Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

זעם השטן באחרית הימים

THE WRATH OF SATAN IN THE LAST DAYS
(Hebrew)

מאת ד"ר ר"ל היימרס, הבן
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

דרשה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בוקר יום האדון, 8 לדצמבר, 2013
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, December 8, 2013

"כי ירד אליכם השטן בחמה גדולה בידעו כי קצרה עתו" (התגלות י"ב 12).

כן, אני מאמין בשטן. יש לו לפחות 12 שמות במקרא. הוא נקרא שטן, מאשים, דרקון, נחש, בעל-זבוב, בליעל, הלל בן שחר, הרשע, המפתה, אל העולם הזה, שר שלטון האוויר, ושר העולם הזה. אל לנו להתבדח בנוגע לשטן, או לדבר עליו בקלילות. יש לו כוח עצום, יותר מכל אומה, יותר מכל נשק של בני אדם. הוא שולט באוויר, במרחב כדור הארץ. מטרתו למנוע את מלאכת האל, למנוע תפילות, לעכב את ביאתו השניה של משיח, להתנגד לרוח הקודש, לעצור התעוררות, להרוס חיי אדם, ולהרוס את האנושות – בריאתו הנשגבה של אלוהים. השטן הוא מפלצת נוראית, רשעית ושונאת. הוא משנה את עצמו אל יצור יפה ומפתה. אך כאשר הוא לוכד קרבן, הוא משתנה לדרקון מזעזע.

הטקסט שלנו מדבר על עידן, קרוב לסוף העידן הזה, בו השטן לא יוכל לבוא לתוך נוכחות האל, כפי שעשה בפרק הראשון של איוב. עד כה יכל לעלות ולרדת מנוכחות אלוהים בשמים. אך כאשר הוא נשלך לעולמים מחוץ לנוכחות אלוהים, הוא יודע שדינו קרוב. ג"א סייס, בפרשנות המשמעותית שלו על ספר התגלות, נותן תמונה כזאת,

היינו חושבים שחרבן כה [גדול] בשמים היה מרפא לו את רשעותו, או לפחות לגרום לו להימנע מנסיונות חוזרים נגד אלוהים ועמו. אך הוא נואש ושום דבר ושום כוח לא [יתגבר] על טיבו השטנית. אין מרפה להיות כה סוטה לגמרי. ודחייתו משמים וכבילותו לעולם רק מכעיס אותו עוד, והוא זועק ביתר אלימות, לגרום למצב הרבה יותר גרוע מאשר אי פעם היה בעולם הזה (ג"א סייס, האפוקליפסה – הרצאות על ספר התגלות, בית הוצאה לאור זונדרבן, אין תאריך, עמ' 313).

רוב מה שלמדתי על השטן הגיע אלי כאשר למדתי באדם צעיר תחת למדן ותיאולוג גדול של המקרא, ד”ר טימותי לין. ד"ר לין החזיק שני תארים שניים מהסמינר התיאולוגי אמונה. הוא החזיק תואר שלישי בעברית מקראית ושפות קשורות מהמכללה לעברית ממוצא זהה באוניברסיטת דרופסי. לאחר מכן הוא לימד במחלקה למוסמכים באוניברסיטת בוב ג'ונס, בסמינר התיאולוגי טלבוט, ובסמינר האוונגלי טריניטי בדירפילד, אילינוי. הוא היה אחד המתרגמים של המקרא האמריקני הסטנדרטי החדש, ומשנת 1980 לשנת 1990 היה נשיא הסמינר האוונגלי של סין בטאיוון – לאחר נשיאותו של ד"ר ג'יימס הדסן טיילור השלישי. הוא היה הפסטור והמורה שלי ליותר מ23 שנים, כאשר הייתי חבר בכנסיה הבפטיסטית הראשונה של לוס אנג'לס. הוא הטביל אותי, הוא עמד בראש ועדת ההסמכה שלי ב2 ליולי, 1972.

אך ד"ר לין לא היה פרופסור לתיאולוגיה יבש. שיעוריו ודרשותיו היו מקוטרות בכוח של תיאולוגיה חיה. למשל, ד"ר לין האמין חזק שאנו חיים באחרית הימים – קרוב לקץ העולם הזה כפי שאנו מכירים אותו. לא צריך לקרוא הרבה מכתביו לראות זאת. למשל, בספר שלו על צמיחה כנסייתית, הוא שוב ושוב נותן ביטויים כמו "הכנסיה של אחרית הימים יש לה את אותה טעות בהבנה..." (עמ' 6); "הבימה באחרית הימים" (עמ' 11), "נוצרים רבים באחרית הימים... נבוכים, נפחדים, וללא אמונה בדבר אלוהים" (עמ' 17); "היובש בכנסיה באחרית הימים אינו בגלל מחסור בפסטורים..." (עמ' 21); "על הכנסיה של אחרית הימים לחשוב שלוש פעמים על דבר זה" (עמ' 29); "כנסיות מסוימות באחרית הימים אינן מודאגות... כל עוד יש דרך להשיג כסף" (עמ' 48, 49); "הכנסיה באחרית הימים מתעלמת מהבחנה בין טוב ורע" (עמ' 50); "יש שתי סיבות למה הכנסיות באחרית הימים מראות אפתיה קיצונית כזאת לגבי אסיפות תפילה" (עמ' 95). (כל הציטוטים מד"ר טימותי לין, סוד צמיחה כנסייתית, FCBC, 1992).

אפשר לראות שד"ר לין באופן מתמיד חשב על כך שאנו חיים בקץ העידן הנוצרי, קרוב מאוד לקץ הימים. נקודה נוספת אשר ד"ר לין כל הזמן הדגיש היתה המציאות של השטן והשדים שלו. שני הנושאים האלה הודגשו שוב ושוב בדרשותיו ולימודי המקרא שלו – אנו חיים באחרית הימים, והשטן והשדים מתנגדים לנו. אולי אתם חושבים ששני הדברים האלה יחלישו וידכאו כנסיה. אך ההפך הוא נכון! הכנסיה שלו עברה התעוררות משמעותית. לכנסיה שלו נוספו כאלפיים איש בזמן קצר.

וד"ר לין נהג לצטט מהטקסט שלנו בהטפתו ולימודו,

"כי ירד אליכם השטן בחמה גדולה בידעו כי קצרה עתו" (התגלות י"ב 12).

בהערה על הפסוק הזה, ד"ר לין אמר,

השטן מבין לחלוטין שהאמצעי הבלעדי לדחות את חייו הרשעים זה על ידי עיכוב ביאתו השניה של משיח... בשל סיבה זאת, הוא מפעיל את מזימותיו הרעות בכל כוחו כדי למנוע מבני אדם להאמין בישוע – בכך למנוע אנשים חדשים במלכות אלוהים... השטן אז מתחיל את השלב השני של הרס בין נוצרים, כלומר, למנוע מהם להקדיש זמן ומאמץ בתפילה... על כן, ככל שמתקרבים יותר לבואו של אדוננו בשנית, הלחץ מהשטן גדול יותר נגד תפילה! (לין, שם, עמ' 95, 96).

מטיפים רבים אינם רואים או מבינים את "האותות" לביאתו השניה של משיח. השטן חכם יותר מהם. הוא רואה שמדינת ישראל קמה מחדש. הוא רואה את הכפירה בכנסיות. הוא רואה את ימי נוח חוזרים על עצמם. הוא יודע "שיש לו זמן קצר" לעשות את מלאכתו הרעה להתנגד ולהכשיל את מלאכת אלוהים בארץ!

"כי ירד אליכם השטן בחמה גדולה בידעו כי קצרה עתו" (התגלות י"ב 12).

אחד משמותיו זה "שטן." פירושו "מתנגד." כך, השטן מתנגד למלאכת האל. באחרית הימים, בהם אנו חיים, השטן מתנגד גם לנושעים וגם לאובדים.

I. ראשית, השטן מתנגד לתפילות הנושעים.

המטרה העיקרית של השטן בהתנגדותו למלאכת אלוהים זו לעצור מבעד תפילותיהם של נוצרים. ד"ר לין אמר, "השטן יודע (למרות שנוצרים רבים אינם יודעים) שתפילה זו האמצעי להגשמת עושרו של אלוהים... אם נוצרים לא מגשימים את עושרו זה, הם יתייאשו רוחנית ויחלישו מוקדם למדי... לכן, ככל שמתקרבים לערב ביאתו השניה של אדוננו, כך הלחץ מצד השטן יגדל נגד תפילה" (לין, שם, עמ' 96).

לעתים תכופות נוצרים שוכחים להתפלל כאשר הם קמים בבוקר. זה לא לוקח הרבה זמן להתפלל את תפילת האדון ולבקש מאלוהים את עזרתו במהלך היום. ללא עזרתו של אלוהים איננו יכולים לעשות הרבה. השטן יודע זאת. אז הוא מתנגד לתפילות הבוקר שלכם.

השטן מתנגד גם כן לתפילות "עד הסוף" – כלומר, להתפלל על משהו עד שמקבלים את זה. משל האלמנה הנחושה מלמד שיש להתפלל "עד הסוף" שמקבלים את מה שצריכים. ישוע נתן את מטרת המשל בלוקס י"ח 1, "שעליהם להתפלל תמיד, בלי להרפות" – או כפי שניתן לתרגם, "...עליהם להתפלל תמיד ולא לוותר." המשל מלמד שעליכם להמשיך לבקש מאלוהים את הדבר שאתם צריכים עד שהוא נותן לכם את זה. המשל הוא פשוט. אישה אלמנה באה וביקשה משופט אחד לשפוט אותה כנגד יריבה. השופט לא עשה שום דבר למשך כמה זמן. אך לבסוף הוא נתן לה את בקשתה כי הוא נהיה עייף מההטרדות שלה. המשל מסתיים באמירה שלאוהים "ינקום את בחיריו, אשר בוכים יום אליו יום וליל, למרות שהוא מאריך" (לוקס י"ח 7). אך הפסוק האחרון של המשל אומר,

"אני אומר לכם שיעשה את משפטם מהר. אך כאשר יבוא בן האדם הימצא את האמונה עלי אדמות?" (לוקס י"ח 8).

זה לא אומר שלא תהיה אמונה בכלל כאשר יבוא משיח. זה אומר שרוב הנוצרים יוותרו בקלות כאשר הם מתבקשים להתפלל על איזה משהו. הם לא יתמידו בתפילה עד שיקבלו את בקשתם! "להתפלל עד הסוף" באמונה יהיה נדיר באחרית הימים. בזמן שעידן זה מגיע לסיומו השטן מעצים את הלחץ שלו נגד תפילה נחרצת. הוא עושה זאת על מנת להחליש את הכנסיות ולגרום לעיכוב המספר המלא של הנבחרים מלהיוושע. כך, השטן מבקש להאריך את חייו הרשעים בארץ הזאת על ידי התנגדות לתפילה נחרצת באחרית הימים!

השטן חוסם תפילות שלנו, ועוצר בעדנו תפילה עד סופה, על ידי זה שהוא אומר לנו, "תפילה לא עד כדי כך חשובה. הפסטור אומר לך להתפלל, להתפלל, להתפלל – אבל אולי אתה מבזבז את זמנך. התפילות שלך לא באמת עושות משהו. תוותר! אל תבזבז את הזמן שלך בתפילה." האם אי פעם הרגשתם ככה? האם אי פעם חשבתם שתפילה לא גורמת לשום דבר – שזה בזבוז זמן? אם אי פעם היתה לכם מחשבה כזאת, תהיו בטוחים שזה השטן שהשתיל לכם את המחשבה במוח. השטן ישתמש בכל מיני תכסיסים לגרום לכם לעצור בתפילה לצורך כלשהו. השטן מבלה הרבה זמן ומשקיע מאמץ רב להטעות אתכם ולתת לתפילות שלכם להחליק החוצה. הוא עובד קשה לעצור אתכם מלהתפלל לפני שאתם מקבלים את מה שאתם צריכים מאלוהים! בהקשר אחר, שאול השליח אמר את זה –

"שמא השטן ישיג יתרון עלינו: כי אין אנו חסרי ידע לגבי תכסיסיו"
       (שניה לקורינתים ב' 11).

השטן ודאי "ישיג יתרון" עליכם אם לא תהיו זהירים מאוד ולא תוותרו כאשר אתם מתפללים לאיזשהו צורך. יעקב השליח אמר,

"אין לכם כי אינכם מבקשים" (יעקב ד' 2).

ולעתים תכופות, עדיין "אין לכם" כי השטן הסיט אתכם עם אחד מתכסיסיו. הוא גרם לכם להרגיש מיושים או מדוכאים. הוא פיתה אתכם עד שהפסקתם להתפלל, או החליש אתכם בתפילותיכם. זכרו, נוצרים – התפילה זו הדבר העיקרי שאנו עושים כדי לנצח במלחמה עם השטן. זכרו – תפילה זו המלחמה! יש שיר גוספל ישן שאומר את הכל,

התפללת עד שהיתה מענה?
   ישנה הבטחת אמת לכל נפש לקחת;
במקום התפילה ישוע מחכה לך,
   האם פגשתו שם, האם התפללת עד הסוף?
האם התפללת עד שהיתה מענה,
   האם התחננת בשם המושיע?
האם התפללת ונלחמת [בעומק הליל],
   עד שהיתה מענה?
("האם התפללת עד שהיתה מענה?" מאת ו"ס פול, 1875-1949; שינויים של הפסטור).

האם שמעתם את השיר הזה אי פעם בכנסיות שלנו? אני לא! נוצרים פעם היו שירים אותו, אך היום זה לא באופנה. "אך כאשר יבוא בן האדם, הימצא אמונה עלי אדמות?" (לוקס י"ח 8).

עכשיו תראו את הדבר הבא! בפרק עשר בדניאל אנו קוראים על כך שתפילת דניאל נשמעה על ידי אלוהים בפעם הראשונה שהתפלל (דניאל י' 12). אך המענה הגיעה רק אחרי "עשים יום" משום ששד מהשטן התנגד למענה (דניאל י' 13). אנו מודים על כך שדניאל לא ויתר ולא נתן לשטן לעצור אותו מלהתפלל עד שקיבל את מה שביקש מאלוהים! בספרו הגדול על תפילה ד"ר ג'ון ר' רייס נתן את הפזמון הטוב הזה,

המשיכו להתפלל,
   עד הסוף,
המשיכו להתפלל,
   עד הסוף.
הבטחות אלוהים גדולות
   ותמיד אמיתיות,
המשיכו להתפלל
   עד הסוף.

II. שנית, השטן מתנגד לישועת האובדים.

"כי ירד אליכם השטן בחמה גדולה בידעו כי קצרה עתו" (התגלות י"ב 12).

השטן מתנגד אליכם בבקשתכם להיוושע. הוא לא רוצה שתהיו נוצרים. הוא יעשה הכל ביכולתו למנוע מכם להיוושע. למה הוא עושה זאת? סיבה אחת כי הוא רוצח. ישוע אמר שהשטן "היה רוצח מהתחילה" (יוחנן ח' 44). זה טיבו של השטן לרצוח אנשים. הוא רצח אבותינו הראשונים בגן עדן, בכך שפיתה אותם לאכול את הפרי האסור. הוא רוצח נפשות – והוא רוצה לרצוח אתכם גם כן. הוא רוצה שתמותו ותלכו לגיאהנום.

אך יש סיבה נוספת. ברומים י"א 25 אנו קוראים,

"...עיוורון חלקי היכה את ישראל, עד מלאת הגוים" (רומים י"א 25).

המילה ביוונית שמתורגמת "מלוא" זו "פלרומא." פירושו "הכמות השלמה." השטן שונא את ישראל, כי הוא יודע שהעיוורון הרוחני שלהם לא יוסר עד "הכמות השלמה" של גוים נושעים. אך השטן לא רוצה שישראל יוושע. זאת הסיבה שהוא לא רוצה שאתם תיוושעו.

מספר מסוים של גוים צריך להיוושע לפני שהעיוורון של ישראל יוסר בסוף העידן הזה. אתם גויים. אתם חיים בקרבת קץ העידן. השטן יודע שהוא יישפט על ידי אלוהים ויוכבל למשך "אלף שנים" כאשר ישוב משיח (התגלות כ' 2). לכן,

"כי ירד אליכם השטן בחמה גדולה בידעו כי קצרה עתו" (התגלות י"ב 12).

השטן זועם ברחבי העולם היום כי הוא יודע שזמנו קצר. יתרה מכך, הוא עושה הכל שביכולתו לעכב את "הכמות השלמה" של גויים להיכנס ולהיוושע. אני משוכנע שזאת אחת הסיבות לכך שקשה יותר ויותר לאנשים להיוששע בזמננו. השטן יעשה כל שביכולתו למנוע מכם לבטוח בישוע ולהיות נוצרי אמיתי. כך הוא יכול לשמור על עיוורון בישראל קצת יותר זמן.

אחת הדרכים בהן השטן מונע מכם להיוושע זו על ידי לקיחת דבר אלוהים מלבכם. במשל הזורע, ישוע אמר,

"...אז יבוא השטן, ויקח את הדבר מליבם, שמא יאמינו ויוושעו"
       (לוקס ח' 12).

שני צעירים סינים נכנסו לכנסיה שלנו ביום ראשון לפני שבוע. שניהם היו תחת שלטון השטן. אחד מכם היה תחת שליטה שטנים באמצעות אלילים בודהיסטים ופולחן אליל מבית הוריו. אינני יודע איך השני נהיה אחוז שדים. אך הוא אמר לי שהוא מוטרד על ידי השטן והיה ברור לנו שכך היה.

אחד הבחורים הסינים נושע ביום ראשון האחרון, והשני לא. הנה ההבדל – הצעיר אשר נושע המשיך לבוא לכנסיה לשמוע את דבר אלוהים כאשר הטפתי את הבשורה. הוא התפתה מאוד לוותר ולעזוב את הכנסיה. אך בחסד אלוהים הוא נשאר, והגיע לשמוע את הבשורה כל בוקר וכל ערב בימי ראשון. לבסוף, כאשר ד"ר צ'אן הטיף ביום ראשון שעבר, הבחור הראשון בטח בישוע ונושע!

אך הסיני השני סירב לשמוע. דיברתי איתו בעצמי לאחר האסיפה לפני שבוע. הפצרתי בפניו להישאר בכנסיה ולשמוע את הטפת דבר אלוהים. אך הוא סירב בעקשנותו. הוא כעס ואמר שהוא יכול לקרוא את המקרא לבד. הוא כל כך עצבני שהיינו צריכים להסיע אותו הביתה מיד. ריחמתי עליו כאשר הוא יצא.

עכשיו הנה איך זה נוגע אליכם, אם אינכם נושעתם עד כה. עליכם להשפיל את עצמכם. אם אתם חושבים שאתם יודעים מה לעשות, או מה עליכם לחשוב, או להרגיש – זה קל למדי לשטן לקחת את הבשורה מחוץ לליבכם! המקרא אומר,

"השפילו עצמכם בעיני האדון, והוא ירים אתכם" (יעקב ד' 10).

כמה מכם ממשיכים עוד ועוד במצבכם הבלתי-נושע. אתם גאים כל כך שאתם חושבים שאתם יודעים מה אתם עושים. אך אינכם חכמים! אינכם יודעים מה לעשות. זה למה אתם עדיין תחת שליטת השטן. אני מפציר בכם הבוקר,

"השפילו עצמכם בעיני האדון, והוא ירים אתכם" (יעקב ד' 10).

המנון ישן אומר את זה היטב,

"אני מוסר את נפשי, את כל מה שידוע לי,
   כעת רחץ אותי וכשלג אלבין."
(וכשלג אלבין" מאת ג'יימס ניקולסון, 1828-1896).

ישוע מת על הצלב לשלם על חטאיכם. הוא קם מן המתים לתת לכם חיים. כעת – השפילו עצמכם בעיני האדון, והוא ירים אתכם! כעת – מסרו עצמכם, וכל מה שידוע לכם – וישוע יטהר אתכם מכל חטא בדמו דרך אמונה פשוטה בו!

אם תרצו לדבר עמנו על היות נוצרי אמיתי, אנא קומו ממקום מושבכם עכשיו ולכו לגב האולם. ד"ר קגן ייקח אתכם לחדר אחר שם נוכל לדבר ולהתפלל על עניין זה. לכו עכשיו. ד"ר צ'אן, התפלל בבקשה שמישהו יבטח בישוע עכשיו. אמן.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קריאה מהמקרא לפני הדרשה על ידי מר אייבל פרודהום: התגלות י"ב 7-12.
שירת סולו לפני הדרשה על ידי מר בנימין קינסד גריפית:
"אז בא ישוע" (מאת הומר רודהיבר, 1880-1955).

מתאר

זעם השטן באחרית הימים

מאת ד"ר ר"ל היימרס, הבן

"כי ירד אליכם השטן בחמה גדולה בידעו כי קצרה עתו" (התגלות י"ב 12).

I.   ראשית, השטן מתנגד לתפילות הנושעים,
לוקס י"ח 1, 7, 8; שניה לקורינתים ב' 11; יעקב ד' 2; דניאל י' 12, 13.

II.  שנית, השטן מתנגד לישועת האובדים,
יוחנן ח' 44; רומים י"א 25; התגלות כ' 2; לוקס ח' 12; יעקב ד' 10.