Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.


آ. و. توزر در باب احیاء

A. W. TOZER ON REVIVAL
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

درسی از کلیسای باپتیست لس آنجلس
بعدازظهر یکشنبه، ۹ می ۲۰۲۱
A lesson taught at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Afternoon, May 9, 2021

سرود خوانده شده قبل از این درس: "رویایم را محقق ساز"
   (از آویس برگسون کریستینسن، ۱۹۸۵-۱۸۹۵).

لطفا همراه با من کتاب یوشع ۷:۱۲ را باز کنید. خواهش می‌کنم بایستید و این بخش را بخوانید.

" از این سبب بنی اسرائیل نمی‌توانند به حضور دشمنان خود بایستند و از حضور دشمنان خود پشت داده‌اند، زیرا که ملعون شده‌اند. و اگر چیز حرام را از میان خود تباه نسازید، من دیگر با شما نخواهم بود" (یوشع ۷:۱۲).

بفرمایید بنشینید. یهودیان اسرائیل تا آن زمان در غلبه بر غیر ایمانداران خیلی موفق بودند. یکی از آنها چیزهایی را از کسانی که بر آنها غلبه کرده بودند دزدیده بود. و حالا خدا در بیابان از دست کلیسا عصبانی بود. کسی به نام عخان مانع از این شده بود که خدا به آنها کمک کند همانطور که اینکار را در گذشته هم انجام داده بود. دکتر اسکافیلد خیلی خوب به این مطلب اشاره کرده،

"گناه، بی‌توجهی یا کارهای غیر روحانی یک فرد ایماندار کافی است که تمام هدف مسیح را جریحه‌دار کند" (پاورقی صفحه ۲۶۶).

ممکن است ساعتها از خدا تمنا کنیم که احیا نازل کند ولی قوانینش را بشکنیم و شرایط خدا را کورکورانه نادیده بگیریم. خدا به یوشع گفت،

"و اگر چیز حرام را از میان خود تباه نسازید، من دیگر با شما نخواهم بود" (یوشع ۷:۱۲).

وقتی کسی که با پیشینه کاتولیک به گناهی که انجام داده مجاب می‌شود و احساس محکومیت می‌کند، می‌خواهد که آنرا اعتراف کند. ولی چنین اعترافی به خودی خود بد و اشتباه است. امثال ۲۸:۱۳ را باز کنید. بایستید و با صدای بلند آن را بخوانید.

"هر که گناه خود را بپوشاند، برخوردار نخواهد شد؛ اما هر که آن را اعتراف کند و ترک نماید رحمت خواهد یافت" (أمثال سلیمان ۲۸:۱۳).

بفرمایید بنشینید. اعتراف بدون ترک گناه بدتر از اعتراف نکردن است. چرا؟ چون اصلا هیچ کمکی به شخص سرکش و نافرمان نمی‌کند!

یوحنا ۱۴:۲۱ را باز کنید.

"هر که احکام مرا دارد و آنها را حفظ کند، آن است که مرا محبت می‌نماید؛ و آنکه مرا محبت می‌نماید، پدر من او را محبت خواهد نمود و من او را محبت خواهم نمود و خود را به او ظاهر خواهم ساخت" (یوحنا ۱۴:۲۱).

حالا یوحنا ۱۴:۱۵ را باز کنید،

"اگر مرا دوست دارید، احکام مرا نگاه دارید."

مراحل دکتر توزر برای احیاء

(1) از خودتان راضی و قانع نباشید. روی خودتان را به سمت دگرگون کردن زندگی‌تان بچرخانید.

(2) خودتان را در مسیر برکت قرار بدهید. آرزوی احیاء کردن و همزمان کوتاهی کردن از دعا و نیایش به معنی خواستن یک چیز و انجام یک کار دیگر است.

(3) یک توبه کامل و تمام عیار انجام بدهید. با عجله اینکار را نکنید که زودتر تمامش کنید.

(4) هر وقت بتوانید و مقدور باشد تاوان و غرامت بدهید.

(5) جدی باشید. تلویزیون را خاموش کنید. در عاداتتان باید یک تغییر بنیادی رخ بدهد، در غیر اینصورت هیچ پیشرفت و بهبودی در زندگی روحانی‌تان حاصل نمی‌شود.

(6) علائق‌تان را محدود کنید. قلبتان وقتی به روی این دنیا و گناه بسته باشد و به روی مسیح باز باشد، احیاء نازل خواهد شد.

(7) از "زنگ زدگی" اجتناب کنید. خودتان را برای خدمت در اختیار شبان کلیسا بگذارید تا هر کاری از شما بخواهد انجام بدهید. اطاعت کردن را بیاموزید.

(8) شروع کنید به شهادت دادن. در این مراسم یکشنبه کسی را با خودتان به کلیسا بیاورید.

(9) کتاب مقدس را به آرامی بخوانید. وقتی اندیشمند بزرگ دکتر ساموئل جانسون به ملاقات پادشاه انگلستان رفت، برای مدتی این دو مرد در سکوت نشستند. سرانجام پادشاه به دکتر جانسون گفت، "فکر می‌کنم که خیلی مطالعه می‌کنید." دکتر جانسون گفت، "بله قربان، اما خیلی بیشتر فکر می‌کنم."

(10) به خدا ایمان داشته باشید. شروع کنید به انتظار کشیدن. به سوی خدا نظر کنید. او طرف شماست. او شما را مایوس نخواهد کرد.


خدا می‌داند که با چه شدتی کلیسای شما به احیاء نیاز دارد. اما فقط از طریق کسانی مثل شما که خودشان احیا شدند می‌تواند به انجام برسد.

می‌خواهم این درس را با خودتان به منزل ببرید. آنچه را دکتر توزر درباره احیاء گفت انجام بدهید. خودتان را احیا کنید و خدا از شما استفاده می‌کند تا به دیگران کمک کند که احیای واقعی را تجربه کنند. لطفا بایستید و سرودمان را بخوانید.

ای نجات دهنده، دعا می‌کنم رویایم را محقق سازی؛ بگذار فقط عیسی را ببینم؛
   گرچه در گذر از میان دره هدایتم می‌کنی، جلال پرشکوهت مرا احاطه می‌کند.
ای نجات دهنده آسمانی، رویایم را محقق ساز، تا با جلالت روحم جلا یابد.
   رویایم را محقق ساز تا همه ببینند تصویر قدوست را که در من انعکاس یافته.

رویایم را محقق ساز، هر آرزویی را برای جلالت نگهدار؛ جانم را الهام بخش،
   با کمال خود، محبت قدوست، راهم را با نور آسمانی مملو ساز.
ای نجات دهنده آسمانی، رویایم را محقق ساز تا با جلالت روحم جلا یابد.
   رویایم را محقق ساز تا همه ببینند تصویر قدوست را که در من انعکاس یافته.

رویایم را محقق ساز، نگذار که گناه رخنه کند بر نوری که از درون می‌درخشد سایه افکن.
بگذار فقط رخسار مبارک تو را بینم، و جانم بر فیض بی انتهای تو شادی نماید.
رویایم را محقق ساز، ای نجات دهنده آسمانی، تا با جلالت روح من جلا یابد.
   رویایم را محقق ساز، تا همه ببینند تصویر قدوست را که در من انعکاس یافته
(“Fill All My Vision” by Avis Burgeson Christiansen, 1895-1985).


هر وقت برای دکتر هایمرز مطلبی می نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را برای ایشان قید بفرمایید، در غیر اینصورت نمی تواند به شما جواب بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود، ولی وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید. ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید با شماره تلفن ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) با او تماس بگیرید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

متن دستنویس این خطابه ها از حق چاپ برخوردار نیست. شما می توانید بدون اجازه دکتر هایمرز از آنها استفاده
کنید. اما تمام پیامهای ویدیویی دکتر هایمرز و تمام ویدیوهای دیگر کلیسای ما، از حق چاپ برخوردارند و فقط با
گرفتن اجازه قابل استفاده هستند.