Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.


کتاب مقدس و ارتداد عصر حاضر!

THE BIBLE AND TODAY’S APOSTASY!
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

خطابه‌ی موعظه شده در کلیسای باپتیست لس آنجلس

عصر روز یکشنبه، ۱۷ ژوئن ۲۰۱۸
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord's Day Evening, June 17, 2018

لطفا فصل سه از رساله دوم تیموتائوس را باز کنید. از کتاب مقدس نسخه اسکافیلد در صفحه ۱۲۸۰ است. حالا به من نگاه کنید و لطفا این فصل کتابتان را باز نگه دارید.

به نظر من فصل سه و چهار رساله دوم تیموتائوس، یکی از مهمترین متون کتاب مقدس برای روزگار ما تلقی می‌شود. رساله دوم تیموتائوس آخرین متنی است که رسول برای کتاب مقدس نوشت. این رساله حدود سال ۶۷ میلادی نوشته شد. نرون امپراتور روم پولس را بخاطر اینکه یک معلم مسیحی بود به زندان انداخته بود. او را در زندان ممرتاین در نزدیکی کلوسیم (ورزشگاه عظیم شهر روم م.) به زنجیر کشیده بودند. من و همسرم به داخل آن زندان تاریک رفتیم. آنجا بود که پولس این رساله را نوشت. چند ماه بعد از نوشتن رساله دوم تیموتائوس، سر او را از تن جدا کردند. دوم تیموتائوس نوشته شد تا به ما نشان بدهد که در زمان ارتداد چطور باید بعنوان یک مسیحی زندگی کنیم – یعنی در زمان بی‌ایمانی و انکار مسیحیت. این رساله بخصوص برای روزگار ما نوشته شد! قرون بیستم و بیست‌و‌یکم بیشترین دوره بی‌ایمانی در تاریخ جهان است. به فصل ۳، آیه ۱ نگاه کنید.

"اما این را بدان که در ایام آخر زمانهای سخت پدید خواهد آمد"
(دوم تیموتائوس ۳:۱).

حالا به من نگاه کنید. بعضی از نویسندگان می‌گویند که این مطلب مربوط می‌شود به تمام دوره بعد از صعود مسیح. من به چنین چیزی عقیده‌ای ندارم. دکتر ج. ورنان مک‌گی گفت، "من عقیده دارم که ما وارد ایام آخر شده‌ایم... من عقیده دارم که ما هم اکنون در آن ایام 'خطرناک' [زندگی می‌کنیم]. نمی‌دانم که چقدر طول می‌کشد، ولی مطمئنم که وضع بدتر خواهد شد" (McGee, Thru the Bible; note on II Timothy 3:1). چند آیه بعد زمانی را که در آن زندگی می‌کنیم به تصویر می‌کشند. به آیات ۷-۲ نگاه کنید.

"زیرا که مردمان، خودپرست خواهند بود و طماع و لاف زن و متکبر و بدگو و نامطیع والدین و ناسپاس و ناپاک و بی الفت و کینه دل و غیبت گو و ناپرهیز و بی مروت و متنفر از نیکویی و خیانت کار و تند مزاج و مغرور که عشرت را بیشتر از خدا دوست می‌دارند؛ که صورت دینداری دارند، لیکن قوت آن را انکار می‌کنند. از ایشان اعراض نما. زیرا که از اینها هستند آنانی که به حیله داخل خانه‌‌‌ها گشته، زنان کم عقل را اسیر می‌کنند که بار گناهان را می‌کشند و به انواع شهوات ربوده می‌شوند. و دائما تعلیم می‌گیرند، لکن هرگز به معرفت راستی نمی‌توانند رسید"

این مطلب شبیه فهرست آدمهایی است که وقتی جناب الیواس اینجا را ترک کرد، کلیسای ما را دچار تفرقه کردند. ما حالا در ایام آخر بسر می‌بریم! حالا به آیات ۱۲ و ۱۳ نگاه کنید.

"و همه کسانی که می‌خواهند در مسیح عیسی به دینداری زیست کنند، زحمت خواهند کشید. لیکن مردمان شریر و دغلباز در بدی ترقی خواهند کرد که فریبنده و فریب خورده می‌باشند" (دوم تیموتائوس ۱۳ ،۳:۱۲).

حالا به من نگاه کنید.

این آیات یک دنیای مرتدی را توصیف می‌کنند که خدا و کلام او را انکار می‌کنند، یک دنیای شیطانی و سادیسمی که خیلی از مردمش مثل وحشی‌ها عمل می‌کنند، دنیایی که در آن "تمام کسانی که با ایمان زندگی می‌کنند" [مسیحی زندگی می‌کنند] به نوعی مورد ظلم و ستم واقع می‌شوند، دنیایی که مسیحیان خوب خوار و حقیر شمرده می‌شوند [آیه ۳]. ما همه این چیزها را امروز شاهد هستیم. دنیاپرستان مسیحیانی را که در برابر "انقلاب جنسی" ایستادگی می‌کنند مورد تهدید قرار می‌دهند. این مسئله باعث ترس خیلی از اعضای کلیساها شده. سال گذشته دویست هزار عضو کلیسای باپتست جنوب کلیساهایشان را ترک کردند. تعداد بیشتری امسال از ترس جانشان دارند فرار می‌کنند – از ترسشان، در این ایام "خطرناک،" پرمخاطره و شیطانی. مسلمانان در راه‌اند. بمب گذاری‌های متعدد رخ می‌دهد. مواد مخدر بیداد می‌کند. صلیبها کنده می‌شوند. به بچه‌ها گفته می‌شود که نمی‌توانند در مدرسه دعا کنند. بنظر می‌رسد که همه می‌دانند اتفاقات خیلی بدی در مملکت ما و در دنیای ما در حال شکلگیری و در شرف وقوع است.

من و شما در چنین ایام پرمخاطره‌ای زندگی می‌کنیم. مبشر انگلیسی لئونارد راونهیل گفته، "اینها ایام آخر است!" چند لحظه بعد از اینکه من این جمله را نوشتم شنیدم که تروریستهای مسلمان به چند نقطه پاریس حمله کردند. مسلمانها بیش از ۱۲۰ نفر را وحشیانه به قتل رساندند. تنها ۲۴ ساعت قبل از آن اوباما گفته بود، "داعش را مهار کردیم." عجب جوک خنده داری! اوباما ضعیفترین رئیس جمهوری بود که آمریکا از زمان جیمی کارتر به خودش دیده بود!

اینها ایام خطرناکی است. اینها ایام ارتداد است. کلیساهای ما پر از افراد گمشده است. شبانان زیادی از ترس اینکه مبادا کسی کلیسایشان را ترک کند دیگر حتی انجیل را موعظه نمی‌کنند – از ترس اینکه مبادا یک فرد گمشده‌ای را عصبانی کنند! دانشگاهایتان پر از اساتید افیونی شده که به شما می‌گویند کتاب مقدس پر از دروغ است. می‌دانید که این چیزها را می‌گویند! می‌دانید که حق با من است! راه حل این موضوع چیه؟ چکار باید بکنیم؟ رسول جواب این سؤال را در آیه ۱۴ می‌دهد،

"اما تو در آنچه آموختی و ایمان آوردی قایم باش چونکه می‌دانی از چه کسان تعلیم یافتی" (دوم تیموتائوس ۳:۱۴).

"در آنچه آموختی و ایمان آوردی قایم باش." مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد، شما به آمدن به کلیسا ادامه بدهید! "در آنچه آموختی و ایمان آوردی قایم باش." دکتر لی رابرتسن (۲۰۰۷-۱۹۰۹) یکی از مشایخ بزرگ کلیسای باپتیست بود. شعار او این بود "سه چیز برای موفقیت" – "شعاری که من بیش از شصت سال است موعظه می‌کنم!" – "امین بودن به جلسات پرستشی – یکشنبه صبح، یکشنبه عصر و چهارشنبه عصر" (Lee Robertson, D.D., “Three to Thrive Statement,” The Man in Cell No. 1, Sword of the Lord Publishers, 1993, back cover).

مشکل این حرف چیه؟ هیچ مشکلی ندارد! بجای رفتن به مهمانی با غیرایمانداران، اینجا به کلیسا بیایید! بجای دویدن به سمت لاس وگاس یا شهر شرور سن فرانسیسکو، به کلیسا بیایید! هر یکشنبه صبح، هر یکشنبه عصر و هر چهارشنبه عصر اینجا باشید! مهم نیست که چی پیش می‌آید! همینطور که ارتداد بزرگتر و بیشتر می‌شود، "در آنچه آموختی و ایمان آوردی قایم باش." آمین! حالا به آیه ۱۵ نگاه کنید.

"و اینکه از طفولیت کتب مقدسه را دانسته‌ای که می‌تواند تو را حکمت آموزد برای نجات بوسیله ایمانی که بر مسیح عیسی است" (دوم تیموتائوس ۳:۱۵).

دکتر مک‌گی گفته،

تنها پادزهر در برابر یک دنیای مرتد همان کلام خدا [کتاب مقدس] است. تنها منبع و چاره برای فرزند خدا همان کلام خداست.

اگر هر روز کتاب مقدس را مطالعه نکنید، ارتداد این زمانه می‌تواند شما را گمراه کند. حالا به آیه ۱۵ نگاه کنید.

"و اینکه از طفولیت کتب مقدسه را دانسته‌ای که می‌تواند تو را حکمت آموزد برای نجات بوسیله ایمانی که بر مسیح عیسی است" (دوم تیموتائوس ۳:۱۵).

دکتر مک‌گی گفته،

کتب مقدس نه تنها [راه] نجات یافتن را به ما ارائه می‌دهند... بلکه ما را در این دنیای شریر فعلی نجات می‌دهند... دعوای من این است که مطالعه دائمی کلام خدا [جوابی] است که دنبالش می‌گردیم. اینکار باعث می‌شود که ما را "حکمت آموزد برای نجات بوسیله ایمانی که بر مسیح عیسی است." و... ما را دانا و آگاه می‌کند که بدانیم چطور اینجا [در این دنیای شریر] زندگی کنیم.

چرا باید کتاب مقدس را بخوانیم و از آن پیروی کنیم؟ به این علت که کتاب مقدس مثل کتابهای دیگر نیست. به آیه ۱۶ نگاه کنید،

"تمامی کتب از الهام خداست و بجهت تعلیم و تنبیه و اصلاح و تربیت در عدالت مفید است" (دوم تیموتائوس ۳:۱۶).

دکتر و. آ. کریزول (۲۰۰۲-۱۹۰۹) یک قهرمان کتاب مقدس بود. او گفته،

روشنترین راهی که می‌شود نسبت به آنچه پولس گفته ارائه داد خود ترجمه آن به این شکل است: "تمامی کتب، چون الهام شده از سوی خدا هستند، مفید می‌باشند... اصل کتاب مقدس اینگونه عنوان می‌شود: الهام شده از سوی خدا (یونانی، theopneustos)، یعنی عبارات کتاب مقدس را باید بگونه‌ای پذیرفت که انگار از سوی خود خدا فرستاده شده‌اند. آموزه کتاب مقدس به بیان خود کلام خدا این است که عبارات آن "از الهام خدا" هستند... دوم پطرس ۱:۲۱ دلیل دیگری ارائه می‌دهد و آن اینکه روح القدس بر کاتبان این کتب دقیقا آن [عباراتی] را که خدا تمایل داشته انتقال بدهد، ارسال کرده (W. A. Criswell, Ph.D., The Criswell Study Bible, note on II Timothy 3:16).

دوم پطرس ۱:۲۱ می‌گوید که "مردمان به روح‌القدس مجذوب شده، از جانب خدا سخن گفتند." "مجذوب شده" از واژه یونانی phero است. این واژه به معنی "همراه با" است. کتاب مقدس خطاناپذیر است چون روح القدس "حمل کرده یا همراه بوده" با نویسندگانی که عبارات کتاب مقدس را گفتند یا نوشتند. روح القدس به نویسندگان این عبارات را داده تا بدون خطا ثبت کنند. به این جهت، عبارات عبری و یونانی کتاب مقدس همان کلام خدا برای انسان است. دکتر هنری م. موریس گفته، "'تمام کتب،' هر یک 'بخش از کتاب مقدس' شامل این مهم می‌شود... نه فقط فکرها و اندیشه‌ها بلکه خود نوشته‌ها، کلماتی که نوشته شده‌اند. بنابراین عبارات [عبارات با الهام] داده شده‌اند از سوی خدا... آموزه درست این است الهام کلامی کتب مقدس بطور کامل" (Henry M. Morris, Ph.D., The Defender’s Study Bible, note on II Timothy 3:16).

"بطور کامل" یعنی "کلا." "کلامی" یعنی "عبارات." "الهام" به معنی "دمیده شده توسط خدا" است. تمام عبارات کتاب مقدس بوسیله الهام داده می‌شوند. این است معنی الهام کلامی مطلق که آموزه درست مسیحیت رسمی و متعارف است (Dr. R. L. Hymers, Jr.).

عبارات عبری و یونانی در سراسر کتاب مقدس "theopneustos" هستند – یعنی "الهام شده از خدا" – با الهام خدا داده شده‌اند. انبیا و رسولان عبارات عبری و یونانی را همینطور که روح القدس ذهن آنها را "مجذوب" کرده بود به رشته تحریر درآوردند. این الهام شامل هیچ ترجمه‌ای نمی‌شود، حتی نسخه کینگ جیمز، بلکه تنها شامل زبان عبری و یونانی است که توسط انبیا و رسولان نوشته شدند. طومارهای دریای مرده نشان می‌دهند که به چه اندازه کتاب مقدس عبری محفوظ مانده است. کتاب Textus Receptus Greek یک انتقال معتبر و قابل اعتماد از عهد جدید اصل یونانی است. وقتی شما کتاب مقدس کینگ جیمز را باز می‌کنید، یک ترجمه بسیار معتبر از کلام الهام شده از جانب خدا به زبانهای عبری و یونانی را می‌خوانید.

چرا این مسئله مهم است؟ دکتر ب. ب. مک‌کینی سالها سرپرستی بخش موسیقی دانشگاه بیلور را که یک مدرسه باپتیست جنوب است، بعهده داشت. پیشتر، در دهه ۱۹۲۰، مدرسین لیبرال در دانشگاه بیلور و مدارس دیگر باپتیست‌های جنوب چنین تعلیم می‌دادند که اشتباهاتی در کتاب مقدس وجود دارد. به این دلیل است که دکتر مک‌کینی آهنگ "می‌دانم که کتاب مقدس درست است" را نوشت. دکتر مک‌کینی دوست دکتر جان ر. رایس بود و معتقد به خطاناپذیری کتب مقدس بود. به این دلیل است که سرود مک‌کینی می‌گوید،

می‌دانم که کتاب مقدس را خدا فرستاده،
   هم عتیق و هم جدید را؛
الهام شده و مقدس، کلام زنده،
   می‌دانم که کتاب مقدس درست است.

گرچه دشمنان آنرا جسورانه انکار می‌کنند،
   پیام قدیمی، اما هنوز تازه است،
حقیقتش دلنشین‌تر است هر بار که بیان می‌شود،
   می‌دانم که کتاب مقدس درست است.
می‌دانم، می‌دانم، می‌دانم که کتاب مقدس درست است؛
   بطور ملکوتی الهام شده از اول تا به آخر،
می‌دانم که کتاب مقدس درست است.
   (“I Know the Bible is Ture” by Dr. B. B. McKinney, 1886-1952).

من کتاب مقدس را از شبان دیرینه‌ام دکتر تیموتی لین آموختم، که یک حکیم فرزانه در کتاب مقدس بود و در بخش عالیه دانشگاه باب جونز تدریس می‌کرد. بعدها ایشان رئیس مدرسه الهیات انجیلی چین در شهر تایپه در کشور تایوان شد یعنی جانشین ریاست دکتر جیمز هودسون تیلور سوم را بعهده گرفت که شخصا چندین با او هم ملاقات کرده بودم. معلم دیگرم دکتر ج. ورنان مک‌گی بود، که هر روز به مدت بیش از ده سال از رادیو به او گوش می‌دادم. من از این اندیشمندان بزرگ آموختم که کتاب مقدس بطور تحت الفظی درست و صحیح است.

بهرحال، وقتی داشتم مدرک لیسانسم را از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا شعبه لس آنجلس می‌گرفتم، لیبرالهای منکر کتاب مقدس که آنجا درس می‌دادند من را گمراه نکردند. می‌دانستم که اشتباه می‌کردند و اینکه کلام خدا صادق و راست بود. بعد از دانشگاه الهیاتی باپتیست گلدن گیت نزدیک سان فرانسیسکو مدرک فوق لیسانس در رشته الهیات گرفتم. تقریبا همه استادان آنجا لیبرالهای منکر کتاب مقدس بودند. از اینکه آنجا بودم خیلی بدم می‌آمد. کاملا سرد و بی‌جان و مثل مرده‌ها شده بودم. اساتید آنجا ”در خطایا و گناهان مرده“ بودند (افسسیان ۲:۱‍) - یعنی اساتیدی که ”در عقل خود تاریک هستند و از حیات خدا محروم، به سبب جهالتی که بجهت سخت دلی ایشان در ایشان است [بود]،“ افسسیان ۴:۱۸.

دروغهایی را که می‌گفتند حفظ می‌کردم و جوابهایی را که در آزمونهایشان می‌خواستند به آنها می‌دادم. اما یک کلمه از مزخرفات لیبرالی را که به ما درس می‌دادند باور نکردم. سه آیه از مزامیر ۱۱۹ به من کمک کرد تا آن سه سال وحشتناکی را که در آن مدرسه مرتد گذراندم تحمل کنم،

”شریعت تو را چقدر دوست می‌دارم؛ تمامی روز تفکر من است. اوامر تو مرا از دشمنانم حکیم‌تر ساخته است زیرا که همیشه نزد من می‌باشد. از جمیع معلمان خود فهیم‌تر شدم زیرا که شهادات تو تفکر من است“ (مزامیر ۹۹-۱۱۹:۹۷).

با نزدیک شدن به آخر تحصیلاتم در آن سوراخ موش اهریمنی لیبرالیسم، مثل کسی شده بودم که انگار مرده بود. تنها چیزی که باعث می‌شد ادامه بدم کلام خدا بود. شبهای سرد و تنهای زیادی را در حالیکه کتاب مقدسم در قسمت مزامیر ۱۱۹ باز بود در خوابگاهم به خواب می‌رفتم – یعنی در حالیکه باز بود و روی سینه‌ام قرار داشت. کاملا با دکتر مک‌گی موافقم که می‌گفت، ”تنها پادزهر علیه یک دنیای مرتد همان کلام خداست. تنها منشأ و منبع برای فرزند خدا همان کلام خداست... و همان برای نیازهای ما کافی است... تمام کتب با الهام خدا داده شده‌اند – یعنی الهام شده از سوی خدا هستند. این کتاب چیزی را می‌گوید که خدا می‌خواهد بگوید و همه آنچه را او می‌خواهد بگوید گفته است. به این دلیل است که نیازهای دل انسان را مرتفع می‌سازد“ (McGee, ibid.; noted on II Timothy 3:14-17).

می‌خواهم این عبارات متبارک خدا را از بر کرده و حفظ کنم. لطفا مزامیر ۷-۳:۵ را باز کنید. از کتاب مقدس اسکافیلد در صفحه ۶۷۳ است.

”به تمامی دل خود بر خداوند توکل نما و بر عقل خود تکیه مکن. در همه راههای خود او را بشناس، و او طریقهایت را راست خواهد گردانید. خویشتن را حکیم مپندار، از خداوند بترس و از بدی اجتناب نما“ (أمثال ۷-۳:۵).

این آیات را شما هم از بر کنید. آنها را با خودتان تکرار کنید. ”کشف کلام تو نور می‌بخشد و ساده دلان را فهیم می‌گرداند“ (مزامیر ۱۱۹:۱۳۰). متن بعدی که می‌خواهم آن را هم از بر کنید مزامیر ۹۹-۱۱۹:۹۷ است. در صفحه ۶۶۰ از کتاب مقدس اسکافیلد است. لطفا بایستید و این آیات را با صدای بلند بخوانید.

”شریعت تو را چقدر دوست می‌دارم؛ تمامی روز تفکر من است. اوامر تو مرا از دشمنانم حکیم‌تر ساخته است زیرا که همیشه نزد من می‌باشد. از جمیع معلمان خود فهیم‌تر شدم زیرا که شهادات تو تفکر من است“ (مزامیر ۹۹-۱۱۹:۹۷).

بفرمایید بنشینید.

دعا می‌کنم که این عبارات که توسط خود خدا داده شده‌اند، به شما کمک کنند تا از تحصیلات این دنیا به سلامت بگذرید بدون آنکه اساتید بی‌ایمان شما را گمراه کنند. این عبارات شما را از کتابهای منکر خدا که باید بخوانید تا از این دانشگاههای دنیوی فارغ التحصیل بشوید محافظت خواهند کرد.

در این روزگار ارتداد و گناه، دعا می‌کنم که هر روزه کلام خدا را بخوانید. شما یاد می‌گیرید که آنرا دوست داشته باشید. این کتاب در ایام تنهایی و دلتنگی که همه ما در زندگی تجربه می‌کنیم بهترین دوست و یاور شما خواهد بود. راهنمای من جناب آبراهام لینکلن گفته، ”کتاب مقدس بهترین هدیه‌ای است که خدا به انسان عطا کرده است. تمام این کتاب را تا جایی که می‌توانید منطقی در نظر بگیرید و موزون بواسطه ایمان و در اینصورت انسانی خواهید بود که بهتر زندگی کرده و بهتر از این دنیا خواهید رفت.“

حالا یک آیه دیگر که می‌توانید از بر کنید. لطفا عبرانیان ۱۳:۱۷ را باز کنید. در صفحه ۱۳۰۴ از کتاب مقدس اسکافیلد است. بایستید و این متن را بلند بخوانید.

”مرشدان خود را اطاعت و انقیاد نمایید زیرا که ایشان پاسبانی جانهای شما را می‌کنند، چونکه حساب خواهند داد تا آن را به خوشی نه به ناله بجا آورند، زیرا که این شما را مفید نیست“ (عبرانیان ۱۳:۱۷).

بفرمایید بنشینید. کسانی که ”مرشد“ شما هستند، شبانان کلیسا می‌باشند. در اعمال ۲۰:۲۸، پولس رسول درباره شبانان و رهبران گفت که آنان را ” اسقف مقرر فرمود تا کلیسای خدا را رعایت کنید که آن را به خون خود خریده است.“ شبانان و رهبران کلیسا داده می‌شوند تا شما را هدایت و راهنمایی کنند درست مثل کاری که چوپانان با گوسفندان خود می‌کنند. شبانان آدمهای کاملی نیستند. ولی متوجه شدم که اگرچه شبان من آدم کاملی نبود، با اینحال مردی بود که خدا را دوست داشت و خدمت می‌کرد. من امروز اگر علیه او سرکشی و نافرمانی می‌کردم یک شبان نبودم.

یک متن دیگری هم هست که می‌توانید از بر کنید. عبرانیان ۲۵، ۱۰:۲۴ را باز کنید. صفحه ۱۳۰۰ از کتاب اسکافیلد است. بایستید و آن را بخوانید.

”و ملاحظه یکدیگر را بنماییم تا به محبت و اعمال نیکو ترغیب نماییم. و از با هم آمدن در جماعت غافل نشویم چنانکه بعضی را عادت است، بلکه یکدیگر را نصیحت کنیم و زیادتر به اندازه‌ای که می‌بینید که آن روز نزدیک می‌شود“ (عبرانیان ۲۵، ۱۰:۲۴).

بفرمایید بنشینید. این یک روش بسیار موثری است که خودتان را از لحاظ روحانی در سطح خوبی نگه دارید. یکی از روشهای خوبی که می‌توانید اینکار را انجام بدهید این است که در گروههای کوچک دعا با چند نفر از کسانی که به آنها اعتماد دارید شرکت کنید. من با چند نفر از اعضای کلیسایمان بطور مرتب در تماس هستم. بدون دکتر کیگن و جوانهای دیگر در گروه دعای من، چندین بار ممکن بود که خودم را ببازم و مسئولیتم را ول کنم.

”با حکیمان رفتار کن و حکیم خواهی شد، اما رفیق جاهلان ضرر خواهد یافت“ (أمثال ۱۳:۲۰).

و یک چیز دیگر. آنچه کتاب مقدس می‌گوید انجام بدهید و بازگشت را تجربه خواهید کرد. کتاب مقدس می‌گوید، ”به خداوند عیسی مسیح ایمان آور که تو و اهل خانه‌ات نجات خواهید یافت“ (اعمال ۱۶:۳۱). وقتی به عیسی ایمان می‌آوری، وقتی از ته قلب به او اعتماد می‌کنی، نجات پیدا می‌کنی. او جان داد، به صلیب کشیده شد، بجای شما، تا مزد گناه شما را بپردازد. خونش از پنج زخم روی بدنش جاری شد. آن خون ریخته شد تا شما را از تمام گناه پاک کند. بیایید و به عیسی اعتماد کنید و برای ابدیت نجات پیدا می‌کنید. کتاب مقدس این را می‌گوید – و کلام خدا دروغ نمی‌گوید، زیرا که کلام خدای زنده است!

تو صادق‌ترین دوستی که شناختم،
وفاداری‌ات را آزمودم؛
وقتی همه خطا بودند، تو را راست یافتم،
ای ناصح و راهنمای من.

معادن زمین هیچ گنجی ندادند،
که بتواند این ظرفیت را بخرد،
در تعلیم راه زندگی،
مرا آموخت چطور بمیرم!

در صفحات این کتاب مقدس مکشوف و معلوم می‌شود که عیسی چه ناجی گرانقدر و تغییرناپذیری است! آمین!


هر وقت برای دکتر هایمرز مطلبی می نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را برای ایشان قید بفرمایید، در غیر اینصورت نمی تواند به شما جواب بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود، ولی وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید. ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید با شماره تلفن ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) با او تماس بگیرید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

متن دستنویس این خطابه ها از حق چاپ برخوردار نیست. شما می توانید بدون اجازه دکتر هایمرز از آنها استفاده
کنید. اما تمام پیامهای ویدیویی دکتر هایمرز و تمام ویدیوهای دیگر کلیسای ما، از حق چاپ برخوردارند و فقط با
گرفتن اجازه قابل استفاده هستند.

سرود تک نفره پیش از خطابه توسط آقای نواح سانگ:
“I Know the Bible is True” (by Dr. B. B. McKinney, 1886-1952).