Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

השדים בעולם בימינו

(מסר מספר 79 על ספר בראשית)
DEMONS IN THE WORLD TODAY
(SERMON #79 ON THE BOOK OF GENESIS)
(Hebrew)

מאת ד"ר ר"ל היימרס, הבן
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

דרשה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בבוקר יום האדון, 25 במאי, 2014
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, May 25, 2014

"ויהי כי החל האדם לרב על פני האדמה ובנות ילדו להם: ויראו בני האלוהים את בנות האדם כי טובות הנה, וייקחו להם נשים מכל אשר בחרו" (בראשית ו' 1-2)

שמרו את כתבי הקודם פתוחים בפסקה זו. לפני שאסביר את שני הפסוקים הללו, אני עומד לתת לכם מפתח לכפירה של היום. הסתכלנו בנבואה שישוע נתן ביום ראשון האחרון, ואנחנו עומדים לחשוב עליה שנית כעת.

התלמידים שאלו את ישוע, "מתי תהיה זאת ומה הוא אות ביאתך ואות קץ העולם?" (מתי כ"ד 3). המשיח נתן להם סימנים רבים, אבל הוא נתן סימן אחד משמעותי שיכול לכלול בתוכו את כל האחרים. המשיח אמר,

"וכימי נח כן יהיה גם בואו של בן האדם" (מתי כ"ד 37)

אם אנחנו רוצים לדעת כיצד, באופן כללי, תראה התקופה של חזרתו השנייה של המשיח באחרית הימים, כל שעלינו לעשות הוא לקרוא מה היה בתקופתו של נח, לפני המבול. ותיאור זה נמצא בשלושה פרקים בלבד בכתבי הקודש - בבראשית ד', ה' ו-ו'.

בשבת האחרונה בלילה הראיתי לכם שהזמן של האבות בבראשית, פרק ה', היה זמן של גדילה בממדי הכפירה, לא זמן של אמונה גדולה כלל! האבות בפרק לא היו מנהיגים רוחניים. כל מה שרשום הוא שהם חיו, ילדו בנים ובנות, ולאחר מכן מתו. זה הכול! באמצע הרשימה הזו של האבות היה אדם אחד שסוף-סוף עשה משהו. שמו היה חנוך. הוא הטיף כנגד הכפירה הגוברת באותה תקופה, כשהוא אומר שהאדון מגיע "לעשות משפט בכולם" (יהודה 15). הוא הטיף על בואו של המשפט של המבול. וכתבי הקודש אומרים, "ויתהלך חנוך את האלוהים" (בראשית ה' 22). דבר זה לא נאמר על אף אחד מהאבות עד נח, "את האלוהים התהלך נח" (בראשית ו' 9). כל האבות באותה תקופה נשארו מחוץ לרשימת האנשים שנמצאת באיגרת אל העברים י"א מלבד שני האנשים הללו- חנוך ונח. כך אפשר לראות שהתקופה של בראשית פרק ה' הייתה זמן של כפירה הולכת וגדלה.

פרשנים דיברו על "השושלת יראת השמיים של שת" ו"השושלת חסרת יראת השמיים של קין." אך אין מילה - אף לא אחת - בכתובים שמלמדת זאת! נכון, ישנם שני גזעים, הגזע שמוצאו מקין והגזע שמוצאו משת. אך שתי הקבוצות היו חסרות יראת שמיים! שתי הקבוצות הוענשו במבול! הרבנים היהודים הקדומים דיברו על זמן האבות כזמן של כפירה הולכת וגודלת. דבר זה נותן לנו אווירה של חטא וכפירה בטקסט שלנו. הסתכלו שוב, בבראשית ו' 1-2.

I. ראשית, היה זה זמן של פעילות משמעותית של שדים.

"ויהי כי החל האדם לרב על פני האדמה ובנות ילדו להם: ויראו בני האלוהים את בנות האדם כי טובות הנה וייקחו להם נשים מכל אשר בחרו: ויאמר יהוה לא ידון רוחי באדם לעולם בשגם הוא בשר והיו ימיו מאה ועשרים שנה: הנפילים היו בארץ בימים ההם וגם אחרי כן כאשר יבואו בני האלוהים אל בנות האדם וילדו להם המה הגיבורים אשר מעולם אנשי השם: וירא יהוה כי רבה רעת האדם בארץ וכל יצר מחשבות ליבו רק רע כל היום" (בראשית ו' 1-5)

הפירוש של סקופילד אומר כי מה שהתרחש היה "הנישואים של בני קין עם בני שת." אך פירוש אינו נכון. "בני האלוהים" היו מלאכים שנפלו והיו להם יחסי מין עם "בנות האדם". ד"ר ריירי אומר, "בביטוי 'בני אלוהים' נעשה שימוש בתנ"ך כמעט אך ורק כשמדובר במלאכים... במקרה מיוחד זה [הם אכן] קיימו יחסי מין עם נשים אנושיות על מנת להביא לעולם צאצאים אנושיים" (לימוד כתובים ריירי, הערה לגבי בראשית ו' 2). כאשר הוא מצטט את ספר יהודה 6 ו-7 לפי המקור, ד"ר מ. ר. דהאן אומר, "המלאכים שנפלו ממקומם הראשון היו פעם מלאכים קדושים. חטאם היה זהה לחטאה של סדום- הלכו אחרי בשר זר, נאפו, ועסקו במערכת יחסים שאינה טבעיות- והביאו את משפט אלוהים" (מ. ר. דהאן, M.D, ימי נוח, הוצאת זונדרוואן, 1963, עמ' 144)

זו גם הייתה נקודות המבט של הרבנים היהודים הקדומים, ואני משוכנע שזה נכון באופן בסיסי. אולם, חוקרים תהו כיצד מלאכים נופלים (שכיום נודעים בשם שדים) יכלו לקיים יחסי מין עם נשים בזמנו של נוח.

רועה הקהילה שלי במשך זמן רב בקהילה הסינית הבפטיסטית היה ד"ר טימותי לין. הוא היה חוקר של התנ"ך והיה אחד המתרגמים של התרגום האמריקאי הסטנדרטי החדש New American Standard Version (NASV), וגם לימד במספר סמינרים שמרניים. ד"ר לין הציע תשובה לאופן בו ישויות מלאכיות יכלו לקחת להן את בנות האדם לנשים. הוא אמר שברשות אותם מלאכים שנפלו היו גברים, ולגברים אלו שהיו ברשות המלאכים היו יחסים בשריים עם נשים. הוא אמר, " מלאכים נופלים רשעים אלו יכלו בצורה זו ליצור ילדים המושפעים משדים [שהיו] מושחתים מוסרית באופן נורא" (טימותי לין, Ph.D., בראשית: תיאולוגיה של הכתובים, שירות בין לאומי של לימודי הכתובים, 2002, עמ' 96-97). ד"ר לין גם אמר,

כאשר השטן הפך פתוח יותר בהתערבותו בענייני בני אדם, הוא הוסיף את המשיכה של התאווה המינית על מנת להשחית עוד יותר את האדם שהוא עיוות קודם לכן. נישואי התערובת בתקופה זו לא רק הרסו את המוסד הקדוש של הנישואים והפכו אותו לאמצעי למימוש רצונות אנוכיים ותאוותניים מהנים, אלא עשו משהו חמור יותר מאשר נוטים לחשוב. זה הביא למשגל של בני אלוהים עם בנות האדם, על מנת לדרדר את הגזע האנושי ולהפוך אותו לתת אנושי. אם זה היה מצליח האנשים היו חדלים להיות מזרעו של אדם והופכים להיות זרע השטן, ובכך חוסמים את דרכו של המושיע להפך לאדם. התכנית של השטן הרסה את כל אוכלוסיית כדור הארץ. האנשים היו מרוכזים בלהיות "אוכלים ושותים, נושאים נשים ונותנים אותם לאנשים עד היום אשר בא נח אל התיבה" (מתי כ"ד 38). גם, "ותמלא הארץ חמס," (בראשית ו' 11, 13). הכלי העיקרי של השטן על מנת להביא רשע, רוע, שחיתות ואלימות בתקופה זו הייתה הפלישה וההפרעה על ידי "בני האלוהים", אשר... השחיתו את האנשים בזמן ההוא (המקור הנ"ל).

עכשיו הסתכלו בבראשית ו' 4,

"הנפילים היו בארץ בימים ההם וגם אחרי כן אשר יבואו בני האלוהים אל בנות האדם וילדו להם המה הגיבורים אשר מעולם אנשי השם" (בראשית ו' 4)

התרגום של המלך ג'יימס (KJV) קורא לצאצאים של אותם שדים "ענקים"*. זהו תרגום מצער המגיע מתרגום לא נכון של המילה העברית "נפילים" על ידי הרבנים הקדומים. הם תרגמו את העברית ליוונית בתרגום השבעים כ"גיגנטס" (ענקים). אך כוונת המילה העברית "נפילים" אינה "ענקים". במקום זאת, הכוונה היא "אלו שנפלו". ד"ר הנרי מ. מוריס אומר כי "המשמעות הטבעית והמתקבלת על הדעת של 'אלו שנפלו' מתייחסת ככל הנראה...למלאכים שנפלו...הילדים שנוצרו מהאיחוד של גברים שנשלטו על ידי שדים והנשים באותה תקופה הם אלו שנאמר שנהיו [נפילים או 'אלו שנפלו']" (הנרי מ. מוריס, , Ph.D. הרשומות של בראשית, הוצאת בייקר, גרסת 1986, עמ' 172; הערות על בראשית ו' 4). אז אם היינו יכולים לתרגם את בראשית ו' 4 כ" באותם ימים היו אלו שנפלו לארץ, וגם אחרי כן, כאשר בני אלוהים [אנשים שנשלטו על ידי שדים] באו אל בנות האדם, וילדו להם ילדים..." בסוף התקופה של המבול, כל המין האנושי היה מורכב מאנשים שאכלסו בתוכם שדים או הושפעו על ידי שדים. התוכנית של השטן כמעט עבדה. הוא כמעט הרס את המין האנושי, וכמעט עצר את בואו של המשיח. האנשים השטניים הללו מתוארים בבראשית ו' 5. מה עצר את תכניתו של השטן? הסתכלו בבראשית ו' 7,

"ונוח מצא חן בעיני יהוה" (בראשית ו' 7)

נוח ומשפחתו ניצלו מחזקת השדים באמצעות חסד אלוהים. הוא שמר עליהם כאשר הוא שלח מבול להרוס את "אלו שנפלו". אם אתה אחד מהבחירים, שנבחרו על ידי אלוהים, אינך צריך לפחד, כיוון שחסד אלוהים חזק יותר מהשטן והשדים שלו. לותר אמר, "ולמרות שהעולם הזה, המלא בשדים, אמור לאיים עלינו להעלים אותנו, לא נפחד, כיוון שאלוהים ציווה על האמת שלו לנצח דרכנו." אך אם לא נושעת, עליך להיות מפוחד! וזה מביא אותנו לנקודה מספר שתיים.

II. שנית, אנו חיים היום בזמן של פעילות משמעותית של שדים

זה מחזיר אותנו לנבואה של האדון ישוע המשיח, שאמר,

"וכימי נוח כן יהיה גם בואו של בן האדם" (מתי כ"ד 37)

ד"ר מ. ר. דהאן אמר,

האם אנו יכולים לראות דמיון כלשהו בין התנאים של ימינו לימי נוח...? אנחנו חייבים להיות עיוורים רוחנית, ולא להכיר כלל את דבר אלוהים, על מנת לא להכיר בכל מה שקורה את החזרה של ימי נוח... (מ. ר. דהאן, ימי נוח, זונדרוון הוצאה לאור, גרסת 1971, עמ' 149)

כוחות שטניים השתלטו על העולם בימי נוח – וכמעט הרסו את כל המין האנושי.

במהלך חיי ראיתי את כוחו של השטן גדל ברחבי העולם. בשנות ה60 הרגיש כי העולם מתנדנד לעבר קצה הצוק שמתחתיו תהום של הרס. צעירים רבים פתחו עצמם לנוכחות של שדים על ידי לקיחת סמים כמו ל.ס.ד. היום הם לוקחים סמים שגורמים לל.ס.ד להראות בלתי מזיק כמו סוכריה. הטפתי בקרב ההיפים בסאן פרנסיסקו בשנות ה70 המוקדמות. אני יכול לספר לכם מחוויה אישית שרוב הילדים הללו היו תחת השפעה כבדה של שדים, וחלקם היו תחת שליטה מלאה של שדים. ב1973 בית המשפט העליון בארה"ב הפך הפלות יזומות לחוקיות בכל רחבי אמריקה. מאז 55 מיליון תינוקות הושמדו על ידי "רופאי" הפלה שנשלטים על ידי שדים. גילינו, בנוסף, כאשר שירתנו את הצעירים בערים הפנימיות של סאן פרנסיסקו ולוס אנג'לס, שכמעט כל אישה שביצעה הפלה "יזומה" הפכה למושפעת על ידי שדים, ורבות מהן נשלטו לחלוטין על ידי שדים. כיום הנשים הללו, וגברים שלוקחים סמים, מהווים חלק ניכר מהמצביעים שגרמו לבחירתו של אובמה לתפקידו פעמיים. למר אובמה רעיונות רבים שמקורם מהשטן באופן ברור. אני מאמין באופן אישי שהוא הפך למושפע על ידי שדים כאשר הלך (במשך 21 שנים) לכנסייה שהכומר שלה היה ד"ר ג'רמיה וורייט, האדם שצרח בטלוויזיה, "לעזאזל אמריקה! לעזאזל אמריקה! לעזאזל אמריקה!" אני לא רואה איך אפשר ללכת לכנסייה כזו בכל יום ראשון למשך 21 שנים מבלי להיות מושפע משדים! זה לא אמור להפתיע אותנו שנראה שהנשיא חש בנוח יותר עם מוסלמים מיליטנטיים מאשר עם נוצרים. נראה שהם נמשכים זה לזה על ידי אותן רוחות רעות!

האם אני צריך לציין את העלייה בכוח של "ההומואים" ונישואי הומוסקסואלים? האם אני צריך לציין פורנוגרפיה- שכיום נצפית על ידי 95% מהנערים? האם אני צריך לציין את סוג המוזיקה שמושמעת בקונצרטים של השתוללות ורוק, כאשר הקהל כולו מהופנט על ידי הקצב ונמס לתוך מסה פועמת של בשר אנושי? האם אני צריך לציין את הזוהמה שלא ניתן לתארה ואת הרציחות המזוויעות שניתן לראות כמעט בכל סרט הוליוודי? ד"ר ג'. ורנון מק'גי אמר,

אנשים רבים נשלטים על ידי שדים כיום... אנחנו רואים יותר ויותר תופעות של מצב זה שהן שטניות. ישנן הוכחות רבות לכך בכל מקום סביבנו (ג'. ורנון מק'גי, Th.D, דרך הכתובים, הוצאת תומס נלסון, כרך IV, 1983, עמ' 51; הערות לגבי מתי ח' 32).

ד"ר מק'גי הוא מורה מכובד ומפורסם של הכתובים. ד"ר מרטין לוייד ג'ונס נקרא אחד מגדולי המטיפים במאה העשרים. הוא היה כומר של הקפלה של וסטמינסטר בלב לונדון, אנגליה למשך יותר מעשרים וחמש שנה. ד"ר לויד ג'ונס אמר,

הפעילות של השדים נמצאת בעליה בשל הרוחניות הירודה יותר וחוסר האמונה באלוהים של כל המדינה (מרטין לויד ג'ונס, M.D., רפואה והכתובים, ספרי אוליבר-בלסון, 1988, עמ' 459).

הכתובים חוזים רשימה שלמה של פעילויות שטניות באחרית הימים. השליח פולוס אומר,

"וזאת תדע, כי באחרית הימים יבואו עיתים קשות: כי יהיו האנשים אוהבי עצמם, ואהבי בצע, והוללים, וגאים, ומגדפים, וממרים באבותם, וכפויי טובה ולא חסידים: חסרי אהבה, ובוגדים, ומלשינים, וזוללים, ואכזרים ושונאי טוב: ומוסרים, ופוחזים, וגבהי רוח, והולכים אחרי תענוגים יותר מאחרי האלוהים: ואשר דמיון חסידות להם ומכחשים בכוחה. ואתה סור מאלה:" (האיגרת השנייה לטימותאוס ג' 1-5).

"ואנשים רעים וקוסמים יוסיפו סרה, מתעים ונתעים" (האיגרת השנייה לטימותאוס ג' 13).

השליח פולוס הצביע על כך שפעילות שטנית זו תפלוש אף לכנסיות שמרניות באחרית הימים,

"ויטו אזניהם מן האמת ויפנו אל ההגדות" (האיגרת השנייה לטימותאוס ד' 4)

"וכימי נוח כן יהיה גם בואו של בן האדם" (מתי כ"ד 37)

אנו חיים בזמן של פעילות שטנית משתוללת. רק ישוע יכול להציל אותנו!

בזמנים השטניים שבהם אנו חיים היום, כל אחד צריך לשים לב באופן מיוחד לאזהרה שניתנה על ידי השליח פטרוס,

"התעוררו, שקודו, כי מריבכם השטן משוטט כאריה שואג ומבקש את אשר יבלע" (האיגרת הראשונה לפטרוס ה' 8)

האם תהיתם אי פעם למה לחלקכם קשה לבטוח בישוע ולהיוושע? האם חשבתם אי פעם שזו מתקפה של שדים על המחשבות שלכם – המאמץ האחרון של השטן לגרום לכם להישאר עבדיו? הכתובים מדברים על אלו שנמצאים תחת שעבוד (או עבדות) לשטן "כל ימי חייהם" (עברים ב' 14,15).

זו הסיבה בגללה ישוע בא – לשחרר אותנו משעבוד השטן, לשחרר אותנו מלהיות עבדים לשטן! בואו והתחננו עם ישוע לשחרר אתכם מהשטן! בואו והתחננו עם ישוע לסלוח לחטאיכם ולתת לכם חיים חדשים! ישוע אמר שאלוהים שלח אותו "לקרוא לשבויים דרור, ו... לשלח רצוצים חופשים" (לוקס ד' 19) הו, בואו, בואו, בואו – לישוע! "אין כמו ישוע, אין כמו ישוע, אין כמו ישוע שיכול לעשות את החוטאים חסרי האונים טובים!"

אל תחשבו יותר על השטן! חשבו רק על ישוע! זרקו את עצמכם על ישוע והוא ישחרר אתכם מהחטא ומהמוות! ישוע יושיע אתכם! "בטחו רק בו, בטחו רק בו, בטחו רק בו כעת. הוא יציל אתכם, הוא יציל אתכם, הוא יציל אתכם כעת!" הו, עזבו, את החטא ובטחו בישוע עכשיו!

בואו ודברו אתנו על הישועה של ישוע עבורכם. עזבו את מקומותיכם ולכו לחלק האחורי של האודיטוריום עכשיו. ד"ר קגן ייקח אתכם לחדר אחר בו נוכל לדבר. ד"ר קגן, בבקשה התפלל שמישהו יבטח בישוע עכשיו. אמן.

*הרבנים הקדומים תרגמו את המילה העברית "נפילים" ל"גיגנטס" בתרגום השבעים. כך, הם הציגו את הרעיון המוטעה שהנפילים הם ענקים. המילה "נפילים" מופיעה גם בספר במדבר י"ג 33 שם היא מתורגמת בצורה לא נכונה כ"ענקים" בגרסה של המלך ג'ורג' (KJV). בשני המקרים התרגום המצער מגיע מהתרגום הלא נכון בתרגום השבעים (ענקים). האופן בו אנו יודעים שהם היו אנשים גדולים בספר בבמדבר י"ג 33 הוא שהם גרמו לבני ישראל לחוש קטנים. אך הכוונה היחידה היא כי הם היו אנשים גדולים וחסונים, לא שהם היו ענקים. המילים "נפילים" מתייחסת לעובדה שהם היו שטניים, כפי שהיו רוב האנשים שחיו בארץ כנען לפני שבני ישראל הגיעו. בני ישראל הוטרדו על ידי אותם אנשים שטניים באופן קבוע כיוון שהם לא גרשו אותם מהארץ כפי שאלוהים ציווה עליהם לעשות. אין "ענק" באף אחד מהקטעים הללו, למרות שמספר פירושים, ואפילו פירוש סטרונג, מבולבלים על ידי התרגום המוטעה של הרבנים הקדומים..

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

הכתובים שנקראו לפני הדרשה של מר הבל פרודהום : בראשית ו':8-1 .
שיר סולו לפני הדרשה על ידי מר בנימין קינקייד גריפית :
" ואז ישוע בא " ( על ידי ד"ר אוסוולד ג' סמית 1889-1986 ) .

מתאר

השדים בעולם בימינו

( דרשה # 79 על הספר בראשית)

על ידי ד"ר ר.ל היימרס, הבן

" וַיְהִי כִּי-הֵחֵל הָאָדָם לָרֹב עַל-פְּנֵי הָאֲדָמָה וּבָנוֹת יֻלְּדוּ לָהֶם׃ ב וַיִּרְאוּ בְנֵי-הָאֱלֹהִים אֶת-בְּנוֹת הָאָדָם כִּי טֹבֹת הֵנָּה וַיִּקְחוּ לָהֶם נָשִׁים מִכֹּל אֲשֶׁר בָּחָרוּ׃ "(בראשית ו':2-1) .

(מתי כ"ד:3, 37 ; יהודה 15: בראשית ה':22 ; ו':9)

I.    ראשית, זה היה זמן של פעילות שטנית גדולה , בראשית ו':5-1;
מתי כ"ד:38; בראשית ו':11 , 13 , 4, 8 .

II . שנית, אנו חיים בתקופה של פעילות שטנית גדולה היום,
מתי כ"ד:37 ; ב' אל טימותיאוס ג':5-1 , 13 ; ד':4 ; א' פטרוס ה:8;
אל עברים ב':14 , 15 ; לוקס ד':18 .