Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.


هفت نکته برای نوکیشان

SEVEN POINTS FOR NEW CONVERTS
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

خطابه‌ی موعظه شده در کلیسای باپتیست لس آنجلس
عصر روز شنبه، ۷ اکتبر ۲۰۱۷
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Saturday Evening, October 7, 2017

”شاگردان را تقویت می‌کردند و آنان را تشویق می‌نمودند که در ایمان خود پایدار بمانند و به آنان می‌گفتند، برای داخل شدن به پادشاهی خدا ما باید از راههای بسیار سختی بگذریم‌‌“ (اعمال رسولان ۱۴:۲۲).

تفسیر کاربردی عهد جدید (The Applied New Testament Commentary) درباره این آیه می‌گوید،

موعظه کردن انجیل در یک مکان فقط برای یکبار کافی نیست. لازم است که به تازه ایمانداران تعلیم هم داد و آنها را در ایمانشان بنا کرد. و این کاری است که پولس و برنابا انجام دادند. آنها به شاگردان جدید گوشزد کردند که برای ورود به ملکوت خدا باید متحمل سختی‌های [فشارها، رنجها] بسیاری شوند.

پولس رسول گفت، ”اگر تحمل [صبر] کنیم با او فرمانروایی خواهیم کرد“ (دوم تیموتیوس ۲:۱۲). معنی آیه این است که یک مسیحی متعهد واقعی باید فشارهای زندگی مسیحی را تحمل کند تا با مسیح در پادشاهی او حکومت کند. ”به عنوان سرباز خوب مسیح عیسی متحمل سختی‌ها باش“ (دوم تیموتیوس ۲:۳).

I. اول، باید کمی سختی بکشید.

این اولین چیزی است که باید بدانید. شما نجات پیدا نمی‌کنید که فقط به آسمان بروید. بعد از اینکه نجات پیدا کردی، ”به عنوان سرباز خوب مسیح عیسی متحمل سختی‌ها باش‌... اگر تحمل کنیم با او فرمانروایی خواهیم کرد‌“ (دوم تیموتیوس ۱۲، ۲:۳). قبل از رفتن به کلیسای چینی، اینها را به من یاد نداده بودند. فکر می‌کردم که به مسیح ایمان می‌آوریم و به آسمان می‌رویم. دکتر تیموتی لین به من یاد داد که باید یک مسیحی پیروز باشم تا در پادشاهی او فرمانروایی کنم، ”به کسی که پیروز بشود و در انجام ارادهً من تا به آخر استقامت نشان دهد قدرت خواهم داد تا بر تمام ملل حکمرانی کند“ (مکاشفه ۲:۲۶). مسیحیان ساکن در ممالک اسلامی و در چین می‌دانند که باید سختی‌هایی را تحمل کنند تا در ملکوتش با او پادشاهی کنند. همانطور که آیه شروع خطابه عنوان می‌کند، ”برای داخل شدن به پادشاهی خدا ما باید از راههای بسیار سختی بگذریم‌‌“ (اعمال رسولان ۱۴:۲۲). پولس رسول به مسیحیان نوکیش تعلیم می‌داد که آزمون‌های سختی را خواهند گذراند (thlipsis – فشارها) تا اینکه با مسیح در پادشاهی او فرمانروایی کنند. و اگر در این احیاء بازگشت کردید، این کاری است که شما هم باید انجام بدهید. سرود معروف دکتر واتس این مطلب را در کتابهای سرودمان حدود سیصد سال است که تعلیم می‌دهد!

آیا بر تخت روان ساخته از پر قو به آسمان برده می‌شوم،
در حالیکه دیگران برای آن جنگیدند و از دریای خون گذشتند؟
یقینا باید بجنگم، اگر می‌خواهم که فرمانروایی کنم، خداوندا شهامتم را بیفزا،
رنج را تحمل و درد را خواهم کشید، کلامت مرا پشتیبانی خواهد کرد.
   (“Am I a Soldier of the Cross?” by Dr. Isaac Watts, 1674-1748).

II. دوم، باید کتاب مقدس را همراه داشته و آنرا مطالعه کنید.

”تمام کتاب مقدّس از الهام خداست و برای تعلیم حقیقت، سرزنش خطا، اصلاح معایب و پرورش ما در نیکی مطلق مفید است. تا مرد خدا برای هر کار نیکو کاملا آماده و مجهز باشد‌“ (دوم تیموتیوس ۱۷، ۳:۱۶).

لازم است که کتاب مقدس مطالعاتی اسکافیلد را همراه خودتان داشته باشید تا بتوانید صفحاتی را که به شما می‌دهیم دنبال کنید. لازم است که نسخه چاپ شده این خطابه‌ها را همراه خودتان به منزل ببرید و آنها را در طول هفته مطالعه کنید. به هیچکدام از واعظین رادیو و تلویزیون گوش ندهید. خیلی از آنها معلمین کاذب هستند. به هیچکدام از آنها بجز دکتر ج. ورنان مک گی گوش ندهید. می‌توانید در هر موقع از شبانه روز به جلسات دینی روزانه او در کامپیوترتان به آدرس www.ttb.org یا www.thrutheBible.org گوش کنید. دکتر مک گی شبان قدیمی کلیسای درهای باز به آدرس خیابان امید جنوبی شماره ۵۵۰، همینجا در مرکز شهر لس آنجلس است. من کتاب مقدس را با گوش کردن روزانه به او یاد گرفتم. او تقریبا از تمام خطاها و بدعتهای موجود پرهیز می‌کند. او تنها واعظ کتاب مقدس در رادیو و تلویزیون است که من به او اعتماد می‌کنمفقط او. افرادی را داشتیم که با گوش کردن به کسانی که قبل و بعد از دکتر مک گی روی رادیو آمدند و صحبت کردند، سردرگم شدند و راهشان را گم کردند. به این دلیل بهتر است که در کامپیوترتان به او گوش بدهید (تمام ترجمه‌های غیر انگلیسی را می‌توانید از این آدرس پیدا کنید www.ttb.org/global-reach/regions-languages).

کلام خدا را هر روز بخوانید. ”کلام تو را در دل خود مخفی داشتم که مبادا به تو گناه ورزم“ (مزامیر ۱۱۹:۱۱).

III. سوم، به کلیساهای دیگر نروید مگر وقتی در مسافرت هستید.

ما در دوره ارتداد عمیق کلیساها زندگی می‌کنیم. از آنها دوری کنید.

”انبیای دروغین زیادی بر خواهند خاست و بسیاری را گمراه خواهند نمود. و شرارت به قدری زیاد می‌شود که محبت آدمیان نسبت به یکدیگر سرد خواهد شد‌“ (متی ۱۲، ۲۴:۱۱).

ما نمی‌توانیم کلیساهای دیگر را توصیه کنیم. حتی کلیساهای باپتیست هم اغلب فلسفه ”تصمیم گرایی“ و دیگر بدعتها را ترویج می‌دهند.

IV. چهارم، هر یکشنبه صبح و یکشنبه عصر به این کلیسا بیایید. همچنین به مراسم و جلسات دعا و بشارتی پنجشنبه شب هر هفته‌مان تشریف بیاورید.

V. پنجم، با شبان و دستیارش (شبانیار) آشنا بشوید.

می‌توانید هر موقع که می‌خواهید به دکتر هایمرز تلفن کنید و از او سؤال کنید – یا او را اینجا در کلیسا ملاقات کنید.

”رهبران خود را که پیام خدا را به شما رسانیدند فراموش نکنید‌. درباره عاقبت کار و زندگی آنها بیاندیشید و از ایمان آنان پیروی کنید‌“ (عبرانیان ۱۳:۷).

”از رهبران خود اطاعت و پیروی کنید، زیرا آنان پاسداران جانهای شما هستند و در برابر خدا مسئولند‌. طوری رفتار کنید که آنها از خدمات خود راضی و خوشنود باشند و نه ناراحت، چون در آن صورت نفعی عاید شما نخواهد شد‌“ (عبرانیان ۱۳:۱۷).

واژه‌های ”رهبران“ را می‌شود ”مرشدان“ هم ترجمه کرد. کتاب مقدس مطالعاتی إصلاحات (The Reformation Study Bible) درباره عبرانیان ۱۳:۱۷ می‌گوید، ”رهبران امین کلیسا شبانان امینی هستند... مراقبت رهبران (شبانان) عمیق و خالص است چون آنها را خدا مقرر کرده و به او حساب پس خواهند داد. اگر در برابر رسالت آنها مقاومت بشود، همه اذیت خواهند شد.“ دکتر هایمرز یک شبان است. می‌توانید با شماره تلفن ۳۵۲-۰۴۵۲(۸۱۸) با او تماس بگیرید. دستیار او یا همان شبانیار دکتر کیگن است. می‌توانید با شماره تلفن ۷۳۵-۳۳۲۰(۸۱۸) با او تماس بگیرید.

VI. ششم، صید جانها را در زندگی‌تان یک الویت مهم قرار بدهید.

کسی نمی‌تواند بدون اینکه سخت کار کند و مردم را برای شنیدن انجیل دعوت کند یک مسیحی خوب باشد. عیسی گفت، ”با اصرار همه را دعوت کن که بیایند تا خانه من پر شود‌“ (لوقا ۱۴:۲۳).

VII. هفتم، به یکی از گروههای کوچک دعا ملحق بشوید.

از خانم هایمرز یا دکتر کیگن بخواهید تا به شما کمک کنند گروهی را که برای شما مناسبتر است پیدا کنند. هر هفته با گروه دعایتان دور هم جمع بشوید.

”زیرا هر جا که دو یا سه نفر به نام من جمع شوند من آنجا در میان آنان هستم‌‌“ (متی ۱۸:۲۰).

اگر هنوز نجات پیدا نکردید، شما را ترغیب می‌کنیم تا از گناه توبه کنید و به عیسی مسیح ایمان بیاورید. وقتی که توبه می‌کنید و به او اعتماد می‌کنید، خون او شما را از تمام گناهان پاک می‌کند.

”خون عیسی، پسر او، ما را از همهً گناهانمان پاک می‌سازد‌“ (اول یوحنا ۱:۷).

اگر فکر می‌کنید که نجات پیدا کردید لطفا دکتر کیگن را ببینید و بگذارید که شهادت شما را بشنود. شماره تلفن او ۷۳۵-۳۳۲۰(۸۱۸) است.

آمین.


هر وقت برای دکتر هایمرز مطلبی می نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را برای ایشان قید بفرمایید، در غیر اینصورت نمی تواند به شما جواب بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود، ولی وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید. ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید با شماره تلفن ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) با او تماس بگیرید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

متن دستنویس این خطابه ها از حق چاپ برخوردار نیست. شما می توانید بدون اجازه دکتر هایمرز از آنها استفاده
کنید. اما تمام پیامهای ویدیویی دکتر هایمرز و تمام ویدیوهای دیگر کلیسای ما، از حق چاپ برخوردارند و فقط با
گرفتن اجازه قابل استفاده هستند.

سرود تک نفره پیش از خطابه توسط آقای بنجامین کینکید گریفیت:
“Am I a Soldier of the Cross?” (by Dr. Isaac Watts, 1674-1748).

طرح کلی

هفت نکته برای نوکیشان!

SEVEN POINTS FOR NEW CONVERTS

دکتر ر. ل. هایمرز

”شاگردان را تقویت می‌کردند و آنان را تشویق می‌نمودند که در ایمان خود پایدار بمانند و به آنان می‌گفتند، برای داخل شدن به پادشاهی خدا ما باید از راههای بسیار سختی بگذریم‌‌“ (اعمال رسولان ۱۴:۲۲).

(دوم تیموتیوس ۳، ۲:۱۲)

I.     اول، باید کمی سختی بکشید، دوم تیموتیوس ۱۲، ۲:۳؛ مکاشفه ۲:۲۶.

II.    دوم، باید کتاب مقدس را همراه داشته و آنرا مطالعه کنید، دوم تیموتیوس ۱۷، ۳:۱۶؛ مزامیر ۱۱۹:۱۱.

III.   سوم، به کلیساهای دیگر نروید مگر وقتی در مسافرت هستید، متی ۱۲، ۲۴:۱۱.

IV.   چهارم، هر یکشنبه صبح و یکشنبه عصر به این کلیسا تشریف بیاورید. همچنین به مراسم و جلسات دعا و بشارتی پنجشنبه شب هر هفته‌مان تشریف بیاورید.

V.    پنجم، با شبان و دستیارش (شبانیار) آشنا بشوید، عبرانیان ۱۷، ۱۳:۷.

VI.   ششم، صید جانها را در زندگی‌تان یک الویت مهم قرار بدهید، لوقا ۱۴:۲۳.

VII. هفتم، به یکی از گروههای کوچک دعا ملحق بشوید، متی ۱۸:۲۰؛
اول یوحنا ۱:۷.