Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

על לבקש ולמצוא את המשיח

ON SEEKING AND FINDING CHRIST
(Hebrew)

מאת ד"ר ר"ל היימרס, הבן
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

דרשה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
מוצאי יום האדון, 11 באוגוסט, 2013
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, August 11, 2013

"ובקשתם אתי ומצאתם כי תדרשני בכל לבבכם" (ירמיהו כ"ט 13).

נאמר שהארמיניים לעתים תכופות מתפללים כמו הקלוויניסטים. כמובן אני מדבר על קלוויניסטים כמו של פעם. זה אומר שהארמיניים, אשר מייחסים את הישועה לאדם, בכל זאת מתפללים לאלוהים לעשות זאת. אנו שומעים ארמיניים מתפללים, "הו אלוהים, אנא הושיע את אחי!" וכך, נוצרים שהם ארמיניים מתפללים כאילו שהם קלוויניסטים! אך חידה זו כביכול, מוסברת בקלות לאלה אשר להם שכל רוחני. המקרא אומר,

"תיגעו לתשועת נפשותיכם ביראה וברעדה. כי האלהים הוא הפועל בכם גם לחפץ גם לפעול כפי רצונו" (פיליפים ב' 12, 13).

האדם מנסה בכוחות עצמו לשמור על ישועתו שלו, אך הוא רק עושה זאת כפי שהאל פועל בתוכו – ומניע אותו לעשות זאת. תזכרו את שני הפסוקים הללו. אז תראו שאין סתירה במקרא.

"ובקשתם אתי ומצאתם כי תדרשני בכל לבבכם" (ירמיהו כ"ט 13).

אך המקרא גם אומר,

"אין דורש את אלוהים" (רומים ג' 11).

איזה מאלה אמת? ההגיון של האדם אומר שלא יכול להיות ששניהם נכונים. אך לאור הפסוקים האלה בפיליפים אנו רואים ששניהם אכן אמת. אין באמת פרדוקס כאן. אין באמת סתירה כלשהי. וזה נראה שוב ושוב כאשר אנו עושים בישור ויועצים לאנשים בחדר החקירה. שום אדם אבוד לא מבקש את אלהים לבד. בחמשים וחמש שנות שירות, אף פעם לא פגשתי מישהו מחוץ לכנסיה אשר היה מבקש את אלוהים. אף לא אחד! אך כאשר אלוהים מתחיל למשוך אנשים, הם מבקשים את ישוע בכל לבבם ומוצאים אותו! להלן שלוש מחשבות על לבקש ולמצוא את המשיח, הקשורים לטקסט שלנו.

ובקשתם אתי ומצאתם כי תדרשנו בכל לבבכם" (ירמיהו כ"ט 13).

I. ראשית, אלה אשר אלוהים מושך הם המבקשים את ישוע ומוצאים אותו.

"...כי האלוהים הוא הפועל בכם גם לחפץ גם לפעול כפי רצונו"
       (פיליפים ב' 13).

בכפירה של היום נהוג שאומרים שכל אדם יכול להיוושע בכל עת. כל מה שהאדם האבוד חייב לעשות זה לומר את המילים של "תפילת החוטא" והם נושעים. כל מה שהם צריכים לעשות זה "לבוא קדימה" או לומר את התפילה הזאת, או שני אלה. כך ישועה היא לגמרי אירוע אנושי. אלוהים לא הכרחי בכלל. זה למעשה חזרה על הכפירה העתיקה של פלגיאניזם. לכופרים הפלגיאנים, האדם מושיע את עצמו על ידי תגובה פיזית לבשורה. זה לא אמור לדרוש המון תבונה רוחנית לראות שזו טעות גמורה. יפקח אלוהים את עיניכם לתורת שקר זו של "החלטתיות" מודרנית!

המושל הצעיר העשיר פנה מישוע וחזר לחייו האנוכיים של חטא. ישוע אמר לתלמידים כמה "קשה" זה לאנשים כאלה "להיכנס למלכות אלוהים." התלמידים אמרו, "אז מי יכול להיוושע?" ישוע אמר, "עם בני אדם זה בלתי-אפשרי" (מרקוס י' 24, 26, 27). חתכתי את הקטע לדברי המפתח.


(1) זה "קשה" כדי "להיכנס למלכות אלוהים."


(2) "אז מי יכול להיוושע?"


(3) "עם בני אדם זה בלתי-אפשרי" (מרקוס י' 24-27).


אז ישוע אמר, "אך לא לאלוהים: עם אלוהים הכל אפשרי." שמרו על מחשבה זו. אז תחשבו על רומים ג' 11, "אין דורש את אלוהים." אז תחשבו על הטקסט שלנו,

"ובקשתם אתי ומצאתם כי תדרשני בכל לבבכם" (ירמיהו כ"ט 13).

אני מנסה להזיז אתכם מהכפירה הפלגיאנית של "החלטתיות" אשר מלאה את כנסיותנו עם אנשים אבודים בעשרות האלפים. בהיבט הפסוקים במרקוס י', ורומים ג' 11, וירמיהו כ"ט 13, אנו באים לאמת הגדולה הזאת – אנשים אבודים לא יכולים ולא יבקשו את המשיח לישועה אלא אם כן אלוהים מעורר אותם ומושכם אל המושיע.


(1) "אז מי יכול להיוושע?" (מרקוס י' 26).


(2) "עם בני אדם זה בלתי-אפשרי" (מרקוס י' 27).


(3) "כי האלוהים הוא הפועל בכם גם לחפץ גם לפעול כפי רצונו" (פיליפים ב' 13).


ויאמר מישהו, "זה היפר-קלוויניזם" אך הם טועים. זה לא באמת קלוויניזם; ובטח לא "היפר-קלוויניזם." אנשים משתמשים בחופשיות במונח זה בלי לדעת מה משמעותו בתולדות התיאולוגיה. "היפר-קלוויניזם" מתייחס רק לאלה אשר חושבים שלא עלינו לצאת להביא את האבודים, כי אלוהים יביאם "ללא עזרתך ועזרתי" – כפי שהיפר-קלוויניסט אמיתי אמר פעם לוויליאם קרי (שבעצמו היה קלוויניסט לפי חמשת הנקודות, אבל לא היפר-קלוויניסט). אך אתה לא חייב להיות קלוויניסט בשום צורה כדי לראות את מה שאני מביע. ד"ר א"ו טוזר לא היה קלוויניסט בכלל. הוא היה תלמיד רציני של המקרא, וכך הוא אמר,

      האם אתה שם לב שאמונתך זו מתנה מאלוהים? עליך לחשוב את אמונתך כנס. זהו מעשה של אלוהים לתת לאבודים לבטוח ולציית למושיענו ואדוננו... (ד"ר א"ו טוזר, ישוע, מחבר אמונתנו, הוצאות נוצריות, 1988, עמ' 3).

רק אלה אשר ניתן להם נס זה ומתנו זו ימצאו את ישוע ויוושעו. כל האחרים יהיו עזובים לבדם, ולא ימצאו את המשיח. כאשר הוא אומר, "ובקשתם אתי ומצאתם," הוא מדבר רק אל אלה אשר להם הוא נותן אמונת ישועה. הוא לא מדבר לאף אחד אחר כאשר הוא אומר,

"ובקשתם אתי ומצאתם כי תדרשוני בכל לבבכם" (ירמיהו כ"ט 13).

זאת הבטחה רק לאלה אשר ניתנה להם מתת אמונת ישועה. הם ורק הם, להם ניתנה הבטחה זו. כל האחרים ייכשלו פה ושם קצת, ובסופו של דבר, יעזבו את הכנסיה – או, במקרה הטוב, ישתתפו רק לפעמים, בתור חברים לא-נושעים "נומינלים."

אלה אשר בהם אלוהים פועל הם אלה אשר יבקשו וימצאו את המשיח. והם לבדם באמת יבקשו ובאמת ימצאו אותו! בגלל זה ישוע אמר,

"שום אדם לא יכול לבוא אלי, אלא מי אשר האב אשר שלח אותי משך..." (יוחנן ו' 44).

כאשר מישהו בא לישוע, זה תמיד אך ורק בזכות חסד אלוהים.

חסד נשגב! כמה נעים הצליל,
   מה שהושיע אדם אומלל כמוני!
פעם היתי אבוד, אך כעת נמצאתי,
   היתי עיור, וכעת רואה אני.
("חסד נשגב" מאת ג'ון ניוטון, 1725-1807).

II. שנית, אלה אשר אלוהים לא מושך לא ימצאו את ישוע.

"ובקשתם אתי ומצאתם כי תדרשוני בכל לבבכם" (ירמיה כ"ט 13).

הבטחה זאת אומרת, "אתם" תבקשו אותי, ותמצאו." על מי מדובר כאן? כפי שאמרתי הבוקר, "אתם" תמצאו "אותי" זאת אומרת רק אלה אשר "מבקשים" אותו בכל לבבם. מי, אם כן, הם אלה אשר אין להם חלק בהבטחה זו? הם אלה אשר לא דורשים בכל לבבם.

אלה אשר חושבים שהם יכולים להמשיך באיזשהו חטא שהם אוהבים לא ימצאו את ישוע. ישוע אמר,

"וזה הוא הדין כי האור בא אל העולם ובני האדם אהבו החושך יותר מן האור כי רעים מעשיהם" (יוחנן ג' 19).

אלה אשר אוהבים "את החושך על פני האור" לא יבואו אל ישוע. ספרג'ן אמר, "הנחה מוקדמת על חסד האל זה הסיבה שרבים עוטפים עצמם בבגדי ביטחון בשרי, ומרחיקים בדעתם את היום הרע. אלוהים יציל אתכם מרוע גדול זה!" (צ"ה ספרג'ן, "מילה שניה למבקשים," מט"פ, מספר 1,313, עמ' 514).

אז, גם, אלה אשר מוותרים בייאוש לא ימצאו את ישוע. ספרג'ן אמר, "בוא, נפש מסכנה, האדון יקבל אותך, לא משנה מי אתה. אם תבוא בכל הלב לבטוח באדון ישוע, הוא יקבל אותך. ובכן, הוא יראה לך איך לבטוח בו, הוא יתן לך אמונה … [אתה] תמצא חסד כמו שכתוב בטקסט שלנו...אם תבקש [את ישוע] בכל הלב" (שם, עמ' 515).

אז, גם, אלה אשר מביטים במופת הגרוע של נוצרים מזויפים לא ימצאו את ישוע. ספרג'ן אמר, "אני חושש מפני כמה אנשים שנמנע מהם דרישה בכל הלב בגלל נוצרים מוצהרים. הרשו לי להפציר בכם לא לקחת [דוגמה] מאלה אשר מצהירים על עצמם להיות תלמידיו, אך כמה מהם הם [מבחינת דוגמה] סוג [חסר ערך]. שיהיו רעים כמה שיותר, מה זה משנה לך? יש לך את נפשך שלך לדאוג לה; ועליך לדרוש את המשיח ביתר שאת...ליבותיהם פושרים במקרה הטוב ולכן לא חמים באהבה" (שם, עמ' 515, 516). אל תהיו מושפעים מדוגמתם הרעה!

אלה שחושבים שהם יכולים להמשיך בחטא נוראי לא ימצאו את ישוע. אלה אשר מוותרים בייאוש לא ימצאו את ישוע. אלה אשר נוהגים לפי דוגמתם הרעה של נוצרים מזויפים לא ימצאו את ישוע.

"ובקשתם אתי ומצאתם כי תדרשני בכל לבבכם" (ירמיהו כ"ט 13).

III. שלישית, מי, אם כן, ימצא את ישוע?

שוב, אני מצטט את הטקסט שלנו,

"ובקשתם אתי ומצאתם כי תדרשני בכל לבבכם" ירמיהו כ"ט 13).

עליכם לדרוש את המשיח בכל לבבכם! אנחנו לעתים תכופות מופתעים מהמהירות בה אנשים חדשים מבקשים את המשיח ומוצאים אותו! אך אלה אשר באים בחצי-לב עלולים להיות אבודים לזמן רב. שוב, ספרג'ן הגדול אמר,

      צריך שתהיה שלמות של הלב בדרישה כי מושא הבקשה זה דבר של שלמות-לבב. שמעו איך נוצרים אמיתיים מתפללים. האם הם מתפללים בחצי-לבב? לא, כי נאמר, ”בכל לבי דרשתיך" [תהלים קי"ט 10] … הם מתפללים עם יעקב הנאבק, "לא אשלחך כי אם תברכני" [בראשית ל"ב 26]. תפילה זו נשימתה החיונית של נוצרי, ואם הוא לא יכול להתפלל בלי לבב שלם, אז ברור צריך לבב שלם לכדי חיים רוחניים (שם, עמ' 512, 513).

אתה אומר, "עלי להיות נועז בתפילה כמו מר לי ומר פרודהום? האם עלי להתפלל בקנאות כמו ג'ון קגן או אנתוני קים?" כן! כן, זה עשוי לעזור לך! זה בטח לא יזיק לך לבקש את ישוע בקנאות רבה! אתה לא מגיע לשום מקום כמו שאתה! אפילו שמעתי בחורות, וגם אנשים מאוד נבוכים, מתפללים בלי רסן כאשר הומרו באמת! שמעתי ילדים מתפללים בחוזקה כה גדולה שעיני מלאו דמעות! הסיבה לכך שאין אנו שומעים יותר ילדים קטנים מתפללים כך זה בגלל שמעט מאו דילדים באמת מומרים בימים אלה של כפירה. מחסור בתפילה קנאית זה הסיבה מאחורי מה שהסוקר ג'יורג' ברנא אומר לנו – שאנו מפסידים 88% מהילדים בכנסיה לפני שהם בני שלושים. זה באמת מזעזע ועלוב! אם יותר מילדינו באמת יומרו נשמע אותם מתפללים עם התעוזה כמו של מר ביבוט, או טימותי צ'אן, או נואה סונג.

אולי תאמר, "אך אנו כה צעירים! צעירים לא יכולים להתפלל בחוזקה כזאת!" אתם צוחקים עלי? הקשיבו לעצמכם כשאתם משחקים בחוץ. האם יש בעיה לדבר שם? כלום! שום כלום! אתם עלולים להרוס למישהו את האוזניים כשאתם רועשים שם. למה? משום שהמשחקים האלה הם מאוד חשובים לכם! אך תפילות אינן כה חשובות לכם! אתם תתפללו עד יזע כאשר אלוהים מושך אתכם למשיח! שמעתי הרבה תפילה חזקה ובכי בזמנים של התעוררות אמיתית! אך אל תאמינו לי סתם ככה. תקראו על זה בספר מעשי השליחים!

"וישאו את קולם לאלוהים בלב אחד" בתפילה (מעשי השליחים ד' 24).

הם "נשאו" את קולם. זה מתייחס לתפילה חזקה ומרגשת!

"ויהי כאשר התפללו וינע המקום אשר היו נקהלים שם וימלאו כולם רוח הקודש וידברו את דבר האלוהים באומץ לבב" (מעשי השליחים ד" 31).

זהו סוג האומץ בתפילה ועדות שנראה מכם כאשר תהיו מומרים באמת!

מטיף אחד אמר לבחור צעיר, "אל תרעיש ככה! אל תטיף לאלוהים!" האם צדק? לא, הוא טעה לגמרי! בספר מעשי השליחים, הם "נשאו קולם לאלוהים." אם מישהו היה נוהג ככה ברבות מכנסיותינו, זה היה גורם לחברים הבשריים לשים אצבעות באוזניים! אנשים בשריים כאלה מוציאים את האצבעות מאוזניהם וזועקים בהתרגשות במשחק כדורסל או כדורגל. אלה הדברים שמרגשים אותם! אך נוצרי שנולד מחדש באמת יתלהב מתפילה חזקה והטפה – כמו בכנסיות בסין, הודו, אפריקה, ובדרום מזרח אסיה. אלוהים ירחם על הכנסיות שלנו חסרות החיים באמריקה ובמערב! אנחנו רחוקים מרמת הכנסיות בעולם השלישי – ומהכנסיות בספר מעשי השליחים!

תנו לצעירים להתלהב באש מאלוהים והם ימצאו את ישוע במהרה! אלה שגוררים את עצמם, לא ישירו ויתפללו בהתרגשות, הם יוקאו מפי האדון כאשר יבוא לשפוט! המשיח אמר,

"כי עתה פושר אתה ולא קר ולא חם על כן אקיאך מפי" (התגלות ג' 16).

לא תיוושעו אלמלא תתרגשו מאוד למצוא את המשיח! רק כאשר תדרשו את המשיח בכל לבבכם תוכלו להיוושע!

"ובקשתם אתי ותמצאו כי תדרשוני בכל לבבכם" (ירמיהו כ"ט 13).

התרגשות! התרגשות! התרגשות! בהתעוררות הגדולה הראשונה הם קראו למתודיסטים הישנים "מתרגשים" כי הם התפללו ושרו ומסרו עדו והטיפו בכוח! הלוואי באלוהים שיהיו לנו יותר בפטיסטים כאלה בכנסיות שלנו היום!

לא פלא שאינכם מוצאים את המשיח! אתם באים לכנסיה כמו אפיסקופלי מת ומצפים למצוא את המשיח! שטויות! עליכם לבקש את המשיח בלבב שלם ולהשליך עצמכם עליו. אז תלכו הביתה מהכנסיה בצעקות "הללויה! אני נושעתי!" סורה דת יבשה ומתה של בפטיסטים ואפיסקופלים מודרנים! סורה מפני הארץ!

"ובקשתם אתי ומצאתם כי תדרשוני בכל לבבכם" (ירמיהו כ"ט 13).

שתזעקו יחד עם יעקב, "לא אשלחך כי אם תברכני" (בראשית ל"ב 26). האם ישוע כעס עליו? לא! הוא ענה על תפילתו והושיע את נפשו, כאשר צעק ובטח במשיח שטרם נולד באומץ קדוש!

אסור שתהינה צעקות בחדר החקירה! הו לא, אף פעם אל תצעק או תבכה. אף פעם אל תבכה או תתפלל בקול רם לישועתך כמו שעשו ג'ון קגן וטימותי צ'אן! מי אמר לכם את זה? השטן אמר לכם את זה! השטן! קיבלתם את הרעיון הזה מהשטן. ואיזה טוב זה עשה לך? אתה אבוד כמו בפעם הראשונה שנכנסת לשם! דרכך לא עשתה לך שום טוב בכלל!

המחפשים אתם ריגושים? לעולם לא תקבלו ריגוש איך שאתם נכנסים לחדר החקירה קרים ומתים! אולי תקבלי ריגוש קדוש אם תבכו ותזעקו כמו הבפטיסטים והפרסביטריאנים ומתודיסטים של פעם! הם התחננו בבכי עז אליו אשר יכול להושיע את נפשם מחטא ומוות! זה מה שאתם צריכים! דרישה איתנה! תפילה חזקה! דמעות חזקות! צעקות חזקות! תהילות חזקות!

"ובקשתם אתי ומצאתם כי תדרשוני בכל לבבכם" (ירמיהו כ"ט 13).

אם תיכנסו לחדר החקירה בדרך שתמיד הייתם, לא תיוושעו. אם מישהו ילך בדרך שאמרתי לכם, בתפילה ובכי עז, אותו אדם עשוי להיוושע הלילה! זעקו עם יעקב, "לא אשלחך כי אם תברכני" (בראשית ל"ב 26).

למה לא עכשיו? למה לא עכשיו?
   למה לא לבוא לישוע עכשיו?
למה לא עכשיו? למה לא עכשיו?
   למה לא לבוא לישוע עכשיו?
("למה לא עכשיו?" מאת דניאל ו' וויטל, 1840-1901).

לכו לחדר החקירה וזעקו עם יעקב, "לא אשלחך כי אם תברכני." לכו עם הרצון העז הזה לישוע, ותמצאו אותו.

"ובקשתם אתי ומצאתם כי תדרשוני בכל לבבכם" (ירמיהו כ"ט 13).

ישוע מת על הצלב לשלם על חטאיכם. הוא קם מן המתים לתת לכם חיי נצח. אם תרצו שישוע יסלח לחטא שלכם, ויטהר אתכם עכשיו בדמו, לכו לחדר החקירה וזעקו אל ישוע לישועה. לכו עכשיו לגב האולם. ד"ר קגן יקח אתכם לחדר החקירה. ד"ר צ'אן, בבקשה התפלל לישועת מישהו שהגיב. אמן.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

קריאה מהמקרא לפני הדרשה על ידי מר אייבל פרודהום: מרקוס י' 23-27.
שירת סולו לפני הדרשה על ידי מר בנימין קינסד גריפית:
"למה לא עכשיו?" (מאת דניאל ו' וויטל, 1840-1901).

מתאר

על לבקש ולמצוא את המשיח

מאת ד"ר ר"ל היימרס, הבן

"ובקשתם אתי ומצאתם כי תדרשוני בכל לבבכם" (ירמיהו כ"ט 13).

(פיליפים ב' 12, 13; רומים ג' 11)

I.   ראשית, אלה אשר אלוהים מושך אותם הם אשר יבקשו את ישוע וימצאו
אותם, פיליפים ב' 13; מרקוס י' 24, 26, 27; רומים ג' 11; יוחנן ו' 44.

II.  שנית, אלה אשר אלוהים לא מושכך אותם לא ימצאו את ישוע, יוחנן ג' 19.

III. שלישית, מי, אם כן, ימצא את ישוע? תהלים קי"ט 10; בראשית ל"ב 26;
מעשי השליחים ד' 24, 31; התגלות ג' 16.