Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.


نکاتی درباره روزه سه‌شنبه در کلیسایمان

NOTES ON OUR FAST-DAY ON TUESDAY
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

خطابه‌ی کلیسای باپتیست لس آنجلس
عصر روز یکشنبه، ۱۲ اوت ۲۰۱۸
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord's Day Evening, August 12, 2018

"اما تو وقتی روزه می‌گیری به سرت روغن بزن و صورت خود را بشوی؛ تا مردم از روزه تو با خبر نشوند بلکه فقط پدر تو که در نهان است آن را بداند و پدری که هیچ چیز از نظر او پنهان نیست اجر تو را خواهد داد‌" (متی ۱۸ ،۶:۱۷).

توجه بفرمایید که عیسی نگفت، "اگر روزه می‌گیری." نخیر، او گفت، "وقتی روزه می‌گیری." در این زمانه روزه گرفتن برای مردم دنیوی عجیب بنظر می‌رسد. بعضی وقتها مادرهایی که خیلی نگران می‌شوند فکر می‌کنند اگر شما یک روز غذا نخورید، از گرسنگی می‌میرید. به مادرتان دروغ نگویید. فقط بگویید که آن وعده غذا را نمی‌خورید.

لازم نیست هر کسی روزه بگیرد. اگر مشکل جسمانی دارید، باید قبل از روزه گرفتن با پزشکتان مشورت کنید. در کلیسای ما، می‌توانید دکتر جودیت کیگن یا دکتر کریتون ل. چن را ببینید و با آنها صحبت کنید. یا می‌توانید به آنها تلفن کنید. شماره تلفن دکتر جودیت کیگن ۳۲۳۱-۳۲۴(۲۱۳) است. شماره تلفن دکتر چن هم ۵۱۵۳-۸۱۹(۳۲۳) است. اگر شرایط خاصی دارید، مثل بیماری قند یا فشار خون بالا، یا چیزهای دیگر، حتما باید به دکتر جودیت کیگن یا دکتر چن زنگ بزنید، یا بعد از این مراسم با آنها صحبت کنید. اگر آنها به شما بگویند که نباید روزه بگیرید، هنوز می‌توانید وقتی که ما روز سه شنبه روزه می‌گیریم، وقت بیشتری را صرف دعا کردن کنید. می‌توانید آن روز بدون روزه گرفتن، در دعا به ما ملحق بشوید.

روز سه شنبه، ۱۴ ماه اوت، ما یک روز را در کلیسایمان روزه می‌گیریم. هیچکدام از شما لازم نیست که حتما روزه بگیرد. کسی نمی‌پرسد که آیا روزه گرفتید یا نه. روزه گرفتن یک امر کاملا اختیاری است. اگر می‌خواهید، روزه بگیرید. اگر نمی‌خواهید، اینکار را انجام ندهید.

این اولین بار است که بعد از چندین ماه یک روز را برای روزه اختصاص می‌دهیم. دکتر المر ل. تاونز، از بنیانگذاران دانشگاه لیبرتی، لزوم روزه و دعا را به من یادآوری کرد. ایده‌ها و توضیحاتی را که در این خطابه خدمتتان عرض می‌کنم، از کتاب دکتر تاونز گردآوری شده با عنوان راهنمای مبتدیان برای روزه گرفتن، انتشارات بتانی هاوس، سال ۲۰۰۱. آن کتاب خوبی است. اگر یک کپی از آن را می‌خواهید، می‌توانید از وبسایت آمازون سفارش بدهید.

در کتاب دکتر تاونز چندین نوع روزه وجود دارد. ولی ما می‌خواهیم که روزه یکروزه بگیریم که ایشان آن را "روزه یوم کیپور" می‌خواند. این روزه یکروزه‌ای بود که یهودیان ایماندار لازم بود بگیرند (لاویان ۱۶:۲۹).

امروزه، از مسیحیان خواسته نمی‌شود که روزه بگیرند – ولی اجازه داریم که روزه بگیریم. عیسی گفت، "وقتی روزه می‌گیرید" (متی ۶:۱۶) چون روزه گرفتن دستوری برای بنا کردن شخصیت و ایمانمان است.

اگر تا حالا روزه نگرفتید، شاید فکر یک روز غذا نخوردن شما را به وحشت بیاندازد. ولی روزه گرفتن بدتر از رژیم غذایی برای لاغری نیست. روزه یکروزه به یک آدم معمولی که پزشک به او "اجازه" داده باشد، صدمه‌ای نمی‌زند – یعنی پزشکی مثل دکتر جودیت کیگن یا دکتر چن آنرا تایید کرده.

"روزه یوم کیپور" که برای یک روز است بهترین راهی است که می‌توانید اولین روزه‌تان را سه‌شنبه بگیرید. لازم نیست که حتما روزه بگیرید. شما اینکار را بعنوان یک دستور روحانی بطور اختیاری انجام می‌دهید. نگران نباشید که دیگران چی فکر می‌کنند، چون روزه شما یک تعهد شخصی بین شما و خداست. روزه گرفتن به شما کمک می‌کند که به یک سرباز نیایشگر برای خدا تبدیل بشوید.

وقتی سه‌شنبه روزه می‌گیرید، انتظار مقاومت را داشته باشید. ابلیس در برابر شما قد علم می‌کند. اگر برای نجات دیگران یا برای کلیسایتان دعا می‌کنید، شیطان با شما مخالفت می‌کند. روزه گرفتن کار آسانی نیست. پس وقتی ریسک روزه گرفتن را قبول می‌کنید، با این آگاهی و شناخت اینکار را انجام بدهید که می‌تواند کار سختی باشد. ولی نتیجه‌اش ارزش امتحان کردن را دارد!

روزه یکروزه یوم کیپور در کتاب مقدس از غروب تا غروب بود. اگر قصد دارید برای یکروز با ما روزه بگیرید، باید قبل از غروب آفتاب (حدود ساعت ۸ شب) یک خوراکی بخورید. یک موز یا یک کاسه سریال کوچک بخورید. روز بعد دیگر صبحانه یا ناهار نخورید. وقتی روز سه‌شنبه آفتاب غروب می‌کند، ما برای شما اینجا در کلیسا غذایی تدارک دیدیم. قبل از اینکه روز سه‌شنبه ساعت ۷ شب به کلیسا بیایید، می‌توانید یک خوراکی بخورید، مثل یک موز دیگر. وقتی اینجا بیایید، ما حلیم و ساندویچ برای شما آماده کردیم. بعد زمانی را در دعا می‌گذرانیم و فرصتی برای شما که درباره تجربه آن روزتان از روزه و دعا شهادت بدهید و من هم یک خطابه کوتاهی را موعظه می‌کنم.

وقتی روز سه‌شنبه روزه می‌گیرید و دعا می‌کنید، باید هدفی داشته باشید. هدف این روز خاص این است که از خدا بخواهیم تا از برنامه بازیهای شنبه عصر آقایان برای آوردن افراد دیگری به این کلیسا استفاده کند. اگر خدا این بازیها را برکت ندهد، هیچکس به کلیسایمان نمی‌آید و این بازیها تبدیل می‌شوند به یک فعالیت دیگر، یعنی بخشی از "ماشین" کلیسا، یک فعالیت دیگر که میوه‌ای به ثمر نمی‌رساند. ما بزودی یک روز خاص دیگر برای روزه گرفتن خانمها خواهیم داشت که دعا می‌کنیم برای فعالیتهای جدیدشان. ولی از همه درخواست می‌کنم، هم آقایان و هم خانمها، که روز سه‌شنبه روزه بگیرند و دعا کنند تا خدا از بازیهای شنبه عصرها برای جذب کردن افراد جدید به این کلیسا استفاده کند. می‌توانید برای چیزهای دیگر هم دعا کنید – ولی هدف اصلی این روزه باید متمرکز باشد بر اینکه خدا بازیهای روز شنبه را برای آوردن جوانهای تازه به کلیسایمان بکار بگیرد. هدف اصلی دعاهایتان را روی این نکته متمرکز کنید – تا خدا به این جوانها کمک کند افرادی را به این بازیها بیاورند که بعد در مراسم یکشنبه ما هم شرکت کنند. روزه و دعا برای این هدف. لازم است که خانمها هم برای این هدف با ما روزه بگیرند.

فراموش نکنید که روزه‌تان را دوشنبه عصر با یک خوراکی کوچک و سبک شروع کنید، بعد از صبحانه و ناهار روز سه شنبه روزه بگیرید. یک خوراکی دیگر هم حدود عصر بخورید، بعد ساعت ۷ عصر روز سه شنبه به کلیسا بیایید و روزه را با هم با خوردن کمی حلیم و ساندویچ به اتمام می‌رسانیم.

"وقتی روزه می‌گیری"... به این معنی است که عیسی روزه گرفتن را تایید کرد. مسیحیان باید روزه بگیرند تا از روح القدس هدایت و قوت دریافت کنند. www.realconversion.com گفته، "می‌دانم که روزه حقیقی... آن برکتی را که خدا می‌خواهد به ما بدهد باعث می‌شود." www.realconversion.com گفته، "با کنار گذاشتن روزه، ما برکات عظیم زیادی را در کلیسای مسیحی از دست داده‌ایم." www.realconversion.com گفته، "اگر می‌خواهیم با قوت دعا کنیم، باید با روزه دعا کنیم." مبشر بزرگ www.realconversion.com گفته، "هیچ روزی را برای روزه و دعا اختصاص دادید؟ بارش از تخت فیض... و رحمت نازل خواهد شد." شبان چینی من، www.realconversion.com گفته، "به محض اینکه شروع به روزه گرفتن و دعا کردن می‌کنیم، اغلب قفل آگاهی روحانی ما باز می‌شود... این را از تجربه شخصی خودم عرض می‌کنم."

متن این خطابه را امشب با خودتان به منزل ببرید. آن را فردا که دارید با خوردن یک خوراکی برای شروع روزه‌تان آماده می‌شوید، بخوانید. اینجا نکاتی را اشاره می‌کنم که وقتی از دوشنبه شب تا سه شنبه عصر روزه می‌گیرید به یاد داشته باشید:

1. روزه‌تان را مخفی نگه دارید (تا آنجا که ممکن است). نروید به مردم بگویید که روزه گرفتید.

2. اشعیا ۵۸:۶ را در طی روزه سه‌شنبه از بر کنید.

"مگر روزه‌ای که من می‌پسندم این نیست که بندهای شرارت را بگشایید و گره‌های یوغ را باز کنید و مظلومان را آزاد سازید و هر یوغ را بشکنید؟" (اشعیا ۵۸:۶).

3. متی ۱۱-۷:۷ را چندین مرتبه در طول روزه سه‌شنبه با دقت بخوانید.

"سؤال کنید که به شما داده خواهد شد؛ بطلبید که خواهید یافت؛ بکوبید که برای شما باز کرده خواهد شد. زیرا هر که سؤال کند، یابد و کسی که بطلبد، دریافت کند و هر که بکوبد برای او گشاده خواهد شد. و کدام آدمی است از شما که پسرش نانی از او خواهد و سنگی بدو دهد؟ یا اگر ماهی خواهد ماری بدو بخشد؟ پس هرگاه شما که شریر هستید، دادن بخشش‌‌‌های نیکو را به اولاد خود می‌دانید، چقدر زیاده پدر شما که در آسمان است چیزهای نیکو را به آنانی که از او سؤال می‌کنند خواهد بخشید!" (متی ۱۱-۷:۷).

4. برای جوانان ما دعا کنید که بتوانند چند جوان دیگر را به بازی بسکتبال روز شنبه، ۱۸ ماه اوت بیاورند.

5. خیلی آب بنوشید، هر دو ساعت حدود یک لیوان. می‌توانید قهوه و چای هم بخورید (بدون شیر یا شکر) اگر عادت دارید که هر روز قهوه یا چای بخورید. اگر احساس کردید "سرگیجه" دارید، می‌توانید یک نوشابه سرد اسپرایت یا سون‌آپ بخورید (یکی دو لیوان). نوشیدنی انرژی زا نخورید!

6. اگر هر سوالی در مورد سلامتی‌تان دارید، مثل فشار خون بالا یا قند خون، قبل از روزه گرفتن، با دکتر جودیت کیگن یا دکتر کریتون چن صحبت کنید. شماره تلفن آنها قبلا در این خطابه داده شده.

7. روزه‌تان را بعد از خوردن یک خوراکی در روز دوشنبه عصر شروع کنید. و یک خوراکی کوچک و سبک در روز سه‌شنبه عصر – بعد ساعت ۷ سه‌شنبه شب به کلیسا بیایید برای یک وعده غذا که با هم می‌خوریم.

8. فراموش نکنید که دعاهای روز سه‌شنبه‌تان را روی موفقیت گروه آقایان برای آوردن چند جوان به بازی بسکتبال شنبه آینده متمرکز کنید.

می‌توانید هر وقت که مشکلی یا سوالی داشتید با این شماره با من تماس بگیرید، دکتر هایمرز ۰۴۵۲-۳۵۲(۸۱۸). همچنین می‌توانید به خانم هایمرز زنگ بزنید ۷۳۵۶-۶۴۵(۸۱۸) و به ایشان بگویید که با من کار دارید.

دعا می‌کنم که در روزه و دعایتان موفق و کامیاب باشید! یک چیز دیگر: اگر روز سه‌شنبه کار می‌کنید یا مشغول به تحصیل هستید، برای این درخواست‌ها در سکوت هر وقت که توانستید دعا کنید. این خطابه را روز سه‌شنبه با خودتان داشته باشید که بتوانید این ۸ نکته (فوق الذکر) را دوباره بخوانید. خدا همه شما را برکت بدهد!

دکتر ر. ل. هایمرز
فیلیپیان ۴:۱۳

لطفا بایستید و سرود شماره ۴ را بخوانید، "دعا یادم بده."

دعا یادم ده، خداوندا، دعا یادم ده؛ این است آرزوی دل من، همواره؛
اراده و راهت را می‌طلبم؛ دعا یادم ده، خداوندا، دعا یادم ده.

قوت در دعا، خداوندا، قوت در دعا، در میان گناه و غم و نگرانی دنیا؛
آدمها سرگردان و میرا، جانها در عذاب؛ قوت عطایم کن، قوت در دعا!

دعا یادم ده، خداوندا، دعا یادم ده؛ تو الگوی منی، همواره؛
تویی پشتگرمیم، حالا و همیشه؛ دعا یادم ده، خداوندا، دعا یادم ده.
      (“Teach Me to Pray” by Albert S. Reitz, 1879-1966).


هر وقت برای دکتر هایمرز مطلبی می نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را برای ایشان قید بفرمایید، در غیر اینصورت نمی تواند به شما جواب بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود، ولی وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید. ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید با شماره تلفن ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) با او تماس بگیرید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

متن دستنویس این خطابه ها از حق چاپ برخوردار نیست. شما می توانید بدون اجازه دکتر هایمرز از آنها استفاده
کنید. اما تمام پیامهای ویدیویی دکتر هایمرز و تمام ویدیوهای دیگر کلیسای ما، از حق چاپ برخوردارند و فقط با
گرفتن اجازه قابل استفاده هستند.

سرود تک نفره پیش از خطابه توسط آقای بنجامین کینکید گریفیت:
“Teach Me to Pray” (by Albert S. Reitz, 1879-1966).