Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.


قطعه‌ی گمشده‌ی نبوت کتاب مقدس
امروز برای ما آشکار شده

A MISSING PIECE OF BIBLE PROPHECY
ILLUMINATED FOR US TODAY
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

خطابه‌ی موعظه شده در کلیسای باپتیست لس آنجلس
عصر روز یکشنبه، ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, September 22, 2019

"امّا تو ای دانیال، این پیشگویی را در دلت مخفی نگه دار و کتاب را مُهر کن تا آخر زمان فرا رسد..." (دانیال ۱۲:۴؛ ص. ۹۱۹ انجیل اسکافیلد).

"آنچه را که او گفت شنیدم، امّا به مفهوم آن پی نبردم. پس پرسیدم: آقای من، آخر این وقایع چه می‌شود؟ او جواب داد: ای دانیال، اکنون برو، زیرا آنچه گفتم تا آخر زمان فرا برسد، مُهر شده و مخفی خواهد ماند" (دانیال ۹ ،۱۲:۸؛ ص. ۹۲۰).

دانیال نبی جزئیات "آخر زمان" را نتوانست درک کند. در آیه ۸ به زبان ساده به ما گفته میشود، "شنیدم، اما به مفهوم آن پی نبردم." سپس خدا به دانیال میگوید، "آنچه گفتم تا آخر زمان فرا برسد، مهر شده و مخفی خواهد ماند" (دانیال ۱۲:۹).

دانیال کلمات آن نبوت را میتوانست درک کند. ولی نمیتوانست بفهمد که وقایع آخر زمان چگونه رخ خواهند داد. "آنچه گفتم تا آخر زمان فرا برسد، مهر شده و مخفی خواهد ماند" (دانیال ۱۲:۹). این سخنان بوسیله الهام به او داده شدند. ولی او نسبت به مفهوم و معنای آنها روشن نشده بود. روشن شدن این سخنان و کلام خدا "تا آخر زمان فرا برسد" مخفی خواهد ماند. با نزدیک شدن به ایام آخر، بینش نسبت به نبوت و درک مفهوم آن بیشتر خواهد شد.

من اولین باری که درباره "ربوده شدن" چیزهایی شنیدم را بخوبی بیاد میآورم. معلمم به ما گفت که ربوده شدن قبل از هفت سال دوره رنج و عذاب اتفاق میافتد. از معلمم پرسیدم که در کجای کتاب مقدس تعلیم داده شده که ربوده شدن قبل از دوره رنج و عذاب اتفاق میافتد. او نتوانست جواب سوالم را بدهد. به این دلیل، دهه‌هاست که ربوده شدن "در هر لحظه" قبل از هفت سال دوره محنت را مورد سوال قرار داده‌ام. بعد متوجه شدم که ربوده شدن پیش از دوره محنت ابتدا توسط ج. ن. داربی مطرح شده و اینکه داربی آن را از یک دختر پانزده ساله به نام مارگارت مکدونالد "اقتباس" کرده که یک دختر دارای عطایای روحانی بود و درباره این موضوع "رویا" دیده بود. به دلایلی ج. ن. داربی شروع به اعلام و انتشار این خبر کرد. بعد هم توسط س. ی. اسکافیلد در کتاب مقدس اسکافیلد آن را مطرح و اعلام میکنند. و این مسئله در حال حاضر به موضع اکثریت کلیساهای نو انجیلی تبدیل شده.

بعد هم ماروین ج. روزنتال کتابی نوشت با عنوان غضب پیش از ربوده شدن کلیسا (تاماس نلسون، ۱۹۹۰). اگرچه با همه آنچه روزنتال نوشت موافق نیستم، اما فکر میکنم که دریچه‌ای را برای درک بهتر زمان وقوع "ربوده شدن" باز کرد. قبل از اینکه دیدگاه کشیش روزنتال را مورد انتقاد قرار بدهید، این کتاب را بگیرید و با دقت بخوانید. او اینطور تعلیم میدهد که "ربوده شدن" نزدیک به انتهای دوره محنت و عذاب اتفاق خواهد افتاد، یعنی کمی پیش از آنکه خدا غضب خودش را در "جام خشم" اشاره شده در مکاشفه، فصل ۱۶، بریزد. این قضیه با منطق من جور در میآید – خیلی بهتر از آن روایت بر اساس رویای یک دختر جوان است!

چرا این موضوع اهمیت دارد؟ جوابش را به شما خواهم گفت. اگر ربوده شدن قبل از هفت سال عذاب اتفاق بیافتد، لازم نیست که مسیحیان کاری انجام بدهند. کافی است که مثل بقیه مردم هر یکشنبه صبح برای یک ساعت به کلیسا بروند! لازم نیست که هیچ جانی را صید کنید. لازم نیست که خودتان را از غیرایمانداران دور نگه دارید. نتیجه‌اش چیزی خواهد بود که به آن آنتی نومینیسم گفته میشود (اینجا را برای خواندن کلیک کنید).

عنوان این خطابه هست، "قطعه‌ی گمشده‌ی نبوت کتاب مقدس امروز برای ما آشکار شده." ولی آن "قطعه‌ی گمشده" چیه؟ آن چیزی نیست مگر "ارتداد." من نبوتهای کتاب مقدس را بیش از ۵۰ سال است که میخوانم. تعجب میکنم که چنین موضوع مهمی مثل "ارتداد" اینقدر در زمان ما نادیده گرفته شده. همین حالا سه کتاب مرجع درباره نبوتهای کتاب مقدس روی میز من هست – که تمام نکات اصلی این موضوع را در برمیگیرد. آنها را افراد درست و خداترسی نوشتند، کسانی که میشود در رابطه با این موضوع مهم روی آنها حساب کرد. اما حتی یک نفر از آنها هیچ بخشی از کتابشان را به "ارتداد" اختصاص ندادند. و "ارتداد" برای ما امروز یک نکته سرنوشت ساز است.

+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

خطابه‌های ما حالا از تلفن همراهتان قابل دسترس هستند.
به این آدرس مراجعه کنید WWW.SERMONSFORTHEWORLD.COM.
روی دکمه ی سبزی که رویش نوشته "APP" کلیک کنید.
دستورالعملهای بعدی را دنبال کنید.

+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

لطفا دوم تسالونیکیان ۲:۳ را باز کنید. من از نسخه کینگ جیمز آن را میخوانم،

"نگذارید هیچ کس به هیچ عنوانی شما را فریب دهد، زیرا آن روز نخواهد آمد مگر اینکه اول شورش عظیمیعلیه خدا روی دهد و مظهر شرارت یعنی آن مردی که از ابتدا مقرر بود به جهنم برود ظهور کند‌" (دوم تسالونیکیان ۲:۳؛ ص. ‌۱۲۷۲ نسخه اسکافیلد).

حالا از نسخه ترجمه جدید استاندارد آمریکایی میخوانم،

"بگذارید هر چه می‌خواهند، بگویند؛ ولی شما فریب سخنان ایشان را نخورید. اما بدانید که تا این دو رویداد واقع نشود، آن روز نخواهد آمد: نخست، شورشی بر ضد خدا بر پا خواهد شد؛ دوم، آن مرد جهنمی که عامل این شورش است، ظهور خواهد کرد" (دوم تسالونیکیان ۲:۳، انجیل استاندارد آمریکایی جدید).

"ارتداد" را به این شکل ترجمه کردند "hē apostasia." همچنین در نسخه کینگ جیمز ترجمه شده "شورش عظیم."

دکتر و. آ. کریزول دکترای خودش را در رشته تفسیر (کتاب مقدس) از زبان یونانی و از دانشکده الهیات باپتیست جنوب واقع در لوئیس ویل کنتاکی گرفت. دکتر کریزول همیشه توجه خاص و دقیقی به واژگان یونانی عهد جدید داشت. دکتر کریزول گفته، "قبل از روز خداوند، سقوط و شورش عظیمی از ایمانداران اتفاق خواهد افتاد. استفاده از حرف تعریف [hē] نشاندهنده این است که پولس یک ارتداد خاصی را در نظر داشت." با علم به این موضوع، ما به دو مسئله مهم از کتاب دوم تسالونیکیان ۲:۳ پی میبریم،

۱. این ارتداد قبل از روز خداوند اتفاق خواهد افتاد.

۲. ضد مسیح قبل از روز خداوند "آشکار" خواهد شد.

هر دوی این مسائل قبل از روز خداوند رخ خواهند داد یعنی دوره عذاب و غضب خدا در انتهای این دوره و زمان. نظریه ربوده شدن پیش از دوره عذاب به معنی این است که تمام مسیحیان قبلا رفته‌اند. به این دلیل است که امروزه درباره "ارتداد" به مسیحیان انجیلی موعظه نمیشود و نیز به همین دلیل در بیشتر کتابها در خصوص نبوتهای کتاب مقدس هیچ بخشی درباره "ارتداد" وجود ندارد!

ولی اگر حق با ماروین روزنتال باشد که حق هم با اوست، پس در حال حاضر ما در ابتدای "ارتداد" هستیم! این موضوع چه تاثیری بر مسیحیان امروز میگذارد؟ مردم در "جهان سوم" بیش از هر زمان دیگری مورد جفا و آزار قرار میگیرند. و "دنیای غرب" بیش از هر زمان دیگری مورد حمله و تهاجم شیطان و شیاطین او قرار دارد. این چیزها به دانیال نبی گفته شد، ولی او جواب داد، "به مفهوم آن پی نبردم." سپس خدا به دانیال گفت، "آنچه گفتم تا آخر زمان فرا برسد، مهر شده و مخفی خواهد ماند" (دانیال ۹ ،۱۲:۸).

جان س. دیکرسون یک کتاب نسبتا خوب نوشته با عنوان رکود بزرگ کلیسای انجیلی (Baker Books, 2013). دیکرسون از گیب لیونز نقل قول میکند و میگوید،

"این لحظه شبیه هیچ زمان دیگری در تاریخ نیست. منحصربفرد بودن این واقعه مستلزم یک پاسخ نوآورانه و مبتکرانه است. اگر نتوانیم یک روش برخورد دیگری ارائه بدهیم، همه نسلها را به سمت بی علاقگی و بدبینی [سوق میدهیم]... دوستانمان به سمت انواع دیگر پرستشی رانده میشوند... در زمان کوتاهتر ولی با جاذبه بیشتر (The Next Christians, Doubleday, 2010, p. 11; emphasis mine).

روی روکش جلد کتاب دیکرسون نوشته شده،

"کلیسای آمریکا... در حال آب رفتن است. مسیحیان جوان در حال فرارند. صدقات ما در حال خشک شدن هستند... فرهنگ ایالات متحده بسرعت در حال خصمانه شدن و کینه توز شدن پیش میرود. چطور میتوانیم از یک فاجعه ویرانگر اجتناب کنیم؟"

با اینکه نیمه اول کتاب جان دیکرسون را دوست دارم، ولی با بیشتر بخش دوم که درمورد چگونه آماده شدن است مخالفم.

برای آماده شدن باید متوجه باشیم که هم اکنون در ابتدای "ارتداد" هستیم. اگر فکر کنیم که قبل از مصائب و سختی‌های بیشتر ربوده می‌شویم، برای آنچه در پیش روی ماست آماده نخواهیم بود.

کشیش ریچارد وورمبراند یک خادم کلیسای انجیلی بود که ۱۴ سال از عمرش را در زندانهای کمونیستها سپری کرد و برای مسیح در کشور رومانی شکنجه شد. تجربیات او از زندان خیلی بیش از رنج و عذابی است که مسیحیان در آمریکا متحمل شده‌اند. موشها در سلولش در هنگام شب پاهای او را گاز میگرفتند. زندانبانان او را کتک میزدند. با میله‌های داغ سرتاسر گردن و بدنش را سوزاندند و دچار زخمهای وحشتناک کردند. تا حد مرگ به او گرسنگی دادند. و این وقایع هولناک برای ۱۴ سال ادامه داشت. این چیزها باعث شد که کشیش وورمبراند آموزه‌ای را مطرح کند که آن را "رنج شناسی" نام گذاشت، یعنی آموزه رنج کشیدن. بعد از آمدنش به آمریکا (که یک معجزه بود) شروع کرد به تعلیم دادن این حقیقت که لازم است تا خیلی از کلیساها برای رنج و عذاب آماده بشوند – از جمله کلیسای خود ما. کشیش وورمبراند میگفت که مسیحیان آمریکا باید برای رنج و عذاب آماده بشوند. او میگفت، "باید الان دست به کار بشویم، قبل از اینکه به زندان بیافتیم. در زندان همه چیز را از دست میدهید... هیچ چیزی که زندگی را خوشایند میکند باقی نمی‌ماند. کسی که پیشاپیش از لذتهای زندگی صرف نظر نکرده باشد کسی جلودارش نیست" (quoted by John Piper in Let the Nations Be Glad, Baker Books, 2020, p. 10).

دکتر پال نیکوئیست گفته، "آماده باشید. در حینی که تغییرات فرهنگی سراسر مملکتمان را فرا میگیرد، بزودی مجبور میشویم که با آنچه کتاب مقدس درباره‌اش صحبت میکند رو در رو بشویم... یعنی واکنش به جفاها" (J. Paul Nyquist, Prepare: Living Your Faith in an Increasingly Hostile Culture, Moody Publishers, 2015, p. 14).

ایام نوح همان روزگار ارتداد است

عیسی گفت،

"لیکن چنانکه ایام نوح بود، ظهور پسر انسان نیز چنان خواهد بود. زیرا همچنان که در ایام قبل از طوفان می‌خوردند و می‌آشامیدند و نکاح می‌کردند و منکوحه می‌شدند تا روزی که نوح داخل کشتی گشت، و نفهمیدند تا طوفان آمده، همه را ببرد، همچنین ظهور پسر انسان نیز خواهد بود" (متی ۳۹-۲۴:۳۷؛ ص. ۱۰۳۴).

بسیاری از کلیساهای انجیلی فکر میکنند که روزگار نوح با رنج و عذاب عظیمی همراه بود. ولی چیزهای دیگری هم وجود دارد. مردم در ایام نوح "می‌خوردند و می‌آشامیدند و نکاح می‌کردند و منکوحه می‌شدند تا روزی که نوح داخل کشتی گشت" (متی ۲۴:۳۸).

این چیزی است که دقیقا در آمریکا و دنیای غرب در جریان است! در "جهان سوم" جفاهای زیادی رخ میدهد. در جاهایی مثل چین حتی احیای حقیقی هم اتفاق می‌افتد. ولی نه در آمریکا و در غرب! در اینجا مردم بیشتر به ماده گرایی علاقه‌مند هستند. آنها میخورند و می‌آشامند، ازدواج میکنند و متاهل میشوند. این چیزها به نظر عادی و معمولی میآیند. ولی موضوع فراتر از این حرفهاست. این چیزها تبدیل شده به کانون زندگی آنها – "خوردن و آشامیدن، ازدواج کردن و متاهل شدن." آنها فکر میکنند که برای این چیزها باید زندگی کنند! کانون زندگی آنها خدا نبود! این چیزهای مادی و مادیات بود که مهمترین بخش زندگی‌شان را تشکیل داده!

کلیسای لائودیکیه تصویری است از
کلیساها در آمریکا و در غرب

عیسی گفت،

"به فرشته، کلیسای لائودیکیه بنویس: این است سخنان «آمین»، آن شاهد امین و راستین و نخستین منشأ تمام خلقت خدا‌؛ من ازهمهً کارهای تو آگاه هستم و می‌دانم که تو نه گرم هستی و نه سرد‌. ای کاش گرم بودی و یا سرد‌. اما چون بین این دو یعنی نه گرم هستی و نه سرد، تو را از دهان خود قی خواهم کرد، زیرا می‌گویی دولتمند هستم و ثروت جمع کرده‌‌ام و محتاج به چیزی نیستم، در حقیقت اگر چه این را نمی‌دانی، تو بیچاره و بدبخت و بینوا و کور و عریان هستی‌. به تو نصیحت می‌کنم طلایی را که در آتش تصفیه شده از من بخر تا تو را به راستی دولتمند گرداند و لباس سفیدی بخر تا بپوشی و خجلت عریانی خود را بپوشانی و مرحمی بخر و به چشمان خویش بمال تا ببینی‌. همهً کسانی را که دوست می‌دارم سرزنش می‌کنم و تأدیب می‌نمایم پس غیور باش و توبه کن‌" (مکاشفه ۱۹-۳:۱۴؛ ص. ۱۳۳۴).

این تصویر آن کلیسای مرتد است. این کلیسایی است که ولرم است، "نه گرم و نه سرد" (مکاشفه ۳:۱۶). این کلیسایی است که پر از افراد بازگشت نکرده است (مکاشفه ۳:۱۷). این کلیسایی بود که از توبه کردن خودداری کرد (مکاشفه ۳:۱۹).

در طی ۴۰ سال گذشته شاهد دو تفرقه بزرگ کلیسایی بوده‌ایم. در هر دو بار، کسانی که خواستند "ولرم" باشند ما را ترک کردند. هر دوی آنها نسبت به صید جانها "ولرم" شدند. هر دوی آنها مسیحیت جدی را انکار کردند. برای آنها چیزی که باعث دور شدن مردم از ما می‌شد این بود که ما "خیلی سختگیر" بودیم و اگر آنها ما را ترک میکردند، بیشتر به آنها "خوش" میگذشت. ولی در هر دو بار نتوانستند که یک کلیسای "آتشین" داشته باشند. هر دوی آنها (خیلی دیر) متوجه شدند که اعضای خودشان را نمیتوانند در یک محیط ولرم نگه دارند. هر دو در نهایت شکست خوردند. عیسی گفت، "تو را از دهان خود قی [استفراغ] خواهم کرد" (مکاشفه ۳:۱۶). آنها نخواستند از دنیا جدا بشوند، در نتیجه دنیا و خواسته‌های نفسانی و شریر در آنها رخنه کردند. آنها نخواستند که شبه نظامیان اصولگرا باشند، در نتیجه بسرعت به نو انجیلیون ولرمی تبدیل شدند! از لحاظ روحانی بسرعت نیمه جان شدند – یا حتی بدتر!

از خودتان بپرسید. اگر کسانی که همراه چن اینجا را ترک کردند در چین بودند، آیا در کلیسای زیرزمینی می‌ماندند و یا به "کلیسای سه خویشتن" تحت حمایت حزب کمونیست می‌رفتند؟ شما جواب آن را میدانید! لازم به گفتن آن نیست! عملا به سمت کلیسای کمونیستها میرفتند. چرا؟ چون طالب مسیحیت واقعی نبودند. دهان آنها گرسنه یک "کلیسای" نو انجیلی نرم و لطیف بود. و این همان چیزی است که چن مرتد به آنها داد! یک "کلیسای" نو انجیلی نرم و لطیف. خودتان میدانید! لازم به گفتن نیست!!! من چیز جدیدی به شما نمیگویم!!!

من این خطابه را با توصیفی از ارتداد در کلیساهای نو انجیلی روزگارمان خاتمه میدهم،

"این را یقین بدان که در ایام آخر روزگار سختی خواهد بود. زیرا آدمیان، خودخواه و پول پرست و لافزن و مغرور و توهین کننده و نسبت به والدین نافرمان و ناسپاس و ناپاک و بی عاطفه و بی رحم و افترا زن و ناپرهیزکار، درنده خو، متنفر از نیکی، خیانتکار، لاقید و خودپسند خواهند بود و عیاشی را بیش از خدا دوست خواهند داشت‌. ظاهراً خدا پرستند، ولی واقعیت آن را انکار می‌نمایند‌. از این اشخاص دوری کن" (دوم تیموتیوس ۵-۳:۱؛ صص. ۱۲۸۰، ۱۲۸۱).

"و دائما تعلیم می‌گیرند، لکن هرگز به معرفت راستی نمی‌توانند رسید" (دوم تیموتیوس ۳:۷؛ ص. ۱۲۸۱).

"آری، همهً کسانی که مایلند در اتحاد با مسیح عیسی زندگانی خداپسندانه‌ای داشته باشند رنج و آزار خواهند دید" (دوم تیموتیوس ۳:۱۲؛ ص. ۱۲۸۱).

"که پیام را اعلام کنی‌. در وقت و بی وقت آمادهً کار باش و دیگران را متقاعد و توبیخ و تشویق کن و با صبر و شکیبایی تمام تعلیم بده، زیرا زمانی خواهد آمد که آدمیان به تعلیم درست گوش نخواهند داد، بلکه از امیال خودشان پیروی می‌کنند و برای خود معلمین بیشتری جمع خواهند کرد تا نصایحی را که خود دوست دارند از زبان آنها بشنوند‌. آنها از شنیدن حقیقت خودداری می‌کنند و توجّه خود را به افسانه‌ها معطوف می‌دارند‌. اما تو باید در تمام شرایط هوشیار بوده و برای تحمل رنج آماده باشی‌. در انتشار انجیل کوشش کن و وظیفه خود را به عنوان خادم خدا انجام بده‌" (دوم تیموتیوس ۵-۴:۲؛ ص. ۱۲۸۱).

"زیرا «دیماس» به خاطر عشقی که به این دنیا دارد مرا ترک کرده" (دوم تیموتیوس ۴:۱۰؛ ص. ۱۲۸۱).

"ای دوستان من، از شما درخواست می‌کنم از آنانی که برخلاف آن تعلیمی که یافته‌اید باعث تفرقه می‌شوند و دیگران را گمراه می‌کنند بر حذر باشید و از آنان دوری کنید، زیرا چنین افراد در حقیقت بندگان خداوند ما مسیح نیستند بلکه امیال خود را بندگی می‌کنند و مردم ساده لوح را با تعارف و تملق فریب می‌دهند‌" (رومیان ۱۸ ،۱۶:۱۷؛ ص. ۱۲۱۰).

برادران و خواهران عزیز من، آن نبی بزرگ یعنی دانیال نتوانست کاملا چیزهایی را که من امشب برای شما موعظه کردم بفهمد. ولی خدا را شکر که میسیونری را برگزید به نام ماروین روزنتال تا با ما صحبت کند و "یک درک جدیدی از ربوده شدن، دوره رنج و عذاب و آمدن ثانوی" عیسی به ما ارائه بدهد (jacket cover of The Pre-Wrath Rapture of the Church, Thomas Nelson, 1990).

بله، ما در حال حاضر در مرحله ابتدایی آن ارتداد عظیم آخر زمان بسر میبریم. بله، ما دچار جفاها خواهیم شد، مثل آنچه بر سر مردم چین میآید، مثل ریچارد وورمبراند، مثل مردم دیگر در سراسر "جهان سوم." ولی کسانی که محبت مسیح را دارند در آخر پیروز خواهند شد، زیرا عیسی گفت،

"زیرا مطابق تعالیم من رفتار کردی و نسبت به من وفادار ماندی من نیز تو را از آزمایش سختی که قرار است بر تمامی جهان واقع شود و ساکنانش را بیازماید حفظ خواهم کرد به زودی می‌آیم، آنچه را داری محکم نگهدار و نگذار کسی تاج تو را برباید‌. من کسی را که پیروز گردد مثل ستونی در معبد خدای خود ثابت خواهم ساخت، او هرگز از آنجا نخواهد رفت و من نام خدای خود را بر او خواهم نوشت‌. من نام شهر خدا یعنی آن اورشلیم تازه‌ای را که از آسمان و از جانب خدای من نزول می‌کند و همچنین نام تازهً خود را بر او خواهم نوشت‌. ای کسانی که گوش دارید آنچه را که روح به کلیساها می‌گوید بشنوید" (مکاشفه ۱۳-۳:۱۰؛ ص. ۱۳۳۴).

لطفا بایستید و بندگردانهای ۱، ۲ و ۴ سرود "آیا من سرباز صلیبم؟" را بخوانید

آیا من سرباز صلیبم، دنباله رو آن بره،
و باید از داشتن آرمانش بترسم و از گفتن نامش خجالت بکشم؟

آیا باید بر روی تخت گل افشان شده راحتی به آسمان برده شوم،
در حالیکه دیگران برای تصاحب آن جایزه جنگیدند و از دریاهای خونین گذشتند؟

یقینا باید بجنگم، اگر قرار است پادشاهی کنم؛ خداوندا، شهامتم را افزون فرما؛
رنج را پذیرفته و درد را تحمل خواهم کرد، کلامت مرا حامیخواهد بود.
   (“Am I a Soldier of the Cross?”, Dr. Isaac Watts, 1674-1748).


هر وقت برای دکتر هایمرز مطلبی می نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را برای ایشان قید بفرمایید، در غیر اینصورت نمی تواند به شما جواب بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود، ولی وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید. ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید با شماره تلفن ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) با او تماس بگیرید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

متن دستنویس این خطابه ها از حق چاپ برخوردار نیست. شما می توانید بدون اجازه دکتر هایمرز از آنها استفاده
کنید. اما تمام پیامهای ویدیویی دکتر هایمرز و تمام ویدیوهای دیگر کلیسای ما، از حق چاپ برخوردارند و فقط با
گرفتن اجازه قابل استفاده هستند.