Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

רוחות ולימודי שקר בקהילות

DEMONS AND FALSE TEACHERS IN THE CHURCHES
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בבוקר יום אדוני, ה-26 באפריל,
2015 A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, April 26, 2015

"אבל גם נביאי שקר היו בעם, כשם שגם ביניכם יהיו מורי שקר. הללו יכניסו בחשאי תורות הרסניות, ויכפרו באדון אשר קנה אותם, ויביאו על עצמם אובדן פתאום. רבים ילכו אחרי תועבותיהם, ובגללם תגודף דרך האמת. ובתאוותם לבצע ידברו כזב ויסחרו בכם. ואמנם לא יתעכב משפטם שנחרץ מקדם, ואובדנם לא ינום" (השנייה לפטרוס ב' 1-3).

זוהי אמירה מאוד חשובה של דבר ה'. זו היא נבואה, שניתנה על ידי פטרוס השליח, על הכפירה ולימודי השקר בקהילות. אין ספק שזו נבואה. השליח אומר, "ביניכם יהיו מורי שקר" (ב' 1). הוא דיבר על העתיד. האדון ישוע המשיח עצמו נתן את זה בתור סימן לקיצו של הדור הזה. המשיח אמר, "יקומו משיחי שקר ונביאי שקר ויתנו אותות גדולים ומופתים כדי להתעות, אם אפשר, גם את הבחירים" (מתי כ"ד 24). מוקדם יותר באותו פרק המשיח אמר, "היזהרו שלא יתעה אתכם איש" (כ"ד 4). גם פטרוס השליח הזהיר "ביניכם יהיו מורי שקר" (השנייה לפטרוס ב' 1). ד"ר ג'ון פ. וואלוורד, אוטוריטה מכובדת בתחום נבואות התנ"ך, אמר,

יש היום קהילות שהינן קרות ומתות בערבי יום ראשון – כאלה שלפני זמן לא רב דווקא היו להן אסיפות [יום ראשון] מוצלחות. קהילות רבות מידי היום מקיימות אסיפה רק פעם בשבוע, ביום ראשון בבוקר...אנחנו חיים בזמן בו לקהילה יש הרבה בעיות...חוסר אמונה, סקפטיות, וביקורת על התנ"ך...אשר ללא ספק כבר התפשטו היום גם למדינות אחרות. זה לא יד המקרה, אלא משהו שמראש נצפה בבירור בדבר ה'. בשנייה לפטרוס ב' 1 כתוב, "ביניכם יהיו מורי שקר. הללו יכניסו בחשאי [בסתר] תורות הרסניות [מתועבות], ויכפרו באדון אשר קנה אותם, ויביאו על עצמם אובדן פתאום. הנבואה הזו [צופה] שהמסווה [תחפושת] של המורים המשיחים יעלה במהלך ההיסטוריה של הקהילה שתתכחש לדוקטרינות היסודיות שלה (ד"ר ג'ון פ. וואלוורד, נבואה ושנות השבעים, מודי בייבל אינסטיטוט, 1971, עמ' 112, 113).

ראיתי את זה במו עיני. הייתי עד ראייה לכפירה הבוגדנית הזו בסמינר הדרום-בפטיסטי צפונית לסן פרנסיסקו, היכן שקיבלתי את התואר השני שלי. שמעתי פרופסורים שאומרים שישוע לא קם מן המתים באופן פיזי. הם הביאו את הרעיון הבוגדני של אמיל ברונר, שלפיו "המשיח קם מן המתים רק במחשבותיהם של התלמידים". שמעתי אותם מתכחשים למוות החילופי של המשיח על הצלב. שמתי אותם מתכחשים לכפרת הדם. כל זה מתועד ומוער בספרי, בתוך הועידה הדרום-בפטיסטית. שמעתי אף דברים גרועים יותר בסמינר הפרסביטריאני בסן אנסלמו, היכן שקיבלתי את תואר הדוקטור. לימודיי בשני הסמינרים התיאולוגיים הללו פקחו את עיני.

אנשים רבים תוהים למה הנשיא אובמה עוין לעיתים קרובות כלפי המאמינים, אבל רך כלפי המוסלמים. ידעתי שהוא יהיה כזה כבר מלכתחילה. רועה הקהילה שלו במשך למעלה מ-20 שנה היה ד"ר ג'רמיה רייט. כולנו שמענו אותו צועק בטלוויזיה, "אלוהים קלל את אמריקה!" אנשים לא ייחסו לזה חשיבות רבה מידי, בגלל שראו בו מטיף שחור בער. כמה שהם טעו! ד"ר רייט הוא דווקא אדם מאוד אינטליגנטי, בעל תואר שני ודוקטורט. אבל את התואר השני שלו הוא עשה בדיווייניטי סקול של אוניברסיטת שיקגו. זה אחד מבתי הספר הכי ליברלים והכי אנטי-תנ"כיים באמריקה. שם היה המקום בו למד רועה הקהילה הוותיק של אובמה להתנגד לתנ"ך ולשנוא את המאמינים בתנ"ך. לכן אנחנו מתמודדים עם נשיא, מנהיג העולם המערבי, שלמד מ"מורה שקר, [אשר] הכניס תורות הרסניות, ויכפור באדון אשר קנה [אותו]". אין פלא שהנשיא תוקף את האמונה המשיחית ואת ישראל, ובאותו הזמן הוא נחמד לטרוריסטים המוסלמים! אלוהים עזור לנו! היום הנבואה של פטרוס השליח משפיעה על כל חיינו! אם איראן תשיג פצצת מימן, ותטיל אותה על אחת הערים שלנו, יהיה זה בעקיפין כתוצאה מ"מורי השקר" בדיווייניטי סקול של אוניברסיטת שיקגו!

לאחר מכן השליח דיבר על מורי השקר ש"יכניסו בחשאי תורות הרסניות" (השניה לפטרוס ב' 1). פירוש המילה "בחשאי" מהתנ"ך בגרסת הקינג ג'יימס הוא "בסתר". פירוש המילה "תורות" הוא "שקרים דתיים מתוצרת עצמית" (מקארת'ור). הם מכניסים את השקרים האלה אל תוך הקהילות "(יכניסו תורות הרסניות"). לאן יכניסו אותם? לקהילות, כמובן!

אתן לכם דוגמא מפורסמת על האופן שבו התורות ההרסניות הללו הורסות את המחזיקים בהן. הבישוף ג'יימס פייק (1913-1969) היה ליברל מוביל בכנסייה האפיסקופלית. ד"ר פרנסיס שאפר (1912-1984) מספר על הזמנה שקיבל לביתו של הבישוף פייק. באותה תקופה הבישוף פייק תיקשר עם בנו המת, שהתאבד. הבן המת דיבר עם הבישוף פייק דרך מדיום. ראיתי את אחת הסצנות האלה בטלוויזיה. כשד"ר שאפר הגיע לביתו, הוא אמר לבישוף פייק שזה היה שטני, "זה באמת עניין של דמונולוגיה" – שד שמעמיד פנים שהוא הבן המת שלך. ד"ר שאפר אמר, "הוא לא התעצבן, אלא היה קרוב לבכי". ד"ר שאפר אמר, "לעולם לא אשכח את הפעם האחרונה שראיתי אותו...הוא אמר את אחד הדברים העצובים ביותר שאי פעם שמעתי: 'כשהפסקתי להיות אגנוסטי, הלכתי ללמוד ביוניון תיאולוג'יקל סמינרי [בית ספר ליברלי באופן קיצוני], מלא בתשוקה ועם ציפייה לקבל לחם; אבל כאשר סיימתי את לימודיי, כל מה שנשאר לי זה חופן של חלוקי נחל'. מי אחראי לטרגדיה של הבישוף פייק? הפרופסורים הליברלים שלו [השאירו אותו] עם חופן של חלוקי נחל ושום דבר נוסף" (ד"ר פרנסיס א. שאפר, האסון האוונגליסטי הגדול, קרוסווי בוקס, 1984, עמ' 84).

הבישוף פייק נכנס עמוק לתוך מדבר יהודה, בניסיון לגלות למה ישוע הלך לשם כדי לצום ולהתפלל במשך 40 יום. רכבו נתקע בחריץ ולא זז. הבישוף פייק ניסה לצאת בהליכה מהמדבר הזה. הוא החליק ונפל מגובה של 20 מ' אל תוך קניון עמוק. הוא מת שם, תוך כדי חיפושיו אחר עובדות על "ישוע ההיסטורי" (מתוך ויקיפדיה). כשקראתי על זה לראשונה פרצתי בבכי. הכרתי את האדם המסכן הזה, את האדם האובד שנהרס, לבד במדבר, על ידי "מורי שקר...ש[הכניסו] בחשאי תורות הרסניות, ויכפרו באדון אשר קנה אותם" (השניה לפטרוס ב' 1). כפי שד"ר שאפר ציין, דמונולוגיה הייתה הגורם לטרגדיה הזו. שאול השליח דיבר על "רוחות מטעות" שאחראיות לתיאולוגיה הליברלית (הראשונה לטימותיוס ד' 1).

בזמן שלמדתי בסמינר הליברלי הדרום-בפטיסטי, צפונית לסן פרנסיסקו, נהייתי מאוד מודע לשדים שקשורים בתיאולוגיה הליברלית ולמתקפות שלה על התנ"ך. אני זוכר שקראתי את הפסקה הזו מהראשונה לטימותיוס,

"הרוח אומרת בפירוש, שברבות הימים יסטו אנשים מן האמונה ויפנו לרוחות מטעות ולתורות של שדים. באמצעות מטיפי כזב מתחסדים, אשר מצפונם שלהם קהה, כחושים שקהו בברזל מלובן" (הראשונה לטימותיוס ד' 1-2).

ד"ר מריל פ. אונגר (1909-1980) היה פרופסור ותיק בסמינר התיאולוגי של דאלאס. הוא כתב את מדריך התנ"ך של אונגר, כרך קלאסי של מראי מקום. ד"ר אונגר גם כתב ספר בשם דמונולוגיה תנ"כית. הוא כינה את הראשונה לטימותיוס ד' 1-2 "האזהרה הנבואית כנגד הפעילות השטנית של אחרית הימים בהשחתת האמת, ובהדחת רבים מן האמונה...הקטע הנבואי הזה חשף כי השדים הבלתי נראים הם הגורם היסודי והמקור האולטימטיבי לכל הסטיות הדוקטרינריות" (ד"ר מריל פ. אונגר, דמונולוגיה תנ"כית, קרג'ל פובליקיישנס, 1994, עמ' 166-167).

ד"ר ווילבור מ. סמית' (1894-1976) היה פרופסור ותיק במכון התנ"ך של מודי. מאוחר יותר הוא הפך להיות אחד המייסדים של סמינר פולר לתיאולוגיה בפאסאדנה, קליפורניה. הוא עזב את סמינר פולר ברגע שהתחילו להתנגד שם לסמכות שיש לתנ"ך. הוא סיים את הקריירה שלו כפרופסור בסמינר האוונגליסטי טריניטי בדירפילד, אילינויס, בית ספר שהתנגד למתקפות הליברלים על התנ"ך. בספרו הקלאסי על אפולוגטיקה, לכן עימדו, חשף ד"ר סמית' שהשטן ושדיו הם המקור ללימוד הליברלי והאנטי-תנ"כי. ד"ר סמית' אמר, "יש יום אנשים בסמינרים התיאולוגיים שלנו שמכחישים את קיומו של אלוהים, [תוקפים] את פעולת התיווך שהשלים אדונינו המבורך על הצלב...זה ששולט, מבקר ומכוון את הישויות השטניות האלה...הוא לא אחר אלא השטן בכבודו ובעצמו. זה הדבר שאליו התכוון שאול כשכתב באיגרת הראשונה לטימותיוס, שברבות הימים יסטו אנשים מן האמונה ויפנו לרוחות מטעות ולתורות של שדים" (ד"ר ווילבור מ. סמית', לכן עימדו, וו. א. ווילדה קו. 1945, עמ' 184, 185, 176).

ד"ר מרטין לויד-ג'ונס (1899-1981) היה אחד משניים או שלושת המטיפים הגדולים ביותר של המאה ה-20. הוא הלך בעקבותיו של ד"ר ג'. קמפבל מורגן כשהיה רועה הקהילה של ווסטמינסטר צ'אפל בלב לונדון. דרשותיו משכו המוני אנשים. ספריו נמכרו במאות אלפי עותקים. ד"ר לויד-ג'ונס אמר, "יש אלפים, אולי מיליונים, של רוחות שטניות" (אחדות משיחית, ד'ה באנר אוף טרות' טראסט, 1980, עמ' 58). שוב, הוא אמר, "ידוע שהשטן אלוף [בלהסתיר את עצמו]. לפיכך, הכל מושלם מבחינתו כאשר הוא מצליח לשכנע את הקהילה, במיוחד, שאין יצורים כאלה שנקראים שטן או נסיכויות או כוחות או שדים. הקהילה מולכת שולל ומסוממת; היא ישנה, ובכלל לא מודעת למאבק הזה" (ד"ר מרטין לויד-ג'ונס, המלחמה המשיחית: הבהרה של אפסים ו' 10-13, בייקר בוקס האוס, 1976, עמ' 106).

מילים אלו מציגות את שורש הבעייה. מורי השקר נכנסים "בחשאי" (בסתר) לקהילות, לבתי הספר ולסמינרים שלנו. איך זה קורה? השטן עיוור אותנו. כפי שד"ר לויד-ג'ונס תיאר את זה, "הקהילה מולכת שולל ומסוממת; היא ישנה, ובכלל לא מודעת למאבק הזה..." (שם).

הייתי מודע היטב לשטן ולהשפעתו לפני שהלכתי ללמוד בסמינר הליברלי הדרום-בפטיסטי. רועה הקהילה הותיק שלי היה ד"ר טימותי לין, חוקר תנ"ך שלימד בסמינר התיאולוגי טלבוט וסמינר האוונגלי התיאולוגי טריניטי באילינויס. הוא היה אחד המתרגמים של התנ"ך בגרסת הניו אמריקן סטנדרט בייבל, וסיים את הקריירה שלו כנשיא הסמינר האוונגליסטי הסיני בטייפה, טאיוואן. ד"ר לין לימד אותנו תיאולוגיה ודמונולוגיה באופן שיטתי בשיעורים מיוחדים בקהילה שלנו. אז הייתי מודע היטב להשפעה השטנית לפני שהלכתי לסמינר הליברלי. הלכתי לשם בגלל שזה היה זול יותר מבית ספר שמרני. בהתחלה כמעט ולא שמתי לב להשפעה השטנית. באותו הזמן הייתי עסוק עד מעל הראש בסיוע בהקמת קהילה סינית בפטיסטית חדשה בסקרמנטו, קליפורניה.

אבל סדרת אירועים שהתרחשו גרמה לי להתנתק מהשירות הזה ולהיות מרותק לסמינר. זה קרה כשהותקפתי על ידי כוחות שטניים שהביאו אותי עד יאוש. הרגשתי כאילו רוחות שטניות חונקות אותי. תוך כדי המגורים במעונות, הנוכחות בשיעורים – כשאני מוקף באנשים ליברלים המכחשים בתנ"ך, הרגשתי כאילו אני נשאב לתוך בריכה של חול טובעני. הגעתי למסקנה שחלק מהסטודנטים היו תחת השפעה של שדים. אחרים – במיוחד חלק מחברי הסגל בפקולטה – אין לי ספק שהיו אחוזי שדים. זה היה כמו לחיות וללמוד בבית משוגעים, במקום מפוקפק, בצינוק של כת! כאשר הוסמכתי, נדמה היה שרק בקושי הצלחתי לשמור שם על החיים שלי! ובכל זאת זה היה המקום שאליו הקהילות הדרום-בפטיסטיות היו שולחות את הצעירים שלהן כדי ללמוד לקראת השירות!

לעיתים קרובות תהיתי למה אלוהים שם אותי בסמינר הזה. עכשיו אני יודע שהוא שם אותי שם מסיבה מסוימת. זו הסיבה שנשארתי לשלוש שנים מלאות, וקיבלתי את התואר השני של דיווייניטי. אבל מה הייתה הסיבה? למה אלוהים העביר אותי דרך חוויה שטנית שכזו, במקום שטני שכזה? עכשיו אני מאמין שאלוהים שם אותי שם כדי לגרום לי לחשוב לעומק על חזרה בתשובה שהיא אמיתית ועל חזרה בתשובה שהיא מזוייפת, שהיא גם המקור ללימודי שקר בקהילות.

מאיפה הגיעו מורי השקר האלה? כל מורה שקר שהיה בסמינר הדרום-בפטיסטי הגיע מקהילה בפטיסטית כלשהי! כל אחד מהפרופסורים אחוזי השדים האלה הלך בילדותו לשיעורי הילדים של יום ראשון בקהילה הבפטיסטית. כל אחד מהם "הלך קדימה" כשהגיעה "העת להחליט". כל אחד מהם נטבל לאחר "הצהרת האמונה" שלו. אבל הם לא נושעו! אני יכול לחשוב רק על שני חברי סגל בפקולטה שנראו כאנשים שחזרו בתשובה! כל הסימנים הצביעו על כך שכל השאר עוורו ו/או נשלטו על ידי השדים.

חשבתי על כך במשך למעלה מ-40 שנה. זה הוביל אותי לכתוב שני ספרים, שאחד מהם זמין בחינם בקישור הבא: הכפירה של ימינו: איך דסיז'יוניזם הורס את הקהילות שלנו.

אני בטוח ש"דסיז'יוניזם" הוא רעיל. זה הכלי העיקרי שהשטן השתמש בו מאז אמצע המאה ה-19 להרוס את האמונה המשיחית האוונגלית. בהכפירה של היום ד"ר קגן ואנוכי חושפים כי המקור ללימוד השטני הזה הוא צ'ארלס ג'. פיני, ואנחנו מראים כיצד הוא התפתח לצורות שונות. אצבעותיו של פיני לופתות את הגרון של הקהילות שלנו, ובאופן שטני דוחקות החוצה את החיים מתוכינו. ה"דסיז'יוניזם" של פיני הורס כמעט כל קהילה אוונגליסטית או פונדמנטליסטית באמריקה ובעולם המערבי!

"רבים ילכו אחרי תועבותיהם [ההרסניות], ובגללם תגודף דרך האמת" (השניה לפטרוס ב' 2).

זה התרחש ממש לנגד עינינו! במו עיני ראיתי את הליברליזם השטני משתלט על סמינר פולר. בנושא זה ידידי ד"ר הרולד לינדזל כתב פרק בספר שמהווה ציון דרך, הקרב על התנ"ך, (זונדרוואן פובלישינג האוס, 1976, עמ' 106-121).

בבקשה אל תחשבו שהקהילות הפונדמנטליסטיות נחלצו מזה! ממש עכשיו בקהילות שלנו אנחנו חוזרים על אותה הטעות שהרסה את הזרם הפרוטסטנטי הגדול של העבר. ממש עכשיו הקהילות הבפטיסטיות הפונדמנטליסטיות ביותר שלנו מלאות בצעירים שלא נושעו. הם ילכו ללמוד בבתי הספר ובסמינרים הפונדמנטליסטיים שלנו ויוסמכו. ואז רובם יפנה בראש ובראשונה לצורות שונות של ליברליזם. למה? בגלל שמעולם לא וידאנו שהם אכן נושעו כשעוד היו צעירים!

כולנו אומרים שלדעתנו הישועה היא הדבר הכי חשוב בחייו של האדם. כולנו אומרים שאנחנו מאמינים בישועה ובלידה מחדש. כולנו אומרים, "עליכם להיוולד מלמעלה" (יוחנן ג' 7). ובכל זאת אנחנו מקדישים מעט מאוד תשומת לב (אם בכלל) לכך שהדבר הזה אכן קרה לצעירים שלנו. אנחנו מרוצים מזה שהם "באו קדימה". אנחנו מרוצים שהם חזרו על מילות "תפילת החוטא". אבל רועי הקהילות שלנו מעולם לא שאלו אותם את השאלות הכי פשוטות – כגון "מה ישוע עשה עבורך?" או "למה באת קדימה?" או "כיצד ייסלחו חטאיך?" אני חושב שרבים מהמטיפים שלנו חוששים לשאול מספר שאלות פשוטות כגון אלה. זה בגלל שהם חוששים לקבל את התשובה הלא נכונה! הם עלולים שלא "להשוויץ" בהטבלתם! ג'ק היילס הטביל את הילד הממוצע בקהילה שלו, את הילד הממוצע, חמש פעמים לפחות. זה סייע לו לשמור על שיעור נטבלים גבוה, כך שהוא יכל להשוויץ בכמות האנשים הרבה שנטבלו בקהילה שלו! אבל הוא מעולם לא שאל את הילדים האלה מספר שאלות פשוטות! אין פלא שבנו הפך להיות נואף סדרתי! אין פלא שחתנו, שהלך בעקבותיו כרועה, הלך לכלא על הטרדה מינית של אישה צעירה! אלוהים עזור לנו! ישועה היא אמיתית! הישועה מניעה את כל החיים! מאיפה אתם חושבים הגיעו "מורי השקר"? הם הגיעו מהמטיפים שלא דאגו מספיק לנפשות של אנשיהם בכך שדאגו לוודא שהם אכן נושעו! משם הם הגיעו!

נעשה כמיטב יכולתנו לוודא שדבר כזה לא יקרה לכם! נוודא בתשומת לב שאתם יודעים מיהו המשיח, מה הוא עשה, ואיפה הוא עכשיו. נעשה כמיטב יכולתנו לעזור לכם לראות את החטא שלכם, לקבל תוכחת חטא, ולבטוח בישוע. הוא האחד והיחיד שיכול לטהר אתכם מכל חטא על ידי דמו היקר ששפך על הצלב. הוא קם בגופו מן המתים. הוא עלה חזרה השמיימה, והוא יושב שם לימין אלוהים האב. אנחנו מתפללים שתבטחו בישוע. הוא יתן לכם מנוחה מחיי חטא. הו, אלוהים, אנחנו מבקשים ממך למשוך מישהו לישוע, מישהו שנמצא כאן היום. אנחנו מתפללים שלפי רצונך מישהו שקורא עכשיו את הדרשה הזו או שצופה בה באינטרנט יתקרב לישוע. בשמו, אמן.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קריאת הכתובים לפני הדרשה שנעשתה על ידי מר אבל פרידהום: השניה לפטרוס ב' 1-3.
שיר הסולו שבוצע על ידי מר בנימין קינקייד גריפית':
   "אז ישוע בא" (מילים מאת ד"ר אוסוואלד ג'. סמית', 1889-1986;
      לחן מאת הומר רודהיבר, 1880-1955; שונה על ידי רועה הקהילה).