Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

זוהי אחרית הימים!

(דרשה מספר 4 על נבואות התנ"ך)
!THESE ARE THE LAST DAYS
(NUMBER 4 ON BIBLE PROPHECY)
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

דרשה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בבוקר יום האדון, 31 באוגוסט, 2014
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, August 31, 2014

פתחו בבקשה את התנ"כים שלכם בשניה לפטרוס, פרק ג' פסוק 3. בואו נעמוד בזמן שאנחנו קוראים את הטקסט מהשניה לפטרוס ג' 3.

"ודעו זאת לכם ראשונה כי באחרית הימים יבואו לצים, ההולכים אחרי תאוות נפשם, ויתלוצצו לאמור, איה הבטחת בואו?" (השניה לפטרוס ג' 3-4)

הבוקר אני אדבר על הנושא, "זוהי אחרית הימים!" יש הרבה סימנים לכך שאנחנו חיים בתקופת הזמן הזו ממש עכשיו.

שימו לב לביטוי בשניה לפטרוס ג' 3, "כי באחרית הימים יבואו." שימו לב למילים "באחרית הימים." תוכלו למצוא את הביטוי הזה ואת הרעיון הזה הרבה פעמים בתנ"ך. שאול השליח אמר, "וזאת תדע כי באחרית הימים יבואו עיתים קשות" (השניה לטימותיוס ג' 1). יעקב השליח אמר, "אצרתם לכם אוצרות בקץ הימים" (יעקב ה' 3). יהודה השליח דיבר בדיוק על אותה תקופת זמן כאשר אמר "באחרית הימים יבואו לצים... ההולכים אחרי תאוות רשעם" (יהודה א' 1). שוב, שאול השליח הזהיר מההתקפות השטניות המרובות ב"באחרית הימים" (הראשונה לטימותיוס ד' 1). והאדון ישוע המשיח דיבר על אחרית הימים תוך שהוא משווה אותה לימים שלפני המבול. המשיח אמר, "וכימי נוח, כן יהיה גם בואו של בן האדם" (מתי כ"ד 37).

התנ"ך מלמד שישנה נקודה בהיסטוריה שידועה כאחרית הימים. הרבה מלומדים בתנ"ך סבורים שאנחנו בזמן הזה עכשיו. אני חושב שהם צודקים. התנ"ך נזהר מקביעת תאריכים. אבל יש פרק זמן שידוע כ"אחרית הימים". "אחרית הימים" אינם רק מספר ימים או שבועות. המונח "אחרית ימים" מתייחס לתקופת הזמן שלפני הקץ. נדמה שכל סימן מצביע על כך שבאופן כללי אנחנו נמצאים בתקופת הזמן הזו ממש עכשיו. לפני מספר שנים המבשר הבריטי לאונרד רבנהיל אמר, "אלה הם הימים האחרונים. השאלה היא, כמה זמן הם יימשכו?" (לאונרד רבנהיל, אמריקה צעירה מידי מכדי למות, הוצאה לאור בת'ני האוס, 1979, עמ' 50). ד"ר מ. ר. דה-האן אמר, "אנחנו מאמינים שעכשיו אנחנו חיים בימים של התגשמות ההבטחה הזו" (מ. ר. דה-האן, ד"ר, היהודי והפלשתיני בנבואות, הוצאה לאור זונדרבאן, 1978, עמ' 170).

"ודעו זאת לכם ראשונה כי באחרית הימים יבואו לצים, ההולכים אחרי תאוות נפשם, ויתלוצצו לאמור, איה הבטחת בואו?" (השניה לפטרוס ג' 3-4)

המילה הבאה בטקסט היא "לצים." אנשים אלה לועגים לרעיון השיבה השניה של המשיח ושל קץ העולם. הם לועדים וצוחקים. הם ציניים וחסרי אמונה. הם מגחיכים את עצם הרעיון של שיבתו השניה של המשיח. הם דוחים כל שיחה על קץ העולם. הם מכנים זאת "חשיבה שלילית" – והם מוציאים את זה החוצה ממחשבותיהם.

למה הם מלגלגים וצוחקים? המילים הבאות אומרות לנו, "הולכים אחרי תאוות נפשם." הם חיים באנוכיות ובחטא. זאת הסיבה שהם לא רוצים שהמשיח יבוא. הוא הרי עלול להפריע לאורח החיים החוטא שלהם. הלגלגנים האלה לא בוחנים את העובדות. הם לא קוראים בתנ"ך. הם לא רוצים לדעת את האמת – בגלל שהם לגלגנים, ההולכים אחרי תאוות נפשם.

לפני זמן מה נכחתי בטקס ההסמכה באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס. אלפי אנשים היו שם. הדובר בטקס מנה רשימה ארוכה של אירועים ומקרים מפחידים שמתרחשים היום בעולם – התחממות גלובלית, פיצוץ אוכלוסין, זיהום, חוסר איזון אקולוגי, הרס יערות הגשם, האיום במלחמה גרעינית מצד אירן, צפון קוריאה ופקיסטן, הכחדה של מינים רבים, ואיום הטרור העולמי. אבל אז הוא אמר, "אל תאמינו לנביאי הזעם. סוף העולם לא קרב." אלה היו מילותיו המדוייקות! רשמתי את מה שהוא אמר על פיסת נייר ושמתי אותה בכיס! מיד לאחר שמנה את כל המצבים המפחידים האלה, הוא אמר, "סוף העולם לא קרב. אל תאמינו לנביאי הזעם." לא יכולתי לעשות כלום מלבד לחשוב על הטקסט שלנו,

"באחרית הימים יבואו לצים... ויתלוצצו לאמור, איה הבטחת בואו?" (השניה לפטרוס ג' 3-4)

הדובר הזה אמר, "סוף העולם לא קרב." בשנת 1965 השיר של ברי מקגיר אמר, "אתה לא מאמין שאנחנו בערבו של ההרס." האמנתי לו אז, ואני עדיין מאמין לו עכשיו! אנחנו נמצאים ב"אחרית הימים" אפילו לפני מלחמת וייטנאם. מדינת ישראל קמה בשנת 1948. הקומוניסטים השתלטו על סין בשנת 1949. המלחמה הקרה הסלימה לסף של שואה גרעינית בשנות ה-1950. הנשיא קנדי נורה בראשו בשנת 1963. ואז מלקולם אקס נורה. אז ד"ר לותר קינג. ואז בובי קנדי. מוזיקת רוק וסמים פוצצו את המוח של דור שלם. הדברים אף פעם לא היו אותו הדבר.

התלמידים של ישוע רצו לדעת מתי יבוא הקץ על העולם, מתי העידן הזה יסתיים. הם ביקשו מהמשיח לתת להם סימן. הוא נתן להם הרבה סימנים, שמתועדים במתי כ"ד, ובקטע המקביל בלוקס כ"א. מתי כ"ד נותן את החלק עם התשובות של המשיח; הוא נותן הרבה סימנים בסוף. ולוקס כ"א נותן אפילו עוד סימנים. הבוקר הזה אתרכז בסימנים שהמשיח נתן בלוקס כ"א. "מהו אות בואך, ואות קץ העולם?" (מתי כ"ד 3). המשיח נתן הרבה מהתשובות לשאלה הזו בפרק כ"א של לוקס.

I. ראשית, ישנם סימנים אקולוגיים.

ישוע אמר שיהיה

"רעש גדול כה וכה, ורעב ודבר, וגם מוראים... ועל הארץ מצוקה לגויים ומבוכה מהמיית הים ודכיו; ןימוגו בני האדם מאימה ומחרדת הבאות על כל הארץ" (לוקס כ"א 11, 25-26).

חשבו על זה! ישוע אמר שהלבבות של בני האדם יימוגו ברגע שיראו את מה שקורה "על כל הארץ." הוא אמר שתהיה מצוקה, בהלה, ייסורים ופחד גדול בגלל מה שקורה לעולם הזה,

"ומחרדת הבאות על כל הארץ" (לוקס כ"א 26).

כאשר אתם מסתכלים על הקוטב הצפוני ההולך ונמס, ועל ההשפעות של שינויי האקלים, זה מפחיד. כשאתם מבינים שמגיפת האיידס באפריקה היא הרסנית, בלי סוף נראה לעין, זה מפחיד. כשאתם רואים את תחייתה של שחפת עמידה לאנטיביוטיקה, ומחלות "מפלצתיות" אחרות, כמו אבולה, ומגפות שלא מגיבות לשום תרופה מוכרת – זה מפחיד.

אין פלא שהרבה צעירים מודאגים מהעתיד. סקר עדכני מראה ש-80 אחוז מבני הנוער של היום לא חושבים שיהיה להם עתיד טוב. זה הראה שהצעירים האלה מודאגים לעיתים קרובות מבעיות אקולוגיות, כמו הקוטב הצפוני שהולך ונמס, והאסונות שזה יכול להביא בכל רחבי העולם!

והבעיות האקולוגיות המפחידות שאנחנו רואים מדווחות מידי יום בעיתונים. ישנם סימנים לכך שקץ העולם כפי שאנו מכירים אותו, והשיבה השניה של המשיח, קרובים מאוד.

II. אז, שנית, יש סימנים אנטישמיים.

הרבה אנשים שונאים את היהודים, ואת עם ישראל. האופרה העירונית בניו-יורק מתכוננת להציג את האופרה שנקראת "המוות של קלינגהופר" בסתיו הקרוב. היא מציגה מחבלים פלשתינים רוצחים יהודי זקן בן 69 בכסא הגלגלים שלו. היא מציגה את המחבלים כלוחמי חופש שפעלו באופן מוצדק כשרצחו את היהודי הזקן וחסר הישע. המחבל המרכזי שר, "לא משנה איפה יתאספו אנשים עניים, הם יוכלו לראות שם יהודים משמינים מנחת. אתם יודעים איך לרמות את האדם הפשוט ולהשמיץ את אלה שרימיתם... אמריקה היא יהודי אחד גדול." אני מפציר בכם למחות נגד האופרה האנטישמית הזו על ידי שליחת אימייל לפטר גלב בכתובת pgelb@metopera.org. מר גלב הוא המנהל של האופרה העירונית בעיר ניו-יורק. התקשרו אליו ובקשו ממנו לבטל את "המוות של קלינגהופר." (אייטם החדשות נלקח מהג'ואיש סטנדרט, 19 באוגוסט 2014). שנאה אנטישמית כלפי היהודים היא תופעה כלל עולמית היום. ישוע אמר,

"וכאשר תראו מחנות סובבים את ירושלים, ידוע תדעו כי קרב חורבנה" (לוקס כ"א 20).

השנאה כלפי היהודים תגדל כל כך באחרית הימים שצבאות גדולים של גויים יבואו נגד ישראל כדי להשמיד את העם היהודי. היטלר ניסה להשמיד את היהודים. אבל הוא נכשל כי היהודים הם העם הנבחר של אלוהים על האדמה. התנ"ך אומר,

"חביבים הם למען האבות" (רומים י"א 28).

בפטיסטים שמאמינים בתנ"ך הם תומכים חזקים של ישראל. אנחנו מוכרחים להמשיך ולעמוד לצד העם היהודי ולצד מדינת ישראל. אבל התנ"ך מלמד שהעולם חסר האמונה יפנה נגד היהודים באחרית הימים. התנ"ך אומר,

"אשים את ירושלים אבן מעמסה לכל העמים" (זכריה י"ב 3).

זה קורה ממש עכשיו. זה סימן לכך שאנחנו חיים בימים האחרונים של העידן הנוכחי. המאמינים חייבים להמשיך ולעמוד לצד ישראל והיהודים ויבתר שאת גם בתוך החושך ההולך וגדל של "אחרית הימים."

III. ואז, בשלישית, ישנם סימנים דתיים – סימנים לתעיה בדת שקרית

ישוע אמר,

"ראו פן תתעו: כי רבים יבואו בשמי... ואתם אל תלכו אחריהם" (לוקס כ"א 8).

ושוב המשיח אמר:

"כי יקומו משיחי שקר ונביאי שקר, ויתנו אותות גדולות ומופתים; למען התעות אף את הבחירים, אם יוכלו" (מתי כ"ד 24).

הרבה מהדברים שאתם רואים ברשת הטלוויזיה TBN הם הונאה. הרבה תכניות בישור מטעות ומבלבלות. שאול השליח אמר,

"כי תבוא העת אשר לא יכילו את הלקח הבריא; כי אם כאוות נפשם יקבצו להם מורים לשעשועי אוזניים" (השניה לטימותיוס ד' 3).

IV. רביעית, יש סימנים לרדיפה נגד מאמינים.

רדיפת המאמינים נפוצה בעולם בשיעור חסר תקדים. למשל, מאמינים אמיתיים בסין חייבים להיפגש בסודיות ב"קהילות בית" מחתרתיות. מאות מאמינים סינים הושלכו לכלא בגלל אמונתם, במיוחד במהלך המהפכה התרבותית. דיווחים על ג'יהאדיסטים מוסלמים המפעילים טרור ורוצחים מאמינים מופיעים כמעט כל יום בעיתונים שלנו. ישוע צפה את הרדיפה הכלל עולמית נגד המאמינים שמתחוללת בימינו. ישוע אמר,

"ישלחו בכם את ידיהם, וירדפו וימסרו אתכם לבתי כנסיות ואל בתי כלאים" (לוקס כ"א 12).

אז הוא אמר שהורים לא מאמינים וקרובי משפחה ירדפו את ילדיהם שהפכו להיות מאמינים אמיתיים. זה קורה לעיתים קרובות כאשר מוסלמי צעיר הופך להיות מאמין. אבל ראינו את זה קורה שוב ושוב כאן באמריקה. המשיח אמר:

"וגם תמסרו על ידי יולדיכם, ואחיכם, וקרוביכם, ורעיכם... והייתם שנואים לכל אדם למען שמי" (לוקס כ"א 16-17).

חשב את המחיר! מישהו לא יאהב את זה אם תהפוך להיות מאמין אמיתי! מישהו יהיה נגדך! זה יעלה לך משהו להיות מאמין אמיתי בימים חשוכים אלה! זה אחד הסימנים לכך שאנחנו חיים באחרית הימים.

V. חמישית, המשיח נתן לנו מה שאפשר לכנות סימנים פסיכולוגיים.

המשיח אמר:

"רק הישמרו לכם, פן יכבד לבבכם... ובדאגות המחיה, ובא עליכם היום ההוא פתאום. כי כמו פח יבוא על כל היושבים על פני כל הארץ" (לוקס כ"א 34-35).

אדם צעיר אחד שבא לקהילה כאן אמר, "אני לא יכול לבוא ביום ראשון הבא. אני חייב לעזור לדודה שלי לעבור דירה." היו לו שישה ימים לעשות את זה, אבל זה היה "חייב" לקרות ביום ראשון בבוקר. הוא כרע תחת הנטל של דאגות המחיה. הרבה אנשים מפספסים קהילה מסיבות סתמיות וטפשיות. הם כורעים תחת הנטל של דאגות המחיה. ויום הדין יבוא אליהם ללא התרעה מראש. הם לא יהיו מוכנים כשמשפט אלוהים יבוא!

אתה יכול להימנע מסמים ומסקס, אבל עדיין לכרוע תחת הנטל של העבודה והקריירה, ואז "דאגות המחיה" שואבות אותך למטה. ראיתי את זה קורה להרבה אנשים צעירים לאורך השנים.

ישוע אז אמר:

"לכן שקדו בכל עת והתפללו, למען תעצרו כוח להימלט מכל העתידות האלה ולהתייצב לפני בן האדם" (לוקס כ"א 36).

וזה מה שאתם צריכים לעשות כדי להיות מוכנים לקיצו של העידן הזה, ולמשפט העתיד לבוא. יש שני דברים שעליכם לעשות:

(1) לחזור לקהילה. לא משנה מה נעשה, זה לא יעזור לכם אם לא תחזרו.

(2) לחזור למשיח. הוא מת כדי לשלם את המחיר עבור חטאיכם. הוא קם לתחיה באופן פיזי פשוטו כמשמעו. הוא חי ונמצא עכשיו לימין אלוהים. הוא נמצא שם בשבילכם עכשיו. בואו אליו והוא ינקה אתכם מהחטא באמצעות דמו.

VI. שישית, יש את הסימן של הקהילות חסרות האהבה.

התלמידים שאלו את ישוע,

"ומה הוא אות בואך, ואות קץ העולם?" (מתי כ"ד 3).

אחד הסימנים שישוע נתן במתי כ"ד הוא – בהרבה מקומות בעולם לקהילות אין אהבה אמיתית לאובדים. זוהי אמונה בלי חמלה, בלי ידידות, בלי אהבה. כשהם ביקשו סימן לשיבתו וסימן לקץ העולם, ישוע אמר,

"ומפני אשר ירבה הרשע, תפוג אהבת רבים" (מתי כ"ד 12).

הרבה קהילות היום קרות מאוד כלפי הבאים בשעריהן. זה די קשה למצוא אדם נחמד באמת כאשר אתם באים לאחת מהקהילות שלהם. שאלוהים יעזור לנו! בלי הכוח של רוח הקודש הקהילה שלנו הייתה יכולה להיות לא ידידותית וחסרת אהבה כמותן!

"תפוג אהבת רבים" (מתי כ"ד 12).

קהילה בלי נוכחות אלוהים תהיה חסרת אהבה לאובדים. וקהילה שאין בה אהבה לאובדים היא קהילה מתה, לא משנה על כמה דלתות הם דופקים, לא משנה כמה אוטובוסים הם שולחים, לא משנה כמה בישור הם עושים! הן קהילות מתות משום שיש להן מעט אהבהט אם בכלל עבור האובדים.

שאלוהים ישמור על הקהילה שלנו שלא תישאב להיות תחת אמונה-ללא-אהבה ב"אחרית הימים." כל מבקר צריך לקבל יחס של נסיכים, וכל אחד שמגיע למספר חודשים צריך לקבל יחס של מלכים, וכל אחד מאיתנו צריך לעמול בתפילה שאלוהים יעשה את הקהילה שלנו למקום שמלא באהבה של אלוהים עבור החוטאים. אחרת יבוא יום שיגידו על הקהילה שלנו,

"כי לך שם כאילו אתה חי, והינך מת" (התגלות ג' 1).

השבוע לכו בלהט אחרי האובדים. הביאו הרבה שמות מהבישור האישי שלכם בימי רביעי וחמישי בערב כדי שנוכל להתקשר לאנשים האלה ולהזמין אותם לקהילה. אז הביאו עוד ועוד שמות כשאתם הולכים לבשר בעצמכם. הביאו עוד שמות ומספרי טלפון בעצמכם – כדי שנוכל לעקוב, ולהביא אותם לקהילה לשמוע את בשורת המשיח.

אבל זו רק ההתחלה של הבישור האמיתי. בסופו של דבר כשהם מגיעים לקהילה, עלינו לאהוב אותם מספיק כדי לעזור להם למצוא התחברות בקהילה שלנו. בואו לא ניתן לאף אחד מהם לעמוד לבד אחרי האסיפות. שימו לב לאלו שצריכים עזרה למצוא התחברות בקהילה שלנו. התפללו חזק לאלוהים במשך השבוע הזה כדי שיעזור לכם להראות להם אהבה גדולה.

אלה הם ימים קשים ומפחידים לאלה שאין להם תקווה. אנחנו מתפללים שתבואו לישוע ותקבלו סליחת חטאים בזכות מותו במקומכם על הצלב אנחנו מתפללים שתמצאו שלום באלוהים דרך אדונינו ישוע המשיח! אנחנו מתפללים שגם בסוף השבוע הבא תבואו לקהילה שלנו כדי ללמוד עוד על הישועה דרך ישוע, בן האלוהים! ד"ר קאן, הדרך אותנו בתפילה בבקשה. אמן.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קריאת הכתובים לפני הדרשה שנעשתה על ידי מר אייבל פרודהום: השניה לפטרוס ג' 3-9.
שיר הסולו שבוצע לפני הדרשה על ידי מר בינימין קינקייד גריפית':
     "ערב החורבן" (נכתב ע"י ברי מקגיר, 1956)/"הזמנים כמו אלה" (נכתב ע"י רות' קיי ג'ונס, 1902-1972).

מתאר

זוהי אחרית הימים!

(דרשה מספר 4 על נבואות התנ"ך)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן

"ודעו זאת לכם ראשונה כי באחרית הימים יבואו לצים, ההולכים אחרי תאוות נפשם, ויתלוצצו לאמור, איה הבטחת בואו?" (השניה לפטרוס ג' 3-4)

השניה לטימותיוס ג' 1, יעקב ה' 3, יהודה א' 18, הראשונה לטימותיוס ד' 1, מתי כ"ד 37, 3)

הם טועים בגלל שהרבה סימנים מעידים על כך שהסוף קרוב!

I.    ראשית, סימנים אקולוגיים, לוקס כ"א 11, 25-26.

II.   שנית, סימנים אנטישמיים, לוקס כ"א 20; רומים י"א 28; זכריה י"ב 3.

III.  שלישית, סימנים לדת שקרית, לוקס כ"א 8; מתי כ"ד 24; שניה לטימותיוס ד' 3.

IV.  רביעית, סימנים לרדיפות נגד המאמינים, לוקס כ"א 12, 16-17.

V.   חמישית, סימנים פסיכולוגיים, לוקס כ"א 34-35, 36.

VI.  שישית, הסימן של הקהילות חסרות האהבה, מתי כ"ד 3, 12; התגלות ג' 1.