Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

השמיים והגיהינום

HEAVEN AND HELL
(Hebrew)

מאת ד"ר ר"ל היימרס, הבן
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

דרשה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בערב יום חמישי, 3 ביולי, 2014
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Thursday Evening, July 3, 2014

"ואני אומר לכם, רבים יבואו ממזרח וממערב ויסבו עם אברהם ויצחק ויעקב במלכות השמיים: אבל בני המלכות המה יגורשו אל החושך החיצון שם תהיה היללה וחרוק השיניים" (מתי ח' 11-12)

לקטע זה שני חלקים. החצי הראשון הוא נפלא, אבל החצי השני הוא נורא. אבל, כיוון ששני החצאים הם אמת, אני חייב להטיף על שניהם הערב.

.I ראשית, ההבטחה של השמיים.

"רבים יבואו ממזרח וממערב ויסבו עם אברהם ויצחק ויעקב במלכות השמיים..." (מתי ח' 11)

מר אוליבקסי הכין לנו את הסרט הנפלא שראינו ביום האב. הוא הוסיף אליו עוד חלקים ואתם יכולים לראות אותו כעת בעמוד הבית של האתר שלנו. מכל רחבי העולם קיבלנו אי מיילים שאמרו לנו כמה וידאו זה בירך אותם, עם השריפה של המשכנתא של הבניין שלנו. הם העידו על השמחה שיכלו לחוש בקהילתנו כאשר ראו את התמונות. הם היו נפעמים לראות כל כך הרבה גזעים צוחקים ושרים בשמחה יחד. הם לא יודעים כיצד אנו עושים זאת. במלוא הכנות, גם אני איני יודע! הקהילה שלנו היא נס של חסד אלוהים! וכמובן, זה כך בעקבות עבודתכם הבלתי נלאית עבור המשיח. שאלוהים יברך אתכם!

כל כך הרבה אנשים מגזעים שונים בקהילה אחת! אה, כן, ישוע אמר שזה יהיה כך בשמיים! "רבים יבואו ממזרח וממערב ויסבו...במלכות השמיים..." זה לא נראה לנו מוזר כלל – כיוון שאנו מאוחדים על ידי המשיח – בדיוק כפי שאלו מכל פינות העולם יאוחדו במלכות השמיים!

אך שימו לב מה ישוע אמר, "רבים יבואו." אני יודע שלעיתים נראה שמעטים יבואו. אנו חיים בעיר כה חשוכה ומלאה בכוחות שטניים. אנחנו חיים במדינה כל כך אנוכית ואכזרית. מיליון וחצי תינוקות מעונים למוות כאן בכל שנה. והכנסייה עדיין שותקת! אני לא יכול להביא את עצמי להגיד אפילו מילה אחת טובה על אמריקה הפגאנית בארבעה ביולי. מה שהפכנו אליו גורם לתחושת גועל בליבי. אבל אמריקה תעלם בקרוב ותשכח – אבל אנחנו נשמח עם מילונים מאנשי אלוהים במלכות השמיים! זוהי מולדתנו האמתית! זוהי ארצנו האמתית! זוהי אומה תחת סמכות אלוהים!

אין כאב לב בעיר זו,
   אף דמעה לא תרטיב את העין;
אין אכזבה בשמיים,
   אין קנאה או סכסוך ברקיע;
הקדושים מקודשים לחלוטין,
הם חיים שם בהרמוניה מתוקה;
ליבי עתה פונה בציפייה לעיר זו,
   ויום אחד זוהי ברכה שאחלוק.
בעיר מוארת זו, עיר לבנה כפנינה,
יש לי ארמון, גלימה וכתר;
כעת אני מצפה, מחכה ומתגעגע,
   לעיר הלבנה שתרד למטה בקרוב.
("העיר הלבנה כפנינה" נכתב על ידי ארתור פ. אינגלר, 1873-1935).

לא יהיה שם מספר קטן של אנשים! אלוהים אומר שיהיה "המון רב אשר לא יכול איש למנותו מכל הגויים והמשפחות והעמים והלשונות" במלכות השמיים! (התגלות ז' 9)

בעיר מוארת זו, עיר לבנה כפנינה,
יש לי ארמון, גלימה וכתר;
כעת אני מצפה, מחכה ומתגעגע,
לעיר הלבנה שתרד למטה בקרוב.

"רבים יבואו ממזרח וממערב ויסבו עם אברהם ויצחק ויעקב במלכות השמיים..."

הם יבואו! הם יבואו! ודבר בשמיים או בארץ, או בגיהנום, לא יוכל לעצור אותם מלבוא! אתם חושבים שזה קשה לבוא – אבל אני אומר לכם שזה יהיה בלתי אפשרי לעצור אותם מלבוא! כמו גלים של צונאמי ענק הגאות של חסד אלוהים תסחף את הבחירים למלכות של חסד בל יתואר! הספקות יסחפו! הפחדים יסחפו! האשמה תיסחף! "הם יבואו!" הללויה! הם יבואו!

בואו לישוע כעת. הוא לא יגרש אתכם. הוא יושיע כל אחד מכם שבא אליו!

אני יכול אך אגווע אם אלך;
אני חייב לנסות.
כיוון שאם אשאר רחוק מהמשיח
אהיה חייב למות לנצח!

אה, אל תפספס את ההזדמנות ללכת לעיר הלבנה הזאת! אל תפספס את היכולת לשיר אתנו,

בעיר מוארת זו, עיר לבנה כפנינה,
יש לי ארמון, גלימה וכתר;
כעת אני מצפה, מחכה ומתגעגע,
לעיר הלבנה שתרד למטה בקרוב.

II. שנית, האזהרה בנוגע לגיהינום.

לצערי, עלינו לדבר אתכם גם על החצי השני של הקטע. כמעט רציתי לעזוב אותו! אבל זוהי חובתי להטיף לכם עליו.

"אבל בני המלכות המה יגורשו אל החושך החיצון, שם תהיה היללה וחרוק השיניים" (מתי ח' 12)

ישנו אדם מבוגר עם נוצה בכובעו שהיה הולך ליד ביתנו מידי יום. הוא נהג לעשות חופשות ארוכות עם אשתו לדרום אפריקה בכל שנה. יש לו בית יפה עם בריכת שחיה בחצר האחורית. מטיף בשם קורטיס גולדמן התארח בביתנו כאשר אדם מבוגר זה הלך בקרבת הבית. המטיף גולדמן יצא לרחוב להעיד לו, אך הוא ברח, כאילו נרדף על ידי רוח רפאים. גולדמן רץ אחריו, וצעק, "עצור! אתה הולך לגיהינום, אדם מבוגר! עצור! אתה הולך לגיהינום!" אבל האדם הזקן עם הנוצה בכובעו השיג אותו בריצה. בלילה לפני האחרון האדם המבוגר עם הנוצה בכובעו לא הצליח לישון. הוא שם את חליפת השחייה שלו והלך לבריכה שלו לשחות כמה הקפות. אך הוא מעד וקיבל מכה בראשו, ונפל לתוך הבריכה – בערך בשתיים לפנות בוקר. מישהו מצא את גופו הקר והמת צף על המים בבוקר שלאחר מכן. המילים האחרונות שהוא אי פעם שמע מהמטיף היו – "עצור! אתה הולך לגיהינום, אדם מבוגר! עצור! אתה הולך לגיהינום!" הוא היה אדם נחמד. אהבתי אותו. חשתי צער גדול כששמעתי מאיליאנה איך הוא מת. שמעתי על כך ממש לפני שרשמתי את הפיסקה הזו.

אל תגרשו זאת ממחשבותיכם במחשבה שהוא היה אדם מבוגר – ואתם צעירים! אל תעזו לעשות זאת. אני קורא את ההודעות על פטירה כל בוקר בשני עיתונים שונים. הפסקתי לקרוא את הקריקטורות. אנחנו נוהגים לקרוא להם "עיתוני שעשוע." אך הם אינם משעשעים עוד. הם עצובים וחסרי תקווה – עצובים וחסרי תקווה כמו אנשים זקנים שחיים לבד בבית נחמד היכן שאני גר. אנשים צעירים, לעולם אל תתנו לאביכם או אמכם לגור לבד. זוהי דרך נוראית לחיות. הבטיחו לי לפני אלוהים שתיקחו את אמכם או אביכם המבוגרים לביתכם כאשר יהיו לבד. הבטיחו לי! קראו להם חלק זה של המסר, שכותרתו "שמים או גיהינום." אל תתנו להוריכם לחיות חיים מדכאים, בודדים, עד גיל מבוגר כשהם מקבלים שיחת טלפון או הודעה כל מספר ימים מכם בלבד! קחו את אמכם או אביכם אליכם כאשר בן זוגם ימות. זהו הדבר המשיחי היחיד שנכון לעשותו! לפחות נסו לעשות זאת. למען השם אל תתנו לאמכם לנבול ולמות לבד – כאשר אתם נהנים מחייכם לבד. אם תעשו זאת, תיקצרו את מה שזרעתם. אתם, גם כן, תמותו לבד, ותלכו לגיהינום לבד, כפי שקרה לאדם המבוגר עם הנוצה בכובעו אתמול, כאשר מעד והחליק לתוך הבריכה שלו.

"בני המלכות המה יגורשו אל החושך החיצון, שם תהיה היללה וחרוק השיניים" (מתי י"ב 8)

לחלקכם הערב יש אימהות משיחיות. חלקכם שוברים את ליבה של אמכם המסכנה. אנחנו הבאנו את אמי לביתנו ואשתי אהבה אותה, ודאגנו לה, למשך השנים האחרונות של חייה. אבל יש ילדים בקהילה הערב שישברו את ליבה של אימם ויגרמו לשערה להאפיר בטרם עת. אתם תמשיכו עוד ועוד ועוד ותעשו את הדבר היחיד שמייסר את ליבה של אמכם בלילה! אולי היא לעולם לא תאמר לכם, אך אתם תקוותה היחידה. היא משקיעה את חייה בכם. היא משתעבדת מהשכם בבוקר ועד הלילה כדי לוודא שיהיו לכם חיים טובים יותר משהיו לה. אך אתם מסרבים לתת לה את הדבר היחיד שהיא מבקשת ממכם! היא אפילו לא אומרת לכם, כיוון שהיא אוהבת אתכם כל כך ולא רוצה לגרום לכם להרגיש לא נעים. אבל, באמת, הדבר היחיד שהיא רוצה מכם היא לראות אתכם בוטחים בישוע ולהיות שם לחייך ולחגוג כאשר אתם נטבלים! האם לא תוכלו לתת לאמכם המסכנה את זה? היא תחוש שחייה בוזבזו, כאילו חייה לא שווים מאומה, אם לא תבואו לישוע, תטבלו, ותגרמו לה להיות גאה בכם.

בין אם אמכם משיחית או לא, בבקשה, למען השם, אנשים צעירים – בואו לישוע עכשיו, כאשר ליבכם עדיין עדין וצעיר. אל תמשיכו בלי המשיח – עד שלבסוף אפילו תברחו מהמשיח – כמו שעשה האדם המבוגר עם הנוצה בכובע – וכפי שאתם תעשו אם לא תצליחו לבטוח במשיח כעת, כשאתם עדיין צעירים – ותמותו ותטבעו עמוק בגיהינום, אולי בבריכת שחיה, למות במים ולשקוע לחושך החיצון, היכן שאין טיפת מים לקרר את הלשון באש הנצחית.

ספרג'ן סיפר על אישה שהיה לה חלום שסיפרה לילדיה. היא חלמה שיום המשפט מגיע. הספרים הגדולים נפתחו ואלוהים אמר, "שימו את אלו שלא נושעו לשמאלי, ואת אלו שנושעו לימיני." מלאך בא, לקח את האימא ואמר, "היא משיחית וחייבת ללכת לצד ימין. אך ילדיה אבודים. הם עיזים. הם חייבים ללכת לצד שמאל." היא חלמה שילדיה בכו ואמרו, "אימא, האם אנחנו חייבים לעזוב אותך?" היא כרכה את זרועותיה סביבם ואמרה להם, "ילדי, אם זה היה אפשרי הייתי לוקחת אתכם איתי. אך זה בלתי אפשרי כיוון שלא בטחתם בישוע. התחננתי בפניכם לבטוח בישוע ולהיוושע אך לא הקשבתם וצייתם לי. עכשיו עלי להיפרד מכם לנצח." באותו רגע הגיע המלאך עבורה. הדמעות שלה כבר נעלמו, היא התגברה על אהבתה הטבעית, הפכה לרגועה באופן על טבעי ונכנעה לרצון אלוהים. היא פנתה ואמרה לילדיה, "לקחתי אתכם לקהילה. לימדתי אתכם את הכתובים בבית. התפללתי עבורכם בלילה. אך עדיין דחיתם את ישוע. כעת כל מה שעלי לומר הוא אמן על הרשעתכם." אז הם נחטפו ממנה והיא ראתה אותם נזרקים לחושך החיצון, ללהבות נצחיות.

אנשים צעירים, מה תחשבו, כשהיום האחרון יגיע, ותשמעו את המשיח אומר, "סורו ממני, פועלי האוון, אל אש נצחית." ואז תשמעו קול אחר אומר, "אמן". וכאשר תחפשו מהיכן הגיע אמן זה תמצאו שזה היה קולה של אמכם. הו, נשים צעירות, כאשר תושלכו אל החושך החיצון של הגיהינום אתן עשויות לשמוע קול אומר "אמן", ולמצוא שהקול הגיע מפיו של אביכם.

נושעים רבים- רשעים, שיכורים, פרוצות, הומוסקסואלים שחזרו בתשובה ומכורים לסמים שחזרו בתשובה ייכנסו לשמיים. ו"בני המלכות," כמוכם, ילד שבא לקהילה כל חייו, אך דחה את ישוע, יושלכו אל החושך החיצון וללהבות גיהינום. ושם לא תהיה תקווה לנצח – לנצח – לנצח! אבודים לנצח!

והיה כל כך קל לברוח מהזוועה הזאת! כל שעליכם לעשות הוא לבטוח בישוע – כה פשוט – כה קל – "בטחו רק בו, בטחו רק בו, בטחו רק בו כעת! הוא יושיע אתכם, הוא יושיע אתכם, הוא יושיע אתכם כעת." פשוט בטחו בו וחטאיכם יטוהרו כולם על ידי דם ישוע שנשפך על הצלב! בואו לצלב המשיח ותטוהרו בדמו! דרשה זו התבססה מעט ותמצתה את הדרשה של סי. אייץ'. ספרג'ון, "נסיך המטיפים," שאותה הטיף לקהל גדול כאשר היה רק בן עשרים. הוא יהיה הראשון להגיד לכם ששיר זה נכון,

יש מקום לרגלי הצלב עבורך,
   יש מקום לרגלי הצלב עבורך,
למרות שמיליונים באו, יש עדיין מקום לאחד -
כן, יש מקום לרגלי הצלב עבורך.
("מקום לרגלי הצלב עבורך" נכתב על ידי אירה פ. סטנפיל, 1914-1993).

האם תרצו לדבר אתנו על הטהרות מחטא על ידי אמונה בדם ישוע? אם כן, לכו לחדר הייעוץ כעת. אמן.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

מתאר

השמיים והגיהינום

HEAVEN AND HELL

מאת ד"ר ר"ל היימרס, הבן

"ואני אומר לכם רבים יבואו ממזרח וממערב ויסבו עם אברהם ויצחק ויעקב במלכות השמיים: אבל בני המלכות המה יגורשו אל החושך החיצון, שם תהיה היללה וחרוק השיניים" (מתי ח' 11-12)

I. ראשית, ההבטחה של השמיים, מתי ח' 11, התגלות ז' 9.

II. שנית, האזהרה בנוגע לגיהינום, מתי ח' 12.