Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.


نتایج خوب حاصل از دعا

GOOD THINGS COME THROUGH PRAYER
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

خطابه کلیسای باپتیست لس آنجلس
عصر روز یکشنبه، ۵ ژوئن ۲۰۱۶
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, June 5, 2016

"پس اگر شما که انسانهای گناهکاری هستید می‌دانید چگونه باید چیزهای خوب را به فرزندان خود بدهید چقدر بیشتر باید مطمئن باشید که پدر آسمانی شما چیزهای نیکو را به آنانی که از او تقاضا می‌کنند عطا خواهد فرمود‌؟" (متی ۷:۱۱).

عیسی در این متن شگفت انگیز ما را به دعا کردن تشویق می کند. آیه ۷ و ۸ در متن یونانی در زمان حال بکار رفته اند. به این معنی که به خواستن و کوبیدن ادامه بدهید. وقتی روح القدس نیاز به چیزی را به دفعات در قلبتان تکرار می کند، این بار و زحمتی است که خداوند برای شما مقدر می کند. در نتیجه به شما یادآوری می شود که بارها برای آن دعا کنید تا اینکه جواب آنرا از پدر آسمانی بگیرید.

وقتی من و خانواده ام از سفر کوتاه مکزیک برگشتیم، بلافاصله با هشت مشکل عمده در کلیسایمان روبرو شدم. بنظر می رسید که هیچ راهی برای برخورد با این مشکلات وجود نداشت. هر کدام از آنها را در حالی به حضور خداوند در دعا آوردم که نمی دانستم با آنها چی کار کنم. آنها مشکلات بزرگی بودند. البته که ابلیس ذهن من را با ترس و تردید مشغول کرده بود. بله، طینت و سرشت قدیمی ام اجازه نمی داد باور کنم که خدا این چیزها را می تواند حل کند. ولی به دعا ادامه دادم مثل کسی که به عیسی گفت، "من ایمان دارم ولی ایمانم کم است‌. آن را زیاد گردان‌‌" (مرقس ۹:۲۴). این دعای خوبی است برای زمانی که ایمانتان ضعیف شده، "من ایمان دارم ولی ایمانم کم است‌. آن را زیاد گردان‌‌" – یعنی برای غلبه بر بی ایمانی ام و برای تقویت ایمانم. به این ترتیب برای این هشت مشکل عظیم دعا کردم.

و خدا جواب تک تک دعاهایم را داد. مشکلاتی که بنظر ناممکن می آمدند، در جواب دعاهایم یکی یکی از پیش رو برداشته شدند. یکی از این مشکلاتی که برای آن دعا کردم پانزده سال طول کشید تا اینکه یکشنبه گذشته جواب آنرا گرفتم! چه معجزه ای! جلال بر نام خدایی که تمام برکات از او سرچشمه می گیرند! به این ترتیب هشت مشکلی که از آنها صحبت کردم برطرف شدند. آخرین آنها درست قبل از اینکه بنشینم و این خطابه را بنویسم جوابش را گرفتم! واقعاً یک مشکل بزرگ بود. ماهها بر قلبم فشار می آورد! ولی وقتی خدا به آن جواب داد، خیلی آسان بنظر رسید! سنگینی بار آن برداشته شد و خدا جواب آنرا چنان آسان داد که الان فکر می کنم چقدر بی معنی و احمقانه نگران آن بودم!

بیا جان من درخواستت را آماده کن،
   عیسی دوست دارد دعا را جواب دهد؛
خودش خواسته است که دعا کنی،
   پس تو نه نگو،
پس تو نه نگو.

تو نزد پادشاه می آیی؛
   عرضحال بزرگی با خود بیاور؛
چون فیض و قوت او چنان است،
   که هر چه بخواهی برای او زیاد نیست،
که هر چه بخواهی برای او زیاد نیست!
   (“Come, My Soul, Thy Suit Prepare” by John Newton, 1725-1807).

وقتی یادم می افتد که خدا چطور جواب دعاهایم را داد، دلم می خواهد آواز بخوانم! وقتی برای جوابهایی که خدا به دعاهایم داده شکر می کنم، در دلم سرود می خوانم! وقتی خدا دعایی را جواب می دهد، باید سریع از او تشکر کنید!

"پس اگر شما که انسانهای گناهکاری هستید می‌دانید چگونه باید چیزهای خوب را به فرزندان خود بدهید چقدر بیشتر باید مطمئن باشید که پدر آسمانی شما چیزهای نیکو را به آنانی که از او تقاضا می‌کنند عطا خواهد فرمود‌" (متی ۷:۱۱).

چون فیض و قوت او چنان است، که هر چه بخواهی برای او زیاد نیست، که هر چه بخواهی برای او زیاد نیست!

هللویاه! هللویاه! هللویاه! خداوند را جلال دهید! خداوند را جلال دهید! او جواب دعا را می دهد! (همه دست می زنند).

امسال جوابهای قابل توجهی نسبت به دعاها و خواسته هایمان دریافت کرده ایم. دیدیم که دو بانوی هشتاد ساله بازگشت کردند. دیدیم که دوازده جوان به لطف خدا در چند روز بازگشت کردند. بعد رابرت ونگ وقتی که دکتر راسموسن داشت صبح روز یکشنبه عید قیام موعظه می کرد بازگشت کرد. بعد وودی از فشار و آزار ارواح ناپاک خلاص شد – که یک معجزه واقعی از فیض بود! بعد جسی زکمیتزین! وقتی فهمید که من از ترامپ خوشم می آید، با ابروهای در هم کشیده به من نگاه می کرد. ولی کمی بعد از آن در اتاق استعلام اشک از چشمهایش سرازیر شد در حالیکه دکتر کیگن داشت به او کمک می کرد که به نجات دهنده اعتماد کند! خارق العاده است! فقط خدا می توانست اینکار را در زندگی او انجام بدهد! والنتاین هاررا اصلاً بنظر نمی رسید که آینده روشنی داشته باشد! ولی خدا به من فهماند که او نجات پیدا می کند. و او هم بزودی بازگشت کرد! فوق العاده است! فقط خدا قادر به انجام اینکارهاست! بعد من خطابه بزرگی را برای مسیحیان موعظه کردم. خیلی ساده انجیل را خلاصه وار برایشان نقل کردم. چقدر تعجب کردم وقتی به من گفتند که جناب تام ضیاء بعد از آن خطابه بازگشت کرد! فراموش کردم به بازگشت خانم زابالاگا بعد از اینکه جان کیگن از او خواست که به عیسی اعتماد کند اشاره کنم – و او اینکار را کرد – یعنی بعد از ۳۵ سال شک و تردید! اعجاب انگیز است! فقط خدا می تواند اینکارها را انجام بدهد! حدود ۱۷ نفر امسال به کمک خدا بازگشت کردند – و این درحالی است که فقط نیمی از امسال گذشته! (همه دست می زنند).

دوستان عزیز من، خدا خدای معجزات است! او به دعاها جواب می دهد! او به کسانی که از او درخواست می کنند چیزهای نیکو عطا می کند! برادران و خواهران عزیز، بیایید در دعا تمرکز کنیم تا خدا در مراسم کلیسایی مان حضور داشته باشد. از شما می خواهم هر وقت دعا می کنید برای حضور خدا دعا کنید. شبان من در کلیسای چینی دکتر تیموتی لین (۲۰۰۹-۱۹۱۱) بود. او اغلب از نیاز به دعا کردن برای حضور خدا در کلیسا صحبت می کرد. دکتر لین می گفت،

     هدف اصلی دعا این است که رضایت خدا را بطلبیم تا ما را با فیضش برکت بدهد، بیماران را شفا بدهد، ستمدیدگان را دلداری بدهد، نیاز نیازمندان را برطرف کند، کسانی را که در بند هستند آزاد کند، به بی ایمانان کمک کند که ایمان بیاورند و به ایمانداران تا رشد کنند، و الی آخر... در واقع تمام این درخواست ها درمانی هستند برای علایم بیماری نه برای ریشه مشکلات. خداوندمان به ما... درمان و شفای ریشه مشکلات را عطا کرده – یعنی حضور خودش با ما!
     او با حضورش تمام این مشکلات را حل می کند، تاریکی به روشنایی و فاجعه به برکت تبدیل می شود... جلال بر خداوند! او به ما وعده داده که در دعا با ما خواهد بود... هدف دعا همانا داشتن حضور خداست (Timothy Lin, Ph.D., The Secret of Church Growth, FCBC, 1992, pp. 108, 109).

بنابراین، از شما می خواهم که هربار که دعا می کنید برای حضور خدا در کلیسایمان دعا کنید. وقتی صبحها دعا می کنید، حتماً برای حضور خدا در میان ما دعا کنید. وقتی قبل از غذا دعای شکرگزاری می کنید، چند کلمه ای هم برای حضور خدا در کلیسایمان دعا کنید. وقتی برای من دعا می کنید، برای حضور خدا در موعظه های من هم دعا کنید. همچنین برای حضور خدا وقتی که دارم در دفترکارم در منزل خطابه ها را می نویسم دعا کنید. وقتی دارید برای برداشت محصول پاییزی دعا می کنید، برای حضور خدا درمیانمان دعا کنید. بدون حضور او، همه بشارت ما بی ثمر خواهد بود. وقتی برای ماموریت بشارتی ما در اینترنت دعا می کنید، برای حضور خدا در میان کسانی که آن خطابه ها را می خوانند یا آنها را موعظه می کنند یا ویدیوی آنها را می بینند دعا کنید. وقتی برای بشارت انجیلی ما دعا می کنید، دعا کنید که خدا در آن بشارت ها با ما باشد. وقتی برای سرودهای تکنفره جناب گریفیت دعا می کنید و برای سرودهای دسته جمعی مان، حضور خدا را در این سرودها بطلبید. برای حضور خدا در جلسات دعایمان دعا کنید. برای حضور خدا دعا کنید که قلب "بچه های کلیسا" را که گم شدند بشکند. ولی به این اکتفا نکنید – برای حضور خدا دعا کنید تا افراد جدید را که به اینجا می آیند باعث بازگشت شان بشود. اسم افراد جدید را یاد بگیرید – و برای حضور خدا دعا کنید تا نیازشان به مسیح را به آنها نشان بدهد – و تا آنها را بطرف نجات دهنده جذب بکند. برای حضور خدا دعا کنید تا ابلیس و اهریمنانش را دربند قرار بدهد. برای حضور خدا در اتاق استعلام بعد از مراسم کلیسا دعا کنید. برای حضور خدا برای شفای بیمارانی مثل خانم روپ و خود من دعا کنید. برای حضور خدا در هر فعالیت کلیسایمان دعا کنید. برای حضور خدا وقتی نواح سانگ و جان کیگن در طول جشنواره برداشت پاییزی موعظه می کنند دعا کنید. برای حضور خدا هر وقتی که من صحبت می کنم دعا کنید. برای حضور خدا هر وقت که دکتر چان صحبت می کند دعا کنید. در مثل دوست سمج، عیسی می گوید،

"پس اگر شما با اینکه گناهکار هستید، می‌دانید چگونه چیزهای خوب را به فرزندانتان بدهید، چقدر بیشتر پدر آسمانی، روح‌القدس را به آنانی که از او تقاضا می‌کنند، عطا خواهد فرمود‌!" (لوقا ۱۱:۱۳).

باید دایماً حضور خدای روح القدس را که با ما باشد طلب کنیم. و این باید ما را هدایت کند تا از خدا بخواهیم که خودش را در احیا در میان ما جلال بدهد. امیدوارم هر بار که دعا می کنید از خدا بخواهید که برایمان احیایی بفرستد! بله، - هر بار که دعا می کنید! احیا شکل شدت یافته ی نزول حضور او در میان ماست. همینطور باید مثل حبقوق دعا کنیم،

"ای خداوند عمل خویش را در میان سالها زنده کن! در میان سالها آن را معروف ساز و در حین غضب رحمت را بیاد آور" (حبقوق ۳:۲).

"ای خداوند عمل خویش را... زنده کن." یک سرود قدیمی که همیشه دوست داشتم این مطلب را بخوبی بیان می کند.

باران برکات،
   باران برکات را محتاجیم؛
قطرات رحمت اطرافمان می چکد،
   ولی برای باران را استغاثه می کنیم.
(“There Shall Be Showers of Blessing” by Daniel W. Whittle, 1840-1901).

"قطرات رحمت" همان ۱۷ یا ۱۸ جانی هستند که امسال نجات پیدا کردند. ولی "باران برکات" وقتی می آید که خدا احیایی زورآور با قوت کامل برکاتش نازل می کند.

وقتی احیا می آید، خداوند است که آنرا می فرستد. کلیسا می تواند به کارش ادامه بدهد و وضعش خوب باشد. جانها را می توانیم ببینیم که نجات پیدا می کنند. می توانیم حضور خدا را داشته باشیم. ولی در احیا همه چیز شدت پیدا می کند. دعاها ناگهان قدرتمندتر می شود. خطابه ها از قوت عجیبی برخوردار می شوند. احساس محکومیت گناه بسیار زیاد می شود. هر مراسم عبادتی تبدیل به یک اتاق استعلام قوی می شود. در هنگام اعترافات اشکها سرازیر می شوند. حتی کسانی که از پیش نجات پیدا کرده اند به گناهانشان اعتراف می کنند – اغلب پیش از دیگران آشکارا اعتراف به گناهان می کنند. انجیلی که افراد گمشده سالها شنیده اند، یک پیام جدید بنظر می رسد که انگار هرگز قبلاً آنرا اینطور نشنیده بودند.

احیا معمولاً وقتی نازل می شود که مردم در کلیسا احساس می کنند به چیز دیگری احتیاج دارند. آنها دیگر با کارهای معمول کلیسا ارضا نمی شوند. شروع به دعا می کنند و می خواهند که خدا به طرق معجزه آسا در میان آنها حرکت کند. مسیحیان متوجه می شوند که سردتر از آنچه فکر می کردند شده اند. به دنیوی شدنشان اعتراف می کنند. به گناهان درون قلبشان اعتراف می کنند. برخی اوقات آشکارا و در ملاء عام شروع به اعتراف می کنند. فریاد می زنند تا خدا آنها را ببخشد و تازه کند. خود خدا کلیسا را تحریک می کند و تبدیل می کند به کلیسای کتاب اعمال رسولان.

دعای قدرتمندی توسط اشعیای نبی برای احیاء گفته شده. او دعا می کند،

"کاش که آسمانها را مُنْشَقّْ ساخته، نازل می‌شدی و کوهها از رؤیت تو متزلزل می‌گشت" (اشعیاء ۶۴:۱).

امیدوارم بعضی از شما این دعا را حفظ کنید و وقتی برای احیا دعا می خوانید از این کلمات استفاده کنید.

دکتر مارتین لوید- جونز گفته که اشعیاء ۶۴:۱، "غایت دعا برای احیاء" است. او گفته،

"'کاش که آسمانها را مُنْشَقّْ ساخته، نازل می‌شدی' – و تردیدی ندارم [که بگویم] این غایت دعاست در ارتباط با احیا. کاملاً درست است که همیشه دعا کنیم تا خدا ما را برکت بدهد... و نسبت به ما رحیم و بخشنده باشد، این دعای ثابت و دایمی ما باید باشد. ولی از این فراتر باید رفت و اینجاست که می بینیم تفاوت بین آنچه کلیسا باید همیشه برای آن دعا کند و دعای مخصوص و ویژه و اضطراری برای ملاقات روح خدا در احیا... او می گوید 'کاش که آسمانها را مُنْشَقّْ ساخته.' اینجا یک عمل شکافتن وجود دارد. خدا در میان [ما] فوران می کند" (Martyn Lloyd-Jones, M.D., Revival, Crossway Books, 1992, pages 305-307).

به دعای اشعیاء در سرودی که بعضی اوقات می خوانیم اشاره شده،

ای روح خدای زنده،
   دعا می کنیم نازل شوی.
ای روح خدای زنده،
   دعا می کنیم نازل شوی.
ذوبمان کن، شکلمان ده، ما را بشکن، خممان کن.
   ای روح خدای زنده،
دعا می کنیم نازل شوی.
   (“Spirit of the Living God” by Daniel Iverson, 1899-1977;
      altered by Dr. Hymers).

وقتی برای احیاء دعا می کنید این سرود را بخوانید بعد حرفهای اشعیاء ۶۴:۱ را در دعا تکرار کنید،

"کاش که آسمانها را مُنْشَقّْ ساخته، نازل می‌شدی و کوهها از رؤیت تو متزلزل می‌گشت" (اشعیاء ۶۴:۱).

کوههای غرور، کوههای گناه و سرکشی، کوههای بی ایمانی – همه هموار خواهند شد وقتی خدا آسمانها را بشکافد و در میان ما نازل بشود.

پس باید برای حضور خدا در هر کاری که در کلیسا انجام می دهیم دعا کنیم. ولی باید برای نزول بیشتر روح خدا در میان ما از طریق احیاء هم دعا کنیم. وقتی احیا نازل می شود تقریباً همیشه بطور ناگهانی این اتفاق می افتد. من سه بار در زندگی ام شاهد نزول احیاء بوده ام. اولین و سومین بار دیدم احیای روح القدس آنچنان ناگهانی نازل شد که ما همه غافلگیر شدیم و با قدرت خدا تحت تاثیر قرار گرفتیم! اگر خدا قرار باشد که اینجا احیایی بفرستد نباید تا آخر عمرتان آنرا فراموش کنید. در آن صورت در کلیسایمان در طول یکماه کارهای بیشتری نسبت به آنچه در بیست سال گذشته دیده ایم شاهد خواهیم بود! من اینرا به یقین می دانم. با چشمان خودم دیده ام که خدا چکار می تواند انجام بدهد وقتی که آسمانها را می شکافد و با قدرتی عظیم تر از هر چه تا بحال دیده ایم نازل می شود. این خطابه را به منزل ببرید و بخوانید و دعا کنید. اول برای حضور خدا در تمام کارهایمان دعا کنید. بعد برای نزول هرچه بیشتر روح خدا در احیاء دعا کنید.

همیشه برای حضور خدا در تمام کارهایمان دعا کنید. ولی برای نزول هر چه بیشتر روح در میان ما در احیاء دعا کنید. عیسی گفت،

"پس اگر شما که انسانهای گناهکاری هستید می‌دانید چگونه باید چیزهای خوب را به فرزندان خود بدهید چقدر بیشتر باید مطمئن باشید که پدر آسمانی شما چیزهای نیکو را به آنانی که از او تقاضا می‌کنند عطا خواهد فرمود‌؟" (متی ۷:۱۱).

سرود "ای خداوند، احیایی بفرست" را بخوانیم!

خداوندا احیایی بفرست،
   خداوندا، احیایی بفرست،
خداوندا، احیایی بفرست،
   باشد که از جانب تو نازل شود.
(“Lord, Send a Revival” by Dr. B. B. McKinney, 1886-1952;
altered by Dr. Hymers      ).

همه برای یک بازگشت که امشب رخ بدهد دعا کنند (همه دعا می کنند).

بیا جان من درخواستت را آماده کن،
   عیسی دوست دارد دعا را جواب دهد؛
خودش خواسته است که دعا کنی،
   پس تو نه نگو،
پس تو نه نگو.

تو نزد پادشاه می آیی؛
   عرضحال بزرگی با خود بیاور؛
چون فیض و قوت او چنان است،
   که هر چه بخواهی برای او زیاد نیست،
که هر چه بخواهی برای او زیاد نیست!

امشب می توانید از گناه نجات پیدا کنید. روح القدس می تواند شما را نسبت به گناهتان بیدار کند. روح القدس می تواند شما را به طرف مسیح بکشاند تا با خون گرانبهای او از گناه پاک بشوید. اگر مایلید با ما درباره نجات پیدا کردن صحبت کنید، لطفاً دکتر کیگن و جان کیگن را همین حالا تا پشت این سالن دنبال کنید. آنها شما را به اتاق آرام و ساکتی می برند که می توانیم آنجا حرف بزنیم و دعا کنیم. آمین.


اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود. وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید باید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید وگرنه او نمی تواند جواب ایمیلتان را بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، لطفا به دکتر هایمرز ایمیل بفرستید و اینرا به او بگویید. لطفا اینرا هم بگویید که از چه کشوری برای او می نویسید – ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net. می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید به او به شماره ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) تلفن کنید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

You may email Dr. Hymers in English at rlhymersjr@sbcglobal.net – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Phone him at (818)352-0452.

آیات خوانده شده پیش از موعظه توسط آقای آبل پرودام: متی ۱۱-۷:۷.
سرود تک نفره پیش از موعظه توسط آقای بنجامین کین کید گریفیت:
“Come, My Soul, Thy Suit Prepare” (by John Newton, 1725-1807)