Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

למה אמריקה לא נמצאת בנבואות התנ"ך

(דרשה זו ניתנה במסגרת יום הראשון של "הזכות לחיים")
WHY AMERICA IS NOT IN BIBLE PROPHECY
(A SERMON PREACHED ON “RIGHT TO LIFE” SUNDAY)
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בבוקר יום אדוני, ה-18 בינואר, 2015
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, January 18, 2015

"ויאמר ה' אלי, בא הקץ אל עמי ישראל; לא אוסיף עוד עבור לו. והילילו שירות היכל ביום ההוא, נאום אדוני ה': רב הפגר בכל מקום; השליך הס" (עמוס ח' 2-3).

"לא אוסיף עוד עבור לו". ד"ר כ. פ. קייל אמר שהמשמעות של זה היא, "לעבור ליד מישהו מבלי לשים לב אליו, ומבלי להסתכל על חטאיו או להעניש אותו; ובכך לרחם עליו" (קייל ודליטש). אבל ד"ר ג'ון ג'יל נתן לזה פרשנות ביקורתית יותר, "להביאם לידי כיליון מוחלט" (ג'ון ג'יל). ד"ר צ'ארלס ג'ון אליקוט הוסיף, "יבוא זמן שבו תפילה כבר לא תועיל. כל התפילות למען הזולת, גם אם תהיינה מלאות תשוקה ולהט, יהיו כבר לא רלוונטיות. דלת החסד תיטרק" (הפרשנות של אליקוט לתנ"ך כולו). גם מתיו הנרי נתן את התייחסותו לטקסט, "סבלנותו של אלוהים, שמזה זמן רב חטאו נגדה, תהיה... ממנו והלאה; ויבוא זמן שבו אלה שלעיתים קרובות זכו לרחמים כבר לא יזכו יותר לרחמים. רוחי לא תמיד תתאמץ. אחרי דחיות חוזרות ונשנות, יגיע גם יום הדין" (הפרשנות של מתיו הנרי).

עמוס ניבא שהמלך ירבעם ימות בחרב, ועם ישראל ילך לשבי, להיות עבדים באשור. עמוס אמר שאלוהים אמר לו, "לא אוסיף עוד עבור לו". זהו זה! הם גמורים! זה היה כבר מאוחר מדי לחזור בתשובה! היה כבר מאוחר מדי להתפלל! היה כבר מאוחר מדי לישראל להיוושע! משפט אלוהים היה כבר עניין מוגמר –

"ויאמר ה' אלי, בא הקץ אל עמי... לא אוסיף עוד עבור לו" (עמוס ח' 2).

לטקסט יש שתי התייחסויות. דבר ראשון, הוא מתייחס לאומה. אלוהים אמר לעם ישראל,

"לא אוסיף עוד עבור לו".

דבר שני, הוא מתייחס לפרט. אלוהים אמר לאמציה, נביא השקר שהתנגד לעמוס,

"לא אוסיף עוד עבור לו".

I. דבר ראשון, הטקסט מתייחס לאמריקה ולעולם המערבי.

"לא אוסיף עוד עבור לו" (עמוס ח' 2).

משהו יכול לומר, "ד"ר היימרס, אתה בטוח?" כן, אני בטוח! חטאנו עד שיום החסד כבר חלף לו, ואלוהים לא יעבור על זה יותר בשתיקה. אני בטוח שזה כבר קרה לאמריקה!

קראתי בלוג שנכתב על ידי בפטיסט בלתי תלוי. הוא אדם חכם. הוא צדק לגבי הרבה דברים. לפעמים היו לו מחשבות מעניינות ומועילות. אבל הוא לגמרי טעה כשהשווה את אמריקה והמערב לאנגליה של לפני ההתעוררות הגדולה הראשונה. אני עונה לו בגלל שהוא נטע תקוות שוא שכמותה כבר שמעתי מפי אנשים אחרים – ואי אפשר להותיר את זה ללא תגובה. תקוות השוא היא זו – מצב חוסר המוסר באנגליה לא עצר את ההתעוררות הגדולה הראשונה (ההתעוררות של ווזלי/ווייטפילד). אז (לטענתו) החטא של אמריקה והמערב לא יעצור את אלוהים מלשלוח התעוררות לאומה שלנו ולידידותינו בעולם. הבלוגר הבפטיסטי סיים את מאמרו במילים, "בואו נתפלל ונפעל לכך, ונתחנן לאלוהים שישלח [התעוררות]".

זה נשמע לי כמו שטויות במיץ. שמעתי את זה כל חיי. אני לא חושב שהוא רציני. הוא מבקש להתפלל. האם הוא מבקש לקיים אסיפות תפילה לאורך כל הלילה, כמו שעשו המתודיסטים הראשונים? האם הקהילה שלו תעשה את זה? האם הוא מכיר איזושהי קהילה שתעשה את זה? האם הם יצומו ויתפללו כמו שעשו האנשים של ווייטפילד ושל ווזלי? האם הקהילה שלו תקרא לצום? האם הוא מכיר איזושהי קהילה, היכן שהוא, שתחזיק בצום? האם הוא יטיף נגד "דסיז'יוניזם", ויגיד בפשטות שרב הבפטיסטים הבלתי תלויים הם אובדים, שלעולם לא חזרו בתשובה, ולא נולדו מחדש – כפי שווייטפילד וווזלי עשו עם אנשי הקהילה שלהם? האם רועה הקהילה שלו יעשה את זה? האם הוא מכיר איזשהו רועה קהילה בפטיסטי דרומי או בלתי תלוי, שיעשה את זה? האם הוא מכיר איזשהו רועה קהילה שיהיה מוכן להיות מורחק מכל הכנסיות, כפי שווזלי וווייטפילד היו? האם שמע על ולו רועה קהילה אחד שהיה מוכן לעבור את זה? האם הוא עצמו היה מוכן לעבור את זה? זה סוג הלימוד היחידי שניתן להשתמש בו בהתעוררות אמיתית היום. האם הוא מכיר מטיפים שהיו עושים את זה? אל תספרו לי על פול וואשר! הלימוד שלא לא מתקרב אפילו למחצית מהדרוש!

בהמשך ידידינו הבלוגר אומר, "בואו נתפלל ונפעל לכך" [להתעוררות]. על איזו פעולה הוא חשב? ג'רי פאלוול אמר דבר מאוד נכון. ג'רי פאלוול אמר, "הפלות זה החטא הלאומי של אמריקה". הו, כן, ג'רי פאלוול צדק לחלוטין! ללא ספק, אדוני הבלוגר, "לפעול לכך" פירושו גם לפעול לעצירת הטבח באלה שטרם נולדו! האם "פעלת לכך", אדוני הבלוגר? האם אתה מכיר איזשהם רועי קהילה בפטיסטים ש"פעלו לכך"? האם אתה מכיר איזשהן קהילות שפועלות לסגירת מרפאות שמתבצעות בהן הפלות? האם אתה מכיר מישהו ש"פועל לכך"? אני לא. הקהילה שלנו גרמה לסגירת שתי מרפאות בלוס אנג'לס שהתבצעו בהן הפלות. גרמנו לסגירת שתיהן רק בזכות משמרות מחאה חוקיות שקיימנו מולן! אם כל אחת מחצי מהקהילות הבפטיסטיות באמריקה הייתה פועלת לסגירת שתי מרפאות שמתבצעות בהן הפלות, ההפלות היו מסתיימות כבר ממזמן. אנוכי והרועה השותף שלנו, ד"ר קגן, ישבנו יחד מאות קתולים בזמן שפרשי המשטרה איימו עלינו והצעידו את סוסיהם סביבנו עם אלות בידיהם, בשעה שקיימנו מחאה נגד הפלות. איפה היו הבפטיסטים, אדוני הבלוגר? אחד לא ראיתי! ראיתי רק נזירות מבוגרות וצעירים מכמה בתי ספר קתוליים. היכן היו המטיפים הבפטיסטים? היכן היו הנשים הבפטיסטיות שמלמדות בשיעורי הילדים בקהילה? הנשים הבפטיסטיות, הצדקניות, בגילאי הביניים, שמנהלות את הקהילות שלנו ורודות במטיפים שלנו, היכן הן היו? אחת מהן לא ראיתי! לא אכפת להן? לא, לא נראה לי שאכפת להן. הן בכלל לא דומות לנשים מהקהילה של ווזלי, בתקופת ההתעוררות הגדולה שהבלוגר דיבר עליה.

אמריקה הורגת מיליון תינוקות מידי שנה! מאז פסק דין רו נגד ווייד בינואר 1973, טבחנו ב-57 מיליון תינוקות! כעת, הדם נוטף מידיו של כל מטיף אמריקאי אוונגלי "משיחי". נתנו להם לרצוח 57 מיליון תינוקות בזמן שישבנו במשך שעה בקהילות הממוזגות שלנו ושמענו שיחות עידוד! איפה היינו בזמן ש-57 מיליון תינוקות נרצחו? היינו כל כך עיוורים ומולכים שולל שבאמת חשבנו ששיחות העידוד המחוייכות של ג'ואל אוסטין גרמו לאנשים "להיוושע" – בגלל שהוא הציע דבר-מה מתוק המכונה "תפילת החוטא", אחרי שסיפר כמה סיפורים וגרם לאנשים לצחוק מהבדיחות שלו. אבל הבדיחה היא עלינו! אף אחד לא נושע! אף אחד! אף אחד! אף אחד! אף אחד! אף אחד! אף אחד! סוג כזה של לימוד לא יחזיר את האנשים או את האומה שלנו בתשובה! זה לא יחזיר אותם עכשיו בתשובה! ד"ר א. וו. טוזר אמר, "התעוררות בתפוצה רחבה לאור סוג האמונה המשיחית שאנחנו מכירים היום באמריקה עלולה להתברר כטרגדיה מוסרית שלא נוכל להשתקם ממנה במשך מאות שנים" (ד"ר א. וו. טוזר, מפתחות לחיים עמוקים יותר, הוצאת זונדרואן פובלישינג האוס, 1957, עמ' 12).

"ויאמר ה' אלי, בא הקץ אל עמי... לא אוסיף עוד עבור לו" (עמוס ח' 2).

לכן, גם כן, האומה שלנו לא דומה בכלל לאנגליה של תחילת המאה ה-18 – ממש לא! האנשים הלא נושעים בבריטניה היו הרבה יותר רציניים מאתנו! אפילו כורי הפחם והחוואים היו הרבה יותר משכילים מאתנו. אפילו אנשים שלא ידעו לקרוא יכלו להקשיב למסרים המורכבים של ווייטפילד וווזלי ולהבין אותם! האם האנשים שלנו יכולים לשבת ולשמוע דרשה על שחיתות טוטלית כפי שהם עשו? בשעה 5:00 כל בוקר הם נעמדו בשלג כדי לשמוע אותם מדברים! האם אנשינו יעשו את זה? לא, הם לא! האנשים שלנו מעוותים רגשית בגלל משחקי וידאו אלימים, פורנוגרפיה, תוכניות טלוויזיה מלאות דם וזוהמה, סמים, וזרם קבוע של תועבה וסרטים שטניים. לא היה להם שום דבר מכל אלה בתקופתו של ווזלי! בכלל לא היו גירושים בקרב האנשים המצויים באנגליה של ווזלי. הבתים היו שלמים ויציבים, ולא שבורים כמו הבתים שלנו היום. ועכשיו הסתכלו על הממשלה שלנו לעומת הממשלה שהייתה להם. ארצם נשלטה בידי פרלמנט של אנשים שפויים ונבונים, שגם אם לא היו משיחיים, לפחות הושפעו מהמוסר המשיחי. הארץ שלנו מונהגת בידי אנשים ביישנים, חלשים וללא סטנדרטים מוסריים משיחיים. באנגליה של ווזלי לא התירו סטיות מיניות. להמשיך? ומה לגבי הדת שלהם? כן, באנגליה של ווזלי במידה רבה הייתה דת של אמונה באל. כן, רב רועי הקהילות לא נושעו. אבל – וזה "אבל" גדול מאוד – הם לא הושפעו בכלל על ידי ה"דסיז'יוניזם". הם לא חשבו שהם נושעו, כמו שחושבים לפחות 75% מאנשינו. הם לא חשבו שיוכלו להיוושע בזכות מלמול של מספר מילים ממה שמכונה "תפילת החוטא". חוטאים ידעו שהם לא מאמינים, והם לא העמידו פנים שהם נושעו, כמו שאנחנו עושים. בנוסף, כשהם חשבו על חזרה בתשובה, הם חשבו על זה כמו שג'ון בוניאן חשב – בספריו המאוד פופולריים, "עודף החסד לגדול החוטאים" ו"מסעות ההלך". התפישה שהייתה להם אודות חזרה בתשובה הייתה זהה לזו של הפוריטנים – תוכחה וטהרה – ולא "אהבה אלוהית משתפכת"!

בנוסף לכך, לכולם היה רק תנ"ך אחד. גרסת הקינג ג'יימס הייתה האחת והיחידה שהייתה להם. לכן הם לא התבלבלו מכל שלל הגרסאות, שהרבה מהן, בהיותן מבוססות על טקסטים יווניים מקולקלים, הושפעו מתפישות של ידיעת הנסתר, כמו שקורה עם התנ"כים שלנו היום. אז גם לא היה חרם על גרסת הקינג ג'יימס בבתי הספר ובאוניברסיטאות שלהם. אפילו שהם לא חזרו בתשובה, הם האמינו שהתנ"ך הוא דבר אלוהים. אפילו המלך ג'ורג' השני (1727-1760) עצמו היה אומר לכם שהתנ"ך הוא דבר אלוהים! לא היה חרם על התנ"ך בבתי הספר. כל אדם צעיר הכיר את סיפורי התנ"ך. והתנ"ך לא נאסר באוניברסיטאות, בבתי המשפט, או בממשל האזרחי, כפי שקורה בארץ שלנו. במקום להחרים את התנ"ך, הם אישרו אותו והסכימו איתו, למרות שלא היו מאמינים שנולדו מחדש. נוסף על כך, לא היו נדבות ממשלתיות. כולם עבדו, וכולם האמינו במוסר עבודה כפי שהתנ"ך מלמד. כעת, עבודה קשה מכונה בבוז ובלגלוג "מוסר עבודה פוריטני", כאילו שזה משהו רע. בגלל שכולם או עבדו או רעבו, לאף אחד לא היה זמן להתבטל ולחלום על כל מיני מוזרויות כפי שאנשינו עושים. לא היה להם זמן לעסוק במדיטציות, זן בודהיזם או במיסטיקה מהמזרח מכל סוג שהוא. זו הסיבה שרק מעטים מהם היו אחוזי שדים – בזמן שזה די ברור שאלפים (אם לא מיליונים) מאנשינו נמצאים תחת שליטה של רוחות שטניות.

לא, אדוני הבלוגר טועה כשהוא משווה את אנשינו לאלה של אנגליה, בתקופה שלפני ההתעוררות הגדולה הראשונה תחת ווייטפילד וווזלי. יהיה הרבה יותר נכון להשוות את האמריקאים לאנשים בתקופתו של נוח! האם זה לא בדיוק מה שהמשיח אמר על הדור הזה? המשיח אמר,

"וכימי נוח, כן יהיה גם בואו של בן האדם. כי כאשר בימי המבול היו אוכלים ושותים, נושאים נשים ונותנים אותן לאנשים, עד היום אשר בא נוח אל התיבה, ולא ידעו עד בוא המבול, וישחת את כולם; כן יהיה גם בואו של בן האדם" (מתי כ"ד 37-39).

המשיח לא השווה את הדור שלנו לאנשי אנגליה של המאה ה-18! הוא השווה את הדור שלנו לאנשים בימי נוח,

"וירא ה' כי רבה רעת האדם בארץ, וכל יצר מחשבות ליבו רק רע כל היום. וינחם ה' כי עשה את האדם בארץ, ויתעצב אל ליבו" (בראשית ו' 5-6).

"ויאמר אלוהים לנח, קץ כל בשר בא לפני; כי מלאה הארץ חמס מפניהם; והנני משחיתם את הארץ" (בראשית ו' 13).

ידידינו הבלוגר אמר, "יש את התקווה הזו... כמו שאלוהים הציל את אנגליה מהקריסה המוסרית והרוחנית המממשת ובאה... דרך התחיות הרוחניות של ג'ורג' ווייטפילד, ג'ון וצ'ארלס ווזלי, אז אלוהים גם יכול לעשות את אותו הדבר שוב פעם בימינו". הוא צודק באומרו שאלוהים יכול לעשות את זה שוב. אבל לא זאת השאלה. השאלה היא לא האם אלוהים יכול לשלוח התעוררות לאומית. השאלה היא האם אלוהים ישלח התעוררות לאומית? ואני משוכנע שהתשובה היא "לא!" מהדהד, בעת שאנחנו קוראים את הטקסט שלנו,

"ויאמר ה' אלי, בא הקץ אל עמי ישראל; לא אוסיף עוד עבור לו. והילילו שירות היכל ביום ההוא, נאום אדוני ה': רב הפגר בכל מקום; השליך הס" (עמוס ח' 2-3).

אני חושב שאין תקווה לאמריקה ולעולם המערבי, בכלל לא. אין. הקשיבו לדברים שארגון דאע"ש פרסם בשבוע שעבר באינטרנט. מיד אחרי הטבח ב-17 בני אדם בפריז, המחבלים המוסלמים האלה שלחו אי-מיילים לאמריקה. בשניים מהם היה כתוב,

"אנחנו באים אליכם. תיזהרו".

"אנחנו לא נעצור. אנחנו יודעים הכל עליכם, על נשותיכם ועל ילדיכם".

האם הם יפחידו אותנו עד שניכנע? זו משמעותה של המילה "איסלאם"! פירושה "כניעה". האם ניכנע להם? האם הם יכריעו את אמריקה ואת המערב? רק אלוהים יודע בוודאות, אבל זה לא נראה טוב! זה דווקא הרבה יותר ודאי. אלוהים אומר,

"לא אוסיף עוד עבור לו" (עמוס ח' 2).

לא תהיה התעוררות לאומית באמריקה ובאירופה. זה לא יקרה. זה כבר מאוחר מדי לעד. ד"ר וו. א. קריזוול, המטיף הגדול ביותר שהפיקה אמריקה במאה ה-20, אמר, "האנשים שלנו חיים בחרדה מתמדת ובתחושה מבשרת רעות לגבי יום המחר, בגלל שאנחנו אנשים חלשים... בכל מובן אמריקה הופכת להיות יותר ויותר נגד אלוהים ובעד חילוניות. יום המשפט מגיע ואנחנו מרגישים את זה". ד"ר קריזוול היה הרועה של הכנסיה הבפטיסטית הראשונה בדאלאס למעלה מ-50 שנה. הוא היה הרועה של בילי גראהם. (ד"ר וו. א. קריזוול, הדוקטרינות הגדולות של התנ"ך – ביבליוגרפיה, הוצאת זונדרוואן פובלישינג האוס, 1982, עמ' 43).

כאומה וכאינדיבידואלים אנחנו עומדים בפני משפט. זו הסיבה שאמריקה לא נמצאת בנבואות התנ"ך. לעולם לא נהיה יותר אומה גדולה. לא נהיה ראויים אפילו להערה בנבואות אחרית הימים של הכתובים! אבל אמרתי לכם שיש לטקסט יישום נוסף.

II. דבר שני, הטקסט מתייחס לכל אדם שיעשה חטא למוות.

יבוא זמן, אם הוא לא הגיע כבר, שאלוהים יגיד את זה עליכם,

"לא אוסיף עוד עבור לו" (עמוס ח' 2).

כאשר אלוהים אומר את זה עליכם, זה אומר שלנצח נידונתם למוות. אתם יכולים לחיות עוד שנים רבות. אבל אתם כבר נידונים למוות בלהבות הנצחיות של הגיהנום כשאלוהים אומר "לא אוסיף עוד עבור לו". למה שזה יקרה? בגלל שחטאתם בחטא הבלתי נסלח! הרבה מטיפים גדולים בעבר דיברו על החטא הבלתי נסלח. ד"ר מרטין לויד-ג'ונס דיבר על "החטא נגד רוח הקודש" (בני אלוהים, עמ' 230). ג'ונתן אדוארס, עשהאל נטלטון, מודי, טורי, ג'ורג' וו. טרואט, וכל המטיפים מהעבר הרחוק דיברו על "החטא הבלתי נסלח". ד"ר ג'ון ר. רייס אמר,

יש חטא "שלא ייסלח לאדם". יש חטא, שאם אדם עושה אותו, "לא ייסלח לו, לא בעולם הזה, ולא בעולם הבא". יש חטא בלתי נסלח... החטא הבלתי נסלח [הוא] כאשר משהו חוצה את הקו האדום בעודו בחיים, יעבור לתוך העולם של המקוללים בעודם בחיים, יעבור לעד אל מעבר לחסד בעודו בחיים בעולם הזה!... כן, החטא הבלתי נסלח יכול להיעשות עכשיו. כל חוטא ששמע את הבשורה, שהוכח לעומק, שנפקחו עיניו לראות את חטאו ואת הצורך שלו במושיע, נמצא בסכנת מוות לעשות את החטא שאין עליו מחילה (ד"ר כ'ון ר. רייס, לחצות את הקו האדום, הוצאת סורד אוף ד'ה לורד, 1953, עמ' 3-4).

אם אלוהים יכול להתעלם מאומה, הוא יכול להתעלם גם ממך! אם אומה יכולה לעשות חטא למוות, גם אתה יכול! בראשונה ליוחנן ה' 16 כתוב, "יש חטא למוות" (ראשונה ליוחנן ה' 16). קין עשה חטא כזה, ואלוהים ויתר עליו לעד. למרות שהוא חי עוד כמה שנים, הוא כבר לא יכל להיוושע יותר. פרעה, בימי משה, עשה את החטא הזה, ואלוהים ויתר עליו. למרות שהוא חי עוד כמה שנים, הוא כבר לא יכל להיוושע יותר. יהודה איש-קריות עשה את החטא הזה ואלוהים ויתר עליו – הוא חי עוד מספר שעות, אבל זה כבר היה מאוחר מדי עבורו להיוושע! אם אתם מתנגדים לרוח הקודש ומסרבים לבטוח בישוע, יבוא יום ושעה שאלוהים יוותר עליכם גם כן! אז נאמר על ידי האדון,

"לא אוסיף עוד עבור לו" (עמוס ח' 2).

האזינו בתשומת לב למילות השיר שנכתב על ידי ד"ר ג'ון ר. רייס,

חיכיתם והתמהמהתם בעודכם דוחים את המושיע;
כל אזהרותיו כה סבלניות, כל תחינותיו כה נדיבות;
כך אכלתם מהפרי האסור, האמנתם להבטחת השטן;
כך ליבכם נהיה קשה; חטא החשיך את מחשבותיכם.
כמה עצוב לעמוד למשפט ואז להיזכר ללא רחמים
שהתעכבתם וחיכיתם עד שהרוח עזבה;
איזו אשמה ואבל, אם כאשר המוות מוצא אתכם חסרי תקווה,
התעכבתם והתמהמהתם וחיכיתם יותר מדי!
   ("אם תתעכבו יותר מדי", מאת ד"ר ג'ון ר. רייס, 1895-1980).

אני מתחנן אתכם הבוקר – עזבו את החטא שלכם ובטחו בישוע עכשיו, כל עוד עדיין יש זמן. בטחו בישוע המשיח עכשיו – לפני שאלוהים יוותר עליכם – כמו שהוא ויתר על ישראל! כמו שהוא ויתר על אמציה בימי עמוס! כמו שהוא ויתר על קין! כמו שהוא ויתר על פרעה! כמו שהוא ויתר על יהודה איש-קריות! הוא יוותר עליכם!!! בואו למשיח. בטחו במשיח עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מדי! בתנ"ך כתוב,

" בטח אל ה' בכל לבך; ואל בינתך אל תשען" (משלי ג' 5).

בטחו בישוע. דמו יכסה על כל חטאיכם, וימחה אותם. מותו על הצלב יכפר על כל חטאיכם, ויושיע אתכם מזעם נצחי. התקומה שלו מן המתים תתן לכם חיים ותקווה! בטחו בישוע עכשיו והוא יסלח על חטאיכם לנצח! ד"ר צ'אן, הדרך אותנו בתפילה בבקשה. אמן.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קריאת הכתובים לפני הדרשה שנעשתה על ידי מר אבל פרידהום: עמוס ז' 14-ח' 3.
שיר הסולו שבוצע על ידי מר בנימין קינקייד גריפית':
     "אם תתעכבו יותר מדי" (מאת ד"ר ג'ון ר. רייס, 1895-1980).

מתאר

למה אמריקה לא נמצאת בנבואות התנ"ך

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן

"ויאמר ה' אלי, בא הקץ אל עמי ישראל; לא אוסיף עוד עבור לו. והילילו שירות היכל ביום ההוא, נאום אדוני ה': רב הפגר בכל מקום; השליך הס" (עמוס ח' 2-3).

(עמוס ז' 17)

I.   דבר ראשון, דבר ראשון, הטקסט מתייחס לאמריקה ולעולם המערבי, מתי כ"ד 37-39; בראשית ו' 5-6, 13; עמוס ח' 2-3.

II.  דבר שני, הטקסט מתייחס לכל אדם שיעשה חטא למוות, ראשונה ליוחנן ה' 16; משלי ג' 5.