Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.


چگونگی غلبه بر شیطان

HOW TO OVERCOME THE DEVIL
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

خطابه کلیسای باپتیست لس آنجلس
عصر روز یکشنبه، ۶ نوامبر ۲۰۱۶
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, November 6, 2016

"این ایمانداران با خون بره و با شهادتی که به زبان می‌آورند بر او چیره شده‌اند، زیرا آنها حاضرند جانهای خود را فدا کرده بمیرند‌" (مکاشفه ۱۲:۱۱).

شیطان و فرشتگان اهریمنی اش از آسمان رانده شدند. آنها هنوز در آسمانها سرگردان بودند. شیطان را "حکمران قدرتهای هوا" لقب دادند (افسسیان ۲:۲). شیاطین هنوز قادر بودند که به "جایهای [آسمانی]" وارد بشوند (افسسیان ۶:۱۲) – یعنی می توانستند بدفعات به "آسمانها" بروند. به این خاطر است که ایوب ۱:۶ به ما می گوید که شیاطین "روزی که... در حضور خداوند جمع شده بودند، شیطان هم همراه آنها بود." ولی پس از سه سال ونیم اول دوره جفای عظیم چنین اجازه ای نخواهند داشت. جفای عظیم در واقع هفت سال جفای شدید علیه اسراییل و مسیحیان در زمان دجال یا ضدمسیح است. این دوره جفا با امضای معاهده ای میان دجال و اسراییل آغاز می شود (دانیال ۹:۲۷).

در اواسط دوره جفای هفت ساله، شیطان و فرشتگانش از مکانهای آسمانی اخراج شده و بر روی زمین افکنده می شوند! در کتاب چنین می خوانیم،

"در آسمان جنگی بر پا شد‌. میکائیل و فرشتگانش با اژدها و فرشتگان او جنگیدند‌. اژدها شکست خورد و دیگر در آسمان جایی برای او و فرشتگانش نبود‌. پس آن اژدهای بزرگ از آسمان به زیر انداخته شد، آن مار قدیمی که کلیهً جهان را گمراه می‌کند و نامش ابلیس و شیطان است با فرشتگانش به زمین افکنده شدند‌" (مکاشفه ۹-۱۲:۷).

شیطان از این بابت خیلی خشمگین خواهد بود. چرا که به ما گفته شده "زیرا ابلیس به سوی شما آمده است و از اینکه می‌داند مهلت زیادی ندارد، بسیار خشمگین است‌" (مکاشفه ۱۲:۱۲).

ابلیس در حال حاضر دچار خشم و غضب بسیار است. او می داند که ظهور دوباره اسراییل نشانه زمان آخر است. او نشانه های زمان آخر را بهتر از هر استاد الهیات و واعظی می شناسد. به این دلیل است که مسیحیان باید نسبت به "نیرنگهای شیطان" هشیارتر باشند. از این بابت است که باید هر چه بیشتر علیه او و اهریمنانش "تلاش" کنیم چرا که به انتهای این عصر و دوره نزدیک می شویم. به این سبب به ما هشدار داده شده، "در ایام آخر روزگار سختی خواهد بود" (دوم تیموتیوس ۳:۱). ابلیس از پیش می داند "مهلت زیادی ندارد" (مکاشفه ۱۲:۱۲).

بعضی ها چنین تعلیم می دهند که در زمان کنونی نمی توانیم احیاء را تجربه کنیم. آنها می گویند که قدرت شیطان اکنون چنان زیاد شده که خدا نمی تواند احیایی به کلیسای ما بفرستد.

وکیل دادگستری جناب جی سکولو به تازگی عنوان کرده، "برای مسیحیان عراق و سوریه این آخر داستان است. آنها را زنده زنده می سوزانند و به صلیب می کشند و سر از تنشان جدا می کنند. داعش از سلاح شیمیایی حالا استفاده کرده. کشت و کشتار غیرقابل تحمل شده." در عین حال بزرگترین احیاهای شناخته شده در حال شکلگیری در ایران، عراق و سوریه است. آقای سکولو می گوید که برایش پول به آنجا بفرستیم تا جلوی تروریست های مسلمان را در آنجا بگیرد. من می گویم که این بی معنی است! چرند است! آنها به پول احتیاج ندارند! آنها به دعای ما احتیاج دارند که از خدا بخواهیم در احیا به نزول خودش ادامه بدهد! به این دلیل است که لازم است مسیحیان دعا کنند،

"چرا آسمان را نمی‌شکافی و نزول نمی‌کنی؟ کوه‌ها از دیدن تو از ترس بر خود خواهند لرزید. آنها مثل آبی که بر روی آتشی داغ می‌جوشد، در تب و تاب خواهند بود. ای خداوند بیا و قدرت خود را به دشمنانت آشکار ساز، و بگذار ملّتها در حضور تو از ترس بلرزند" (اشعیاء ۲-۶۴:۱).

دکتر مارتین لوید- جونز گفته، "این است غایت دعا در ارتباط با احیاء! ... دعایی مخصوص و اضطراری برای ملاقات روح خدا در احیاء. هیچ واژه ای که بتواند این [نیایش] را بهتر از آن عبارتی که در سرود کاوپر آمده ابراز کند وجود ندارد، 'آه، آسمانها را بشکاف، بسرعت نازل شو و هزاران دل وجان را از آن خود ساز' ... فرزندان اسراییل... با ملل متخاصم روبرو خواهند شد، دشمنان گرداگرد آنان را فرا خواهند گرفت، اما چه اهمیتی دارد؟ خدایی هست که می تواند کوهها را به لرزه درآورد و این است آنچه [ما باید] برای آن دعا کنیم" (Lloyd-Jones, Revival, Crossway Books, 1994 edition, pp. 305, 307).

وقتی درباره چیزهای وحشتناکی که آن مسلمانها با مسیحیان انجام می دهند می خوانید، برای هیچ وکیلی در آمریکا پول نفرستید! چطور او یا هر کس دیگری روی این کره خاکی می تواند به آنها کمک کند؟ آنها پیشاپیش دارند احیاء را تجربه می کنند و صدها مسلمان در حال گرویدن به خداوند عیسی مسیح هستند. پول نفرستید. آن کار هیچ کمکی به آنها نخواهد کرد! بلکه دعاهای قدرتمندتان را به خدای قادر بفرستید. تنها او می تواند آنها را نجات بدهد. حتی با اینکه این نو مسیحیان زنده زنده سوزانده می شوند و به صلیب کشیده شده و سر از بدنشان جدا می شود – خدا آغوشش را باز می کند و آنها را در خوشی جاودانه آسمان می پذیرد. و این شهیدان بواسطه رنج و عذابشان به مسلمانهای بیشتری الهام می بخشند که از تروریسم رو برگردانند و بسوی مسیح مصلوب شده بیایند که روی صلیب مرد تا روح آنها را نجات بدهد. همانطور که ترتولیان در قرن دوم درباره مسیحیان کهن گفت که داشتند توسط رومی های بت پرست مورد اذیت و آزار قرار می گرفتند، "خون شهیدان چیزی است که کلیسا نیاز دارد." گزارشاتی می شنویم که رهبران مسلمان دچار ترس و واهمه شدند چون خیلی از مردمشان به عیسی مسیح خداوند روی می آورند. اصلاحگر بزرگ جناب لوتر برای مسیحیان ستمدیده زمان خودش سرودی نوشت. شماره ۷ از سرودنامه تان است.

قلعه ای مستحکم در خداوند، حصاری که هرگز درهم نمی شکند،
   مددکارمان اوست، در میان هجوم مشکلات دنیوی غلبه می کند.
زیرا که آن دشمن قدیم در جستجوی راههایی است که ما را گرفتار سازد؛
   تردستی و قدرت او زیاد است و با نفرتی بی رحمانه مسلح گشته،
بر روی زمین کسی را یارای او نیست.

اگر ما به قوت خودمان اعتماد کردیم، تلاشهایمان بی ثمر می بود،
   اگر آن مرد صالح در کنارمان نبود، مردی که خود خدا او را برگزید.
می پرسید او که می تواند باشد؟ مسیح عیسی، او همان است؛
   خداوند صبایوت نام اوست، از ازل تا به ابد همان است،
و او جنگ را مغلوبه خواهد کرد.
   (“A Mighty Fortress Is Our God,” Martin Luther, Th.D., 1483-1546).

و این درست همان چیزی است که در چین اتفاق افتاد. دیکتاتور کمونیست، مائو تسه تانگ، میسیونرهای خارجی را از چین بیرون کرد. در طول انقلاب فرهنگی، کلیساها سوخته و با خاک یکسان شدند و شبانان به زندان انداخته شدند. هزاران مسیحی چینی مورد ظلم و ستم قرار گرفتند، به قتل رسیدند و به زندان افتادند. ولی خدا با آنها بود. احیای عظیم مسیحیت شروع شد. کمونیست ها دست به هر کاری زدند تا جلوی گسترش مسیحیت را بگیرند. ولی شکست خوردند. حالا بیش از ۱۵۰ میلیون مسیحی در چین وجود دارد. امروزه تعداد افراد چینی که به کلیسا می روند از تمام کسانی که در آمریکا، کانادا و اروپا رویهمرفته به کلیسا می روند بیشتر است! در واقع، او دارد اینکار را می کند! خدا را نیایش کنید تا دهها هزار مسیحی بیشتر از اینها در سرزمین های مسلمان پرورش بدهد! همانطور که مارتین لوتر نوشت،

بگذار مال این دنیا و تعلقات آن و همچنین این زندگی فانی بگذرد؛
   جسم را شاید بکشند: حقیقت خدا همچنان باقی می ماند،
ملکوت او تا ابدالآباد است.

و این دقیقاً آن چیزی است که برای مسیحیان راستین در طول جفای عظیمی که در پیش است اتفاق خواهد افتاد. شیطان بی رحمانه به آنها حمله خواهد کرد.

دشمنان مسیح خواهند آمد و هزاران مسیحی را به زندان انداخته و سر از بدنشان جدا خواهند کرد. ولی آنها بر شیطان پیروز خواهند شد! چطور؟

"این ایمانداران با خون بره و با شهادتی که به زبان می‌آورند بر او چیره شده‌اند، زیرا آنها حاضرند جانهای خود را فدا کرده بمیرند‌" (مکاشفه ۱۲:۱۱).

"با خون بره." خون عیسی مسیح آنها را برای ابد محافظت خواهد کرد. حتی امروز وقتی شیطان به شما حمله می کند، وقتی باعث می شود که احساس ناراحتی و ناامیدی به شما دست بدهد، خون مسیح را بیاد بیاورید. وقتی به خون نجات دهنده نگاه می کنید، از ترسیدن و دلسوزی کردن برای خودتان دست می کشید. درست همانطور که مسیحیان اینکار را در جفای عظیم خواهند کرد. با خون بره خدا که همه گناهان و غم ها را برمی دارد بر شیطان پیروز خواهید شد.

و آنها بر شیطان پیروز خواهند شد،

"با گفتن شهادت هایشان." آنها به عیسی نجات دهنده شان شهادت خواهند داد. شهید شدن یک پیروزی عظیم در غلبه بر شیطان است. "خون شهیدان [به راستی] بذر کلیساست." کشیش سامویل لمب بارها به زندان چینی ها فرستاده شد. سرانجام گفت، "کمونیست ها از زندانی کردن من دست برداشتند. از بازداشت کردن من دست برداشتند چون هر وقت من را به زندان می فرستادند، کلیسایمان بزرگتر می شد. جفاهای بیشتر به معنی برکات بیشتر است!"

بایستید و سرود شماره ۸ را از سرودنامه بخوانید.

ایمان پدرانمان! هنوز زنده است،
   با وجود دخمه ها، آتش و شمشیر:
آه که قلب هایمان با خوشی می تپد
   هر وقت که می شنویم آن عبارت پرشکوه را!
ایمان پدرانمان، ایمان مقدس!
   تا مرگ نسبت به تو امین خواهیم بود!
(“Faith of Our Fathers,” Frederick W. Faber, 1814-1863).

و مسیحیان در دوره جفا با آمادگی شان برای مرگ بخاطر مسیح بر شیطان غلبه خواهند کرد. "زیرا آنها حاضرند جانهای خود را فدا کرده بمیرند." آنها از جان خودشان هم می گذشتند وقتی قرار بود که برای مسیح بمیرند. به این ترتیب است که بر شیطان پیروز می شوند! بایستید و سرود شماره ۸ را دوباره بخوانید،

ایمان پدرانمان! هنوز زنده است،
   با وجود دخمه ها، آتش و شمشیر:
آه که قلب هایمان با خوشی می تپد
   هر وقت که می شنویم آن عبارت پرشکوه را!
ایمان پدرانمان، ایمان مقدس!
   تا مرگ نسبت به تو امین خواهیم بود!

پدرانمان، در زندانهای تاریک به زنجیر کشیده شدند،
   اما هنوز در قلب و وجدانشان آزاد و رها بودند؛
چه خوش خواهد بود سرنوشت بچه هایشان،
   اگر مثل پدرانشان بتوانند برای تو بمیرند!
ایمان پدرانمان، ایمان مقدس!
   تا مرگ نسبت به تو امین خواهیم بود!

"این ایمانداران با خون بره و با شهادتی که به زبان می‌آورند بر او چیره شده‌اند، زیرا آنها حاضرند جانهای خود را فدا کرده بمیرند‌" (مکاشفه ۱۲:۱۱).

کسانی که حالا بر شیطان غلبه می کنند کسانی هستند که امروزه آن کلمات را در زندگی شان بعمل می آورند. برای ۴۲ سال دعا کردیم که خدا به کلیسایمان احیاء بفرستد. ولی هیچ احیایی نازل نشد. دلیل آن برای من روشن است. افراد برای مدتی می آمدند و بعد به طرف گناهانشان برمی گشتند. چطور ممکن بود که افراد بازگشت نکرده ای مثل اینها بتوانند احیایی را تجربه کنند؟ اصلاً ممکن نبود. سالها گذشت و آنها کلیسا را ترک کردند تا زندگی گناه آلود و خودخواهانه شان را دنبال کنند. نهایتاً از ترک کردن کلیسا دست برداشتند. بعضی از بچه های خود ما واقعاً بازگشت کردند. بعد بتدریج کسان دیگر آمدند و واقعاً بازگشت کردند. سرانجام فقط چهار یا پنج بچه "کلیسا" باقی ماندند که بازگشت نکرده بودند. در آخر خدا بالاخره جواب دعاهایمان را داد. وقتی آن افراد شرور اینجا را ترک کردند، خدا احیایی بر ما نازل کرد.

دختری شروع کرد به دعا و استغاثه های واقعی و از صمیم قلب برای احیاء. بعد یکی از خانمها بغضش ترکید و با گریه شروع به دعا برای احیاء کرد. در همان اوقات سه جوان آمدند منزل من و برای احیاء با من دعا کردند. در آخر هم وقتی همه افراد گمشده این دنیا رفتند، جواب دعاهایمان را گرفتیم. ۲۴ نفر به امید خدا در مدت چند هفته بازگشت کردند! آنها احساس شدید محکومیت از گناه را تجربه کردند. با نزدیک شدن به عیسی اشک ریختند و گریستند. دو نفرشان بالای ۸۰ سال سن داشتند که در این روزگار خیلی غیر عادی است. سیزده نفرشان بچه های در سن دانشگاه بودند. یکی از آنها یک مرد از کلیسای باپتیست جنوب بود. ماهها با من بحث می کرد که قبلاً نجات پیدا کرده. ولی در واقع امسال در جریان احیاء بود که نجات پیدا کرد! هیچوقت ۲۴ نفر نداشتیم که در چنین مدت کوتاهی بازگشت کنند. همه ما می توانستیم که حضور خدا را در جلسات حس کنیم. حدود تقریباً نصف آنها را تا چند هفته دیگر تعمید می دهم.

این مدت باید اوقات خیلی خوشی باشد، یعنی وقت شکرگزاری نسبت به خدا که روح القدس را نازل کرد و این افراد را به سمت مسیح برای پاک شدن از گناه با خونی که روی صلیب ریخت هدایت کرد. آماده باشید که شنبه شب آینده برای کاری که خدا برای شما کرد شهادت بدهید!

به امید خدا تا قبل از پایان امسال چند بازگشت دیگر هم احتمالاً خواهیم داشت. دیشب یک بازگشت دیگر داشتیم. و مطمئن هستم که سال ۲۰۱۶ را بعنوان اولین سالی که خدا برای ما احیا فرستاد همیشه بیاد خواهیم داشت.

ولی نباید فکر کنیم که کلیسا همیشه در حالت احیاء باقی خواهد ماند. ماهها بلکه سالها خواهد گذشت تا خدا دوباره اینکار را انجام بدهد. در این حین باید از خدا برای این نزول روحش شاکر باشیم. نباید سعی کنیم که در حالت دایمی احیاء زندگی کنیم چون مایوس و ناراحت خواهیم شد. کلیسا نمی تواند در حالت دایمی احیاء بسر ببرد. در آنصورت انگار که از مواد نیروزا استفاده کرده باشیم! مثل این می ماند که بدنمان را بسوزاند. پس اجازه بدهید برای مدتی مکث کنیم و خدا را برای آن ۲۴ بازگشت شکر کنیم. بازگشت های بیشتری گاه به گاه خواهیم داشت. و در آینده، معتقدم که حتماً احیای دیگری خواهیم داشت که خیلی بزرگتر خواهد بود. ولی برای باقی مانده امسال، اجازه بدهید که در قوت خدا و خون مسیح شادی کنیم. بیایید برای این تازه بازگشت کرده ها دعا کنیم تا آنها هم مثل مسیحیان زمان جفا "با خون بره و با شهادتی که به زبان می‌آورند بر [شیطان] چیره شده‌اند، زیرا آنها حاضرند جانهای خود را فدا کرده بمیرند‌" (مکاشفه ۱۲:۱۱). بیایید بایستیم و سرود این احیای داده شده از طرف خدا را بسراییم. از سرودنامه تان سرود شماره ۹ است.

ای نجات دهنده، دعا می کنم رویایم را محقق سازی،
   بگذار فقط عیسی را ببینم؛
گرچه در گذر از میان دره هدایتم می کنی،
   جلال پرشکوهت مرا احاطه می کند.
ای نجات دهنده آسمانی، رویایم را محقق ساز،
   تا با جلالت روحم جلا یابد.
رویایم را محقق ساز تا همه ببینند
   تصویر قدوست را که در من انعکاس یافته.

رویایم را محقق ساز، هر آرزویی را
   برای جلال خودت؛ جانم را الهام بخش،
با کمال خود، محبت قدوست،
   راهم را با نور آسمانی مملو ساز.
ای نجات دهنده آسمانی، رویایم را محقق ساز
   تا با جلالت روحم جلا یابد.
رویایم را محقق ساز تا همه ببینند
   تصویر قدوست را که در من انعکاس یافته.

رویایم را محقق ساز، نگذار که گناه رخنه کند
   بر نوری که از درون می درخشد سایه افکن.
بگذار فقط رخسار مبارک تو را بینم،
   و جانم بر فیض بی انتهای تو شادی نماید
رویایم را محقق ساز، ای نجات دهنده آسمانی،
   تا با جلالت روح من جلا یابد.
رویایم را محقق ساز، تا همه ببینند
   تصویر قدوست را که در من انعکاس یافته.
(“Fill All My Vision,” Avis Burgeson Christiansen, 1895-1985).

و اگر هنوز نجات پیدا نکردید از شما می خواهیم که از گناهتان توبه کنید – و نزد مسیح بیایید و به او اعتماد کنید و با خون او که روی صلیب برای شما ریخت از گناه پاک بشوید. شاید احساس می کنید که گناهکار هستید. پس باید به عیسی اعتماد کنید تا گناهتان را با خونی که روی صلیب ریخت بشوید. آمین.


هر وقت برای دکتر هایمرز مطلبی می نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را برای ایشان قید بفرمایید، در غیر اینصورت نمی تواند به شما جواب بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود، ولی وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید. ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید با شماره تلفن ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) با او تماس بگیرید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

متن دستنویس این خطابه ها از حق چاپ برخوردار نیست. شما می توانید بدون اجازه دکتر هایمرز از آنها استفاده
کنید. اما تمام پیامهای ویدیویی دکتر هایمرز و تمام ویدیوهای دیگر کلیسای ما، از حق چاپ برخوردارند و فقط با
گرفتن اجازه قابل استفاده هستند.

آیات خوانده شده پیش از موعظه توسط آقای آبل پرودام: مکاشفه ۱۲-۱۲:۷.
سرود تک نفره پیش از موعظه توسط آقای بنجامین کینکید گریفیث:
      “A Mighty Fortress Is Our God” (Martin Luther, 1483-1546).