Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

אנטינומיזם באיטליה

ANTINOMIANISM IN ITALY
(Hebrew)

מאת ד"ר ר"ל היימרס, הבן
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

דרשה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
מוצאי יום האדון, 8 בספטמבר,
2013 A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, September 8, 2013

"לכן מי שהוא במשיח בריאה חדשה הוא, הראשונות עברו הנה הכל נעשו חדשות" (שניה לקורינתים ה' 17).

"כי התגנבו לבוא אנשים אשר נגזר דינם מאז אנשי רשע ההופכים את חסד אלוהינו לזימה וכופרים באלוהים המושל היחיד ובאדונינו ישוע המשיח" (יהודה א' 4).

השבוע קיבלתי דוא"ל מאישה יקרה שמתרגמת את הדרשות שלי לאיטלקית. היא אמרה לי שהיא הקריאה אחת מהדרשות לכמה "מאמינים" ביטליה. אך גיליתי שהם בכלל לא "מאמינים" במובן המקראי! המונח "מאמינים" הינו, בראש שלי, שחוק ולעתים מבלבל. זה נכון שמדברים על "מאמינים" פעמיים בברית החדשה (מעשי השליחים ה' 14; ראשונה לטימותאוס ד' 12), אך יש שימוש מוטעה במילה זו היום. לעתים מייחסים את זו לאלה אשר להם אמונה "רעיונית" במקרא, בלי איחוד עם המשיח בהמרת אמת. אלה מתוארים בתור כאלה "אשר דמות חסידות להם ומכחשים בכוחה" (שניה לטימותאוס ג' 5). הם "ומדים תמיד ולעולם אינם יכולים לבוא לידיעת האמת" (שניה לטימותאוס ג' 8). פסוקים אלה מתארים את אותם "מאמינים" כביכול אשר מתכחשים לכך שהמרה משנה את כיוון החיים של המומר. הם אומרים שאנשים יכולים לחיות בחטא תמידי ולהיות נוצרים, בגלל שהם מאמינים בכמה פסוקים במקרא. עבורם, אמונה בפסוקים מקראיים מסויימים מושיעה אותם, בלי שיהיה להם איחוד עם האדון ישוע המשיח עצמו. הטקסט הראשון אומר, "לכן מי שהוא במשיח בריאה חדשה הוא" (שניה לקורינתים ה' 17). אך הם מעוותים את הדבר הזה להיות, "אם כל אדם יאמין בכמה פסוקים במקרא הוא נושע". זאת הכפירה הגדולה הידועה בשם "סנדיאמניאניזם."

יתרה מכך, אותם "מאמינים" כביכול חושבים שזה רגיל שנוצרי ימשיך לחיות בחטא. כך הם "הופכים את חסד אלוהינו לזימה וכופרים באלוהים המושל היחיד ובאדונינו ישוע" (יהודה א' 4). זאת טעות תיאולוגית שניה אשר נקראת "אנטינומיזם." בדרשה לאחרונה בשם הבן האובד אמרתי,

לפני מספר שנים אישה אשר הובילה בית זונות כאן בלוס אנג'לס אמרה שהיא היתה "נוצריה שנולדה מחדש." מנהיג אוונגלי אחר אמר לי, "אל תשפוט אותה." איזה טירוף! המגמה המבלבלת הזאת של אוונגליות נקראת "אנטינומיזם," וזה יוצא מתוך אמונה שאפשר לחיות בדיר חזירים של חטא ולהיות בן לאלוהים באותו זמן. (ד"ר ר"ל היימרס, הבן, "פרשנות מוטעית לבן האובד," אוגוסט 25, 2013).

כך, אנטינומיסטים הופכים את "חסד אלוהינו לזימה" (כלומר, "גסות, חוסר צניעות, התנהגות בזויה" – ו"א ויין). המילה "זימה" ביוונית מופיעה גם בגלטים ה' 19, לצד "פועלי הבשר" האחרים" – ונאמר לנו שם, "כי עושי אלה לא ינחלו מלכות האלוהים" (גלטים ה' 21). הפסקה כולה אומרת,

"ונודעים המה פעלי הבשר אשר הם נאופים זנות טומאה וזימה, עבודת אלילים וכשפים איבות ומצה וקנאה ורוגז מריבות מחלוקות וכיתות, עין רעה ורצח שכרון וזוללות ודומיהם אשר אומר מה שכבר אמרתי כי עושי אלה לא ינחלו מלכות האלוהים" (גלטים ה' 19-21).

אני לא יודע איך זה יכול להיות יותר ברור! "כי עושי אלה לא ינחלו מלכות האלוהים." אך אנטינומיסטים אומרים שהם כן ינחלו את המלכות! איזה טירוף! באפסים ד' 17-19, המילה ביוונית "זימה" מופיעה כדי לתאר את הבלתי-נושעים. מה יכול להיות ברור יותר מזה? אך אנטינומיסטים אוונגליים מודרנים ממשיכים להפוך "את חסד אלוהינו לזימה" (יהודה א' 4). כפירה זו אינה מוגבלת לאיטליה. בכלל לא! זה רווח כאן באמריקה עד כדי כך שכמעט כל אדם אובד שתפגשו יאמר לכם שהוא נושע, למרות שהם חיים בחטא מתוך שגרתם. למעשה, אנטינומיזם הורסת את הנצרות באמריקה!

יהודה אומר שהם "הופכים את חסד אלוהינו לזימה וכופרים באלוהים המושל היחיד ובאדונינו ישוע המשיח." הם מתכחשים את אדונותו של האב, ואז מתכחשים לאדונותו של המשיח. הם לעתים עושים זאת על ידי הפרדת המשיח כמושיע מהמשיח כאדון. המתרגמת האיטלקית שלנו אמרה, "באיטליה אוונגלים רבים אומרים שישוע יכול להיות המושיע שלך, אך לא בהכרח האדון שלך." ד"ר א"ו טוזר מסר הצהרה חזקה נגד תורת כזב זו. הוא אמר דבר מפורסם,

     כפירה ניכרת החלה להתהוות במעגלים הנוצרים האוונגליים שלנו – התפיסה הרווחת שאנחנו בני אדם יכולים לבחור לקבל את המשיח רק בגלל שאנו זקוקים לו כמושיע ושיש לנו זכות לדחות את הציות שלנו אליו כאדון כמה שנרצה!...
     איזו טרגדיה שביומנו אנו שומעים תכופות את הבשורה על בסיס כזה: "בואו לישוע! לא צריך לציית לאף אחד. לא צריך לשנות שום דבר. לא צריך לוותר על שום דבר – רק לבוא אליו ולהאמין בו כמושיע!"
     אז הם באים ומאמינים במושיע. אחר כך, באסיפה או בכנס, הם ישמעו דבר אחר: "עכשיו קיבלתם אותו כמושיע, איך תקבלו אותו כאדון?"
     העובדה שאנחנו שומעים על כך בכל מקום לא מצדיק את זה. לשדל בני אדם להאמין במשיח מפוצל זו לימוד גרוע כי אף אחד לא יוכל לקבל חצי משיח... כאשר אדם מאמין בישוע המשיח עליו להאמין בישוע המשיח האדון כולו – בלי שום הסתייגויות! אני בטוח שזה לא טוב להסתכל על ישוע כסוג של מטפלת אלוהית אליו ניגש כאשר החטא גרם לנו לחולי, ואחרי שהוא עזר לנו, נאמר, "להתראות" – ולהמשיך בדרכנו...
     איננו באים אליו בתור אחד אשר, ברכשו את ביתו, מצהיר: "אקח את השולחן הזה אבל אינני רוצה את הכיסא" – זה לפצל הכל! לא! זה או המשיח כולו או כלום משיח!
     אני מאמין שאנו צריכים שוב להטיף משיח שלם לעולם הזה – משיח אשר אינו זקוק להתנצלויות מצידנו, משיח אשר לא מפוצל, משיח שיהיה אדון הכל או לא אדון כלל וכלל!
     אני מזהיר אתכם – לא תקבלו עזרה ממנו בדרך ההיא כי האדון לא יושיע את אלה אשר אינו יכול למשול בהם! הוא לא יפלג את תפקידיו. לא ניתן להאמין בחצי-משיח. אנו לוקחים אותו כמו שהוא – המושיע המשוח ואדון אשר הוא מלך המלכים ואדון האדונים! הוא לא היה מי שהוא אם הוא הושיע אותנו ואז קרא לנו ובחר בנו בלי ההבנה שהוא יכול גם להנהיג בנו ובחיינו...
     יכול להיות שאנו באמת חושבים שאיננו חייבים לישוע המשיח לציית לו? אנו חייבים לציית לו מאז שקראנו אליו לישועה, ואם [אתה] לא רוצה לתת להם זאת, אני תוהה בצדק אם [אתה] בכלל מומר באמת!
     אני רואה דברים ושומע דברים שנוצרים עושים ואני מביט בהם... אני שואל אם הם בכלל הומרו באמת...
    אני מאמין שזהו תוצאה של לימוד כשל מכתחילה. הם חשבו על האדון כבית חולים וישוע בתור ראש המדור לתקן חוטאים אומללים שנכנסו לצרות! "תקן אותי, אדון," הם התעקשו, "כדי שאוכל להמשיך בדרכי!"
     זהו לימוד גרוע... זה מלא בעיוותים. הבה נביט בישוע אדוננו, מורם, קדוש, מוכתר, אדון האדונים ומלך על הכל, שיש לו זכות מלאה לפקוד על כל עמו הנושעים צייתנות מוחלטת!...
     אלוהים מבקש שנהיה כנים עמו מעל הכל. חפשו במקרא, קראו את הברית החדשה, אם תראו שם שנתתי טיפה של אמת, אז אני מפציר בכם לעשות משהו בנידון. אם גרמו לכם להאמין לא כהלכה במושיע מפוצל, אז שמחו שיש עוד זמן לעשות משהו בנידון! (ד"ר א"ו טוזר, אני קורא לזה כפירה!, הוצאות נוצריות, גרסת 1974, עמ' 9-21)

.

אני מצאתי שזה נדיר מאוד שאדם אנטינומיסט יחזור בתשובה על הפקרותו ולהיות מומר באמת. אני מטיף מעל 55 שנים, ואני אישית אף פעם לא פגשתי אנטינומיסט אחד שמחויב אשר חזר בתשובה מכפירתו ואז חווה המרה אמיתית. אני מאמין שזה נכון בגלל שאנטינומיסטים מחויבים הם תחת שלטון השטן. אני מבסס זאת על הראשונה ליוחנן ג' 8, שאני מוסר כאן, "וחוטא מן השטן הוא..." כך נאמר לנו שהאנטינומיסטים אשר מרגילים לחטוא הם "מן השטן" – כלומר, הם תחת שלטון השטן. השטן הוא "שר ממשלת האויר והוא הרוח הפועל כעת בבני המרי" (אפסים ב' 2). אני מצטט כאן מההערה על "אנטינומיזם" במקרא ללימוד של הרפורמציה. זה אומר,

אנטינומיזם פירושו "נגד חוק." השקפות אנטינומיסטיות הן אלה אשר מתכחשות לחוק האל במקרא שזה מחייב באופן ישיר על חיי הנוצרי... אלה גורסות את המסקנה הכוזבת שהתנהגותם לא משנה דבר, העיקר שימשיכו להאמין. אך בראשונה ליוחנן א' 8 עד ב' 1 ובפרק ג' 4-10 משתקף כיוון אחר. זה בלתי אפשרי להיות במשיח ובאותו זמן לאמץ חטא כדרך חיים (עמ' 1831).

כמו כן, האנטינומיסטים באיטליה השתמשו בראשונה לקורינתים ה' 1,

"הקול נשמע בכל מקום שזנות ביניכם וזנות אשר אין כמוה בגוים עד שיקח איש את אשת אביו" (ראשונה לקורינתים ה' 1).

האנטינומיסטים האיטלקים אמרו שזה "דוגמה לגילוי עריות בין מאמינים." אז, הם אמרו, זה מוכיח "שאדם מאמין יכול גם הוא להיות בשרי." שמעתי שטות כזאת גם כאן באמריקה. אך הראשונה לקורינתים ה' 2-13 מראה לנו שפאולוס אמר לכנסיה בקורינתים "ואתם תבערו את הרע מקרבכם" (ראשונה לקורינתים ה' 13). זה ברור שפאולוס השליח אמר להם להוציא "אדם רע" כמו זה מחוץ לכנסיה, ואפילו לא לאכול ביחד עם אדם כזה (ראשונה לקורינתים ה' 11). הפרשנות על זאת ניתנת בפרק הבא, בראשונה לקורינתים ו' 9-11,

"הלא ידעתם כי הרשעים לא יירשו את מלכות האלוהים אל תשיאו נפשותיכם לא הזונים לא עובדי אלילים לא המנאפים ולא הקדשים ולא השוכבים את זכר. לא הגנבים ולא בוצעי בצע לא הסובאים ולא המגדפים ולא הגזלנים כל אלה לא יירשו את מלכות האלוהים. וכאלה לפנים היו מקצתכם אבל רוחצתם אבל קודשתם אבל הוצדקתם בשם האדון ישוע וברוח אלוהינו." (ראשונה לקורינתים ו' 9-11).

השליח נתן לנו רשימה של אנטינומיסטים כאלה אשר "לא ינחלו את מלכות אלוהים" (ו' 9). זה מבהיר שאיש אשר מקיים יחסים של "זנות" בגילוי עריות "לא ינחלו את מלכות אלוהים." בראשונה לקורינתים ו' 9 המקרא אומר לנו ש"זונים" לא יהיו במלכות אלוהים. התגלות כ"א 8 אומר לנו שאנשים חוטאים במיניות יושלכו לאגם האש. הם יהיו באש-גיאהנום לנצח.

כפי שאמרתי, אנטינומיזם אינה מוגבלת לאיטליה. ממש לא! התורה הדמונית הזאת מתפשטת בעולם המערבי, במיוח באמריקה. אנטינומיזם מתוארת בדיוק בטקסט השני שלנו,

"כי התגנבו לבוא אנשים אשר נגזר דינם מאז אנשי רשע ההופכים את חסד אלוהינו לזימה וכופרים באלוהים המושל היחיד ובאדונינו ישוע המשיח" (יהודה א' 4).

אנטינומיסטים אומרים שמכיוון שנושענו בחסד אנו יכולים להמשיך לחיות בחטא. הם אומרים שלא צריך לוותר על שום דבר. הם לא צריכים לתת מעשר או לנצח נפשות. הם לא צריכים אפילו להשתתף באסיפות של כנסיה! והם אומרים שאלה מאיתנו אשר מתעקשים על ציות בעניינים כאלה הם "לגליסטים." זאת אחת המילים האהובות על אנטינומיסטים. הם קוראים לנוצרים מחויבים "לגליסטים" או "פרושים." אך הם לא משתמשים במונחים האלה אלא בצורה מוטעית. הלגליסטים והפרושים לימדו שאנשים נושעים על ידי מעשים טובים. אנו מלמדים שאנשים נושעים בחסד בלבד, ומעשים טובים נובעים מחיי אדם אשר נושע באמת. לגליסטים ופרושים מלמדים שמעשים טובים מושיעים. נוצרים אמיתיים מלמדים שחסד בלבד מושיע, וישועה אמיתית אז תיצור מעשים טובים בחיי כל מומר אמיתי. לגליסטים מלמדים שמעשים טובים יוצרים ישועה. אנו מלמדים שחסד מפיק ישועה, שתוצאתה מעשים טובים. לגליסטים אומרים שמעשים טובים יוצרים ישועה. אנו אומרים שישועה יוצרת מעשים טובים – זהו ההפך הגמור מלגליזם! אך אנטינומיסטים לא מדגישים מעשים טובים בכלל. הם אפילו לא חושבים שנוצרים צריכים להצטרף לכנסיה ולהשתתף באסיפות כל יום ראשון בלי יוצא מן הכלל. הם אפילו לא חושבים שצריך להשתתף באסיפות תפילה כל שבוע. הם לא חושבים שצריך לתת מעשר מתוך ההכנסה, או לצאת כל שבוע לנצח נפשות. הם לא חושבים שצריך ללבוש בגדים צנועים. הם לעתים משתתפים באסיפה בכנסיה כשהם נראים כמו זרוקים בחוף הים כי הם מתנגדים ללבוש מסודר. בשבוע שעבר אשתי ראתה נערה של מטיף אנטינומיסט לבושה במיני בלוויה של פסטור מכובד! כאשר אוונגלים אנטינומיסטים מצטרפים לכנסיה שלנו אנו נותנים להם ענבה. אף אחד לא מתנגד. כתולים רומים, בודהיסטים ואחרים, אשר אינם אוונגליים, אף פעם לא מתנגדים. אך אוונגלים אנטינומיסטים תמיד מתנגדים. הם לעתים קורעים מעצמם את הענבה ומשליכים אותה לרצפה, או מסרבים ללבוש זאת בכלל. הם מתנגדים בחוזקה ללבוש הולם! להם אין רף לבוש! הם נעדרי חוק. הם מתנגדים לחוקים. הם אנטינומיסטים! כמו כן, הם לא חושבים שצריך לחזור בתשובה ולעזוב חטאים מרושעים. במילים אחרות, אנטינומיסטים חושבים שאפשר להיות נוצרי שנולד מחדש ולא לעשות שום שינוי בחיים!

אנו מאמינים במה שהמקרא מלמד – שישועה אמיתית בחסד יוצרת חיים של מעשים טובים. זה ברור לגמרי ממקומות רבים במקרא, כמו הפסקה הקלאסית הבאה באפסים, פרק ב',

"כי בחסד נושעתם על ידי האמונה ולא מידכם היתה זאת כי מתת אלוהים היא, לא מתוך המעשים שלא יתהלל איש. כי פועל אלוהים אנחנו נבראים במשיח ישוע למעשים טובים אשר הכין האלוהים מקדם למען נתהלך בהם" (אפסים ב' 8-10).

"נבראים במשיח ישוע למעשים טובים" – זה חד וחלק. זה אמור להיות קל להבנה.

אך אנטינומיסטים לא מקבלים את הפסוקים האלה. הם אפילו יאבקו נגד אלה. הם אומרים, "אל תשפוט." אבל הם האנשים הכי שופטים מכולם! חלק מההתקפות הקשות ביותר שאני חווית בחיי ובפעילות שלי היו מאנטינומיסטים מרושעים. הדרשה הראשנוה שלי היתה נגד אנטינומיזם שראיתי בקרב צעירים בכנסיה שבה הייתי חבר בהנטינגטון פרק, קליפורניה. הייתי בן שבע עשרה באותו זמן. המדריך נוער לקח אותי הצידה אחר כך ואמר לי לא להטיף כך. בזמן שגער בי, העוזר שלו לצעירים שמה שאמרתי זה לא נכון, ולא להיבהל מהדרשה שלי. אך לאחר כמה חודשים אותו מדריך נוער ברח מהכנסיה כאשר הורים מהכנסיה גילו שהוא שוכב עם הילדות שלהם. במהלך השנים ראיתי כמעט כל הצעירים שאליהם הטפתי באותו יום נופלים מהכנסיה לחיים ללא אלוהים. אז אלוהים אמר לליבי, "רוברט, תמשיך ותטיף נגד אנטינומיזם. זו כפירה איומה. אל תפחד. תטיף נגד זאת באומץ!"

אני ניסיתי לעשות זאת במהלך השירות שלי. הותקפתי באכזריות בתור "לגליסט" על ידי מנהיג כנסיה אנטינומיסטית במחוז מארין, מצפון לסן פרנסיסקו, כאשר הייתי שם פסטור. יותר מאוחר נחשף שאותו איש היה מקיים יחסי מין עם בנות בכנסיה שלו. בווסטווד, בצד המערבים של לוס אנג'לס, "מורה מקראי" אנטינומיסט קרא לי פרושי ומורה שקר מסוכן. האזנתי לו בטלפון קשר הוא קרע אותי לחתיכות ביחד עם אדם צעיר מהכנסיה שלנו. כאשר אמרתי , "הלו, ביל, זה ד"ר היימרס," הוא צרח וטרק את הטלפון. הצעירים בשיעור מקרא שלו עישנו מריחואנה, והתנגדו בחוזקה להשתתף בכנסיה בימי ראשון. זה מה שאותו "מורה" אנטינומיסט לימד אותם. תוך כמה שנים הארגון "שירות" שלו התפרק לגמרי – ונעלם. עד היום הזה אישה אנטינומיסטית באכזריות תוקפת אותי באינטרנט, כשהיא מתייגת אותי כלגליסט ומורה שקר. היא מסתובבת עם אקדם ואומרת שהאקדם אומר לה, "לירות, לירות על מנת להרוג!" דיווחנו עליה לאף. בי. איי. אך לפני זמן רב למדתי לא להיות מוטרד מדי מהתקפות אנטינומיסטיות. התקפות כאלה תמיד היו נגד נוצרים אמיתיים מאז שקין הרג את הבל בעולם העתיק. יוחנן השליח התייחס לרצח הבל על ידי אחיו קין. הוא דיבר על "קין, אשר היה מן הרע והרג את אחיו. ומדוע הרגו? יען כי מעשיו היו רעים ומעשי אחיו מעשי צדק. אל תתמהו אחי אם ישנא אתכם העולם" (ראשונה ליוחנן ג' 12-13).

אנטינומיסטים דוחים הטפה ישירה על "תשובה ממעשים מתים" (עברים ו' 1). הם למעשה שונאים הטפה כזאת – וילחמו נגד מטיף אשר עושה זאת. הורדוס ערף את ראשו של יוחנן המטביל מאחר שהטיף תשובה מחטא. הסנהדרין קרא לצליבת המשיח מאחר שהוא הטיף תשובה מחטא. פאולוס השליח היה "צרות בקרב אחי שקר" בגלל שהטיף תשובה מחטא (שניה לקורינתים י"א 26; מעשי השליחים כ"ו 20, 21).

אנטינומיסטים מחויבים טרם הומרו. הם אף פעם לא נולדו מחדש. והם למעשה שונאים את אלה אשר אומרים להם שהם אבודים. ד"ר טוזר כתב על הכעס שלהם בחיבור, "הנולד מחדש פעם אחת והנולד מחדש פעם שניה." הוא הראה מהכתובים שהם אשר טרם נולדו מחדש תמיד נאבקים נגד אלה אשר נולדו מחדש – בפעם השניה. אנטינומיסטים לועגים, מאיימים ותוקפים את אלה אשר חוו את הלידה מחדש. ד"ר טוזר אמר, "הכעס החזק הזה נגד הנולדים מחדש בפעם השניה רק תומך באמת שהם מלמדים" (ד"ר ו"א טוזר, "הנולד מחדש פעם אחת והנולד מחדש פעם שניה," האדם: מקום שכינתו של אלוהים, הוצאות נוצריות, 1966, עמ' 21).

זהו מקרה עצוב מאוד. אנו מקוום שהאנטינומיסטים יוושעו. אנו מתפללים שהם יהיו מומרים. הם יודעים שהמשיח מת בצלב לשלם על חטאיהם. הם יודעים שהוא חי בשמיים. אך הם בחיים לא חזרו בתשובה באמת, ולא בטחו בו באמת.

אולי מישהו כאן הלילה הוא אנטינומיסט, ודבק בהמרה כוזבת ונחלם בלב נגד המרה אמיתית. או אולי מישהו קורא או שומע את הדרשה הזאת באינטרנט ונלחם נגד המרה אמיתית. אליכם אני אומר בלב כבד, "אתם דבקים לגויה מתה ונרקבת של וידוי כזב. אתם מפספסים את השלום ואת השמחה של המרה אמיתית. בחרו בחיים! בחרו בחיים! השליכו את הגויה המסריחה ונרקבת של המרת כזב! אז השליכו עצמכם על ישוע המשיח! הוא ינקה את החטא בדמו שלו! הוא יעשה מכם בריאה חדשה אשר מצייתת לאלוהים מתוך אהבה, במקום למרוד נגדו בימים הרשעים האלה." המקרא אומר,

"לכן מי שהוא במשיח בריאה חדשה הוא הראשונות עברו הנה הכל נעשו חדשות" שניה לקורינתים ה' 17).

כאשר אתם חוזרים בתשובה ומשליכים את עצמכם על ישוע תוכל לשיר, "אני נכנע בכל."

הכל לישוע אני מכניע, הכל לו אני נותן בחינם;
תמיד אוהב ואבטח בו, בנוכחותו יום-יום אחיה.
אני נכנע בכל, אני נכנע בכל.
הכל אליך, מושיע יקר, אני נכנע בכל.

הכל לישוע אני מכניע, בענוה לרגליו אני משתחווה,
תענוגות העולם כולן עזבתי, קח אותי, ישוע, קח אותי עכשיו.
אני נכנע בכל, אני נכנע בכל.
הכל לך, מושיע מבורך, אני נכנע בכל.
("אני נכנע בכל" מאת יודסון ו' ואן ד'וונטר, 1855-1939).

אנו זמינים לדבר עמכם על להיוושע על ידי ישוע. אם תרצו לדבר עמנו, אנא עזבו את מושבכם ולכו לגב האולם עכשיו. ד"ר קגן ייקח אתכם למקום שקט שם נוכל לדבר. ד"ר צ'אן, בבקשה תתפלל שמישהו אשר הגיב לדרשה יבטח בישוע הלילה הזה. אמן.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

קריאה מהמקרא לפני הדרשה על ידי מר אייבל פרודהום: אפסים ב' 4-10.
שירת סולו לפני הדרשה על ידי מר בנימין קינסד גריפית:
"אני נכנע בכל" (מאת יודסון ו' ואן ד'וונטר, 1855-1939).