Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.


تشویق و هشدار در زمان سختی‌ها –
در زمان حال و آینده

ENCOURAGEMENT AND WARNING IN TRIBULATION –
NOW AND IN THE FUTURE
(Farsi)

خطابه‌ی نوشته شده توسط دکتر ر. ل. هایمرز
با مطالبی از دکتر کریستوفر ل. کیگن
موعظه شده در کلیسای باپتیست لس آنجلس
عصر روز یکشنبه، ۱۹ مه ۲۰۱۹
A sermon written by Dr. R. L. Hymers, Jr.
with material by Dr. Christopher L. Cagan
preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord's Day Evening, May 19, 2019

"این چیزها را به شما گفتم تا در اتحاد با من آرامش داشته باشید‌. در جهان رنج و زحمت خواهید داشت‌. ولی شجاع باشید، من بر دنیا چیره شده‌‌ام‌‌" (یوحنا ۱۶:۳۳).

عیسی گفت، "در جهان رنج و زحمت خواهید داشت." واژه‌ای که "زحمت" ترجمه شده در اصل thlipsis است. آن را می‌توان "فشار" هم ترجمه کرد. همه ما فشار بر زندگی را احساس می‌کنیم. ولی بدترین نوع این فشار هنوز وارد نشده. سختی‌ها در واقع یک دوره هفت ساله قبل از نزول مسیح بر کوه زیتون است که بر جهان به حق و راستی حکومت خواهد کرد. بدترین قسمت آن زمان سختی در واقع سه سال و نیم آخر آن است. در هفت سال پیش از بازگشت مسیح به زمین، ضد مسیح بر جهان حکومت می‌کند. کتاب مقدس حکایت می‌کند که هر کسی که در این هفت سال مسیحی بشود به شهادت می‌رسد.

یوحنای رسول در رویا، روح این مسیحیان دوره زحمت و سختی را در آسمان می‌بیند. او می‌گوید،

"در زیر مذبح ارواح کسانی را دیدم که به خاطر کلام خدا و اعتراف ایمان خود شهید شده بودند‌" (مکاشفه ۶:۹).

بعد می‌نویسد،

"اینها کسانی هستند که از آن عذاب سخت گذشته‌اند، رداهای خود را شسته و در خون بره سفید کرده‌اند‌" (مکاشفه ۷:۱۴).

این هفت سال برای مسیحیان از هر دوره‌ای در تاریخ سختتر و شدیدتر خواهد بود. عیسی گفت،

"زیرا در آن وقت مردم به چنان رنج و عذاب سختی گرفتار خواهند شد که از ابتدای عالم تا آن وقت هرگز نبوده و بعد از آن هم دیگر نخواهد بود‌" (متی ۲۴:۲۱).

بله، بعد ربوده شدن اتفاق می‌افتد. کلام خدا می‌گوید،

"در همان موقع که فریاد فرمان الهی و صدای رئیس فرشتگان و بانگ شیپور شنیده می‌شود خود خداوند از آسمان به زیر خواهد آمد و اول کسانی که در ایمان به مسیح مرده‌اند خواهند برخاست و سپس آن کسانی که از میان ما زنده می‌مانند همراه با آنها در ابرها بالا برده خواهند شد تا در فضا با خداوند ملاقات نمایند و به این ترتیب ما همیشه با خداوند خواهیم بود‌" (اول تسالونیکیان ۱۷-۴:۱۶).

با اینحال نباید فکر کنیم که این وعده ما را از آزمایشات این زمانه، یعنی حتی قبل از عذاب عظیم، خلاص می‌کند. در متن مورد نظر ما عیسی گفت که مسیحیان در طول این زمانه عذاب و زحمت خواهند داشت.

"این چیزها را به شما گفتم تا در اتحاد با من آرامش داشته باشید‌. در جهان رنج و زحمت خواهید داشت‌. ولی شجاع باشید، من بر دنیا چیره شده‌‌ام‌‌" (یوحنا ۱۶:۳۳).

+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

خطابه‌های ما حالا از تلفن همراهتان قابل دسترس هستند.
به این آدرس مراجعه کنید WWW.SERMONSFORTHEWORLD.COM.
روی دکمه ی سبزی که رویش نوشته "APP" کلیک کنید.
دستورالعملهای بعدی را دنبال کنید.

+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

اجازه بدهید چیزی که عیسی در اینجا می‌گوید را با دقت مورد بررسی قرار بدهیم. من ابتدا درباره بخش دوم این آیه، بعد بخش اول و سپس بخش آخر آن توضیحاتی ارائه می‌دهم.

I. اول، "در جهان رنج و زحمت خواهید داشت."

عیسی این مطلب را به شاگردان گفت و این درباره تمام مسیحیان این دوره و زمانه صادق است. مسیحیان عذاب جسمانی متحمل خواهند شد. پولس رسول می‌نویسد،

"و برای اینکه به خاطر مکاشفات فوق العاده‌ای که دیده‌‌ام مغرور نشوم ناخوشی جسمانی دردناکی به من داده شد..." (دوم قرنتیان ۱۲:۷).

بنظر می‌رسد که این ناخوشی مربوط به مشکل بینایی باشد که پولس از آن رنج می‌برد. این مطلب نشانگر این است که مسیحیان دچار زحمات بیماری، درد و مرگ جسمانی می‌شوند. وقتی که مسیحی می‌شویم قرار نیست که از درد و بیماری جسمانی خلاص بشویم.

مسیحیان در دنیای سقوط کرده و گناه آلود ما دچار آزمایشات و سختی‌های دیگری هم می‌شوند. پولس رسول از مسیحیانی صحبت به میان می‌آورد که چنین تجربه‌هایی خواهند داشت

"... آیا مصیبت یا نگرانی یا زجر یا گرسنگی یا تهیدستی یا خطر و یا شمشیر قادر است ما را از مسیح جدا سازد؟ چنانکه کتاب مقدس می‌فرماید: به خاطر تو در تمام روز در خطر مرگ هستیم و با ما مانند گوسفندانی که به کشتارگاه می‌رود رفتار می‌شود‌‌" (رومیان ۳۶-۸:۳۵).

ولی او در ضمن عنوان می‌کند که هیچکدام از این عذابها نمی‌تواند "ما را از مسیح جدا سازد" (رومیان ۸:۳۵).

"در جهان رنج و زحمت خواهید داشت‌" (یوحنا ۱۶:۳۳).

تمام رسولان بخاطر ایمانشان به مسیح کشته شدند – بجز یوحنا – که در روغن جوشان انداخته شد و تا آخر عمرش داغ شد. مسیحیان در طول دوران بخاطر ایمانشان رنج کشیده‌اند. کتاب شهیدان فاکس یک کتاب کلاسیک است که رنج شهدای مسیحی را در طول تاریخ به ثبت رسانده.

ایمانداران بیشماری در جنگلهای مرکزی آمریکا... اردوگاههای کار چین، زندانهای پاکستان، شورشهای هند و دهکده‌های سودان بهای عظیمی را بخاطر ایمانشان پرداخت کرده‌اند (رجوع به ص. ۱۶۰).

مسیحیان در سودان به بردگی کشیده می‌شوند. در ایران مورد سوء قصد قرار می‌گیرند. در کوبا به زندان انداخته می‌شوند. در چین تا حد مرگ مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند. مسیحیان فقط بخاطر ایمانشان در بیش از ۶۰ کشور از جهان مورد آزار و اذیت و شکنجه و اعدام قرار می‌گیرند. ۲۰۰ میلیون مسیحی در سراسر جهان از پلیس مخفی، کمیته حراست یا تبعیض و سرکوبی مملکتشان هر روز در هراس و ترس بسر می‌برند... صدها میلیون مسیحی فقط بخاطر چیزی که به آن ایمان دارند در رنج و عذاب بسر می‌برند (Paul Marshall, Ph.D. Their Blood Cries Out, Word, 1997, back jacket).

حتی اینجا در غرب، مسیحیان حقیقی اغلب از سوی جوامع رو به رشد غیرمذهبی مورد هدف و تمسخر یا آزار قرار می‌گیرند. مسیحیت و کتاب مقدس در کلاسهای دانشگاه مورد تمسخر قرار می‌گیرند. بسیاری از مسیحیان در مشاغلشان ارتقاء نمی‌گیرند یا کارشان را از دست می‌دهند چون می‌خواهند که خدا را در کلیساهایشان در روز یکشنبه عبادت کنند. حتی اعضای غیرمسیحی در یک خانواده و نو-انجیلیون ضعیف هم مسیحیان متعهد را به مسخره می‌گیرند. همانطور که عیسی گفت،

"در جهان رنج و زحمت خواهید داشت" (یوحنا ۱۶:۳۳).

II. دوم، "این چیزها را به شما گفتم تا در اتحاد با من آرامش داشته باشید‌."

این وعده برای کسانی است که "در مسیح" هستند. "در من." او منشاء آرامش درونی است. عیسی گفت،

"آرامش برای شما به جا می‌گذارم، من آرامش خود را به شما می‌دهم‌..." (یوحنا ۱۴:۲۷).

وقتی کسی مسیح را می‌شناسد، یک آرامش درونی که دیگران در این دنیا ندارند را از آن خودش می‌کند.

شخصی که "در" مسیح است و مشکلاتش را در دعا نزد خدا عنوان می‌کند، آرامش خاصی دارد که کتاب مقدس آن را "آرامش الهی که بالاتر از فهم بشر است" (فیلیپیان ۴:۷) خطاب می‌کند. جهان نمی‌تواند بفهمد چرا مسیحیان باید زندانی بشوند، شکنجه بشوند، دستگیر و اعدام بشوند – همانطور که همین امشب دارد این اتفاقات در کشورهای زیادی رخ می‌دهد.

این آرامش به این معنی نیست که مسیحیان درگیریهای درونی، مشکلات عاطفی یا بیماریهای جسمانی ندارند. خیلی از کلیساهای انجیلی در آمریکا با ایده‌های نظیر موفقیت، کامیابی، صفا، خوشی و خودبهسازی فکر و ذهنشان تسخیر شده. این موضوعات برای آن مسیحی چینی که بخاطر ایمانش از پا آویزان شده یا آن مسیحی کوبایی که پنج سال از عمرش را در سلول انفرادی گذرانده، یا آن مسیحی ایرانی که بخاطر ایمان به عیسی با خطر مرگ روبرو است خیلی مسخره و بی معنی است.

این مسیحیان جفا دیده در کشورهای جهان سوم خیلی نزدیکتر هستند به درک و فهم چیزی که عیسی گفت، "این چیزها را به شما گفتم تا در اتحاد با من آرامش داشته باشید‌" (یوحنا ۱۶:۳۳). فکر می‌کنم که آنها می‌فهمند که این آرامش به متانت و سکوت درونی اشاره می‌کند و از آنجا ناشی می‌شود که می‌فهمند گناهانشان بخشیده شدند و اینکه خدا به فکر آنها هم هست.

حالا دوم قرنتیان ۲۸-۱۱:۲۴ را می‌خوانم. به چیزهایی که پولس رسول می‌گوید برای او اتفاق افتاده گوش کنید. او می‌گوید،

"یهودیان مرا پنج بار و هر بار سی و نه ضربۀ شلاق زدند و سه بار از رومیان چوب خوردم و یک بار هم سنگسار شدم‌. سه بار شکسته کشتی شدم و یک شب و یک روز دستخوش امواج دریا بودم‌. در مسافرت‌های زیاد خود، با خطر سیل و راهزنان روبرو بودم و از دست یهودیان و غیر یهودیان و دوستان دروغین در شهر و بیابان و دریا با مرگ مواجه شدم‌. من متحمل سختی‌ها، زحمات، و بی خوابی و گرسنگی و تشنگی فراوان شده‌‌ام و غالبأ بدون خوراک و لباس کافی سرمای سخت زمستان را تحمل کرده‌‌ام‌. از آن گذشته نگرانی برای تمام کلیساها باری است که شب و روز بر دوش من است" (دوم قرنتیان ۲۸-۱۱:۲۴).

چطور پولس می‌تواند در چنین شرایطی از آرامش صحبت کند؟ با اینحال اینکار را می‌کند. پولس جواب این سوال را در فیلیپیان ۷ ،۴:۶ می‌دهد.

"از هیچ چیز نگران نباشید، بلکه همیشه در هر مورد با دعا و مناجات و سپاسگزاری تقاضاهای خود را در پیشگاه خدا ابراز نمایید و آرامش الهی که بالاتر از فهم بشر است دلها و افکار شما را در مسیح عیسی حفظ خواهد کرد‌" (فیلیپیان ۷-۴:۶).

پولس سختی‌ها و عذاب زیادی متحمل شد، با اینحال در اینجا از "آرامش الهی که بالاتر از فهم بشر است" صحبت کرد.

III. سوم، "ولی شجاع باشید، من بر دنیا چیره شده‌‌ام‌‌."

شاید نگرانید که آیا از این آزمایشات و سختی‌های زندگی سربلند بیرون می‌آیید یا نه. جوانها در دانشگاههای غیرمذهبی که کتاب مقدس و مسیحیت در آنها مورد حمله، تمسخر و تحقیر قرار می‌گیرند باید به کلاسهای مختلف بروند. یک دانشجوی دانشگاه فکر می‌کند که آیا "می‌توانم این چیزها را تحمل کنم و یک مسیحی باقی بمانم؟ آیا می‌توانم از این آزمایشات سربلند بیرون بیایم؟ می‌توانم با مخالفتهایی که مردم نشان می‌دهند، استقامت کنم؟ می‌توانم وقتی اینقدر می‌ترسم باز هم تحمل کنم – تازه ایمان خیلی قوی هم که ندارم؟"

در این زمانه مسیحیان جدی را بعنوان آدمهای متعصب مورد تمسخر قرار می‌دهند. مردم می‌گویند که خیلی قضیه را جدی گرفتید. به شما می‌گویند که یک مذهب آسانتر را انتخاب کنید برای یک ساعت در صبح یکشنبه یا اصلا کلیسا لازم ندارید. به شما می‌گویند که اگر از پیروی کردن مسیح خودداری کنید، خوشحالتر خواهید بود. آنها می‌گویند، "لازم نیست که صلیبتان را بردارید. لازم نیست که رنج بکشید و دردی را تحمل کنید. این چیزها را فراموش کنید. این تخیلات را کنار بگذارید و زندگی‌تان را بکنید." آنها فشار بهتان وارد می‌کنند. همانطور که عیسی گفت، "در جهان عذاب و سختی‌ها متحمل خواهید شد."

ولی مسیح می‌گوید، "شجاع باشید، من بر دنیا چیره شده‌ام." به رومیان ۳۹-۸:۳۵ گوش کنید.

"پس کی می‌تواند ما را از محبت مسیح جدا سازد؟ آیا مصیبت یا نگرانی یا زجر یا گرسنگی یا تهیدستی یا خطر و یا شمشیر قادر است ما را از مسیح جدا سازد؟ چنانکه کتاب مقدس می‌فرماید: به خاطر تو در تمام روز در خطر مرگ هستیم و با ما مانند گوسفندانی که به کشتارگاه می‌رود رفتار می‌شود‌‌. با وجود همۀ این چیزها، به وسیلۀ او که ما را دوست داشت پیروزی ما کامل می‌شود، زیرا یقین دارم که نه موت و نه حیات، نه فرشتگان و نه نیروها و قدرتهای فوق بشری، نه پیشامدهای امروز و نه وقایع فردا، نه قدرتهای آسمانی و نه بلندی و نه پستی و خلاصه هیچ چیز در تمام آفرینش نمی‌تواند ما را از محبتی که خدا در خداوند ما عیسی مسیح آشکار نموده جدا سازد‌" (رومیان ۳۹-۸:۳۵)

وقتی پیش مسیح می‌آیید، او مسئولیت شما را برعهده می‌گیرد. او شما را نگه می‌دارد و رها نخواهد کرد. وقتی پیش مسیح آمدید، لازم نیست که شما او را نگهدارید. او شما را نگه خواهد داشت! از لحظه بازگشتتان، تا به ابد در مسیح امنیت خواهید داشت. خود این حقیقت که در جهان سوم ۲۰۰ میلیون نفر هست که حاضرند بخاطر ایمانشان به مسیح عذاب بکشند ثابت می‌کند که مسیح نگهبان و حافظ پیروانش است و اجازه نمی‌دهد که بدون امید به ملکوت آسمانی از بین بروند. پیش مسیح بیایید و او همه کار نجات و همه کار حفظ و نگهداری را انجام می‌دهد! همانطور که جناب انگان قبل از خطابه سرودند،

جانی که برای آسودن بر عیسی لمیده،
   به دست دشمنانش نخواهم، نخواهم سپرد؛
آن جانی که تمام جهنم سعی در لرزاندنش دارد،
   هیچوقت، نه هیچوقت، نه هیچوقت ترک نخواهم کرد.
(“How Firm a Foundation,” ‘K’ in Rippon’s ‘Selection of Hymns,’ 1787).

عنوان این خطابه چنین است "تشویق و هشدار در زمان سختی‌ها – در زمان حال و آینده." امشب شما را تشویق کردم و دلگرمی دادم. ولی باید هشدار هم بدهم. هر سختی و زحمتی که حالا در زندگی متحمل می‌شویم قابل مقایسه با آنچه مردم در جاهای دیگر از آنها رنج می‌برند نیست. مسیحیان در جهان سوم کتک می‌خورند، زندان می‌روند، شکنجه می‌شوند و بخاطر ایمان به عیسی کشته می‌شوند. زندگی ما اینجا در آمریکا نسبت به آن زندگی مثل یک مرخصی می‌ماند. در آینده ممکن است اینجا هم برای مسیحیان خیلی سخت و مشکل بشود. فشار خیلی بدتر خواهد شد. شاید کار، خانه و پولتان را بخاطر جدی بودن در مسیحیت از دست بدهید. این چیزها حالا در کشورهای دیگر اتفاق می‌افتد. دوستان و اقوامتان شاید پشتشان را به شما بکنند. عیسی درباره زمان سختی‌ها گفت، "برادر، برادر را تسلیم مرگ خواهد کرد و پدر، فرزند را، فرزندان علیه والدین خود طغیان خواهند کرد و آنان را به کشتن خواهند داد‌. همه مردم به خاطر اینکه نام من بر شماست از شما روی گردان خواهند شد‌" (مرقس ۱۳ ،۱۳:۱۲). حالا این مسائل در کشورهای دیگر در جریان است. تعجب نکنید اگر مردم قبل از شروع آن هفت سال رویشان را از شما برگردانند.

ارمیای نبی گفت، "اگر از مسابقه دادن با مردمان این قدر خسته شده‌ای، چگونه می‌توانی با اسبان مسابقه دهی؟ اگر نمی‌توانی در زمین صاف و هموار روی پای خود بایستی، در جنگلهای اردن چه خواهی کرد؟" (ارمیا ۱۲:۵). بله، شما حالا سختی‌هایی را تجربه می‌کنید. ولی اگر با فشارهای اندک امروز نتوانید خودتان را وفق بدهید، وقتی اوضاع بدتر بشود چکار می‌کنید؟ اگر نتوانید در این دوره مرخصی امروز یک زندگی مسیحی را دنبال کنید، وقتی توفان بیاید چکار می‌کنید؟ من از شما تقاضا می‌کنم که امروز قوی باشید. اگر حالا اینکار را بکنید، بعدها مسیحی قوی‌تری خواهید بود. وقتی کتاب کشیش ریچارد وورمبراند با عنوان شکنجه شده برای مسیح را بعنوان یک تازه مسیحی می‌خواندم به این چیزها فکر می‌کردم. آن فقط یک کتاب برای خواندن نبود، بلکه زندگی من را عوض کرد. مسیحی بودن به این معنی نیست که همیشه در مرخصی باشید. ممکن است خیلی سخت باشد. در واقع سخت هم هست. بله، "شجاع باشید" (یوحنا ۱۶:۳۳). ولی در ضمن به هزینه آن هم توجه کنید (رجوع به لوقا ۱۴:۲۸). ارزشش را دارد، چون تا ابد با مسیح زندگی خواهید کرد.

حالا باید با گمشدگانی که امشب در اینجا هستند صحبت کنم. عیسی شما را دوست دارد. او روی صلیب مرد تا مزد گناه شما را پرداخت کند. خونش را ریخت تا شما را از گناهتان پاک کند. از مردگان قیام کرد تا حیات تازه به شما عطا کند. اگر به او اعتماد کنید، برای همیشه نجات پیدا خواهید کرد. ولی اعتماد کردن به عیسی فقط گفتن چند عبارت نیست. اعتماد به عیسی به معنی ایمان به عیسی است. بله، زمانهای سخت پیش می‌آید. بله، شما عذاب خواهید کشید. ولی ارزشش را دارد. شما عیسی را خواهید شناخت. اگر به او اعتماد کنید تا به ابد با مسیح زندگی خواهید کرد. اگر مایلید با من درباره اعتماد کردن به عیسی صحبت کنید، لطفا جلو بیایید و در دو ردیف اول بنشینید. آمین.


هر وقت برای دکتر هایمرز مطلبی می نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را برای ایشان قید بفرمایید، در غیر اینصورت نمی تواند به شما جواب بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود، ولی وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید. ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید با شماره تلفن ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) با او تماس بگیرید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

متن دستنویس این خطابه ها از حق چاپ برخوردار نیست. شما می توانید بدون اجازه دکتر هایمرز از آنها استفاده
کنید. اما تمام پیامهای ویدیویی دکتر هایمرز و تمام ویدیوهای دیگر کلیسای ما، از حق چاپ برخوردارند و فقط با
گرفتن اجازه قابل استفاده هستند.

سرود تک نفره پیش از خطابه توسط آقای جک انگان:
“How Firm a Foundation” (‘K’ in Rippon’s ‘Selection of Hymns,’ 1787).

طرح کلی

تشویق و هشدار در زمان سختی‌ها –
در زمان حال و آینده

ENCOURAGEMENT AND WARNING IN TRIBULATION –
NOW AND IN THE FUTURE

خطابه‌ای نوشته شده توسط دکتر ر. ل. هایمرز
با مطالبی از دکتر کریستوفر ل. کیگن

"این چیزها را به شما گفتم تا در اتحاد با من آرامش داشته باشید‌. در جهان رنج و زحمت خواهید داشت‌. ولی شجاع باشید، من بر دنیا چیره شده‌‌ام‌‌" (یوحنا ۱۶:۳۳).

(مکاشفه ۷:۱۴ ؛۶:۹ ؛متی ۲۴:۲۱ ؛اول تسالونیکیان ۱۷-۴:۱۶)

I.   اول، "در جهان رنج و زحمت خواهید داشت،" دوم قرنتیان ۱۲:۷؛
رومیان ۳۶-۸:۳۵.

II.  دوم، "این چیزها به شما گفتم تا در اتحاد با من آرامش داشته باشید،"
یوحنا ۱۴:۲۷؛ دوم قرنتیان ۲۸-۱۱:۲۴؛ فیلیپیان ۷-۴:۶.

III. سوم، "شجاع باشید، من بر دنیا چیره شده‌ام،" رومیان ۳۹-۸:۳۵؛
مرقس ۱۳ ،۱۳:۱۲؛ ارمیا ۱۲:۵؛ لوقا ۱۴:۲۸.