Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.


چگونگی آماده کردن یک خطابه‌ی بشارتی –
برای بازگشت‌های واقعی به حقایق فراموش شده نیاز است

HOW TO PREPARE AN EVANGELISTIC SERMON –
FORGOTTEN TRUTHS NEEDED FOR REAL CONVERSIONS
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. C. L. Cagan and Dr. R. L. Hymers, Jr.

خطابه‌ی موعظه شده در کلیسای باپتیست لس آنجلس
شنبه عصر، ۱۴ اکتبر ۲۰۱۷
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Saturday Evening, October 14, 2017

”در انتشار انجیل کوشش کن و وظیفه خود را به عنوان خادم خدا انجام بده‌“
(دوم تیموتیوس ۴:۵)

پولس رسول کمی پیش از اینکه در جفاهای امپراتور نرون کشته بشود این عبارات را به تیموتیوس داد. تیموتیوس شاگرد پولس بود. پولس او را برای کار خدمت رسالتی تعلیم می‌داد. تیموتیوس شبان کلیسای شهر افسس شد. کار اصلی تیموتیوس این بود که یک شبان باشد.

تیموتیوس رسالتی مثل ”فیلیپس مبشر“ (اعمال رسولان ۲۱:۸) نداشت. فیلیپس از مکانی به مکان دیگر می‌رفت. فیلیپس به سامره رفت و مسیح را در آنجا موعظه کرد (اعمال رسولان ۸:۵). سپس فیلیپس به بیابان رفت و خواجه حبشی را به سوی مسیح هدایت کرد (اعمال رسولان ۸:۲۶-۳۹). بعد فیلیپس در شهرهای دیگر موعظه کرد (اعمال ۸:۴۰). فیلیپس یک مبشر مسافر بود. تیموتیوس شبان یک کلیسای محلی بود.

چرا پولس به تیموتیوس گفت ”در انتشار انجیل کوشش کن“؟ چون هر شبانی برای کار بشارت خوانده می‌شود! پولس به تیموتیوس گفت ”وظیفه خود را به عنوان خادم خدا انجام بده“ (دوم تیموتیوس ۴:۵). اثبات کامل رسالتش چه بود؟ انجام دادن کار یک مبشر! هر شبانی خوانده می‌شود تا کار یک مبشر را انجام بدهد. اگر اینکار را نکنید، به تمام کاری که خدا دستور داده انجام بدهید عمل نمی‌کنید!

هر شبانی در کلیسایش موعظه می‌کند. این چیزی است که آن شبان برای آن دعوت شده. و هر شبانی باید خطابه‌های بشارتی در کلیسایش موعظه کند – و اینکار را هم متناوبا انجام بدهد! اگر انجیل را به کلاسهای دینی مدارس یکشنبه که چند بار در سال است اختصاص بدهید، شما واعظ امینی نیستید. اگر تنها کاری که انجام می‌دهید تعلیم دادن مردم است، شما واعظ امینی نیستید. رسالت شما فقط تعلیم کتاب مقدس نیست. شما باید کار بشارتی هم انجام بدهید. باید خطابه‌های بشارتی موعظه کنید و اینکار را هم باید بطور مرتب انجام بدهید.

خطابه‌ی بشارتی چی است؟ خطابه‌ی بشارتی مستقیما افراد گمشده را در جماعت حاضر هدف قرار می‌دهد که تعداد زیادی از آنها در هر مراسمی حاضرند، اگرچه بعضی از آنها هر هفته به کلیسا می‌آیند. از ابتدا تا انتهای خطابه‌ی بشارتی، حقیقت درباره گناه و نجات در مسیح را اعلام می‌کند – تا افراد گمشده‌ای که آنرا می‌شنوند به عیسی ایمان بیاورند و نجات پیدا کنند. خطابه‌ی بشارتی یک خطابه توضیحی و تفسیری از چند آیه کتاب مقدس نیست. یک یا دو آیه انتخاب کنید تا از آنها موعظه کنید. خطابه‌های بشارتی حداکثر بر روی حقیقت یک یا دو آیه تمرکز می‌کنند. توضیحات تفصیلی آیات متعدد را نمی‌ُشود خطابه‌های بشارتی در نظر گرفت. خطابه‌های بشارتی اسپارژن را مطالعه کنید. هیچکدام آنها، خطابه‌هایی که امروزه ”توضیحی“ نامیده می‌شوند نیستند. در کتاب اعمال رسولان تمام خطابه‌ها، به استثنای یکی، خطابه‌های بشارتی هستند. در سراسر کتاب اعمال رسولان فقط یک خطابه ”توضیحی“ وجود دارد! وقتی خطابه‌های بشارتی موعظه می‌کنیم، باید نمونه و الگوی رسولان و اسپارژن را دنبال کنیم!

امروز عده کمی از شبانان خطابه‌های بشارتی موعظه می‌کنند. خیلی‌ها که أصلا از این نوع خطابه‌ها موعظه نمی‌کنند. امروزه در آمریکا ندرتا خطابه‌های بشارتی می‌شنویم. و در کشورهای دیگر هم تفاوت زیادی وجود ندارد. شبانان به مردم یا کتاب مقدس را تعلیم می‌دهند – یا در باب شفا، موفقیت و إحساس خوب داشتن موعظه می‌کنند – یعنی هر چیزی غیر از انجیل مسیح! آنها از کلام خدا اطاعت نمی‌کنند که می‌گوید، ”در انتشار انجیل کوشش کن.“

شاید بگویید، ”ولی چطور می‌توانیم یک خطابه‌ی بشارتی را آماده کنیم؟ چکار باید بکنیم؟“ متن امروز در این خصوص است. من به شما می‌گویم که چطور یک خطابه‌ی بشارتی را آماده بکنید.

یک خطابه‌ی بشارتی یک خطابه‌ی انجیل محور (متمرکز بر انجیل) است. خطابه‌ی انجیلی چی است؟ برای موعظه انجیل شما باید بدانید انجیل چی است. پولس رسول گفت،

”ای دوستان من، اکنون می‌خواهم مژده‌ای را که قبلا به شما اعلام کرده بودم و شما قبول نمودید و در آن پایدار هستید به یاد شما بیاورم... که مطابق پیشگویی‌های تورات و نوشته‌های انبیا، مسیح برای گناهان ما مرد و مدفون شد و نیز بر طبق کتاب مقدّس در روز سوم زنده گشت“ (اول قرنتیان ۴، ۳، ۱۵:۱).

دوباره پولس رسول گفت،

”مسیح عیسی به جهان آمد تا گناهکاران را نجات بخشد“ (اول تیموتیوس ۱:۱۵).

در یک خطابه‌ی بشارتی دو بخش وجود دارد. اول، مشکل گناه بشر؛ و دوم، کاری که مسیح انجام داد تا مردم را از گناهشان نجات بدهد.

I. اول، شما باید شریعت را موعظه کنید – که به مردم درباره قلب گناهکارشان می‌گوید.

در بخش اول خطابه‌ی بشارتی، شما باید شریعت را موعظه کنید. چرا باید هر کس به عیسی ایمان بیاورد؟ دلیل آن چیست؟ چرا عیسی بر روی صلیب مرد؟ خیلی از خطابه‌ها به مردم می‌گویند که به عیسی ایمان بیاورند تا زندگی بهتری داشته باشند یا خوشحال باشند یا اینکه عشق و دوستی پیدا کنند. ولی اینها دلایلی نبود که عیسی بخاطرشان روی صلیب مرد! بعضی خطابه‌ها به مردم می‌گویند که به عیسی ایمان بیاورند تا به آسمان بروند. ولی اگر آن خطابه نگوید چرا مردم عیسی را برای رفتن به آسمان لازم دارند، آن پیام انجیل نیست. کتاب مقدس می‌گوید، ”مسیح بخاطر گناهان ما مرد.“ کتاب مقدس می‌گوید، ”مسیح عیسی به جهان آمد تا گناهکاران را نجات بخشد.“

اگر مردم حس نکنند که گناهکار هستند، چرا باید پیش مسیح بیایند؟ آنها نخواهند آمد! شاید دعایی بخوانند. شاید دستشان را بلند کنند. شاید در انتهای خطابه جلو بیایند. ولی نجات پیدا نمی‌کنند! چرا؟ چون چیزی نیست که از آن نجات پیدا کنند!

چطور می‌توانید به مردم نشان بدهید که آنها گناهکار هستند؟ با موعظه کردن شریعت خدا به آنها. کتاب مقدس می‌گوید،

”به این ترتیب شریعت دایه ما بود که ما را به مسیح برساند“ (غلاطیان ۳:۲۴).

شریعت به مردم نشان می‌دهد که آنها گناهکارند. بعد از اینکه نسبت به گناه درون طبیعتشان محکوم و مجاب شدند، شاید پیش مسیح بیایند.

خیلی از شبانان از موعظه شریعت می‌ترسند. می‌ترسند که مردم را عصبانی کنند. ایان ه. موری گفت که این ”مشکل اصلی کار بشارتی است.“ در کتابش با عنوان، The Old Evangelicalism(Banner of Truth, 2005; read pages 3 through 37)، موری حق دارد وقتی به ما می‌گوید دلیل اصلی که امروزه موعظه بشارتی مؤثر نیست، ترس از اهانت به افراد گمشده است.

هر کاری که می‌کنید، علیه گناهان فردی موعظه نکنید. یعنی بگویید ”اینکار را بکنید. اینکار را نکنید.“ با اینکار درباره گناهان خاص و مشخص افراد صحبت می‌کنید. ولی گناه خیلی عمیقتر از این حرفهاست. آنها باطنا گناهکارند. قلبی گناه‌آلود دارند که از آدم به ارث برده‌اند. به این دلیل است که داود گفت، ”من از روزی که به دنیا آمدم گناهکار بودم، از همان لحظه‌ای که نطفه‌ام در رحم مادرم بسته شد، به گناه آلوده بودم“ (مزامیر ۵۱:۵). به این دلیل است که کتاب مقدس می‌گوید، ”دل از همه چیز فریبنده‌تر است و بسیار مریض است“ (ارمیاء ۱۷:۹). و کلام خدا می‌گوید، ”زیرا دلبستگی به امور نفسانی [بازگشت نکرده] دشمنی با خداست‌“ (رومیان ۸:۷). به این دلیل است که بعضی‌ها مرتکب کارهای بد و نادرست می‌شوند. کاری که انجام میدهند از آن چیزی که هستند ناشی می‌شود. مسیح گفت، ”چون افکار بد از دل بیرون می‌آید یعنی فسق، دزدی، آدم کشی... اینها همه از درون بیرون می‌آیند“ (مرقس ۲۳، ۷:۲۱). مردم خیلی عمیقتر از کاری که انجام می‌دهند، هستند. حتی اگر کسی سعی می‌کند که بهتر باشد، هیچوقت نمی‌تواند باطنش را عوض کند، مثل بزی که نمی‌تواند به گوسفند تبدیل بشود. مردم را نمی‌شود تعلیم داد که مسیحی بشوند. باید آنها را به اینکار موعظه کرد، همانطور که در این خطابه توضیح می‌دهم. خدا قلب انسان را مثل اعمالش محکوم می‌کند. کتاب مقدس می‌گوید، ”همه اسیر گناه هستند“ (رومیان ۳:۹). همه تا قبل از بازگشت تحت امر و مجازات گناه هستند.

باید شریعت را موعظه کنید تا مردم ببینند و إحساس کنند که باطنشان پر از گناه است. حالا همه به نوعی می‌پذیرند که گناهکارند. من هیچوقت کسی را ندیدم که ادعا کند کامل است. یک نفر به یک واعظ گفت، ”فرض کنیم که من [یک گناهکار] هستم، ولی نمی‌توانید من را یک گناهکار بد صدا کنید. فکر می‌کنم، من یک گناهکار خوب هستم. همیشه سعی می‌کنم بهترین کاری که می‌دانم درست است انجام بدهم.“ آن شخص آماده نبود نجات پیدا کند! قبل از اینکه بتواند نجات پیدا کند، لازم است ببیند که یک گناهکار ”بد“ است. به این دلیل است که باید درباره قلبهای پر از گناهشان موعظه کنید.

بدون شریعت خدا، مردم نمی‌توانند ببینند چرا انجیل مسیح را لازم دارند. به این دلیل است که باید شریعت را قبل از انجیل موعظه کنید. کتاب مقدس می‌گوید، ”به این ترتیب شریعت دایه ما بود که ما را به مسیح برساند“ (غلاطیان ۳:۲۴). شریعت مثل یک معلم مدرسه به مردم نشان می‌دهد چرا به مسیح احتیاج دارند. اول شریعت. بعد انجیل. چیزی که لوتر گفت کاملا درست بود. اگر می‌خواهید یاد بگیرید چطور خطابه‌ی بشارتی موعظه کنید، باید چیزی را که او گفت به دقت بخوانید. لوتر گفت،

لازم است، اگر بازگشت می‌کنید، [منقلب] بشوید، یعنی اینکه وجدانی گوش بزنگ و تکان خورده داشته باشید. سپس، بعد از اینکه این وضعیت ایجاد شد، باید تسلی که نه از جانب کار خودتان است بلکه از جانب خداست را بچنگ بیاورید. او پسرش عیسی را به این جهان فرستاد تا به گناهکاران وحشتزده رحمت خدا را اعلام کند. راه بازگشت به این طریق است. هر طریق دیگری راه خطاست (Martin Luther, Th.D., What Luther Says, Concordia Publishing House, 1994 reprint, Number 1014, page 343).

من گفتم، ”باید شریعت را موعظه کنید تا مردم گناه باطنی خود را دیده و حس کنند.“ نگفتم، ”باید درباره جهنم موعظه کنید.“ بله، مسیح درباره جهنم حرف زد. جهنم واقعی است. وقتی درباره جهنم موعظه می‌کنید، باید مراقب باشید. هیچکس نمی‌تواند با ترسیدن از جهنم نجات پیدا کند. شاید سعی کنند افراد بهتری باشند. شاید خیلی مذهبی بشوند. ولی هیچکس با ترسیدن از جهنم نجات پیدا نمی‌کند. مسیح برای گناهان ما مرد. جهنم فقط نتیجه گناه است. مشکل اصلی گناه است و نه جهنم. متوجه شده‌ایم که کل خطابه‌های مربوط به جهنم هم باعث بازگشت افراد نمی‌شوند. بخش اول خطابه‌ی بشارتی باید گناه افراد را نشان بدهد – نه فقط گناهان فردی، بلکه گناهی که در باطنشان است.

برای اینکه به مردم گناهشان را نشان بدهید، باید علیه قلب سرکش و گناه آلودشان موعظه کنید. ولی نباید آنجا تمامش کنید. شریعت نمی‌تواند کسی را نجات بدهد. شریعت فقط به مردم گناه درون باطنشان را نشان می‌دهد. کتاب مقدس می‌گوید، ”زیرا هیچ انسانی در نظر خدا با انجام احکام شریعت نیک شمرده نمی‌شود‌. کار شریعت این است که انسان گناه را بشناسد‌“ (رومیان ۳:۲۰). کلام خدا می‌گوید که نجات دادن مردم یعنی ”آنچه از شریعت محال بود“ (رومیان ۸:۳). فقط خود مسیح می‌تواند قلب شخص گناهکار را عوض کند. فقط خون مسیح می‌تواند گناه را بشوید. و در اینجا به نکته دوم صحبتهایم می‌رسم.

II. دوم، باید انجیل را موعظه کنید – که به مردم می‌گوید مسیح برای نجات دادن آنها از گناه چکار کرد.

در بخش دوم خطابه‌ی بشارتی‌تان، باید انجیل را موعظه کنید. انجیل برای تعلیم دادن اینکه چطور آدم بهتری باشید نیست. انجیل پیامی ‌درباره کلیسا یا حتی درباره آسمان نیست. انجیل برای این است که ”مسیح بر حسب کتب در راه گناهان ما مرد“ (اول قرنتیان ۱۵:۳). انجیل برای این است که ”مسیح عیسی به جهان آمد تا گناهکاران را نجات بخشد“ (اول تیموتیوس ۱:۱۵).

انجیل یک سری از قوانین نیست. انجیل نشان می‌دهد که خدا گناهکاران را آنقدر دوست دارد که مسیح آمد تا برای آنها بمیرد. انجیل متشکل از شریعت نیست. انجیل فیض و محبت خالص است. همانطور که لوتر گفت،

انجیل... موعظه نمی‌کند که چی کار باید بکنیم و از چه کاری باید خودداری کنیم. انجیل هیچ شرایطی را منظور نمی‌کند بلکه گرایش شریعت را معکوس می‌کند، کاملا برعکس عمل می‌کند، و می‌گوید، 'این کاری است که خدا برای شما انجام داده؛ اجازه داده که پسرش بخاطر شما جسم بگیرد، بخاطر شما به مرگ محکوم بشود' ... انجیل موعظه می‌کند... چیزی را که توسط خدا به ما داده شده و نه... کاری که ما باید انجام بدهیم و به خدا تقدیم کنیم (“How Christians Should Regard Moses,” 1525).

انجیل به شخص گناهکار یک قلب تازه و بخشش گناه از طریق کاری که مسیح روی صلیب و در قبر خالی انجام داد عطا می‌کند! کسی که به عیسی اعتماد می‌کند و ایمان می‌آورد

”با فیض خدا همه به وساطت عیسی مسیح که آنان را آزاد می‌سازد، بطور رایگان، نیک محسوب می‌شوند. زیرا خدا مسیح را به عنوان وسیله‌ای برای آمرزش گناهان [فدیه برای گناه] که با ایمان به خون او به دست می‌آید در مقابل چشم همه قرار داده“ (رومیان ۲۵، ۳:۲۴).

کتاب مقدس می‌گوید که ”اما خدا محبت خود را نسبت به ما کاملا ثابت کرده [نشان داده] است زیرا در آن هنگام که ما هنوز گناهکار بودیم مسیح به خاطر ما مرد... ما که با ریختن خون او کاملا نیک شمرده شدیم“ (رومیان ۹، ۵:۸). مسیح بجای شخص گناهکار مرد تا مزد گناه او را پرداخت کند. همانطور که اشعیاء گفت، ”خداوند گناه جمیع ما را بر وی نهاد“ (اشعیا ۵۳:۶). انجیل فیض رایگان بخشش گناه بوسیله عیسی مسیح است.

وقتی انجیل را موعظه می‌کنید، فقط مرگ مسیح را موعظه نکنید. رستاخیر مسیح را موعظه کنید! این بخشی از انجیل است که مسیح ”بر طبق کتاب مقدّس در روز سوم زنده گشت“ (اول قرنتیان ۱۵:۴). قیام مسیح امری حیاتی است. کتاب مقدس می‌گوید، ”اگر مسیح زنده نشده است ایمان شما بیهوده است و شما هنوز در گناهان خود هستید“ (اول قرنتیان ۱۵:۱۷). مسیح در آن قبر بصورت یک مرده باقی نماند. او از مردگان برخاست تا به گناهکاران قلبی تازه عطا کند (رجوع به حزقیال ۲۷، ۳۶:۲۶؛ ۱۱:۱۹).

فقط مرگ مسیح را موعظه نکنید. خون مسیح را موعظه بکنید! فراموش نکنید که مردم ”با ایمان به خون او“ نجات پیدا می‌کنند (رومیان ۳:۲۵). ما ”با ریختن خون او کاملا نیک شمرده شدیم“ (رومیان ۵:۹). و همچنین کتاب مقدس می‌گوید ”بدون ریختن خون، آمرزش گناهان وجود ندارد‌“ (عبرانیان ۹:۲۲). تعجب می‌کنم که این همه واعظ پیرو دکتر مک آرتور هستند که می‌گوید خون مسیح برای نجات لازم نیست و خون مسیح امروز وجود ندارد. ولی شبانان خوب و امین، خون مسیح را موعظه می‌کنند! دکتر مارتین لوید-جونز حق داشت که گفت، در زمانهای احیاء... [کلیسا] به خون مسیح می‌بالد... تنها یک راه وجود دارد که می‌توانیم با شهامت وارد [مکان] قدس الاقداس بشویم و آن بواسطه خون عیسی است“ (Revival, Crossway Books, 1992 edition, p. 48). خون را موعظه کنید! خون را موعظه کنید! ”خون عیسی، پسر او، ما را از همهً گناهانمان پاک می‌سازد‌“ (اول یوحنا ۱:۷).

انجیل هدیه رایگان فیض خدا در مسیح است. گناهکاران نمی‌توانند خودشان کاری کنند که نیک شمرده بشوند. فقط یک کار است که گناهکاران باید انجام بدهند. باید به عیسی اعتماد کنند و ایمان بیاورند. ایمان آوردن به یک حقیقت درباره مسیح آنها را نجات نمی‌دهد. آنها باید به خود عیسی اعتماد کنند. پولس رسول به زندانبان اهل فیلیپس گفت، ”به [یونانی epi = بر] عیسی خداوند ایمان آور که تو با اهل خانه‌ات نجات خواهی یافت‌‌“ (اعمال رسولان ۱۶:۳۱). اگر گناهکاری به عیسی اعتماد کند، نجات پیدا می‌کند. و تنها کاری که آن گناهکار باید بکند این است که به مسیح اعتماد کند. عیسی بقیه کارها را انجام می‌دهد. او در تولد تازه به آن شخص گناهکار قلبی تازه عطا می‌کند (افسسیان ۲:۵؛ مکاشفه ۱:۵؛ ۵:۹). ”فقط به او اعتماد کن، فقط به او اعتماد کن، فقط به او اعتماد کن حالا. تو را نجات می‌دهد، تو را نجات می‌دهد، تو را نجات می‌دهد حالا“ (“Only Trust Him” by John H. Stockton, 1813-1877).

در انتهای خطابه‌تان، از گناهکاران بخواهید که به عیسی اعتماد کنند. آنها را دعوت کنید که به اتاق دیگری بروند تا با آنها بطور خصوصی صحبت کنید. وقتی که می‌آیند تا با شما حرف بزنند، کار شما هنوز تمام نشده. ”جلو آمدن“ به معنی اعتماد کردن به عیسی نیست. ”بلند کردن دستها“ یا گفتن ”دعای گناهکار“ مثل اعتماد کردن به عیسی نیست. اعتماد به عیسی ایمان به عیسی است – نه چیز دیگر. به این دلیل است که باید با کسانی که بعد از خطابه دعوتتان را پذیرفتند و آمدند صحبت کنید. و به این دلیل است که باید به دقت به آنها گوش بدهید. با گوش کردن می‌فهمید به چه ایده‌های غلطی اعتقاد دارند، در نتیجه می‌توانید آنها را اصلاح کنید. با هر کس بطور انفرادی صحبت کنید و سعی کنید آنها را به سمت مسیح هدایت کنید. ولی این موضوع یک بحث دیگر است. خدا شما را برکت بدهد وقتی که دارید درباره گناهان فطری و بخشش از طریق خون مسیح موعظه می‌کنید.

اینجا را کلیک کنید تا خطابه بشارتی نوشته شده توسط دکتر ر. ل. هایمرز را بخوانید. دکتر هایمرز به مدت شصت سال است که خطابه‌های بشارتی موعظه می‌کند. می‌توانید با خواندن خطابه بشارتی او با عنوان، ”شست و شو نما و طاهر خواهی شد! – نمونه شناسی بازگشت“ خیلی چیزها را یاد بگیرید. این خطابه به شما نشان می‌دهد که چطور شریعت و انجیل را در خطابه بشارتی موعظه کنید.


هر وقت برای دکتر هایمرز مطلبی می نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را برای ایشان قید بفرمایید، در غیر اینصورت نمی تواند به شما جواب بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود، ولی وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید. ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید با شماره تلفن ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) با او تماس بگیرید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

متن دستنویس این خطابه ها از حق چاپ برخوردار نیست. شما می توانید بدون اجازه دکتر هایمرز از آنها استفاده
کنید. اما تمام پیامهای ویدیویی دکتر هایمرز و تمام ویدیوهای دیگر کلیسای ما، از حق چاپ برخوردارند و فقط با
گرفتن اجازه قابل استفاده هستند.

طرح کلی

چگونگی آماده کردن یک خطابه‌ی بشارتی –
برای بازگشت‌های واقعی به حقایق فراموش شده نیاز است

HOW TO PREPARE AN EVANGELISTIC SERMON –
FORGOTTEN TRUTHS NEEDED FOR REAL CONVERSIONS

دکتر س. ل. کیگن و دکتر ر. ل. هایمرز

”در انتشار انجیل کوشش کن و وظیفه خود را به عنوان خادم خدا انجام بده‌“
(دوم تیموتیوس ۴:۵)

(اعمال رسولان ۴۰، ۲۶-۳۹، ۸:۵؛ ۲۱:۸؛ اول قرنتیان ۴، ۳، ۱۵:۱؛
اول تیموتیوس ۱:۱۵)

I.   اول، شما باید شریعت را موعظه کنید – که به مردم درباره قلب گناهکارشان می‌گوید، غلاطیان ۳:۲۴؛ مزامیر ۵۱:۵؛ ارمیاء ۱۷:۹؛ رومیان ۸:۷؛ مرقس ۲۳، ۷:۲۱؛ رومیان ۸:۳؛ ۲۰، ۳:۹.

II.  دوم، باید انجیل را موعظه کنید – که به مردم می‌گوید مسیح برای نجات دادن آنها از گناه چکار کرد، اول قرنتیان ۱۵:۳؛ اول تیموتیوس ۱:۱۵؛ رومیان ۹، ۵:۸؛ ۲۵، ۳:۲۴؛ اشعیاء ۵۳:۶؛ اول قرنتیان ۱۷، ۱۵:۴؛ حزقیال ۲۷، ۳۶:۲۶؛ ۱۱:۱۹؛ عبرانیان ۹:۲۲؛ اول یوحنا ۱:۷؛ اعمال رسولان ۱۶:۳۱؛ افسسیان ۲:۵؛ یوحنا ۷، ۳:۶؛ عبرانیان ۹:۱۴؛ مکاشفه ۵:۹؛ ۱:۵.