Print Sermon

מידי שנה מגיעות הדרשות הכתובות והמצולמות שב-www.sermonsfortheworld.com ל-1,500,000 מחשבים ב-221 מדינות. מאות אחרים צופים בדרשות הוידאו ביו-טיוב, ומהר מאוד עוזבים את יו-טיוב, בגלל שכל דרשה מצולמת מפנה אותם לאתר שלנו. יו-טיוב מפנה את האנשים לאתר שלנו. מידי חודש הדרשות הללו מתורגמות ל-46 שפות ומגיעות ל-120,000 מחשבים. הדרשות הכתובות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, כך שניתן להשתמש בהן ללא רשותנו. כדי לראות כיצד התרומה החודשית שלכם תוכל לעזור לנו בעבודה הגדולה של הפצת הבשורה לכל העולם, כולל העולם המוסלמי וההינדואיסטי, לחצו כאן בבקשה.

בכל פעם שאתם כותבים לד"ר היימרס, תמיד ציינו באיזו מדינה אתם מתגוררים, אחרת הוא לא יוכל לענות לכם. כתובת האימייל של ד"ר היימרס היא rlhymersjr@sbcglobal.net.

אמונה פשוטה בישוע

(דרשה מס' 15 על ישעיהו נ"ג)
SIMPLE FAITH IN JESUS
(SERMON NUMBER 15 ON ISAIAH 53)
(Hebrew)

מאת ד"ר ר. ל. היימרס, הבן
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

דרשה זו ניתנה במשכן הבפטיסטי של לוס אנג'לס
בבוקר יום אדוני, ה-21 ביולי, 2013
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, July 21, 2013

"וכמסתר פנים ממנו" (ישעיהו נ"ג 3)

"וכמסתר פנים ממנו." אחד הפרשנים המודרניים אמר שהמילים הללו מדברות על ה"סלידה מהמשיח הנצלב וחוסר הכבוד לבן אלוהים שבא בדמות אדם" של ישראל. הוא הגביל את הפסוק כך שיכלול רק את העם היהודי בתקופתו של המשיח. אבל אני אוהב מה שמודי אמר, "הכתובים מפנים זרקור על הפרשנים." לא, הפסוק לא רק מתייחס ל"סלידה" של ישראל מהמשיח. דבר זה ברור מתחילת הפסוק. הוא אומר, "נבזה וחדל אישים." לא רק היהודים, אלא "אישים" באופן כללי! "חדל אישים" – לא רק על ידי היהודים. "הכתובים מפנים זרקור על הפרשנים."

לותר דיבר על "האנלוגיה של הכתובים." הרפורמיים הגדולים התכוונו שעלינו להשוות את כתבי הקודש לכתבי הקודש, לראות מה אלוהים אמר על נושא בחלקים אחרים בכתובים. בישעיהו מ"ט 7 אנו קוראים,

"כה אמר יהוה גואל ישראל קדשו, לבזה נפש..." (ישעיהו מ"ט 7)

אז, גם כאן, אנו רואים שאנשים באופן כללי בזו את ישוע, הקדוש. בברית החדשה, ישוע עצמו אומר,

"אם העולם שנא אתכם דעו כי אותי שנא ראשונה" (יוחנן ט"ו 18)

בפסוקים אלו, אנו רואים כי אנשים אבודים מהעולם שונאים את ישוע במרירות, או מסתירים את פניהם ממנו ולא חושבים עליו.

"וכמסתר פנים ממנו" (ישעיהו נ"ג 3)

אנשים מסתירים את פניהם מישוע בדרכים רבות. הנה שלוש מתוכן.

I. ראשית, ישנם אנשים המסתירים את פניהם מהמשיח בבוז מוחלט.

קראתי את הספר של רועה הקהילה וורמבראנד, מעונה עבור המשיח. קראתי אותו מידי שנה. רועה הקהילה וורמבראנד סיפר על הזוועות שהוא עבר מידיהם של הקומוניסטים ששנאו את המשיח. הוא אמר,

     העינויים והאכזריות המשיכו ללא הפרעה. כאשר איבדתי הכרה או נעשיתי מעורפל מידי מכדי לתת למענים איזושהי תקווה לדלות ממני מידע, הוחזרתי לתאי. שם שכבתי, מוזנח ומת למחצה, כדי לאזור מעט כוח על מנת שהם יוכלו לעבוד עלי שוב. רבים מתו בשלב זה...במשך השנים לאחר מכן, במספר בתי סוהר, הם שברו ארבע חוליות בגבי ועצמות רבות אחרות. הם דקרו אותי במספר מקומות. הם שרפו ויצרו שמונה עשר חורים בגופי...
     היה עלינו לשבת למשך שבע עשרה שעות ביום – למשך שבועות, חודשים ושנים - ולשמוע

     הקומוניזם הוא טוב!
     הקומוניזם הוא טוב!
     הקומוניזם הוא טוב!
     המשיחיות היא טיפשות!
     המשיחיות היא טיפשות!
     המשיחיות היא טיפשות!
     ותרו!
     ותרו!
     ותרו!

(ריצ'רד וורמבראנד, Th.D., מעונה עבור המשיח, ספרי קורבן חי, גרסת 1998, עמ' 38, 39)

הוא לא הגזים. הכרתי אותו טוב למדי.

השנאה של המשיח על ידי הקומוניסטים וסוציאליסטים אחרים היא עצומה. אנחנו רואים התקפות גדולות של הסוציאליסטים נגד ישוע ואלו ההולכים אחריו אפילו באמריקה של ימינו – מהבית הלבן ועד בתי הספר. אנשים בדרגות הגבוהות מסתירים כעת את פניהם מהמשיח בבוז מוחלט. אלו המזלזלים במשיח ובהולכים אחריו בהחלט מקיימים את מה שהטקסט שלנו מנבא,

"וכמסתר פנים ממנו" (ישעיהו נ"ג 3)

II. שנית, ישנם אנשים המסתירים את פניהם מהמשיח על ידי אדישות.

אני בטוח שזה מתאר חלק מכם הבוקר! אינכם חושבים לעולם לפגוע במשיחי, או לצעוק "המשיחיות היא טיפשות." אתם נרתעים באימה כאשר אני אומר לכם מה אותם קומוניסטים עשו לרועה הקהילה וורמבראנד. אתם אומרים, "אני לעולם לא הייתי עושה דבר כזה!" אני מאמין לכם. אינני חושב שהייתם מתקיפים את ישוע כמו אחד מהקומוניסטים המענים החייתיים הללו. אך עדיין...! אך עדיין...! אתם מקיימים את מה שהטקסט שלנו מנבא על ידי אדישותכם הקרה לישוע,

"וכמסתר פנים ממנו" (ישעיהו נ"ג 3)

אתם באים לקהילה ופשוט יושבים פה. עיניכם מזדגגות כאשר אני מדבר על ישוע. חלק מכם אפילו עוצם את עיניו. אחרים סוגרים את ליבם. באדישות קרה, אתם מסתירים את פניכם מישוע.

האם אתם יודעים שאפילו אדם שמלמד בקהילה יכול לעשות זאת? כאשר הייתי בסמינר הבפטיסטי הדרומי בצפון של סן פרנסיסקו, היה שם סטודנט בשם תום פרדריק. נהיינו חברים. תום היה מטיף. אך יום ראשון אחד המסר שלו עצמו שבר את ליבו! הוא החל לבכות כל כך שלא יכול היה להטיף יותר. הוא ירד מהדוכן וכרע לפני המזבח. שם חזר בתשובה על חוסר האהבה שלו למושיע. שם, מול קהילתו הנדהמת, הוא הפסיק להסתיר את פניו מישוע. הוא בטח במושיע, והפך למשיחי אמיתי. הוא הפך לאדם טוב לב. הוא בא לחדר שלי במעונות עם אדם שהצטרף אליי כדי להתפלל שם בכל חמישי בערב. הוא גיבה אותה כשעמדתי נגד הפרופסור שתקף את הכתובים. הוא הלך איתי כאשר התעמתנו עם נשיא הסמינר בדלתו הראשית. הוא תמך בי אפילו כאשר הם קראו לו "הקנאי של היימרס." הוא הפך ממטיף בפטיסטי דרומי אבוד, למשיחי אמיתי. החזרה בתשובה שלו התרחשה כאשר הוא הפסיק להתייחס לישוע באדישות קרה.

תום מת לפני מספר שבועות. שלחתי כסף לאשתו. זה היה המעט שיכולתי לעשות כדי להביע את הכרת התודה שלי על כך שתמך בי במהלך הקרב עבור הכתובים בסמינר התאולוגי השער הבפטיסטי המוזהב בשנות ה70 המוקדמות. ואני אסיר תודה לאלוהים על כך שפתח את ליבו של תום לישוע, כאשר הוא נושע בזמן שהטיף את המסר שלו עצמו בבוקר יום ראשון לפני זמן רב.

מישהו יאמר, "ד"ר היימרס, לא תרצה שאהפוך להיות כמו תום פרדריק, האין זאת?" אלוהים עזור לי! אשמח בנוכחות מלאכי השמיים אם תהפוך להיות אפילו חצי ממה שאותו אדם היה! חלק מכם, אנשים צעירים שישובים פה שבוע אחר שבוע חסרי אכפתיות, ישנים ואדישים – אני מתפלל לאלוהים שהייתם אפילו מעט כמו תום!

כעת, הסתכלו על כך בצורה זו – מה אם הייתם בסמינר השער המוזהב ב1971 או 1972? מה אם הייתם שם והייתם שייכים לקהילה אחרת, ולא הייתי רועה הקהילה שלכם? חישבו עכשיו! האם הייתם מגבים אותי כאשר הייתי מתעמת עם הפרופסור שתקף את הכתובים? חישבו עכשיו! האם הייתם מגבים אותי? או שהייתם משחקים אותה "קרי רוח" והייתם נשארים מחוץ למחלוקת? חישבו!

כעת, אם תהיו כנים עם עצמכם, חלק מכם יצטרך להודות שהייתם קרי רוח ועומדים מנגד. אחרי הכול, אתם רוצים לקבל את התואר שלכם ולצאת משם מבלי להיות מתויגים כ"קנאים של היימרס", האין זאת? לא הייתם משתנים בפתאומיות מהאופן בו אתם נוהגים כרגע, והפכים להיות קנאים למשיח, האין זאת? חשבו! אני מאמין שאלו שמדשדשים פנימה והחוצה מחדר התפילה לא היו עומדים לצידי באותו סמינר ליבראלי. לא, הייתם פשוט קרי רוח ואדישים כפי שאתם עכשיו! אתם הייתם צריכים להצטרף לאלו שאומרים,

"וכמסתר פנים ממנו" (ישעיהו נ"ג 3)

III. שלישית, ישנם אנשים המסתירים את פניהם מהמשיח על ידי התעלמות.

הסתרתם את פניכם מישוע למשך זמן רב. לא אכפת לכם אם אני מטיף על ישוע או לא. אם דיברתי על פסיכולוגיה התיישרתם בכיסאותיכם והקשבתם בתשומת לב. אם דיברתי על פוליטיקה נשענתם קדימה בכיסאותיכם על מנת שתוכלו לשמוע כל מילה. במקרים בהם דיברתי על נבואות התנ"ך, נתתם את תשומת ליבכם המלאה למסר. כאשר דיברתי על השמיים לפני מספר שבועות הייתם כולכם אוזן, הקשבתם בריכוז, כיוון שנושא זה היה חדש עבורכם. אך כאשר שבתי לבשורה, עיניכם הזדגגו. אתם מאבדים עניין כאשר אני מדבר על ישוע! האין זאת? האין זאת?

אתם, אנשים צעירים, מבזבזים זמן רב על הלימודים במכללה. אתם לומדות שעות על גבי שעות כדי שתוכלו להצליח במבחנים שלכם. אתם קמים מוקדם בבוקר כדי ללמוד. את נשארים ערים עד מאוחר כדי ללמוד. אני שמח שאתם עושים זאת כי לא תצליחו במקצוע שלכם אם לא תלמדו עכשיו היטב בבית הספר. אני מברך אתכם על כך שלמדתם קשה בבית הספר. אך מעולם לא נשארתם ערים אפילו שעה אחת מאוחר יותר מהרגיל ללמוד את הכתובים, או ללמוד את המסרים האלו, שניתנים לכם מודפסים מכל יום ראשון. מעולם לא חשבתם אפילו על לקום מוקדם יותר ללמוד על המשיח, שמת כדי להושיע את נפשכם החוטאת. כל דבר בעולם נראה לכם חשוב יותר מאשר המשיח שאוהב אתכם, ושמתפלל עבורכם בשמיים.

אפילו כאן בקהילה, כאשר אני מטיף על ישוע, אתם נותנים למחשבותיכם לנדוד לדברים שנראים לכם חשובים יותר ממנו. וכאשר אתם מגיעים לחדר התפילה, אינני שומע אתכם מדברים על ישוע. אתם מדברים על עצמכם, אך אינני שומע אתכם מדברים על ישוע. אני שומע אתכם מדברים על דוקטרינות ועל פסוקים מהכתובים מידי פעם, אך אינני שומע על ישוע עצמו! הוא לא נמצא במחשבותיכם. רוב הזמן אתם מדברים רק על מה שאתם מרגישים – או לא מרגישים! אתם מחפשים רגשות כדי לחוש בטוחים, אך אינכם מחפשים את ישוע עצמו. אתם מדברים על חוסר הביטחון שלכם, אך אינכם מדברים על המושיע, שהוא האדם היחיד שיכול להבטיח את ישועתכם! חלקכם חושבים, "אין לי לב שבור." אני אומר לכם, "אל תחפשו לב שבור, חפשו את ישוע!" אך כאשר הזכרתי את שמו עיניכם נהיו מזוגגות, וחשבתם, "אני זקוק לתחושה, אני צריך להרגיש נושע!" ואני אומר, "לא, כל מה שאתם זקוקים לו הוא ישוע." אך כאשר הזכרתי את שמו איבדתם עניין מיד. אני אומר, "הסתכלו עכשיו על ישוע, מדמם על הצלב עבורכם." אך הסתכלתם חזרה על עצמכם. חיפשתם רגש בתוככם! אינני יכול להזיז את מבטכם מעצמכם לישוע! אני מצטט את הנביא שאמר, "דרשו יהוה בהימצאו, קראוהו בהיותו קרוב" (ישעיהו נ"ה 6). אך אתם מחפשים רגש או תחושה בתוככם במקום לחפש את המשיח עצמו, שאוהב אתכם כל כך!

"וכמסתר פנים ממנו" (ישעיהו נ"ג 3)

אני מבקש מכם להפסיק להפנות את פניכם מישוע. ברגע שתיפנו לישוע עצמו, הוא יושיע אתכם. אולי לא "תרגישו" נושעים. ביום שנושעתי על ידי ישוע, לא "הרגשתי" נושע. אפילו לא ידעתי שנושעתי באותו יום עד שעברו מספר חודשים. כל מה שידעתי באותו היום היה ישוע! האמנתי בו לפני כן, אך באותו יום – אני רק יכול לומר – היה ישוע!

רועה הקהילה וורמבראנד ראה אנשים רבים מעונים עבור המשיח על ידי הקומוניסטים כאשר הוא נכלא בשל הטפותיו. הוא גם ראה אסירים רבים, ואפילו שומרים קומוניסטים, בוטחים בישוע. רועה הקהילה וורמבראנד אמר,

כאשר האדם הגיע באמונה – אפילו אמונה פרימיטיבית מאד – האמונה גדלה והתפתחה. אנחנו בטוחים שהיא תנצח בגלל שאנחנו בקהילת המחתרת ראינו אותה מנצחת שוב ושוב. המשיח אוהב את הקומוניסטים ואת שאר "אויבי האמונה." הם יכולים וחייבים להיות מושגים עבור המשיח (וורמבראנד, המקור הנ"ל, עמ' 115)

הגנב שמת ליד ישוע על הצלב נושע בדקות האחרונות שהיו לו על הארץ. הוא ידע מעט מאד. האמונה שלו הייתה מאד "פרימיטיבית," אם נשתמש במילותיו של וורמבראנד. אך הוא נושע ברגע שליבו בטח בישוע. והמושיע אמר לו, היום תהיה עמדי בגן עדן." (לוקס כ"ג 43) נראה לי שיש כאן כמה הבוקר שיכלו להאמין בישוע לפחות כמו אותו אדם. זה תהיה אמנם אמונה מאד פשוטה, "פרימיטיבית", אך אם תבטחו אי פעם במשיח אפילו כה מעט, מבלי להסתכל על עצמכם על מנת להוכיח זאת, רק לבטוח בישוע ולעזוב זאת כך, בלי שום בחינה עצמית, ישוע יושיע אתכם. אמונה פשוטה, חלשה, "פרימיטיבית", כמו של ילד בישוע – זה כל מה שאתם צריכים. אל תסתכלו אפילו פעם אחת על עצמכם. הסתכלו בפשטות על ישוע והשאירו זאת כך. אל תסתבכו עם זה. אל תבחנו זאת. אל תנתחו זאת. רק בטחו בישוע ועזבו זאת כך. ישוע עצמו יעשה את כל השאר. אפילו כאשר תישנו, זרע האמונה הזה בישוע יצמח. אך עליכם לבטוח בישוע עצמו – המעט שבמעט, בצורה הכי פשוטה, אפילו בהיסוס, אפילו בפרימיטיביות. אתם יכולים לבטוח ככה במשיח. אתם יכולים ללכת אליו, ולעזוב זאת כך, מבלי לבדוק את רגשותיכם כדי לחוש ביטחון. עזבו זאת עם ישוע. אז, אפילו בזמן שתישנו בלילה, זרע האמונה הזה, כפי שאמר רועה הקהילה וורמבראנד, "יגדל ויתפתח." אמונה חלשה מאד, פרימיטיבית, מהססת, בישוע הוא כל מה שתצטרכו! הקשיבו שוב לשיר שמר גריפית' שר. הוא מדבר על אמונה פשוטה ופרימיטיבית בישוע, ללא כל רגשות!

נפשי חשוכה, ליבי פלדה –
   אינני יכול לראות, אינני יכול להרגיש;
לאור, לחיים, אני חייב להתחנן
   באמונה פשוטה בישוע.
("בישוע", נכתב על ידי ג'יימס פרוקטר, 1913)

נתפלל אתכם אם תרצו שנעשה זאת. אנחנו רוצים לעזור לכם להפוך למשיחיים אמתיים. רק עזבו את מושבכם ולכו לחלק האחורי של האודיטוריום עכשיו. ד"ר קגן ייקח אתכם למקום שקט להתפלל. לכו בזמן שאשיר לכם את השיר הזה שוב.

ניסיתי לשווא אלפי דרכים
   את פחדיי לכבוש, את תקוותי להרים;
אך מה שאני זקוק לו, אומרים הכתובים,
   הוא תמיד רק ישוע.

נפשי חשוכה, ליבי פלדה –
   אינני יכול לראות, אינני יכול להרגיש;
לאור, לחיים, אני חייב להתחנן
   באמונה פשוטה בישוע.
("בישוע", נכתב על ידי ג'יימס פרוקטר, 1913)

ד"ר צ'אן, בבקשה בוא והתפלל עבור אלו שנענו לקריאה. אמן.

(סוף הדרשה)
ניתן לקרוא את הדרשות של ד"ר היימרס כל שבוע באינטרנט
באתר www.realconversion.com לחצו על "דרשות בעברית".

You may email Dr. Hymers at rlhymersjr@sbcglobal.net, (Click Here) – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Or phone him at (818)352-0452.

דרשות אלה אינן בזכויות שמורות. ניתן להשתמש בהן בלי רשות של ד"ר היימרס. אולם, כל הדרשות של
ד"ר היימרס המצולמות הינן בזכויות שמורות ואפשר להשתמש בהן רק עם ברשות.

הקטע מהכתובים שהוקרא על ידי מר אייבל פרודהום: לוקס כ"ג: 39-443.
שיר הסולו שבוצע על ידי מר בנימין קינקייד גריפית': "בישוע" (נכתב על ידי ג'יימס פרוקטר, 1913)

מתאר

אמונה פשוטה בישוע

(דרשה מספר 15 על ישעיהו נ"ג)

על ידי ד"ר ר. ל. היימרס הבן

"וכמסתר פנים ממנו" (ישעיהו נ"ג 3)

(ישעיהו נ"ט 7, בשורת יוחנן, ט"ו 18)

I.    ראשית, ישנם אנשים המסתירים את פניהם מהמשיח בבוז מוחלט, ישעיהו נ"ג 3.

II.   שנית, ישנם אנשים המסתירים את פניהם מהמשיח על ידי אדישות, ישעיהו נ"ג 3.

III.  שלישית, ישנם אנשים המסתירים את פניהם מהמשיח על ידי התעלמות,
 ישעיהו נ"ה 6, לוקס כ"ג 43.