Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.


چیزهای آینده – خطابه‌ی سال نو

THINGS TO COME – A NEW YEAR’S SERMON
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

خطابه‌ی موعظه شده در کلیسای باپتیست لس آنجلس
عصر روز یکشنبه، ۵ ژانویه ۲۰۲۰
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, January 5, 2020

"خواه چیزهای آینده، همه از آن شما است؛ و شما از مسیح و مسیح از خدا می‌باشد" (اول قرنتیان ۲۳-۳:۲۲؛ ص. ۱۲۱۵ انجیل اسکافیلد).

"چیزهای آینده." این عبارت برای کسانی که مسیح را نمی‌شناسند ترسناک است! "چیزهای آینده." کسانی که در گرداگرد ما هستند با ترس و لرز با آینده روبرو می‌شوند! آنها یک حس عمیق از یاس و ناامیدی را در خودشان احساس می‌کنند.

با ظهور تلویزیون و اینترنت در خانه‌هایمان، هر روز شاهد فجایع، جنگها، تروریسم، مرگ و ویرانی در سراسر جهان هستیم . کشتارها را می‌بینیم. بمباران‌های متعدد را می‌بینیم. خونریزیهای زیاد در نتیجه تروریسم را می‌بینیم. تجاوزات جنسی، تبهکاری، اختلاس، غارت، گرسنگی و ظلم و ستم بیدرنگ در مقابل چشمان ما به تصویر کشیده می‌شوند. هیچ نسل دیگری در این دنیا به این صورت در معرض ترس و وحشت قرار نگرفته بود. ما چیزهایی را به چشم می‌بینیم که آنها درباره‌شان فقط خوانده بودند. ما هر روز بلایایی را در سراسر دنیا در اخبار می‌بینیم که فضای اطرافمان را با تنش، اضطراب و ترس پر می‌کنند. من فکر می‌کنم که مسیح درباره ارتباطات الکترونيک این روزگار از پیش اطلاع داشت. او درباره "تنگی" و "حیرت" در سراسر جهان صحبت کرد (لوقا ۲۱:۲۵) و گفت،

"دلهای مردم ضعف خواهد کرد از خوف و انتظار آن وقایعی که بر ربع مسکون ظاهر می‌شود، زیرا قوات آسمان متزلزل خواهد شد" (لوقا ۲۱:۲۶).

هواپیماربایی رخ می‌دهد. ساختمانها منفجر می‌شوند. بمبهای هسته‌ای به دست دیوانگانی می‌افتند که شاید واقعا از آنها استفاده کنند. دانشمندان معروف و شخصیتهای برجسته سیاسی در مورد خطرات گرمایش زمین که پیش روی ماست هشدار می‌دهند. این مسائل خنده دار نیست! بله، عبارت "چیزهای آینده" میلیونها نفر را به وحشت می‌اندازد. همانطور که مسیح پیشگویی کرد، "دلهای مردم ضعف خواهد کرد از خوف و انتظار آن وقایعی که بر ربع مسکون ظاهر می‌شود."

+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

خطابه‌های ما حالا از تلفن همراهتان قابل دسترس هستند.
به این آدرس مراجعه کنید WWW.SERMONSFORTHEWORLD.COM.
روی دکمه ی سبزی که رویش نوشته "APP" کلیک کنید.
دستورالعملهای بعدی را دنبال کنید.

+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

تازه بعد از همه آن صحنه‌های دلخراش و وحشتناک، با بدترین شرایط موجود در واشنگتن روبرو می‌شویم که تا حالا در عمرم ندیده بودم! به این معنی که خیلی از سیاستمداران عقلشان را از دست داده‌اند! بخصوص دمکراتها!

اضافه بر تمام اینها، مسئله این است که با این ساختار اجتماعی در حال فروپاشی، خانواده‌ها از هم گسسته شده‌اند، طلاق فراوان شده، بچه‌های ما پراکنده، سردرگم و از مسیر درست زندگی خارج شده‌اند. یک سوم این نسل جوان در رحم مادرانشان سلاخی می‌شوند – یعنی بیش از ۶۰ میلیون جنین! هر چهار تا از هفت تا بچه سیاهپوست آمریکایی بواسطه قتل عام "قانونی" سقط جنین در هولوکاست آمریکایی کشته می‌شوند. بنابراین، شاخکهای تروریسم حتی به درون رحم میلیونها زن هم رخنه کرده. هیچ جایی امن و مصون نمانده! جایی برای پنهان شدن وجود ندارد! شاعر بلند آوازه ایرلندی، ویلیام باتلر ییتس، این مطلب را به زیبایی در شعرش با عنوان "بازگشت ثانوی" مطرح می‌کند:

چیزها از هم می‌پاشند؛ هسته در حال فروپاشی است؛
بی قانونی کامل بر جهان حکمفرماست، جزر و مد خون در تلاطم و همه جا
آیین بیگناهان در حال غرق شدن؛
بهترین وضع، نبود هر گونه اعتقاد است، و بدترین حالت
پر از شدت شور...

بیلی گراهام، به محض دریافت مدال افتخار از کنگره آمریکا در واشنگتن، گفت "ما جامعه‌ای هستیم در آستانه تخریب خود" (Los Angeles Times, May 3, 1996, p. A-10). مردم احساس می‌کنند که هیچ جایی امن نیست! آنها فکر می‌کنند که جایی برای پنهان شدن از مصیبتهای وحشتناکی که هر روز در تلویزیون و اینترنت می‌بینیم وجود ندارد. تعجبی ندارد که عبارت "چیزهای آینده" آنها را می‌ترساند و مضطرب می‌کند!

ولی این متن به کسانی که گمشده بودند داده نشد. این متن را برای کسانی نوشتند که قبلا بازگشت کرده بودند. در آیه ۲۱، رسول می‌گوید، "همه چیز از آن شما است." در آیه ۲۲ پولس چیزهایی را فهرست می‌کند که به مسیحیان حقیقی تعلق دارد. در آخر این فهرست هم می‌گوید، "چیزهای آینده، همه از آن شما است" (اول قرنتیان ۳:۲۲). اگر شما یک مسیحی حقیقی هستید، آینده به شما تعلق دارد!

"چیزهای آینده، همه از آن شما است" (اول قرنتیان ۳:۲۲).

I. اول، پیروزی در مسیحیت از آن شماست!

عیسی گفت،

"کلیسای خود را بنا می‌کنم و ابواب جهنّم بر آن استیلا نخواهد یافت" (متی ۱۶:۱۸).

شاهزاده واعظان یعنی چ. ه. اسپارژن گفته،

همینطور که نگاه می‌کنیم... به وضعیت سیاسی، می‌اندیشیم که تیره و تار و تهدیدآمیز است. ابرهای سیاه جمع می‌شوند؛ و در کشاکش سقوط تاج و تختها ما برای خود کلیسای خدا نگرانیم که ظاهرا امنیتش به خطر افتاده. اما هیچ تغییر نظام حکومتی نمی‌تواند باعث ویرانی کلیسا بشود. در هر بحرانی در طول تاریخ، در اغتشاش هر حکومتی و در هر بلا و مصیبتی که بر زمین واقع بشود، کلیسا باید همیشه پیروز بشود... عاری از ورشکستگی ملتها، [کلیسای] مسیح ثروت و غنا را درو خواهد کرد (C. H. Spurgeon, “Things to Come! A Heritage of the Saints,” Spurgeon’s Sermons Beyond Volume 63, Day One Publications, 2009, pp. 341-342).

امپراتوری انگلیس فرو پاشید و ریخت، اما مسیحیت در مستعمره‌‌های سابق آن شکوفا می‌شود. موج احیای فرستاده شده از جانب خدا میلیونها نفر را با خودش به کلیساها می‌آورد! در حالیکه "امپراتوری" آمریکا در آستانه فروپاشی است، دهها هزار نفر در کشورهای جهان سوم با قدرت برتر خدا به آغوش مسیح سوق داده می‌شوند! و در حالیکه من امشب دارم اینجا صحبت می‌کنم، نبوت عیسی بی‌امان در حال به انجام رسیدن است،

"و به این بشارتِ ملکوت در تمام عالم موعظه خواهد شد تا بر جمیع امّت‌ها شهادتی شود..." (متی ۲۴:۱۴).

"تاج و تختها از بین خواهند رفت." این سرود را بخوانید!

تاج و تختها از بین می‌روند، حکومتها برخاسته و سقوط می‌کنند،
   اما کلیسای عیسی ثابت باقی می‌ماند؛
ابواب جهنم هیچگاه بر آن کلیسا استیلا نخواهند یافت؛
   این وعده خود مسیح است؛ و قول او شکسته نمی‌شود.
به پیش، ای سربازان مسیحی، به سوی جنگ،
   با صلیب عیسی در پیش!
(“Onward, Christian Soldiers,” Sabine Baring-Gould, 1834-1924).

کلیسا، که اکنون در حالت رزم است، بزودی به کلیسای پیروز بدل خواهد شد! بزودی فرشته بانگ برمی‌آورد،

"سلطنت جهان از آن خداوند ما و مسیح او شد و تا ابدالآباد حکمرانی خواهد کرد" (مکاشفه ۱۱:۱۵).

"چیزهای آینده، همه از آن شما است" (اول قرنتیان ۳:۲۲)

II. دوم، پادشاهی آینده مسیح از آن شماست!

عیسی گفت،

" خوشا به حال فروتنان، زیرا ایشان مالک جهان خواهند شد‌" (متی ۵:۵).

باز هم عیسی می‌گوید،

"ای گله کوچک، هیچ نترسید، زیرا خوشی پدر شما در این است که آن پادشاهی را به شما عطا کند‌" (لوقا ۱۲:۳۲).

مسیحیان اینجا در آمریکا و در سراسر جهان مورد تمسخر و تحقیر قرار می‌گیرند. به آنها ظلم و ستم روا می‌شود، زندانی می‌شوند و اغلب بخاطر ایمانشان در جهان سوم به قتل می‌رسند. شک‌گرایان و انسان‌گراهای روزگار ما فکر می‌کنند که ما هم شکست خواهیم خورد. اما آنها کاملا اشتباه می‌کنند! کتاب مقدس می‌گوید،

"اگر تحمل کنیم با او فرمانروایی خواهیم کرد‌" (دوم تیموتیوس ۲:۱۲)

وقتی پادشاهی او بر جهان حاکم شود! در آنوقت برای مسیح سرود خواهیم خواند که،

"تو شایسته‌ای که، طومار را بگیری، و مُهرهایش را بگشائی، زیرا تو کشته شدی و با خون خود مردمان را از هر قبیله و زبان، از هر ملت و امت برای خدا خریدی. تو آنان را به سلطنت رسانیدی تا به عنوان کاهنان، خدای ما را خدمت کنند و آنها بر زمین فرمانروایی خواهند کرد‌‌" (مکاشفه ۱۰-۵:۹).

سرود شماره ۲ به نام "شب بود و تاریک" را بسرایید!

شب بود و تاریک، گناه علیه ما در جنگ؛
   سنگین بود بار غم بر دوش؛
لیکن نشانه‌های آمدنش اکنون هویدا؛
   قلبهایمان مملوند از شادی،
جام خوشی لبریز است!
   او دوباره می‌آید، او دوباره می‌آید،
همان عیسی که مردم رد کردند؛
   او دوباره می‌آید، او دوباره می‌آید؛
با قدرت و جلال عظیم، او دوباره می‌آید!
   (“He is Coming Again,” Mabel Johnson Camp, 1871-1937).

دوباره بخوانید!

شب بود و تاریک، گناه علیه ما در جنگ؛
   سنگین بود بار غم بر دوش؛
لیکن نشانه‌های آمدنش اکنون هویدا؛
   قلبهایمان مملوند از شادی،
جام خوشی لبریز است!
   او دوباره می‌آید، او دوباره می‌آید،
همان عیسی که مردم رد کردند؛
   او دوباره می‌آید، او دوباره می‌آید؛
با قدرت و جلال عظیم، او دوباره می‌آید!

اگر بازگشت کردید، ملکوت آینده مسیح از آن شماست!

"چیزهای آینده، همه از آن شما است" (اول قرنتیان ۳:۲۲).

III. سوم، آسمان تازه و زمین تازه از آن شماست!

این دنیای کهن خواهد گذشت! وقتی مسیح برای هزار سال بر زمین حکومت کند، شیطان از زندانش آزاد خواهد شد و یاغیان بازگشت نکرده‌ی این جهان را علیه مسیح رهبری خواهد کرد (مکاشفه ۹-۲۰:۷). سپس آتش خدا از آسمان نازل می‌شود (مکاشفه ۲۰:۹).

"... در آن روز آسمانها با صدای باد شدید ناپدید خواهند شد عناصر سوخته شده از بین خواهند رفت و زمین با هر چه در آن است ذوب خواهد گشت‌... آسمانها خواهند سوخت و نابود خواهند شد و عناصر از حرارت آن ذوب خواهند گردید‌" (دوم پطرس ۱۲ ،۳:۱۰).

لکن هیچوقت ناامید نشوید، زیرا که یوحنای رسول در رویای خود چنین دید و گفت،

"آنگاه آسمانی تازه و زمینی تازه دیدم‌. زیرا آن آسمان و زمین نخستین ناپدید شدند و دیگر دریایی وجود نداشت‌. شهر مقدّس یعنی اورشلیم تازه را دیدم که از آسمان از جانب خدا مانند عروسی که برای شوهرش آراسته و آماده شده باشد به زیر می‌آمد‌" (مکاشفه ۲-۲۱:۱).

وقتی خدا آن آسمان تازه و زمین تازه را می‌آفریند، شما آنجا در اورشلیم جدید خواهید بود – اگر شما مسیحی حقیقی هستید! بله، آنجا خواهید بود تا به ابد در آن بهشت نوین خدا، در زمین تازه و در اورشلیم تازه!

"چیزهای آینده، همه از آن شما است" (اول قرنتیان ۳:۲۲).

"چیزهای آینده، همه از آن شما است" (اول قرنتیان ۳:۲۲).

و خطابه‌ام را اینچنین به اتمام می‌رسانم که دوباره به این متن کامل که در ابتدا خواندیم رجوع می‌کنم،

"... چیزهای آینده، همه از آن شما است، و شما از مسیح و مسیح از خدا می‌باشد‌" (اول قرنتیان ۲۳-۳:۲۲).

ما "چیزهای آینده" و شگفت انگیز برای کسانی که از آن مسیح هستند را دیده‌ایم. اما آیا شما یکی از آنها هستید؟ آیا بطور یقین می‌توانید بگویید که شما "از آن مسیح" هستید؟ اگر نمی‌توانید، پس هیچکدام از آن وعده‌های دلشاد کننده به شما تعلق ندارد! اسپارژن گفته، "اگر ایمان ندارید، آینده چیزی برای شما ندارد جز ترس... اگر به مسیح تعلق ندارید، ما نمی‌توانیم چیزی به شما بگوییم که دل شما را شاد کند" (رجوع به ماخذ بالا، ص. ۳۴۷).

چه سودی دارد اگر در این زندگی پول زیادی بدست بیاورید و به شما خیلی خوش بگذرد، ولی در آخر همه را از دست بدهید و مرگ به سراغتان بیاید و مسیح را نداشته باشید؟ "چیزهای آینده" برای شما وحشتناک خواهند بود اگر در برابر مسیح صادق نبوده باشید. من از شما خواهش می‌کنم که به نجات جانتان خیلی خوب فکر کنید. از شما می‌خواهم که به گناهانتان و قلب گناهکارتان خوب فکر کنید. به شما التماس می‌کنم به این حقیقت که گناهتان شما را از هر امیدی محروم می‌کند و به دریاچه آتش محکوم می‌کند توجه داشته باشید. دعا می‌کنم که از ظلمت و گناه این جهان برگردید. دعا می‌کنم که مستقیما و بلافاصله پیش عیسی مسیح بیایید. دعا می‌کنم که او را با ایمان ببینید و با خون جاودانه او از گناه شسته بشوید! پیش او بیایید. خودتان را به پای پسر خدا که مصلوب شد و اکنون پر جلال است بیاندازید. او شما را نجات می‌دهد! شما را نجات می‌دهد! بعد تمام "چیزهای آینده" شاد و امیدبخش که به شما گفتم، از آن شما می‌شود!

اگر دوست دارید که با شبان ما درباره تبدیل شدن به یک مسیحی حقیقی صحبت کنید، لطفا به انتهای سالن بروید تا ایشان بتواند با شما درباره گناهتان و نجات در مسیح عیسی صحبت کند.

حالا یک صحبت دیگر با شما دارم. آیا ما که چنین امیدی در مسیح داریم، نباید که این مژده را به اقصی نقاط عالم منتشر کنیم؟ آیا بر ما واجب نیست که این سال نو را با وقف مجدد زندگی‌مان در اطاعت از ماموریت بزرگ مسیح (متی ۲۰-۲۸:۱۹) که به ما داد شروع کنیم؟

اجازه بدهید که از صمیم قلب و روحمان بگوییم که در تبشیر فردی انجیل از عیسی پیروی خواهیم کرد؛ و با حضور در کار تبشیری کلیسایمان؛ و همچنین با آوردن خانواده و دوستان به جهت شنیدن انجیل (مژده) نجات در عیسی. باشد که خدا کمکمان کند تا با تبشیر در هر فرصتی در سال ۲۰۲۰ بتوانیم مسیح را پیروی کنیم! لطفا بایستید تا سرود آخر از سرودنامه را بخوانیم.

کلمه رمزی برای این ساعت عطا کن، کلمه‌ای هیجان انگیز، رمزی قدرتمند،
جنگ ندا می‌دهد، دمی آتشین که پیروزی یا مرگ می‌طلبد.
رمزی که کلیسا را از سکون درآورد، به درخواست اعظم استاد اعتنا کند!
رمز داده شده، ای سپاهیان برخیزید، رمز ما این است، بشارت دهید!

مبشر شاد اکنون اعلام کند، در سراسر زمین، در نام عیسی؛
این کلمه در هوا طنین انداخته: بشارت دهید! بشارت دهید!
به این مردم در حال مرگ، این نسل سقوط کرده، عطیه فیض انجیل را بشناسانید؛
به دنیایی که اکنون در ظلمت آرمیده، بشارت دهید! بشارت دهید!
   (“Evangelize! Evangelize!” by Dr. Oswald J. Smith, 1889-1986;
      altered by Dr. Hymers; to the tune of “And Can It Be?”
      by Charles Wesley, 1707-1788).

آمین!


هر وقت برای دکتر هایمرز مطلبی می نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را برای ایشان قید بفرمایید، در غیر اینصورت نمی تواند به شما جواب بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود، ولی وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید. ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید با شماره تلفن ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) با او تماس بگیرید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

متن دستنویس این خطابه ها از حق چاپ برخوردار نیست. شما می توانید بدون اجازه دکتر هایمرز از آنها استفاده
کنید. اما تمام پیامهای ویدیویی دکتر هایمرز و تمام ویدیوهای دیگر کلیسای ما، از حق چاپ برخوردارند و فقط با
گرفتن اجازه قابل استفاده هستند.

طرح کلی

چیزهای آینده – خطابه‌ی سال نو

THINGS TO COME – A NEW YEAR’S SERMON

دکتر ر. ل. هایمرز

"خواه چیزهای آینده، همه از آن شما است؛ و شما از مسیح و مسیح از خدا می‌باشد" (اول قرنتیان ۲۳-۳:۲۲).

(لوقا ۲۶ ،۲۱:۲۵؛ اول قرنتیان ۲۲ ،۳:۲۱).

I.   اول، پیروزی در مسیحیت از آن شماست! متی ۱۶:۱۸؛
متی ۲۴:۱۴؛ مکاشفه ۱۱:۱۵.

II.  دوم، پادشاهی آینده مسیح از آن شماست! متی ۵:۵؛ لوقا ۱۲:۳۲؛
دوم تیموتیوس ۲:۱۲؛ مکاشفه ۱۰-۵:۹.

III. سوم، آسمان تازه و زمین تازه از آن شماست! مکاشفه ۹-۲۰:۷؛
دوم پطرس ۱۲ ،۳:۱۰؛