Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

תיבת נח

(דרשה # 81 על הספר בראשית)
NOAH'S ARK (SERMON #81 ON THE BOOK OF GENESIS)
(Hebrew)

מאת ד"ר ר.ל. היימרס, הבן
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

דרשה במשכן הבפטיסטית של לוס אנג'לס
יום בוקרו של האדון, 1 יוני
2014 A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, June 1, 2014

"עֲשֵׂה לְךָ תֵּבַת עֲצֵי-גֹפֶר קִנִּים תַּעֲשֶׂה אֶת-הַתֵּבָה וְכָפַרְתָּ אֹתָהּ מִבַּיִת וּמִחוּץ בַּכֹּפֶ" (בראשית ו:14).

לפני כמה שבועות שוחררה הוליווד סרט בשם "נח". עשרות אלפי צעירים ראו סרט זה. כתבתי מאמר שכותרתו "'נח" הסרט הוא מהשטן! "(לחץ כאן כדי לקרוא אותו). כן, היה לסרט כמה אלמנטים שטניים, ואני לא ממליץ סרט זה לאף אחד. ובכל זאת לסרט יש תכונות מסוימות שהיו נכונים. תאור המבול מאוד מציאותי, והסרט נתן תמונה אמינה של התיבה, עד עכשיו הרבה מהצעירים חשבו שהתיבה היה סירה קטנה עם בעלי חיים מאושרים, ונח מחייך לו ומביט מבעד לחלון. סיפור מצויר שלמדו בספרי ילדים בבית ספר שבת בקהילה. לדעתי ספרים אלה לילדים הקטנים רע כמו הסרט! הם נותנים מבט שקרי לחלוטין לתיבה והמבול. אני חושב שרועי קהילות צריכים להגיד לצעירים שלהם שהסרט הוא שטני ואני do חושב שרועה הקהילה צריך ללכת לבית ספר שבת בקהילה שלך ולזרוק את הספרים הללו עם הקריקטורות של נח והתיבה! לזרוק אותם החוצה! הם הופכים את מסר המבול שמאוד חמור לקריקטורה! זה רע באותה מידה! התיבה והמבול אינו בדיחה כלל!

עכשיו, אני כבר נתתי כמה דרשות על נח והתיבה, והערב אני אתן דרשה שכותרתו, "ונח מצא חן" (לחץ כאן כדי לקרוא אותו). אבל הבוקר אני הולך לדבר על התיבה עצמה. אין ספק כי סיפור נח הוא מן סוג, תמונה בברית הישנה שמנבא משהו בברית החדשה. במתי כ"ד:39-37 ישוע אמר כי "הימים" שבנח חי הם סוג של הימים האחרונים לפני ביאתו השנייה. ב' פטרוס ב':5 נח מתואר כסוג של מטיף צדק בתקופה של כפירה והוראת שקריות . א' פטרוס ג':21-20 התיבה מתואר כסוג של גאולה על ידי המשיח. באל העברים י"א:7 התיבה הוא שוב מתואר כתמונה של גאולה. האנשים בימיו של נח הם דוגמה לאנשים שלא נשמרו בימים האחרונים אשר הם המקור, הגשמה של דוגמה. ההטפה של נח בזמן של כפירה היא סוג למטיפים הנאמנים בימים האחרונים, הם הסוג שכנגד, ההגשמה של הסוג. התיבה הוא הסוג. ישועה במשיח היא הסוג שכנגד, ההגשמה של הסוג. אני יודע שטיפולוגיה במידה רבה בימים הראשונים של הנצרות היה מוטעה, שבו מטיפים ראו כמעט את כל הברית הישנה כסוג. אבל אני גם יודע שיש הרבה סוגים של ממש בברית הישנה, שיש להם ברור מקור, שמתממשים בברית החדשה. לדוגמא, אגרת אל עברים מלא בסוג שכנגד. אחרי ישוע קם מן המתים הוא התיישב עם שניים מתלמידיו

"הוּא הֵחֵל מִמֹּשֶׁה וּמִכָּל הַנְּבִיאִים וּבֵאֵר לָהֶם אֶת הַדְּבָרִים הַמְכֻוָּנִים אֵלָיו בְּכָל הַכְּתוּבִים" (לוקס כ"ד:27).

אין לי צל של ספק שהמשיח אמר להם שתיבת נח הייתה סוג או תמונה של עצמו כמושיע של העולם. כתיבה אלוהים הציל את האנשים מן המבול, וכן אלוהים דרך ישוע מציל אנשים ממשפט והגיהינום. התיבה הוא הסוג, ישוע המשיח הוא הסוג שכנגד, ההגשמה של הסוג! רק הליברלים דוחי התנ"ך- כמו הארי אמרסון פוסדיק יכחיש את זה! רק מודרניסט כמו זה בסמינר התיאולוגי פולר או בית ספר לאלוהות בשיקגו יכחישו את זה! הכתובים ניבאו אנשים כמו אלה כאשר נאמר, "יש יָבוֹאוּ לֵצִים הַמִּתְהַלְכִים לְפִי מַאֲוַיֵּיהֶם הָאִישִׁיִּים" (ב' פטרוס ג':3). וביהודה נאמר,

"אֲבָל אַתֶּם, אֲהוּבַי, זִכְרוּ אֶת הַדְּבָרִים שֶׁנֶּאֶמְרוּ קֹדֶם בְּיַד שְׁלִיחֵי אֲדוֹנֵנוּ יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ. 18 הֲרֵי אָמְרוּ לָכֶם כִּי, "בְּאַחֲרִית הַיָּמִים יָבוֹאוּ לֵצִים הַהוֹלְכִים אַחַר תַּאֲווֹתֵיהֶם הַמְרֻשָּׁעוֹת." 19 אֵלֶּה הֵם הַגּוֹרְמִים פִּלּוּגִים; מְשֻׁעְבָּדִים הֵם לַנֶּפֶשׁ, וְרוּחַ אֵין לָהֶם." (יהודה 19-17).

למדתי לפני זמן רב לדחות את תורתם של חסרי אמונה אלה!

לכן, הבה נחזור לטקסט שלנו בספר בראשית, פרק 6, פסוק 14, לתיאור של התיבה - וכיצד זה מצטייר כתמונה לאדוננו ומושיענו ישוע המשיח. אלוהים אמר לנח,

" עֲשֵׂה לְךָ תֵּבַת עֲצֵי-גֹפֶר קִנִּים תַּעֲשֶׂה אֶת-הַתֵּבָה וְכָפַרְתָּ אֹתָהּ מִבַּיִת וּמִחוּץ בַּכֹּפֶר" (בראשית ו':14).

אנא שמור על התנ"ך שלך פתוח בקטע כאן. אמן.

ארתור וו פינק אמר, "התיבה ... ובו [נח] והמשפחה שלו ... מצאו מקלט מהסערה של זעמו של אלוהים, הוא אחד מהסוגים הברורים ביותר והמקיף ביותר המתאר את הישועה של המאמין במשיח בכל כתבי הקודש "(ארתור וו ורוד, לקט בספר בראשית, מודי עיתונות, 1981 מהדורה, עמ '. 103). ושמתי לב שד"ר ג'ון גיל, הפרשן הבפטיסטית הגדול שלנו של המאה שמונה עשרה, קורא שוב ושוב לתיבה סוג של המשיח (יוחנן גיל, DD, הסבר לברית הישנה, הבפטיסט הרגיל למוכ"ז, 1989 תדפיס, Vol. 1 , עמ '50-51).

" עֲשֵׂה לְךָ תֵּבַת עֲצֵי-גֹפֶר קִנִּים תַּעֲשֶׂה אֶת-הַתֵּבָה וְכָפַרְתָּ אֹתָהּ מִבַּיִת וּמִחוּץ בַּכֹּפֶר" (בראשית ו':14).

I. ראשית, התיבה תוכנן על ידי אלוהים.

לנח היה קצת מודעות לכך שפסק דין קרב. אבל נח לא חשב על בניית התיבה עד שאלוהים גילה לו זאת.

אבל אלוהים ידע מה הוא הולך לעשות. אתה רואה, נח ואלה איתו נבחרו על ידי אלוהים הרבה לפני שנברא העולם. שליח פאולוס אמר, " כְּשֵׁם שֶׁבָּחַר אוֹתָנוּ בּוֹ בְּטֶרֶם הִוָּסֵד תֵּבֵל" (אל האפסים א':4). אלוהים לא רק בחר להציל את אלה שבתיבה, אלוהים גם תכנן לשלוח את המשיח לגאול אותנו עוד לפני שהעולם נברא, הרי מתואר בכתובים על המשיח, " הַשֶּׂה הַשָּׁחוּט מֵהִוָּסֵד תֵּבֵל" (ההתגלות י"ג:8 ).

כפי שאלוהים תכנן לשלוח את הסוג שכנגד, ישוע המשיח, כדי להציל אותנו, לכן הוא תכנן עוד לפני את הסוג, התיבה, אלוהים תכנן להציל את נח מראש.

כל אחד ואחד מכם שמאמינים בישוע צריכים לשמוח שאלוהים בחר בכם ולהושיע אתכם דרך ישוע עוד לפני בריאת העולם - בדיוק כפי שהוא תכנן להציל את נח בתיבה הרבה לפני שהמבול הרס את כול הרוע של העולם הזה! אם אתה נמצא במשיח ישוע, אתה בטוח מפני הסערה של פסק דין!

הסתירני, הו המושיע שלי, להסתיר, עד שהסופה של חיים יעבור:
בטוח למלכות אלוהים ידריכני; הו קבל את הנשמה שלי לבסוף!
   ("אלוהים, המאהב של רוחי" מאת צ'ארלס וסלי, 1707-1788).

II. שנית, התיבה נבנתה להציל רק את אלה שבתוכה.

זה לא היה ספינה. כלל וכלל לא! המילה בעברית "תיבה" פירושו "קופסה" (חזקה). זה אותה המילה בעברית המתאר את הקופסה הקטנה שבה התינוק משה צף בנהר הנילוס. אותה המילה בעברית מתורגם כמו "ארון" בבראשית נ':26. לא היה שום הגה על זה. לא היו מפרשים. אני בטוח שהיה לו תחתית שטוחה כדי לתת קיבולת מקסימאלית. זה היה רק קופסא. אלוהים אמר, " עֲשֵׂה לְךָ" קופסא ", וְכָפַרְתָּ אֹתָהּ מִבַּיִת וּמִחוּץ בַּכֹּפֶר." המילה "כָפַרְתּ" צורת הפועל של זה הוא אותה המילה המתורגמת "כפרה" ב כ -70 מקומות אחרים בתנ"ך. וכך זה מתורגם בספר ויקרא י"ז:11, "כִּי-הַדָּם הוּא בַּנֶּפֶשׁ יְכַפֵּר." משום שניהם מאותה המילה בעברית, היינו יכולים לומר בראשית ו':14 כך " עֲשֵׂה לְךָ תֵּבַת עֲצֵי-גֹפֶר קִנִּים תַּעֲשֶׂה אֶת-הַתֵּבָה וְכָפַרְתָּ אֹתָהּ מִבַּיִת וּמִחוּץ בַּכֹּפֶר", המהווה את הדם! אז, הנה לכם תיבה הענקית הזאת, מכוסה בזפת שחורה. ד"ר הנרי מ 'מוריס אמר, "כפר" ... לעתים קרובות מתורגם מאוחר יותר כמו" כפרה ". במתן כיסוי מגן נגד השיטפון של פסק דין, ובכך הופך אותו לסוג נפלא של ישוע ( ההגנה החדש לכתבי הקודש ידי הנרי מ . מוריס, Ph.D., עולם הוצאה לאור, 2006, עמ '34;. התבוננות בבראשית ו':14).

אז, הנה יש לנו את התיבה, קופסא ענקית עשויה מעץ המכוסה מבפנים ומבחוץ בזפת שחור, אשר אטם אותו לחלוטין ממימי המבול. ד"ר מ. ר. דהן אמר,

התיבה ... נראה כמו ארון מתים שחור ענק. למעשה, אותה המילה מתורגמת "תיבה" הוא גם מתורגם כ "ארון המת" בספר בראשית נ':26. התיבה היה לסמל המוות של אדוננו ישוע המשיח.
אנחנו בקלות יכולים לדמיין איך אנשים בימיו של נח בזו כאשר ראו את עמלו. כמה מגוחך, הם חשבו, בניית קופסא שחורה שנראית כמו ארון מתים, אם תחזית של מבול מים למרות עדיין לא ירד גשם על הארץ כלל (מ.ר. דהן M.D ימיו של נח, הוצאת , 1971 מהדורה זנדורבן, עמוד . 173).

אנשים רבים היום נוטים לצחוק וללעוג את הכתובים. אנשים אפילו יקראו לסיפור המבול, "מגוחך". אבל מה הם יעשו כאשר פסק הדין של אלוהים יבוא עליהם? מה תעשה אם אתה לא נצור במשיח ישוע?

הסתירני, הו המושיע שלי, הסתירני, עד שסופת החיים יעבור:
בבטחה הדריכני למלכות אלוהים;הו קבל את רוחי שלי לבסוף!

III. שלישית, התיבה היה מפלט ממשפט אלוהים.

תיבה היה מקום בטוח. למעשה, זה היה המקום היחידי שבטוח. זה היה המקום היחיד שמפלט ממשפט אלוהים.

אנשים כיום יגידו שיש "דרכים רבות" כדי למצוא שלום עם אלוהים. אבל הם טועים. אלוהים סיפק רק דרך אחת להימלט מחרונו בימיו של נח - והדרך היחידה להימלט ממשפט היה להיכנס לתיבה היום אלוהים נתן דרך אחת להימלט מחרונו וזהו האדון ישוע המשיח. התנ"ך אומר,

" וְאֵין יְשׁוּעָה בְּאַחֵר, כִּי אֵין שֵׁם אַחֵר נָתוּן לִבְנֵי אָדָם תַּחַת הַשָּׁמַיִם, וּבוֹ עָלֵינוּ לְהִוָּשַׁע." (מעשי השליחים ד':12).

אנשים אומרים, "זה לא הוגן!" אני אף פעם לא הבנתי איך הם יכולים להגיד זאת! לי זה נראה הוגן לגמרי! אדם חטא בגן עדן. אדם חטא שוב, מאוד כבד, לפני המבול. אלוהים סיפק להם דרך להינצל ממשפט על חטאם. אבל הם דחו את הדרך היחידה כדי להינצל. אז, הם טבעו במבול. אז מה לא הוגן? אני פשוט לא רואה זאת. לעולם לא בעבר ולא בעתיד! האנשים בימיו של נח שמעו את ההטפה של חנוך (יהודה 15-14). היה להם את ההטפה של נח (ב' פטרוס ב:5). היה להם את רוח קודש שדחק בהם (בראשית ו':3). אז לא היה להם שום תירוץ. ואני שואל אותך הבוקר, "מה יהיה התירוץ שלך אם תמות מבלי שנושעת על ידי ישוע?" זו שאלה טובה. מה התירוץ שלך יהיה אם אתה לא נצור במשיח כאשר ישפוט אלוהים את העולם הזה?

הסתירני, הו המושיע שלי, הסתירני, עד שסופת החיים יעבור:
בבטחה הדריכני למלכות אלוהים;הו קבל את רוחי שלי לבסוף!

IV. הרביעית, היה מקום לכולם התיבה.

היו לעברים אמה קצרה של 44.4 סנטימטרים, ואמה ארוכה של 51.8 סנטימטרים. המדידות של התיבה ניתנות בתנ"ך בספר בראשית 6:15. אם האמה הקצרה יותר הייתה בשימוש, התיבה, עם שלושה מפלסים, היה לו 29,197 מטרים רבועים של שטח רצפה, או על 2.2 דונם. אם האמה הארוכה הייתה בשימוש, היה לתיבה 13,213 מטרים רבועים בכל אחת משלושת הקומות. שטח כל המפלסים יחד היה 39,639 מטרים רבועים, כשלושה דונם בגודל. הגובה הכולל היה 551 מטרים, קצת פחות מהגובה של בנין בן חמש קומות. זה יהיה 672,098 רגל מעוקב, זה יותר משני מיליון רגל מעוקב! זה נותן מספיק מקום ל125,000 בעלי חיים בגודל של כבש בממוצע. זואולוגים מעריכים שיש פחות מ 100 מינים מקוריים של ארבע חיות רגל, ופחות מ 170 מינים מקוריים של ציפורים. התיבה עם 39,639 מטרים רבועים של שטח רצפה יכול להכיל הרבה פעמים את מספר בעלי החיים המקוריים שנכנסו לתיבה ד"ר הנרי מ 'מוריס אמר,

     לכן, כפי שכבר ראינו, התיבה יכול להכיל כ 125,000 כבשים, ומכיוון שהגודל הממוצע של כל בעלי חיים אשר על הארץ הוא ללא ספק פחות מזה של כבשים, לכן ברור שאין צורך ליותר מ 60 אחוזים מהקיבולת שלה לשימוש לבעלי חיים ... לפיכך, הגודל שצוין של התיבה נראה באופן אידיאלי מתאים לבעלי החיים אשר היה צריך לשאת ... כמו גם מזון לבעלי החיים, מגורים לנח בני משפחתו, וכן למטרות נחוצות אחרות (הנרי מ 'מוריס, Ph.D., הוכחה לבראשית, בית הספר בייקר, 1986 מהדורה, עמ'. 185).

הסתירני, הו המושיע שלי, הסתירני, עד שסופת החיים יעבור:
בבטחה הדריכני למלכות אלוהים;הו קבל את רוחי שלי לבסוף!

למרות שהסיפור לרוב בסרט "נח" הוא די שטני, אך באופן מוזר את התיבה עצמו היה די מציאותי ואמין לתיאור בתנ"ך. בעלי החיים וציפורים נכנסו לתיבה כמו הדרך ד"ר מוריס תאר אותם. הם הגיעו על ידי דחף והם נכנסו למצב שנת חורף. החלק הזה של הסרט היה די יפה ואמיתי לתנ"ך. אבל, שוב, נא לא לראות את זה. המסר השטני יכול לפגוע ולבלבל. עם זאת, ללא ספק, התיבה הענק היה ליראת כבוד לחוש הדמיון. זה לוקח את נשימתי לחשוב על תיבה ענקי ושחור, בגובה שלוש קומות, הזנק דרך הגלים, תוכנן כך בצורה משולמת על ידי אלוהים כך שלא היה יכול להתהפך גם אם היה צריך להיות מורם לזווית 90 מעלות בגלל הגלים.

ישנו חיפוש רחב כל קיץ, בכמה ימים שזה מתאפשר, על ההר הגבוה אררט בארמניה. אולי הם ימצאו ביום קיץ אחד את התיבה כמאובן. אני חושב שהם באמת ימצאו את התיבה עוד לפני פסק הדין אשר יבוא על בדור הזה. אבל אם הארכיאולוגים האלה ימצאו את זה או לא, כל הארמנים המבוגרים אשר איתי בחדר הכושר אומרים שזה שם. זקן אחד אמר שסבו ראה חלק ממנו בצבץ מהקרח. הוא אמר, "כולו היה שחור. הוא לא ציפה שזה יהיה שחור ".

המשפחה שלי ואני נסענו לאנגליה לפני מספר שנים. זה מקום שסבי נולד, ואני נהניתי מאוד שם. ירדנו לטירה בדובר. אולי יצא לך לשמוע על "הצוקים לבנים של דובר". ספינות רבות התרסקו על הסלעים מתחת לצוקים אלה במשך מאות השנים. אבל כשהגענו לשם אני לא שמתי לב לטירה של דובר כלל. אם ראית טירה אחת, ראית את כולם! ראיתי משהו רחוק שתפס את תשומת לבי. זה היה ענק. אתה יכול להגיד שזה היה עתיק. רצתי כדי לקבל מבט מקרוב. לא יכולתי להסיר את עיניי ממנו. שם הוא ניצב, בנוי בגבוה שמונים מטר מגדלור, הם אמרו, מהמאה הראשונה! זה היה משפך ארוך, שחור העולה גבוה לשמים. הסתכלתי למעלה בתוכו וראיתי פיח שחור של מאות השנים על הקיר הפנימי שלו. הרומאים בנו אותו בזמן שיוחנן השליח היה עדיין בחיים באי פטמוס! הם שרפו עצים בתוכו כדי להאיר ולהזהיר את הספינות מהסלעים על החוף בדובר. עורי עקצץ ביראה ובהוד לגודל העצום של המגדלור העתיק, מתנשא , אני חושב, בוודאי כמו שהתיבה התנשא עד שכמה נערים פעורים שהתגנבו בחשכה להסתכל בתוכו ולצחוק, ולזרוק אבנים עליו, ושומעים את החבטות, ובורחים מצחוק – עוד בלילה שלפני המבול אשר בא וסחף את כולם משם! אז בני האדם בכו וצרחו, נתלו לגזעים של עצים עקורים, נצמדו לחלקו העליון של סלעים וגבעות, כאשר השד הענקי נפטון עלה מהמבול הגועש, וטריטון המטורף תקע בשופר - ואלוהים פרץ ופתח את המזרקות מהעומק, וחלונות השמים נפתחו,

" וַיִּמַח אֶת-כָּל-הַיְקוּם אֲשֶׁר עַל-פְּנֵי הָאֲדָמָה מֵאָדָם עַד-בְּהֵמָה עַד-רֶמֶשׂ וְעַד-עוֹף הַשָּׁמַיִם וַיִּמָּחוּ מִן-הָאָרֶץ וַיִּשָּׁאֶר אַךְ-נֹחַ וַאֲשֶׁר אִתּוֹ בַּתֵּבָה׃" (בראשית ז':23).

הסתירני, הו המושיע שלי, הסתירני, עד שסופת החיים יעבור:
בבטחה הדריכני למלכות אלוהים;הו קבל את רוחי שלי לבסוף!

" וַיִּשָּׁאֶר אַךְ-נֹחַ וַאֲשֶׁר אִתּוֹ בַּתֵּבָה׃" (בראשית 7:23) – והתיבה היא תמונה של המשיח! אם אתה נמצא במשיח, אתה בטוח מפני משפט הקרוב. אם אתה לא במשיח, תטבע באגם האש, אך לא למות! הו, לא – להיגרר ולטבוע שוב ושוב באגם הבוער שלא נגמר לעולם ושאף פעם לא מתקרר, ששורף לעולם ועד ועולמי העולמים!

איך אתה יכול לברוח? כנס לתיבה! התיבה אשר הוא צילו של המשיח. הזפת השחור מאפיין את הדם של ישוע! כנס! כנס לתיבה! בואו למשיח לפני שיהיה מאוחר מדי לנצח.

הנערים הללו, שהסתכלו דרך השיחים בתיבה וצחקו בלילה שלפני המבול! אלה נערים שחבטו בצד של התיבה כאשר מים פרצו מן האדמה ומן השמים! אלה נערים שקראו, "אוי אלוהים, תנו לנו להיכנס! אל תתנו לנו לטבוע! "אלה נערים שצורחים לנצח באגם של אש! הנערים האלה היו אומרים לך, אם הם היו יכולים, "תברכו מהזעם של אלוהים! ברחו מזעמו של האל! אל תסתכלו מאחוריכם! אל תחשבו איך להיכנס! בואו! "קחו סיכון ובואו, בכל לבבכם" - זרקו את עצמכם עליו לחלוטין, "ששום אמון אחר לא יפריע." זרוק את עצמך דרך הדלת של התיבה - "קחו סיכון, בלב מלא" - רק המשיח יכול להציל אותך מהזעם לבוא, ולטהר את חטאיך עם הדם הקדוש והנצחי שלו! "אמן.

בבקשה לעמוד ולשיר מספר 7 בחוברת השירה, "בואו, אתם החוטאים ".

בואו, אתם שחוטאים, עניים ועלובים, חלשים ופצועים, חולים וכואבים,
   ישוע עומד ומוכן להציל אותך, מלא רחמים, אהבה וכוח;
הוא מסוגל, הוא מסוגל, הוא מוכן, חדל ספק בלבך!
   הוא מסוגל, הוא מסוגל, הוא מוכן, חדל ספק בלבך!
("בואו, אתם החוטאים " של יוסף הארט, 1712-1768).

אם אתה רוצה לדבר איתי ועם היועצים האחרים, לכו לחלק האחורי של האולם עכשיו. ד"ר כגן ייקח אותך לחדר אחר שבו אנחנו יכולים לדבר על ישועתך. אמן.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

הכתוב שנקרא לפני הדרשה ממר הבל פרודהום: בראשית ו':17-12.
שיר סולו לפני הדרשה של מר בנימין קינקייד גריפית:
"אלוהים, מאהב של הנשמה שלי" (על ידי צ'ארלס וסלי, 1707-1788).

מתאר

תיבת נח

(דרשה # 81 על הספר בראשית)

על ידי ד"ר ר.ל היימרס, הבן

"עֲשֵׂה לְךָ תֵּבַת עֲצֵי-גֹפֶר קִנִּים תַּעֲשֶׂה אֶת-הַתֵּבָה וְכָפַרְתָּ אֹתָהּ מִבַּיִת וּמִחוּץ בַּכֹּפֶר"(בראשית ו':14).

(מתי כ"ד:39-37; ב' פטרוס ב':5; א' פטרוס ג':21-20; אל העברים י"א:7;
לוקס כ"ד:27; ב' פטרוס ג':3; יהודה 19-17)

I.    ראשית, התיבה תוכנן על ידי אלוהים. , אל האפסים א':4, ההתגלות י"ג:8.

II.   שנית, התיבה נבנתה להציל רק את אלה שבתוכה, בראשית נ':26; ויקרא י"ז:11.

III.  שלישית, התיבה היה מפלט ממשפט אלוהים, מעשי השליחים ד':12; 14 יהודה, 15; ב' פטרוס ב':5; בראשית ו':3.

IV. הרביעית, היה מקום לכולם התיבה, בראשית ז':23.