Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

טקסט של לותר

LUTHER’S TEXT
(Hebrew)

על ידי ד"ר ר 'ל' היימרס, ג 'וניור
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

דרשת המטיף במשכן הבפטיסטית של לוס אנג'לס
יום הערב של האדון, 26 אוקטובר 2014
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord's Day Evening, October 26, 2014

" אֵינֶנִּי בּוֹשׁ בִּבְשׂוֹרַת הַמָּשִׁיחַ,(תהילים קיט' מו') שֶׁהֲרֵי הִיא כֹּחַ הָאֱלֹהִים לְהוֹשִׁיעַ אֶת כָּל מִי שֶׁמַּאֲמִין, אֶת הַיְּהוּדִי בָּרִאשׁוֹנָה וְגַם אֶת הַלֹּא-יְהוּדִי; כִּי בָּהּ צִדְקַת הָאֱלֹהִים מִתְגַּלֵּית מִתּוֹךְ אֱמוּנָה לְתַכְלִית אֱמוּנָה, כַּכָּתוּב: "וְצַדִּיק בֶּאֱמוּנָתוֹ יִחְיֶה." "(אל הרומים א':17,16).

השליח פאולוס דיבר כאן למשיחיים ברומא. העיר רומא הייתה העיר בירה של העולם באותו הזמן. בעיר גדולה זו היו מקדשים עשויים משיש, ופסלים גדולים של האלים הרומיים. לא היו בתי קהילות.המשיחיים ברומא היו כולה כת קטנה ומבוזה - ולא דת מוכרת כלל. אבל פאולוס אמר באומץ רב, "אֵינֶנִּי בּוֹשׁ בִּבְשׂוֹרַת הַמָּשִׁיחַ."

איך היה יכול להגיד זאת? איך היה לו הביטחון להגיד זאת? "אֵינֶנִּי בּוֹשׁ בִּבְשׂוֹרַת הַמָּשִׁיחַ." הבשורה של המשיח מדברת על מותו על הצלב כדי לשלם על החטאים שלנו, ותחייתו מן המתים כדי לתת לנו חיים. פאולוס אמר, "אינני בוש בזה כלל." למה לא? "שֶׁהֲרֵי הִיא כֹּחַ הָאֱלֹהִים לְהוֹשִׁיעַ." המילה היוונית המתורגמת ל "כוח" הוא "דונמיס." אנחנו מקבלים את המילה באנגלית "דינמיט" מאותה מילה ביוונית. יש כוח בבשורה! ד"ר מרווין ר וינסנט כינה אותה "אנרגיה אלוהית." הבשורה של המשיח מלא בכוח!הבשורה מחייה נשמות מתות. נשמות מתות מתעוררות לחיים באמצעות הבשורה!

אתה בא לכאן לקהילה והדברים שאתה שומע על אלוהים וישוע לא אומרים לך כלום. אבל אני דורש את הבשורה לך. אתה שואל, "למה הוא כל הזמן מדבר על זה? הוא חוזר על עצמו כל פעם, מדבר על ישוע על הצלב ועל התקומה שלו מן המתים. למה הוא לא מדבר על משהו אחר? " ובכן, ידיד, אני יודע ששום דבר אחר לא יכול לשנות אותך מאיש חוטא למשיחי אמיתי! אני לא יכול ללמד אותך להיות משיחי! אבל אני כן יכול לדרוש את הבשורה לך. אם אתה נועדת להאמין, אלוהים ייקח את בשורת המשיח וישתמש בו כמו דינמיט - להרוס את מחשבות השווא שלך - לפתוח את לבך למשיח - להביא את רוחך לחיים! כאשר הבשורה אוחז בך, שאתה בא לחיים ברוח - כשאתה בוטח בישוע אתה נולד מחדש! שום דבר, מלבד הבשורה של ישוע יש את הכוח לעשות את זה! אף אחד לא אמר את זה טוב יותר מאשר צ'ארלס ווסלי,

הוא שובר את כוחו של חטא המבטל,
הוא משחרר את האסיר לחופשי;
הדם שלו יכול לעשות נקי, המלוכלך ביותר;
הדם שלו הציל אותי.
   ("או בשביל אלף לשונות" על ידי צ'ארלס ווסלי, 1788-1707).

השליח אמר, "שֶׁהֲרֵי הִיא כֹּחַ הָאֱלֹהִים לְהוֹשִׁיעַ אֶת כָּל מִי שֶׁמַּאֲמִין."כוחה של בשורת המשיח מביא חיים וישועה לכל מי שמאמין. הבשורה לא מצילה את כולם. אנשים רבים צוחקים עליו. אנשים רבים חושבים שהם יכולים להיוושע בדרכים אחרות. המשיח רק מושיע את אלה שמאמינים בבשורה ובוטחים בו. הם היחידים שחווים "את כוחו של אלוהים המביא גאולה."

השליח אמר, "כִּי בָּהּ צִדְקַת הָאֱלֹהִים מִתְגַּלֵּית." "בה" מתייחס לבשורה מקודם. בבשורת המשיח צדקתו של אלוהים מתגלה. אלוהים שלח את בנו, ישוע המשיח, כדי לכפר על החטאים שלנו על הצלב. אלוהים לא היה צדיק אם הוא פשוט היה מתעלם מהחטא שלנו. הוא שלח את ישוע למות על הצלב כתחליף לנו, לשלם את העונש על החטא שלנו. כשאתה שם ביטחונך בישוע, אתה לבוש במה שלותר קרא "צדקה זרה." אתה לא לבוש בצדקתך, אשר הרווחת בהיותך "טוב." כשאתה שם ביטחונך על ישוע, אתה לבוש בצדקתו. זהו "צדקה זרה" כי זו אינך שלך - זהו צדקתו של המשיח אשר מושיעה אותך. הוא מלביש אותך בצדקתו שלו.

השליח ממשיך ואמר, "כַּכָּתוּב: וְצַדִּיק בֶּאֱמוּנָתוֹ יִחְיֶה." (אל הרומיים א':17). "כַּכָּתוּב." הוא מצטט מתוך התנ"ך ספר חבקוק. (חבקוק ב': 4) שם הנביא חבקוק אמר, "וְצַדִּיק בֶּאֱמוּנָתוֹ יִחְיֶה". פאולוס ציטט פסוק זה שלוש פעמים בברית החדשה –אל הרומים א':17, אל הגלאטים ג':11, ואל העברים י':38. בכל המקרים הפסוק אומר, "וְצַדִּיק בֶּאֱמוּנָתוֹ יִחְיֶה.." זה הפסוק שאלוהים השתמש בכדי לפתוח את עיניו של מרטין לותר. זהו הטקסט ששינה את העולם והביא לתחייה הגדולה שנקראה "הרפורמציה." הנה מה שד"ר מקגי אמר על מילים אלה, "וְצַדִּיק בֶּאֱמוּנָתוֹ יִחְיֶה"

הכוונה הצדקה על ידי אמונה אומרת שהחוטא אשר יבטח במשיח הוא אינו מקבל רק חנינה רק בזכות מות המשיח, אבל הוא גם עומד שלם לפני אלוהים במשיח. זה אומר לא רק חיסור של חטא, אבל גם תוספת של צדקה. משיח "הוּא אֲשֶׁר נִמְסַר לַמָּוֶת מִפְּנֵי חֲטָאֵינוּ וְהוּקַם לִתְחִיָּה כְּדֵי לְהַצְדִּיקֵנוּ." (אל הרומים ד':25) - לכן אנו יכולים לעמוד לפני אלוהים בשלומות במשיח ישוע (ג'. ורנון מקגי, Th.D., דרך הכתובים, נפח 15, עמוד 651;. תגובה על אל הרומים א':17).

אתה יכול לומר, "זה יותר מדי דברים לזכור!" כן, אבל כל זאת הובהר בחייו של מרטין לותר. הוא חי מ 1483 עד 1546. לותר היה בקטגוריה שמעט מאוד אנשים נמצאים בו. הוא כמו פאולוס, קולומבוס, מגלן, או אדיסון, או איינשטיין - זהו אדם ששינה את העולם ואת מהלך ההיסטוריה האנושית. אבל הצורך שלו בישועה לא היה שונה משלך.

מחברים מודרניים מתארים את לותר כאדם מ"ימי הביניים". הם ביקורתיים כלפי אמונתו במלאכים, שדים, והשטן. הם חושבים שדעתו כי המין האנושי נמצא במאבק בין אלוהים והשטן היא מוגזמת. הם מגיבים במיוחד נגד הפחד של לותר מזעמו של אלוהים ושל ייסוריו העמוקים על חטאו. בשבילי, זה מגלה יותר על הסופרים המודרניים עצמם מאשר על לותר. זה מראה שהכותבים ה"אוונגליסטים החדשים" לא מאמינים במלאכים, שדים והשטן! זה מראה שהם לא מאמינים למה שהתנ"ך מלמד על הסכסוך בין טוב ורע! ובמיוחד, זה מראה שאותם "אוונגליסטים החדשים" אינם יראי אלוהים ואינם מודעים לחטאם! לותר יוצא מכל זאת נראה כמשיחי רגיל! לאומת זאת האוונגליסטים המודרניים המבקרים אותו נראים כמו אנשים חילוניים ואבודים - לא משיחיים כלל! שאלוהים יעזור לנו!

אני מוצא כי הערותיו של לותר על איגרת אל הרומאים, כמעט ללא יוצא מן הכלל, ברורות ונכונות. נדהמתי לגלות שהוא אפילו צדק לגבי היהודים. הוא אמר, "מהקטע הזה ניתן להסיק שהיהודים באחרית הימים יאמינו במשיח ישוע ...היהודים שעכשיו לא נושעו, יאמינו וייוושעו, אחראי שמלוא הגויים הנבחרים יכנסו. היהודים לא יישארו בחוץ לנצח, אבל בזמן שלהם הם יאמינו "(פירושו של לותר אל הרומאים, קרגל פרסומים, מהדורה 1976, עמ '161, 162; מחשבות על אל הרומים י"א: 36-25 ).

זה נראה די קרוב למה שמלמד הכתובים. אני יודע שהוא מאוחר יותר אמר כמה דברים קשים, כשהוא היה זקן וחולה, אבל אנחנו צריכים לסלוח לו. דעותיו יצאו מהדת הקתולית "תיאולוגית החלפה," האמונה שהכנסייה החליפה את ישראל - זו תורת שקר המתקיימת גם היום על ידי קלווניסתים ועוד רבים אחרים. מי ייתן ואלוהים ירחם עלינו! לאלוהים עדיין יש ברית ארצית אם עם ישראל והעם היהודי, כפי שמתואר בבירור באל הרומים י"א: 27-25.

אביו של לותר היה כורה, אשר רצה שבנו יהיה עורך דין. הוא החל ללמוד למטרה זו. אך יום אחד הוא הלך בזמן סופת רעמים. הברק הכה מאוד קרוב אליו. הוא נפל על האדמה וצעק, "סנט אנה תעזרי לי. אני אהיה לנזיר! "כלומר שהוא יצטרף למנזר ויהיה מבודד מהעולם. אבל מעורבותו העמוקה במנהגים דתיים לא עזרה לו למצוא את שלום עם אלוהים. הסופרים "האוונגליסטים החדשים" המודרניים נוטים לומר שיראת השמים שלו לא היה נכון ומתקופת "ימי הביניים." איזו טעות! לחלוטין טעות! יראת אלוהים של לותר היה נכון לגמרי. הכתובים מתארים אנשים שלא נושעו כאשר נאמר, "אֵין-פַּחַד אֱלֹהִים לְנֶגֶד עֵינֵיהֶם" (אל-הרומיים ג':18). לותר אמר, "מטבענו אנו חסרי צדקה ובלי יראת אלוהים. לכן, עלינו בענווה להנמיך את עצמנו ולהודות בחטא והבורות שלנו לפני ה '"(לותר, שם, עמ' 74;.. מחשבות על אל-הרומים ג':18). זהו חסדו של אלוהים שמעורר חוטא למצב האבוד שלו. כפי שג'ון ניוטון (1807-1725) נסח זאת, "'היה זה חסד שלימד את לבי לפחד" ("חסד מופלא"). היעדר הפחד הוא סימן מעשי לאתיאיזם.

לותר היה מאוד מודע לחטאיו. הוא קרא לו מכת לבו. שום דבר שהוא היה יכול לעשות בכדי להשתחרר מאותו מתחושת האשמה. כאשר הוא למד את הכתובים שהוא חשב על המילים של יוהן סטיופידס, המורה שלו, שאמר לו, "תחפש בפצעים של הגואל הנהדר." שם בלימוד שלו הוא ראה את צלבו של ישוע .הוא ראה איך הזעם והאהבה של אלוהים חברו יחד במשיח על הצלב. לותר כתב לאמו,

יום ולילה הרהרתי עד שראיתי את הקשר בין צדק אלוהים וההצהרה כי "וְצַדִּיק בֶּאֱמוּנָתוֹ יִחְיֶה." ואז הבנתי שהצדק של אלוהים הוא הצדקה שלפיו דרך חסד ורחמים בלבד אלוהים מצדיק אותנו דרך האמונה [במשיח]. מיד לאחר מכן הרגשתי את עצמי נולד מחדש ועברתי בדלתות פתוחות לגן עדן. כל כתבי הקודש קיבל משמעות חדשה (רולנד ה. בניטון, כאן אני עומד, ספרי לימוד, 1977, עמוד 49).

מאותו זמן ואילך התיאולוגיה של לותר נקרא "התיאולוגיה של הצלב." הוא אמר, "הצלב לבדו היא התיאולוגיה שלנו." אם אתה הולך להיוושע מהחטא שלך, זה חייב להיות דרך אמונה בישוע הצלוב! ישוע על הצלב! אין דרך אחרת לבוא לפני אלוהים הקדוש.

לותר ראה כל זאת במחקרו. הוא ראה שצדקתו של אלוהים בטקסט שלנו אינה מתייחסת לתכונתו של אלוהים - זהו צדקה שאלוהים נותן לנו, והוא נותן לנו אותה דרך אמונה בישוע. "וְצַדִּיק בֶּאֱמוּנָתוֹ יִחְיֶה" (אל הרומיים א':17). ד"ר לויד-ג'ונס אמר, "האמונה שלנו אינה מצדיקה אותנו. זה הצדקה של ישוע משיח שמצדיקה אותנו -ולא שום דבר אחר ... אלוהים שומר עלינו מהפיכת אמונה למעשים, ומהנסיון להצדיק את עצמנו על ידי האמונה שלנו. זה הצדקה [של ישוע] שמיישרת אותי, וזה מגיע עלי דרך אמונה. אמונה היא הערוץ ..., שדרכו צדקה זו של המשיח ניתנת לי ... "(מרטין לויד-ג'ונס, MD, אל הרומאים - פרשנות לפרק א, בשורת אלוהים, דיגלו של אמת, מהדורה 1985, עמ '. 307).

כאשר לותר קרא את המילים, "וְצַדִּיק בֶּאֱמוּנָתוֹ יִחְיֶה", הוא אמר, "ביטוי זה של פאולוס הפך בשבילי … שער לגן עדן." ד"ר לויד-ג'ונס אמר, "איזו התגלות! איזו שינוי! מנזיר אומלל, עלוב ועצוב, ספירת חרוזים, צום, הזעה ותפילה, ובכל זאת יותר ויותר מודע לכישלון, למבשר הרפורמציה! לדורש כבוד הבשורה, שמחה בחירות והכבוד של בנים לאלוהים!" (לויד-ג'ונס, שם.,עמוד. 309). במילים של מר גריפית ששר לפני רגע, הרוזן המשיחי זינזרדורף אמר,

ישוע, דמך וצדקתך
   היופי שלי, הלבוש המפואר שלי;
בעיצומה של עולמות בוערות, בערוך אלה,
   בשמחה עליי להרים את ראשיי.
("ישוע, דמך וצדקתך"
      על ידי רוזן ניקולאוס פון זינזרדורף, 1760-1700).

או, כפי שאדוארד מוט מתאר זאת,

התקווה שלי בנויה על שום דבר פחות
    מהדם וצדקתו של ישוע
לבוש בצדקתו בלבד,
   ללא דופי לעמוד לפני הכס.
על ישוע,הסלע המוצק, אני עומד;
   כל קרקע אחרת שוקעת כמו חול;
כל קרקע אחרת שוקעת כמו חול.
   ("הסלע המוצק" על ידי אדוארד מוט, 1874-1797).

אני מבקש ממך הלילה לסמוך בישוע, "הִנֵּה שֵׂה הָאֱלֹהִים הַנּוֹשֵׂא חַטַּאת הָעוֹלָם" (יוחנן א':29). ברגע שאתה סומך על ישוע, אתה נושע, מוצדק, ובטוח לעולם ועד. אני מקווה שאתה סומך על ישוע הערב. כמו לותר, אתה "תיוולד מחדש ו[תעבור] דרך הדלתות פתוחות לגן העדן." כפי שיוהן סטיופידס אמר ללותר, "תתחפש בפצעים של הגואל הנהדר."

" וְצַדִּיק בֶּאֱמוּנָתוֹ יִחְיֶה. " (אל הרומיים א':17).

ד"ר צ'אן, אנא מתפלל שמישהו יבטח בישוע וייוושע! אמן.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

הקריאה בכתובים לפני הדרשה על ידי מר הבל פרודהום: 1 רומאים: 15-17.
שיר סולו לפני הדרשה על ידי מר בנימין קינקייד גריפית:
"ישוע, דמך וצדקך" (על ידי רוזן ניקולאוס פון זינזרדורף 1760-1700)