Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

שומר, מה מלילה?

?WATCHMAN, WHAT OF THE NIGHT
(Hebrew)

מאת ד"ר ר"ל היימרס, הבן
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

דרשה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בוקר יום האדון, 10 לנובמבר,
2013 A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, November 10, 2013

"משא דומה: אלי קורא משעיר, שומר, מה מלילה? שומר, מה מליל? אמר: שומר, אתה בוקר וגם לילה, אם תבעיון בעיו שובו אתיו" (ישעיה כ"א 11, 12).

המילה "דומה" זו צורה של אדום. בני אדום היו לחוצים בגלל פחדים וצרות. הם קראו על הנביא ישעיה, "שומר, מה מלילה? שומר, מה מליל?" ו"א ויין אמר "השומר זה אחד אשר עומד ביעץ אלוהים, יודע את אשר בא ומסתכל לראות את האירוע... הוא עומד במגדל בחברת האל" (ישעיה: נבואות, הבטחות, אזהרות, עמ' 14).

אחת הבעיות שיש לנו זו שישנם מעט "שומרים" היום. ראיתי "מומחה לנבואה" מפורסם, האל לינדסי, בטלויזיה לפני כמה לילות. אורח בתכנית שלו אמר שעלינו ללמוד את ספר התגלות במקום רומים כדי להבין את הבעיות שלנו היום. האל לינדסי הסכים איתו. בבחינתי זה היה ניתוח שטחי ולא מדויק לבעיות בכנסיות שלנו, ובתרבות שלנו. ההפך הגמור הוא נכון. כאשר התגלות זו ספר מאוד חשוב, הספר רומים צריך להיות הספר העיקרי מן המקרא לשעה הזאת! בעוד אלפי אלפים, אפילו מילונים, של בני אדם בלתי-נושעים בכנסיות שלנו – עלינו להתמקד ברומים, או שבחיי םלא נבין איך לעזור להם למצוא ישועת אמת! "מומחי נבואה" רבים הם בעצם פסולים מלהיות "שומרים" – פסולים כי אינם מודעים להרס וחרבן שנכנסים לכנסיות שלנו על ידי הדוקטרינות השטניות של "החלטיות."

אך מנהיגי אדום היו חכמים יותר מנוצרים רבים היום. הם נושאים "משא" בגלל כובד החטא שלהם. הם הרגישו שהדין עומד לחרוץ. אז קראו לנביא ושומר האמיתי, ישעיה. הם קראו,

"שומר, מה מלילה? שומר, מה מליל?" (ישעיה כ"א 11).

הם קראו כמו אדם אשר הוא חולה וסובל. בשעות הארוכות של הלילה, המטופל הסובל קורא, "מה נשאר מהלילה הזה? מה נשאר מהלילה? הנביא-השומר השיב, "אתה בוקר, וגם הלילה."

למה הלכו אל ישעיה? האם לא היו מגלי עתידות, אסטרולוגים ומכשפים באדום? למה הם באו אל ירושלים עם קריאתם הכואבת? אנשים ניגשים אל מגלי עתידות כשהכל בסדר. אך כאשר יגון ומוות באים עלינו, מי רוצה מגלה עתידות, אסטרולוג או מכשף? מול המוות, איננו רוצים חחכמה מן העולם הזה. אנו רוצים לדעת מה אלוהים אומר! מגלי עתידות ואסטרולוגים יש להם דברים מעניינים לומר כאשר הכל בסדר. אך בזמן פחד ויגון, אנשים נוטים לחפש איש אלוהים. והם קוראים,

"שומר, מה מלילה? שומר, מה מליל?" (ישעיה כ"א 11).

חשבו איך זה מדבר אלינו הבוקר!

I. ראשית, הטקסט קשור לאומות העולם.

בשנת 1914, כשהחלה מלחמת העולם הראשונה, לורד אדוארד גריי יצא מועידת קבינט שארך כל הלילה. הוא היה שר החוץ של בריטניה. בשעות המוקדמות של הבוקר, לורד אדוארד הלך החוצה עם חבר קבינט אחר. הם דנו על המלחמה במשך כל הלילה. עדיין לא היתה תאורה חשמלית בכביש, רק מנורות גז. כאשר לורד אדוארד יצא מהבניין הסתובב מדליק-מנורות ממנורת רחוב לאחרת לכבות את הגז. לורד אדוארד גריי פנה לחברו ואמר, "המנורות נכבות ברחבי אירופה. לא נראה אותן נדלקות שוב בחיינו." כמה שהוא צדק! זה היה בשנים הבאות שרוסיוה נפלה לקומוניזם, גרמניה נכנסה לשפל ונפלו להיטלר, איטליה נפלה למוסוליני, צרפת ואנגליה כה נחלשו עד מלחמת העולם השניה, שלא יכלו לקום שוב לכבוד הקודם שלהם. העולם הישן של אירופה הלכה ומתה, בלי לקום שוב לכבוד העתיק.

המנורות נכבות לגמרי עכשיו כשההמונים המוסלמים עולים. אמריקה גוססת, גם כן. האיש הרשע בבית הלבן נדמה שאיבד לגמרי את הצפון. גם הרפובליקנים. אשתי ואני שמענו את אן קולטר נואמת בספריה ע"ש ניקסון בשבוע שעבר. הקהל שהגיע לשמוע אותה נראה יותר כמו ותיקים היפים של וודסטוק מאשר של "הרוב השקט" של ניקסון. אמרתי לאשתי, "אם אלה הם השמרנים, אלוהים ישמור!"

אתם חושבים שאמריקה תחיה ותשגשג? אחרי מה שראיתי בועידה הארצית של הדמוקרטים בשנת 2012, אינני רואה שום תקווה לנו! לאחר שראיתי את המסר המבולבל וחסר כוח של בילי גרהם, בשידור "תקוותי" שבוע שעבר, אינני רואה שום תקווה בשבילנו. זה לא בגלל שהוא הזדקן. זה היה בגלל שהמסר שלו יותר מדי מבולבל כדי לעזור להביא אומה גוססת מתוך תסכול רוחני. לפני מספר שנים הדרשות שלו היו מפוקסות יותר. אז מר גרהם אמר, "אם אלוהים לא שופט את אמריקה הוא יצטרך להתנצל בפני סדום ועמורה." המקרא אומר,

"ישובו רשעים לשאולה כל גוים שכחי אלהים" (תהלים ט' 18).

איש אחד התקשר אלי מקנזס שבוע שעבר להזמין עותק של ספרי, להטיף אל אומה גוססת. הוא אמר, "אתה צודק. אומתנו אכן גוססת." הוא אמר לי שהוא חי בעיירה קטנה בקנזס של 250 אנשים בלבד. הוא אמר שאין להם אפילו כוח משטרתי, כי זו קטנה מדי. אך אמר שעד לפני עשר שנים המשטרה מעיירה גדולה יותר היתה באה פעמיים שלוש בשנה. "עכשיו," הוא אמר, "הם מגיעים פעמיים שלוש כל יום!" והוא סיפר לי איך רבים מחברי הכנסיה בעיירה הזאת משתכרים ועושים סמים. הוא אמר לי שהוא אמר לאחד מהם שהוא צריך להיוושע. הוא אמר שהאיש ההוא הסתכל עליו ונהם, "אני כן נושע!" הוא אמר שזה היה כאילו שד נעץ בו מבט דרך עיני חבר הכנסיה האוונגלית המסומם הזה! עם אוונגלים כאלה ממלאים את כנסיותנו ממישור למישור, הימים של אמריקה ספורים! כפי שהיה בימי דניאל,

"מנא מנה אלהא מלכותך והשלמה. תקל תקילת במאזניא והשתכחת חסיר" (דניאל ה' 26, 27).

איך זה מרגיש לחיות באומה אשר נידונה על ידי זעם אלוהים? זה מרגיש ככה! ככה זה מרגיש לחיות באומה שהורשעה! זה מרגיש כמו לראות את האנשים שותים ורוקדים – בטיטניק, בדיוק לפני שזה פוגע בקרחון! ככה זה מרגיש להיות בשקץ של מדינת אובמה!

לאף אחד אין זמן לכנסיה בימי ראשון. אף אחד לא מרגיש תוכחה על חטא. אף אחד לא מבקש בלב שלם את המשיח. אף אחד לא ירא אלוהים. המקרא אומר, "אין פחד אלוהים לעיניהם" (רומים ג' 18). המקרא אומר, "אין אחד שמבקש את אלוהים" (רומים ג' 11).

"שומר, מה בלילה? שומר, מה בליל?" (ישעיה כ"א 11).

"כאשר יאמרו, שלום וביטחון לנו; אז פתאום החרבן יבוא עליהם... ולא יוכלו להימלט" (ראשונה לתסלוניקים ה' 3).

אמריקה ארורה, ורבים מכם הבוקר הזה יראו אותה כחרבה עלובה! המשורר ג'יימס רסל לוול (1819-1891) אמר,

פעם אחת לכל אדם ואומה
   יש הזמדנות להחליט,
במאבק בין אמת לשקר
   למען הצד הטוב או הרשע.
("פעם אחת לכל אדם ואומה" מאת ג'יימס רסל לוול, 1819-1891).

אמריקה בחרה פעם אחת את הצד הרשע ואסרו על תפילה בבתי הספר שלנו. אמריקה כבר פעם אחת בחרה את הצד הרשע והתירה סרטי X לבתי הקלנוע שלנו. אמריקה בחרה פעם כבר בצד הרשע ונתנו למיליוני תינוקות להיקרע להירתח למוות במי מלח בחודש התשיעי של ההריון. זה יכול להפסיק תוך שנה או שנתיים – אך אמריקה בחרה להמשיך את ההרג. עכשיו האומה מכותמת בדם – דם של תינוקות. האם אי פעם תהיתם למה הטלויזיה מלאה בומפירים וגופות מושחתות? האם אי פעם תהיתם למה מסעות ההרג האלה ממשיכים? זה לא הכלי נשק אשר הורגים! לא! זה האנשים – העם האמריקני – ספוג בסמים ושתיה, רדומה ממשחקי וידיאו וסרטי אימה. זאת הסיבה למה מהללים את ליל כל הקדושים ומפספסים כנסיה ביום ראשון! הפילוסוף הצרפתי בלייז פסקל אמר, "השקט אל הייקום מפחידה אותי." על אחת כמה וכמה עלינו לפחד כאשר האל יפנה מאיתנו את פניו, ואומה ועם ימותו?

"שומר, מה בלילה? שומר, מה בליל?" (ישעיה כ"א 11).

II. שנית, הטקסט קשור למוות ושאול – הליל הנצחי לנפשות אובדות.

ליל המוות ושאול מגיע. המקרא אומר, "אל תטעו, אין להטל באלוהים, כי מה שאדם יזרע את זאת גם יקצור" (גלטים ו' 7). המקרא אומר, "זה דבר מפחיד ליפול לידי אל חי. כי אלוהינו אש אוכלת" (עברים י' 31; י"ב 29).

ליל המוות והשאול מחכה לכל איש ואישה אשר פונים מאלוהים, ומהכנסיה, ומהמושיע! ללא המושיע ישוע המשיח אתם אבודים בחטאיכם, והוא יאמר לכם, "סורו ממני... לעולם לא ידעתיכם" (מתי ז' 23). והם יהיו "מגורשים לחושך החיצון" (מתי ח' 12; כ"ב 13; כ"ה 30).

אני אומר לכם את זה בלב כבד. אני מתפלל שתיוושעו. אך אני יודע שאם לא תחזרו בתשובה, ותפנו בלב שלם אל ישוע המשיח, אין לכם תקווה – רק חושך חיצון והליל הנצחי של שאול.

מישהו יאמר, "פסטור, האם אלוהים לא אוהב אותי?" כן, ודאי. אך איך הוא יעזור לך, אם לא יסלח לחטאיך, ואיך יושיעך – אם תמשיכו ככה – בלי לחזור בתשובה, בלי להשליך את עצמך לחסדי המשיח? המקרא אומר,

"כי כה אהב אלוהים את העולם עד כי נתן את בנו יחידו למען לא יאבד כל המאמין בו אלא ינחל חיי עולם" (יוחנן ג' 16).

זאת התשובה! האמינו בישוע בכל לבבכם! והיכנסו לכנסיה בכל הזדמנות שהדלת פתוחה!

השליכו עצמכם לחסדיו! פנו למשיח עם כל מה שבקרבכם! זאת דרך הישועה – וזאת הדרך היחידה! תחשבו פעם נוספת על הטקסט. תשקלו במיוחד את שתי המילים האחרונות, "שובו, אתיו."

"משא דומה: אלי קורא משעיר, שומר, מה מלילה? שומר, מה מליל? אמר: שומר, אתה בוקר וגם לילה, אם תבעיון בעיו שובו אתיו" (ישעיה כ"א 11, 12).

הטקסט מסתיים במילים, "שובו, אתיו" (ישעיה כ"א 12). שובו למשיח! שובו למשיח! הירחצו בדם אשר שפך על הצלב! כפי שנאמר בהמנון ישן,

מה ירחץ את חטאי?
   רק דמו של ישוע.
מה ישלים אותי?
   רק דמו של ישוע.
הו! יקר הזרם
   שמלבין אותי כשלג;
לא מצאתי מקור אחר,
   רק דמו של ישוע.
("רק דמו של ישוע" מאת רוברט לוורי, 1826-1899).

לא אוכל לסגור את הדרשה הזאת בלי לומר שהטענה היסודית פחות או יותר מבוססת על דרשה של הפסטור האגדי, ד"ר א"ו קריסוול. (ד"ר ו"א קריסוול, ישעיה: פרשנות, זונדרבן בית הוצאה לאור, 1977, עמ' 129-134).

בדרשה אחרת, ד"ר קריסוול אמר כך:

ד"ר ג'יורג' ו' טרואט, שירשתי את מקומו בכנסיה הבפטיסטית הראשונה בדאלאס, בפסקה קצרה על אחת מדרשותיו [אמר] על המרתו: "ישבתי בקהל ערב אחד והקשבתי למטיף כשהוא מתחנן שהמשיח יושיע נפש אחת שם. אמרתי, 'אדון ישוע, חשוך פה; אינני מסוגל להבין, אך בחושך או באור, בחיים או במוות, יהיה מה שיהיה, אני נכנע לך עכשיו.' [וד"ר טרואט אמר] הוא הושיע אותי אז.“ (קריסוול, שם, עמ' 217).

זה היה הדרך שבא המטיף המפורסם ד"ר טרואט נושע. וזאת הדרך שבה עליכם להיוושע. עליכם לבוא אל ישוע ולומר בלבבכם, "חושך או אור, חיים או מוות, יהיה מה שיהיה, אני נכנע עכשיו לך." התוודאו על חטאיכם והשליכו את עצמכם על חסדי ישוע. הירחצו מחטאיכם על ידי הדם הקדוש שהוא שפך בצלב בגולגותא!

מה ירחץ את חטאי?
   רק דמו של ישוע.
מה ישלים אותי?
   רק דמו של ישוע.

אם תרצו לדבר עמנו על להיטהר מחטאיכם על ידי דמו של ישוע, אנא קומו ממקום מושבכם ולכו לגב האולם הזה. ד"ר קגן יקח אתכם לחדר אחר שם נוכל לדבר ולהתפלל. לכו עכשיו. ד"ר צ'אן, בבקשה תתפלל שמישהו יבטח בישוע כעת. אמן.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

קריאה מהמקרא לפני הדרשה על ידי מר אייבל פרודהום: ישעיה כ"א 11-12.
שירת סולו לפני הדרשה על ידי מר בנימין קינסד גריפית:
ישוע, רק ישוע" (מאת ד"ר ג'ון ר' רייס, 1895-1980).

מתאר

שומר, מה מלילה?

מאת ד"ר ר"ל היימרס, הבן

"משא דומה: אלי קורא משעיר, שומר, מה מלילה? שומר, מה מליל? אמר: שומר, אתה בוקר וגם לילה, אם תבעיון בעיו שובו אתיו" (ישעיה כ"א 11, 12).

I.   ראשית, הטקסט קשור לגוים, תהלים ט' 18; דניאל ה' 26, 27;
רומים ג' 18, 11; ראשונה לתסלוניקים ה' 3.

II.  שנית, הטקסט קשור למוות ושאול – הלילה הנצחי לנפשות אובדות,
גלטים ו' 7; עברים י' 31; עברים י"ב 29; מתי ז' 23; ח' 12;
כ"ב 13; כ"ה 30; יוחנן ג' 16.