסוק הזה מופיע רק בתנ"ך בגירסת הקינג ג'יימס! המילה היוונית היא "אֵלִיד'וֹטָה". היא מבטאת את הזמן המושלם, שמציין את מצבו הנוכחי של המשיח (בהשוואה לג'יימיסון, פוסט ובראון). כפי שמתורגם נכונה בגרסת הקינג ג'יימס, המשיח "הבא בבשר". הוא בא בבשר, ונשאר בבשר, לאחר שקם לתחיה בגוף בשר ודם. אחרי קומו מן המתים, ישוע אמר, "רוח אין לו בשר ועצמות, כאשר אתם רואים בי" (לוקס כ"ד 39). אם כן, המשיח-רוח של היום הוא בעצם שד!

ושוב, המשיח אמר במתי כ"ד 24,

"כי יקומו משיחי שקר ונביאי שקר, ויתנו אותות גדולות ומופתים, למען התעות אף את הבחירים, אם יוכלו" (מתי כ"ד 24).

אסור לנו לתת ל"אותות ומופתים" לבלבל אותנו בימים הרעים האלה.

"כי אנשים כאלה שליחי שקר הם, פועלי רמיה עושים עצמם כמלאכי המשיח. ואין לתמוה, הלא השטן גם הוא עשה עצמו כמלאך האור. לכן לא דבר גדול הוא אם גם משרתיו עושים עצמם כמשרתי הצדק, אשר אחריתם תהיה לפי מעלליהם" (השניה לקורינתים י"א 13-15).

שאול השליח הזהיר,

"כי בוא תבוא העת אשר יכילו את הלקח הבריא, כי אם כאוות נפשם יאספו להם מורים לשעשועי אוזניים, ויטו אזניהם מן האמת ויפנו אל ההגדות" (השניה לטימותיוס ד' 3-4).

אני בטוח שאנחנו חיים עכשיו בכפירה, ב"מרד" שחזה שאול השליח בשניה לתסלוניקים ב' 3.

ואז, גם המשיח אמר,

"מפני אשר ירבה הפשע, תפוג אהבת הרבים" (מתי כ"ד 12).

המשיח ניבא שתהיה כזו הפקרות בקהילות שהאהבה האמיתית בין חברי הקהילה תתפוגג. הקהילות סגורות בימי ראשון בערב, פשוט בגלל שהתחברות אמיתית היא במידה רבה כבר נחלת העבר. חברי הקהילה כבר לא אוהבים להיות ביחד כפי שעשו בקהילות הראשונות (בהשוואה למעשי השליחים ב' 46-47). עוד ניבא המשיח שבאחרית הימים תהיה מעט מאוד התמדה בתפילה. (בהשוואה ללוקס י"ח 1-8). אין פלא שיש היום כל כך מעט אסיפות תפילה. אסיפת הערב בימי רביעי (אם בכלל יש כזו!) הפכה מאסיפת תפילה למפגש לימוד תנ"ך, עם אולי אחת או שתי תפילות שגרתיות. בטוח שזה סימן לקץ! "אך בן האדם בבואו, הימצא אמונה בארץ?" (לוקס י"ח 8). אבל זכרו, ישוע אמר,

"וכהחל הדברים האלה לבוא, התעודדו ושאו ראשיכם, כי קרבה גאולתכם" (לוקס כ"א 28).

בואו נשיר את הבית השני בשיר מס' 3!

שחור היה הלילה, החטא נלחם בנו;
   כבד משא הצער שנשאנו;
אבל עכשיו רואים אנחנו את הסימנים של ביאתו;
   ליבנו זוהר בקרבינו, כוס שמחתינו רוויה!
הוא בא שוב פעם, הוא בא שוב פעם,
   אותו ישוע ממש, חדל אישים;
הוא בא שוב פעם, הוא בא שוב פעם,
   בכוח ורב הדר, הוא בא שוב פעם!
("הוא בא שוב פעם", מאת מייבל ג'ונסטון קמפ, 1871-1937).

II. דבר שני, יש סימנים של רדיפות.

ישוע אמר,

"אז יסגירו אתכם לצרה, והמיתו אתכם, והייתם שנואים לכל הגויים למען שמי. ואז ייכשלו רבים, ומסרו איש את רעהו, ושנאו איש את אחיו" (מתי כ"ד 9-10).

"ואח ימסר את אחיו למוות, ואב את בנו; וקמו בנים באבותם והמיתו אותם. והייתם שנואים לכל למען שמי; והמחכה עד עת קץ הוא יוושע" (מרקוס י"ג 12-13).

בחלקים רבים של העולם מתרחשות ממש עכשיו רדיפות נוראיות. לחצו כאן כדי לקרוא על זה בכתובת www.persecution.com. דאע"ש הורג אלפי מאמינים. מטרתם המוצהרת היא להחריב את האמונה המשיחית ברחבי העולם! רדיפות עדינות יותר נגד המאמינים האמיתיים אפשר למצוא אפילו כאן, בעולם המערבי. רועי קהילה נאמנים סופגים התקפות מצידם של אלה שגורמים לפילוגים בקהילות. הורים רודפים את ילדיהם על כך שהפכו להיות מאמינים. זה גם מדהים לראות מה אנשים עושים להוריהם המבוגרים שהפכו להיות מאמינים רציניים! רבים מהם למעשה כלואים, נותרים לגמרי לבדם, ולא זוכים לביקורים מהילדים הלא-מאמינים שלהם. רועי קהילה רבים אומרים לי שלדעתם המאמינים באמריקה יחוו בקרוב רדיפות גדולות עוד יותר. אבל זכרו, ישוע אמר,

"אשריכם אם ישנאו אתכם האנשים, ואם ינדו אתכם, וחרפו וינאצו את שמכם כשם רע למען בן האדם. שימחו ביום ההוא וריקדו, כי הנה שכרכם רב בשמים, כי כדבר הזה עשו אבותיהם לנביאים" (לוקס ו' 22-23).

בואו נשיר שוב פעם את הבית השני בשיר מס' 3!

שחור היה הלילה, החטא נלחם בנו;
   כבד משא הצער שנשאנו;
אבל עכשיו רואים אנחנו את הסימנים של ביאתו;
   ליבנו זוהר בקרבינו, כוס שמחתינו רוויה!
הוא בא שוב פעם, הוא בא שוב פעם,
   אותו ישוע ממש, חדל אישים;
הוא בא שוב פעם, הוא בא שוב פעם,
   בכוח ורב הדר, הוא בא שוב פעם!

III. דבר שלישי, יש את הסימן של הבישור הכלל-עולמי.

שימו לב לאופן המוזר בו מופיע לפתע הסימן המעודד הזה, בתוך כל הסימנים הנוראיים האלה. עימדו בבקשה בזמן שאני מקריא מתוך מתי כ"ד 9-14.

"אז יסגירו אתכם לצרה, והמיתו אתכם והייתם שנואים לכל הגוים למען שמי. ואז יכשלו רבים ומסרו איש את רעהו ושנאו איש את אחיו. ונביאי שקר רבים יקומו והתעו רבים. ומפני אשר ירבה הפשע, תפוג אהבת הרבים. והמחכה עד עת קץ הוא יוושע. ותקרא בשורת המלכות הזאת בכל הארץ לעדות לכל הגוים, ואחר יבוא הקץ" (מתי כ"ד 9-14).

אתם יכולים לשבת.

"בשורת המלכות" היא פשוט "הבשורה", ככתוב במרקוס י"ג 10, "והבשורה צריכה להיקרא [להיות מוטפת] בראשונה לכל הגויים". בתוך כל הכפירה והרדיפות, המשיח אמר לפתע שהבשורה תיקרא בכל הארץ, "ואחר יבוא הקץ" (מתי כ"ד 14).

איזו נבואה! בימינו יש מעט מאוד מקומות בעולם שהבשורה עדיין לא הגיעה אליהם. באמצעות האינטרנט, באמצעות הרדיו, באמצעות גל קצר, באמצעות לווין, ודרך אלפי שליחים – הבשורה מופצת היום ברחבי העולם! כמה שזה מוזר, אפילו בזמן שהקהילות במערב סוגרות את שעריהן ומפסיקות לקיים את אסיפות הערב, בעולם השלישי יש הבשורה נפוצה בקצב מסחרר – בסין, בדרום-מזרח אסיה, בקרב אנשי ההמונג והמנודים בהודו! כפירה ותחיה – ממשיכים בו זמנית – בדיוק כמו שישוע אמר שיקרה! איזה פרדוקס מוזר! בכל זאת, זה בדיוק מה שקורה, בדיוק כמו שהמשיח אמר שיקרה!

"ותקרא בשורת המלכות הזאת בכל הארץ לעדות לכל הגוים, ואחר יבוא הקץ" (מתי כ"ד 14).

הללויה! ישוע בא! שירו את זה שוב!

שחור היה הלילה, החטא נלחם בנו;
   כבד משא הצער שנשאנו;
אבל עכשיו רואים אנחנו את הסימנים של ביאתו;
   ליבנו זוהר בקרבינו, כוס שמחתינו רוויה!
הוא בא שוב פעם, הוא בא שוב פעם,
   אותו ישוע ממש, חדל אישים;
הוא בא שוב פעם, הוא בא שוב פעם,
   בכוח ורב הדר, הוא בא שוב פעם!

האם אתם מכירים את המשיח? האם תהיו מוכנים כשיבוא? האם חזרתם בתשובה? "הקדשה מחדש" לא תעזור לכם אם אתם אובדים. חלק יאמרו שהם חוזרים למשיח, כמו הבן האובד. אבל בתנ"ך לא כתוב בשום מקום שהבן האובד פעם נושע, חזר לסורו, ואז הקדיש את עצמו מחדש. לא! התנ"ך אומר בפשטות שהוא היה אובד! אביו אמר,

"כי זה בני היה מת, ויחי, ואבד, וימצא " (לוקס ט"ו 24).

עליכם לבוא למשיח כשאתם משוכנעים שאתם אובדים! לחצו כאן כדי לקרוא את "שיטת החסד", מאת המבשר הגדול ג'ורג' ווייטפילד (1714-1770).

אם אתם לא בטוחים שאתם אובדים, אתם לא תבואו לישוע. אתם לא תבטחו בו לבדו. אתם לא תחוו את החזרה האמיתית בתשובה, ואתם לא תטוהרו מחטא בדם המשיח, או תתחדשו דרך תחייתו של המשיח.

הו אלוהים, כמה שאנחנו מתפללים שאיזושהי נפש אובדת, ששומעת או קוראת את המילים האלה, או שצופה בי אומר את זה ביו-טיוב או באתר שלנו, תקבל תוכחת חטא ותבטח בישוע המשיח בנך. אמן.

אם המסר הזה בירך אותך, בבקשה שלח/י אימייל לד"ר היימרס וספר/י לו - rlhymersjr@sbcglobal.net (לחץ/י כאן) אפשר לכתוב לד"ר היימרס בכל שפה, אבל עדיף באנגלית אם אפשר.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קריאת הכתובים לפני הדרשה שנעשתה על ידי מר אבל פרידהום: מרקוס י"ג 1-13.
שיר הסולו שבוצע על ידי מר בנימין קינקייד גריפית':
"ישוע בא שוב פעם" (מאת ג'ון וו. פטרסון, 1921-2006).

מתאר

הסימנים לביאתו השניה של המשיח

SIGNS OF CHRIST’S SECOND COMING

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

"אמר נא לנו, מתי תהיה זאת? ומה אות בואך, ואות קץ העולם?" (מתי כ"ד 3).

(מתי כ"ד 1-2; לוקס כ"א 20-24; מתי כ"ד 14, 36)

I.    דבר ראשון, יש סימנים בקהילות, מתי כ"ד 4-5; הראשונה לטימותיוס ד' 1;
השניה לקורינתים י"א 4; הראשונה ליוחנן ד' 3; לוקס כ"ד 39; מתי כ"ד 24;
השניה לקורינתים י"א 13-15; השניה לטימותיוס ד' 3-4;
השניה לתסלוניקים ב' 3; מתי כ"ד 12; מעשי השליחים ב' 46-47;
לוקס י"ח 1-8; כ"א 28; השניה לפטרוס ג' 3-4; מתי כ"ה 5.

II.   דבר שני, יש סימנים של רדיפות, מתי כ"ד 9-10; מרקוס י"ג 12-13;
לוקס ו' 22-23.

III.  דבר שלישי, יש את הסימן של הבישור הכלל-עולמי, מתי כ"ד 9-14; מרקוס י"ג 10;
לוקס ט"ו 24.