Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

אלוהים הוא גדול – אדיר ונורא

A GREAT GOD – MIGHTY AND TERRIBLE!
(Hebrew)

על ידי ד"ר ר 'ל' היימרס, ג 'וניור
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

דרשת המטיף במשכן הבפטיסטית של לוס אנג'לס
יום הערב של האדון, 11 ינואר 2015.
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles Lord's Day Morning, January 11, 2015

"כָּל הַכָּתוּב נִכְתַּב בְּרוּחַ אֱלֹהִים, וּמוֹעִיל הוּא לְהוֹרָאה..."
(ב' אל טימותיאוס ג:16).

כאשר אנו פותחים בדבר אלוהים אנו קוראים על אלוהים אשר הוא גילה לנו. בגרסה חופשית אומר מה שד"ר ו. א. קריסוול (2002-1909) אמר – ישנם דברים רבים שאנו יכולים ללמוד על ידי לימוד והתבוננות. אנו יכולים ללמוד על האדמה וזרעים, על העצים ופירותיו, על מים ומינרלים, דגים ובקר, כוח הכבידה והתנועה של כוכבים. על ידי לימוד והתבוננות אנו יכולים להבין דברים רבים בעולם הפיזי. אבל מה עומד מאחורי מציאות זו? מה אמיתי מעבר למה שאנו יכולים ללמוד ולראות בעולם הפיזי? מה משמעות ומטרת החיים? אלה דברים שאנו לאולם לא יכולים להבין על ידי לימוד והתבוננות. מי הוא זה שברא את העולם, הכוכבים והיקום? להגיון, התבוננות ולימוד יש גבול. אנו לא יכולים אם כלים אלה להבין את מה שמחוץ לפיזי. המשמעות שנמצאת מעבר למה שאנו רואים ומרגישים, מריחים ושומעים – אלה אנו לא יכולים ללמוד.

אנו יכולים להתבוננן בכוכבים לנצח ולהגיע למסקנה שמי שעשה כוכבים אלה היה נהדר ומלא כוח. אבל מה שמו? מי הוא? האם הוא מכיר אותנו? האם הוא מכיר אותנו בשמנו? אנו יכולים ללמוד על הכוכבים לתמיד אבל לעולם לא נכיר אותו.

אנו יכולים ללמוד את היופי בשקיעה, העצים המרהיבים בפרק, הפרחים שצומחים להם מתוך האדמה. אנו יכולים ללמוד את כול היופי בטבע. אנו יכולים להגיע למסקנה שמי שברא את כל זה אהב יופי והרמוניה. אבל מי הוא? איך הוא? אנו יכולים ללמוד על הקשת והעננים, הגוונים של צבע בוואדי הגדול והיופי המסנוור של השקיעה באריזונה. אנו יכולים ללמוד כל זאת לנצח נצחים ועדין לאולם לא להכיר אותו.

אנו יכולים להתבונן לעצמנו. אנו יכולים ללמוד על תרבויות העולם. ללמוד סוציולוגיה ומוסר, אנו יכולים להגיע למסקנה שמי שברא את האנושות היה לו הבנה בסדר ומוסר. אבל מי הוא ומה שמו? האם הוא מכיר אותנו? איך זה שאלוהים עשה אותנו כך? דברים אלה לחלוטין נסתרים לנו. כל אלה אפשר להבין אך ורק על ידי התגלות העצמית של אלוהים לנו. אם אלוהים לא מגלה את עצמו, אז אנו לאולם לא נדע אותו ( מותאם מ" ההתגלות- העצמית של אלוהים" על ידי ו. א. קריסוול Ph.D).

אבל אלוהים גילה את עצמו לנו דרך הכתובים. דבר אלוהים הוא ההתגלות העצמית של אלוהים לעולם עבוד. כפי שהשליח פטרוס אמר זאת " נֵר מֵאִיר בִּמְקוֹם אֹפֶל" (ב' פטרוס א':19). אני לומד דת כבר יותר מי יובל. נאמר לנו שיש כ 600 דתות בעולם . איזה מהם נכונה? איך אנו יכולים לדעת זאת? אנו יכולים ללמוד את כל דתות העולם לנצח ועדין לא לדעת אותו. אלוהים היה חייב לגלות את עצמו לנו. וזה מה שהוא עשה. אלוהים גילה את עצמו לאדם בתוך דבר אלוהים, אשר " נִכְתַּב בְּרוּחַ אֱלֹהִים, וּמוֹעִיל הוּא לְהוֹרָאה..." (ב' אל טימותיאוס ג:16). הכתובים הוא המקור האמין היחיד המלמד אותנו על אלוהים. בלי דבר אלוהים, לא היינו יכולים להכיר את אלוהים. לא היינו יודעים שאלוהים הו שילוש. לא היינו יודעים על התכונות של אלוהים – הנוכחות שלו בכל מקום, הידיעה שלו, כול יכול, אין לשנותו, קדושתו, צדקתו, צדקו, טובו ושהו אמת. אלה הדברים על אלוהים שלאולם לא היינו יכולים לדעת לולא אלוהים לא היה מגלה לנו זאת בדברו. כל מה שאנו יודעים על אלוהים האמיתי בא מיתוך דבר אלוהים מפני,

"כָּל הַכָּתוּב נִכְתַּב בְּרוּחַ אֱלֹהִים, וּמוֹעִיל הוּא לְהוֹרָאה..." (ב' אל טימותיאוס ג:16)

מה נאמר, אם כן, לגבי אלוהים המעניש על חטא? ד"ר ג'ורג' בוטריק, אשר דוחה את דבר אלוהים ועורך במפרש לכתובים, אמר, " אלוהים הוא השטן שלי." הוא אמר שאלוהי המקרא הוא "השטן." רוברט אינגרסול מתאר את אלוהי המקרא כ " האל השטני הזה," ואמר " אני שונא אותו." שנאה לאולהים אשר מעניש על חטא לעיתים נשמע מסטודנטים על ידי המרצים שלהם במכללה. אבל לג'ורג' בוטריק אין שום הצדקה לדחות את משפט אלוהים חוץ מהדעה הקדומה שלו. לאינטרסול אין שום בסיס לקרוא לאלוהים "שטני" חוץ מהדעה הקדומה שלו. למרצה שלך באוניברסיטה אין שלום בסיס לדחיית אלוהים אשר שופט חטא חוץ מהדעות הקדומות שלו.

איך אנו יודעים שטועים הם? ואיך אנו יודעים יותר מהם על אלוהים? התשובה בפסוק הנקרא

"כָּל הַכָּתוּב נִכְתַּב בְּרוּחַ אֱלֹהִים, וּמוֹעִיל הוּא לְהוֹרָאה..." (ב' אל טימותיאוס ג:16)

כל המילים בעברית וביוונית במקרא נכתבו על ידי אלוהים ( בהשראת, ' נשימת אלוהים') והם מועילים (ōphĕlímos - שימושי) לדוקטרינה (didaskalian- הוראה, דוקטרינה). החוקר הגרמני ד"ר פריטס רינקר אמר, " הכתוב (במקרא) נשימת אלוהים היא ... ההוראה הרבנית הייתה שרוח הקודש נחה על ובתוך הנביאים ודברה דרכם כך שמשפטם לא בא מהם, אלה מפי אלוהים והם דברו וכתבו דרך רוח הקודש. הקהילה הקדומה הייתה בהסכמה מלאה ( מושלמת) בדעה זו" (פריטס רינקר, ד"ר לפילוסופיה., מפתח לשוני ליוונית של הברית החדשה, תורגם מגרמנית על ידי קליאון ל. רוג'רס, הבן. התבוננות ה ב' אל טימותיאוס ג:16).

לכן המקרא הוא אוצר מושלם של מילים בהשראת אלוהים: כל מילה בעברית ויוונית בא "מי פה אלוהים" עצמו! כל דבר שאנו רוצים לדעת עודות אלוהים חייב לבוא מדבר אלוהים, ולא משום מקום אחר. כפי שלותר אמר זאת, " sola scriptura" – המקרא לבד הוא המקור לאמונה ודוקטרינה שלנו. ד"ר מרטין לויד ג'ונס אמר, " יש רק שני עמדות אולטימטיביים: או שאנו רואים בדבר אלוהים כבעל סמכות, או אנו סומכים על ראיונות של בני אדם... כל הטענה של המקרא הוא שזהו ההתגלות המיוחדת של אלוהים" (התחברות עם אלוהים, ספרי דומת דרכים, 1993, עמ' 104). לכן כאשר אנשים אומרים, "זהו דעתך" – אני עונה, "לא, זה לא דעתי, זו דעתו של דבר אלוהים, הדוקטרינה הנלמדת וברורה מתוך דבר אלוהים." אז הם אומרים, " איך אתה מתרגם זאת?" אני עונה, "באותה הדרך שאני מתרגם את העיתון - הכתוב מתכוון למה שהוא אומר.

אנשים אבודים לא אוהבים זאת. יודע למה? כי הם מקשיבים לשטן. השטן הטעה את אמנו הראשונה כאשר אמר לה שאלוהים לא באמת התכוון למה שהוא אמר (בראשית ג':5-1). הראיון שאתה לא יוכל לסמוך על דבר אלוהים הביא לנפילת אדם, ולהרס האנושות! אלוהים עזור לנו! כל מה שאנו יודעים על האלוהים האמתי בא מדבר אלוהים לבדו. שימו לב אמרתי " כל מה שאנו יודעים על האלוהים האמתי.... בא מדבר אלוהים לבדו. לא מהקוראן. לא מהספר של המורמנים. לא ממרי בייקר אדייס, מדע ובריאות, לא מהמקרא הפגום ובכוונה מסולף של עדי יהוה. כל מה שאנו יודעים על האלוהים האמתי בא מדבר אלוהים לבדו. עכשיו מה המקרא אומר לגבי אלוהים? מה דבר אלוהים אומר על אלוהים שונה מאוד ממה שאנשים אומרים עליו היום. האדם הממוצע ברחוב יחשוב אחד משני דברים עודות אלוהים. או שהוא חושב,


1. אלוהים לא קיים, או

2. אלוהים הוא רק אלוהי אהבה ושהוא לעולם לא יעניש על חטא.


אבל אף אחד מרעיונות אלה בא מדבר אלוהים. שניהם רעיונות מבני אדם, והם לא מתארים את האלוהים האמתי.

כן, המקרא מלמד שאלוהים הוא אלוהי האהבה (א' יוחנן ד':16). אבל אלוהים הוא גם אלוהי צדק. זעמו ומשפטו של אלוהים מוזכרים הרבה יותר בדברו מאשר אהבתו. ד"ר לויד ג'ורג אמר, "אם אתה מוציא את הרעיון משפט מחוץ לדבר אלוהים יישאר מעט מאוד" (לב הבשורה, ספרי צומת דרכים, 1991, עמ' 98). במקום אחר, ד"ר לויד ג'ורג אמר " הבעיה הגדולה ביותר לאלה אשר לא מאמינים בדוקטרינת זעם אלוהים היא שהם לא מאמינים בהתגלות אלוהים בדברו. יש להם אלוהים אשר הם בעצמם בראו" (ריבונות אלוהים (אל הרומים ט), דגל אמת ואמון, 1991, עמ' 212).

זעם אלוהים, ומשפט אלוהים הם דוקטרינות אשר מופיע לכל אורך המקרא, הן בברית הישנה והחדשה. שבוע שעבר ציטטתי לכם על משפט אלוהים במבול הגדול.

"וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶמְחֶה אֶת-הָאָדָם אֲשֶׁר-בָּרָאתִי מֵעַל פְּנֵי הָאֲדָמָה מֵאָדָם עַד-בְּהֵמָה עַד-רֶמֶשׂ וְעַד-עוֹף הַשָּׁמָיִם כִּי נִחַמְתִּי כִּי עֲשִׂיתִם׃ (בראשית ו':7)

וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים לְנֹחַ קֵץ כָּל-בָּשָׂר בָּא לְפָנַי כִּי-מָלְאָה הָאָרֶץ חָמָס מִפְּנֵיהֶם וְהִנְנִי מַשְׁחִיתָם אֶת-הָאָרֶץ׃ (בראשית ו':13)

וַיִּמַח אֶת-כָּל-הַיְקוּם אֲשֶׁר עַל-פְּנֵי הָאֲדָמָה מֵאָדָם עַד-בְּהֵמָה עַד-רֶמֶשׂ וְעַד-עוֹף הַשָּׁמַיִם וַיִּמָּחוּ מִן-הָאָרֶץ וַיִּשָּׁאֶר אַךְ-נֹחַ וַאֲשֶׁר אִתּוֹ בַּתֵּבָה׃ (בראשית ז':23)

זהו אלוהי המשפט! בנוסף אני קורא על המשפט של סדום ועמורה,

וַיהוָה הִמְטִיר עַל-סְדֹם וְעַל-עֲמֹרָה גָּפְרִית וָאֵשׁ מֵאֵת יְהוָה מִן-הַשָּׁמָיִם׃ וַיַּהֲפֹךְ אֶת-הֶעָרִים הָאֵל וְאֵת כָּל-הַכִּכָּר וְאֵת כָּל-יֹשְׁבֵי הֶעָרִים וְצֶמַח הָאֲדָמָה׃ (בראשית י"ט:25-24).

זהו אלוהי המשפט! אז אני קורא על המשפט הנורא של אלוהים על המצריים – איך שאלוהים שפט את אותם על כך שהם סירבו לשחרר את בני ישראל חופשי,

"וַיְהִי בַּחֲצִי הַלַּיְלָה וַיהוָה הִכָּה כָל-בְּכוֹר בְּאֶרֶץ מִצְרַיִם מִבְּכֹר פַּרְעֹה הַיֹּשֵׁב עַל-כִּסְאוֹ עַד בְּכוֹר הַשְּׁבִי אֲשֶׁר בְּבֵית הַבּוֹר וְכֹל בְּכוֹר בְּהֵמָה׃ וַיָּקָם פַּרְעֹה לַיְלָה הוּא וְכָל-עֲבָדָיו וְכָל-מִצְרַיִם וַתְּהִי צְעָקָה גְדֹלָה בְּמִצְרָיִם כִּי-אֵין בַּיִת אֲשֶׁר אֵין-שָׁם מֵת׃" (שמות י"ב:30-29)

זהו אלוהי המשפט! אז אני קורא על המשפט של נדב ואביהוא, בני אהרון.

וַיִּקְחוּ בְנֵי-אַהֲרֹן נָדָב וַאֲבִיהוּא אִישׁ מַחְתָּתוֹ וַיִּתְּנוּ בָהֵן אֵשׁ וַיָּשִׂימוּ עָלֶיהָ קְטֹרֶת וַיַּקְרִיבוּ לִפְנֵי יְהוָה אֵשׁ זָרָה אֲשֶׁר לֹא צִוָּה אֹתָם׃ ב וַתֵּצֵא אֵשׁ מִלִּפְנֵי יְהוָה וַתֹּאכַל אוֹתָם וַיָּמֻתוּ לִפְנֵי יְהוָה׃ (ויקרא י':2-1).

זהו אלוהי המשפט! אז אני קורא על אדם אשר הפר את התורה כאשר הוא הרים מקלות בשבת,

וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-מֹשֶׁה מוֹת יוּמַת הָאִישׁ רָגוֹם אֹתוֹ בָאֲבָנִים כָּל-הָעֵדָה מִחוּץ לַמַּחֲנֶה׃ לו וַיֹּצִיאוּ אֹתוֹ כָּל-הָעֵדָה אֶל-מִחוּץ לַמַּחֲנֶה וַיִּרְגְּמוּ אֹתוֹ בָּאֲבָנִים וַיָּמֹת כַּאֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה אֶת-מֹשֶׁה׃ (במדבר ט"ו:36-35).

זהו אלוהי המשפט! אז אני קורא על קרח, ואלה שהלכו אחריו במרד נגד משה,

וַיְהִי כְּכַלֹּתוֹ לְדַבֵּר אֵת כָּל-הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה וַתִּבָּקַע הָאֲדָמָה אֲשֶׁר תַּחְתֵּיהֶם׃ וַתִּפְתַּח הָאָרֶץ אֶת-פִּיהָ וַתִּבְלַע אֹתָם וְאֶת-בָּתֵּיהֶם וְאֵת כָּל-הָאָדָם אֲשֶׁר לְקֹרַח וְאֵת כָּל-הָרְכוּשׁ׃ וַיֵּרְדוּ הֵם וְכָל-אֲשֶׁר לָהֶם חַיִּים שְׁאֹלָה וַתְּכַס עֲלֵיהֶם הָאָרֶץ וַיֹּאבְדוּ מִתּוֹךְ הַקָּהָל׃ וְכָל-יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר סְבִיבֹתֵיהֶם נָסוּ לְקֹלָם כִּי אָמְרוּ פֶּן-תִּבְלָעֵנוּ הָאָרֶץ׃ וְאֵשׁ יָצְאָה מֵאֵת יְהוָה וַתֹּאכַל אֵת הַחֲמִשִּׁים וּמָאתַיִם אִישׁ מַקְרִיבֵי הַקְּטֹרֶת׃ )במדבר ט"ז:35-31)

זהו אלוהי המשפט! ואז בספר דברים אני קורא,

כִּי יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם הוּא אֱלֹהֵי הָאֱלֹהִים וַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים הָאֵל הַגָּדֹל הַגִּבֹּר וְהַנּוֹרָא אֲשֶׁר לֹא-יִשָּׂא פָנִים וְלֹא יִקַּח שֹׁחַד׃ (דברים י':17)

ואז נאמר,

אֶת-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ תִּירָא אֹתוֹ תַעֲבֹד וּבוֹ תִדְבָּק וּבִשְׁמוֹ תִּשָּׁבֵעַ׃ (דברים י':20)

גם זה הוא אלוהי המשפט.

כל אלה ניתנו בתורה, חמשת הספרים של משה. אלה היו רק כמה ממשפטי אלוהים בחמשת חומשי התורה! שם הוא נקרא " אֱלֹהֵי הָאֱלֹהִים וַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים הָאֵל הַגָּדֹל הַגִּבֹּר וְהַנּוֹרָא..." (דברים י':17)

לאחר מכן אלוהים אומר דרך הנביא ישעיה, " וְאֶדְרְכֵם בְּאַפִּי וְאֶרְמְסֵם בַּחֲמָתִי (ישעיה ס"ג:3) . הנביא נחמיה קרא לו, " הָאֵל הַגָּדוֹל וְהַנּוֹרָא " (נחמיה א':5).

נביא דניאל קרא לו, " הָאֵל הַגָּדוֹל וְהַנּוֹרָא " (דניאל ט':4)

אבל משהו אולי יגיד, "זהו אלוהים של הברית הישנה. אני מאמין באלוהים של החדשה." זה רק מראה שאתה לא מבין דבר מהברית החדשה! בברית החדשה אנו קוראים, " אָכֵן נוֹרָא לִנְפֹּל בְּיַד אֱלֹהִים חַיִּים! ( אל העברים י':31) ב' אל הקורינתים ה', השליח פאולוס אמר, " מִתּוֹךְ הַכָּרַת יִרְאַת אֲדֹנָי אֲנַחְנוּ מְדַבְּרִים עַל לֵב בְּנֵי אָדָם." והאדון ישוע המשיח דבר על משפט אלוהים וגיהינום יותר מכל אדם אחר בדבר אלוהים. המשיח אמר,

"וּבְכֵן אֵלֶּה יֵלְכוּ לְעֹנֶשׁ עוֹלָם..." (מתי כ"ה:46)

ישוע אמר,

"וְאִם עֵינְךָ תַּכְשִׁיל אוֹתְךָ, נַקֵּר אוֹתָהּ וְהַשְׁלֵךְ אוֹתָהּ מִמְּךָ. מוּטָב לְךָ לָבוֹא לַחַיִּים עִם עַיִן אַחַת מֵהֱיוֹתְךָ מֻשְׁלָךְ לְגֵיהִנּוֹם הָאֵשׁ עִם שְׁתֵּי עֵינַיִם." (מתי י"ח:9).

ישוע אמר,

"בֶּן-הָאָדָם יִשְׁלַח אֶת מַלְאָכָיו וִילַקְּטוּ מִמַּמְלַכְתוֹ אֶת כָּל הַמַּכְשֵׁלוֹת וְאֶת כָּל עוֹשֵׂי הָרֶשַׁע, וְיַשְׁלִיכוּ אוֹתָם אֶל תַּנוּר הָאֵשׁ; שָׁם יִהְיוּ הַיְלָלָה וַחֲרוֹק הַשִּׁנַּיִם" )מתי י"ג:41-42)

ישוע אמר תיאר אדם לא נושע שנשלח לגיהינום,

ב"שְּׁאוֹל, כְּשֶׁהָיָה בְּיִסּוּרִים, נָשָׂא אֶת עֵינָיו וְרָאָה אֶת אַבְרָהָם מֵרָחוֹק וְאֶת אֶלְעָזָר בְּחֵיקוֹ. קָרָא וְאָמַר, 'אָבִי אַבְרָהָם, רַחֵם עָלַי וּשְׁלַח נָא אֶת אֶלְעָזָר שֶׁיִּטְבֹּל אֶת קְצֵה אֶצְבָּעוֹ בְּמַיִם וִיקָרֵר אֶת לְשׁוֹנִי, כִּי סוֹבֵל אֲנִי בַּיְקוֹד הַזֶּה.'" (לוקס ט"ז:24-23)

ובספר האחרון בברית החדשה נאמר,

גַּם הוּא יִשְׁתֶּה מִיֵּין חֲרוֹן אֱלֹהִים הַמָּזוּג בְּכוֹס זַעְמוֹ וְאֵינֶנּוּ מָהוּל; וִיעֻנֶּה בְּאֵשׁ וְגָפְרִית לִפְנֵי הַמַּלְאָכִים הַקְּדוֹשִׁים וְלִפְנֵי הַשֶּׂה. עֲשַׁן עִנּוּיָם יַעֲלֶה לְעוֹלְמֵי עוֹלָמִים וְלֹא תִּהְיֶה לָהֶם מְנוּחָה יוֹמָם וָלַיְלָה...." (התגלות י"ד:11-10)

לא, אינך יכול למצוא מחסה בברית החדשה! לכל אורך דבר אלוהים מקצה לקצה, אלוהים מתואר כ " הָאֵל הַגָּדֹל הַגִּבֹּר וְהַנּוֹרָא " (דברים י':17)

התקווה היחידה שיש לך הוא לבטוח האדון ישוע המשיח. אלוהים שלך אותו למות על הצלב- לשלם עבור חטאיך, וגם לטהר את חטאיך בדמו. אין שום דרך אחרת לברוח מזעם והמשפט של אלוהים! השליח פאולוס אמר,

" הַאֲמֵן בָּאָדוֹן יֵשׁוּעַ וְתִוָּשַׁע אַתָּה (מעשי השליחים ט"ז:31) בדבר אלוהים כתוב, " בְּטַח אֶל-יְהוָה בְּכָל-לִבֶּךָ וְאֶל-בִּינָתְךָ אַל-תִּשָּׁעֵן (משלי ג':5). והאדון ישוע המשיח אמר,

"הַמַּאֲמִין וְנִטְבָּל יִוָּשַׁע, וּמִי שֶׁלֹּא יַאֲמִין יֶאְשַׁם." (מרקוס ט"ז:16)

מר גריפייף, בבקשה תשיר את שני הבתים והפזמון ל "כאשר אראה את הדם".

גואל משיח שלנו מת על הצלב,
מת לחוטא, שילם את כל המגיע לו.
מפזר על הנשמה שלך את הדם של השה,
ואני אעבור, אעבור מעליך.
כשאני רואה את הדם, כשאני רואה את הדם,
כשאני רואה את הדם, אני אעבור, אני אעבור מעליך.

הגרוע שבחוטאים, ישוע יחסוך;
כל מה שהוא הבטיח, זאת הוא יעשה;
לשטוף במזרקה הפתוחה לחוטא,
ואני אעבור, אעבור מעליך.
כשאני רואה את הדם, כשאני רואה את הדם,
כשאני רואה את הדם, אני אעבור, אני אעבור מעליך.
("כשאני רואה את הדם" על ידי ג 'ון ג' פוט, המאה ה -19).

ד"ר צ'אן, אנא מתפלל שמישהו יבטח בישוע וייוושע! אמן.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

הפסוקים שנקראו לפני הדרשה על ידי מר אבל פרודהום: התגלות י"ד:11-9.
שיר סולו לפני הדרשה על ידי מר בנימין קינקייד גריפית:
"כשאני רואה את הדם" (על ידי ג 'ון ג' פוט, המאה ה -19).