Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

כול מה שאני זקוק הוא ישוע

ALL I NEED IS JESUS
(Hebrew)

מאת ד"ר ר.ל. היימרס, הבן by Dr. R. L. Hymers, Jr.


דרשה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
במוצאי שבת, 3 מאי 2014
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Saturday Evening, May 3, 2014

"אֲבָל מִמֶּנּוּ קַיָּמִים אַתֶּם בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ אֲשֶׁר הָיָה לָנוּ לְחָכְמָה מֵאֵת אֱלֹהִים, לִצְדָקָה, לִקְדֻשָּׁה וְלִפְדוּת, כְּדֵי שֶׁהַמִּתְהַלֵּל יִתְהַלֵּל בַּיהוה, כְּמוֹ שֶׁגַּם כָּתוּב." (א' אל הקורינתים א':31,30)

הטקסט שלנו מגיע מהפרק הראשון של איגרת הראשונה לקורינתיים, הקטע שמר פרודהום קרא לפני מספר דקות. השליח אמר להם שמעט מאוד הם החכמים בענייני העולם וגם האנשים החזקים (בעלי השפעה רבה) והאנשים הנכבדים (דגולים) שנושעים. הם אינם חושבים שהם זקוקים לאלוהים. הם עסוקים רק בדברים של העולם הזה. הם אינם מוכנים לאבד דבר ולא מוכנים להתכחש לעצמם ולקחת את צלב המשיח וללכת אחריו.

השליח הזכיר לקורינתים שלא היה ביניהם אנשים בעלי הון רב או ידועים בציבור בקהילה שלהם. אלא שהקהילה שלהם נבנתה מאנשים אשר אלוהים בחר, אותם אנשים אשר העולם הלא מאמין היה רואה בהם כטיפשיים, חלשים, נבזים ואינם ראויים אפילו לתשומת ליבם.

אלוהים בחר באנשים אלה בכדי "להביא לתוהו" את גדולי וחכמי העולם . וזה בדיוק מה שקרה. העולם התייחס למשיחיים אלה לחלוטין כחסרים חשיבות. אבל הם טעו . מעט משיחיים אלה וחסרי חשיבות השתרעו בכל רחבי האימפריה הרומית ומאוחר יותר בכול רחבי העולם. אלוהים בחר במשיחי הפשוט בכדי להביא לאפס את האימפריה הרומית הפגאנית הגדולה. נראה לי שאלוהים עושה זאת שוב היום בסין הקומוניסטית. כפי שנאמר באחד המזמורים שלנו, "אמונה היא הנצחון,שגוברת על העולם." כאשר אמריקה כפי שאנו מכירים אותה יעלם, עדיין יהיו כאן המשיחיים

.

אמונה היא הניצחון, אמונה היא הניצחון!
אה, הניצחון האדיר שגובר על העולם.
( "אמונה היא הניצחון" על ידי ג 'ון ה. ייטס, 1837-1900) .

אלוהים בחר באנשים חלשים ונחותים כמונו, כך שאיש לא יכול להתפאר, "לְמַעַן לֹא יִתְהַלֵּל אִישׁ לִפְנֵי הָאֱלֹהִים." (א' אל הקורינתים א:29) . ד"ר ג 'יי ורנון מקגיי אמר כי מאמינים רבים "נותנים דגש לאנשים הנודעים בציבור ( אלה אשר הצהירו על אמונתם) – כגון בדרנים, מנהיגים בתעשייה ובולטים בממשלה. אבל אלוהים מתמחה באיש הממוצע. הוא קורא לאנשים פשוטים כמוך וכמוני" ( ג ' ורנון מקגיי דר' לתאו'. דרך הכתובים , תומאס הוצאת נלסון , 1983 , נפח V , עמ' . 12).

האם שמת לב שאנחנו לא נותנים את הבשורה לעשירים והמפורסמים ? האם תהית אי פעם מדוע? ובכן, סעיף זה של התנ"ך אומר לנו למה,

"אַחַי, רְאוּ מִי אַתֶּם שֶׁנִּקְרֵאתֶם: לֹא רַבִּים מִכֶּם חֲכָמִים מִבְּחִינַת הָעוֹלָם הַזֶּה, לֹא רַבִּים חֲזָקִים וְלֹא רַבִּים רָמֵי יַחַשׂ. אֲבָל אֱלֹהִים בָּחַר בַּכְּסִילִים אֲשֶׁר בָּעוֹלָם כְּדֵי לְבַיֵּשׁ אֶת הַחֲכָמִים, וּבַחַלָּשִׁים אֲשֶׁר בָּעוֹלָם כְּדֵי לְבַיֵּשׁ אֶת הַחֲזָקִים; בַּנְּחוּתִים אֲשֶׁר בָּעוֹלָם וּבַנֶּחְשָׁבִים לִפְחוּתֵי עֵרֶךְ בָּחַר אֱלֹהִים, בַּדְּבָרִים שֶׁהֵם כְּאֶפֶס, כְּדֵי לְהַשְׁפִּיל עַד לְאֶפֶס אֶת הַדְּבָרִים הַקַּיָּמִים, לְמַעַן לֹא יִתְהַלֵּל אִישׁ לִפְנֵי הָאֱלֹהִים." (א' אל הקורינתים א:29-26 ) .

אתה רואה , אנחנו למדנו על ידי ניסיון של שנים רבות שאנחנו לא יכולים להשיג את העשירים ומפורסמים להיכנס לקהילה ולשמוע את הבשורה ולהיוושע. הקהילה שלנו גדלה כי אנחנו מבשרים לאנשים צעירים במכללה ותלמידי תיכון. העולם חושב שהצעירים הם טיפשים וחלשים. אבל אלוהים קורא לחלקכם , כאשר אלוהים עובר בסמוך לעשיר והמפורסם ! הוא יודע שמעט מהם יקשיבו ויהפכו לתלמידיו של המשיח ! הם יותר מדי שבעי רצון בעצמם וחומרניים מדי בכדי להיות משיחיים אמיתיים. אז אלוהים פוסח מעליהם . הוא אינו מזמין אותם לקריאה יעילה. הוא כמעט תמיד קורא לאנשים צעירים. וכמה מכם כבר נמשכתם לישוע ונושעתם על ידו. הקטע שלנו מסביר איזו זכות גדולה היא להיקרא על ידי אלוהים , ולהיוושע דרך בנו ישוע!

"אֲבָל מִמֶּנּוּ קַיָּמִים אַתֶּם בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ אֲשֶׁר הָיָה לָנוּ לְחָכְמָה מֵאֵת אֱלֹהִים, לִצְדָקָה, לִקְדֻשָּׁה וְלִפְדוּת, כְּדֵי שֶׁהַמִּתְהַלֵּל יִתְהַלֵּל בַּיהוה, כְּמוֹ שֶׁגַּם כָּתוּב." (א' אל הקורינתים א:31,30)

אנחנו יכולים להסיק לפחות שלושה לקחים מקטע זה.

I. ראשית, הזכות הגדולה להימשך לישוע המשיח.

הטקסט אומר , ""אֲבָל מִמֶּנּוּ קַיָּמִים אַתֶּם בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ..." (א' אל הקורינתים א':30 ) . "מִמֶּנּוּ " - כלומר, "מאלוהים." אפשר לתרגם זאת אחרת , "אבל על ידי מעשיו קיימים אתם במשיח ישוע . " זה מראה בבירור שאלוהים הוא זה שמושך את האדם האבוד לאיחוד עם המשיח. אלוהים אמר דרך הנביא הושע, "ציירתי בְּחַבְלֵי אָדָם אֶמְשְׁכֵם בַּעֲבֹתוֹת אַהֲבָה " (הושע י"א:4 ) . וישוע אמר, " אֵין אִישׁ יָכוֹל לָבוֹא אֵלַי אֶלָּא אִם כֵּן יִמְשֹׁךְ אוֹתוֹ הָאָב אֲשֶׁר שְׁלָחַנִי " ( יוחנן ו':44 ) . תיאולוגית "ההחלטיות" המודרני מלמד שאנשים יכולים לבוא למשיח מתי שבא להם! אבל הכתובים מלמדים אותנו שרק אלוהים יכול למשוך את החוטאים והאבודים לאיחוד עם המשיח. "אֲבָל מִמֶּנּוּ קַיָּמִים אַתֶּם בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ." "אבל על ידי מעשיו קיימים אתם במשיח ישוע." ספרג'ון הדגיש זאת באומרו, "דרך אלוהים אנו נמצאים במשיח ישוע."

זה מראה עד כמה טיפשי לגמרי לחשוב שאתה יכול ללמוד איך להגיע למשיח . אלוהים חייב להביא אתכם אל תוך המשיח. אלוהים לבדו ".. הֵקִים אוֹתָנוּ עִמּוֹ וְהוֹשִׁיבָנוּ עִמּוֹ בַּשָּׁמַיִם, בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ, " (אל האפסים ב':6) . זה יעזור לך רב לחשוב על אמת זו אם אתה כבר נושעת . אתה לא יכול להושיע את עצמך. אלוהים הוא שמושיע אותך. אתה לא הבנת איך לבוא למשיח ולהיות " בו. " לא! לא! " אֲבָל מִמֶּנּוּ קַיָּמִים אַתֶּם בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ" בזכות כוחו של אלוהים אתה נמשכת להיות חבר בגוף המשיח, ולהיות אחד עם ישוע .

זה יתרום לך רב להיזכר איך היה כאשר היית עבוד. זה יתרום לך רב להיזכר עד כמה שנאבקת ולמרות זאת לא יכולת להגיע לישוע. טוב יהיה לכול משיחי נאמן להיזכר איך נכשלת ונכשלת שוב ושוב, עד שלבסוף, דרך אלוהים נמשכת למשיח ישוע! זו הסיבה לכן שמשיחיים אמיתיים שרים בכל ליבם,

חסד מדהים! כמה מתוק הקול,
שהציל עלוב כמוני!
אני פעם הייתי אבוד , אבל עכשיו אני נמצא,
הייתי עיוור , אבל עכשיו אני רואה .
( " חסד מופלא " של ג'ון ניוטון, 1725-1807 ) .

הו! זהו דבר נפלא אשר אלוהים, בחסדו, הביא אותך לאיחוד במשיח ישוע!

אבל אני חייב לשאול את חלקכם, האם " קַיָּמִים אַתֶּם בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ?" האם השליח יכול להגיד לכם ש"על ידי מעשיו של אלוהים קיימים אתם במשיח ישוע?"

ישוע המשיח מוכן לקבל אותך אם אתה באמת רוצה לבוא אליו. אבל אינך יכול לדעת כמה זמן הדלת תהיה פתוחה . נח נכנס לתיבה וניצל. סיפור התיבה הוא סוג של דימוי למשיח. האם אי פעם חשבת למה אף אחד חוץ ממשפחתו של נח נכנסה לתיבה? בזמן שאני כותב דרשה זו ניסיתי לחשוב על כמה סיבות. אולי אתה יכול לחשוב על אחרים, אבל אני יכול לחשוב רק על שלוש סיבות.

1. אחד, הם לא חשבו שפסק דין ייפול עליהם - הם לא הורשעו בחטאם.

2 . שתים , הם לא האמינו במסר שנוח דרש. כתוב שהוא היה "מַטִּיף הַצֶּדֶק " (ב' פטרוס ב':5). אבל הם לא האמינו בהטפה שלו.

3 . שלוש , הם היו גאים מדי ולא יוכלו להשפיל את עצמם בלהסתמך על התיבה כדי להצילם.

אני חושב שאחד או יותר משלושת הדברים הללו מונעים מכמה מכם מלהגיע למשיח. אני אחזור על שלושת הדברים האלה. נסה לחשוב איזה חד מהם (או יותר) מונע ממך מלהגיע לישוע.

1. אחד, אתה לא חושב שמשפט ייפול עליך- אתה לא חש מורשע בחטא האישי שלך.

2 . שתים , אתה לא מאמין לבשורה ששמעת.

3 . שלוש, אתה גאה מדי בכדי להשפיל את עצמך ולסמוך על המשיח כדי להצילך.

האם זה מצבך הלילה? חייבים אנו להסכים אם המבשר הנודע ג'ורג' וייטפילד (1714-1770), "אנשים לעולם לא יקבלו (את המשיח), ואין אנו יכולים לתת להם כול נחמה, עד שהם נגעלים מחטא, ומוכנים לאחוז בחוזקה בישוע" ( ג'ורג' וייטפילד , "חובתו של משרת הבשורה")

האם זה נראה סותר לך? אתה לא יכול לבוא לישוע בכוחות עצמך- ולמרות זאת חייב אתה לבוא אליו ואם לא תאבד. המטיפים של פעם קראו לזה "בשורת המלחציים." אתה לחוץ כמו צבת. מצד אחד של הצבת נאמר לך שאתה חייב לבוא לישוע, מצד שני של הצבת נאמר לך שאינך יכול להגיע אליו בכוחות עצמך. אז מה ניתן לעשות? ובכן, אתה יכול לעזוב את הקהילה וללכת בדרך שלך, בטענה שזה קשה מדי. או שאתה יכול לעשות את מה האנשים בימיו של נח לא עשו,

"הִתְעַנּוּ וְהִתְאַבְּלוּ וּבְכוּ; יֵהָפֵךְ נָא שְׂחוֹקְכֶם לְאֵבֶל וְשִׂמְחַתְכֶם לְיָגוֹן. הַשְׁפִּילוּ עַצְמְכֶם לִפְנֵי יהוה וְהוּא יְרוֹמֵם אֶתְכֶם." (יעקוב ד':10-9)

ד"ר מרטין לויד ג'ונס אמר,

     אנחנו להוטים מדי למהר אנשים לסוג כלשהו של " החלטה". רק כאשר סבלת כאב רב אתה מעריך את ההקלה. זה האיש שנרפא מול שעריי המוות אשר אסיר תודה על ריפויו. זה האיש החוטא אשר ניתן לו להציץ לתוך גיהינום אשר מעריך את נפלאות מלכות אלוהים. ( מרטין לויד ג'ונס , MD, הבטחת הישועה שלנו , ספרי צומת דרכים , 2000, עמ ' . 305 ) .

רק המשיח יכול להצילך. אתה שמעת אותי אומר זאת פעמים רבות . אבל אתה לא תאמין עד שתחווה זאת בעצמך. אלוהים יודע זאת,

אדם המשוכנע בניגוד לרצונו
באותה הדעה עדיין מוצאו.

לכן, כדי לשכנע אותך, אלוהים חייב להביא אותך לנקודת הייאוש. אתה חייב להרגיש נואש למשיח. אתה חייב להרגיש אין לך שום תקווה בעצמך. אתה חייב לחשוב על עצמך ש"איני יכול לסבול להיות כך! אני חייב לקבל סליחה על חטאיי מישוע! ", ד"ר לויד ג'ונס אמר " אף אחד לא יכול להגיע למשיח עד לפני שלנקודת הייאוש כבר הושגה " ( מרטין לויד ג'ונס , MD, דרכו של אלוהים לא שלנו, באנר של אמת אמון, 2003, עמ'. 71 ) . אלוהים חייב לעורר אותך למצבך ולחוסר שבך, ואלוהים הוא זה שחייב למשוך אותך לישוע לנחמה. אתה לא יכול לעשות את הדברים האלה בעצמך. אנשים רבים מעולם לא חוו דברים אלה. הם אף פעם לא נעשים מודעים למצב הנואש שלהם, ואף פעם לא נמשכים לישוע. לכן זו הסיבה שאני אומר זאת זכות גדולה להמשך למשיח, ולהיות "במשיח ישוע". נאמר בכתובים " הֵן רַבִּים הַקְּרוּאִים וּמְעַטִּים הַנִּבְחָרִים " (מתי כ"ב:14).

II. שנית, אספקת כל צרכיי אלו אשר במשיח ישוע.

יתכן ואולי הדגשתי יותר מדי זמן בזכות להיות קרואים למשיח. אבל זה עקרון חשוב מאוד. אינך יכול לקבל את כל צרכי המשיח לולא נמשכת למשיח. אספקה זאת ניתנת לאלו אשר שייכים למשיח, ושהם "קַיָּמִים...בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ". בקטע שלנו נאמר,

" אֲבָל מִמֶּנּוּ קַיָּמִים אַתֶּם בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ אֲשֶׁר הָיָה לָנוּ לְחָכְמָה מֵאֵת אֱלֹהִים, לִצְדָקָה, לִקְדֻשָּׁה וְלִפְדוּת" (א' אל הקורינתים א':30)

חוכמה, צדקה, קדושה, ופדות – אלה ארבעת הדברים אשר הקטע מבטיח לאלו אשר "קַיָּמִים...בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ". ראשית כול מובטח לנו "חוכמה". מייד לאחר שנושעתי אני זוכר שחשבתי שאין אף אחד יכול באמת לעזור לי ולגבות אותי. הוריי התגרשו, ולא היה לי מקור הכנסה. אני זוכר שהייתי חושב שאסור היה לי לעשות כול טעות. אפילו טעות אחת היה יכול לעצור בעדי מלהיות מבשר. לכן בקשתי מאלוהים שייתן לי דווקא חוכמה. והוא אכן נתן לי חוכמה! תמיד חששתי שרגלי יחליקו אם המשיח עצמו לא יחזיקני. והוא אכן החזיק אותי! אישה המבוגרת ממני אשר הכירה אותי כאשר למדתי במכללה אמרה לי לפני זמן קצר, " תמיד היית בחור מאוד רציני." זה היה ישוע שגרם לי להיות רציני. זה היה ישוע שנתן לי חוכמה. נאמר בכתובים " יִרְאַת יְהוָה רֵאשִׁית דָּעַת" (משלי א:7)

שנית, מובטח לנו "צדקה." המשיח בעצמו "הָיָה לָנוּ ... לִצְדָקָה". אנו לבושים בצדקה של אחר- בזו של ישוע עצמו! כפי שההמנון הישן מנסח " לבוש בצדקתו בלבד, ללא דופי עומד מול כס המלך"

( " הסלע האיתן"). פעמים רבות השטן בא אלי ואמר, " איך יכול אתה לדרוש זה או את זה? איך אתה יכול לקחת עמדה זו או אחרת?" הו, כמה נעים לקרוא מילים אלה באפסיים, פרק א, באותם ימים! שם נאמר, "לִתְהִלַּת כָּבוֹד עַל חַסְדּוֹ אֲשֶׁר הֶעֱנִיק לָנוּ בַּאֲהוּבו, שֶׁבְּדָמוֹ יֵשׁ לָנוּ הַפְּדוּת, סְלִיחַת הַחֲטָאִים כְּפִי עֹשֶׁר חֶסֶד הָאֱלֹהִים" (אפסיים א:7,6) "אֲהוּבו" כלומר ישוע, אני מקובל בישוע. הצדקה שלי באה ממנו! " לבוש בצדקתו בלבד, ללא דופי עומד מול כס המלך" כאשר השטן אמר לי שאני לא ראוי להטיף, כאדם צעיר, יכולתי לומר מילים אלה " אֲשֶׁר הֶעֱנִיק ..(לי).. בַּאֲהוּבו" איזו ברכה! איזו נחמה זו כאשר השטן משתולל מזעם. כך הצליחו הקדושים בזמן של רדיפות להתגבר על השטן! " וְהֵם נִצְּחוּהוּ בְּדַם הַשֶּׂה " (התגלות י"ב:11). המבשר הנודע הרוזן ניקולאוס זינזנדוף אמר,

נועז שאעמוד באותו יום גדול,

הרי מישהו חייב לשים על עצמו את החוב שלי?
אמנם בזכות דמך פטור אני
מהקללה העצומה של חטא ובושה.
(ישוע, "דמך וצדקתך" הרוזן ניקולאוס זינזנדוף, 1700- 1760 ; תורגם על ידי ג 'ון וסלי , 1703-1791 )

לכן, דרך ישוע המשיח נהיה לנו קדושה. רוח הקודש מקדשת אותנו בגלל היותנו מאוחדים עם המשיח. לכן כל אחד אשר בתוך המשיח ישוע הוא אינו בריאה ישנה אם כמה ניתוחים קוסמטיים. לא! ולא! " עַל כֵּן מִי שֶׁנִּמְצָא בַּמָּשִׁיחַ הוּא בְּרִיאָה חֲדָשָׁה. הַיְשָׁנוֹת עָבְרוּ; הִנֵּה נִהְיוּ חֲדָשׁוֹת". (ב' אל הקורינתים ה':17). הבריאה הישנה לא נשלחת לבית החולים כדי להירפא. הבריאה הישנה נשלח לצלב כדי להיצלב. לא מדובר בשינוי או שיפור הבריאה הישנה, אלה סופו למות ולהיקבר. מוזר הוא שישנם אנשים שחושבים שהם יכולים לגשת למשיח בכדי לקבל סליחה והצדקה, ומאידך לגשת למשה כאשר הם מבקשים קדושה! זו לא הדרך! הדרך לקדושה היא אותה הדרך בדיוק שבא נושעת- התקדשות היא פועל יוצא מלשים את הביטחון שלך בישוע. המשיח על הצלב היה ראשית ישועתך. עכשיו המשיח על הצלב הוא המקור לגדילה שלך בחסד! ישוע הצילנו מחטאנו והוא נהיה לנו "קדושתנו". זכור מילים אלה

כאשר דרך מים עמוקים אני קורא לך ללכת,
הנהרות של צער לא יציפו אותך ;
אהיה אני עמך בשעת המבחן לברך אותך,
ולקדש אותך מתוך המצוקה העמוקה ביותר.
( " כמה איתן היסוד" ג'ורג' קית', 1638-1716 ).

הגענו לפריט האחרון שמסופק לנו במשיח וזה "פְדוּת". חלק יגידו, "האם לא זה ראוי להיות התנאי הראשון שינתן לנו? כן, אבל גם האחרון. אם אתה משיחי, אזי מקצת אתה חופשי מחטא, אבל אינך עדין נגאלת לחלוטין בזכות כוחו של אלוהים. גם לאחר המוות לא תגיע לפדות מלא זה. הרי אנחנו "נֶאֱנָחִים בְּנַפְשֵׁנוּ וּמְצַפִּים לְמִמּוּשׁ אִמּוּצֵנוּ לְבָנִים -- לִפְדוּת גּוּפֵנוּ" (אל הרומים ח':23). הפדות שלנו במשיח יתגלה במלואו כאשר ישוע יחזור בשבילנו בשמים!

" שֶׁכֵּן הָאָדוֹן עַצְמוֹ יֵרֵד מִן הַשָּׁמַיִם בִּקְרִיאָה שֶׁל פְּקֻדָּה, בְּקוֹל שַׂר הַמַּלְאָכִים וּבְשׁוֹפַר אֱלֹהִים, וְהַמֵּתִים הַשַּׁיָּכִים לַמָּשִׁיחַ יָקוּמוּ רִאשׁוֹנָה. אַחֲרֵי כֵן אֲנַחְנוּ הַנִּשְׁאָרִים בַּחַיִּים נִלָּקַח יַחַד אִתָּם בַּעֲנָנִים לִפְגֹּשׁ אֶת הָאָדוֹן בָּאֲוִיר, וְכָךְ נִהְיֶה תָּמִיד עִם הָאָדוֹן." ( א' אל התסלוניקים ד':17-16)

אפילו גופי העייף וישן ייעשה דומה לזה של המושיע עצמו שקם מן המתים. כולנו נקום מן המתים לתוך חיי נצח ופדות מלאה – ואנו נחיה לנצח באושר, כי אנו במשיח ישוע, ההתחלה והסיום לישועתנו. אבל חייב אני למהר לנקודה האחרונה.

III . שלישית,דברי השבח שאנחנו צריכים לתת למשיח ישוע על שהושיענו ומספק כול רכנו.

אני יכול רק לגעת בנקודה זו.

"אֲבָל מִמֶּנּוּ קַיָּמִים אַתֶּם בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ אֲשֶׁר הָיָה לָנוּ לְחָכְמָה מֵאֵת אֱלֹהִים, לִצְדָקָה, לִקְדֻשָּׁה וְלִפְדוּת, כְּדֵי שֶׁהַמִּתְהַלֵּל יִתְהַלֵּל בַּיהוה, כְּמוֹ שֶׁגַּם כָּתוּב." (1 לקוריתיים א:30,31)

אתם רואים, אחים ואחיות, עצם קיומנו כמשיחיים תלויים לחלוטין במשיח ישוע. מי שבאמת מכיר את המשיח ירצה להתהלל רק בו –ולהתפאר בישוע ומה שהוא עשה בשבילם.

אני שונא לשמוע כביכול " עדויות " שבו אנשים מדברים עוד ועוד על עצמם, כמה שהם חוטאים, הם יורדים לפרטים עקובים מדם ומספרים על הזוהמה שלהם, המרד שלהם והסטייה שלהם. הם בדרך כלל בסופו של דבר אומרים- "...ואז אני בטחתי בישוע." הם מזכירים את ישוע כבדרך אגב. הם התפארו בעצמם במשך חמש דקות , והתגעו בחיים שלהם - אבל הם הקדישו כמה שניות בודדות כדי לתת כבוד למשיח ! עדויות אלה מגעילות אותי ! ואני חושב שהם מחליאים את אלוהים!

"כְּדֵי שֶׁהַמִּתְהַלֵּל יִתְהַלֵּל בַּיהוה" (א' אל לקוריתים א':31)

צריך להיות לך הרבה מה לומר כאשר אתה נותן את עדותך על הגואל הנפלא שלך ! אתה צריך להיות מסוגל לדבר עלה כול החוכמה, הצדקה , הקדושה והגאולה שיש לך במשיח ישוע ! אתה צריך להיות מסוגל לדבר עוד ועוד על תפארת הגואל והאדון שלך .

עכשיו לסיום כמה מילים לכם כאן שעוד לא נושעתם עדין. האם היום תגש לישוע ולקבל ברכות אלו? ישוע יכול להושיעך ברגע שתסמוך עליו . הדם שלו יטהר אותך מכל החטאיך . האם תבוא אליו ? או שמה אתה תמשיך לדחות אותו ותמשיך בעוני הרוחני שבוא אתה נמצא עד אותו יום שאתה תופתע פתאום שאתה נופל לבור הפתוח של גיהינום? מה תשובתך ?

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

הכתוב שנקרא לפני דרשתו של רועה הקהילה : א' אל הקורינתים א':31-26.
שיר סולו לפני הדרשה על ידי מר בנימין קינקייד גריפית :
" כל מה שאני צריך " (לא ידוע מחבר) .

מתאר

כול מה שאני זקוק הוא ישוע

על ידי ד"ר ר.ל היימרס, הבן

"אֲבָל מִמֶּנּוּ קַיָּמִים אַתֶּם בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ אֲשֶׁר הָיָה לָנוּ לְחָכְמָה מֵאֵת אֱלֹהִים, לִצְדָקָה, לִקְדֻשָּׁה וְלִפְדוּת, כְּדֵי שֶׁהַמִּתְהַלֵּל יִתְהַלֵּל בַּיהוה, כְּמוֹ שֶׁגַּם כָּתוּב." (א' אל הקורינתים א':30,31)

(א' אל הקורינתים א':29-26 )

I. ראשית, הזכות הגדולה להימשך לישוע המשיח, הושע י"א:4;
יוחנן ו':44 ; אל האפסיים ב':6 ; השניה לפטרוס ב':5 ; יעקוב ד':10-9 ;
מתי כ"ב:14.

II. שנית, אספקת כל צרכיי אלו אשר במשיח ישוע, משלי א':7 ; אל האפסיים א':6, 7 ;
התגלות י"ב:11 ; שנייה אל הקורינתיים ה':17; אל הרומאים ח':23 ;
הראשונה לתסלוניקים ד':17-16 ;

III . שלישית,דברי השבח שאנחנו צריכים לתת למשיח ישוע על שהושיענו ומספק כול צרכנו,
א' אל הקורינתים א':31 .