Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

הטפת עושר המשיח אשר לא ייחקר

PREACHING THE UNSEARCHABLE RICHES OF CHRIST
(Hebrew)

מאת ד"ר ר"ל היימרס, הבן
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

דרשה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בבוקר יום האדון, 4 במאי, 2014
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, May 4, 2014

"לי צעיר הצעירים שבכל הקדושים, ניתן החסד הזה לבשר בגויים את עושר המשיח אשר לא ייחקר" (אל האפסים ג' 8)

ככל שאני נהיה מבוגר יותר כך אני אוהב יותר את השליח פולוס. הוא אדם כל כך צנוע, והוא פותח בפנינו את עושר המשיח. בטקסט שלפנינו הוא מספר לנו שהוא " צעיר הצעירים שבכל הקדושים". פולוס תמיד מסתכל על השליחות בצורה מלאת ענווה. באיגרת הראשונה אל הקורינתים ט"ו 9 הוא אומר שהוא הצעיר בשליחים בגלל שהוא "רדף את קהל אלוהים" לפני שחזר בתשובה. הוא חוזר על כך באיגרת הראשונה לטימותיוס א 12,13.

אבל אז פולוס מספר לנו שניתן לו חסד לבשר את "עושר המשיח אשר לא ייחקר". קנת וואסט ציין שהביטוי "אשר לא ייחקר" תורגם ממילה ביוונית שפירושה "אשר לא ניתן לתפוס". עושר המשיח הוא בלתי נתפס, ו"לא ניתן להבנה בצורה מלאה על ידי אדם" (ד"ר קנת ס. וואסט, לימודי הדבר של וואסט, אירמנס, 1975, כרך 1, עמוד 84).

במשך שנים רבות נאמר לי על ידי רועי קהילה ומורים מלאי כוונות טובות שאסור לי להטיף את הבשורה בפשטות, כיוון שאנשיי יהיו משיחיים רדודים. האמנתי כך במשך זמן רב, למעשה עד שניתנה לי הערכה המלאה של המסרים של ספורג'ן. לאחר שקראתי את ספורג'ן למשך תקופה הייתי מופתע מעומק הבשורה שלו על המשיח. אז החלטתי שעלי לנסות לבשר את הבשורה בדרכים רבות, מזוויות שונות, כפי שעשה ספורג'ן. אני זוכר שחשבתי "לא אוכל להמשיך לעשות זאת לזמן ארוך. ייגמר לי החומר, והאנשים יתחילו להשתעמם".

כמה טעיתי! אני מטיף את הבשורה באספות של יום ראשון בבוקר ויום ראשון בערב כבר במשך מספר שנים. ובכל זאת מרגיש כאילו אני רק מגרד את פני השטח! עכשיו אינני חושב שהחומר למסרים ייגמר לי אי פעם, בגלל שאני מטיף את עושר המשיח אשר לא ייחקר, הבלתי נתפס, ה"אף-פעם-לא-תגיע-לתחתית-שלו!"! הצילו! יש כל כך הרבה לומר על עושר המשיח שלעולם לא אצליח לסיים לדבר על הכול- גם לא במאה שנים!

האם שמיעת בשורת המשיח באופן קבוע תהפוך את אנשינו לרדודים- כפי שנאמר לי? בהחלט לא! נמצאים אצלנו חלק מהמשיחיים הטובים ביותר שתמצאו בכל מקום בעולם! זו לא התפארות. זו פשוט האמת! נמצאים אצלנו חלק מהמשיחיים החזקים ביותר בעולם כיום. והם חזרו בתשובה על ידי הטפת הבשורה. הם הוזנו על ידי הבשורה. הם התחזקו על ידי הבשורה! עתה אני מתחיל להבין למה פולוס התכוון כשאמר,

"כי לא חשבתי לדעת בתוככם דבר בלתי אם ישוע, והוא הנצלב" (האיגרת הראשונה אל הקורינתים ב 2)

נושענו על ידי האמונה במשיח, והוא הנצלב. גדלנו בחסד על ידי אמונה שישוע נצלב. המשיח הוא "האלף והתו, ראש וסוף" (התגלות א 8). ישוע הוא "ראש האמונה ומשלימה" (אל העברים י"ב 2). כפי שהטפתי אתמול בלילה, המשיח "היה לנו לחכמה מאת האלוהים, ולצדקה, ולקידוש ולפדיון" (האיגרת הראשונה אל הקורינתים א 30). כיוון שכל השחרור שלנו, הקידוש שלנו והכבוד שלנו טמונים במשיח- אין עוד הרבה דברים שעלינו להטיף עליהם! מר גריפית' שר קודם שיר גרמני עתיק שתורגם לאנגלית,

כאשר הבוקר מזהיב את הרקיע ליבי מתעורר בקריאה:
   שישוע המשיח יפואר!
בעבודה כמו בתפילה, לישוע אגיד:
   שישוע המשיח יפואר!

כאשר רוחי השקטה תפסיק להכחיש את רפואתה, היא תיאנח
   שישוע המשיח יפואר!
כאשר מחשבות רעות יציקו, עם זה אגן על חזי,
   שישוע המשיח יפואר!

האם עצב ממלא את מחשבותיי? נחמה אמצא כאן,
   שישוע המשיח יפואר!
או האם האושר הארצי שלי נעלם? הנחמה שלי היא עדיין זו,
   שישוע המשיח יפואר!

יהי כך, כל עוד חיי שלי, [שיר של שמחה] אלוהיי:
   שישוע המשיח יפואר!
שירו את השיר הנצחי הזה לאורך כל הדורות:
   שישוע המשיח יפואר!
("שישוע המשיח יפואר", מחבר לא ידוע; תורגם מגרמנית
      על ידי אדווארד קסוול, 1814-1878).

או, כפי שמר גריפית' שר אתמול בלילה,

ישוע המשיח עשה עבורי, כל מה שאני זקוק לו, כל מה שאני זקוק לו.
   הוא לבדו כל מה שדרוש לי, הוא כל מה שאני זקוק לו.
חכמה, צדקה וכוח, קדושה בכל שעה,
   הגאולה שלי מלאה ומשחררת, הוא כל מה שאני זקוק לו!
("כל מה שאני זקוק לו", מחבר לא ידוע; כל הזכויות שמורות 1965 לד"ר ג'ון ר. רייס
בספר "המיוחדים של התחייה מס' 2")

כאשר התחלתי את הפרויקט של לנסות להטיף את הבשורה מזוויות רבות, פחדתי שלמסרים שלי תהיה השפעה מועטה באינטרנט. אבל קיבלתי עידוד על ידי רבים שקוראים את המסרים שלי עכשיו. לדוגמה, בחודש האחרון היו 100,989 "כניסות" לאתר שלנו, וקיבלנו אי מיילים מעודדים רבים. מטיף אחד באינדונזיה שלח לי את המסר הבא בחודש שעבר, ביום ההולדת השבעים ושלושה שלי. התלבטתי אם לקרוא לכם אותו כיוון שהוא עלול להיראות מתרברב. אבל הוא היה כל כך יפה שחשתי שעלי לחלק אותו. אנגלית היא לא שפת האם שלו. הוא מדבר אינדונזית. לכן, אני יודע שלקח לו הרבה זמן לכתוב את המחווה המקסימה הזו:

     המסרים שלך חזרו בראשם שוב ושוב כמו סימפוניה, כמו הסימפוניה החמישית של בטהובן. הנושא הופיע שוב ושוב. החשיבות של הטפת הדם והכפרה של המשיח, והחזרה בתשובה, חוזרים שוב ושוב במסרים שלך. אתה גם מטיף נגד "דוקטרינת ההחלטה" ונגד הכפירה בכנסיות כיום שוב ושוב. הנושאים הללו חוזרים שוב ושוב כמו הסימפוניה חמישית של בטהובן. הם מופיעים שוב ושוב ושוב.
     המסרים שלך מהדהדים באוזנינו ומזכירים לנו שוב ושוב שהחיים וההזדמנויות יעברו בקרוב. לכן אנו חייבים להמשיך להטיף את בשורת המשיח כל עוד יש לנו הזדמנות. החיים שלנו וההזדמנויות שלנו הן כמו עלים יבשים שהופרדו מהגבעול שלהם, חופשיים מהאזיקים שלהם, ועפים על מנת ליהנות מהחופש שלהם, רוקדים כמו ריקוד נחש, עוקבים אחרי הקצב של הרוח, ואז נופלים לריקבון לעולמים. בהתחלה אנחנו רואים ונהנים מהחופש, אבל הזמן יעבור במהירות, עד שנגלה שהחיים שלנו אינם פרודוקטיביים יותר ואיבדנו את ההזדמנות לעבוד עבור אלוהים.
     המסרים שלך מהדהדים באוזנינו ומזכירים לנו שוב ושוב לא רק להיות צופים ושומעי הדבר אלא עושי הדבר, עושים ומטיפים את בשורת המשיח. החיים שלנו וההזדמנויות שלנו הם כמו קשת יפה עם צבעים שגורמים לכל עין להביט בפליאה; אך הסערה מעלימה את קיומו של כל היופי הזה. אנחנו רואים לעיתים קרובות הזדמנויות נפלאות לבשר את הבשורה, אך אנחנו שאננים ורק בוהים ביופי הזה, עד שהמודעות לכך מגיעה אלינו. אך האירוע היפה כבר חלף ודבר לא נותר מלבד ריקנות. הזמן שלנו ניתן לנו על מנת להגיע לנפשות אבודות עכשיו. למרות שיש הרבה מכשולים, עדיין רבים פתוחים. מתוך אלו שידחו את ההטפה שלנו, ללא ספק תמיד יהיו כאלה שיקבלו את המשיח.
     המסרים שלך מהדהדים באוזנינו ומזכירים לנו שוב ושוב לשים לב שהכוח שלנו לעבוד נחלש. החיים שלנו וההזדמנויות שלנו הם כמו הגלים השואגים, לאתגר אותנו, אבל הכוח שלנו נעלם במהרה, והם הופכים לרחש רך של גלים קטנים שנוגעים בחוף- כך הנחישות שלנו לעבודה, שאינה יציבה לאורך כל הזמן. לעיתים אנחנו ממש נרגשים, אך לרוב חשים מיואשים ונוטשים את העבודה. כאשר הרוח בוערת בנפשותינו, הבה ניתן לאש להמשיך ללבות את ההטפה והשירות שלנו. המסרים שלך מהדהדים באוזנינו ונותנים לנו השראה, כפי שהשליח אמר "שקדו ואל תעצלו, התלהבו ברוח, עבדו את האדון" (אל הרומים י"ב 11)
     המסרים שלך תמיד מזכירים לנו שדבר אלוהים אומר, "אנוש כחציר ימיו, כציץ השדה כן יציץ: כי רוח עברה בו ואיננו ולא יכירנו עוד מקומו" (תהילים ק"ג 15-16)
     תודה על המסרים שלך. תודה על התשוקה שאתה תמיד מעביר, כשאתה אומר לנו להמשיך לבשר את הבשורה. תודה על כל מה שאתה עושה עבור אדונינו ומושיענו, ישוע המשיח.
     יום הולדת שמח, רועה. שאלוהים יברך אותך, את משפחתך ואת אנשייך.
     בנך בשירות,
     אדי

המסר הלבבי הזה נשלח עבורי על ידי מבשר נאמן באינדונזיה. הוא נגע בליבי, ורציתי לחלוק אותו אתכם.

כן, אנו חייבים להמשיך להטיף את מסר הבשורה. ואנחנו חייבים לעבוד בלהט להכריז את "עושר המשיח אשר לא ייחקר".

אני מאמין שכל משיחי חייב לשמוע את הבשורה לעיתים קרובות. "עושר המשיח אשר לא ייחקר" לא ניתן רק לאלו שלא מאמינים. למעשה, האיגרת אל האפסיים נכתבה אל "הקדושים הנמצאים באפסוס ומאמינים במשיח ישוע" (האיגרת אל האפסיים א' 1). השליח פולוס נותן הרבה נקודות חשובות על הבשורה באיגרת זו. זהו אחד מהספרים האהובים עלי בכתובים כיוון שהוא מפאר את ישוע בצורה טובה כל כך, ומבשר את הבשורה בצורה מובנת כל כך. והשליח מעודד את המשיחיים הללו על ידי כך שהוא מזכיר להם מה ישוע עשה על מנת להושיע אותם. הנה שניים מהפסוקים האהובים עליי.

"כי אתם בעת ההיא הייתם בלי משיח, מוזרים לעדת ישראל ונוכרים לבריתות ההבטחה, באין תקווה ובאין אלוהים לכם בעולם: ועתה בישוע המשיח אתם, הרחוקים מאז, הייתם קרובים בדם המשיח:" (האיגרת אל האפסים ב 12-13)

כל משיחי חייב לשמוע את הבשורה שוב ושוב. אנחנו צריכים שיזכירו לנו שלא הייתה לנו תקווה, והיינו ללא אלוהים בעולם. אנחנו צריכים שיזכירו לנו ש"נהיינו קרובים בדם המשיח".

קראתי מסר נהדר שנכתב על ידי רועה העדה ווארן פיל, רועה קהילה בכנסיית השילוש הפרסביטריאנית. בניוטוונאבי, צפון אירלנד. במסר שהודפס במגזין דגל האמת, רועה העדה פיל מצביע על כך שכל משיחי, גם רועי קהילה, צריך לשמוע את הבשורה לעיתים קרובות. הוא אומר, "אנחנו חייבים לשמוע את הבשורה ולהאמין בה בכל יום בחיינו". זה חומר טוב, מטיף! תודה שאמרת את זה! כאשר קראתי את המסר שלו, רשמתי לי שמונה סיבות מדוע משיחי שנולד מחדש צריך לשמוע את הבשורה לעיתים קרובות, ולחשוב עליה בכל יום! הנה הן. הן לא ניתנות בסדר הגיוני כלשהו. הם פשוט כתובות כפי שחשבתי עליהן. אולי תצליחו לחשוב על סיבות נוספות. הנה רשימת הסיבות מדוע משיחיים צריכים לשמוע את הבשורה.


1. הבשורה משחררת אותנו מלחוש אשמים (רועה העדה פיל ציין נקודה זו במסר שלו).

2. הבשורה נותנת לנו תקווה לעתיד- בגלל שישוע קם מהמתים והוא מגיע שוב!

3. הבשורה נותנת לנו מנוחה. (ישוע אמר "ואני אניח לכם", מתי י"א 28)

4. הבשורה נותנת לנו כוח לגבור על השטן ("והם ניצחוהו למען דם השה" התגלות י"ב 11)

5. הבשורה נותנת לנו ביטחון בתפילה ("בהיות לנו ביטחון דרך הקודש בדם ישוע" האיגרת אל העברים י' 19)

6. הבשורה נותנת לנו כוח בזמנים של סבל ("ואלוהי כל חסד אשר קראנו לכבודו הנצחי במשיח ישוע, אחרי ענותכם מעט הוא ישלים ויחזק ויגבר וייסד אתכם" האיגרת הראשונה לפטרוס ה, 10)

7. הבשורה נותנת לנו כוח להשלים דברים שלא חשבנו שהם אפשריים ("כל זאת אוכל בעזרת המשיח הנותן כוח בקרבי" האיגרת אל הפיליפיים ד, 13)

8. הבשורה נותנת לנו ביטחון שנגדל בחסד ("ובוטח אני כי התחיל בכם המעשה הטוב גם יגמרנו עד יום ישוע המשיח" האיגרת אל הפילפיים א, 6).


לפני מספר שבועות הטפתי מסר שנקרא "חיי המוקדמים". סיפרתי על כמה מהקשיים שעברתי כאדם צעיר. השטן עיוות את המסר הזה במחשבותיו של אדם צעיר אחד. אדם צעיר זה סיפר לי לאחר מכן שהוא פחד לבטוח בישוע בשל הפחד שיצטרך לעבור דרך אותם קשיים. ראו איך השטן מעוות דברים! הנקודה במסר שלי הייתה שהאדון ישוע המשיח נתן לי כוח לעבור את כל הדברים הללו. והמשיח ייתן גם לך את הכוח להתמודד עם האתגרים של החיים! חזור בתשובה על חטאייך, ובטח בישוע! הוא ישטוף את חטאייך בדמו וייתן לך חיים חדשים וטובים יותר מאשר יהיו לך אי פעם בלעדיו! הנה שיר שלמדתי לשיר כילד,

החלטתי ללכת למושיע
   לעזוב את חטאי ומדוני
הוא האחד האמיתי, הוא היחיד
   שיש לו את דבר החיים
ארוץ אליו, ארוץ כה שמח ומאושר,
   ישוע, הגדול ביותר, הגבוה ביותר, אבוא אלייך.
("החלטתי", נכתב על ידי פאלמר הארטסאוות', 1844-1932).

עזבו את חטאיכם וביטחו בישוע היום! אף פעם לא תתחרטו על כך! ולאחר מכן חישבו על הבשורה בכל יום בחייכם. ישוע מת על הצלב לשלם את המחיר על חטאיכם. ישוע שפך את דמו כדי לטהר אותנו מכל חטא. ישוע קם באופן פיזי מהמתים על מנת לתת לנו חיים! עזבו את חטאיכם וביטחו בו! אף פעם לא תתחרטו על כך!

אם תרצו לדבר אתנו כל איך לבטוח בישוע, ולהפוך למשיחי אמיתי, בבקשה עזבו את מקומכם עכשיו ולכו לחלק האחורי של האודיטוריום. ד"ר קגן ייקח אתכם לחדר אחר היכן שתוכלו להתפלל ולדבר. ד"ר קגן, בבקשה התפלל שימשהו יבטח במשיח הבוקר. אמן.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קריאת הכתובים לפני המסר שבוצעה על ידי מר אייבל פרודהום : האיגרת אל האפסיים ג, 1-8.
שיר הסולו לפני המסר שבוצע על ידי מר בנימין קינקייד גרפית':
"שישוע המשיח יפואר", (מחבר לא ידוע;
תורגם מגרמנית על ידי אדווארד קסוול, 1814-1878) .