Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.


اجازه بدهید نبوتهای کتاب مقدس مشوق شما باشد!

LET BIBLE PROPHECY MOTIVATE YOU!
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

خطابه‌ی موعظه شده در کلیسای باپتیست لس‌آنجلس

عصر روز یکشنبه، ۲۰ مه ۲۰۱۸
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, May 20, 2018

"پس بدین سخنان همدیگر را تسلی دهید" (اول تسالونیکیان ۴:۱۸).

پولس رسول توصیفی از "ربوده شدن" را در این آیات به ما ارائه می‌دهد. و سپس این متن را اعلام می‌کند،

"پس بدین سخنان همدیگر را تسلی دهید" (اول تسالونیکیان ۴:۱۸).

واژه یونانی که "تسلی دادن" ترجمه شده واژه "parakalěō" می‌باشد. این واژه به معنای "آرامش دادن" و "تشویق کردن" است (نسخه ترجمه جدید NIV).

کل این متن از آیه ۱۳ شروع و به آیه ۱۷ ختم می‌شود. این متن به "ربوده شدن" مسیحیان در ایام آخر اشاره می‌کند. رومیان کافر و یهودیان بی‌ایمان در حال جفا رساندن و ستم کردن به مسیحیان ساکن تسالونیکیه بودند. بعضی از آنها مرده بودند. مرگ آنها به مثابه شهادت تلقی می‌شد! ساکنان و اهل تسالونیکیه از این موضوع در رنج و عذاب بودند. از اینرو پولس درباره "ربوده شدن" به آنها گفت تا آنها را تشویق کند. دکتر تاماس هیل این توضیح را درباره "ربوده شدن" عنوان می‌کند:

"کسانی که در زمان آمدن مسیح زنده باشند، ربوده شده و به آسمان برده می‌شوند. در آن زمان کسانی که زنده هستند به کسانی که مرده‌اند ملحق خواهند شد... بنابراین با این سخنان یکدیگر را تشویق کنید" (The Applied New Testament Commentary; note on I Thessalonians 4:17, 18).

حالا درباره این متن موعظه می‌کنم و در یک وقت دیگر با جزئیات بیشتری درباره "ربوده شدن" با شما صحبت خواهم کرد. امشب هدف من این است که به شما نشان بدهم که یکی از دلایل وجود نبوتها در کتاب مقدس همان تسلی دادن و تشویق کردن ماست.

"پس بدین سخنان همدیگر را تسلی دهید" (اول تسالونیکیان ۴:۱۸).

I. اول، علائم آمدن مسیح دلگرم کننده است.

در دوران جوانی‌ام دنیا آشفته و بهم ریخته بود. دهه ۱۹۶۰ بود. یک ترس و هراس دائمی از یک جنگ اتمی همیشه وجود داشت. هر لحظه امکان داشت که اتحاد جماهیر شوروی بر سر شهرهای ما بمب بریزد. جنگ ویتنام ادامه‌دار شد. می‌ترسیدم که به سربازی احضار بشوم و بعد اعزام بشوم که در جنگلهای ویتنام بمیرم. آن یک جنگ بدون پایان و بی‌معنی بود. می‌خواستم که مدرک کارشناسی‌ام را از دانشگاه بگیرم و به اتمام برسانم. همان موقع شورشهای خیابانی هم در جریان بود. آشوبگرها در طی گردهمایی دموکراتها بخش بزرگی از شهر شیکاگو را به آتش کشیدند. جان ف. کندی به قتل رسید. همین اتفاق برای بابی کندی، دکتر مارتین لوتر کینگ، ملکوم ایکس هم افتاد و بخاطر سوء‌قصد به جان جورج والاس تا آخر عمرش زمینگیر شد. بعد ظهور فرهنگ مواد مخدر، وودستاک و بیتلزها و مذاهب شرقی و حملات عظیم ارواح ناپاک و شیطان را داشتیم. به قول هیپی‌ها، "مغزم داشت سوت می‌کشید." این یک دوره هولناک از هرج و مرج و وحشت بود.

در این دوره وحشیانه، قلب و ذهنم با "علائم" آمدن مسیح ثبات خودش را پیدا کرد.

شب تاریک بود، گناه با ما در ستیز،
   بار گناهی که حمل می‌کردیم سنگین؛
لیکن اکنون می‌بینیم علائم آمدنش را؛
   قلبهایمان از درون تابناک و جام خوشی لبریز است!

بایستید و بندگردان را با من بخوانید!

دوباره می‌آید، دوباره می‌آید،
   همان عیسی، طرد شده از سوی آدمها؛
دوباره می‌آید، دوباره می‌آید،
   با قوت و جلال عظیم، دوباره می‌آید!
(“He Is Coming Again” by Mabel Johnson Camp, 1871-1937).

لطفا بنشینید. در اینجا به برخی از "علائمی" که به من دلگرمی دادند و تشویقم کردند اشاره می‌کنم.

1. سرزمین اسرائیل، در سال ۱۹۴۸، توسط یهودیانی که از سراسر جهان به موطن خدادادی خود برگشتند تاسیس شد.

عیسی گفت، "و به دم شمشیر خواهند افتاد و در میان جمیع امّت‌ها به اسیری خواهند رفت و اورشلیم پایمال امّت‌ها خواهد شد تا زمانهای امّت‌ها به انجام رسد" (لوقا ۲۱:۲۴). "اینک... شما را ای قوم من... به زمین اسرائیل خواهم آورد" (حزقیال ۳۷:۱۲). "بعد از روزهای بسیار از تو تفقّد خواهد شد. و در سالهای آخر به زمینی که از شمشیر استرداد شده است، خواهی آمد" (حزقیال ۳۸:۸). رئیس جمهور ترامپ چند روز پیش شهر اورشلیم را بعنوان پایتخت اسرائیل اعلام کرد. برگشتن یهودیان به اسرائیل یک علامت گویاست از اینکه ما با سرعت به انتهای این زمان و آمدن ثانوی مسیح نزدیک می‌شویم!

هللویاه! مسیح بزودی می‌آید!

دوباره می‌آید، دوباره می‌آید،
   همان عیسی، طرد شده از سوی آدمها؛
دوباره می‌آید، دوباره می‌آید،
   با قوت و جلال عظیم، دوباره می‌آید!

2. "علامت" افزایش جور و جفا علیه مسیحیان و یهودیان.

"آنگاه شما را به مصیبت سپرده، خواهند کشت و جمیع امّت‌ها بجهت اسم من از شما نفرت کنند" (متی ۲۴:۹). هدف مسلمانها نابودی اسرائیل و کشتن یهودیان است. در آمریکا، ای سی ال یو (اتحادیه آزادیهای مدنی آمریکا) هر کاری از دستش برمی‌آید انجام می‌دهد تا کلیساها را خاموش کرده و مسیحیان را ضعیف کند. شهرت رو به رشدی برای الهیات "جایگزین" الان وجود دارد – یعنی الهیاتی که می‌گوید تمام وعده‌های کتاب مقدس برای مسیحیان است – ولی تمام نفرین‌ها برای یهودیان! از اینرو بسیاری از کلیساهای اصلاح شده یک نوع عجیبی از گرایش ضد- سامی (ضد یهودی م.) را دارند می‌پذیرند. خدا به دادمان برسد!

این نبوت ما را تشویق می‌کند و به ما دلگرمی می‌دهد، چون در برابر چشمان ما دارد تحقق پیدا می‌کند! خدا قادر مطلق است!

"پس بدین سخنان همدیگر را تسلی دهید" (اول تسالونیکیان ۴:۱۸).

سرود را بخوانید!

دوباره می‌آید، دوباره می‌آید،
   همان عیسی، طرد شده از سوی آدمها؛
دوباره می‌آید، دوباره می‌آید،
   با قوت و جلال عظیم، دوباره می‌آید!

بفرمایید بنشینید!

3. ظهور ارتداد آخر زمان.

"زیرا که تا آن ارتداد ["شورش" – کریسول]، اول واقع نشود... آن روز نخواهد آمد" (دوم تسالونیکیان ۲:۳).

"و بسا انبیای کذَبه ظاهر شده، بسیاری را گمراه کنند. و بجهت افزونی گناه محبّت بسیاری سرد خواهد شد" (متی ۱۲، ۲۴:۱۱). این آیه به کلیساهای خدانشناس در ایام آخر اشاره می‌کند. ارتداد آخر زمان در ذات و اصلش شیطانی است، "و لیکن روح صریحاً می‌گوید که در زمان آخر بعضی از ایمان برگشته، به ارواح مضل و تعالیم شیاطین اصغا خواهند نمود، به ریاکاری دروغگویان که ضمایر خود را داغ کرده‌اند" (اول تیموتیوس ۲، ۴:۱). ارتداد ایام آخر از کشیشان بازگشت نکرده‌ای که کلام خدا را رد می‌کنند ناشی می‌شود. "الهیات نوین" و "اخلاقیات جدید" محصولات این ارتداد هستند که کلیساها را نابود کرده و آنها را پر از افراد گمشده کرده است. این ارتداد با کهانت افرادی چون چارلز ج. فینی شروع شد و رشد کرده تا جایی که اکنون تمام کلیساهای محور را کنترل می‌کند و حتی بیشتر کلیساهای اصولگرا را هم تحت تاثیرش قرار داده. "ارتداد" در نهایت "فاحشه بزرگ" نقل شده در مکاشفه ۱۷ را تولید می‌کند "که مسیحیت مرتد تحت لوای پاپ است" (اسکافیلد).

روال جریانات نشان می‌دهد که فقط حدود ۴ درصد نوجوانان تا زمان بلوغشان یک مسیحی انجیلی باقی می‌مانند – یعنی اینکه ۳۴ درصد اعضای کلیساهای انجیلی حال حاضر در چند سال آینده به فقط ۴ درصد تقلیل خواهند یافت. "ما به سمت یک فاجعه روحانی پیش می‌رویم" (Dr. Jack W. Hayford, August 16, 2006). همچنین به "رکود بزرگ کلیساهای انجیلی" به قلم جان س. دیکرسون رجوع کنید. "شش عاملی که کلیسای آمریکا را خرد خواهد کرد." این عنوان فرعی کتاب دیکرسون است. امروز ۸۸ درصد نوجوانانی که در خانواده مسیحی بزرگ شده‌اند، بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان به مسیحی بودن ادامه نمی‌دهند. بزودی مملکت ما پر از افرادی مثل آنها خواهد شد – و در نهایت اینجا تبدیل به آمریکای کاملا بی‌دین خواهد شد!

II. دوم، کاربرد آن.

تعداد کمی از مبشرین انجیلی درباره وضعیت هولناکی که در پیش روی ما قرار دارد صحبت می‌کنند. ولی نمی‌دانند که درباره آن چکار باید بکنند. من به این نتیجه رسیده‌ام که هیچ کار عملی صورت نخواهد گرفت. تمدن ما از هم فرو خواهد پاشید. جوانان ما به آدمهایی وحشی بدل خواهند شد. چیزهای وحشتناک غیرقابل توصیفی در انتظار ماست.

باید خودمان را آماده کنیم که مثل یک گروه اقلیت کوچک زندگی کنیم که از طرف گروههای کثیر کافران، مثل وحشیان رمی که به مسیحیان اولیه حمله می‌کردند، مورد تاخت و تاز قرار بگیریم. لطفا تسالونیکیان فصل یک، آیه پنج را باز کنید.

"زیرا که انجیل ما بر شما محض سخن وارد نشده، بلکه با قوت..." (اول تسالونیکیان ۱:۵).

زمان زیادی باقی نمانده. وقتتان را با بطالت نگذرانید و مسیحیت را به "بازی" نگیرید. ای جوانها، فقط به حرفهای گفته شده در جلسات مطالعه کتاب مقدس اکتفا نکنید. دنبال یک بازگشت حقیقی باشید. در پی یک زندگی مسیحی حقیقی باشید!

حالا به آیه ۹ نگاه کنید،

"زیرا خود ایشان درباره ما خبر می‌دهند که چه قسم وارد به شما شدیم و به چه نوع شما از بتها به سوی خدا بازگشت کردید تا خدای حی حقیقی را بندگی نمایید" (اول تسالونیکیان ۱:۹).

از بتهای موجود در زندگی‌تان بسوی خدا برگردید. خدای زنده و حی را با هر ذره وجودتان خدمت کنید.

وقت زیادی باقی نمانده. ضد مسیح در راه است. شاید مسیحی بودن به قیمت جانتان تمام بشود! حالا از بتهایتان روی برگردانید! حالا خدای زنده را خدمت کنید! به آیه ۱۰ نگاه کنید.

"و تا پسر او را از آسمان انتظار بکشید که او را از مردگان برخیزانید، یعنی عیسی که ما را از غضب آینده می‌رهاند" (اول تسالونیکیان ۱:۱۰).

منتظر پسر خدا باشید که از آسمان می‌آید – یعنی عیسی که ما را از خشم و غضب خدا که در راه است می‌رهاند. "شکنجه شده برای مسیح" به قلم کشیش وورمبراند را بخوانید. مثل کسی زندگی کنید که حاضر است برای مسیح رنج بکشد. از دنیای گمشده بیرون بیایید. بله، دوستان گمشده را به کلیسا دعوت کنید. ولی اگر نیایند، آنها را مثل یک سنگ داغ رها کنید. بچه‌های نجات یافته در کلیسایمان را بعنوان دوست خود انتخاب کنید. دور هم برای دعا کردن جمع بشوید. وقتی برای بشارت انجیل می‌روید اسامی آنها را بیاورید. برای خدا زندگی کنید! برای مسیح زندگی کنید! برای این کلیسا زندگی کنید! وقت زیادی باقی نمانده. روز داوری نزدیک است! "آماده ملاقات با خدایتان باشید." حالا اینکار را بکنید، قبل از اینکه خیلی دیر بشود! چارلز استاد حق داشت که گفت –

فقط یک بار زندگی،
   بزودی آن هم خواهد گذشت.
فقط آنچه برای مسیح انجام یافته
   تا ابد باقی خواهد ماند!

خودتان را به دستان مسیح بسپارید – هیچ چیز را از او دریغ نکنید. عیسی شما را دوست دارد! عیسی شما را محبت می‌کند! عیسی شما را محبت می‌کند!

سرود شماره ۵ از سرودنامه‌تان را باز کنید. بایستید و آن را بخوانید! بخوانید! بخوانید!

چه شیرین است ندای نام عیسی در گوش یک ایماندار!
غمهایش را فرو می‌نشاند، زخمهایش را شفا می‌بخشد و ترسهایش را دور می‌سازد.
و ترسهایش را دور می‌سازد.

اسم عزیز، آن صخره که بر آن می‌سازم، ملجا و پناهگاهم را،
گنج من که هیچوقت آسیب نمی‌بیند، پر از ذخایر بی‌انتهای فیض!
ذخایر بی‌انتهای فیض!

عیسی! ای شبان، برادر و دوست من؛ ای نبی، کاهن و پادشاه من،
ای خداوندم، حیاتم، راهم و پایانم، ستایشهایم را که تقدیمت می‌کنم بپذیر.
ستایشهایم را که تقدیمت می‌کنم بپذیر.

کوششهای قلب من ضعیف است و گرمترین افکارم سرد؛
اما وقتی تو را همچنان که هستی ببینم، تو را آنچنان که باید خواهم ستایید.
تو را آنچنان که باید خواهم ستایید.

تا موقعی که نفس در تن دارم محبتت را اعلام خواهم کرد،
باشد که نوای نام تو جانبخش روح و جان من باشد در مرگ،
جانبخش روح و جان من باشد در مرگ.
   (“How Sweet the Name of Jesus Sounds” by John Newton, 1725-1807
      to the tune of “Majestic Sweetness Sits Enthroned”).


هر وقت برای دکتر هایمرز مطلبی می نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را برای ایشان قید بفرمایید، در غیر اینصورت نمی تواند به شما جواب بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود، ولی وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید. ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید با شماره تلفن ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) با او تماس بگیرید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

متن دستنویس این خطابه ها از حق چاپ برخوردار نیست. شما می توانید بدون اجازه دکتر هایمرز از آنها استفاده
کنید. اما تمام پیامهای ویدیویی دکتر هایمرز و تمام ویدیوهای دیگر کلیسای ما، از حق چاپ برخوردارند و فقط با
گرفتن اجازه قابل استفاده هستند.

سرود تک نفره پیش از خطابه توسط آقای بنجامین کینکید گریفیت:
“Christ Returneth” (by H. L. Turner, 1878).

طرح کلی

اجازه بدهید نبوتهای کتاب مقدس مشوق شما باشد!

LET BIBLE PROPHECY MOTIVATE YOU!

دکتر ر. ل. هایمرز

"پس بدین سخنان همدیگر را تسلی دهید" (اول تسالونیکیان ۴:۱۸).

I. اول، علائم آمدن مسیح دلگرم کننده است.

      1.   سرزمین اسرائیل، در سال ۱۹۴۸، توسط یهودیانی که
از سراسر جهان به موطن خدادادی خود برگشتند تاسیس شد،
لوقا ۲۱:۲۴؛ حزقیال ۳۸:۸؛ ۳۷:۱۲.

      2.   "علامت" افزایش جور و جفا علیه مسیحیان و یهودیان، متی ۲۴:۹.

      3.   ظهور ارتداد آخر زمان، دوم تسالونیکیان ۲:۳؛
متی ۱۲، ۲۴:۱۱؛ اول تیموتیوس ۲ ،۴:۱.

II. دوم، کاربرد آن، اول تسالونیکیان ۱۰ ،۹ ،۱:۵.