Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.


آیا شما هم جا می‌مانید؟

WILL YOU BE LEFT BEHIND?
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

خطابه‌ی موعظه شده در کلیسای باپتیست لس آنجلس
عصر روز یکشنبه، ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۸
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, September 16, 2018

"پس بیدار باشید زیرا که نمی‌دانید در کدام ساعت خداوند شما می‌آید" (متی ۲۴:۴۲).

تقریبا هر روزنامه‌ای که می‌خوانم در رابطه با نبوتهای کتاب مقدس و موضوع آخر دنیا مطلبی در آن نوشته شده. خدا نشانه‌هایی به ما داده که نشان می‌دهد وقت کمی به انتهای این جهان باقی مانده.

به سرخط خبرهای روزنامه دیلی نیوز از لس آنجلس گوش کنید.

پلها ریزش می‌کنند. بنا بر گزارشهای مشروح دولت فدرال در خصوص سامانه جاده‌ای آمریکا که با رشد فعلی همخوانی ندارد، بیش از یک چهارم پلهای کشور برای رفت و آمد ضعیف، معیوب یا تحت فشار بیش از حد قرار دارند.

آمریکا بزرگترین ملت روی زمین است، ولی حتی نمی‌توانیم جاده‌ها و پلهایمان را در سطح قابل قبولی نگه داریم!

کسری دارو بیمارستانها را تحت تاثیر قرار داده. بخاطر کمبود شدید واکسنهای ضروری... بیمارستانها در سراسر کشور واکسن کزاز را جیره‌بندی می‌کنند. این یکی از شدیدترین موارد کمبود داروست که بیمارستانها در سالهای اخیر با آن روبرو بوده‌اند – و انتظار نداشته باشید که آخرین مورد هم باشد. کمبود داروهایی که بیمارستانها هر روزه با آنها سر و کار دارند [اکنون] به مراتب بیشتر و بدتر شده است، این موارد بیشتر شامل داروهایی است که مشابه خوب زیاد ندارند... [این مسئله] گریبانگیر پزشکان و داروخانه‌هایی است که سعی در کنار آمدن با این موضوع دارند... بیمارستانها این کمبودها را خیلی زودتر از سابق احساس می‌کنند، چون از طرفی با هزینه‌های پزشکی بالا روبرو هستند و از طرف دیگر حالا فقط برای چند روز دارو در موجودی انبار خود نگه می‌دارند.

توده یخهای کلیمانجارو در حال ذوب شدن است. یخهای سفید قله کوه کلیمانجارو در آفریقا در حال ناپدید شدن [است]، یعنی قربانی پديده ذوب شدن یخچالها در همه جاست. توده‌های یخ بخاطر "تغییرات آب و هوایی" که سراسر دنیا را تهدید می‌کند در حال ذوب شدن هستند!

زلزله‌های عظیم باعث ترس شدید بیشتر مردم شده است!

بمب کار گذاشته شده در خودرویی در اورشلیم منفجر شد. بمب خودرویی در محله یهودیان افراطی سنتی در اورشلیم منفجر شد که باعث لرزش ساختمانها و پرتاب آهن پاره‌ها به هوا و اطراف شد.

شاید این موارد رویدادهای اتفاقی به نظر برسند. ولی کسانی که از نبوتهای کتاب مقدس آگاهند می‌دانند که اینها نشانه‌هایی است که ما حالا در ایام آخر بسر می‌بریم. آخر کار این دنیا به شکلی که آنرا می‌شناسیم برای کسانی که نبوتهای کتاب مقدس را می‌فهمند خیلی نزدیک است.

عیسی گفت:

"پس بیدار باشید زیرا که نمی‌دانید در کدام ساعت خداوند شما می‌آید" (متی ۲۴:۴۲).

عیسی درباره تعیین زمان دقیق به ما هشدار داد (متی ۲۴:۳۶؛ اعمال رسولان ۱:۷). ولی به ما گفت که مراقب نشانه‌های کلی نزدیک شدن به انتها باشیم. من معتقدم که ما حالا در آن زمان زندگی می‌کنیم. کتاب مقدس می‌گوید که انتها نزدیک است.

کتاب مقدس می‌گوید که مسیح در هوا می‌آید. افراد زنده و مرده‌هایی که واقعا به مسیحیت گرویدند، به آسمان بالا برده می‌شوند تا او را در آنجا ملاقات کنند (رجوع به اول تسالونیکیان ۱۸-۴:۱۴). کسانی که به کلام خدا ایمان ندارند این نبوت کتاب مقدس را به مسخره می‌گیرند. آنها می‌خندند و می‌گویند که چنین اتفاقی هیچوقت نخواهد افتاد. ولی آنها کاملا اشتباه می‌کنند. یک روز بزودی واقعه ربوده شدن رخ خواهد داد. و شما جا گذاشته می‌شوید!

اجازه بدهید بطور کوتاه به سه چیزی که به ربوده شدن مربوط می‌شود نظری بیاندازیم.

+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

حالا می توانید روی تلفن همراهتان به خطابه های ما دسترسی داشته باشید.
به این آدرس مراجعه کنید WWW.SERMONSFORTHEWORLD.COM.
روی دکمه سبز رنگی که روی آن نوشته شده "APP" کلیک کنید.
دستورالعمل های بعدی را به ترتیب دنبال کنید.

+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

I. اول، اوضاع و شرایط پیش از ربوده شدن.

کتاب مقدس دقیقا به ما می‌گوید که درست قبل از ربوده شدن اوضاع دنیا چطور خواهد بود. عیسی گفت:

"لیکن چنانکه ایام نوح بود، ظهور پسر انسان نیز چنان خواهد بود. زیرا همچنان که در ایام قبل از طوفان می‌خوردند و می‌آشامیدند و نکاح می‌کردند و منکوحه می‌شدند تا روزی که نوح داخل کشتی گشت و نفهمیدند تا طوفان آمده، همه را ببرد، همچنین ظهور پسر انسان نیز خواهد بود" (متی ۳۹-۲۴:۳۷).

نوح واعظ عدالت بود (دوم پطرس ۲:۵). او به نسل خودش هشدار داد که داوری نزدیک است. ولی مردم به او خندیدند و پیامش را به مسخره گرفتند. آنها گوش شنوا نداشتند. به زندگی مادی و گناه آلودشان ادامه دادند.

در این زمانه هم همینطور شده. یک نفر شما را به کلیسا می‌آورد. خطابه را می‌شنوید. بعد دوباره برمی‌گردید سراغ همان طرز زندگی گذشته‌تان. توبه نمی‌کنید. به عیسی مسیح اعتماد نمی‌کنید و ایمان نمی‌آورید. وقتی به شما تلفن می‌کنیم، به این کلیسا برنمی‌گردید.

می‌خواهید خوش باشید. از اصطلاح فراموش نشدنی دکتر آ. و. توزر استفاده می‌کنم که گفت شما فکر می‌کنید دنیا "یک زمین بازی است و نه میدان جنگ." فکر می‌کنید زندگی یک نوع دیزنی لند است. فکر می‌کنید تمام هدف زندگی‌تان این است که "خوش" بگذرانید. نمی‌خواهید هر یکشنبه در کلیسا برای خدا وقت بگذارید. وقتی هر چیز کوچکی پیش می‌آید، راحت از کلیسا آمدن در می‌روید. شما بازگشت نکردید. شما مسیحی واقعی نیستید. وقتی مرگ به سراغتان بیاید، آماده نخواهید بود. وقتی ربوده شدن اتفاق بیافتد، شما جا گذاشته می‌شوید! همانطور که جناب گریفیت لحظاتی پیش در آن سرود خواندند، "پسر آمده و تو جا ماندی."

عیسی گفت:

"پس بیدار باشید زیرا که نمی‌دانید در کدام ساعت خداوند شما می‌آید" (متی ۲۴:۴۲).

II. دوم، آماده نبودن در موقع ربوده شدن خطرناک است، به آن فکر کنید.

لطفا متی، فصل ۲۵ را باز کنید. از کتاب مقدس اسکافیلد در صفحه ۱۰۳۵ است. واعظین قدیمی همه گفته‌اند که باکره‌های ذکر شده در این متن به کسانی اشاره می‌کنند که آماده ملاقات با مسیح نیستند. و من به این نتیجه رسیده‌ام که آنها کاملا حق داشتند.

در این متن، عیسی مثلی را عنوان می‌کند یعنی داستانی که یک حقیقت عظیم روحانی را به تصویر می‌کشاند. این حقیقت عظیمی که او درباره‌اش صحبت می‌کند چی است؟ به متی ۲۵:۱۳ نگاه کنید. عیسی گفت:

"پس بیدار باشید زیرا که آن روز و ساعت را نمی‌دانید" (متی ۲۵:۱۳).

پس این متن یک هشدار به شما است!

پنج تا از این باکره‌ها آماده هستند. آنها برای آمدن مسیح آماده هستند. ولی پنج تای دیگر وقتی که او می‌آید حاضر نیستند. خیلی وارد جزئیات یک مثل شدن خطرناک است. پیام ساده و روشن این متن اینطور است: وقتی عیسی در واقعه ربوده شدن می‌آید، خیلی از مردم آماده نخواهند بود.

حالا به آیه ده نگاه کنید:

"و در حینی که ایشان بجهت خرید می‌رفتند، داماد برسید و آنانی که حاضر بودند، با وی به عروسی داخل شده، در بسته گردید" (متی ۲۵:۱۰).

وقتی مسیحیان واقعی ربوده می‌شوند، در بسته خواهد شد، همانطور که در کشتی نوح بسته شد. کسان دیگر وارد نخواهند شد. "در بسته گردید."

به آیه ۱۱ نگاه کنید،

"بعد از آن، باکره‌‌‌های دیگر نیز آمده، گفتند: خداوندا برای ما باز کن. او در جواب گفت: هرآینه به شما می‌گویم شما را نمی‌شناسم" (متی ۱۲-۲۵:۱۱).

و بعد، در آیه ۱۳، عیسی این کاربرد را درباره شما استفاده می‌کند:

"پس بیدار باشید زیرا که آن روز و ساعت را نمی‌دانید" (متی ۲۵:۱۳).

ما دوره زمانی کلی را می‌دانیم، ولی روز و ساعت آن را نمی‌دانیم.

و وقتی آن روز و ساعت برسد، برای شما خیلی دیر خواهد بود. همانطور که جناب گریفیت در سرود پیش از خطابه خواندند، "پسر آمده و تو جا ماندی."

III. سوم، کسانی که در رویداد ربوده شدن جا گذاشته می‌شوند، خدا هم از آنها روی برمی‌گرداند. آنها ملعون و نفرین خواهند شد و نمی‌توانند نجات پیدا کنند.

به مکاشفه فصل شانزدهم گوش کنید. در این متن درباره خشم و غضب خدا می‌خوانیم که بعد از ربوده شدن بر دنیای انکار کننده مسیح نازل خواهد شد. آیه دو به ما می‌گوید که آنها به دردهای سخت مبتلا خواهند شد. آیه چهار می‌گوید که ذخیره آب دنیا مسموم و آلوده خواهد شد. آیه هشت می‌گوید که بشریت در آتش سوخته خواهد شد. آیه دهم می‌گوید که تاریکی و ظلمت عظیم خواهد بود و مردم از درد زبانشان را به دندان می‌گیرند. آیه هیجدهم می‌گوید که زلزله‌های بزرگ روی خواهد داد. آیه بیست و یک می‌گوید که "تگرگ بزرگ" خواهد بود، یعنی شهابسنگها از آسمان می‌بارد.

آیا مردم وقتی این اتفاقات رخ می‌دهد بسوی مسیح می‌آیند؟ نه! به آخر آیه نه گوش کنید:

"و توبه نکردند تا او را تمجید نمایند" (مکاشفه ۱۶:۹).

و آیه یازدهم:

"و به خدای آسمان به سبب دردها و دملهای خود کفر می‌گفتند و از اعمال خود توبه نکردند" (مکاشفه ۱۶:۱۱).

و آخر آیه بیست و یک:

"و مردم به سبب صدمه تگرگ، خدا را کفر گفتند زیرا که صدمه‌اش بی نهایت سخت بود" (مکاشفه ۱۶:۲۱).

همینطور که می‌بینید، خدا از آنها دست خواهد کشید. برای آنها خیلی دیر خواهد بود که نجات پیدا کنند. آنها مرتکب گناه نابخشودنی خواهند شد.

"خدا ایشان را... واگذاشت" (رومیان ۱:۲۴).

"خدا ایشان را... تسلیم نمود" (رومیان ۱:۲۶).

"خدا ایشان را به ذهن مردود واگذاشت" (رومیان ۱:۲۸).

همانطور که جناب گریفیت خواندند، "پسر آمده و تو جا ماندی."

اگر می‌خواهید که ربوده بشوید، اگر می‌خواهید نجات پیدا کنید، باید حالا نجات پیدا کنید. تا وقتی خدا هنوز با شما صحبت می‌کند. اگر خیلی صبر کنید، دیگر خیلی دیر خواهد شد.

توفان دریایی فلورانس کارولینای شمالی و جنوبی را آخر هفته گذشته درهم کوبید. به مردم اخطار داده شد که آنجا را ترک کنند. رئیس جمهور به آنها اخطار داد. فرماندار به آنها اخطار داد. نیروهای پلیس و آتش نشانی با بلندگوها به خیابانها رفتند و به مردم اخطار می‌دادند که آنجا را ترک کنند. بارها به آنها هشدار داده شد. ولی بعضی آدمهای نفهم سر جایشان ماندند – و در آب سیلاب غرق شدند. به شما هشدار داده شده که مسیح دارد می‌آید. اگر گوش ندهید، از رویداد ربوده شدن جا می‌مانید. اگر خیلی معطل کنید، دیگر خیلی دیر خواهد شد.

مسیح مرد که جزای گناه شما را بپردازد. از مردگان قیام کرد و در آسمان در دست راست خدا نشسته است. حالا به او ایمان بیاورید و خونش گناه شما را پاک می‌کند و برای ربوده شدن آماده خواهید بود. اگر صبر کنید، درباره شما گفته شده، "پسر آمده و تو جا ماندی." همانطور که جناب گریفیت خواندند، "پسر آمده و تو جا ماندی." سرود شماره ۳ از سرودنامه‌تان است. بایستید و این سرود را بخوانید. خیلی سریع نخوانید. درباره عباراتش فکر کنید!

زندگی پر از اسلحه و جنگ شده،
   و همه زیر دست و پا مانده‌اند،
ایکاش همه آماده بودیم.
   بچه ها مردند، روزهای تلخی بود،
یک تکه نان بهای یک کیسه طلا بود،
   ایکاش همه آماده بودیم.
دیگر وقتی نیست که تصمیمت را عوض کنی،
   چطور می‌شود اینقدر کور بوده باشی؟
ناجی صدا کرد، ولی تو رد کردی،
   پسر آمده و تو جا ماندی،
تو جا ماندی،
   تو جا ماندی.

زن و مرد خوابیده در بستر،
   زن صدایی می‌شنود و سر برمی‌گرداند – او رفته.
ایکاش همه آماده بودیم.
   دو نفر از تپه‌ای بالا می‌روند،
یکی ناپدید می‌شود و دیگری برجا می‌ماند،
   ایکاش همه آماده بودیم.
دیگر وقتی نیست که تصمیمت را عوض کنی،
   چطور می‌شود اینقدر کور بوده باشی؟
ناجی صدا کرد، ولی تو رد کردی،
   پسر آمده و تو جا ماندی،
تو جا ماندی،
   تو جا ماندی.
   (“I Wish We’d All Been Ready,” Larry Norman, 1947-2008;
chorus altered by the ).

مواظب باشید که جا نمانید. به عیسی اعتماد کنید و حالا نجات پیدا کنید، همین امشب!


هر وقت برای دکتر هایمرز مطلبی می نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را برای ایشان قید بفرمایید، در غیر اینصورت نمی تواند به شما جواب بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود، ولی وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید. ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید با شماره تلفن ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) با او تماس بگیرید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

متن دستنویس این خطابه ها از حق چاپ برخوردار نیست. شما می توانید بدون اجازه دکتر هایمرز از آنها استفاده
کنید. اما تمام پیامهای ویدیویی دکتر هایمرز و تمام ویدیوهای دیگر کلیسای ما، از حق چاپ برخوردارند و فقط با
گرفتن اجازه قابل استفاده هستند.

آیات خوانده شده پیش از خطابه: متی ۴۲-۲۴:۳۷.
سرود تک نفره پیش از خطابه توسط آقای بنجامین کینکید گریفیت:
“I Wish We’d All Been Ready” (Larry Norman, 1947-2008).

طرح کلی

آیا شما هم جا می‌مانید؟

WILL YOU BE LEFT BEHIND?

دکتر ر. ل. هایمرز

"پس بیدار باشید زیرا که نمی‌دانید در کدام ساعت خداوند شما می‌آید"
(متی ۲۴:۴۲).

I.   اول، اوضاع و شرایط پیش از ربوده شدن، متی ۴۱-۲۴:۳۷.

II.  دوم، خطر آماده نبودن در موقع ربوده شدن، متی ۱۳-۲۵:۱.

III. ملعون و نفرین شدن بیشتر کسانی که در رویداد ربوده شدن
جا گذاشته می‌شوند، مکاشفه ۲۱ ،۱۱ ،۱۶:۹.